pajamų deklaravimas
Naujienos apie pajamų deklaravimą. Kiekvienais metais iki gegužės 2 d. daugelis gyventojų privalomai arba savanoriškai Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI) deklaruoja ankstesniais metais gautas pajamas ir mokėtiną gyventojų pajamų mokestį (GPM). Jeigu teikiant deklaraciją susidaro GPM permoka, ši suma iki liepos 31 d. gyventojui pervedama į jo sąskaitą. Jeigu susidaro nepriemoka, ją iki gegužės 2 d. privalu sumokėti VMI.
Iš VMI gavo 100 eurų, bet apsidžiaugė per anksti – ir jums gali paskambinti su reikalavimu grąžinti pinigus
Dar pavasarį pajamas deklaravę gyventojai negali būti ramūs. Dalis jų sulaukia Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) pranešimų apie skolas. Žmonės piktinasi, kad inspekcija, iš pradžių žadėjusi pervesti pinigus, vėliau juos atima.
Štai portalo tv3.lt skaitytoja Raimonda pasakojo, kad dar balandžio mėnesį deklaravo pajamas, tačiau problemos dėl permokos tęsiasi iki šiol.
„Deklaravusi pajamas, gavau pranešimą, kad man bus grąžinta permoka. Netrukus į sąskaitą įkrito 100 eurų.
Pasitikrinkite sąskaitas – iki šiandien gyventojams VMI turėjo pervesti paskutinius pinigus
Pajamų deklaracijas už praėjusius metus dauguma gyventojų pateikė jau prieš beveik 3 mėnesius. Tačiau dar ne visi atgavo mokesčių permokas. Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) specialistas pažymi, kad pinigų neatgaus tiek, kurie pateikė netikslias deklaracijas, todėl patarė jas pataisyti.
O visi kiti permokas privalo atgauti iki liepos 31 d. Tačiau liepos mėnesis jau beveik pasibaigė, tačiau pinigus atgavo ne visi.
Jurgita Stanslovienė. Tūkstančiai žmonių netrukus susilauks finansinių pasekmių
VMI duomenimis, po mokestinių metų pabaigos, gegužės 2-ąją, Lietuvoje buvo likę 113 tūkst. gyventojų, nedeklaravusių pajamų. Už kiekvieną pradelstą dieną skaičiuojami 0,029 proc. delspinigiai, todėl gyventojai turėtų nelaukti ir pajamas deklaruoti bei mokestį sumokėti kaip įmanoma greičiau. To nepadariusiems gresia baudos ir griežtesnės bausmės.
VMI: pajamų dar nedeklaravo apie 15 proc. privalančių tai padaryti
Iki 2023 metų pajamų deklaravimo pabaigos – gegužės 2-osios – deklaracijas pateikė 1,51 mln. gyventojų – apie 70 tūkst. daugiau nei pernai.
Iš maždaug 836 tūkst. pajamų deklaracijas privalančių pateikti gyventojų laiku pareigą atliko apie 85 proc., penktadienį skelbia Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI).
Pasak jos, didžioji deklaravusiųjų dalis tai padarė norint susigrąžinti gyventojų pajamų mokesčio (GPM) permoką. 358 mln. eurų permoką deklaravo beveik 864 tūkst.
Šiandien – paskutinė diena deklaruoti pajamas
Ketvirtadienis yra paskutinė diena, kai šalies gyventojai gali pateikti pajamų deklaracijas.
Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) duomenimis, šiuo metu pareigą jau atliko apie 69 proc. privalančiųjų deklaruoti gyventojų, o iš viso pajamų mokesčio deklaracijas pateikė daugiau nei 1,3 mln. gyventojų.
Nepadarę to iki ketvirtadienio, pasigailėsite: sulauksite vienos institucijos dėmesio
Iki šio ketvirtadienio (gegužės 2 d.) daugelis gyventojų privalo pateikti metines pajamų deklaracijas ir susimokėti mokesčius. Nespėjusiems to padaryti nuo pat pirmos dienos pradės kauptis delspinigiai, o skolos bus tiesiog nuskaičiuojamos nuo sąskaitų.
Be to, tik užpildę deklaraciją gyventojai gali tikėtis susigrąžinti dalį pinigų – gyventojų pajamų mokesčio (GPM) permoką, kuri gali siekti nuo 1 euro cento iki net 317 tūkst. eurų ir daugiau.
VMI žinia tūkstančiams gyventojų: tam padaryti turite lygiai mėnesį
Pajamas už praėjusius metus turintys deklaruoti gyventojai tą privalo padaryti iki gegužės 2 d. Kai kuriais atvejais jie taip pat turi ne tik sumokėti mokesčio nepriemoką, bet ir įmokas „Sodrai“.
Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) vadovės pavaduotojas Martynas Endrijaitis priminė, kad šiemet pajamas privalo deklaruoti apie 835 tūkst. gyventojų.
„Iš jų pareigą jau atliko apie 377 tūkst., tačiau pajamų deklaracijų laukiama iš dar daugiau nei pusės privalančių deklaruoti.
Gedimai Valstybinėje mokesčių inspekcijoje – neveikia dalis paslaugų
Tęsiasi Lietuvos institucijų bėdos su informacinėmis sistemomis. Šią savaitę jau buvo lūžę Vyriausybės, ministerijų interneto svetainės, taip pat muitinės sistemos. O penktadienį neveikia ir svarbios Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) sistemos.
„Verslo liudijimų, gyventojų pajamų deklaravimas, iSAF , iVAZ ir absoliučiai visos VMI sistemos šiuo metu nepasiekiamos“, – pastebėjo Lietuvos buhalterių ir auditorių asociacija.
Pajamų deklaravimas 2024 m.: jau galite pažiūrėti, kiek pinigų grąžins arba teks primokėti VMI
Prisijungę prie Valstybinė mokesčių inspekcijos (VMI) Elektroninės deklaravimo sistemos (EDS) gyventojai jau gali pamatyti, kiek pinigų gali tikėtis susigrąžinti arba kiek jų teks primokėti pateikus pajamų mokesčio deklaraciją už 2023 m.
Pačias deklaracijas galima teikti nuo sausio 1 d. iki gegužės 2 d. Tačiau VMI ragina neskubėti, mat sumos dar gali pasikeisti gavus papildomų duomenų apie gyventojų išlaidas ar pajamas.
Tūkstančiai gyventojų nepasiėmė savo pinigų – 392 eurai galbūt laukia ir jūsų?
Netrukus gyventojams bus pateiktos preliminarios deklaracijos ir jie galės deklaruoti savo pajamas, gautas per 2023 m. O tuomet laukti, kada Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) sugrąžins jiems priklausančias mokesčių permokas.
Tačiau daugybė gyventojų dar gali atsiimti pinigus ir už ankstesnius metus. Kaip skaičiuoja VMI, jiems priklauso ne vienas milijonas eurų.
Iš viso 12,8 tūkst. Lietuvos gyventojų dar nepasiėmė jiems priklausančių 4,9 mln. eurų.
REKLAMA
REKLAMA
Kada uždirbant vos 2 eurus per mėnesį teks mokėti mokesčius: štai ką reikia žinoti
Turint darbo sutartį mokesčius už darbuotoją sumoka darbdavys. Turint individualios veiklos pažymą ar verslo liudijimą, pajamas reikia deklaruoti ir mokesčius susimokėti pačiam. Vis tik kyla klausimas, ką daryti su mažytėmis pajamomis, gaunamomis, pavyzdžiui, už svetainėje patalpintą reklamą.
Vienas asmuo socialiniame tinkle „Facebook“ nurodė, kad gauna pasyvias pajamas – apie 20 eurų – už interneto puslapio reklamą.
Austėjos Landsbergienės turtas 17 mln. eurų – ji turtingiausia iš tų, kam privalu viešinti deklaracijas
Užsienio reikalų ministro ir konservatorių lyderio Gabrieliaus Landsbergio žmona praėjusiais metais turėjo daugiausia turto už visus kitus politikus, valdininkus pareigūnus ar jų sutuoktinius, kuriems privalu deklaruoti savo turtą ir pajamas.
Tai matyti iš Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) antradienį paskelbtų pajamų deklaracijų išrašų.
Praėjusių metų pabaigoje A. Landsbergienės privalomas registruoti turtas – butai, namai, pinigai, vertybiniai popieriai ir kt.
Vienos apskrities gyventojams jau grąžinta 4,7 mln. eurų GPM permokų
Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (AVMI) informuoja, kad pradėjus gyventojų pajamų mokesčio (GPM) permokų grąžinimus, kovo 15 d. duomenimis, per 14 tūkst. Kauno apskrities gyventojų, pateikusių teisingas metines pajamų deklaracijas, jau pervesta apie 4,7 mln. eurų.
Visoje Lietuvoje gyventojams grąžinta apie 25 mln. eurų. Tai didžiausia suma, kurios pirmosiomis GPM permokų grąžinimo dienomis yra sulaukę gyventojai.
Pajamų deklaravimui liko beveik du mėnesiai: ką daryti, jei nepavyko, ir kuo svarbi liepos 31 d.?
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) atsako į pagrindinius klausimus, ką reikia žinoti apie pajamų deklaravimą.
VMI informuoja, kad perkėlė duomenis į Elektroninio deklaravimo sistemą (EDS) ir daugiau nei 2,4 mln. gyventojų prisijungę jau gali matyti teikimui parengtas savo pajamų mokesčio deklaracijas. Deklaruoti pajamas ir sumokėti mokesčius, kaip ir kasmet, reikia iki gegužės 2 d.
Iš viso pajamų deklaracijas šiais metais pateikti privalo 822 tūkst. gyventojų, iš kurių 327 tūkst.
Tūkstančiai gyventojų privalo deklaruoti pajamas: šiemet teks susimokėti daugiau
Gyventojai, prisijungę prie elektroninės Mokesčių inspekcijos sistemos, jau gali matyti parengtas pajamų mokesčio deklaracijas. Mokesčių inspekcija skaičiuoja, kad nuo sausio savo pajamas deklaravo jau beveik pusė milijono gyventojų.
Deklaruoti pajamas gyventojai galės iki gegužės 2-os. O pinigus už mokesčių permokas, gyventojai gaus kaip įprastai – iki liepos 31-osios.
Svarbu: prasideda gyventojų pajamų deklaravimas VMI už praėjusius metus
Visi dirbantys gyventojai nuo trečiadienio gali deklaruoti 2022-ųjų pajamas.
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) į Elektroninio deklaravimo sistemą (EDS) jau perkėlė duomenis apie daugiau 2,4 mln. gyventojų praėjusių metų pajamas ir išlaidas.
Tačiau pajamų deklaracijas šiais metais pateikti privalo 822 tūkst. gyventojų, iš jų 327 tūkst. pernai užsiėmė individualia veikla – su pažyma arba įsigijus verslo liudijimą. Dar apie 96 tūkst.
VMI skelbia, kada oficialiai pradės pajamų deklaravimo startą – liko savaitė
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) praneša, kad jau rengiasi klientų gyventojų praėjusių metų pajamų deklaravimui.
Pasak inspekcijos, šiuo metu vyksta duomenų perkėlimas į Elektroninio deklaravimo sistemą (EDS), deklaravimo instrukcijų atnaujinimas skirtingiems deklaravimo atvejams Youtube kanale ir pasirengimas aptarnauti didesnį klientų skaičių telefonu, tiek raštu, tiek ir gyvai – VMI padaliniuose.
Tūkstančiams gyventojų grąžino vidutiniškai virš 390 eurų: pasitikrinkite, ar šiemet VMI perves pinigų ir jums
Deklaruoti praėjusių metų pajamas ir teikti prašymą grąžinti gyventojų pajamų mokesčio permoką galima jau nuo metų pradžios. Tačiau Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) ragina kol kas to nedaryti. Mat gali būti, kad suformuotas deklaracijas dėl duomenų trūkumo teks tikslinti.
Tačiau portalas tv3.lt pasidomėjo, kiek gyventojų ir už kokias patirtas išlaidas susigrąžino permokų praėjusiais metais ir ko galima tikėtis šiemet.
Pajamų deklaravimas: VMI jau rodo, kiek pinigų jums grąžins, bet ragina deklaracijų dar neteikti
Kasmet iki gegužės 1 d. daugelis gyventojų deklaruoja ankstesniais metais gautas pajamas. Tuomet jie gali susigrąžinti nemenkas sumas gyventojų pajamų mokesčių permokų arba turi sumokėti nepriemoką. Dabar jau kiekvienas gali pamatyti, kiek pinigų galės susigrąžinti ar turės primokėti už praėjusius metus.
Šimtams tūkstančių gyventojų pernai buvo sugrąžinta milijonai eurų – vidutiniškai po 290 eurų kiekvienam.
Pinigų įvardinti dovana ar paskola neužtenka: kada jūsų sąskaita susidomi VMI?
Nors daugeliui žmonių pagrindinis pajamų šaltinis yra atlyginimas, pasitaiko nemažai atvejų, kai gyventojai gauna neįprastai brangių dovanų, pasiskolina pinigų didesniems pirkiniams, įsideda į banko sąskaitą pajamų ir išlaidų santykio neatitinkančias sumas. Tokiais atvejais jie gali atsirasti Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) akiratyje.
VMI atstovė pabrėžė, kad bet kokios nustatytas ribas peržengiančios sumos turi būti pagrįstos ir įrodyta jų kilmė. Gaunant didesnę nei 1,5 tūkst.
Skelbia turtingiausius valdininkus ir jų sutuoktinius – aukščiau Landsbergienės tik vienas žmogus
Iki gegužės pradžios daugelis šalies gyventojų turėjo deklaruoti savo pajamas ir turtą už praėjusius metus. Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) jau paskelbė pateiktų deklaracijų duomenis.
Sprendžiant iš VMI duomenų, Lietuvoje 94 asmenys, t.y., politikai, tarnautojai, jų sutuoktiniai, kurie deklaravo 1 mln. eurų ir didesnės vertės turto.
Palyginti su deklaracijomis, pateiktomis už ankstesnius metus, milijonierių skaičius išaugo 16 proc.
Paskutinis VMI įspėjimas tūkstančiams gyventojų: ragina susimokėti gražiuoju, kitaip bus blokuojamos jų sąskaitos
Deklaruoti pajamas ir sumokėti gyventojų pajamų mokestį už praėjusius metus gyventojai turėjo iki šio mėnesio pradžios. Tačiau daugybė jų to dar nepadarė. Netrukus jų laukia nemalonumai.
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad apie 70 tūkst. gyventojų gegužės – birželio mėn.
VMI įspėja: tūkstančiai gyventojų laiko turi iki pirmadienio – nedeklaravus ir nesumokėjus, imsis priemonių
Likus keturioms dienoms iki 2021 metų pajamų deklaravimo pabaigos gyventojai jau pateikė per 1,2 mln. deklaracijų, bet dar apie 200 tūkst. dar turi tai padaryti iki pirmadienio darbo dienos pabaigos. To nepadarius gresia administracinė atsakomybė ir kiti nemalonumai.
Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) viršininko pavaduotojas Martynas Endrijaitis sako, kad iš jau deklaravusiųjų 302 tūkst. valstybei sumokės 264 mln. eurų gyventojų pajamų mokesčių (GPM), o 762 tūkst.
Justina Bagdanavičiūtė. Ko reiktų nepamiršti deklaruojant pajamas?
Pateikdami metinę sumokėto gyventojų pajamų mokesčio (GPM) deklaraciją šiemet gyventojai paskutinį kartą gali susigrąžinti iki 400 eurų už jiems suteiktas būsto, automobilio remonto ir vaikų priežiūros paslaugas.
VMI pradeda grąžinti permokas deklaravusiems pajamas – kas kiek pinigų gali tikėtis?
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad pradeda gyventojų pajamų mokesčio (GPM) permokų grąžinimą – 15 tūkst. gyventojų, kurie teisingai pateikė pajamų deklaracijas, šiandien buvo pervesta virš 4,5 mln. eurų.
Kaip ir kasmet, GPM permokos bus siunčiamos dalimis kiekvieną darbo dieną iki liepos 31 d.
„Sklandų GPM permokų grąžinimą užtikrina laiku ir teisingai pateikta pajamų deklaracija, tikslūs gyventojo banko sąskaitos duomenys, kuriuos visada rekomenduojame atidžiai pasitikrinti.
Oficialu: VMI paruošė pajamų deklaracijas gyventojams – jau visi jas gali teikti
Deklaruoti pajamas už praėjusius metus jau gali visi gyventojai. Į Elektroninio deklaravimo sistemą (EDS) perkelti duomenis apie 2,3 mln. gyventojų pajamas ir išlaidas, iš jų – net 1,8 mln. deklaracijas reikės tik peržiūrėti ir pateikti. Šiais metais, kaip ir kasmet, pajamas deklaruoti reikia iki gegužės 2 d., praneša Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI).
„Dėkojame 1,35 mln. gyventojų, kurie laiku deklaravo pajamas praėjusiais metais.
Pajamų deklaravimas: VMI įspėja – neskubėkite ir sutaupysite laiko
Įstatymas numato, kad teikti pajamų deklaracijas gyventojai gali deklaruoti ir mokesčių permokos pinigų laukti jau nuo metų pradžios. Tačiau skubantiems tai daryti deklaraciją gali tekti keisti ir teikti iš naujo.
Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) viršininkės pavaduotojas Dr.
Jau galima teikti pajamų deklaracijas VMI: kada laukti sugrąžinamų pinigų?
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) jau suformavo preliminarias pajamų mokesčio deklaracijas gyventojams. Jas jau galima pildyti ir pateikti.
Tiesa, VMI įspėja, kad kai kuriems tai padariusiems gyventojams deklaracijas galbūt dar reikės patikslinti, jeigu bus gauta papildomų duomenų.
Vis dėlto jeigu jūsų darbdavys, bankas ir kitos trečios šalys, laiku pateikė jūsų duomenis, pateikti jau suformuotą deklaraciją galite.
Tūkstančiai gyventojų dar nedeklaravo pajamų: štai ką jiems ruošia VMI ir „Sodra“
Pajamų deklaravimas ir trūkstamų mokesčių mokėjimas ar jų permokos susigrąžinimas jau tapo įprastu dalyku. Tačiau vis dar pasitaiko daugybė gyventojų, kurie šios pareigos neatlieka.
Neatsiskaičiusiems su Valstybine mokesčių inspekcija (VMI) ir „Sodra“ gresia nemalonumai. Pirmiausia gyventojai sulauks įspėjimų, o vėliau pinigai gali būti nuskaičiuoti nuo jų sąskaitų.
Nedeklaravo per 100 tūkst.
Tėvams nepatiks – siūlo nebeleisti pajamų mokesčio dalimi remti vaikų darželių
Šiemetinis pajamų deklaravimas Mokesčių inspekcijoje jau įpusėjo, o kartu galite dalį savo mokesčių skirti įvairioms įstaigoms, pavyzdžiui, mokykloms, darželiams, nevyriausybinėms organizacijoms, partijoms. Ir štai valdantieji jau rezga čia reformą.
Siūlo nebeleisti gyventojams paramą skirti valstybinėms mokykloms, darželiams, sveikatos priežiūros įstaigoms, kariuomenei.
Nepateikė pajamų deklaracijos ir prarado išmoką: paaiškino, kaip ją atgauti
Individualia veikla besiverčiantis vyras viso karantino metu kas mėnesį gavęs 260 eurų išmoką, nustebo kovą pamatęs tuščią sąskaitą. Vyras piktinosi, sužinoję, kad išmoka nutraukta, nes jis nepateikė metinės pajamos deklaracijos. Tačiau ir užimtumo tarnyba ir VMI patikino, kad parama nenutraukta, tiesiog reikia pateikti duomenis apie 2020 metų pajamas.
VMI primena, kaip teisingai gyventojams deklaruoti gautas palūkanas
Gyventojai kaip ir kasmet deklaruodami pajamas už 2020 m. turi deklaruoti ir gautas palūkanas už suteiktas paskolas, vartojimo kreditą ar lėšas, suteiktas naudojantis tarpusavio skolinimosi platforma arba sutelktinio finansavimo platforma, už kredito įstaigose laikomus indėlius ar ne nuosavybės vertybinius popierius.
Pasitikrinkite sąskaitą – deklaravusiems pajamas VMI jau pervedė dalį pinigų
Pirmadienį daugiau nei 14 tūkst. gyventojų, kurie pateikė teisingas metines pajamų deklaracijas, buvo pervestos pirmosios gyventojų pajamų mokesčio permokos – iš viso per 4,2 mln. eurų.
Visas permokas žadama grąžinti kaip ir kasmet – iki liepos 31 d., praneša Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI).
„Šiais metais GPM permokų grąžinimas gyventojams prasidėjo kaip niekada anksti, praėjus mažiau nei vienai savaitei nuo deklaravimo starto.
VMI: mokesčių deklaracijas jau galima teikti visiems – paaiškino, kas laukia nedeklaravus
Į Elektroninio deklaravimo sistemą (EDS) perkelti reikiami duomenys ir daugiau nei 2,3 mln. šalies gyventojų jau gali pateikti tikslias ir kokybiškas pajamų deklaracijas, iš kurių 1,74 mln. tai galės padaryti kelių mygtukų paspaudimu, praneša Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI).
Šiemet pateikti deklaracijas ir sumokėti mokesčius reikia iki gegužės 3 d. To nepadariusiems laiku, gali grėsti delspinigiai ir baudos.
Gyventojų pajamų deklaravimas: VMI jau kitą savaitę skelbia pradžią
Šiemet, praėjusių metų deklaraciją elektroniniu būdu gyventojai savarankiškai gali užpildyti jau nuo metų pradžios. Vis dėlto, kaip ir kasmet, rekomenduojama neskubėti ir palaukti kol Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) gauti trečiųjų šaltinių duomenys bus perkelti į preliminarias deklaracijas. Apie oficialią pajamų deklaravimo pradžią VMI praneš kitą savaitę.
Paskutinė diena deklaruoti, bet nepamirškite ir sumokėti, kitaip gali imtis veiksmų
Liepos 1 d. yra paskutinė diena, kai privalu deklaruoti praėjusių metų pajamas. Mokesčiams sumokėti dar yra kiek laiko. Tačiau tą reikia padaryti ne tik Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI), bet ir „Sodrai“. Nesumokėjus laiku, gresia prarasti sveikatos draudimą ir sulaukti priverstinio lėšų išieškojimo.
Kaip portalą informavo VMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Stasė Aliukonytė-Šnirienė pajamas jau deklaravo daugiau nei milijonas gyventojų.
Mokesčių inspekcija paskelbė, kada gyventojų kišenes pasieks permokos
Gyventojų pajamų mokesčio permokas Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) deklaracijas pateikusiems asmenims pamažu pradės grąžinti nuo gegužės 20 dienos. VMI praneša, kad pirmosios nedidelės išmokos pasieks nedidelį skaičių žmonių.
„Pradėsime nedideliais mastais, pradėsime kitą savaitę. Planas yra gegužės 20 dieną išleisti pirmąsias sumas. Tai tikrai nebus didelės sumos nedideliam žmonių skaičiui.
Prasidėjus gyventojų pajamų deklaravimui, skaitytojai praneša apie trikdžius
Nuo trečiadienio prasidėjo antrasis gyventojų pajamų deklaravimo etapas, kurio metu galima deklaruoti 2019-ųjų pajamas. Tiesa, su naujienų portalu tv3.lt susisiekę skaitytojai teigia, kad bandydami deklaruoti pajamas jie susiduria su sistemos trikdžiais.
Naujienų portalui tv3.lt Valstybinė mokesčių inspekcijos atstovė spaudai Rūta Asadauskaitė sako, kad didelių surtrikimų nėra.
„Kol kas, kiek aš žinau, tokių visuotinių sutrikimų nėra, sistema veikia, gauname deklaracijas.
Gyventojai jau gali teikti pajamų deklaracijas
Nuo balandžio 22 d. visi gyventojai, kuriems yra privalu deklaruoti praėjusių metų pajamas arba kurie nori pasinaudoti mokestinėmis lengvatomis, jau gali teikti deklaracijas Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI).
Šiemet pajamas už praėjusius metus deklaruojantiems asmenims VMI įvedė naujovę – tai yra, vedlį, kuris žingsnis po žingsnio padeda užpildyti ir pateikti deklaraciją.
Gyventojų pajamų deklaravimas šiemet bus kitoks: kas keičiasi
Gyventojų pajamų deklaravimas šiemet vykdomas kitaip – vėliau nei įprasta ir nebe pildant įprastas pilkas formas, o naudojantis vedlio pagalba internete, trečiadienį Vyriausybėje paskelbė Valstybinės mokesčių inspekcijos Mokestinių prievolių departamento direktorė Stasė Aliukonytė-Šnirienė.
Prasideda gyventojų pajamų deklaravimas: kas bus su negalinčiais sumokėti?
Šiemet gyventojų pajamų deklaravimas bus gerokai kitoks. Seną deklaracijų formą pakeitė nauja, deklaravimas vyks dviem etapais, o konsultacijos bus teikiamos tik nuotoliniu būtu. Nuo deklaruotų pajamų priklauso, kiek reikės papildomai sumokėti mokesčių ar įmokų, kiek pinigų galima susigrąžinti.
Kaip skelbia Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI), nuo šių metų keičiasi pajamų deklaravimo principas – nelieka pilkos deklaracijos formos.
PLIUS MINUS. Artėjant pajamų deklaravimui gyventojus ragina suklusti
Vieniems deklaruoti praėjusių metų pajamas yra privalu, kitiems – naudinga, nes galima susigrąžinti dalį sumokėto gyventojų pajamų mokesčio. Nuo duomenų deklaracijose priklausys, kiek mokesčių, taip pat „Sodros“ įmokų gali tekti sumokėti papildomai.
Šiuo metu Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) renka duomenis iš darbdavių ir savarankiškai dirbusių asmenų apie gautas ir išmokėtas pajamas. Didesnė dalis duomenų dar nepateikta, tačiau iki paskutinės minutės geriau nedelsti.
Už suteiktas paslaugas gyventojai susigrąžins beveik pusę milijono eurų
Valstybinė mokesčių inspekcija informuoja sulaukusi daugiau nei 7 tūkst. gyventojų prašymų (PRC912 forma) sugrąžinti dalį Gyventojų pajamų mokesčio (GPM) už jiems 2019 m. suteiktas nepilnamečių vaikų priežiūros, būsto ar automobilio remonto paslaugas. Deklaravus pajamas, šiems gyventojams sugrįš beveik pusę milijono eurų GPM, o tie, kurie nepateikė prašymo pasinaudoti GPM lengvatomis už 2019 m., dar gali tai padaryti iki vasario 15 d. ar deklaruodami pajamas pavasarį.
Mokesčių inspekcija įspėja – tūkstančiai dar nepateikė privalomų duomenų
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) primena, kad duomenis apie 2019 metais gyventojams išmokėtas A ir B klasės pajamoms priskiriamas išmokas mokesčių administratoriui pateikė tik ketvirtadalis – maždaug 28 tūkst. mokesčių mokėtojų.
Iki vasario 17 d. tokius duomenis dar turi pateikti maždaug 87 tūkst.
Dirbate savarankiškai? 3 patarimai kaip tvarkyti apskaitą
Dirbate su verslo liudijimu ar vykdote individualią veiklą pagal pažymą? Tuomet greičiausiai dalį savo laiko tenka skirti ir privalomam su veikla susijusios buhalterinės apskaitos tvarkymui, o kiekvieną pavasarį – pajamų deklaravimui. Valstybinė mokesčių inspekcija dalijasi 3 patarimais, kaip apskaitą tvarkyti paprasčiau.
1. Pildykite elektroninį pajamų ir išlaidų žurnalą.
Skandalinga žinia: papasakojo, kaip paprasta nuo Mokesčių inspekcijos paslėpti pinigus
Daugeliui Lietuvos gyventojų kiekvienais metais privalu deklaruoti savo pajamas. Tačiau gali būti, kad jose pateiktų duomenų niekas netikrina. Tai reikštų, kad kai kurie gudruoliai gali ramiai slėpti milijonines pajamas ir nuo jų nemokėti mokesčių.
Penktadienį apie tai viešai kalbėta Seime vykusioje konferencijoje apie šešėlinę ekonomiką ir kovos su ja būdus.
Kadaise pamiršote deklaruoti pajamas? Būdas, kaip tai padaryti be jokių sankcijų
Pamiršę deklaruoti per pastarąjį penkmetį gautas pajamas ar tiesiog to nepadarę gyventojai ir įmonės dar turi progą tai padaryti be jokių delspinigių ir baudų. Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) šiemet suteikia tą vienintelę galimybę iki š. m. liepos 1 d. deklaruoti ar patikslinti ankstesnių metų pajamas bei sumokėti pamirštus mokesčius be jokių sankcijų.
VMI perspėjimas: įvardijo, prieš ką netrukus imsis griežtų veiksmų
Liko vos 26 dienos, po kurių Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) imsis veiksmų prieš tuos, kurie gražiuoju nesumokės pamirštų mokesčių. Kol kas tą galima padaryti išvengiant baudų ir delspinigių. Suklusti turėtų gyventojai, kurie turi sąskaitų užsienyje, pavėžėtojai, taip pat įmonės.
Blokuotos sąskaitos tik pradžia: VMI ir „Sodra“ imsis priemonių prieš skolininkus
Gegužės 2 d. yra paskutinė diena ne tik deklaruoti praėjusių metų pajamas, bet ir sumokėti gyventojų pajamų mokestį, taip pat socialinio draudimo įmokas. To nepadariusiems jau netrukus gresia ne tik sąskaitų blokavimas, bet ir delspinigiai ar antstoliai. Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) Mokestinių prievolių departamento direktorė Stasė Aliukonytė-Šnirienė paragino gyventojus nedelsti ir deklaruoti pajamas bei sumokėti mokesčius laiku.
Tūkstančiai pamiršta šį mokestį, pasekmės – blokuojamos sąskaitos
Daugelis žino, kad iki gegužės 1 d. privalu deklaruoti praėjusių metų pajamas ir prireikus sumokėti gyventojų pajamų mokesčio nepriemoką. Tačiau ne vienas pamiršta iki tos pačios datos privalu sumokėti ir įmokas „Sodrai“. To nepadariusiems gresia nemalonumai ir sąskaitų blokavimas.