nuomos kainos
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „nuomos kainos“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „nuomos kainos“.
Buto nuomą padidino 400 eurų be įspėjimo: štai ką pataria daryti, kad nereikėtų permokėti
Nuomojantis būstą viena svarbiausių sąlygų yra suma, kurią kas mėnesį tenka mokėti nekilnojamojo turto (NT) savininkui. Vis tik net ir sutarus kainą ji ne visada išlieka tokia pati – būna, kad nuomotojai vienašališkai nusprendžia ją padidinti. Bet ar visada jie gali taip daryti?
Į tv3.lt portalą kreipėsi vilnietė Evelina (tikras vardas ir pavardė – redakcijai žinomi), kuri papasakojo, kad butą nuomojasi jau kiek daugiau nei 2 metus.
Brangiausi nuomojami butai Lietuvoje: štai ką siūlo už 6,3 tūkst. eurų per mėnesį
Būsto nuomai ieškantys gyventojai dažniausiai domisi pigiausiais jų lūkesčius atitinkančiais butais. Todėl ne visi pasidomi, kokie visgi yra brangiausi ir ką už tokias sumas siūlo jų savininkai.
Sūkurinės vonios, sporto salės, kiaurą parą budinti apsauga, terasos su Vilniaus senamiesčio vaizdais ir išskirtiniai interjero sprendimai mėnesiui atsieina ir 4,2 tūkst., ir 6,3 tūkst. eurų.
Portalas tv3.lt kviečia pasižvalgyti, kaip tokie butai atrodo.
Godumas baigėsi? Kai kur būstų nuoma jau atpigo, o kainas keliantys savininkai praranda pajamas
Rusijai prasidėjus karą Ukrainoje, į Lietuvą atvyko nemažai ukrainiečių, baltarusių. Dėl būstų trūkumo išaugus jų paklausai nuomos kainos staigiai pašoko į viršų. Dabar rinka stabilizavosi – būstų skelbimų skaičius siekia 2 tūkst., o kai kur kainos nukrito 10 proc., sako specialistai. Vis tik jie įspėja, kad situacija gali bet kada vėl pablogėti.
Šiuo metu didžiuosiuose miestuose 1 kambario buto vidutinė nuomos kaina yra 310–410 eurų. 2 kambarių – 450–610 eurų.
Skundžiasi nuomininkai ir nuomotojai: maisto vagystės, netikėti vizitai, triukšmas, neapmokėtos sąskaitos – kaip to išvengti?
Butus nuomojantys gyventojai skundžiasi, kad sunku rasti nuomininkus, kurie mokėtų laiku nuomą, naktimis netriukšmautų ir negadintų bute esančių daiktų. Tuo metu nuomininkai tikina, kad nuomotojai įkyriai landžioja į butą, vagia jų maistą ir bet kada panorėję kelia nuomą.
Nekilnojamo turto (NT) specialistai tikina, kad nuomotojams ir nuomininkams sutarti padėtų aiški ir konkreti nuomos sutartis. Anot jų, pasirašius sutartį, dingsta dauguma su nuoma susijusių problemų.
Išaugusios būsto kainos ir palūkanos varo į neviltį: gyventojams sunku ne tik nusipirkti, bet ir išsinuomoti būstą
Gyventojai skundžiasi, kad šiuo metu, pakilus būsto paskolų palūkanoms, įsigyti savo butą beveik neįmanoma. Ekonomistai tokiems gyventojams siūlo nuomos galimybę. Tada esą nereikės tempti paskolos naštos. Vis dėlto gyventojai skaičiuoja, kad ir nuomos kainos didelės, tad sumos nuomai ir paskolos įmokoms beveik nesiskiria.
Portalui tv3.lt vilnietė Emilija pasakojo, kad šiuo metu su vyru gyvena naujos statybos bute sostinės Šiaurės miestelyje.
Reikalavimai nuomininkams auga: netinka ne tik su gyvūnais ar vaikais, bet ir dirbantys savarankiškai
Butus norintys išnuomoti gyventojai bijo neatsakingų ir netvarkingų nuomininkų. Todėl jų reikalavimai auga, tai pastebi ir nekilnojamo turto (NT) brokeriai. Tačiau kai kurie reikalavimai anot jų, absurdiški, pavyzdžiui, nenoras nuomoti butus savarankiškai dirbantiems žmonėms arba komunalinių sutarčių perrašymas ant nuomininkų.
Socialiniame tinkle „Facebook“ kilo diskusija, ko reikėtų reikalauti iš nuomininko.
Būsto nuoma Lietuvoje: kainos išaugo rekordiškai – dabar gali neužtekti ir 800 eurų
Būsto nuomos kainos Lietuvoje kiekvienais metais augo palaipsniui, tačiau šiais – rekordiškai šoktelėjo į viršų vos per keletą mėnesių. Ir jeigu prieš trejus metus sostinėje vidutinė 1 kv. m. kaina buvo 9,9 euro, per 2022 m. piką ji siekė net 15,8 euro.
Šiemet kainos didžiuosiuose miestuose jau padidėjo nuo 11 iki 28 proc. O kai kurie būstai pabrango pusantro šimto eurų. Šiuo metu kainos šiek tiek krenta, tačiau iki praėjusių metų lygio dar toli.
Nuomininkui liepė mokėti už namo remontą, kitaip nutrauks sutartį ir pakels kainą: kur ieškoti teisybės?
Ginčai tarp nuomininkų ir nuomotojų kyla nuolatos. Pavyzdžiui, būna taip, kad laikinai butą besinuomojančiam žmogui šeimininkai liepia mokėti už stogo, vandentiekio remontą ir apskritai už ilgametį namo atnaujinimą. O nesutikus ima šantažuoti, kad kils nuomos kaina.
Į tokią situaciją pakliuvęs lietuvis ieškojo atsakymų socialiniuose tinkluose ir supratęs, kad namo remonto darbų išlaidos priklauso ne jam – stengėsi tartis su šeimininkais.
NT specialistai: nuomos kainos krenta – puikus metas ieškotis naujo būsto?
Nekilnojamo turto (NT) specialistai turi gerų žinių būsto nuomininkams – esą šiuo metu nuomos kainos krenta. O žiemą, tikėtina, dar daugiau pigs senos statybos būstų nuoma, nes brangs jų šildymas.
Specialistai pažymi, kad jau nukrito ir būsto pardavimo kainos, todėl vis daugiau pardavėjų nusprendė būstą nebe parduoti, o išnuomoti, todėl nuomos pasiūlymų skaičius tik auga.
NT brokeriai tikina, kad šiuo metu nuomos pasiūla didėja, o paklausa mažėja.
Nuomininkų negelbsti ir sutartis: būstų savininkai įtraukia sąlygą, kad kainą kels
Butų nuomotojai ir nuomininkai pasakoja, kad nepasirašę sutarčių patiria nemalonumų. Būstų savininkai nebegali išprašyti nuomininkų. O šie skundžiasi, kad nuomotojai be perspėjimo kelia nuomos kainas.
Nekilnojamo turto (NT) brokeriai pataria pasirašyti sutartis, tada išsisprendžia daugelis bėdų. Tačiau jie pastebi, kad vis daugiau nuomotojų į sutartis įtraukia punktą, kad priklausomai nuo aplinkybių ar infliacijos būsto kaina gali kilti.
REKLAMA
REKLAMA
Nuomininkai piktinasi: be perspėjimo būsto savininkai pakelia kainas ir 400 eurų per mėnesį
Nuoma brangsta ne tik šiuo metu būsto ieškantiems gyventojams, bet ir tiems, kad nuomojamame būste gyvena jau keletą metų. Žmonės pasakoja, kad nuomotojai motyvuodami infliacija kelia nuomininkams kainą kelia nuo 50 iki 400 eurų. Nekilnojamo turto (NT) brokeriai sako, kad nuo kainų augimo apsisaugoti nelabai įmanoma. Nuomos pasiūla nedidelė, tad nuomotojai tuo ir naudojasi.
Vilnietė Ugnė pasakojo, kad nuomojasi naujos statybos 2 kambarių butą už 600 eurų per mėnesį.
Savivaldybė atskleidė nuomojamų žemės sklypų duomenis
Vilniaus miesto savivaldybė atveria nuomojamų žemės sklypų duomenis – nuo šiol visi norintys galės susipažinti su Savivaldybės išnuomotais ir nuomojamais sklypais, taip pat ir kainomis (sumomis), kiek už nuomą gauta lėšų. Kiekvieną ketvirtadienį atnaujinamoje duomenų sąsajoje galima rasti, kiek ir kam valstybinės žemės yra išnuomojusi Savivaldybė. Pastaruoju metu šiai informacijai jaučiamas itin didelis žurnalistų dėmesys, todėl svarbu viską pateikti kuo skaidriau ir išsamiau.
Išnuomoti nekilnojamąjį turtą – (ne)sunku
Mindaugas Malcevičius Šiauliuose laikantis aukštoms nuomos kainoms ir esant mažai būstų pasiūlai, rasti gyvenamą plotą – vis sunkiau, rašo savaitraštis „Šiauliai plius“. Kita vertus, iššūkiai laukia ne tik ieškančių nuomojamo būsto. Bent kartą gyvenime savo turtą į svetimas rankas nusprendę patikėti šiauliečiai tikina, kad nors potencialių nuomininkų netrūksta, išsirinkti patikimą – itin nelengva užduotis. Teko skaudžiai nudegti Istorijų, susijusių su būsto nuoma, galima išgirsti labai įvairių.
Pasaulio reitingas: kur didžiausios algos, trumpiausios darbo valandos ir didžiausia perkamoji galia?
Oslas, Ciurichas, Tokijas yra brangiausi pasaulio miestai, tačiau Šveicarijos finansų sostinės gyventojai gali pasigirti didžiausia perkamąja galia, rodo penktadienį paskelbtas tyrimas.
Brangiausi pasaulio miestai nustatyti lyginant 122 prekių ir paslaugų kainas, teigia Šveicarijos bankas USB, analizavęs 72 pasaulio miestų gyventojų perkamąją galią.
„Kai prie viso to pridedama nuoma, į viršų sąraše šokteli Niujorkas, Honkongas ir Dubajus“, – pažymi bankas.
Drabužių ir avalynės parduotuves keičia kavinės
Nekilnojamojo turto paslaugų bendrovės „Ober-Haus“ specialistų teigimu, praėjusiais metais prasidėjęs prekybinių gatvių atsigavimas tęsėsi ir šiemet. Prieš keletą metų, krizės įkarštyje, prekybinėse gatvėse kas penkta šešta patalpa buvo tuščia, užimtumas siekė vos 80–85 %. Šiuo metu laisvų patalpų skaičius yra ženkliai sumažėjęs, o sostinėje ir toliau fiksuojamas nuomos kainų augimas.
Sparčiausias atsigavimas stebimas sostinės pagrindinėse prekybinėse gatvėse (Gedimino pr.
Kambarių medžioklė Europoje: netikras svetingumas ir įtarumas
Pristatome straipsnių – dienoraščių ciklą, kurį iki rudens rengs mūsų kompanijoje praktiką atliekanti Rasa. Ji studijuoja žurnalistiką Vilniaus Universitete ir artimiausiu kelis mėnesius portalui Anglija.lt ruoš įvairaus pobūdžio informaciją.
10 valandų– tiek truko mano kelionė autobusu iš Utrechto Olandijoje į Londoną. Sudėjus, kiek laiko užtrukau ieškodama kambario Londone, skaičius būtų toks pat– 10 valandų. O štai laiką Utrechto kambario paieškoms skaičiuočiau ne valandomis, o paromis.
Vilniuje ir Kaune kyla biurų nuomos kainos
Prieš trejetą metų siautęs ekonominio nuosmukio viesulas komercinių patalpų rinkoje išsisklaidė. 2011 metais biurų nuomos kainos pakilo didžiuosiuose Lietuvos miestuose. Tokias tendencijas pateikia lankomiausias nekilnojamojo turto skelbimų portalas Domoplius.lt, išanalizavęs daugiau nei 9 tūkst. šiuo metu esančių komercinių patalpų nuomos skelbimų.
Kodėl už minimalią algą galima išsinuomoti tik seno buto kambarį?
Nors nekilnojamojo turto pasiūla ir kainos kinta, o kainų burbulas lyg ir sprogo, tačiau būsto nuomos kainos didžiuosiuose šalies miestuose vis tiek išlieka pakankamai didelės. Už minimalios algos sumą neretai galima išsinuomoti vos vieno kambario, senos statybos ir ne itin suremontuotą butą, kuris greičiausiai bus tolokai nuo miesto centro ar išvis nepatrauklioje miesto vietoje.
„Ober-Haus“: brangsta biurų ir sandėlių nuoma
Nekilnojamojo turto paslaugų bendrovės „Ober-Haus“ komercinių patalpų naujausia apžvalga rodo, kad 2011 metais šio rinkos segmento plėtra buvo gana vangi, visgi praėję metai turėjo pradžiuginti turto savininkus nedideliu nuomos kainų augimu. Teigiami kainų pokyčiai buvo stebimi biurų, sandėliavimo bei prekybinių plotų sektoriuose. Savo ruožtu investicinių sandorių srityje, nepaisant rinkoje nusistovėjusių ir stabilią būseną pasiekusių nuotaikų, ryškesnių procesų 2011 metais nebuvo užfiksuota.
Trumpalaikė nuoma: kur, kam ir už kiek?
Butai, namai, sklypai – įprastas nekilnojamojo turto tipas, paklausiausias daugumai pirkėjų ar nuomininkų. Tačiau tam tikru sezonu ar vykstant tam tikriems renginiams pasidaro ypač aktualūs trumpalaikės nuomos pasiūlymai, kurių siūloma įvairių ir už skirtingas kainas.
Trumpalaikės nuomos pasiūlymai būna dvejopi, rodo nekilnojamojo turto portalo Aruodas.lt skelbimų informacija.
Nuomodami būstą savininkai diktuoja sąlygas
Vasaros pabaigoje ypač didžiuosiuose šalies miestuose suaktyvėja nuomojamo būsto paklausa, nuomojamas gyvenamasis plotas ypač aktualus atvykstantiems studentams. Tokiu metu neretai nuomotojai ima diktuoti sąlygas, nes graibstomas kitu metų laiku netgi nelabai patrauklus nekilnojamasis turtas. Nors paklausa didžiulė, tačiau tai šiemet beveik nedaro įtakos siūlomoms būsto nuomos kainoms.
Butų nuoma: nuo metų pradžios kainos nekinta
Vidutinės butų nuomos kainos skelbimuose nuo metų pradžios nekito – nei mažėjo, nei didėjo. Didesnių pokyčių galbūt galima tikėtis pasibaigus šildymo sezonui arba prasidėjus mokslo atostogoms vasarą, skelbia NT portalas aruodas.lt.
Tačiau nuo metų pradžios fiksuojama pasiūlymų nuomotis butą kaita: Vilniuje ir Klaipėdoje jų sumažėjo apie 10–15 proc., o Kaune kaip tik padaugėjo apie 10 proc.
Gyvenamojo NT nuoma: kainos ir nuolaidos
Nuo praėjusių metų lapkričio siūlomos butų nuomos kainos yra nukritusios apie 30–40 proc. Nepaisant to, nuomotojai neretai dar pritaiko nuolaidą savo pasiūlytai buto nuomos kainai.
Tokiam kainų mažėjimui įtakos turi išaugusi pasiūla: nuomininkai turi vis daugiau skirtingų variantų, iš kurių gali rinktis.