mokytojų atlyginimai

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „mokytojų atlyginimai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „mokytojų atlyginimai“.

Visoje Lietuvoje vilios mokytojus: siūlys iki 5522 eurų, kad tik atvyktų dirbti

Panašu, kad mokytojai iš tiesų tampa paklausia profesija. Jiems privilioti į valstybės ir savivaldybių valdomas mokyklas siūloma skirti nemenkas sumas. Naujiems pedagogams siūloma kompensuoti persikėlimo ir būsto nuomos išlaidas, taip pat skirti materialinę paramą ir apmokėti kvalifikacijos kėlimo išlaidas. Visa tai numatoma Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos parengtame įsakymo projekte, kuris dar dvi savaites bus derinamas su interesuotomis šalimis.
2024-07-30

Vyriausybė skyrė beveik 32 mln. eurų nuo rugsėjo kelti mokytojų atlyginimams

Siekiant įgyvendinti nacionalinio susitarimo dėl švietimo įsipareigojimus, Ministrų kabinetas papildomai skyrė beveik 32 mln. eurų pedagogų darbo užmokesčio didinimui. Šiomis lėšomis mokytojų atlyginimai bus didinami nuo rugsėjo 1 d. Parlamentinių partijų susitarime dėl Lietuvos švietimo politikos numatyta, kad vidutinė pedagogo alga iki 2024 m. pabaigos turėtų sudaryti 130 proc.
Aktualijos 2024-06-26

Nesutaria, ar atlyginimai streikuojantiems mokytojams išmokėti teisėtai: dalis savivaldybių lėšų grąžinti neskuba

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) ir pedagogų profsąjungos atstovai nesutaria, ar buvo teisėta iš vaikų ugdymui skirtų lėšų išmokėti atlyginimus streikavusiems mokytojams. Skirtingų pozicijų laikosi ir atlyginimus išmokėjusios savivaldybės – vienos suskubo biudžeto lėšas grąžinti, kitos tikina nematančios tam pagrindo.
Aktualijos 2024-02-23

Griebiasi už galvų – atsiskaitymai ant nosies, o vadovėlių nėra, mokytojai palikti: „Plaukit, chebra

Tarpiniai atsiskaitymai vienuoliktokams prasidės kovo 5 dieną, o baigsis gegužės 7, pagal Nacionalinę švietimo agentūrą (NŠA). Tačiau ekspertas nesusilaikė nuo kritikos švietimo politikai dėl trūkstamos medžiagos mokytojams ir apmokėjimo už papildomą darbą. Ministerija bando išsklaidyti šią miglą.

Seimas svarstys siūlymus pavesti atlikti auditą, kaip vykdomi pažadai mokytojams

Seimas svarstys siūlymus Valstybės kontrolei pavesti atlikti auditą, ar tinkamai vykdomi įsipareigojimai dėl mokytojų darbo užmokesčio, o lėšos švietimui valstybės biudžete naudojamos racionaliai. Parlamentas bendru sutarimu ėmėsi dviejų tokių nutarimų projektų, kurių vieną pateikė grupė opozicijos atstovų, o kitą – buvusi švietimo, mokslo ir sporto ministrė konservatorė Jurgita Šiugždinienė.

Vykdant susitarimą su profsąjungomis, ŠMSM pradeda mokytojų etatų dydžių peržiūrą

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) ketvirtadienį pranešė, kad vykdant spalį pasirašytą kolektyvinę sutartį su profsąjungomis, pradedama mokytojų etatų dydžių peržiūra švietimo įstaigose.  Kaip skelbia ministerija, šis patikslinimas reikalingas siekiant efektyviai valdyti finansus, darbo krūvius, užtikrinti adekvatų darbo užmokestį. Dabar pasitaiko atvejų, kai etatas sudaromas nesilaikant teisės aktų.
Aktualijos 2023-11-09

Protestuojantys mokytojai netiki ministro teiginiais: jei paramai yra pinigų, tai reiškia, kad ir mums turi atsirasti

Vyriausybė mokytojams sako, kad pinigų jų didesnėms algoms nėra. Bet ar tikrai? Ministras teigia, kad įgyvendinti mokytojų reikalavimų neįmanoma, bet ar tikrai švietimo lėšos skirstomos skaidriai ir efektyviai? Protestuojantys mokytojai pėsčiomis keliauja į Vilnių ir sako, kad ši valdžia testuoja mokytojų ištvermę.  Protestuojantys ir pėsčiomis keliaujantys mokytojai atvirai prabilo apie savo atlyginimus. Kelių jų užmokestis nesiekia net 1000 eurų.

Mokytojų streikas – tik pradžia: jie žada kovoti, kiek reikės

Mokytojai tęsia žadėtą streiką. Dalis pedagogų net iš Lietuvos pakraščių vietoj pamokų susikrovė kuprines ir pėstute patraukė į Vilnių. Streikuojanti profesinė sąjunga sako, kad nedirba apie tris tūkstančius švietimo darbuotojų. Nacionalinė švietimo agentūra tvirtina, kad gerokai mažiau – pustrečio tūkstančio. O prie Vyriausybės susirinkę mokytojai dėsto reikalavimus – nori didesnių algų ir geresnių darbo sąlygų.  Daugiau apie tai – TV3 žinių reportaže.

„Pinigų negaminanti“ Šimonytė prieš 5 metus mokytojams sakė kitaip – reikalavo valdžios atsakomybės

Istorija kartojasi – taip galima apibūdinti dar 2018 metais įvykusį ir šiuo metu vykstantį neterminuotą mokytojų streiką. Mokytojai toliau reikalauja didesnių atlyginimų ir geresnių darbo sąlygų, o viso to prašo ta pati, viena vienintelė mokytojų profsąjunga. TV3 žinios primena, kad 2018 metais su pilnais maišais maisto pas ministeriją okupavusius mokytojus jų reikalavimų palaikyti keliavo konservatoriai.

DIENOS PJŪVIS. Kur dingsta pinigai Lietuvos švietime: kodėl mokytojai jų nemato?

Nepatenkintos švietimo profsąjungos toliau spaudžia švietimo ministeriją greičiau ir labiau kelti atlyginimus, gerinti mokytojų darbo sąlygas. Ministras pagerino pasiūlymą mokytojams, nuo sausio žada kelti ne 6-iais, o 10 procentų, o likusius 11 pridėti po metų. Savo siūlymą ministras vadina istoriniu. Profsąjungos aiškina, kad to negana ir rengiasi streikuoti prie Vyriausybės.
REKLAMA
REKLAMA

Navickas: profsąjunga mokytojams kompensuos dėl streiko negautą atlyginimą

Švietimo darbuotojų profsąjungos pirmininkas Andrius Navickas sako, kad nuo penktadienio streikuoti pradėsiantiems mokytojams bus kompensuojamas dėl protesto negautas darbo užmokestis. „Mūsų profesinei sąjungai įprasta praktika, mes po streikų kompensuojame, čia jau ne pirmas streikas, ir po praeito (streiko – ELTA) mes kompensavome, ir dabar tą padarysime“, – po susitikimo su Seimo Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ nariais antradienį sakė A. Navickas.

Navicko profesinė sąjunga: pasiūlymai dėl mokytojų atlyginimų augimo kol kas netenkina

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM) patiekti nauji siūlymai dėl mokytojų atlyginimo augimo kol kas netenkina, pirmadienį paskelbė Andriaus Navicko vadovaujama Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS). Pranešime nurodoma, kad tokį sprendimą penktadienį priėmė LŠDPS visuotinis pirmininkų susirinkimas. Penktadienį vykusiame derybiniame susitikime švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas pasiūlė mokytojams atlyginimus nuo sausio didinti 10 proc.

Saudargas apie mokytojų streiką: matau daug politikavimo

Seimo vicepirmininkas Paulius Saudargas teigia pedagogų profsąjungos organizuojamame mokytojų streike matąs daug politikavimo. Politikas pabrėžia, kad Vyriausybė vykdo savo įsipareigojimus pedagogams, todėl, anot jo, daug pagrindo streikui nėra. „Čia aš matau iš tikrųjų daug politikavimo. Nes aš nematau realaus pagrindo, ko dar trūktų – kokių pažadų iš Vyriausybės, iš valdžios trūktų mokytojams“, – „Žinių radijui“ teigė P. Saudargas.

Švietimo darbuotojų profsąjungos pirmininkas: „Kai valdantieji pasidalino postais, bendradarbiavimas baigėsi“

Įspėjamasis mokytojų streikas sukėlė audrą valdančiųjų stovykloje ir skandalą viešojoje erdvėje. Finansų ministrės sutuoktinis Audrius Skaistys, palaikęs pedagogų protestus, kol jo partija nebuvo valdžioje, šįkart nesirinkdamas žodžių išplūdo neįtikusius mokytojus. Apie tai kalba švietimo darbuotojų profsąjungos pirmininkas Andrius Navickas.

Visaip išvadinti streikuojantys mokytojai nusileisti neketina: „Tylėdami ir susigūžę situacijos nepakeisime“

Daugiau nei 200 mokyklų ir 5000 mokytojų visoje Lietuvoje paskelbė įspėjamąjį streiką. Mokytojai skundžiasi nepakeliamu krūviu ir per mažais atlyginimais. Profsąjungos reikalauja dar šiemet atlyginimus mokytojams didinti 20 procentų. Tačiau švietimo ministras tokius profsąjungų užmojus vadina nerealiais ir sako, kad nors mokytojai ir protestuos, pinigų daugiau neatsiras.

Premjerė: kelti mokytojų algas iki 130 proc. darbo užmokesčio nuo sausio nėra galimybių

Mokytojų atlyginimai 130 proc. vidutinio šalies darbo užmokesčio pasieks iki kitų metų rugsėjo, padaryti tai jau nuo sausio nėra finansinių galimybių, sako premjerė Ingrida Šimonytė. „Ateinančiais metais, kas yra sutarta nacionaliniame susitarime, trečiąjį ketvirtį darbo užmokesčio santykis turi pasiekti 130 proc., ir šį įsipareigojimą Vyriausybė vykdys.

Jakštas atskleidė, kada planuojama didinti mokytojų atlyginimus: sieks vykdyti įsipareigojimą

Didesni atlyginimai mokytojams – dažnai diskutuotinas klausimas. Apie tai, ar valdančioji dauguma išpildys savo pažadą pakelti mokytojų atlyginimus, naujienų portalo tv3.lt aktualių pokalbių laidoje „Dienos pjūvis“ kalba švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas. Kaip ir valdančioji dauguma buvo pasižadėjusi 130 proc. vidutinio darbo užmokesčio.

Aktualu tūkstančiams: keičiasi biudžetinių įstaigų darbuotojų, taip pat mokytojų atlyginimai

Ketvirtadienį Seimas pritarė teisės aktų pakeitimams, kurie lems biudžetinių įstaigų darbuotojų pareiginės algos koeficientų didėjimą mažiausiai uždirbantiems ir užtikrins teisingą apmokėjimą už kvalifikuotą darbą.
2022-11-24

Mokytojams blėsta viltis netrukus sulaukti geresnių laikų – siūlo laukti kitų rinkimų

Panašu, kad geresnių laikų ir stabilesnės švietimo darbuotojų atlyginimo politikos pedagogams dar teks palaukti. Opozicinės partijos tarpusavyje sutaria, kad šioje Seimo kadencijoje pasirašyti nacionalinį susitarimą dėl švietimo būtų sunku, nes šis tik užmaskuotų dabartinį valdančiųjų ir Vyriausybės neveiklumą. Vietoj to siūloma susitarimą pasirašyti po kitų metų Seimo rinkimų.

Navickas ir Monkevičius kalba apie mokytojų algas: ministerija sieks, kad įkainis kasmet didėtų dešimtadaliu

Su pernai pabaigoje streikavusios Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) vadovu Andrium Navicku pirmadienį susitikęs švietimo ministras Algirdas Monkevičius teigia sieksiantis, kad valandinis mokytojų įkainis kasmet didėtų iki 10 procentų.
Aktualijos 2019-08-26

Ministerija pažėrė skaičius, kiek ir kada kils mokytojų atlyginimai

Nepaisant pernai įgyvendintos pedagogų atlyginimo pertvarkos, mokytojų algos ne tik smarkiai skiriasi priklausomai nuo savivaldybių, bet ir yra itin mažos. Pasirodo, kad 800 eurų ir daugiau „į rankas“ uždirba 27–28 proc. šalies pedagogų, o visi kiti – mažiau. Švietimo, mokslo ir sporto ministras tikina neatsisakęs užbrėžto tikslo reikšmingai didinti pedagogų algas iki kitų metų ir paaiškina, kokiomis priemonėmis to sieks.

V. Pranckietis apie mokytojų algas: pasakė, kodėl dauguma uždirbs daugiau

Ši rugsėjo pirmoji sukėlė nemažai sumaišties dėl valdančiųjų įvesto etatinio apmokėjimo mokytojams. Premjeras Saulius Skvernelis pripažįsta, kad jį įvedant bus keblumų. Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio teigimu, šias įstatymo pataisas įsisavinę pedagogai jas greitu metu pamėgs. Tiesa yra viena sąlyga – norintys uždirbti daugiau turės nebijoti padidėjusio krūvio. „Negali taip būti, kad tam skirta papildomai 18-19 mln. eurų ir staiga visiems sumažėja algos.

Švietimo ir mokslo ministrė: mokytojo atlyginimas turėtų siekti daugiau nei 1000 eurų

 Švietimo ministerija parengė naują mokytojų darbo užmokesčio tvarką.  Pagal ją pedagogams bus mokama ne už išdirbtas valandas, kaip iki šiol, o už etatus. Ministerija tikina, kad ši sistemą mokytojams bus labai naudinga. Profsąjungos piktinasi, kad tai – būdas atsikratyti dalimi mokytojų. Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė TV3 žinioms teigė, kad nauja tvarka leis mokytojams daugiau uždirbti.
Aktualijos 2018-03-22

Pedagogai ruošiasi naujai reformai: būgštauja, kad darbo neteks tūkstančiai

Mokytojų noras užsitikrinti stabilų atlyginimą artėja prie finišo tiesiosios. Profsąjungų atstovai kartu su Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) prie derybų stalo gludina mokytojų etatinio apmokėjimo tvarką. Tačiau profsąjungos turi savų nuogąstavimų. Mokytojai bijo, kad įgyvendinus ministerijos siūlomą modelį darbo neteks tūkstančiai.

Kol švietimo įstaigos ruošiasi protestui, ministerija skaičiuoja: mažiau mokytojų – didesni atlyginimai?

Atlyginimais nepatenkinti švietimo įstaigų profsąjungų atstovai ruošiasi pateikti reikalavimų sąrašą ir vėl išeiti į gatves. Tuo tarpu Švietimo ir mokslo ministerija pateikia naujus savo planus, kaip ruošiasi mokytojus labiau motyvuoti. Tačiau ar to pakaks? Švietimo ir mokslo ministerija išplatino pranešimą spaudai, kuriame akcentavo ir statistinius mokytojų atlyginimus, ir siekius, kaip mokytojo specialybę padaryti vėl patrauklią.

Rastas būdas, kaip padidinti mokytojų atlyginimus

22 mln. eurų – mažiausiai tiek per metus būtų galima sutaupyti efektyviau naudojant ir prižiūrint mokyklų infrastruktūrą, atlikę analizę tikina Lietuvos laisvosios rinkos instituto ekonomistai. Sutaupius perteklinei infrastruktūrai skiriamas lėšas, jas būtų galima panaudoti ugdymo procesui ir mokytojų atlyginimams kelti. 2015 metais mokinių ugdymui buvo iš viso išleista 452 mln. eurų (vidutiniškai – 1429 eurų mokiniui), o mokyklų aplinkos priežiūrai – 179 mln.
2017-01-11

Skaudi teisybė: Lietuvos mokytojų atlyginimai mažesni nei Rumunijoje

Lietuvos mokytojų atlyginimai mažiausi Europoje, tokią statistiką pateikia „Swedbank“ vyriausiasis ekonomistas Nerijus Mačiulis. Stebina tai, kad nors kitose šalyse gyvenimo lygis aukštesnis, mus lenkia net Rumunija, kurioje pragyvenimas – pigesnis. „Čia turbūt pats liūdniausias kada nors mano pieštas grafikas.
2016-02-09

Ar mokytojams verta streikuoti: palyginome atlyginimus su kitomis profesijomis

Švietimo darbuotojų profesinėms sąjungoms planuojant gruodžio 8 dieną rengti mokytojų streiką, reikalaujant gerinti ugdymo kokybę ir kurti tinkamas sąlygas mokiniams bei juos mokantiems mokytojams, tv3.lt pasidomėjo, kaip mokytojų darbo uždarbis atrodo kitų profesijų kontekste.

Mokinio krepšelio lėšomis mokamos algos mokytojams?

Valstybės kontrolei atlikus tyrimą dėl mokinio krepšelio lėšų panaudojimo, paaiškėjo, kad mokyklose dažnai lėšos naudojamos ne mokymo procesui tobulinti, o mokytojų atlyginimams išmokėti, praneša LRT televizijos laida „Panorama“.
2012-12-17

Skurdinami mokytojai įsižeidė ant Andriaus Kubiliaus

Atremdamas prezidentės Dalios Grybauskaitės kritiką dėl per menko taupymo viešajame sektoriuje, premjeras Andrius Kubilius teisinosi, kad taupyti trukdo atlyginimų nesusimažinę gydytojai ir mokytojai, kuriems pernai algos net padidėjo. Pedagogų profesinė sąjunga vakar iš premjero pareikalavo paneigti akivaizdų melą.
Į viršų