nature communications

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „nature communications“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „nature communications“.

Aišku, kodėl taip sunku atsitraukti nuo socialinių tinklų – veikia atlygio sistema

Apskaičiuota, kad maždaug kas ketvirtas jaunuolis turi problemiškus santykius su savo išmaniuoju telefonu – vaikosi patiktukus ir valandų valandas leidžia prie ekranų kaip kandis prie liepsnos. Remiantis nauju tyrimu, šis neįveikiamas socialinių tinklų poveikis žmonėms yra labai panašus į laboratorines žiurkes, spaudančias mygtukus, už kuriuos gauna maisto.
2021-03-18

„Skeletų ežere“ tūno šimtai paslaptingų žmonių liekanų – atlikta DNR analizė

Indijos Himalajuose esančiame Roopkundo ežere „palaidoti“ keli šimtai kūnų, kurie išsibarstę net aplinkui jį. Dėl to ežeras dar vadinamas „Skeletų ežeru“. Remiantis vietinių pasakojimais, šioje vietoje vyko vakarėlis, kurį užklupo didelė kalnų kruša. Tačiau išanalizavus kaulų amžių ir genomus paaiškėja kai kas daug keisčiau ir sunkiau paaiškinama: aukas skyrė 1000 metų laikotarpis ir jų kilmė yra labai skirtinga.
2021-03-13

Mokslininkai atrado, kad žemės poliariniuose regionuose vyksta „kosminiai uraganai“

Tarptautinė tyrėjų komanda pranešė pastebėjusi dar niekada nematytą kosminių orų (angl. Space weather) fenomeną. Aukštai virš žemės poliarinių regionų, buvo užfiksuotas plazmos judėjimas, primenantis taifūną arba uraganą. Šių kosminių uraganų atradimas buvo aprašytas žurnale „Nature Communications“. Uraganai yra gana dažnas reiškinys mūsų saulės sistemos planetose. Dalelėms kylant arba leidžiantis, susiformuoja žemo slėgio zona – aplink ją kyla uraganas.
2021-03-09

Kaip iš balso atskirti, ar žmogus meluoja?

Naujas tyrimas, publikuotas žurnale „Nature Communications“, atskleidė, kad žmonės, kurie kalba pakelta intonacija, mažiau akcentuoja skiemenų pradžias ir šneka lėčiau, yra vertinami kaip mažiau patikimi. Atlikus eksperimentus su 115 klausytojų iš įvairių pasaulio šalių, tyrėjai nustatė, kad žmonės gali iš karto atpažinti melą pagal šį melodinį modelį, net jeigu yra kalbama užsienio kalba.
2021-03-07

Atrastas efektyvus būdas stabdyti senėjimą

Mokslininkai iš „Case Western Reserve University School“ aptiko molekulinį mechanizmą, kuris yra atsakingas už sliekų ir žinduolių gyvenimo trukmę. Pasirodo, kad gyvūnai, turintys organizme aukštą tam tikrų baltymų kiekį, gyvena ilgiau ir rečiau serga senėjimo ligomis.
2017-10-16

Šimtmečio mįslė: prieš amžius įvykęs „Brexit“, pakeitė Britaniją neatpažįstamai

Prieš beveik pusę milijono metų milžiniškas, kelių dešimčių kilometrų pločio krioklys sudarė sąlygas susidaryti giliam slėniui per sausumos sąsmauką, jungusią dabartinės Anglijos teritoriją su Europos žemynu, – baisus srautas išplovė dabartinio Lamanšo sąsiaurio vagą ir sukūrė Britanijos salą, pareiškė antradienį mokslininkai. Išnarpliojusi sudėtingą detektyvinę istoriją, tarptautinė geologų grupė pareiškė įminusi mįslę, kuri nedavė ramybės šios profesijos atstovams daugiau kaip šimtmetį.
2017-04-05

Bandymuose su pelėmis vakcina apsaugo nuo Zikos viruso

Nauji bandymai su laboratoriniais gyvūnais, taip pat vakcinų nuo Zikos viruso bandymai su pelėmis, antradienį suteikė naujų vilčių, kad vakcinomis pavyks apsaugoti žmones nuo smegenis žalojančio viruso. Dviejų vakcinų prototipų bandymai su laboratorinėmis pelėmis „suteikė visišką apsaugą nuo Zikos viruso“ vos po vienos injekcijos, pranešė viena mokslininkų komanda.
2016-06-28

Kodėl mokslo populiarinimas yra nedėkingas užsiėmimas?

Mokslo populiarinimas yra nedėkingas užsiėmimas. Ypač, jei nesi specialistas. Tiksliau, nesi net mokslininkas, o esi koks humanitarinio fakulteto absolventas. Ir nei tau mokslas patinka, nei tos technologijos, tu tiesiog dirbi darbą, kurį tau paskyrė redaktorius, šefas, instituto direktorius. Greičiausiai supratote, kad kalbu apie institutų, universitetų, mokslinių draugijų viešųjų ryšių specialistus. Arba apie laikraščio, žurnalo jaunoms mamoms, arba naujienų portalo mokslo skilties žurnalistą.
2015-04-04

„Blu-Ray“ diskai padidins saulės baterijų efektyvumą

Amerikiečių mokslininkai pasiūlė naudoti „Blu-Ray“ diskus saulės baterijų gamyboje. Savo tyrimų rezultatus autoriai publikavo žurnale „Nature Communications“. Mokslininkų teigimu, „Blu-Ray“ kaupikliai padidina saulės šviesos įsisavinimo efektyvumą maždaug 21,8 %. Tai leidžia pasiekti tokio tipo diskuose naudojama fizinė informacijos suspaudimo technologija. „Blu-Ray“ diskai turi ypatingą, reljefinę nanostruktūrą.
2014-12-04

Vietoje elektronų fotonus naudojantys kompiuteriai pasirodys per 10 metų

Supergreiti kompiuteriai, informacijos apdorojimui vietoje elektronų naudojantys fotonus dar priartėjo, sukūrus medžiagą, galinčią perduoti duomenis šviesos greičiu. Pirmą kartą mokslininkai sukūrė medžiagą, kuri gali perduoti ir saugoti informaciją kompiuteriuose, naudodama ne elektronus, o fotonus. Tyrėjams pavyko įveikti svarbią optinių kompiuterių, apdorojančių duomenis šviesos greičiu, kūrimo kliūtį. Dabartiniuose kompiuteriuose informacijos apdorojimui naudojami elektronai.
2014-11-20
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų