nukritę lapai
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „nukritę lapai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „nukritę lapai“.
Kartą ir visiems laikams: ar reikia kieme sugrėbti lapus?
Vienas iš pagrindinių rudens darbų yra nukritusių lapų grėbimas, tačiau kyla aršios diskusijos – reikia tai daryti ar ne. Tad ekspertas kartą ir visiems laikams atsakė į šį rūpimą klausimą: reikia kieme sugrėbti lapus ar ne?
Labai dažnai tarp sodininkų kyla diskusijos, kaip jie elgiasi – rudenį grėbia lapus ar palieka juos per žiemą. Pasirodo, yra aiškus atsakymas, užbaigsiantis šią diskusiją visiems laikams.
Štai, ką reikia daryti su nukritusiais lapais: kiti elgiasi neteisingai
Artėjant žiemai spalio mėnesį dar būtina atlikti keletą sodo ir daržo darbų. Pasak sodininkystės eksperto Monty Dono, vienas iš jų yra lapų kompostavimas.
„Nukritę lapai yra puiki medžiaga lapų kompostui, kuriam, kitaip nei įprastam kompostui, nereikia jokio sukimo, maišymo ir žinių, tai – sodo auksas, – neseniai savo tinklaraštyje rašė Monty Donas.
Pasakė, ar būtina sugrėbti lapus prieš žiemą: kiti to nežino
Pamažu krentantys medžių lapai kelia galvos skausmą sodininkams. Tačiau keli jų žino, kad nukritusių lapų nebūtina grėbti, mat palikti jie turi didžiulę naudą žemei. Taigi, ar iš tiesų būtina grėbti lapus prieš žiemą?
Sodininkystės ekspertai atsakydami į vieną svarbiausių klausimų, grėbti ar negrėbti lapus, teigia, kad juo galima palikti ir panaudoti kelioms paskirtims, rašo express.co.uk.
1 veiksmas sode gali užtraukti nemenką baudą: įspėją nekartoti jo
Gamta šiemet dovanojo ilgą ir šiltą rudenį. Naktimis šilta, tad ir medžių lapai dar mažai pašalę, krenta palengva, auksu nuklodami takus į mūsų sodybas, namus. Romantika, bet lapus būtina sugrėbti, nes jie tuojau ištiš ir takai ne tik atrodys negražiai, netvarkingai, bet ir taps slidūs, tad pavojingi.
Nukritusius medžių lapus būtina sutvarkyti – sugrėbti, išvežti ar sukompostuoti, o gal versti tiesiai ant dirvos, kad ilgainiui taptų trąša.
Ar reikia sugrėbti nukritusius lapus? Pasakė tiesą
Vienas iš rudens ženklų – nuo medžių krentantys įvairiaspalviai lapai. Didžiausiu galvos skausmu tampa klausimas, nukritusius lapus sugrėbti ar palikti pūti.
Ohsospotless.com paaiškino, kodėl reikia sugrėbti lapus. Nors tai techniškai nėra visiškai būtina, tai yra svarbus darbas rudenį, galintis padėti apsaugoti augalus nuo ligų ir kenkėjų.
Jei nesugrėbsite bent dalies lapų, gali tekti atsisveikinti su gražia veja. Rudenį ir žiemą ant žemės likę lapai gali trukdyti augti žolei pavasarį.
Šiukštu neišmeskite nukritusių lapų: nustebsite, kur jie pravers
Nukritę lapai padaro tikrą netvarką, tačiau jie gali praversti sode. Juos galima ne tik kompostuoti, sodininkai gali juos panaudoti ir pasigaminti mulčią ar panaudoti kaip trąšą augalams.
Graham‘as Barrett‘as, beanbags.co.uk sodininkystės ekspertas, pasidalino keliais būdais, kaip galite panaudoti nukritusius lapus savo sode, rašo express.co.uk.
Jokiu būdu nepamirškite atlikti šių darbų sode: rugsėjis tam idealus metas
Nors už lango jau ruduo, veiklos darže ir sode – nors vežimu vežk. Nuimamas derlius, tvarkomi daržai ir šiltnamiai, o kai kuriuos darbus rudenį padaryti svarbu ir dėl to, kad kitas sezonas būtų sėkmingas ir derlingas.
Kokius darbus rudenį reikia atlikti sode, darže ir šiltnamyje, naujienų portalui tv3.lt pasakojo Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos Agronomijos fakulteto lektorė Aurelija Šaluchaitė.
Ar būtina kieme sugrėbti lapus? Atskleidė tiesą
Atėjus rudeniui, ant vaismedžių ir vaiskrūmių sirpsta vis daugiau gėrybių, o kai kurios jų, nespėjus nuraškyti, nukrenta ant žemės, kur ima gesti, pasirodo puvimo požymių. Svarbu nepamiršti juos surinkti ir tinkamai utilizuoti, kitaip kitąmet gali tekti kovoti su augalus užklupusiomis ligomis.
Neišmeskite nukritusių lapų kieme: nustebsite, kur jie pravers
Ruduo jau prasidėjo, o su juo medžių lapai pradeda keisti spalvą ir kristi ant žemės. Jeigu į savaitgalio drabų sąrašą planavote įtraukti lapų grėbimą ir jų surinkimą į maišus, pagalvokite dar kartą. Ekspertai teigia, kad tai gali pakenkti ne tik jūsų kiemui, bet ir planetai.
Jei paliksite bent dalį lapų savo kieme, galite patręšti žolę ir kitus augalus, suteikti prieglobstį gyvūnams ir netgi sumažinti sąvartynų išmetamų teršalų kiekį.
Jokiu būdu neišmeskite nukritusių lapų: pasakė, ką su jais daryti
Pradėję kristi medžių lapai sukelia ne menką galvos skausmą. Daugelis surinkę lapus juos meta į sąvartyną, tačiau visuomet verta prisiminti, kad nukritę medžių lapai priklauso žemei, o ne šiukšlių dėžei. Be to, to daryti nereikėtų ir dėl to, kad nukritę lapai jūsų namų aplinkai turi daug naudos. Sužinokite, ką galite padaryti su jais.
Lapų grėbimas – kasmetinė užduotis, kuri nėra viena maloniausių, o ir sukelia papildomą fizinį darbą.
REKLAMA
REKLAMA
Kuo skubiau surinkite nukritusius lapus: juose slypi aukso gysla
Ruduo įsibėgėjo ir medžiai numetė daugumą lapų, kurie jūsų daržui ir sodui yra naudingesni nei manėte.
Pasak sodininko Monty Don, spalis yra tinkamiausias laikas rinkti lapus ir iš jų daryti trąšas, rašoma express.co.uk.
„Spalis – pagrindinis rudens mėnuo. Klimatas pasikeičia – bent jau mano pasaulio dalyje – lapai krenta, rudens spalvos darosi vis labiau dramatiškesnės. Nors, aišku, tai gali skirtis bėgant metams“, – rašo sodininkas.
Neskubėkite išmesti nukritusių lapų: pasakė, ką su jais daryti
Ruduo neįsivaizduojamas be krintančių lapų. Šis procesas iš tikrųjų turi nepaprastą reikšmę medžiams, tačiau daugeliui žmonių, kurie turi savo kiemus, nukritę lapai tampa galvos skausmu. Visgi, neskubėkite jų mesti į šiukšlių dėžę, nes lapus galite puikiai panaudoti savo naudai.
Štai 4 nukritusių lapų panaudojimo būdai.
1. Mulčias
Viena iš priežasčių, kodėl rudenį krenta lapai, yra ta, kad medžiai galėtų visą reikiamą energiją nukreipti į šaknis ir peržiemoti.
Jokiu būdu neišmeskite nukritusių lapų: pasakė, kur jie idealiai pravers
Nukritę lapai – tikras vargas šiuo metų laiku, jie užteršia tvenkinius, apšniaukščia terasas, takeliai tampa pavojingai slidūs, o augalai lysvėse ir akmenys nebegali atskleisti savo pilno grožio.
Jei per ilgai nesugrėbsite lapų, veja gali pagelsti. Lapus reikia reguliariai grėbti rudenį ir žiemos pradžioje, tačiau vietoj to, kad juos sudegintumėte ar išmestumėte, paverskite juos lapų puviniu ‒ vertingu nemokamu trąšų šaltiniu, kuris vertas aukso, rašo express.co.uk.