n. maliukevičius
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „n. maliukevičius“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „n. maliukevičius“.
Kartojasi Kirkorovo istorija? Į Lietuvą atvyksta Putiną šlovinantis baleto šokėjas – politikai ragina užkirsti tam kelią
Prorusiškų pažiūrų menininkai, šlovinantys Kremlių, neretai žvalgosi į lietuvius kaip į potencialią auditoriją. Pernai dainininkui Filipui Kirkorovui buvo užginta kelti koją į Lietuvą ir čia koncertuoti. O šiemet kitas kontroversiškas menininkas siekia pasipelnyti iš lietuvių žiūrovų. Tai baleto šokėjas Sergejus Poluninas, kuris taip garbina Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną, kad net išsitatuiravo jo veidą sau ant krūtinės.
Kremliaus karai internete: lietuvių emigrantai atsidūrė mūšio epicentre
Rusiška propaganda ir Lietuvą žeminanti informacija veši emigrantus iš Lietuvos buriančiose „Facebook“ grupėse. Pavergusi emigrantų protus ir įtikinusi, kad Lietuva, o kartu ir visos kitos Rytų Europos valstybės – nevykėlės, Rusija kuria antrąją, virtualią Sovietų Sąjungą. „Facebook“ grupėse, vienijančiose nuo kelių iki keliasdešimties tūkstančių emigracijoje gyvenančių žmonių, apstu Lietuvą ar šalies vadovus niekinančios informacijos, „minkštosios propagandos“ žinučių ir net klėjonių.
Ypatinga proga Vladimirui Putinui: ar Ukrainai reikia ruoštis antram smūgiui?
Vakarams svarstant, kaip reaguoti į diktatūros apraiškas Turkijoje, laužant galvą, kaip išsaugoti Europos vienybę po „Brexit‘o“ ir intensyviai stebint olimpines žaidynes, Rusija smogia Ukrainai, apkaltindama ją terorizmu. Portalo tv3.lt kalbinti tarptautinių santykių ekspertai tikina, kad už šios, iš pirmo žvilgsnio eilinės Vladimiro Putino provokacijos gali slypėti didžiulis pavojus ukrainiečiams, galbūt galintis virsti net dar viena karine invazija.
Radikalai – informacinio karo atributas
Joana Lapėnienė, LRT Televizijos laida „Savaitė“, LRT.lt Kremliaus ideologai tikina, kad propaganda, kitaip tariant, informacinio karo priemonės, sudaro sąlygas netradicinei okupacijai, kai galima kontroliuoti nugalėtą teritoriją fiziškai joje nesant. Tokioje koncepcijoje atskiras vaidmuo skiriamas vietos radikalams.
Lietuvai derėtų susirūpinti dėl etninės nesantaikos kurstymo
Giedrė Baltrušytė, LRT Televizijos naujienų tarnyba, LRT.lt Apie tai, kad Lietuvos tautinėmis mažumomis Rusija naudojasi kaip pretekstu skaldyti Lietuvos visuomenę ir didinti šalies bendruomenių socialinę atskirtį bei kurstyti etninę nesantaiką, Valstybės saugumo departamentas perspėjo dar rugsėjį. Ką tik baigtas Lietuvos teisės instituto specialistų tyrimas patvirtina, kad įtampa tarp Lietuvoje gyvenančių etninių grupių padidėjusi.
Rusijos tikslas – per kultūrą silpninti Europos Sąjungą
Jolanta Kryževičienė, LRT Kultūros laida „Naktinis ekspresas“, LRT.lt Slaptas informacinis ir ideologinis karas daug pavojingesnis nei atviros provokacijos, bet jo tikslas – ne vien kultūra, sako Kultūros industrijų centro „Menų spaustuvė“ direktorius Audronis Imbrasas.
Vakarų TV kanalų abejingumas Ukrainai – pavojus Lietuvai
Pagrindiniai anglakalbiai televizijos kanalai beveik nebeskiria dėmesio Ukrainos įvykiams, nors jie, kaip pastebi filosofas Gintautas Mažeikis, – gerokai kruvinesni nei tie, kuriuos matome kituose kraštuose. Jo teigimu, Lietuvai, Baltijos šalims tai turėtų būti labai svarbi pamoka: didžioji žiniasklaida gali nekreipti dėmesio, net jei vyksta didelis karas, turintis neaiškių Rusijos intervencijos požymių ir atnešantis daugybę aukų. Tačiau, LRT.
2014-aisiais pasaulis sulauks politinių permainų, svarbių sporto įvykių ir ypatingų dangaus reiškinių
Aistė Plaipaitė, LRT radijo laida „Ryto garsai“, LRT.lt Lietuvoje Didysis karas beveik užmirštas, bet būtent jis lėmė galimybę lietuviams susigrąžinti valstybingumą, sako istorikas Algimantas Kasparavičius, po karo praėjus 100 metų. Be šio minėjimo, 2014-aisiais pasaulis laukia ir svarbių sporto renginių, referendumuose dėl nepriklausomybės balsuos škotai ir katalonai.
Politologai: Rusija su grasinimais Lietuvai „maitina“ rinkimines kampanijas
Prezidentė retoriškai klausia, kaip apsiginti nuo grėsmių, jei apie jas negalima kalbėti? Ar Lietuvoje nėra kam užkirsti kelią priešų veiklai? Tuo tarpu politologai ragina analizuoti, ne tik informacijos viešumo klausimą, bet ir rinkiminių kampanijų manipuliacijas susidariusia situacija.
N. Maliukevičius: tokiai VSD informacijai būtų pakakę spaudos konferencijos
Joana Lapėnienė, LRT televizijos laida „Savaitė“
Paskleisti tokią informaciją, kuri buvo slaptoje saugumo pažymoje, buvo galima ir tiesiog surengus spaudos konferenciją, mano politologas Nerijus Maliukevičius. Kontrapropagandinė kampanija patyrė nesėkmę ir tapo vidaus politine kova, o, pasak politologo Kęstučio Girniaus, Rusija per laikotarpį iki prezidento rinkimų tikrai bus suinteresuota pamėginti dar, kadangi nori kito šeimininko Daukanto aikštėje.
REKLAMA
REKLAMA
Kantrybė, padės mums išaiškinti M. Golovatovo istoriją, įsitikinę politologai
Algirdas Igorius, LRT televizijos laida „Savaitė“ Prieš pusantrų metų daug triukšmo sukėlusi Austrijoje sulaikyto ir nepraėjus parai paleisto Lietuvos teisėsaugos persekiojamo Michailo Golovatovo istorija taip ir liko neišaiškinta, primena LRT televizijos laida „Savaitė“. Kas kaltas, kad, nepaisant išduoto Europos arešto orderio, KGB karininkas buvo išleistas į Rusiją? Sausio 13-tosios byloje karo nusikaltimais įtariamas Rusijos pilietis Michailas Golovatovas vadovavo KGB Alfa būriui, kuri...
N. Maliukevičius: V. Putinas primena Jonuką melagiuką
Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto dėstytojas Nerijus Maliukevičius mano, kad dabartinę Vladimiro Putino priešrinkiminę kampaniją teko skubiai keisti. Eksperto manymu, V. Putino pasisakymai apie bandymus jį nužudyti labiau primena pasaką apie Jonuką melagiuką.