niežulys
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „niežulys“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „niežulys“.
Išlindę iš vandens poilsiautojai net šiurpsta: „Kasiausi, o Jėzau. Ištinsta tie bumbulai“
Dzūkų jūra vadinamas Dusios ežeras šiuo metu poilsiautojams itin nesvetingas. Išsimaudę jame žmonės skundžiasi bėrimais ir niežuliu, o kūną nusėja raudonos dėmės. Ypač kenčia vaikai ir alergiški žmonės. Specialistai perspėja šiame ežere dabar nesimaudyti, nes jame dauginasi pavojingos lervos. Atsigaivinti trokštantys poilsiautojai to nepaiso, o po to tenka daug kasytis.
Daugiau apie tai – TV3 žinių reportaže.
1 simptomas naktį išduoda, kad turite niežų erkučių: pastebėkite laiku
Niežai yra parazitinė odos infekcija, kurią sukelia niežų erkutės, kurios įsiskverbia į odą ir ten deda kiaušinėlius. Vienas simptomas, sustiprėjantis naktį, gali išduoti, kad sergate niežais.
Po užsikrėtimo simptomai gali pasireikšti praėjus net ir šešioms savaitėms, o naktį požymiai pastebimi dažniau.
Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) pažymi: „Niežų simptomai yra stiprus niežulys, dažnai sustiprėjantis naktį.
Išsimaudžius populiariame Lietuvos ežere išbėrė visą kūną: perspėja visus
Noriu įspėti žmones, kad gerai pagalvotų prieš maudydamiesi Mažosios ir Didžiosios Dailidžių ežerėliuose. Vanduo galimai yra užterštas“, – teigė į AlytusPlius.lt redakciją besikreipusi moteris. Ji tvirtino, kad ją po maudynių stipriai išbėrė, kamuoja nepakenčiamas niežulys, vaistai nuo alergijos nepadeda, tad alytiškė nekantriai laukia apsilankymo pas gydytojus.
Moteris pasakojo, kad dažnai ateina paplaukioti tiek į vieną, tiek į kitą ežerėlį.
Uodai jūsų daugiau nekąs: štai kas padės
Lauktas šiltasis sezonas ateina ir su savo nepatogumais – vėl atgyja vabzdžiai, kurie gali greitai apkartinti viešnagę gamtoje. Neretai įgėlimo vietą ima niežėti, „Camelia“ vaistininkas Deimantas Auškalnis pataria ne tik, kaip numalšinti niežulį, bet ir kaip suteikti pirmąją pagalbą, kai prasideda alergija.
Įgėlęs vabzdys perduoda į žmogaus organizmą biologiškai aktyvias medžiagas, kurios gali sukelti odos paraudimą, patinimą ar niežulį.
Pamirškite niežtinčius uodų įkandimus: štai, kas padės
Vasarą primenančios pastarosios dienos padovanojo ne tik gerus orus, bet ir po ilgos pertraukos sugrįžusių uodų nelauktus įkandimus.
Todėl „Eurovaistinės“ vaistininkė Elvyra Ramaškienė dalijasi patarimais, kaip išvengti varginančio kasymosi bei greitai numalšinti atsiradusį uodų įkandimų niežulį.
Šalti ledukai ir kompresai
„Šalti kompresai ir ledukai – tai vienos greičiausių priemonių, padedančių numalšinti uodų įkandimų sukeltą niežulį.
Uodai jūsų daugiau nekąs: štai, ką reikia padaryti
Laisvalaikį gryname ore dažnai apkartina ne tik įkyriai zyziantys, bet ir skaudžiai kandantys kraujasiurbiai. Jų įgėlimas sukelia smarkų niežulį, o kai kada net ir stiprias alergines reakcijas. Kaip apsiginti nuo vabzdžių ir ką daryti, jeigu jums vis dėlto jie įkando?
Leidžiant laiką prie vandens, poilsiautojams ramybės dažniausiai neduoda uodai, kurių vien Lietuvoje yra 36 skirtingos rūšys. Itin skaudžiai kanda ir upiniai mašalai bei akliai.
Medininkuose kilus niežų protrūkiui siunčia žinią: užsikrėsti gali visi ir ne kartą
Užsieniečių registracijos centre Medininkuose pranešama apie niežų protrūkį. Ši liga susijusi su netinkama higiena ir nors centro gyventojams visą parą yra užtikrinamos sąlygos rūpintis asmenine higiena, niežais užsikrėtė per 70 centre gyvenančių migrantų.
Įkandus uodui padarykite tai: sumažins niežulį
Artėjant karantino pabaigai, laisvalaikį gryname ore ir nuotaiką gali sugadinti ne tik prastas oras, bet ir aplinkui zyziantys vabzdžiai: uodai, mašalai, vapsvos, akliai ir daugybė kitų. Vieni iš jų kėsinasi įgelti, nes yra alkani, kiti gi puola tik saugodami savo lizdus ar susierzinę. Vaistininkai sako, kad šiomis dienomis vis daugiau žmonių į vaistines užsuka ieškodami profilaktinių apsaugos nuo vabzdžių priemonių arba tepalų, skirtų mažinti niežulį šiems jau įgėlus.
Šie ženklai rodo, kad jūsų pataluose knibžda parazitai
Nors lovos erkutės iš tikrųjų neperduoda jokių infekcinių ligų, jos vis tiek gali sukelti nepatogumų ir netgi sukelti tam tikrų sveikatos problemų. Nuo fizinių reakcijų, tokių kaip išbėrimas ar alergija, iki psichologinio poveikio, pavyzdžiui, nerimo, streso ir nemigos, rašoma brightside.me.
1. Niežtintys raudoni spuogeliai
Sudirgusi oda arba maži raudoni niežtintys taškeliai ant veido, rankų, kojų, krūtinės ar nugaros – vienas iš požymių, kad turite lovos erkučių.
Įkando uodas? Ši gudrybė užtikrintai įveiks niežulį
Ilgėjant vakarams, taip ir norisi daugiau laiko praleisti gamtoje ar bent jau balkone. Jeigu jus erzina uodai, o jų įkandimas virsta tikru iššūkiu dėl iškilusio spuogelio ir niežėjimo, tai turėtumėte žinoti šią gudrybę. Niežulio nejusite arba jis praeis labai greitai, jeigu išbandysite šį patarimą. Sumaišykite sodą su keliais lašais vandens ir patepkite vietą, kuri yra niežinti. Užtepkite ant uždegiminės vietos ir palaikykite košelę 10-15 minučių.
REKLAMA
REKLAMA
Jaučiate rankų tirpimą? Jūsų kūnas jums siunčia žinią
Rankų ar kojų tirpimas gali būti labai varginantis, laikinai suteikiantis spaudimą mūsų nervams ir sukaustantis kūno dalį. Jau kurį laiką šis simptomas buvo žinomas kaip parestezija. Tačiau kartais šis simptomas gali reikšti rimtų problemų požymį, todėl pateikiame jums veiksnius, kurie gali turėti įtakos jūsų nervams ir galūnių tirpimui. Pasak „Medical News Today“, parastezijos metu jaučiami šie dirgikliai: tirpimas, niežulys, odos degimas arba šalimas, jausmas lyg po ją bėgiotų skruzdėlės.
Pajutote šiuos simptomus? Jūsų inkstams gresia pavojus
Dauguma inkstų ligų gali išsivystyti be jokių simptomų, dėl kurių gali būti diagnozuota lėtinė liga. Skirtingas sveikatos problemas susijusias su inkstais turi apie 14 procentų suaugusiųjų. Jos sukelia sunkių komplikacijų, tokių kaip širdies ir kraujagyslių sistemos sutrikimai, kaulų lūžiai. Štai kodėl taip svarbu ligą atpažinti kuo anksčiau, todėl „Bright side“ surinko simptomų sąrašą, į kuriuos nereiktų numoti ranka.
Įspėjimas besimaudantiems lietuviams: masiškai atakuoja po oda besibraunantys parazitai
Parazitologai sunerimę – laboratorijas atakuoja žmonės, besiskundžiantys niežėjimu pasimaudžius tvenkinyje ar ežere. Tyrimai parodė, kad poilsiautojus kankina ne tik alergijos, kaip buvo manyta anksčiau, o po žmogaus oda besibraunantys parazitai – vandens paukščių siurbikių lervos. Tad išlipus iš vandens specialistai primygtinai rekomenduoja pirmiausia keliauti į dušą. Mat neprašytos viešnios po Oda gali tapti pūlinių ir šoktelėjusios kūno temperatūros priežastis.
Norite natūraliai atbaidyti uodus? Prireiks tik šio vaisiaus
Šiltuoju metų laiku bene nemaloniausia problema kieme tampa uodai. Neretai įvairiausi purškikliai, įsigyti prekybos centruose, nepadeda, o uodų įkandimai nesiliauja. Išbandykite šį natūralų vaisių, kuris galbūt padės apsisaugoti nuo uodų. Manoma, kad būtent apelsinai turi medžiagų, kurios gali atbaidyti uodus. Viskas, ko reikia, tai į keptuvę įdėti kelių apelsinų žieveles, apšlakstyti jas actu ir pakaitinti kelias minutes. Tuomet jas sudėti į dubenėlį ir pastatyti kieme.
Atskleidė tiesą: kodėl moterims niežti krūtinę?
Įsivaizduokite, sėdite viešoje vietoje tarp gausybės žmonių, tačiau visiškai staiga jums pradeda niežėti krūtinę. Tikriausiai dažna moteris yra susidūrusi su šia problema. Tačiau kodėl moterims niežti krūtinę ir dėl kokių priežasčių jis kankina ne vieną moterį? Niujorke dirbanti ginekologė Alyssa Dweck cosmopolitan.com portale pasakoja, kad į ją kreipiasi daugelis moterų, kenčiančių dėl krūtų niežėjimo.
Niežuliu prasidėjusi vilnietės liga vos nesibaigė mirtimi
Rugsėjo 15-ąją minima Pasaulinė limfomos diena. Ši kraujo vėžio forma yra viena iš dažniausių – skaičiuojama, jog Lietuvoje yra virš 5000 šia liga sergančių arba ją įveikusių žmonių. Kasmet įvairių tipų limfoma diagnozuojama apie 500 naujų pacientų. Per pastarąjį dešimtmetį, dėka inovatyvaus gydymo, kraujo vėžiu sergančių pacientų išgyvenamumas gerėja. Pasak gydytojų hematologų, gydant limfomą, darbingo amžiaus pacientų iki 60 metų grupėje pasveikimo tikimybė siekia virš 80 proc.
Vienas įkandimas ir jūs – vegetaras
Neįtikima, bet tiesa. Egzistuoja erkių rūšis, kurioms įkandus atsiranda alerginė reakcija raudonai mėsai. Įspėjama, kad šių erkių populiacija didėja, o liga – itin rimta. NJ.com ir Snopes.com rašo, kad „vieniša žvaigždute“ vadinamas voragyvis gali perduoti ligą, kurios simptomai panašūs į Laimo ligą. Šios erkės įkandimas gali sukelti niežėjimą, spazmus, kvėpavimo sutrikimus ir alergines reakcijas į raudoną mėsą. „Vieniša žvaigžde“ (angl.
Atbaidykite uodus ir nuslopinkite niežulį natūraliomis priemonėmis
Įkyriausias vasaros teikiamas „malonumas“, tikriausiai, visi sutiksite, yra uodai. Po šių kraujasiurbių puolimų vėliau ilgai tenka kęsti nesuvaldomą niežulį ir jaurią sukandžiotą odą. Vis dėlto, dažnai vieni nuo uodų atakų nukenčia labiau nei kiti, kodėl taip yra? Kodėl vienus šie kraujasiurbiai itin puola, o kitus aplenkia? „Uodai reaguoja į žmogaus išskiriamą šilumą ir anglies dioksidą, tai medžiagos, kurios traukia šiuos vabzdžius.
Jei niežti – kasykitės priešais veidrodį
Vokiečių psichologai atrado netikėtą efektą. Pasirodo, niežulį galima apgauti: užuot kasius panižusią kūno dalį, pakanka priešais veidrodį pasikasyti... neniežtinčios kūno dalies atvaizdą. Aiškėja, kad savo kūno suvokimu galima nesunkiai manipuliuoti, jei po ranka yra veidrodis.
Vokietijos mokslininkai atrado būdą, kaip pasikasyti neliečiant kūno
Sukandžiojo uodai? Išbėrė? Anot kelių vokiečių mokslininkų, užteks kentėti, nes palengvėjimui gali padėti labai paprasta gudrybė. Pasirodo, žmogus gali visai nesunkiai „apgauti“ savo kūną, naudodamas tam tikras manipuliacijas. Vokietis Christophas Helmchenas ir jo kolegos iš Liubeko universiteto nustatė, kad veidrodis gali padėti pergudrauti net niežulį. Jeigu žiūrėdami į veidrodį vaizduosite, kad kasote niežtinčią vietą, gali būti, kad niežulys praeis.
Blusos puola rūsius ir laiptines
Artėjant šaltajam sezonui kartu su benamėmis katėmis ir graužikais prieglobsčio daugiabučių rūsiuose bei sandėliuose ieško ir blusos. Šis kraujasiurbis šuoliuoja didesne jėga nei žiogas, tad užšokti ant žmogaus gali tiesiog laiptinėje, rūsy ar daugiabučio tarnybinėse patalpose.
Tyrimas: niežulys, kaip ir žiovulys, užkrečiamas
Iki šiol moksliškai nebuvo įrodyta, kad niežulys užkrečiamas. Pasirodo, tai tiesa. Tai labai panašu į užkrečiamumą žiovuliu ar juoku, rašo nbsnews.com.
Kai kuriems žmonėms vien mintis apie vabalo įkandimą ar išbėrimą sukelia norą kasyti nė kiek nesudirgintą jų odą. Net kai kurių gydytojų teigimu, jie ima jausti niežulį vien pamatę kasantis savo pacientus. Greičiausiai, net skaitydami šį straipsnį žmonės ima nevalingai kasytis.
Neatskiriami vasaros palydovai – uodai
Uodai įkyriai zyzia ir dar įkyriau puola, odoje palieka niežtinčius paraudusius pėdsakus. Gyvena jie nedideliuose stovinčio vandens klanuose, miško ar pievų balose, pelkėse, pakelės grioviuose, drevėtuose drėgnuose medžiuose, kitose vandens talpose. Kaip atsiginti šių vabzdžių atakų? Pataria vaistininkai.
Papurkšti, patepti.
Kas ta dilgėlinė ir kaip su ja kovoti?
Skirtingai nei daugelis kitų odos susirgimų ar kosmetinių trūkumų su blogai suprantamais lotyniškais pavadinimais, dilgėlinė savo vardą gavo dėl išorinio panašumo su odos nudeginimu dilgėlėmis. Deginantys raudoni bėrimai ir pūkšlės gali išsidėstyti aplink lūpas, ant skruostų, tačiau dilgėlinė gali atsirasti ir ant bet kurios kūno dalies, ten, kur ji pati pasirinks. Atvėsus orams, tokius simptomus gali sukelti ir šaltis.