olimpinis komitetas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „olimpinis komitetas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „olimpinis komitetas“.
Antidopingo agentūros vadovas kritikuoja TOK: „Tai šokiruoja“
Jungtinių Valstijų antidopingo agentūros (USADA) vadovas apkaltino Tarptautinį olimpinį komitetą (TOK) „nusileidžiant iki grasinimų“ dėl 2034-ųjų žiemos olimpiados rengimo Solt Leik Sityje.
Trečiadienį TOK 2034 metų žiemos žaidynių šeimininku paskelbė Solt Leik Sitį, tačiau perspėjo, kad iš Jutos valstijos sostinės gali būti atimta teisė rengti žaidynes, jei JAV valdžia nepaisys Pasaulinės antidopingo agentūros (WADA) „aukščiausio autoriteto“ ir toliau su ja konfliktuos.
Gudzinevičiūtė įvardijo, kokios didžiausios olimpiečių problemos – negaili kritikos ministerijai: „Chaosas tvyro visur“
Iki 2024 m. Paryžiaus olimpinių žaidynių laiko lieka vis mažiau. Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė Daina Gudzinevičiūtė įvardijo, su kokiomis problemomis susiduria sportininkai ir kodėl visoje sporto finansavimo sistemoje tvyro chaosas. Apie tai ir dar daugiau – žurnalisto Edmundo Jakilaičio naujienų portalo tv3.lt laidoje „Dėmesio centre +“.
Girdime labai kritiškus Gitano Nausėdos pasisakymus apie sporto situaciją, kad sistema yra sujaukta.
Supykę rusai kreipėsi į sporto arbitražo teismą: reikalauja tik vieno dalyko
Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) Vykdomasis komitetas beveik prieš mėnesį Mumbajuje (Indija) vykusiame posėdyje suspendavo Rusijos olimpinį komitetą (ROK).
Toks sprendimas priimtas po to, kai ROK paskelbė į savo narius įtraukęs Ukrainos nacionalinio olimpinio komiteto Donecko, Chersono, Luhansko ir Zaporožės regionų teritorinius padalinius. Taip ROK, pažeidęs Ukrainos nacionalinio olimpinio komiteto vientisumą, pažeidė ir Olimpinę chartiją.
Rusijos olimpinis komitetas apskundė TOK sprendimą jį suspenduoti
Rusijos olimpinis komitetas (ROK) pirmadienį pateikė apeliaciją Sporto arbitražo teismui (CAS) dėl Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) sprendimo suspenduoti šią rusų nacionalinę olimpinę organizaciją, pranešė sporto tribunolas.
Ateityje olimpinėse žaidynėse gali atsidurti ir esportas
Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) sesijoje Mumbajuje (Indija) organizacijos prezidentas Thomas Bachas užsiminė apie norą rengti olimpines esporto žaidynes.
„Jaunoji karta mąsto kitaip. „Virtualus gyvenimas“ jiems yra daug svarbesnis. Mes negalime to ignoruoti, jei nenorime pakenkti savo ateičiai. Turime įgalinti jaunimą vesti mus į ateitį“, - sakė Th.Bachas.
TOK prezidentas pažymėjo, kad buvo sukurta naujoji TOK esporto komisija.
Pirmas toks sprendimas istorijoje: boksas išmestas iš tarptautinio olimpinio komiteto šeimos
Tarptautinis olimpinis komitetas nusprendė iš olimpinės bendruomenės pašalinti Tarptautinę bokso federaciją.
Per neeilinę sesiją tam pritarė 69 nariai ir tik vienas pasisakė prieš.
Įdomu tai, kad per 129 metus besitęsiančią Tarptautinio olimpinio komiteto istoriją boksas yra pirmoji sporto šaka, kuri pašalinta iš olimpinio sporto šeimos.
Taip pat pranešta, kad nepaisant šio sprendimo, bokso turnyrai toliau bus vykdomi 2024 m. Paryžiaus ir 2028 m. Los Andželo olimpinėse žaidynėse.
LTOK sporto administravimo mokymuose – ir olimpiečiai
Šią savaitę 15 sporto vadybininkų pradėjo intensyvius Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) sporto administravimo mokymus. Pagrindinės mokymų temos – laiko planavimas, vidinė komunikacija ir socialinių tinklų galimybės.
„Sudarydami mokymų programą ir turinį stengiamės, kad dalyviai gautų ne tik teorinį pagrindą, bet ir kuo daugiau praktinių užduočių“, - sakė mokymus organizuojanti LTOK olimpinio sporto direktoriaus pavaduotoja Agnė Vanagienė.
Šią savaitę mokymų dalyviai dirbo dvi dienas.
Spaudimas didėja: 40 šalių ministrai aptars Olimpinio komiteto sprendimą dėl rusų atletų žaidynėse
Švietimo, mokslo ir sporto ministrės Jurgitos Šiugždinienės iniciatyva penktadienį apie 40 šalių ministrai nuotoliniame susitikime aptars bendrą poziciją dėl Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) sprendimo leisti rusų ir baltarusių sportininkams dalyvauti olimpinėse varžybose po neutralia vėliava.
Kaip BNS informavo ministerija, penktadienio susitikimą moderuoja atstovai iš Jungtinės Karalystė.
Ukraina suintensyvino pastangas neleisti Rusijos sportininkams dalyvauti olimpiadoje
Ukraina penktadienį suintensyvino pastangas kovoti su Rusijos sportininkų dalyvavimu 2024-ųjų Paryžiaus vasaros olimpinėse žaidynėse, vis daugėjant ženklų, kad šios žaidynės gali būti labiausiai boikotuojamos nuo Šaltojo karo laikų.
Olimpinio komiteto vadovas: sankcijos Rusijai turi galioti ir 2023-aisiais
Dėl invazijos į Ukrainą Rusijai ir Baltarusijai paskelbtos sankcijos turi galioti ir 2023 metais, penktadienį pareiškė Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) vadovas.
TOK prezidentas Thomas Bachas teigė, kad olimpinis judėjimas visiškai solidarizuojasi su Ukrainos sportininkais ir TOK norėtų, kad 2024 metais Paryžiaus žaidynėse dalyvautų stipri Ukrainos komanda.
REKLAMA
REKLAMA
Su neutralia vėliava varžytis tinkamais pripažinti dar 23 rusų lengvaatlečiai
Tarptautinė lengvosios atletikos federacija su neutralia vėliava tinkamais varžytis pripažino dar 23 rusų lengvaatlečius, artėjant šiais metais vyksiančioms Tokijo olimpinėms žaidynėms.
Dėl antidopingo taisyklių pažeidimo suspendavus nacionalinę federaciją, rusų sportininkai turi individualiai gauti išimtis, kad jiems būtų suteiktas „įgaliotųjų neutralių atletų“ statusas. Jis suteikiamas atlikus dopingo testus ir gavus neigiamą atsakymą.
Lukašenkos sūnus išrinktas vienu iš olimpinio komiteto vadovų
Baltarusijos prezidento Aleksandro Lukašenkos sūnus Viktoras buvo išrinktas šios šalies Nacionalinio olimpinio komiteto (NOK) pirmuoju pirmininko pavaduotoju, antradienį pranešė valstybinė naujienų agentūra „BelTA“.
„Pasak valstybės vadovo, jis dar nepriėmė galutinio sprendimo, ar 43 metų Viktoras Lukašenka galės derinti NOK pirmininko pirmojo pavaduotojo ir prezidento padėjėju nacionalinio saugumo klausimais pareigas“, – sakoma agentūros pranešime.
Po kovos paaiškėjo, kas rengs 2024 Olimpines žaidynes
Kova kas rengs 2024 Olimpines žaidynes baigėsi ir slapto balsavimo neprireiks, tačiau kompromisą pasiekti pavyko tik po ilgų derybų. Paryžius triumfuoja. Kova dėl to, kas rengs Olimpines žaidynes, baigėsi. Po to, kai Los Andželas oficialiai sutiko rengti 2028 metų žaidynes, Paryžius liko vieninteliu kandidatu organizuoti 32-ąsias vasaros žaidynes 2024 metais. Tačiau nusileisti meilės miestui amerikiečius paskatino ne noras būti mandagiems, o finansinė nauda.
Penki klausimai LTOK prezidentei Dainai Gudzinevičiūtei
Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentė trumpuose video atsako į dažniausiai užduodamus klausimus apie LTOK veiklą. „Stengiamės apie savo organizaciją visuomenei pateikti kuo daugiau informacijos. Nors apklausos rodo, kad žmonės apie LTOK žino vis daugiau, vis susiduriame su tais pačiais klausimais, todėl nusprendėme atsakymus pateikti ir šiais laikais populiaria forma – trumpuose vidoe siužetuose,“ – sakė LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.
Los Andželas sieks organizuoti 2024 metų olimpiadą
Po savaites trukusių spekuliacijų Los Andželas galiausiai oficialiai tapo kandidatu rengti 2024 metų olimpines žaidynes. Apie tai Tarptautinį olimpinį komitetą likus dviems savaitėms iki paraiškų pateikimo termino pabaigos informavo JAV nacionalinis olimpinis komitetas. Prieš tai Kalifornijos metropolio taryba vienbalsiai 15:0 pritarė iniciatyvai organizuoti olimpiadą ir įgaliojo merą Ericą Garcetti tęsti darbus.
2020 metų vasaros olimpinės žaidynės vyks Tokijuje
Šeštadienį Argentinos sostinėje prasidėjusiame Tarptautinio olimpinio komiteto (IOC) posėdyje paskelbta, kad 2020 metų vasaros olimpinės žaidynės vyks Japonijos sostinėje Tokijuje. IOC nariai šeštadienį rinkosi iš trijų miestų - Tokijo, Stambulo (Turkija) ir Madrido (Ispanija). Vienas favoritu Madridas netikėtai iškrito jau pirmajame balsavimo etape. Vėliau finaliniame balsavime Tokijas aplenkė Stambulą.
LTOK svečias iš Rusijos pasisveikino lietuviškai
Europos olimpinių komitetų viceprezidentas Aleksandras Kozlovskis: „Vilnius man – daugiau nei gimtas miestas, nes čia gimė mano mama“ Liepos 10 d. Lietuvos tautiniame olimpiniame komitete viešėjo Europos olimpinių komitetų ir Rusijos olimpinio komiteto viceprezidentas Aleksandras Kozlovskis Svečias su visais pasisveikino lietuviškai „Laba diena“ ir pirmiausiai puolė į glėbį Kalgario olimpinei čempionei Vidai Vencienei, su kuria yra gerai pažįstamas.
Verdiktas apribojo čiuožėjų D. Stagniūno ir I. Tobias olimpines viltis
Čiuožėjų Deivido Stagniūno ir Isabelos Tobias viltims atstovauti Lietuvai kitų metų Sočio olimpinėse žaidynėse dar mažiau galimybių išsipildyti. Lietuvos pilietybė negali būti suteikta kitais nei Konstitucijoje numatyta atvejais, o dvigubos pilietybės atvejai turėtų likti tik išimtis.
D. Gudzinevičiūtė priblokšta: vos nenumiriau ant Rygos sporto centro slenksčio
Mėnesį prie Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) vairo stovinti 46 metų Daina Gudzinevičiūtė po truputį apsipranta su naujomis pareigomis. Ji teigė, kad be vizitų į Latviją ir Azerbaidžaną daugiausiai laiko skyrė opiai problemai – ketinimui karpyti sporto finansavimą.
„Jei kartais nutyla telefonas, pasidaro kiek nejauku“, – apie savo užimtumą trečiadienį susitikusi su žiniasklaida pasakojo 2000 metų Sidnėjaus olimpinė čempionė.
Trūkęs vamzdynas paskandino Tarptautinio olimpinio komiteto archyvus
Sekmadienį Lozanoje dėl vamzdyno avarijos rūsyje užtvindė Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) archyvą, praneša agentūra „France-Presse“.
Vandens lygis keliose patalpose pasiekė net du metrus. Pranešama, kad sugadinta 20-30 proc. neseniai archyvą papildžiusių dokumentų. Kaip teigė TOK direktorius Christophe'as De Kepperas, istorinis archyvas liko nepaliestas, nes jis įrengtas kitame pastate kartu su TOK muziejumi.
Vanduo prasibrovė ir į patalpas, kuriose buvo pastatyti serveriai.
LTOK vadovė D. Gudzinevičiūtė: kas nori sėsti ant dviejų kėdžių, pataiko į viduriuką
Laikraštis „Sportas“: „Tas, kuris taikosi atsisėsti ant dviejų kėdžių, labai dažnai pataiko per viduriuką“, - teigia Daina Gudzinevičiūtė
Su Sidnėjaus olimpine šaudymo čempione, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidente Daina Gudzinevičiūte kalbėjomės jos darbo kabinete.
Matau plikas kabineto sienas, o kuo jos bus papuoštos ateityje? Dar nenusprendžiau, sienos tuščios, nes kabinetą paveldėjau iš buvusio ilgamečio LTOK prezidento Artūro Poviliūno.
Sudaryta nauja Lietuvos olimpinio fondo valdyba
Pirmajame naujosios kadencijos Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) Vykdomojo komiteto posėdyje ketvirtadienį sudaryta nauja Lietuvos olimpinio fondo (LOF) valdyba. Jos pirmininkės pareigas eis naujoji LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.
14 balsų persvara LTOK prezidento rinkimuose triumfavo D. Gudzinevičiūtė
Lietuvos tautiniam olimpiniam komitetui (LTOK) ateinančią ketverių metų kandenciją vadovaus 46 metų šaulė Daina Gudzinevičiūtė. Penktadienį Vilniuje LTOK generalinėje asamblėjoje vykusiuose rinkimuose už Sidnėjaus olimpinę čempionę balsavo 57 iš 100 dalyvavusių LTOK narių.
„Ačiū už pasitikėjimą. Aš ir mano komanda padarys viską, kad nepasigailėtumėt“, - iš karto sužinojusi rezultatą sakė D. Gudzinevičiūtė.
V. Alekna: olimpinėje šeimoje nėra nei didelių, nei mažų federacijų
Istorinių Lietuvos Tautinio Olimpinio komiteto prezidento rinkimų išvakarėse Lietuvos olimpinio judėjimo lyderio vaidmenį pasiryžęs perimti Virgilijus Alekna teigia, kad jo gyvenimo vertybių nepakeitė nei rinkimų vajus, nei pergalės atveju laukianti atsakomybė.
„Pamačiau, kad yra daugybė žmonių, kurie stengiasi išnaudoti visus šešėlinės įtakos svertus, siekdami išlaikyti postus, gautus dar sovietiniais laikais.
Ž. Šilgalis: Olimpinio komiteto blizgesys ir olimpiečių skurdas
Lietuvos olimpiečiams ir visam sportui artėja svarbus įvykis – Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidento rinkimai. Nuo šių rinkimų priklausys ir kokia kryptimi toliau judės Lietuvos olimpinis sportas – efektyvios veiklos, skaidrumo, viešumo ar ir toliau liks saujelės funkcionierių rankose, kurie, žinoma, darys viską, jog nepaleistų jiems „kiaušinius dedančios auksinės vištos“...
Visų pirma derėtų padėkoti ilgamečiui, vieninteliam iki šiol LTOK vadovui Artūrui Poviliūnui už jo indė...
Palaikyti auklėtinio pirmasis E. Petrausko treneris vyko už savo lėšas
Londone bronzos medalį iškovojusį šilutiškį Evaldą Petrauską gimtajame mieste pagerbė minia žmonių. Palaikyti auklėtinio į Londoną už savo lėšas vykęs pirmasis Evaldo treneris Vincas Murauskas negailėjo karčių žodžių Lietuvos olimpiniam komitetui.
Šilutės mažųjų laivų uoste atvykstančio E. Petrausko laukė tūkstantinė minia. Iki ašarų sujaudintas boksininkas teigė žmonių palaikymą jautęs ir per žaidynes.
„Tokio palaikymo galėjo pavydėti kiekvienas sportininkas.
V. Vencienė: Albervilio olimpiados atidaryme ėjome iškėlę galvas
Sugrįžusi į olimpinę šeimą Lietuva 1992 metais vėl dalyvavo Albervilio žiemos olimpinėse žaidynėse. Lygiai prieš 20 metų vyko jų atidarymo ceremonija. Šios olimpiados dalyviams ir delegacijos atstovams trečiadienį Vilniuje buvo įteikti simboliniai ženkliukai, o sukaktis paminėta parodos atidarymu.
A. Poviliūno knyga pateko į Tarptautinio olimpinio komiteto muziejų
Praėjusių metų gruodį pristatyta Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidento Artūro Poviliūno monografija „Olimpinė Lietuva 1918 - 2008 metai: lūžiai, etapai, pasauliniai kontekstai“ pateko į Tarptautinio olimpinio komiteto (IOC) muziejų Lozanoje (Šveicarija).
Apie tai Lietuvos tautinį olimpinį komitetą informavo IOC generalinis direktorius Christophe'as de Kepperas.
A. Poviliūnas – naujai sukurtos ANOC komisijos narys
Pasaulio nacionalinių olimpinių komitetų asociacija (ANOC), atsižvelgdama į šių dienų aktualijas, nusprendė ypatingą dėmesį skirti tiesioginiams ryšiams su šalių olimpiniais komitetais ir vyriausybėmis.
Tuo tikslu įkurta speciali ANOC komisija, kuriai vadovauti pavesta Didžiosios Britanijos olimpinio komiteto prezidentui, vienam iš Londono olimpinių žaidynių organizacinio komiteto vadovų lordui Colinui Moynihanui.
Europai šioje komisijoje atstovaus LTOK prezidentas Artūras Poviliūnas.