moteriškos ligos
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „moteriškos ligos“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „moteriškos ligos“.
Šios ginekologinės ligos prasideda be simptomų: gydytoja patarė, kaip atpažinti laiku
Vienos ginekologinės ligos nepasireiškia jokiais simptomais, tačiau ilgainiui sukelia didelius sveikatos sutrikimus, kitos – iš karto signalizuoja, kad metas apsilankyti pas ginekologą. Kauno „Kardiolitos klinikų“ Akušerijos ir ginekologijos centro gydytoja akušerė-ginekologė Didona Vilkinienė pasakoja, kad dažniausiai pasitaikančios moteriškos ligos yra kiaušidžių cistos, gimdos miomos, endometriozė ir policistinių kiaušidžių sindromas.
Gydytoja skubiai įspėja moteris: nustokite naudoti šiuos produktus
Kai kurios moterys nerimauja, kad prasidėjus makšties niežėjimui ir sudirginimui, tai reiškia mielių infekcijos požymius. Kitos taip bijo mielinės infekcijos, jog naudoja specialius muilus ir valymo priemones, tikėdamos ją sustabdyti, nesuprasdamos, kad tai gali dar labiau pakenkti, rašoma today.com.
Ginekologė dr. Dženė Gunter nurodo, kad dauguma moterų negali patikimai ir tiksliai diagnozuoti mielių infekcijos.
Onkologė: skaudu, kai moterys ateina jau su kiaušinio dydžio augliu krūtinėje
Krūties vėžio tema žiniasklaidoje rašoma išties daug. Tačiau ar šis informacijos srautas pasiekia tikslą keisti moterų elgseną ir ar skatina jas imtis prevencinių priemonių? Vasarą atlikta moterų apklausa atskleidė: daugiau nei trečdalis Lietuvos moterų nėra linkusios reguliariai atlikti krūtų savityrą ar tikrintis pas gydytoją profilaktiškai. Visuomenės apklausos duomenimis, 20 proc. moterų krūtų nesitikrina, nes mano, jog tai joms neaktualu, 11 proc.
Vaistažolė moteriškoms ligoms įveikti
Kraujažolė – nuostabi vaistažolė, auganti pievose, šalikelėse, ganyklose, pakelėse ir pamiškėse. Žiedai baltos arba šviesiai rožinės spalvos, renkami birželio pabaigoje–liepos mėnesį. Tai daugiametis augalas, paplitęs visoje Lietuvoje. Ši vaistažolė stabdo kraujavimą, atpalaiduoja spazmus, gydo alergines ligas, žaizdas, skatina tulžies išsiskyrimą, malšina migrenos sukeltus skausmus, mažina vidurių pūtimą, valo kraują. Puikiai padeda susižeidus ar nusibrozdinus.
Pienligė: mitai ir tiesa
Pienligė, o moksliškiau – vaginalinė kandidozė, – gana dažnai pasitaikanti liga. Pasak statistikos, ¾ visų pasaulio moterų su ja susiduria bent kartą gyvenime. Ši liga lengvai atpažįstama ir greitai pagydoma, taigi daug rūpesčių nekelia. Vis dėlto kai kurie mitai apie šią ligą išlieka gajūs.
Gydytoja akušerė-ginekologė: gimdos kaklelio vėžys nesitraukia
Dar prieš porą dešimtmečių buvo manoma, jog virusai negali sukelti vėžio. Tačiau vokiečių mokslininkas Haralas zur Hausenas įrodė, kad realybėje yra priešingai. Jis nustatė, jog žmogaus papilomos virusas (ŽPV) yra vienas gimdos kaklelio vėžio sukėlėjų. Už šį atradimą mokslininkas buvo apdovanotas Nobelio premija.
„Gimdos kaklelio vėžys yra antra iš dažniausių moterų onkologinių ligų ir trečia pagal mirštamumą nuo vėžio.
Ko nežino moterys apie moterų ligas?
Pasakoja Medicinos diagnostikos ir gydymo centre dirbantys gydytojai akušeriai-ginekologai.
Ikivėžinė gimdos kaklelio liga
Tai gimdos kaklelio epitelio augimo ir formavimosi anomaliniai pakitimai, matomi tik mikroskopu. Ikivėžinė gimdos kaklelio liga medicinoje vadinama displazija arba intraepiteline gimdos kaklelio neoplazija (CIN). Daugumą displazijos atvejų sukelia tam tikri žmogaus papilomos viruso (ŽPV) tipai, plintantys lytiškai.
Pavojinga makšties infekcija
Apklausos rodo, jog maždaug 15–20 proc. moterų pas gydytojus ginekologus apsilanko dėl bakterinės vaginozės sukeltų rūpesčių.
Bakterinė vaginozė (BV) – tai makšties infekcija, susijusi su natūraliai makštyje esančių bakterijų pagausėjimu. Bakterine vaginoze dažniausiai serga lytiškai aktyvios moterys, ypač jeigu neseniai pakeitė partnerį ar turi daugiau nei vieną partnerį, arba lytinis gyvenimas pradėtas anksti.