muammaras gaddafis

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „muammaras gaddafis“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „muammaras gaddafis“.

Prisaikdinta porevoliucinė Libijos vyriausybė

Trečiadienį sugriežtinus saugumą buvo prisaikdinta pirmoji po revoliucijos išrinkta Libijos vyriausybė, kurios užduotis bus įvesti demokratiją šalyje, kurioje neramumus kelia dėl valdžios besivaržančios grupės, padėjusios praėjusiais metais nuversti lyderį Muammarą Gaddafį, skelbia „Reuters“. Nacionaliniame kongrese naujojo kabineto ministrai davė priesaiką saugoti Šiaurės Afrikos valstybę – vieną didžiausių naftos gamintojų.
2012-11-15

Per sprogimus Libijoje žuvo mažiausiai du žmonės

Sekmadienį Libijos sostinėje Tripolyje prie Vidaus reikalų ministerijos ir saugumo pastatų sprogo trys užminuoti automobiliai. Pasak saugumo pareigūnų, žuvo du žmonės. Tai pirmas kartas, kai šalyje per sprogimus žuvo žmonės nuo to laiko, kai 2011 metais buvo nuverstas šalies vadovas Muammaras Gaddafis. Pirmasis automobilis sprogo prie Vidaus reikalų ministerijos administracinio pastato. Per šį sprogimą žmonės nenukentėjo.
2012-08-19

Rusija: Libijos valdžia pažeidžia JT Saugumo Tarybos rezoliuciją

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas ragino Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybą pakomentuoti Tarptautinio baudžiamojo teismo (TBT) pareigūnų sulaikymą.
2012-06-14

Diktatoriai ir jų užgaidos

Populiarus britų komikas Sacha Baronas Cohenas naujausiame filme „Diktatorius“ įkūnijo fikcinį Šiaurės Afrikos valstybės vadovą, kurio bruožai atspindi įvairius autokratinių valdovų stereotipus. Akivaizdu, kad aktorių įkvėpė tokie diktatoriai, kaip buvęs Libijos vadovas Muammaras Gaddafis, rašo BBC. Anot Kolorado universiteto profesoriaus Fredo Coolidge'o, neretai diktatoriai apsvaigsta nuo savo pačių galios ir ima galvoti, kad kiekvienas jų sprendimas ar veiksmas yra teisingas.
2012-05-15

Trims baltarusiams Libijoje pateikti kaltinimai dėl paramos M. Gaddafio režimui

Trims Baltarusijos piliečiams Libijoje pateikti kaltinimai dėl įtarimų dalyvavus kariniuose veiksmuose nuverstojo diktatoriaus Muammaro Gaddafio pusėje, praneša agentūra „RIA Novosti“. „Mes patvirtiname, kad tarp užsieniečių, kuriems Tripolyje pateikti kaltinimai, yra trys Baltarusijos piliečiai“, – sakė Užsienio reikalų ministerijos Minske atstovas.
2012-04-11

Baltarusijoje po 2010-ųjų m. rinkimų surengtas pirmas opozicijos mitingas

Sekmadienio popietę Minske į protesto akciją susirinko apie 2 tūkst. opozicijos šalininkų. Tai pirmas sankcionuotas opozicijos mitingas nuo tada, kai po abejotino skaidrumo 2010-ųjų metų rinkimų dar vienai kadencijai poste likęs prezidentas Aleksandras Lukašenka užgniaužė bet kokius viešus opozicijos renginius. Kovo 25-ąją Baltarusija neoficialiai mini „Laisvės dieną“ – nepriklausomos valstybės įkūrimą 1918 metais.
2012-03-25

Libijos vyriausybė susigrąžino M. Gaddafio sūnaus namą Londone

Didžiosios Britanijos teismas nusprendė, kad Muammaro Gaddafio sūnus Sasdis 6 mln. JAV dolerių vertės prabangų namą Londone įsigijo už Libijos valstybei priklausančias lėšas, todėl namas grąžinamas Libijos vyriausybei. Su korupcija kovojantys aktyvistai pareiškė, jog tai pirma sėkminga Libijos turto susigrąžinimo byla po prieš metus šalyje prasidėjusių neramumų.
2012-03-09

Nigeris atsisako Libijai išduoti M. Gaddafio sūnų

Nepaisydamas Libijos valdžios reikalavimų, Nigeris neišduos nuverstojo libių lyderio Muammaro Gaddafio sūnaus Saadžio, „Al Arabiya“ cituoja „Ria Novosti“. Libijos naujienų agentūra LANA anksčiau pranešė, kad šalies užsienio reikalų ministras Ashouras Bin Hayalas telefonu kalbėjosi su kolega Nigeryje Bazoumu Mohamedu ir paragino jį įvykdyti Saadžio ekstradiciją į Libiją, kai pastarasis prabilo apie Libijoje rengiamą naują visuotinį sukilimą.
2012-02-12

Libijoje prasidėjo pirmasis M. Gaddafio šalininkų teismo procesas

Libijoje prasidėjo pirmasis buvusio šalies vadovo Muammaro Gaddafio šalininkų teismo procesas, praneša AFP. Sekmadienį prieš karinį teismą Bengazyje stojo 41 žmogus. Buvusio diktatoriaus šalininkai kaltinami tuo, kad jie neteisėtais metodais mėgino nuslopinti sukilimą prieš M. Gaddafio režimą. Be to, pagal kaltinimo versiją, teisiamieji kalėjime sudarė nusikalstamą grupę ir padėjo pabėgti kitiems kaliniams. Sekmadienio posėdis truko neilgai.
2012-02-05

Sirija – dinamitas Rytuose

Sirijoje autokrato Basharo al Assado režimas toliau tęsia sukilėlių ir protestuotojų skerdynes, aukų skaičius jau viršijo 5 tūkstančius. Tarptautinės bendruomenės nesugebėjimas susitarti šiuo klausimu konfliktą sunkina. Viena yra aišku – šios krizės atomazga bet kuriuo atveju pakeis trapią Artimųjų Rytų regiono geopolitinę pusiausvyrą. Kruvini neramumai Sirijoje apnuogino tarptautinės bendruomenės ir arabų pasaulio neįgalumą spręsti rimtas problemas.
2012-02-05
REKLAMA
REKLAMA

Buvęs Libijos ambasadorius Prancūzijoje mirė nukankintas sukilėlių Tripolyje

Buvęs Libijos ambasadorius Prancūzijoje Muammaro Gaddafio valdymo laikotarpiu mirė neištvėręs buvusių sukilėlių kankinimų, šeštadienį skelbia britų žiniasklaida. Tarptautinė organizacija „Human Rights Watch“ pranešė, kad diplomato Omaro Brebesho kūnas buvo rastas Zintano miesto ligoninėje su žiaurių kankinimų pėdsakais, praėjus dienai po to, kai kovotojai iš Zintano jį sulaikė Tripolyje.
2012-02-04

Buvęs Libijos vadovas turėjo cheminių ginklų slėptuvių

Buvęs Libijos lyderis Muammaras Gaddafis turėjo nedeklaruotų cheminių ginklų atsargų, praneša institucija, prižiūrinti tokios ginkluotės draudimą pasaulio mastu, informuoja BBC. Cheminių ginklų uždraudimo organizacija (OPCW) praneša, kad inspektoriai lankėsi Libijoje šią savaitę. Atlikus ginklų patikrinimą, tarp cheminės amunicijos sudedamųjų dalių buvo rasta garstyčių dujų, galinčių sukelti skausmingą bėrimą pūslėmis.
2012-01-21

M. Gaddafio sūnus po sulaikymo nebuvo susitikęs su advokatu

Saifas al Islamas Gaddafis, nuversto Libijos lyderio Muammaro Gaddafio sūnus, po sulaikymo dar nebuvo susitikęs su advokatu, sakė žmogaus teisių gynėjas. „Human Rights Watch“ atstovas Fredas Abrahamsas sakė BBC, kad Saifas al Islamas nesiskundė dėl to, kaip su juo elgiamasi nelaisvėje. Žmogaus teisių gynėjų organizacijos atstovas paragino Libijos valdžią kiek įmanoma greičiau leisti sulaikytajam susitikti su advokatu.
2011-12-21

Meksika sutrukdė vienam M. el Gaddafio sūnų nelegaliai įvažiuoti į šalį

Meksikos vyriausybė, jos pačios teigimu, sutrukdė vienam buvusio Libijos diktatoriaus Muammaro el Gaddafio sūnų nelegaliai įvažiuoti į šalį, praneša agentūra AP. Šiuo metu Nigeryje esantis Al Saadis Gaddafis, naudodamasis svetima pavarde ir suklastotais Meksikos dokumentais, su šeima turėjo patekti į Meksiką, trečiadienį pareiškė vidaus reikalų ministras Alejandro Poire. Sąmokslas esą išaiškėjo jau rugsėjo pradžioje, kai Al Saadis po tėvo nuvertimo spruko iš Libijos.
2011-12-07

10 istorijų apie kraupius šiuolaikinių lyderių likimus

Po Libijos diktatoriaus Muammaro Gaddafio egzekucijos lyderių, kuriuos ištiko kraupus likimas, sąrašas neišvengiamai ir vėl „praturtėjo“. Tad internetinis puslapis „Listverse.com“ nusprendė pateikti naujai sudarytą sąrašą, į kurį įtrauktos iki tol neaprašytos žymių šiuolaikinių lyderių mirties aplinkybės.
2011-11-22

Libiai išėjo į gatves švęsti M. Gaddafio sūnaus suėmimo

Pereinamosios Libijos vyriausybės teisingumo ministras patvirtino, kad nuversto ir nužudyto Libijos vadovo Muammaro Gaddafio sūnus Saifas al Islamas buvo sulaikytas, kai bandė pabėgti iš šalies. Tarptautinis baudžiamas teismas yra išdavęs Saifo al Islamo Gaddafio arešto orderį. Jis įtariamas nusikaltimais žmoniškumui per laikotarpį, kai Libijoje prasidėjo sukilimas prieš jo tėvo M. Gaddafio valdymą.
2011-11-19

Pasaulis prašo libių nelinčiuoti M. Gaddafio sūnaus

Tarptautinė visuomenė ragina libius laikytis įstatymų ir nelinčiuoti šeštadienį sulaikyto Muammaro Gaddafio sūnaus Saifo al Islamo, skelbia BBC. Jungtinių Arabų Emyratų tarptautinių reikalų ministras Anwaras Gargashas „Twitter“ tinklaraštyje rašo: „Labai svarbu, kad procesas prieš Saifą al Islamą vyktų pagal įstatymus, tuo parodant, kad šalis siekia sukurti teisingų principų visuomenę“. „Mes sveikiname žinią apie Saifo al Islamo sulaikymą.
2011-11-19

10 žiaurių lyderių likimų

Nemažai žmonių idealistiškai svajoja būti lyderiais. Vis dėlto būti lyderiu gali pasirodyti ne taip jau paprasta. Kai kurie lyderiai užbaigia savo karjeras, o kartais ir gyvenimus, baisiomis aplinkybėmis. Egzistuoja daugybė atvejų istorijoje pačiose įvairiausiose civilizacijose ir laikotarpiuose, kai lyderiai pasitikdavo savo likimą su liūdna gaida: nuo imperatoriaus Julijaus Cezario iki Škotijos karalienės Marijos. Ir tai nebuvo tik politiniai lyderiai.
2011-11-14

M. Gaddafio vendeta: teroristams palikti milijonai, kad šie atkeršytų

Nuverstas, sučiuptas ir nužudytas buvęs Libijos diktatorius Muammaras Gaddafis neturėjo didelių iliuzijų dėl savo režimo stabilumą, prasidėjus revoliucijai. Suprasdamas, kad anksčiau ar vėliau NATO ir sukilėlių pajėgos palauš jam lojalių pajėgų pasipriešinimą, Gaddafis iš anksto pradėjo ruoštis kerštui. Kaip rašo Egipto žiniasklaida, kaip keršto įrankį jis pasirinko vieną iš teroristinių grupuočių, kuriai paliko milijonus dolerių.
2011-11-08

Libijos linčiavimas: kerštas vardan teisingumo

Daugelis žmonių pasakytų, jog Muammaras Gaddafis susilaukė tokio atpildo, kokio ir nusipelnė. Gyveno ir valdė su ginklu rankoj, tad ir žuvo nuo ginklo. Libijos diktatorius mėgavosi savo priešininkų ar visų kitų, kurie jam neįtiko, kankinimu ir žudymu. Tad atrodytų visai teisinga, jog ir pats tapo nevaldomo smurto auka. Gaddafis tapo tikru sukilėlių trofėjumi ir jo nužudymas Sirto mieste virto tiesiog linčo teismu.
2011-11-08

JT ragina Libiją neplatinti M. Gaddafio ginklų

Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Taryba ragina Libijos naująją valdžią ir kaimynines šalis užkirsti kelią Muammaro Gaddafio ginklų arsenalo platinimui, praneša „RIA Novosti“. JT Saugumo Taryba, kurioje yra 15 valstybių narių, pirmadienį vienbalsiai priėmė Rusijos parengtą rezoliuciją kylant nerimui, kad M. Gaddafio ginklai, ypač nešiojamos „žemė-oras“ raketų sistemos, gali atsidurti teroristų rankose.
2011-11-01

NATO oficialiai užbaigia misiją Libijoje

NATO vadovas Andersas Foghas Rasmussenas atvyko į Tripolį oficialaus karinės operacijos užbaigimo Libijoje dieną, praneša BBC. Pirmadienį NATO oficialiai užbaigia savo misiją Libijoje, kurią vadina „viena sėkmingiausių“ ir kurios metu NATO antskrydžiai suvaidino itin svarų vaidmenį nuverčiant diktatorių Muammarą Gaddafį. Aljansas savo operacijas prieš M. Gaddafio pajėgas pradėjo kovą.
2011-10-31

Apsaugininkas: M. Gaddafio sūnus Saadis pabėgo į Nigerį

Vienas Libijos lyderio Muammaro Gaddafio sūnų Saadis Gaddafis slapta pabėgo į Nigerį, saugomas būrio apsaugininkų iš Kanados, Australijos, Naujosios Zelandijos, Irako ir Rusijos. Visi jie anksčiau tarnavo specialiųjų pajėgų daliniuose savo šalyse. Apie tai per interviu „The National Post“ papasakojo vienas iš šios komandos narių Gary's Petersas, kuris vadovauja apsaugos agentūrai „Can/Aus Security & Investigations International Inc.“, įsikūrusiai Kembridže, Ontarijuje.
2011-10-31

Diktatoriai, turtingesni už B. Gatesą ir C. Slimą

Muammaras Gaddafis buvo turtingiausias žmogus pasaulyje. Kitų diktatorių turtas ne ką mažesnis. Tad kokie tie diktatorių turtai? Ištisus dešimtmečius valdydami savąsias šalis diktatoriai visame pasaulyje sukaupė pasakiškus turtus. Susikrauti milžiniškus turtus jie galėjo pirmiausia dėl to, kad nebuvo jokios kontrolės, tad, užuot mokėję pinigus į valstybės iždą, jie mielai juos siųsdavo į savo asmenines sąskaitas visame pasaulyje.
2011-10-29

Sirijos protestuotojai reikalauja neskraidymo zonos

Per protestus Sirijoje penktadienį žuvo mažiausiai 37 žmonės, praneša BBC. Nepaisant smurto grėsmės, penktadienį po pamaldų vyko bent 170 protestų. Protestuotojai sakė, kad tarp penktadienį žuvusiųjų buvo 80-metis vyras ir mažas berniukas. Daugiausia protestuotojų žuvo Homse ir Chamoje. Žmonės reikalavo, kad NATO šalyje įvestų neskraidymo zoną. Protestuotojai nori NATO apsaugos, nes Aljanso lėktuvai vaidino labai svarbų vaidmenį nuverčiant Libijos lyderį Muammarą Gaddafį.
2011-10-28

Sensacija: slaugytoja iš Ukrainos pagimdė sūnų nuo M. Gaddafio?

Tuo metu, kai viso pasaulio naujienų agentūros nesiliauja skelbti naujienas iš Libijos ir aptaria buvusio šios šalies lyderio Muammaro Gaddafi žūtį, mažame Ukrainos miestelyje diktatoriaus gedi jo asmeninė slaugytoja Oksana Balinskaja. Ji šalia jo buvo kelis metus – ir džiaugsme, ir varge. Po to, kai visi televizijos kanalai parodė kadrus, kuriuose sukilėliai tyčiojasi iš Gaddafio palaikų, Oksana jau kelias naktis negali užmigti.
2011-10-28

M. Gaddafio eros pabaiga: pamokos diktatūroms

Muammaras Gaddafis tegyveno 69-erius metus ir 135 dienas, bet koks tai buvo gyvenimas! Gimęs 1942-ųjų birželio 7 d., kaip rašoma jo biografijoje, „varganoje beduinų palapinėje“, jis buvo ir pulkininkas, nenorėjęs sau suteikti dar ir generolo laipsnio, ir „liaudies sūnus“, nes kilęs iš tautos gelmių, vadinasi, tapatus su libiais, ne lyderis, todėl ir siūlęs NATO naikintuvams jo nemedžioti.
2011-10-26

NATO užbaigs operaciją Libijoje

NATO užbaigs karinę operaciją Libijoje iki spalio 31-osios. Tai pranešė Aljanso generalinis sekretorius Andersas Foghas Rasmussenas. Tačiau galutinis sprendimas bus priimtas šią savaitę. Iki to laiko Aljansas atidžiai stebės įvykius Libijoje. Pasibaigus operacijai, šioje šalyje neliks jokių NATO pajėgų. „Mes didžiuojamės tuo, ką pasiekėme. Tai – ypatingas momentas Šiaurės Atlanto pakto istorijoje“, – sakė NATO generalinis sekretorius.
2011-10-25

Irano prezidentas: Vakarai siekia apiplėšti Libiją

Vakarų šalys palaikė Muammarą Gaddafį, kai jis tenkino jų reikalavimus, tačiau sunaikino Libijos lyderį, kai jis bandė pasipriešinti jų siekiui „grobstyti“ Libijoje esančią naftą, pareiškė Irano prezidentas Mahmoudas Ahmadinejadas. Kai Teheranas sveikino Libijos žmones dėl diktatoriaus nuvertimo, M. Ahmadinejadas įspėjo libius, jog dabar Vakarai siekia, kad jų šalis tarnautų jiems.
2011-10-25

M. Gaddafio sūnus Saifas al Islamas mėgina patekti į Nigerį

Antrasis vyriausias nukauto Libijos diktatoriaus Muammaro Gaddafio sūnus Saifas al Islamas  mėgina patekti į Nigerį, praneša agentūra AFP. 39 metų vyras yra pasienyje, tačiau į šalį dar neatvyko, šiaurinėje Nigerio provincijoje Agadeze sakė tuaregų atstovas. Anot jo, Saifas al Islamas yra lydimas buvusių tuaregų kovotojų. Pateiktais duomenimis, pasienyje yra ir buvęs M. Gaddafio žvalgybos vadas Abdallah Senussis. Tarptautinis Hagos tribunolas yra išdavęs abiejų vyrų arešto orderį.
2011-10-25

M. Gaddafis palaidotas dykumoje

Libijos nacionalinės pereinamosios tarybos pareigūnas informavo, kad nuverstasis šalies vadovas Muammaras Gaddafis antradienį buvo palaidotas dykumoje, o jo kapo vieta bus laikoma paslaptyje. Libijos sąjungininkai iš Vakarų sunerimo, kad po M. Gaddafio arešto praeitą ketvirtadienį jis buvo mušamas ir nušautas. Libijos sukilėliai ginčijosi, ką daryti su buvusio lyderio kūnu, ir jį patalpino šaldymo konteineryje, kur jį pamatyti galėjo visi norintys.
2011-10-25

M. Gaddafis mirė nuo šautinės žaizdos

Buvęs Libijos lyderis Muammaras Gaddafis mirė nuo šautinės žaizdos galvoje, teigiama skrodimo išvadose. Vyriausiasis patologas Otmanas el Zentanis  neatskleidė kitų detalių, pavyzdžiui, ar M. Gaddafis buvo nušautas per kryžminę ugnį, pranešė CNN. Skrodimas, kurį stebėjo pareigūnai iš prokuratūros, buvo atlikta Misratos ligoninėje, informavo O. el Zentanis. Taip pat buvo atliktas M. Gaddafio sūnaus Mutassimo ir buvusio šalies gynybos ministro Abu Bakerio Junio kūnų skrodimas.
2011-10-23

Libijos premjeras siekė sulaikyti M. Gaddafį gyvą

Libijos laikinosios valdžios ministras pirmininkas Mahmoudas Jibrilas siekė, kad buvęs šalies lyderis Muammaras Gaddafis būtų sučiuptas gyvas, praneša BBC. „Aš norėjau sužinoti, kodėl jis tai padarė Libijos žmonėms, – BBC sakė M. Jibrilas. – Aš norėčiau būti kaltintoju jo teisme“. Pasak M. Jibrilo, bus įvykdytas išsamus tyrimas dėl pulkininko mirties, kaip reikalauja Jungtinės Tautos (JT). Libijos naujieji lyderiai sekmadienį ruošiasi paskelbti šalies išlaisvinimą.
2011-10-23

M. Gaddafiui ištikimi kariai apsupti Sirto mieste, 12 žuvusių

Libijos laikinosios vyriausybės pajėgos įsiveržė į Sirto centrą. Sirtas yra vienas paskutinių miestų, kuriame dar yra buvusiam šalies lyderiui Muammarui Gaddafiui ištikimų pajėgų, praneša BBC. BBC korespondentas pasakoja, kad vyriausybės pajėgos pamažu užėmė vieną gatvę po kitos, kol pasiekė didelį konferencijų centrą, kuriame slėpėsi M. Gaddafio kariai. Medikų teigimu, mažiausiai 12 žmonių žuvo, 190 sužeista.
2011-10-08

Venesuelos prezidentas remia „brolius“ M. Gaddafį ir B. Assadą

Venesuelos prezidentas Hugo Chavezas užtikrino savo paramą nuverstajam Libijos vadovui Muammarui el Gaddafiui  bei Sirijos prezidentui Basharui el Assadui, praneša agentūra AFP. Kalbėdamas per valstybinę televiziją, jis abu juos vadino „broliais“. Paklaustas apie situaciją Libijoje, H. Chavesas sakė: „Aš meldžiuosi Dievui dėl mūsų brolio M. el Gaddafio gyvybės... Niekas nežino, kur yra Gaddafis.
2011-10-02

Iš M. al Gaddafio ginklų arsenalo dingo tūkstančiai raketų

Iš nuverstojo Libijos diktatoriaus Muammaro el Gaddafio ginklų arsenalo dingo beveik 5 tūkst. „SAM-7“ tipo gynybinių raketų, praneša agentūra AFP. Vadovaujant M. el Gaddafiui, Libija turėjo 20 tūkst. tokių sovietų arba bulgarų gamybos raketų, sakė Nacionalinės pereinamojo laikotarpio tarybos įgaliotinis ginkluotės klausimams Mohamedas Adia. Anot jo, daugiau kaip 14 tūkst. raketų buvo panaudotos arba paverstos metalo laužu.
2011-10-02

Europos Parlamentas ragina netaikyti mirties bausmės M. Gaddafiui

Ketvirtadienį priimtoje rezoliucijoje Europos Parlamentas sveikina Muammao Gaddafio režimo žlugimą Libijoje, reiškia paramą Laikinajai nacionalinei tarybai ir ragina ją kurti demokratinę bei tolerantišką valstybę. Jei M. Gaddafis būtų teisiamas Libijoje, Parlamentas ragina laikytis tarptautinių standartų, įskaitant mirties bausmės netaikymą, sakoma Europarlamento spaudos tarnybos pranešime.
2011-09-15

M. Gaddafio atstovas teigia, kad buvęs lyderis yra Libijoje ir turi daug rėmėjų

Nušalinto lyderio atstovas trečiadienį pareiškė, kad Muammaras Gaddafis tebėra Libijoje, jis gerai nusiteikęs ir turi galingą armiją. Jau keletą mėnesių nežinoma M. Gaddafio buvimo vieta. Kai Libijos Nacionalinė pereinamoji taryba rugpjūčio 23 dieną perėmė šalies sostinę Tripolį, dauguma M. Gaddafio aplinkos žmonių arba slapstosi, arba išvyko iš šalies. M. Gaddafio atstovas Moussa Ibrahimas telefonu informavo „Reuters“ naujienų agentūrą, kad buvusio lyderio sveikata gera ir jis yra Libijoje.
2011-09-14

Libijoje iš apyvartos išimami 50 dinarų banknotai su M. Gaddafio atvaizdu

Po ilgamečio diktatoriaus Muammaro Gaddafio  nuvertimo Libijos žinybos nusprendė iš apyvartos išimti 50 dinarų banknotus su jo atvaizdu. Kupiūros surenkamos ir perduodamos Centriniam bankui, Tripolyje sakė Nacionalinio komercinio banko filialo atstovas. 50 dinarų banknotas (30 eurų) yra didžiausio nominalo kupiūra šalyje. Jis vaizduoja tradiciniais rūbais vilkinį M. Gaddafis su dideliais akiniais. 50 dinarų banknotai pradėti naudoti 2008-aisiais.
2011-09-12

Sukilėlių taryba Libijoje žada sąžiningą teismą M. Gaddafiui

Nušalinto Libijos lyderio Muammaro Gaddafio laukia sąžiningas teismas dėl nusikaltimų žmoniškumui, jei jis bus sučiuptas gyvas, teigė Nacionalinės pereinamosios tarybos vadovas. „Mes norime, kad jam bei jo šalininkams nuosprendis būtų paskelbtas Libijoje. Todėl mes tikimės sučiupti jį gyvą.
2011-09-08

Nacionalinė pereinamoji taryba: Libija nepirks Rusijos ginklų

Naujoji Libijos valdžia neplanuoja pirkti Rusijos karinės įrangos, teigė Nacionalinės pereinamosios tarybos pirmininkas Mustafas Abdelis Jalilas. „Libijai nereikės ginklų ateityje“, – M. A. Jalilas sakė „RIA Novosti“ per išskirtinį interviu. Jis taip pat padėkojo Maskvai už jos paramą revoliucijai Libijoje ir teigė, kad Rusija turės savo vietą šios Šiaurės Afrikos šalies ateityje.
2011-09-08

M. Gaddafis sukilimo pradžioje buvo sudaręs specialius kankintojų būrius

Libijos lyderis Muammaras Gaddafis, siekdamas susidoroti su protestuotojais, buvo sudaręs specialiuosius būrius, kurie sučiupdavo oponentus, kankindavo juos, siekdami išgauti informaciją apie sukilėlių tinklus, o nužudytųjų kūnais atsikratydavo kapavietėse. „Reuters“ surinkti įrodymai Chomso mieste atskleidžia, jog buvo sudaryta organizuota sistema siekiant nuslopinti sukilimą.
2011-09-06

Italija perduos 2,5 mlrd. eurų Libijos pereinamajai tarybai

Italijos užsienio reikalų ministras šeštadienį pareiškė, kad Italija ketina panaikinti 2,5 mlrd. eurų Libijos lėšų įšaldymą ir pervesti juos sukilėlių vyriausybei. Italija užšaldė apie 7 mlrd. eurų Libijos turto Jungtinėms Tautoms (JT) įvedus sankcijas buvusiam šalies lyderiui Muammarui Gaddafiui. Pasak Italijos užsienio reikalų ministro Franco Frattinio, lėšų įšaldymas bus panaikintas per savaitę ar dvi nuo JT sankcijų komiteto pritarimo.
2011-09-04

Žmogaus teisių organizacija: CŽV padėjo M. Gaddafiui kovoje su disidentais

Muammaro Gaddafio žvalgybos vadovo kabinete Tripolyje rasti dokumentai liudija apie JAV ir britų žvalgybų pagalbą diktatoriui persekiojant Libijos disidentus, šeštadienį pareiškė žmogaus teisių organizacija „Human Rights Watch“. Šimtai laiškų rasti buvusio Libijos žvalgybos vadovo ir užsienio reikalų ministro Moussos Koussos kabinete.
2011-09-04

M. Gaddafis neketina pasiduoti?

Besislapstantį buvusį Libijos lyderį Muammarą Gaddafį palaikanti televizija transliavo garso įrašą, kuriame M. Gaddafis tvirtina, kad tęs kovą su priešais, skelbia BBC. „Libijos žmonės negali klūpoti, negali pasiduoti, mes ne moterys“, – sakė M. Gaddafis „al–Rai“ televizijos transliuotame įraše. M. Gaddafis jau ne vieną mėnesį nesirodo viešumoje ir dabartinė jo buvimo vieta nežinoma.
2011-09-01

10 mitų apie Libijos karą (II dalis)

Permainingai vykusios kovos Libijoje, rodos, jau artėja prie pabaigos. Sukilėliai skelbiasi su NATO pagalba netrukus galutinai įveiksiantys priešininkus ir perimsiantys valdžią iš ilgamečio šalies lyderio generolo Muammaro Gaddafio.
2011-08-24

Libijos sukilėliai paskelbė 1,7 milijono dolerių premiją už M. Gaddafį

Libijos sukilėliai pažadėjo 1,7 milijono dolerių už Muammaro Gaddafio sulaikymą arba sunaikinimą. Tai pranešė televizijos kanalas „Al Jazeera“. Anksčiau opozicijos atstovai pareiškė esą pasirengę amnestuoti kiekvieną, kuris sulaikys arba nužudys Libijos lyderį. Šiuo metu nežinoma, kur yra M. Gaddafis. Nepatvirtintais duomenimis, pulkininkas gali būti bunkeryje po viešbučiu „Rixos“, kuris yra pietvakarinėje Libijos sostinės Tripolio dalyje.
2011-08-24

Išlaisvinti užsienio žurnalistai, kurie buvo užblokuoti Tripolio viešbutyje

Užsienio žurnalistai, kuriuos Muammaro Gaddafio šalininkai buvo užblokavę Tripolio viešbutyje, išlaisvinti. Tai trečiadienį pranešė televizijos kanalas „Sky News“. Niekas iš žiniasklaidos atstovų nenukentėjo. Gautomis žiniomis, 37 užsienio žurnalistai buvo penkių žvaigždučių viešbutyje „Rixos“ Libijos sostinėje, kuris yra šalia M. Gaddafio rezidencijos Bab el Azizijos kvartale. Šį viešbutį kontroliuoja Libijos lyderio šalininkai.
2011-08-24

M. Gaddafis galimai naudoja cheminį ginklą: Tripolyje užnuodytas vanduo, yra aukų

Libijos sostinėje Tripolyje sklinda kalbos, kad miesto vanduo užnuodytas nežinomais nuodais, jau yra patekusių į ligonines. BBC praneša, kad daugelis rimtai priima informaciją, kurią skleidžia vietinė žiniasklaida. Sukilėliai mano, kad vanduo buvo užnuodytas nesugebančio atsispirti kovoje M. Gaddafio įsakymu. „Vanduo iš vandentiekio ir kiti vandens šaltiniai šiuo metu yra tikrinami po to, kai du žmonės buvo nuvežti į ligoninę. Jie pasijuto blogai.
2011-08-24

Krauju plūstanti Libija atsikrato diktatoriaus kontrolės

Po šešis mėnesius trukusių mūšių pirmadienį sukilėliai Libijoje pasiekė Tripolio centrą. Žaliojoje aikštėje jie kartu su gyventojais šventė sostinės užėmimą. Įvairios televizijos stotys rodė šimtus džiūgaujančių žmonių. Vakarams spaudžiant Muammarą Gaddafį pasiduoti, antradienį iš sukilėlių rankų netikėtai pabėga du diktatoriaus sūnūs. Angola ir Zimbabvė diktatoriui pasiruošusios suteikti politinį prieglobstį.
2011-08-24
Į viršų