moterų teisės
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „moterų teisės“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „moterų teisės“.
Skandalingos ministro praeities sukrėsta ekspertė rėžė: „Tai kelia siaubą“
Garsiai 2006 m. nuaidėjęs šiuo metu tik pradėjusio pareigas eiti teisingumo ministro Rimanto Mockaus skandalas kelia daug klausimų. Tuo metu esą nei vienas vakarėlio dalyvis nebuvo nubaustas už pasilinksminimus su nuogomis moterimis, mat nieko neteistėto nevyko. Tačiau organizacijos prieš seksualinį smurtą atstovė įžvelgia moters sudaiktinimo problemą, kuri esą gali privesti prie seksualinio smurto.
Berlyno įstatymų leidėja siūlo tik moterims skirtus traukinių vagonus
Berlyne turėtų atsirasti vien moterims skirti požeminių traukinių vagonai, kad joms visada būtų garantuotas saugumo jausmas, laikraščiui „Bild“ sakė miesto Žaliųjų partijos įstatymų leidėja Antje Kapek.
Po Trumpo pergalės įtūžusios moterys JAV skelbia akciją: imasi celibato
Atsižvelgdamos į Donaldo Trumpo pergalę kai kurios amerikiečių moterys sako, kad atsigręžia į judėjimą, kuriuo susilaiko nuo sekso, pasimatymų ar vedybų su vyrais.
Kai kuriose JAV valstijose antradienio rinkimai vyko su referendumais dėl moterų teisių, o reprodukcinės laisvės klausimas pakibo ant plauko.
Aukščiausiasis ES teismas nusprendė, kad Afganistano moterys gali siekti pabėgėlių statuso pagal pilietybę ir lytį
Europos Teisingumo Teismas (ETT) penktadienį nusprendė, jog pilietybės ir lyties „pakanka“, kad Europos Sąjungos (ES) šalis suteiktų prieglobstį Afganistano moterims, kurių teisės pažeidžiamos valdant Talibanui.
„Valstybių narių kompetentingos institucijos turi teisę manyti, kad nebūtina nustatyti, ar yra pavojus, jog prašytoja iš tikrųjų bus persekiojama, jei grįš į savo kilmės šalį“, – nusprendė ETT.
Seimas pritarė, jog daugiau moterų būtų skiriama į vadovaujančius postus
Seimas ketvirtadienį pritarė, kad verytbinių popierių biržoje kotiruojamose įmonėse iki 2026 metų liepos bent trečdalį vadovaujamų pozicijų užimtų moterys.
Už Moterų ir vyrų galimybių įstatymo pakeitimų priėmimą balsavo 67 Seimo nariai, devyni susilaikė, balsavusių prieš nebuvo.
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) teigė, kad taip siekiama didinti moterų vadovių skaičių.
Talibanas atmeta JT pareikštą kritiką dėl elgesio su moterimis
Talibano vyriausybė ketvirtadienį atmetė šią savaitę Jungtinių Tautų Generalinėje Asamblėjoje išsakytą susirūpinimą dėl elgesio su moterimis Afganistane.
Niujorke vykusiame susitikime Australija, Kanada, Vokietija ir Nyderlandai paskelbė, kad kreipėsi į Tarptautinį Teisingumo Teismą (TTT) Hagoje dėl Talibano netinkamo elgesio su moterimis Afganistane.
Kino žvaigždė Meryl Streep: katės Afganistane turi daugiau laisvių nei moterys
Holivudo žvaigždė Meryl Streep Jungtinėse Tautose (JT) atkreipė dėmesį į mergaičių ir moterų padėtį Afganistane. „Kabule katė šiandien turi daugiau laisvių nei moteris“, – sakė ji renginyje antradienį prasidedančių JT visuotinių debatų Niujorke kuluaruose. Katė, pavyzdžiui, gali tupėti prie namo durų, mėgautis saule ir parke gainioti voveraitę, kalbėjo aktorė.
Afganistano moterims uždrausta prabilti viešumoje – balsą paskelbė intymia kūno vieta
Moterims draudžia lankytis parkuose, klausytis muzikos, rodyti veidą, o dabar uždraudė net ir kalbėti viešumoje. Afganistano valdžią perėmęs Talibanas griežtais draudimais uždarė ir nutildė šalies moteris. Daugiau kaip milijoną mergaičių išmetė iš mokyklų.
O suaugusios moterys, kurios sudaro beveik pusė šalies populiacijos, buvo atleistos iš darbų.
Tai šalį pastūmėjo į dar didesnį skurdą ir badą. 95 proc. Afganistano populiacijos yra visiškai priklausomi nuo Vakarų tiekiamos labdaros.
Irano prezidentas: moralės policija nesikabinės prie moterų
Irano prezidentas Masoudas Pezeshkianas pirmadienį per antrąsias Mahsos Amini mirties metines pažadėjo užtikrinti, kad moralės policija nesikabinėtų prie moterų.
22 metų Irano kurdė M. Amini mirė praėjusių metų rugsėjo 16 dieną po to, kai buvo suimta Teherane už tai, kad tariamai pažeidė griežtą šalies moterų aprangos kodą.
Jos mirtis sukėlė kelis mėnesius trukusias demonstracijas visoje šalyje, kurių metu žuvo šimtai žmonių, įskaitant dešimtis saugumo darbuotojų.
Ši paslauga yra legali Lietuvoje, tačiau dar sunkiai prieinama – daugelis to nežino
Vaistinis nėštumo nutraukimas Lietuvoje teisėtas jau nuo praėjusių metų sausio, tačiau vis dar sunkiai prieinamas. Vos kelios poliklinikos Vilniuje ir reta kituose miestuose besikreipiančiai moteriai sutinka padėti. Moterys priverstos kreiptis nelegaliai arba privačiai ir mokėti kelis kartus daugiau. O vėlai apie nėštumą sužinojusios dėl informacijos neprieinamumo rizikuoja priimti skubotą sprendimą, kurio galimai gailėsis.
REKLAMA
REKLAMA
Vilniuje viešėjusi kovotoja už moterų teises: jau būdama 4-erių supratau, kad šeimoje esu vertinama kitaip
Lietuvoje yra gerokai per mažai moterų, kurios užima vadovaujančias pareigas: ar tai būtų aukščiausios pareigos bendrovių vadovybėje, ar įmonių valdybose. Organizacijos, kovojančios už moterų įtraukimą į įmonių valdybas „European Women On Boards“ (EWOB) valdybos pirmininkė Hedwige Nuyens sako, kad kartu tai reiškia ir labai didelį talentų praradimą.
Rusija grįžta į Viduramžius: liejasi pasiūlymai drausti moterims aukštąjį mokslą ir abortus
Rusijoje šią savaitę vienas po kito pasipylė moterų teises ribojantys pasiūlymai. Vienas jų – apriboti moterims galimybę siekti aukštojo mokslo, kitas – drausti abortus privačiose klinikose.
Talibanas jau netoli: žymus Rusijos veikėjas pasiūlė atimti balsavimo teisę iš moterų
Moterims Rusijoje derėtų uždrausti dalyvauti rinkimuose, pareiškė žymus Rusijos teatro režisierius Eduardas Bojakovas viename iš interviu. Karą Ukrainoje palaikantis prokremliškas meno srities atstovas tikino, kad „vyras ir žmona yra vienas kūnas“.
Rusijos valdžiai vis labiau atsiribojant nuo Vakarų kultūros, ir vis labiau akcentuojant „tradicijų svarbą“, šios šalies kultūra taip pat pradeda atspindėti pasikeitusius „tiesos vektorius“.
Buvęs ilgametis Maskvos Gorkio teatro vadovas interviu Kat...
Bidenas: moterų teisės puolamos visame pasaulyje
JAV prezidentas Joe Bidenas trečiadienį įspėjo, kad moterų ir mergaičių teisės puolamos visame pasaulyje, ir atkreipė dėmesį į Afganistano, Irano bei Rusijos veiksmus.
Pasak JAV lyderio, kovo 8-ąją minima Tarptautine moters diena „pagerbiama tiesa... kad moterys ir mergaitės yra būtinos sėkmei ir pažangai kiekvienu mūsų visuomenės aspektu“.
Tačiau „nepaisant pažangos dešimtmečių, pernelyg daug kur pasaulyje moterų ir mergaičių teisės vis dar puolamos“, įspėjo prezidentas.
Guterresas: pasaulinė pažanga moterų teisių srityje nyksta mūsų akyse
Jungtinių Tautų generalinis sekretorius Antonio Guterresas pirmadienį pareiškė, jog pasaulinė pažanga užtikrinant moterų teises „nyksta mūsų akyse“, ir įspėjo, kad vis labiau tolstančiam lyčių lygybės tikslui pasiekti prireiks dar trijų šimtmečių.
„Lyčių lygybė vis labiau tolsta.
Jungtinės Tautos dėl žiauraus protestų malšinimo pašalino Iraną iš moterų teisių komisijos
Jungtinės Tautos, atsižvelgusios į žiaurų Teherano susidorojimą su moterų vadovaujamais protestais, trečiadienį nubalsavo už Irano pašalinimą iš moterų teises ginančios institucijos.
Po kampanijos, kuriai vadovavo Jungtinės Valstijos, 29 JT Ekonomikos ir socialinių reikalų tarybos (ECOSOC) valstybės narės nubalsavo už Islamo Respublikos pašalinimą iš Jungtinių Tautų moterų padėties komisijos (UNCSW) likusiam 2022–2026 metų kadencijos laikotarpiui.
Po kruvino protestų numalšinimo Irane didėja tarptautinis nerimas
Kruvinas susidorojimas su protestais Irane, kilusiais dėl jaunos iranietės Mahsos Amini mirties po to, kai ją suėmė liūdnai pagarsėjusi Teherano moralės policija, tarptautinėje erdvėje sukėlė nerimą.
22 metų M. Amini mirė penktadienį, praėjus trims dienoms nuo jos paguldymo į ligoninę po to, kai ją suėmė policija, atsakinga už griežtų Irano moterų aprangos taisyklių laikymąsi.
Prabilo 5 metus modeliu dirbusi afganistanietė: „Prašau, gelbėkite mus“
Tūkstančiai moterų Afganistane pastarosiomis dienomis gyvena su baime ir nerimu. Nors valdžią perėmęs Talibano režimas žada gerbti moterų teises, internete plinta nuotraukos neatitinkančios viešų talibų pasisakymų.
Naujienų agentūros AFP fotografas Kabule užfiksavo purškiamaisiais dažais sudarkytus ant grožio salonų ir parduotuvių vitrinų kabojusių moterų plakatus.
Kabulo gatvėse – moterų protestas: nepabūgo net apsuptos ginkluotų kovotojų
Talibanui sekmadienį perėmus Afganistano kontrolę šalyje susirūpinta moterų ir mergaičių padėtimi šioje islamiškoje valstybėje. Nors talibai antradienį per savo pirmą spaudos konferenciją pareiškė gerbsiantys moterų teises, drąsios šios šalies pilietės antradienį išėjo protestuoti į Kabulo gatves.
Pavilionienė apie lyčių lygybės siekimą: „Išprusimo stinga ir prezidentui“
Dabartinė Lietuvos Vyriausybė dažnai vadinama moteriškąja Vyriausybe, tačiau TV3 laidoje „Karštai su tv3.lt“ Marija Aušrinė Pavilionienė teigė, kad tai tik iliuzija.
Kadangi šioje Vyriausybėje nemažą dalį užima moterys, susidarė nuomonė, kad Lietuvoje moterys turi visas teises ir valdžią.
„Taip tik atrodo – 38 moterys Seime, 4 ministrės ir premjerė, bet tai nieko nereiškia.
Vienur Moters dieną švenčia dviejų moterų vestuvėmis, kitur – protestais
Ryškūs tradiciniai apdarai, galvos papuošalai ir skaros, derantys moterų balsai ir ritmiški plojimai – Alžyro moterys mini Tarptautinę moters dieną. Minia alžyriečių taip švenčia ir džiaugiasi moterų teisėmis.
Surengtoje šventėje netrūko šokių ir kitų linksmybių – pavyzdžiui, suvaidintos vestuvės. Jaunavedžiais persirengė dvi moterys.
„Šiais laikais moterys turi daugiau teisių, tad gyventi paprasčiau. Senosios kartos moters neturėjo tiek teisių. Moterys gali mokytis, išeiti iš namų, dirbti.
Kovo 8-ąją – skirtingos reakcijos: Lietuvos moterų gyvenimai – ne gėlėmis kloti
Pasaulis švenčia kovo 8-ąją. Nors šios dienos proga gražiausius žiedus vyrai dovanoja moterims, gėlėmis džiaugiasi toli gražu ne visos. Dalis moterų rengia pilietines akcijas prie Prezidentūros, kitos sako, kad moterų sveikinti išvis nėra su kuo, o pandemija tik dar labiau pablogino jų padėtį.
Panevėžio – Pasvalio patikros punkte moteris sveikina Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai.
Moterų teisių gynėjai Lenkijos prezidento vizito proga Vilniuje surengė protesto akciją
Antradienį Lenkijos prezidento Andrzejaus Dudos vizito Lietuvoje proga Vilniuje surengta solidarumo su Lenkijos moterimis, protestuojančiomis dėl žmogaus teisių pažeidimų ir abortų draudimų, akcija.
Jos metu nuo poeto Adomo Mickevičiaus paminklo Vilniuje penki moterų teisių judėjimo atstovai ėjo iki Lenkijos ambasados.
Yra aiškios priežastys, kodėl moterys uždirba mažiau: viena jų – „stiklinių lubų efektas“
Nacionalinėje konferencijoje „Verti po lygiai“ pristatyti tiriamojo projekto „Pajamų skirtumo tarp moterų ir vyrų mažinimas“ rezultatai. Ekspertų nuomone, nors Lietuvoje užmokesčio atotrūkis yra ne toks didelis, kaip kitose Europos valstybėse, ši problema vis dar išlieka aktualia. Vis dėlto, prognozės – pozityvios.
Kovo 8-ąją moterys piktinasi, kad vyrai smurtą prieš jas dangsto po tulpių žiedais
Pasaulis švenčia Kovo 8-ąją. Vieni vyrai nuo pat ryto skuba pirkti gėlių savo mylimosioms ir renka gražiausius žiedus. O štai Kaune ši diena paminėta eitynėmis prieš smurtą. Jų rengėjai sako, kad smurto auka dažniausiai yra moteris, o jų teisių pažeidimus vis bandoma paslėpti po tulpių žiedais.
Kovo 8-osios rytas daugelyje prekybos vietų prasideda štai taip – vyrai perka gėles ir skuba sveikinti savo mylimų moterų.
„Žmonai, mylimai uošvienei, mamai, na, ir daug draugių turiu.
Lietuva mini moterų balsavimo teisės jubiliejų
Lietuva penktadienį mini 100 metų sukaktį, kai moterims suteikta teisė balsuoti per rinkimus. Šia proga Konstitucijos prospekte Vilniuje įjungti unikalūs pėsčiųjų šviesoforai su moters siluetu, prie Centrinio pašto sostinėje dalijamos atvirutės. „Sukanka 100 metų, kai Lietuvos moterys vienos pirmųjų Europoje išsikovojo balsavimo teisę. Šiuo demokratijos laimėjimu mūsų šalis stojo į pirmąsias modernių valstybių gretas.
Smūgis į tarpukojį: mergina užklupo vyrus viešajame transporte
Dvidešimtmetė teisės studentė iš Rusijos nutarė padaryti kai ką, kas sugėdintų daugelį vyrų taip besielgiančių viešajame transporte. Vaizdo įraše Anna Dovgalyuk neįspėjusi apipylė koncentruotu tirpalu 20-imt vyrų, kurie Sankt Peterburgo metro traukinyje sėdėjo išskėtę kojas. Aktyvi moterų teisių gynėja kaltina vyrus naudojant lyties agresiją ir mano, kad jos gimtinėje nepakankamai kovojama su šia problema.
Poligamiškoje Kenijoje moters teisės šeimoje priklauso nuo asmeninio santykio su vyru
Dauguma bendruomenių Kenijoje praktikuoja poligamiją, nors ir išpažįsta krikščioniškas vertybes, kurios aukština monogamiją, sako politikė, Kenijos klajoklių moterų lygos atstovė Josephine N. Sane. „Deklaruojama, kad moterų ir vyrų teisės Kenijoje lygios, tačiau akivaizdu, kad, vertinant pagal monogamiškų šeimų vertybes, nelygybės apstu visuose namuose.
Saudo Arabijos dvasininkas moterims: vairavimas kenkia vaisingumui
Vienas Saudo Arabijos dvasininkas sukėlė pašaipų bangą internete, kai perspėjo moteris, jog vairavimas pakenks jų kiaušidėms ir sukels „klinikinių sutrikimų“ jų vaikams. Šis perspėjimas buvo paskelbtas vykstant iniciatyvai spalio 26-ąją masiškai nepaisyti draudimo vairuoti moterims, seniai galiojančio šioje itin konservatyvioje karalystėje.
M. Vidūnaitė: kadaise į moteris žiūrėjo kaip į gyvuliukus, dabar – į gėjus
Gėjų kova už savo teises prilygintina ankstesnei moterų kovai už teisę balsuoti, teigia politologė, Seimo Europos reikalų komiteto pirmininko Gedimino Kirkilo padėjėja Morta Vidūnaitė ir pabrėžia, kad tai tik asmeninė jos nuomonė. – Kodėl dalyvausite gėjų eitynėse ir kodėl dalyvavote praėjusį kartą – 2010 metais? – Manau, kad gėjai Lietuvoje yra priversti slapstytis, negali laisvai kvėpuoti.
M. Jankauskaitė: moterų teisių aktualumas visa dar nesumenkęs
Lygių galimybių plėtros centro projektų vadovė Margarita Jankauskaitė primena, kad moterų padėtis Lietuvoje vis dar yra pagal daugelį statistinių vidurkių prastesnė, nei Europoje. Daugybė moterų vis dar atlieka didžiąją dalį neapmokamo darbo namuose, kas ketvirta moteris patiria smurtą. Pasak M. Jankauskaitės, demokratijos principai Lietuvoje yra taikomi selektyviai, vyrų ir moterų atstovavimas sprendimų priėmime yra nelygus.
G. Purvaneckienė: moterų ir vyrų lygybės stereotipai tik persikėlė į naują kokybę
„Šie laikai yra visiškai pasikeitę, nei buvo prieš 100 metų, turime Prezidentę, turėjome Seimo pirmininkę, ministres“, – kovo 8-ąją džiaugiasi Seimo narė Giedrė Purvaneckienė. Tiesa, pasak politikės, moterų ir vyrų lygybės problemos dar toli gražu nėra išspręstos. „Daug kas sako kad visos problemos išspręstos, pažanga yra, vaidmenys nėra aiškiai padalinti.
Indijos sostinėje šimtai žmonių vėl išėjo į gatves protestuodami prieš seksualinį smurtą šalyje
Vilmantė Lokcikaitė, LRT televizijos naujienų tarnyba, LRT.lt Indijos sostinėje Naujajame Delyje šimtai moterų protestuoja prieš siūlomas įstatymo dėl seksualinio smurto prieš moteris pataisas. Jos teigia, kad įstatymas neatsižvelgia į psichologinę ir socialinę problemų pusę. Indijos vyriausybė šį mėnesį pritarė potvarkiui, kuriuo kaltinamajam skiriama mirties bausmė, jei išžaginta auka komos būsenos arba mirė.
Talibano užpulta 14-metė aktyvistė bus išgelbėta
Didžiosios Britanijos ligoninės, kurioje gydoma 14-metė pakistanietė Malala Yousufzai, gydytojai sakė, kad mergaitė tikriausiai pasveiks, pranešė BBC. Praėjusią savaitę mergaitei iš kaukolės buvo pašalinta kulka. Talibanas pareiškė, kad ją užpuolė dėl „sekuliarizmo propagavimo“. M. Yousufzai būdama 11 metų amžiaus pradėjo rašyti tinklaraštį. Jame mergaitė pasakojo apie egzekucijas ir žudynes Svato slėnyje, kurį nuo 2007 iki 2009 metų kontroliavo Talibano būriai.
Jokių vyrų: Saudo Arabijoje bus statomas miestas, skirtas tik moterims
Miestas vien tik moterims – tokia netradicinė išeitis buvo pasirinkta Saudo Arabijoje, siekiant suderinti griežtą šalyje taikomą Šariato teisę ir karjeros siekiančių moterų norą dirbti.
Tokiu būdu norima priartinti šalį prie prie likusio modernaus pasaulio, kur moterys studijuoja, dirba ir užima aukštus postus. Tikimasi, kad čia moterys galės dirbti nepažeidžiant Saudo Arabijos įstatymų, rašo dailymail.co.uk.
Saudo Arabijos pramoninės nuosavybės valdybos (angl.
Egipte pradės veikti moterų su nikabais televizija
Nors ir baigė studijas prestižiniame Amerikos universitete Kaire, egiptietė Abeer Shahin ilgą laiką negalėjo rasti darbo, nes darbdavius atstumdavo jos dėvimas nikabas – islamiškas šydas, dengiantis visą moters veidą.
Bet dabar ji jau turi darbą, kuris, kaip moteris tikisi, visiems laikams pakeis Egipto visuomenės nuomonę apie nikabą dėvinčias moteris. Ji netrukus pradės dirbti diktore naujame televizijos kanale, kuriam dirbs tik moterys, šiuo šydu dengiančios visą savo veidą.
Vieša merginos egzekucija: 20 vyrų mušė paauglę ir degino jos odą cigaretėmis
Pasaulio interneto bendruomenę šokiravo svetainėje Youtube.com išplatintas vaizdo įrašas, kuriame matyti, kaip vyrai, kurių buvo apie dvidešimt, maždaug valandą kankino jauną merginą. Niekas per tą laiką jos net nebandė gelbėti. Vėlyvo vakaro incidentas Guwahati mieste Indijos šiaurėje sukėlė visuomenės pasipiktinimą – būrio vyrų kankinamos merginos policija išvaduoti neskubėjo. Stebino ir aplinkinių abejingumas, nes egzekucija pritraukė daugybę žiūrovų, bet niekas neskubėjo merginai į pagalbą.
Iranietei aktorei apsinuoginus, valdžia uždraudė grįžti į gimtinę
Aktorei Golshifteh Farahani, kuri dabar gyvena Prancūzijoje, Irano valdžia uždraudė grįžti į gimtinę. Islamišką šalies valdžią užrūstino apsinuoginusios G.Farahani nuotrauka, išspausdinta moterims skirtame „Le Figaro“ žurnale. Aktorė taip išreiškė protestą prieš moterų teisių suvaržymą Irane.
JAV policija tiria studentės iranietės nužudymą
Teksaso valstijos policija tiria 30 metų amžiaus studentės iranietės Gelareh Bagherzadeh – kovotojos už Irano moterų teises – nužudymą.
Pareigūnų duomenimis, iranietė buvo nužudyta mašinoje naktį į trečiadienį keliais šūviais. Asmeniniai daiktai, pinigai ir telefonas nebuvo pagrobti.
FEMEN: mūsų akcijos yra šoko terapija
Jų metodas – nuogas krutinė. Jų tikslas – lyčių lygybė. Jos – FEMEN. Prieš šio judėjimo atstovių vizitą į Šveicariją „Tages anzeiger“ paėmė interviu iš vienos iš organizacijos atstovių Innos Ševčenko, praneša Inopressa.
„Ukrainoje moterys turi kur kas mažiau teisių už vyrus. Su mumis nesiskaito, palieka tik namų šeimininkės vaidmenį“, – teigia Inna. „Ukrainietės iš dalies pačios dėl to kaltos – vietoje to, kad būtų aktyvios, jos pasirenka nieko nedaryti.
Prancūzijos feministės reikalauja atsisakyti žodžio „madmuazelė“
Prancūzijos feministės pradėjo kampaniją prieš šalyje vis dar plačiai naudojamą žodį „madmuazelė“. Jos reikalauja neskirstyti moterų į „madam“ (ištekėjusi moteris) ir „madmuazelė“ (netekėjusi moteris).
Žodis „madmuazelė“ atskleidžia duomenis apie moterų privatų gyvenimą, o vyrai to daryti neprivalo, argumentuoja feministės. Jos ragina antradienį prasidėjusios kampanijos metu, be kita ko, siųsti protesto laiškus parlamentarams ir vyriausybės nariams.
Mirė Nobelio taikos premijos laureatė
Kenijos Nobelio taikos premijos laureatė Wangari Maathai mirė Nairobyje. 71 metų moters priežastis – vėžys. Nobelio taikos premiją Maathai gavo 2004 metais už moterų teisių gynimą, skaidresnės vyriausybės veiklos skatinimą bei gamtos apsaugą. Ji buvo pirmoji Afrikos moteris, gavusi prestižinį apdovanojimą.
2002 metais Maathai buvo išrinkta į Kenijos parlamentą ir trumpam buvo tapusi ministre Kenijos vyriausybėje.
Baltarusijos moterys kyla prieš „Tėtušį“
Baltarusijos moterys susirūpino savo padėtimi respublikoje, bet dar labiau – šalies prezidento šeimine padėtimi. Baltarusių manymu, Aleksandro Lukašenkos namų reikalai tiesiogiai susiję su jų teisėmis.
Ir taip neramioje Baltarusijoje bangas pradėjo kelti dar ir visuomeninė organizacija, pasivadinusi Nepriklausomu demokratiniu moterų judėjimu. Jos narės mano, kad gyvenamoji terpė jų valstybėje pernelyg agresyvi silpnajai lyčiai.
D. Grybauskaitė: moterų diskriminacija darbo rinkoje – viena opiausių problemų
Vilniuje prasidėjo aukšto lygio konferencija „Moterys demokratijos stiprintojos: gerosios praktikos pavyzdžiai“, kurios metu moterys lyderės iš viso pasaulio dalijasi naujausiomis savo vaidmens stiprinimo idėjomis. Moterų diskriminacija darbo rinkoje yra viena opiausių problemų, pabrėžė Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, atidarydama renginį.
Be kimono arba feminizmas pagal japones
Japonų feminizmo revoliucija — keistas vakarietiško maištavimo ir įsigilinimo į save derinys, kuris lėtai, bet nenumaldomai laužo tradicijas. Jaunimas beveik visus pinigus išleidžia sau, todėl šioje šalyje atsirado terminas "savanaudžiai vienišiai".
Maištautojos
Tokijo centre, parduotuvėje prie kosmetikos skyriaus, būriuojasi grupelė linksmų merginų. Jų baltuose veiduose šviečia tamsia avietine spalva dažytos lūpos.
Akcija už moterų teisę vairuoti
Kampanija „Women2Drive“ (liet. Moterys prie vairo) reikalauja moterims teisės vairuoti ir galimybės laisvai keliauti po Saudo Arabiją.Nors šalyje nėra jokių įstatymų, draudžiančių moterims vairuoti automobilį, tačiau religiniai įsakai dažnai interpretuojami kaip draudimas moterims sėsti prie vairo.
Kvietimai, raginantys penktadienį moteris prisijungti prie akcijos, buvo platinami socialiniuose tinklapiuose.
Vargstantiesiems atsuka nugarą
Vyrų skriaudžiamoms, girtų sutuoktinių, sugyventinių pliekiamoms panevėžietėms su vaikais jau netrukus gali tekti užuovėjos ieškotis po tiltu. Trylika metų rėmusi smurtą patyrusias moteris globojančius Šeimos namus bei Vaikų paramos namus Savivaldybė svarsto finansavimą nutraukti.
Užuovėja – po tiltu
Vyrų skriaudžiamoms, girtų sutuoktinių, sugyventinių pliekiamoms panevėžietėms su vaikais jau netrukus gali tekti užuovėjos ieškotis po tiltu.
Moterys politikoje ir versle: ką mano europiečiai?
Prasimušti į aukščiausius postus politikoje ir versle, kur tebedominuoja vyrai, moterims nėra lengva. Tačiau siekiant lyčių lygybės dauguma europiečių palaiko skatinamąsias, o ne prievartines priemones, rodo Europos Parlamente (EP) šią savaitę pristatytos „Eurobarometro“ apklausos duomenys.
Vasario–kovo mėnesiais atlikta apklausa parodė, kad Europos Sąjungos (ES) moterų ir vyrų atsakymai į klausimus apie lyčių lygybę beveik nesiskiria.
Pasaulio moterys, kurios buvo pirmosios
Šiandien atrodo neįtikėtina, kad prieš kelis šimtmečius daugeliu atžvilgiu moterys buvo apribotos. Pagrindinės jų užduotys buvo namų ūkio tvarkymas, vaikų auklėjimas, bet jokiais būdais ne tarnavimas kariuomenėje, verslas ir skrydžiai į kosmosą. Visą padėtį pakeitė pačios moterys. Savo ištverme, atkaklumu ir noru būti lygiomis su vyrais.
1766 metai. Pirmoji moteris, keliavusi aplink pasaulį, buvo Jeanne Baret.
Po veido transplantacijos – kova už moterų teises
Connie Culp (48), kuriai prieš šešerius metus šeimyninio konflikto metu sutuoktinis šovė į veidą, stoja į kovą prieš moterų smurtą. Praėjusią savaitę Connie viešai kalbėjo tūkstančiams nuo vyro rankos nukentėjusių moterų ir ragino jas kovoti už savo teises.
Vos prieš mėnesį moteris pradėjo vadovauti pacientų organizacijai ir tikina, kad tai ne paskutinis jos žygis.
Apsivertė
„Ar atleidau vyrui, kuris mane taip sužalojo? Taip.