muziejai
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „muziejai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „muziejai“.
Vilniuje – ukrainietiški lobiai, verti 10 milijonų eurų
XI amžiaus auksiniai lobiai, grandinėlės, diademos, įvairūs vėriniai, atrasti Ukrainoje, šiuo metu – Lietuvoje, Vilniaus istorijų namuose. Visų eksponatų vertė – net 10 milijonų eurų.
Paroda ne tik atskleidžia tuometinės Kijevo Rusios regiono turtingą paveldą, bet ir kelia svarbų klausimą – kas iš tikrųjų įkūrė Kijevo Rusią?
Apie tai daugiau – TV3 žinių reportaže
Lobiai – auksinės grandinėlės, įvairūs vėriniai – buvo atrasti Sachnivkos piliakalnyje, Ukrainoje.
Visuomenininkai protestuoja prieš Vilniaus muziejų tinklo pertvarką: savivaldybė padarė viską, kad ja nepasitikėtume
Prieš Vilniaus muziejų tinklo pertvarką pasisakantys visuomenininkai ketvirtadienį prie miesto savivaldybės surengė protesto akciją. Susirinkę akademikai tikina, kad dėl šių sprendimų rašytojų muziejai neteks savo autentikos.
„Protestuojame prieš barbariškus sprendimus kištis į autentiškas memorialinių muziejų erdves.
Skelbia, kurie muziejai Vilniuje uždaromi visam laikui
Sostinės taryba imasi Vilniaus muziejų tinklo pertvarkos – nutarta likviduoti Vilniaus memorialinių muziejų direkciją bei Markučių dvaro muziejų. Tuo metu trijų rašytojų – Vinco Mykolaičio-Putino, Vinco Krėvės-Mickevičiaus memorialinių butų-muziejų bei Venclovų namų – turėtų nelikti.
Visuomenininkai dėl muziejų uždarymo ragina pasirašyti peticiją: sutikti su Vilniaus tarybos sprendimu yra nepadoru
Sostinės tarybai nusprendus vykdyti Vilniaus muziejų tinklo pertvarką, visuomenininkai dėl muziejų uždarymo šalies piliečius ragina pasirašyti peticiją.
Istoriko, buvusio kultūros ministro Dariaus Kuolio teigimu, negalima sutikti su Vilniaus miesto savivaldybės sprendimu rašytojų Vinco Mykolaičio-Putino bei Vinco Krėvės-Mickevičiaus memorialinius butus-muziejus paversti rezidencijų ir edukacijų erdvėmis.
Seimui bus pasiūlyta 2027-uosius metus paskelbti Memorialinių muziejų metais
Seimo Kultūros komiteto pirmininkas Vytautas Juozapaitis antradienį ketina pasiūlyti parlamentui paskelbti 2027-uosius metus Memorialinių muziejų metais.
Tai numatantį nutarimo projektą parengęs parlamentaras teigia, kad siekia „aktualizuoti Lietuvos memorialinių muziejų, kaip visaverčių kultūrinių susitikimų centrų ir visuomenės dialogo erdvių sistemą”.
1927 m. gegužės 1 d. rašytojo Antano Vienuolio–Žukausko pastangomis Anykščiuose buvo atvertas pirmasis memorialinis muziejus Lietuvoje.
Kauniečiai, pasižymėkite šią dieną: viešasis transportas veš nemokamai
Vasario 16-ąją, Lietuvos valstybės atkūrimo dieną – Kauno viešasis transportas kauniečius ir miesto svečius veš nemokamai. Šią dieną vertėtų apsilankyti ir miesto muziejuose – jų lankymas taip pat nemokamas.
Kaip rašoma Kauno viešojo transporto internetinėje svetainėje, viešasis transportas vasario 16-ąją visus veš nemokamai ir važiuos įprastais maršrutais pagal sekmadienio ir šventinės dienos tvarkaraščius.
Lietuvos dvare brangiau nei Luvre? Apsidžiaugė, kad jau nebe – nors lietuviai kainų ir nesumažino
Neseniai gyventojai piktinosi, kad apsilankyti Paryžiaus Luvro muziejuje yra pigiau nei Pakruojo dvare. Tačiau dabar šio dvaro atstovai džiaugiasi, kad jų bilietai neatrodys tokie brangūs. Tiesa jie netapo pigesni – tiesiog Luvro muziejus nusprendė savo bilietų kainą padidinti.
Pakruojo dvaro atstovai sutiko, kad pernykštis bilietų kainų panašumas sukėlė atgarsių susilaukusią diskusiją.
Baigiasi šalies muziejų inicijuota paramos akcija Ukrainai
Antradienį baigiasi šalies muziejų inicijuota paramos akcija, skirta išsaugoti rusų naikinamą Ukrainos kultūros paveldą.
Kaip skelbia Lietuvos nacionalinis muziejus, akcijos „Ukrainos kultūra neturi kuo gintis“ metu iš viso Lietuvos žmonės paaukojo apie 10 tūkst. eurų.
Už šias lėšas bus nupirktos reikiamos restauravimo medžiagos, jos sausį bus perduotos Ukrainos nacionaliniam istorijos muziejui ir toliau keliaus į kitus šalies muziejus.
Lietuvos muziejų asociacija apdovanos nusipelniusius muziejininkus
Lietuvos muziejų asociacija (LMA), vienijanti 100 šalies muziejų, ketvirtadienį rengia apdovanojimus.
Kaip skelbia asociacija, šiais apdovanojimais siekiama įvertinti labiausiai nusipelniusius asmenis puoselėjant muziejininkystę Lietuvoje, pristatyti geriausius muziejų ir jų darbuotojų veiklos rezultatus, supažindinti visuomenę su muziejų veikla, didinti muziejų veiklos ir muziejininko profesijos žinomumą.
Lietuvoje pradėta nauja paramos Ukrainai akcija – renkamos lėšos jos paveldui išsaugoti
Lietuvos nacionalinio muziejaus Signatarų namuose antradienį pristatyta ir paskelbta naujos paramos Ukrainai akcijos pradžia.
Kaip pranešė Lietuvos nacionalinis muziejus, visos akcijos metu nuo lapkričio 28 dienos iki gruodžio 26 dienos surinktos lėšos bus skirtos rusų naikinamam paveldui išsaugoti, restauravimo medžiagoms, įrangai įsigyti.
Nupirktos priemonės bus pristatytos į Ukrainos istorijos muziejų – iš čia jos keliaus į kitus šalies muziejus.
REKLAMA
REKLAMA
Buvo išskirtinė proga aplankyti uždarą vienuolyną: „Mūsų kraštui nešė ne tik pamaldumą“
Šimtai įvairių projektų, skatinančių pažinti kultūros paveldą, pastarąją savaitę vyksta visuose Lietuvos kampeliuose. Pažintiniai pasivaikščiojimai, susitikimai su archeologais, tyrėjais, restauratoriais, architektais, menotyrininkais ir istorikais, edukaciniai užsiėmimai, kūrybinės dirbtuvės ir dar daugiau kitų veiklų, į kurias kvietė Lietuvoje vykstantys Europos kultūros paveldo dienų renginiai.
Kultūros taryba nebepriims nacionalinių muziejų paraiškų, įveda finansavimo „grindis“
Lietuvos kultūros taryba nuo kitų planuoja nebepriimti nacionalinių ir valstybinių muziejų paraiškų, įvesti minimalią sumą prašomam projektui, skirti stipendijų pradedantiems kūrėjams.
Anot Kultūros tarybos pranešimo, projektų paraiškoms įvedama minimali prašoma finansavimo suma – 2,5 tūkst. eurų.
Teigiama, kad skiriamų lėšų vidurkių analizė atskleidė, jog mažesnių projektų poveikis Lietuvos kultūrai abejotinas, o taryba skatina teikti ir įgyvendinti ambicingesnes idėjas.
Muziejų bilietų kainos šovė į viršų: vardija pagrindines priežastis, kas tai lėmė
Eurostatui paskelbus, kad Lietuva pernai buvo trečia Europos Sąjungoje (ES) pagal muziejų, bibliotekų ir zoologijos sodų kainų augimą, šalies muziejų asociacija pastebi, kad tai buvo nulemta energinių kaštų didėjimo bei infliacijos.
Eurostato duomenimis 2022-aisiais muziejų, bibliotekų ir zoologijos sodų kainos Lietuvoje per metus padidėjo 14 procentų. Labiau kainos augo tik Lenkijoje ir Airijoje.
Muziejai teigia negavę dalies kompensacijų už nemokamus sekmadienius lankytojams
Muziejai teigia negavę iš Kultūros ministerijos dalies kompensacijoms už lankytojams nemokamus paskutinius mėnesio sekmadienius numatytų lėšų, ministerija teigia, kad tai padaryta išaugus lankytojų skaičiui ir įstaigų prašomoms sumoms.
Kaip LRT radijui sakė Muziejų asociacijos valdybos narys Raimundas Balza, jo vadovaujamas Šiaulių „Aušros“ muziejus, pateikęs lankomumo ataskaitą už pirmąjį ketvirtį, gavo 11 tūkst. eurų kompensacijos už sąnaudas, nors prašė 16 tūkst. eurų.
Lietuvoje šiandien vyksta muziejų naktis
Aštuonioliktą kartą Lietuvoje vyks Europos muziejų naktis – šeštadienio vakarą daugelis šalies muziejų rengia nemokamas ekskursijas, edukacijas, kitokius renginius.
Šią naktį lankytojai kviečiami ne tik apžiūrėti ekspozicijas, bet ir aplankyti paprastai nematomas muziejų erdves, dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse, klausytis paskaitų ar kitaip turiningai praleisti laisvalaikį.
Kas įdomaus vyksta Taline?
Talinas yra nedidelis miestas. Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad tai tipiška provincijos sostinė, ir čia nėra daug ką veikti. Tačiau tai labai apgaulingas pirmas įspūdis: čia galima labai įdomiai praleisti dieną, tris ar net savaitę, nes čia visada kažkas vyksta ir visai nenuobodu. Tuo pasirūpina ir daugybė muziejų, kai kurie iš jų yra visai maži ir vietiniai, taip pat kai kurie gerai žinomi toli už Estijos ribų.
Štai tik keletas muziejų ir parodų.
Ministerija pristatys rekomendacijas dėl muziejų paslaugų, skirtų žmonėms su negalia
Kultūros ministerija antradienį pristatys tyrimą, kuriuo siekta parengti rekomendacijas dėl Lietuvos muziejų paslaugų, skirtų žmonėms su negalia, sistemos kūrimo, tobulinimo ir plėtros galimybių.
Pasak ministerijos, tyrime įvertinta, kaip muziejai ir jų vykdoma veikla prisideda prie visuomenės psichosocialinės ir dvasinės gerovės kūrimo, prioritetą teikiant žmonių su negalia poreikiams.
Vilniuje bus eksponuojamos kultūros vertybės iš Ukrainos
Į Vilnių atgabenta sakralinio ir kitokio meno kultūros vertybių iš Ukrainos muziejų, jos bus eksponuojamos Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje bei Radvilų rūmuose Vilniuje.
Anot Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus, pernai vasarį prasidėjus karui Ukrainoje, Lietuvos muziejininkai aktyviai ieškojo būdų padėti kolegoms ukrainiečiams. Vienas jų – saugiai atgabenti vertingiausius Ukrainos muziejų meno kūrinius į Lietuvą.
Muziejus Vilniuje nebebus vadinamas Puškino vardu – tampa Markučių dvaro muziejumi
XX a. penktajame dešimtmetyje duris atvėrusiam literatūriniam A. Puškino muziejui Vilniaus miesto taryba suteikė istorinio Markučių dvaro pavadinimą.
„Vilniaus miesto teritorijoje turime keletą puikių priemiesčių dvarų - Verkių, Trakų Vokės dvaro sodybą, ir turime labai gražų Markučių dvarą, kuris kažkuriuo metu gavo ir rusų literatūros muziejaus aureolę, ir A. Puškino vardą dėl savininkų giminystės ryšių. Mes šią istoriją perkraunam, grįžtam prie istorinio XX a. pradžioje naudoto pavadinimo.
Energiją taupantys muziejai užsidaryti neketina, svarsto keisti veiklą
Kylant energetinių išteklių kainoms Lietuvos muziejai užsidaryti neketina, tačiau dabartinis j jų finansavimas nėra pakankamas, sako Lietuvos muziejų asociacijos primininkas. Pasak Mariaus Pečiulio, didžiausių iššūkių patiria Jūrų muziejus Klaipėdoje ir Valdovų rūmai Vilniuje.
Šių muziejų vadovų teigimu, išaugus kainoms jų išlaidos elektrai padidėjo 14-15 kartų. Klaipėdos muziejuje jau trumpinamas darbo laikas, svarstoma keisti veiklos modelį.
Vilniaus muziejus bus galima nemokamai lankyti paskutinį mėnesio sekmadienį
Vilniaus savivaldybės muziejus bus galima nemokamai lankyti paskutinį mėnesio sekmadienį.
Kaip BNS teigė savivaldybės administracijos patarėjas Tadas Rimdžius, sekdama Kultūros ministerijos sprendimu dėl nacionalinių įstaigų nemokamo lankymo, sostinės savivaldybė pinigų iš lankytojų neprašys dviejuose savo mokamuose muziejuose.
„Vilniaus muziejus ir Energetikos muziejus yra tie muziejai, kurie priklauso Vilniaus savivaldybei ir kurie yra mokami.
Lietuvos muziejuose pernai apsilankė daugiau nei 3 mln. lankytojų
2021 metais Lietuvos muziejuose apsilankė 3 mln. 186 tūkst. 401 lankytojas. Tai 12 proc. daugiau nei 2020-aisiais (2 mln. 837 tūkst. 798 lankytojai). Šį skaičių sudaro pavieniai ir organizuoti lankytojai, fondų lankytojai, edukacinių užsiėmimų bei muziejaus organizuojamų renginių lankytojai ir dalyviai.
Tokia informacija gauta Kultūros ministerijai apibendrinus į Muziejų veiklos statistinių rodiklių sistemą suvestus duomenis.
Kairys: ministerijos planuose – naujų muziejų saugyklų steigimas
Kultūros ministerija planuoja steigti naujas šalies muziejų eksponatų saugyklas, neatmetama ir vienos centralizuotos saugyklos idėja, sako kultūros ministras Simonas Kairys.
S. Kairys sako, kad naujų saugyklų reikia, nes dabartinės neatitinka poreikių – yra per mažos, jose eksponatams nėra tinkamų sąlygų.
„Tikrai esame išvaikščioję visus rūsius, tas vietas, kur eksponatai saugomi.
5 Estijos muziejai, kurių nerasite niekur kitur
Lankantis svečioje šalyje visada svarbiausia pamatyti tai, ko negali padaryti kitur. Jei viešėsite Estijoje, tikrai rasite ne vieną unikalų muziejų, kuriuos galima pamatyti tik čia. Dėl kai kurių iš jų verta net surengti specialią kelionę, pavyzdžiui, moksleivių atostogų metu, kad ilsėdamiesi vaikai ne tik gerai praleistų laiką, bet dar ir sužinotų šį tą naujo.
Jūrų ir Ž. Verno pasauliai
Jei bent kiek domitės jūra – aplankyti Talino jūrų muziejų tiesiog privalote.
Siūlo nemokamą pramogą visoje Lietuvoje: jai galimybių paso nereikės
Sekmadienį, rugpjūčio 29 d., Kultūros ministerijai pavaldūs nacionaliniai ir respublikiniai muziejai lankytojus kviečia apžiūrėti savo nuolatines ekspozicijas nemokamai, taip tęsdami nemokamo muziejų lankymo paskutinį kiekvieno mėnesio sekmadienį iniciatyvą. Lankytojų taip pat lauks Kernavės archeologinės vietovės muziejus ir Lietuvos sporto muziejus.
Matonis: muziejai gali laikyti ginklus jų nedeaktyvavę, svarbu įregistruoti
Lietuvos muziejai gali laikyti senovinius ginklus jų nedeaktyvavę, tačiau turi būti įsirengę ginklams laikyti tinkamas saugyklas, sako Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis.
„Iki rugsėjo 14 dienos turi būti pateiktas prašymas dėl ginklo registravimo, tai svarbu, o pati procedūra paskui gali vykti ir ilgiau, svarbu laiku pateikti prašymą“, – antradienį BNS sakė R. Matonis.
Policija iš muziejaus Raseiniuose išsigabeno ginklus
Policija iš Raseinių krašto muziejaus trečiadienį išsigabeno senovinių ginklų, šaudmenų, jų dalių.
„Iš viso 24 objektai – ginklų dalys, karo, pokario, vienas ar du prieškario, taip pat Lietuvos partizanų, rasti Daugėliškių Prisikėlimo apygardos vadavietėje. Mes patys policininkus iškvietėme iš Šiaulių apskrities, kad įvertintų, nes pagal įstatymą iki rugsėjo turi būti registruoti“,– BNS sakė Raseinių krašto muziejaus direktorė Birutė Kulpinskaitė.
Muziejai neslepia džiaugsmo – kai kur nesutalpino visų norinčių
Lietuvos muziejai skaičiuoja pirmuosius lankytojus po to, kai praėjusią savaitę po kelių mėnesių pertraukos jie ir vėl pravėrė duris visuomenei.
Muziejų atstovai sako, kad žmonės pasiilgę tokio laisvalaikio, kuris leistų atitrūkti nuo karantino realybės.
„Mums sekasi taip, kaip ir tikėjomės, savaitgalį turėjome nemažai lankytojų, o paprastos dienos šiek tiek skurdesnės“, – BNS sakė Vytauto Didžiojo karo muziejaus vadovė Rita Malinauskienė.
Žmonės suplūdo į pamėgtas parduotuves: moterys su vaikais eilėse laukė ir po 2 valandas
Prie kovo 15 d. atidarytų ne maisto prekių parduotuvių jau tįsta ilgos eilės. Tris mėnesius negalėję apsipirkti savo mėgstamose parduotuvėse, žmonės šąla lauke eilėse po dvi ir daugiau valandų. Beje, šiandien jau atsiveria ne tik daugiau parduotuvių, bet ir muziejai, galerijos. Lankytojų jau laukia ir Gedimino pilies bokštas.
„Žinokit tikrai nervuoja, eilė lėtai juda.
Veiklą atnaujina parduotuvės, muziejai, spręs dėl judėjimo atlaisvinimo
Nuo pirmadienio Lietuvoje veiklą gali atnaujinti visos parduotuvės, turinčios atskirą įėjimą iš lauko, muziejai ir galerijos.
Į klases grįžta ir daugiau nei tūkstantis pradinukų trijose Vilniaus mokyklose, o užtikrinus moksleivių ir pedagogų testavimą kaupinių metodu artimiausiu metu kontaktinis ugdymas turėtų būti atnaujintas dar maždaug 60-yje šalies įstaigų.
Dirbti taip pat galės visi kioskai, išskyrus tuos, kurie yra turgavietėse.
Muziejai laukia Vyriausybės sprendimų dėl veiklos atnaujinimo, prašo užtikrinti testus
Muziejai tikisi, kad Vyriausybė jau kitą savaitę priims sprendimus dėl jų veiklos atnaujinimo nuo kovo pradžios, be to, prašo užtikrinti, kad darbuotojai galėtų periodiškai tikrintis dėl koronaviruso.
Nors didieji muziejai žada atsiverti palaipsniui, dauguma muziejininkų sako, kad džiaugsis ir keliais lankytojais.
Lenkijoje atidaromi muziejai, prekybos centrai
Lenkijoje pirmadienį vėl buvo atidaryti muziejai, meno galerijos, bibliotekos ir parduotuvių centrai, šaliai sušvelninus kai kuriuos dėl koronaviruso pandemijos įvestus suvaržymus.
Tačiau sveikatos apsaugos ministras Adamas Niedzielskis sakė, kad dauguma mokyklų liks uždarytos bent iki kovo.
„Kelios šalys, per Kalėdas priėmusios ne tokius konservatyvius kaip mūsų sprendimus, patiria labai blogas pasekmes“, – sakė jis radijui RMF.
Mokslininkai apie COVID-19: pesimistinis scenarijus tapo optimistiniu, situacija yra blogesnė
Lietuvoje karantinas pratęstas iki gruodžio 17-osios. Šalies laboratorijos užfiksavo 2289 naujus COVID-19 atvejus, mirė dar 23 žmonės.
Sergamumo rodikliams kasdien augant, Vyriausybė vieną ribojimą sušvelnino – nuo gruodžio vidurio nuspręsta leisti mažoms grupėms lenkytis muziejuose. Laikinasis ministras pirmininkas Saulius Skvernelis taip pat tikisi, kad prieš Kalėdas neteks griežtinti ir didžiųjų prekybos centrų veiklos.
Lietuvos muziejai pasipiktinę – karantino sprendimai pertekliniai
Lietuvos muziejų asociacija kreipėsi į prezidentą, esamos Vyriausybės bei naujos valdančiosios koalicijos narius prašydama leisti muziejams tęsti veiklą karantino sąlygomis.
Muziejų asociacijos teigimu, sprendimas uždaryti muziejus yra perteklinis ir ragina jį persvarstyti.
„Lietuvos muziejų vardu kreipiamės su prašymu taikyti išimtį muziejų lankymui ir leisti kuo skubiau saugiai priimti lankytojus.
Antradienį veiklą atnaujina didieji šalies muziejai
Veiklą nuo antradienio atnaujina keturi didieji nacionaliniai muziejai – Lietuvos nacionalinis muziejus, Valdovų rūmai, Čiurlionio dailės ir Nacionalinis dailės muziejai.
Kaip pranešė LRT radijas, siekiant užtikrinti lankytojų ir darbuotojų saugumą, muziejų kasose bus sumontuotos apsauginės sienelės, pasirūpinta dezinfekcinėmis priemonėmis, kai kuriuose muziejuose įrengti termovizoriai, matuojantys lankytojų temperatūrą.
Prasideda naujas karantino etapas: su ribojimais gali dirbti lauko kavinės, kirpyklos, muziejai
Nuo pirmadienio Lietuvoje pradeda galioti švelnesnės karantino sąlygos – su tam tikrais ribojimais dirbti leidžiama lauko kavinėms, grožio salonams, kultūros ir laisvalaikio įstaigoms, galima bus sportuoti lauke, tikintiesiems duris atvers bažnyčios.
Vyriausybės sprendimu visose srityse veikla atnaujinama laikantis griežtų saugumo reikalavimų.
Nepraleiskite progos: sekmadienį – nemokama pramoga visoje Lietuvoje
Paskutinį rugsėjo savaitgalį nepraleiskite progos apsilankyti Lietuvos muziejuose. Nuo šių metų sausio 1 dienos, kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį lankytojams duris atveria kelios dešimtys muziejų, kuriuose visas nuolatines ekspozicijas galima išvysti visiškai nemokamai.
Skubėkite pasinaudoti: sekmadienį – nemokama paslauga visoje Lietuvoje
Paskutinį rugpjūčio savaitgalį nepraleiskite progos apsilankyti žymiausiuose Lietuvos muziejuose. Nuo šių metų sausio 1 dienos, kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį lankytojams duris atveria kelios dešimtys muziejų, kuriuose visas nuolatines ekspozicijas galima išvysti visiškai nemokamai. Lietuvos nacionalinis muziejus Lietuvos nacionalinis muziejus – didžiausias ir vienas seniausių šalyje Lietuvos kultūros paveldo muziejus.
Muziejų direktoriams bus taikomi griežtesni kvalifikacijos reikalavimai
Kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson patvirtino griežtesnius kvalifikacinius reikalavimus muziejų vadovams. Kaip pranešė ministerija, kandidatai į vadovus muziejų, kurių savininkė yra valstybė ar savivaldybė, nuo šiol privalės turėti humanitarinių arba socialinių mokslų studijų srities magistro išsilavinimą ir vadovaujamo darbo patirties: pretendentai į nacionalinių muziejų vadovus – 5, į respublikinių – 3, į savivaldybių – 2 metų.
Konservatorius pažėrė kritikos savaitgaliais nedirbantiems parkams ir muziejams
Seimo narys konservatorius Algis Strelčiūnas kreipėsi į žiniasklaidą piktindamasis, kodėl milijoninių investicijų sulaukiančios lankytinos Lietuvos vietos savaitgaliais nepriima lankytojų. Tačiau muziejų ir parkų atstovai pažymi, kad visos lankytinos vietos savo darbo laiką reguliuoja pagal lankytojų srautą, o samdyti papildomų darbuotojų paprasčiausiai nėra už ką.
Ar žinote, kad galite lankytis muziejuose, neiškėlę kojos iš namų?
Norite apsilankyti kuriame nors Lietuvos muziejų, bet neturite tam laiko? Mokymosi tikslais turite aprašyti eksponatą, kuris yra už kelių šimtų kilometrų nuo Jūsų? Šios nepatogios situacijos – jau praeityje. Nuo šiol daugelio muziejų eksponatus galite apžiūrėti neiškėlę kojos iš namų: tereikia apsilankyti interneto svetainėje.
Viena didžiojo Ramūno Karbauskio plano dalis neišdegė
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis tikisi, kad jau nuo birželio pavyks įgyvendinti idėją dėl nemokamų valstybinių muziejų vaikams ir senjorams. Jis skaičiuoja, jog tai per metus atsieitų apie 2 mln. eurų.
Lankysitės muziejuje? Nepamirškite išmaniojo!
Prieš keletą metų Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis sukurta programėlė išmaniesiems telefonams „Lietuvos muziejų elektroninis gidas“ sulaukė didelio populiarumo. Išmaniųjų telefonų entuziastai mielai naudojasi programėle ir kviečia pamatyti Lietuvos muziejus naujai – naudojanti šiuolaikinėmis technologijomis. „Reikia pripažinti, kad tradiciniai muziejai nėra patrauklūs jaunesniems žmonėms, kurie mėgsta naudotis skaitmenines priemones visiems gyvenimo atvejams.
Muziejai ir teatrai pernai sulaukė daugiau lankytojų
Šalies muziejuose ir teatruose pernai lankėsi daugiau žiūrovų nei ankstesniais metais, bibliotekų skaitytojų ir kino teatrų lankytojų skaičius beveik nepakito, penktadienį pranešė Statistikos departamentas. Pernai metais muziejuose iš viso apsilankė 3,8 mln. lankytojų - per metus šis skaičius padidėjo 170 tūkst., arba 4,4 procento. Kaip ir kasmet, daugiausia lankytojų sulaukė Lietuvos jūrų muziejus (468 tūkst.), Lietuvos nacionalinis muziejus (299 tūkst.
10 keistų muziejų Londone, kuriuos turite aplankyti
Planuojate kelionę į Londoną? Pasidomėkite, kuriuos neįprastus ir įspūdingus muziejus turėtumėte aplankyti, jei atsidursite šiame megapolyje. Whitechapel varpų muziejus
Vieta: Whitechapel kelias 32-34 Kaina: 14 svarų
Zoologijos muziejus
Vieta: Rockefeller pastatas Kaina: nemokamai
Sidabro saugyklos (tiesa, ši vieta yra didžiausia pasaulyje sidabro parduotuvė)
Vieta: Chancery Lane 53-64 Kaina: nemokamai
Senoji operacinė
Vieta: Šv.
Lietuvos muziejuose žmonės buvo sekami pasitelkus specialią įrangą
Lietuvoje pirmą kartą panaudota akių sekimo įranga, kurios pagalba buvo analizuojamas muziejų lankytojų elgesys virtualiose prieigose. Specialistams ši sekimo technologija atskleidė, ko žmonės dažniausiai ieško muziejų svetainėse, į ką pirmiausiai atkreipia dėmesį ir kiek laiko užtrunka ieškodami reikiamos informacijos. Nuodugniam muziejų lankytojų stebėjimui buvo įsigyta speciali įranga, kurios vertė siekia daugiau nei 19 tūkst. eurų, pranešė VU Komunikacijos fakultetas.
5 argumentai kelti sparnus į Bodrumą tiesiog dabar
Neturintys laiko atostogoms turėtų pagrįstai sunerimti. Paskutinis vasaros mėnuo – jau įsibėgėjęs, o ruduo – vos už kelių nuraudusių medžių. Kelionių organizatorius „Tez Tour“ rekomenduoja rinktis tarp poilsiautojų iš Lietuvos (ir ne tik) itin populiarią atostogų kryptį – Turkijos Bodrumą, kuriame dar ir pirmoje rudens pusėje karaliaus vasariški orai.
Virtuali kelionė po Vilniaus muziejus su „Google Street View“
Nauji Google Street View vaizdai iš Vilniaus tapo prieinami Google žemėlapiuose. Papildyti Street View vaizdai suteikia galimybę pasidairyti po Lietuvos nacionalinį muziejų, Valdovų rūmus ar senąją Vilniaus rotušę, pasivaikščioti Prezidento rūmų parku, pasigėrėti vaizdais, atsiveriančiais nuo Lietuvos simbolio Gedimino pilies bokšto, kaip rašo kelionių tinklalapis makalius.lt.
„Google“ leis nemokamai lankyti Lietuvos muziejus
Karolis Birgilas Praėjus beveik metams po „Google Street View“ pristatymo, šiąnakt Lietuvoje pradėjo veikti šios funkcijos papildymas. Nuo šiol virtualų žemėlapį papildė ir vietos, kurių nebuvo galima pamatyti automobiliu. „Lietuvos komanda stengiasi, kad „Google“ būtų labiau vietinis. Po „Street View“ stengiamės dar giliau pažiūrėti į mūsų rinką po tokių dalykų kaip vartotojų barometro pristatymas. Jau dabar turime 6 „Doodles“ galeriją specialioms Lietuviškoms progoms.
ŠMM numato papildomai paremti mokyklų ir muziejų bendradarbiavimą
Švietimo įstaigų ir muziejų bendradarbiavimas turi būti plečiamas, sudarant kuo geresnes sąlygas mokiniams lankytis muziejų edukacinėse programose, rengiant aktyvias pamokas muziejų erdvėse, bendradarbiaujant pedagogams ir muziejininkams. Tai sutarta švietimo ir mokslo ministro Dainiaus Pavalkio ir Lietuvos muziejų asociacijos susitikime.