musmirės
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „musmirės“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „musmirės“.
Gydytojai sveikina tokį sprendimą Lietuvoje: žmonės manydavo, kad gydosi
Lietuvos miškuose augančios raudonosios musmirės nuo šiol laikomos narkotiku. Už prisirinktą krepšį grybautojui dabar gręsia mažų mažiausiai bauda arba net kalėjimas iki 2 metų. Dar griežčiau bus baudžiami tie, kurie grybus pardavinės – gali sėsti į kalėjimą net iki 15-kos metų.
Toksikologai aiškina, to reikėjo, siekiant užkirsti kelią dezinformacijai. Mat gydytojai per metus gelbėja po 3–4 naivuolius, kurie manė, kad gydosi nuo įvairių ligų, o sunkiai apsinuodijo ir pateko į reanimaciją.
Jokiu būdu nerinkite šio grybo Lietuvos miškuose: jis – narkotikų sąraše
Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas (toliau – Departamentas) atkreipia dėmesį, kad nuo 2025 m. sausio 1 d. įsigaliojo rinkos ribojimo priemonės paprastosiose (raudonosiose) musmirėse (Amanita muscaria) esančioms medžiagoms, sukeliančioms psichoaktyvų poveikį – Muscimoliui ir Iboteninei rūgščiai.
2024 m. gruodžio 31 d. Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro įsakymu Nr.
Muitinės pareigūnai sulaikė beveik 182 kilogramus džiovintų musmirių
Vilniaus teritorinės muitinės pareigūnai, patikrinę pašto siuntas iš Baltarusijos, sulaikė beveik 182 kilogramus siuntų su džiovintais grybais.
Trečiadienį sulaikius 10 registruotų siuntų, muitininkams iškart kilo įtarimų, kad tai gali būti musmirės. Ištyrus siuntas Muitinės laboratorijoje paaiškėjo, kad tai – raudonosios musmirės, penktadienį pranešė Muitinės departamentas.
Iš viso buvo bandoma persiųsti iš Baltarusijos 181,89 kilogramo džiovintų grybų, jų bendra vertė – 964,02 eurų.
Neįtikėtinas žiaurumas: 4 senjorus moteris nunuodijo žaliosiomis musmirėmis
Australijoje moteris suruošė pietus buvusiems uošviams ir jų giminaičiams, kuriuos pagardino žaliosiomis musmirėmis. Aiškėja, kas nutiko pyrago su nuodingais grybais užvalgiusiems svečiams ir pietų organizatorei.
49-erių australė Erin Patterson liepos pabaigoje liejo graudžias ašaras dėl uošvio, uošvienės ir uošvienės sesers mirties.
„Geilė buvo lyg mama, kurios neturėjau, nes mano mama mirė prieš ketverius metus... Geilė man visada buvo gera ir maloni.
Per savaitę – du labai sunkūs pacientai: gydytoja perspėjo lietuvius netikėti šiais pramanais
Rudenį uždera ne tik grybai, bet ir į ligoninę patenka jais apsinuodijantys pacientai. Kaip pasakoja Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės gydytoja toksikologė Gabija Laubner-Sakalauskienė, šiemet į ligoninę pateko ir išskirtiniai „egzemplioriai“, nusprendę išbandyti raudonųjų musmirių.
RVUL Ūminių apsinuodijimų ir Toksikologijos reanimacijos ir intensyvios terapijos skyrių vedėja nurodė, kad pastaruoju metu teko gydyti du tokius pacientus.
TV3 Žinios. Musmirių užvalgęs vilnietis atsidūrė reanimacijoje; Žemaitijoje įsisiautėjo vilkai
Šešiasdešimties metų vilniečio bandymas išsigydyti nemigą džiovintomis musmirėmis baigėsi reanimacijoje. Vyras pateko į Respublikinę universitetinę ligoninę sunkios būklės. Kaip pats pasakoja, vyras po trijų suvalgytų musmirių kepurėlių ėmė elgtis neadekvačiai: trankė galvą į lovą, nesiorientavo aplinkoje. Atskubėję medikai vyrui surišo rankas ir kojas, išvežė į ligoninę. Gydytojai neturėjo kitos išeities kaip vyrą panardinti į dirbtinę komą.
Internete populiarėja prekyba raudonosiomis musmirėmis: kainuoja iki 200 eurų
Lietuvoje populiarėja naujas versliukas – prekyba raudonosiomis musmirėmis. Kilogramas džiovintų kainuoja nuo pusantro iki dviejų šimtų eurų, o kartais ir daugiau.
Grybų žinovai sako, esą iš tokių musmirių gaminami ir liaudies medicinos vaistai, tačiau gydytojai susiduria su kita realybe – dar dažniau džiovintomis musmirėmis žmonės svaiginasi.
Internete mirga marga skelbimų dėl superkamų raudonųjų musmirių.
Šį nuodingą grybą vartoja vis daugiau žmonių: tai gali baigtis liūdnai
Nenumaldomai artėjant rudeniui, vis daugiau grybavimo entuziastų patraukia į miškus ir grįžta su didžiausiais lobiais. Tiesa, kai kurie namo tempia ne tik populiariausius grybus, bet ir paprastąsias musmires, kurias naudoja įvairiems negalavimams gydyti. Tačiau mokslininkė įspėja – tai yra nesaugu.
Esame įpratę matyti skelbimus apie superkamus valgomus grybus, tačiau pastaraisiais metais vis labiau populiarėja musmirių supirkimas.
Perspėja plūstančius į miškus – šiukštu nelieskite šių grybų
Lietuviai vis dažniau traukia į miškus, iš kurių grįžta pilnomis pintinėmis grybų. Tačiau kartais į jas nugula ne tik puikiai pažįstami baravykai ar voveraitės. Mikologas primena, kad Lietuvos miškuose auga ir nuodingi grybai, kuriuos lengva sumaišyti su valgomais.
Gamtos tyrimų centro Botanikos instituto Mikologijos laboratorijos mokslo darbuotojas, mikologas dr. Jonas Kasparavičius naujienų portalui tv3.lt papasakojo, kokie nuodingi grybai auga Lietuvoje ir kaip jų nesumaišyti su valgomais.
Lietuvoje už vienų grybų kilogramą galima gauti 140 eurų: su jais reikia elgtis atsargiai
Ar žinote, už kokių grybų kilogramą Lietuvoje mokama daugiau nei 100 eurų? Tai – raudonoji musmirė. Valgyti jį yra nuodinga, tačiau turi vaistinių savybių. Tad yra superkama ir naudojama farmacijoje.
Raudonąsias musmires renka ir sau vaistus darosi ir kai kurie grybautojai. Ir mokslininkai neneigia šio grybo naudingų savybių, tik ragina elgtis atsargiai. Visgi tai – vienas nuodingiausių grybų mūsų šalyje.
REKLAMA
REKLAMA
Gyvačių, musmirių ir skruzdėlių gydomosios savybės
Musmirė (raudonoji). Šalnos nepakąstas trijų centimetrų skersmens musmirių galvutes sukišdavo į trilitrinį stiklainį ir įkasę į žemę bei apdėję arklių mėšlu laikydavo mėnesį. Arklių mėšlas reikalingas, matyt, tam, kad stiklainyje laikytųsi vienoda temperatūra. Po mėnesio apačioje nusistojusios musmirių sultys buvo vartojamos vienos arba konservuojamos su degtine. Gydymą pradėdavo nuo vieno lašo į šaukštą vandens tris kartus per dieną 20 minučių prieš valgį.
Grybais mėgaukitės atsargiai
„Visi grybai valgomi, kai kurie – tik vieną kartą“, – šis posakis labai tinka prasidedant grybavimo sezonui. Mūsų šalyje auga apie 1 500 rūšių grybų. Apie 30 rūšių gali sukelti apsinuodijimą. Dar apie 40 yra nuodingi tik žali ir tinka valgyti specialiai juos paruošus.
Pasak toksikologų, mirtinai nuodingi grybai – žalsvoji musmirė, blyškioji arba smailiakepurė ir baltoji musmirės.
Rinkite pažįstamus grybus
2000 metais musmirėmis apsinuodijo ir mirė 7 žmonės.