nepriteklius
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „nepriteklius“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „nepriteklius“.
Marijampolietis Vytas išgyvena tik su vaikų pagalba: „Ta valdžia nuo mūsų skūrą lupa paskutinę“
Mažiausiai 400 tūkst. lietuvių trūksta maisto – taip sako „Maisto bankas“. Maždaug tiek pat – apie 400 tūkst. tonų maisto kasmet iššvaisto žmonės namų ūkiuose ir prekybos centruose, kuriems nuo metų pradžios Seimas leido pasibaigusio galiojimo maistu prekiauti ilgiau.
Anot ekonomistų, skurdą liudija ir kone rekordiškai smukęs išbrangusio maisto vartojimas, kol kiti prekybos segmentai kaip tik skaičiuoja rekordinius pardavimus.
Skurstanti Genutė atneštą sriubą suvalgo per du kartus: 5 metus nebuvo lauke
Maltos ordino pagalbos tarnyba (maltiečiai) jau 18-ąjį kartą telkia visuomenę vargstantiems seneliams paremti ir skelbia akciją „Maltiečių sriuba“. Jos tikslas surinkti lėšų senelių pagalbai – ši tema vis nepraranda aktualumo: maltietiško rūpesčio ir visų mūsų atjautos reikia tūkstančiams senolių. Nors valstybinio socialinio draudimo vidutinė senatvės pensija 2023 m. didėjo, ji vis dar yra mažesnė už nustatytą skurdo rizikos ribą ir negali užtikrinti sočios orios senatvės.
Genutei 93-eji.
Kas aštuntas gyventojas pernai patyrė nepriteklių: dažniausiai jį patyrė 65 metų ir vyresni asmenys
Materialinio ir socialinio nepritekliaus lygis pernai Lietuvoje siekė 12,7 proc. ir sumažėjo 0,9 proc. punkto. Nepriteklių patyrė apie 355 tūkst. gyventojų.
Didelio nepritekliaus lygis pernai siekė 6 proc. ir, palyginti su 2021 metais, sumažėjo 0,4 punkto, su tuo susidūrė apie 168 tūkst. gyventojų, skelbia Valstybės duomenų agentūra.
Gyventojų, patiriančių didelį nepriteklių, dalis mieste buvo 5,3 proc., kaime – 7,5 proc. Rodiklis mieste nepasikeitė, kaime – sumažėjo 1,2 punkto.
Nesugebame suvaldyti bado nė XXI amžiuje: pernai 258 mln. žmonių prireikė neatidėliotinos pagalbos
Jungtinių Tautų trečiadienį paskelbtoje ataskaitoje sakoma, kad praėjusiais metais dėl konfliktų, ekonominių sunkumų ir stichinių nelaimių apie 258 mln. žmonių prireikė neatidėliotinos pagalbos aprūpinant maistu.
Šis skaičius yra gerokai didesnis nei ankstesniais metais, kai pagalbos prireikė 193 mln. asmenų.
„Šiuo metu daugiau nei ketvirtis milijardo žmonių kenčia nuo didelio bado, o kai kurie yra ties bado riba. Tai nepriimtina“, – teigė Jungtinių Tautų vadovas Antonio Guterresas.
Argentinos skurdas atima žadą: vaikai – basi, namai pastatyti iš to, kas randama gatvėse
Neturtingame Mansanareso regione Argentinoje žmonės maistą gamina lauke – malkomis pasikūrę nedidelę krosnį ir ant jos užsidėję didžiulį puodą. Nenutolęs nė 100 kilometrų nuo, palyginus, turtingosios šalies sostinės Buenos Airių, šis regionas stebina ir liūdina savo skurdu – kai kurie žmonės neturi dujų, elektros ar net vandens.
Vaikai – basi žaidžia šalia namų, pastatytų iš tiesiog gatvėse rastų medžiagų, tokių kaip šakos, senos paklodės ar tiesiog plastikas.
Niūri realybė: kas 13 gyventojas pernai patyrė didelį nepriteklių
Didelio materialinio nepritekliaus lygis Lietuvoje pernai buvo 7,7 proc. – 1,7 procentinio punkto mažiau nei 2019 metais.
Didelį materialinį nepriteklių patyrė apie 215 tūkst. gyventojų, jie dėl lėšų stokos susidūrė su bent keturiais iš šešių materialinio nepritekliaus elementais, remdamasis pajamų ir gyvenimo sąlygų statistinio tyrimo duomenimis pranešė Statistikos departamentas.
Gyventojų, susiduriančių su dideliu materialiniu nepritekliumi, mieste pernai buvo 7,2 proc.
Biržietė nebegali tylėti: „Neduokit nei gerti, nei valgyti, kad tik ši katorga greičiau baigtųsi“
Dažnas nesusimąstome, kaip reikėtų išgyventi, jeigu per mėnesį gautume 200–300 eurų. Kaip atrodytų mūsų kasdienybė, pietūs ar vakarienė? Kokiomis nuotaikomis gyventume žinodami, kad iš tų varganų poros šimtų turime diržus suveržti taip, kad užtektų mokesčiams, maistui, vaistams, o dar ir „juodai dienai“ kažkiek liktų.
Deja, bet taip gyvena dauguma šalies senjorų. Tačiau kol vieni dejuoja, kiti bando tyliai, bet išdidžiai iš tų varganų skatikų išgyventi.
Išmokos duoda vaisių: daugiavaikės šeimos ir pensininkai Lietuvoje brenda iš skurdo
Visuomenėje fiksuojamą skurdo lygio mažėjimą Socialinės apsaugos ir darbo ministerija sieja su prieš kelerius metus pradėtomis mokėti įvairiomis išmokomis ir imtomis indeksuoti pensijomis. Ministerijos teigimu, dėl šių pokyčių labiausiai išlošė daugiavaikės šeimos ir pensininkai.
„Yra tendencija, kad visose grupėse Lietuvos visuomenėje skurdo rodikliai mažėja, visuomenė pradeda gyventi geriau“, – žurnalistams trečiadienį sakė socialinės apsaugos ir darbo viceministras Eitvydas Bingelis.
Statistikos departamentas: kas vienuoliktas gyventojas pernai patyrė didelį materialinį nepriteklių
Didelio materialinio nepritekliaus lygis Lietuvoje pernai buvo 9,4 proc. – 1,7 procentinio punkto mažiau nei 2018 metais.
Didelį materialinį nepriteklių patyrė apie 260 tūkst. gyventojų, jie dėl lėšų stokos susidūrė su bent keturiais iš šešių materialinio nepritekliaus elementais, remdamasis pajamų ir gyvenimo sąlygų statistinio tyrimo duomenimis pranešė Statistikos departamentas.
Gyventojų, susiduriančių su dideliu materialiniu nepritekliumi, mieste pernai buvo 9,7 proc.
Skurdo Lietuva: Antanina papasakojo, kaip išgyvena iš 180 eurų
Lietuvos ekonomika auga nesustodama, tačiau skurstančių žmonių Lietuvoje beveik nemažėja. Pagal nepritekliaus rodiklius Lietuva ir toliau velkasi ES uodegoje. Dešimtadalis lietuvių neišgali ne tik kada panorėję valgyti mėsos, bet ir pakankamai pasišildyti būsto. O ir atostogos už namų sienų daliai lietuvių – neįgyvendinama svajonė.
REKLAMA
REKLAMA
Nelygybė rodo dantis: vis daugiau žmonių negali leisti sau paprastų dalykų
Pagal savo ekonominius rodiklius Lietuva grįžo į vėžes – į aukštumas iki krizės. Nepaisant to, padaugėjo gyventojų, teigiančių, kad negali sau leisti pakankamai šildyti būstą, atostogauti ar sumokėti mokesčius. Ekonomistai atkreipia dėmesį, kad ši problema susiformavo dėl augančios nelygybės, o dabartinės Vyriausybės taikomi instrumentai nepadeda jos spręsti. 2018 metais materialinio nepritekliaus lygis Lietuvoje pasiekė 2008-ųjų žemumas – 23 proc.
Šaliai iš nepritekliaus siūlo vaduotis mokestinėmis lengvatomis verslui
Matome visišką fiasko, nes mokesčių ir BVP santykis nukritęs iki prieškrizinio lygio, „Žinių radijui“ sakė „Nordea Bank“ vyriausiasis ekonomistas Baltijos šalims Žygimantas Mauricas. „Grubiai tariant, mes jau apie du kartus atsiliekame nuo Vakarų Europos pagal BVP ir tris keturis kartus pagal darbo užmokestį. Šį plyšį mes galime užverti netgi turėdami savo resursus.
Visuomenėje – vidutiniokas, namuose – skurdžius
Kol šalies valdžia skaičiuoja augančios ekonomikos gėrybes, žmonės gyvena akistatoje su realybe. Vidutinė, išsilavinusi, dirbančių šiauliečių šeima turi nuosavą namą, automobilį, augina vaikus. Rodos, viskas gražu ir užtikrinta. Bet realybė pribloškė: jaukių namų durys slepia didžiulį nepriteklių ir baisią neviltį.
Užraktas nuo skolų
Nuosavas namukas centrinėje Šiaulių dalyje. Dešimties metų automobilis.
Libijos sukilėliai pažadėjo išspręsti nepritekliaus Tripolyje problemas
Libijos sukilėlių lyderiai pranešė apie priemones, kurių bus imtasi siekiant išspręsti problemas, susijusias su vandens, degalų ir medikamentų trūkumu Tripolyje, kurios, anot Jungtinių Tautų (JT), kelia pavojų gyventojų gyvybei, praneša BBC.
Nacionalinės pereinamosios tarybos narys Mahmoudas Shammamas pažadėjo, kad pagalba atvyks sekmadienį. Tačiau jis įspėjo gyventojus nesitikėti stebuklų po įvykių, kada buvo nuverstas Libijos lyderis.
Šiemet Kalėdų senelio maišas nepilnas
Artėjant didžiosioms metų šventėms, vis daugiau kalbama apie sunkiai gyvenančias šeimas bei vienišus ar negalią turinčius žmones ir kviečiama jų nepamiršti. Šalyje vyko ne viena labdaringa akcija, kurios metu surinktos lėšos buvo skirtos neturtingiesiems.
Pasidomėjome, koks bus Kūčių ir šv. Kalėdų stalas Kupiškio rajono gyventojams.