molekulė

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „molekulė“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „molekulė“.

Naujausi mokslininkų atradimai: rozmarinas – vaistas nuo koronaviruso?

Nesupraskite klaidingai – žolelių barstymas ant patiekalo tikrai nėra skiepijimo pakaitalas, tačiau vieną rozmarine (Salvia rosmarinus) esantį junginį siūloma tirti, kaip COVID-19 gydymo priemonę. Daugybė įvairių molekulių, tirtų laboratorijose, pademonstravo turinčios antivirusinį poveikį, kuris ir paskatino tolesnius tyrimus – bet vis dėlto dažniausiai nesėkmingus.
2022-02-20

Mokslininkai atrado naują būdą, padėsiantį nesunkiai sulieknėti

Kai žmogui šalta, jo organizmas degina kalorijas. Žinoma, niekas nenorėtų užsišaldyti tam, kad numestų nereikalingus kilogramus. Gali būti, kad greitai viskas vyks kur kas paprasčiau. Mokslininkai, atlikdami eksperimentus su pelėmis, nustatė molekulę, kuri, stimuliuojama žemų temperatūrų, veikia taip, kad ima kristi svoris. Žmonės ir kiti žinduoliai į šaltį reaguoja dvejopai. Kai mums šalta, imame drebėti tam, kad kūnas degintų energiją ir sušiltų.
2014-06-10

Biotechnologai sukūrė valdomą skausmo neuronų slopintuvą

Nusibodo kęsti skausmą? Tiesiog išjunkite jį. Nors tai kol kas tarsi mokslinė fantastika, tačiau naujausi mokslininkų iš Miuncheno, Berklio ir Bordo universitetų tyrimai rodo, kad tai realiai pasiekiama technologija. Mokslininkai sukūrė griežtai pagal pareikalavimą besiaktyvuojantį skausmo neuronų slopintuvą. Sėkmės garantu tapo cheminis sensorius, kuris atlieka šviesai jautraus jungiklio vaidmenį.
2012-04-20

Kaip šikšnosparniai vampyrai randa aukos kraują?

Jau senokai mokslininkai žinojo, kai šikšnosparnis vampyras renkasi, kur savo aštriais dantimis praskrosti gyvūno odą, jų nosis padeda rasti geriausią vietą – veną, tačiau iki galo šio paieškos mechanizmo veikimo principas nebuvo aiškus. Mokslininkai iš Karakaso ir Kalifornijos universitetų, tirdami laukinius pietų Afrikos šikšnosparnius vampyrus, atrado mechanizmą, kuris padeda jiems tiksliai nustatyti skaniausias aukos vietas.
2011-08-07
Į viršų