mokyklinės prekės
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „mokyklinės prekės“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „mokyklinės prekės“.
Prieniškė 4-tokės mama atrado, kaip sutaupyti perkant mokyklines prekes: atskleidė visiems
Vasarai artėjant į pabaigą, daugelis tėvų kartu su vaikais pradeda ruoštis artėjantiems mokslo metams – masiškai plūsta į parduotuves ieškoti kanceliarinių prekių ir aprangos, reikalingos mokyklai. Julija (vardas pakeistas), būsimos ketvirtokės Rūtos mama, sako, kad šiais metais mokyklines prekes nusprendė pirkti paskutinę minutę, nes daug kas liko nuo praėjusių metų.
Įspėja šluojančius mokyklines prekes: štai, kurių grąžinti negalėsite
Artėjant rugsėjo 1-ajai dienai, mokinių ir tėvelių laukia ypatingas pasiruošimo procesas. Nesvarbu, ar mokinys žengs tik į pirmąją klasę, ar mokyklos duris vers nebe pirmus metus, tačiau mokyklinės kanceliarijos priemonės reikalingos visiems. Dėl to svarbu neapsigauti ir žinoti, kurias kanceliarines prekes į parduotuves grąžinti galima, o kurių – ne.
Prekių sąrašas turėtų būti planuojamas mat ne visas prekes į parduotuves galima grąžinti.
Pirkėjai, nenustebkite: šių populiarių prekių parduotuvėse galite ir nerasti, atskleidė kodėl
Įsibėgėjus paskutiniajam vasaros mėnesiui mokyklinukų tėvai po truputėlį ruošiasi savo atžalų mokymosi sezonui. Tam ruošiasi ir įvairūs prekybos tinklai, kurių atstovų teigimu, didžiausio mokyklinių prekių pirkėjų antplūdžio jie tikisi paskutinę rugpjūčio savaitę.
Į pradinę mokyklą dukrą vedanti vilnietė Erika pasakoja, kad nors jos dukra jau nebėra pirmokė ir daug mokyklai reikalingų priemonių – tokių kaip flomasteriai, pieštukai, spalvotas popierius jau turi.
Ruošdami vaikus mokslo metams, tėvai išlaidauti neketina: štai, kur dairytis reikia kiekvienam
Paskutinį vasaros mėnesį mokyklinio amžiaus vaikų turinčios šeimos jau žvalgosi į kanceliarines prekes: kone visi moksleiviai norėtų atnaujinti kuprines, įsigyti dailių penalų bei rašymo priemonių, pasvajoja ir apie naują telefoną ar kompiuterį. Jų tėvams vaikų norai siejasi su didesnėmis išlaidomis artėjant rudeniui, tad prekybos tinklas „Rimi“ atliko kiek daugiau nei 900 pirkėjų apklausą ir išsiaiškino, kaip jie ketina ruoštis, o svarbiausia – sutaupyti belaukiant rugsėjo.
Vardija vietas, kur mokyklines prekes pasiimsite už dyką: moksleivių tėvai tikina sutaupę jau šimtus eurų
Moksleiviai ir jų tėvai užplūdo parduotuves, artėjant rugsėjui jie perka mokyklines prekes, uniformas, vaikiškus drabužius ir batus. Vis tik ne visi reikalingų daiktų ieško parduotuvėse. Žmonės tikina, kad mokykliniais daiktais mainosi su kitais tėvais, todėl pavysta sutaupyti ir po 100 eurų ar dar daugiau.
Štai dviejų moksleivių mama iš Vilniaus pasakojo, kad trečiokė dukra išaugo uniformą.
Mokyklinių prekių krepšelis už beveik 400 eurų: ar pavyks šiemet sutaupyti?
Šį rugsėjį išleisti pirmoką į mokyklą gali vidutiniškai kainuoti 375 eurus. Tai maždaug 7 proc. brangiau nei praėjusiais metais. Vyresnių klasių moksleiviui, kuriam nereikia uniformos ar sportinės aprangos, išsiruošti į mokyklą šįmet turėtų pakakti nuo 70 iki 120 eurų sumos.
„Swedbank“ Finansų instituto atliekami kasmetiniai skaičiavimai rodo, kad nors daugelis kanceliarinių prekių kainuoja vienaženkles sumas apskaičiuojamas mokyklinių prekių krepšelis apima daugiau kaip 40 kategorijų.
Lenkijoje ta pati prekė dvigubai pigesnė nei Lietuvoje: patys pirkėjai čia sutinka mokėti daugiau?
Moksleivių tėvai jau perka mokyklines prekes. Vienas svarbiausių pirkinių – kuprinė. Tačiau tėvai piktinasi, kad Lietuvos parduotuvėse jos dvigubai brangesnės nei Lenkijoje. Prekybininkai tikina, kad visi gali parduoti už tokią kainą, kokią nori. O pirkėjai renkasi, kur pirkti.
Portalo tv3.lt skaitytoja Reda pasakojo, kad augina tris moksleivius vaikus, todėl mokyklinėmis prekėmis pradeda rūpintis iš anksto.
Ruošiantis mokyklai: štai kaip atrodo būtiniausių mokyklinių prekių sąrašas
Nors vasarai įsibėgėjus atžaloms mažiausiai norisi galvoti apie mokyklą, mes po truputį pradedame mąstyti, kaip reikės pasiruošti naujiems mokslo metams. Pradėjus pagrindines prekes pirkti anksčiau, pavyksta nemažai sutaupyti, o artėjantis rugsėjis kelia kur kas mažiau streso. Mokyklinių reikmenų įvairovės tikrai netrūksta, tad geriausia iš anksto susidaryti būsimų pirkinių sąrašą – šį kartą išskyrėme prekes, kurias į jį turėtumėte įtraukti pirmiausiai.
Kainų pasiutpolkė: kiek šiemet kainuos išleisti vaiką į mokyklą?
Negailestingai besiartinanti ekonominė krizė ir daug metų nematyta infliacija ne vieną šeimą verčia iš naujo persvarstyti savo finansines galimybes. Ne už kalnų ir rugsėjo 1-oji, o su ja – papildomi sunkumai mokinių tėveliams. Nors kasmet kalbama apie neįtikėtinas pinigų sumas, kurių reikia norint išleisti vaiką į mokyklą, šie metai kitokie – tokio dydžio kainų nematėme ilgai.
Ruošiasi naujiems mokslo metams: prekių krepšelis vis labiau „išmanėja“
Naujus mokslo metus moksleiviai pasitiks klasėse, tačiau prekybininkai pastebi, kad dėl to nemažėja išmaniųjų įrenginių pardavimai. Šalia tradicinių mokyklinių priemonių į prekių krepšelius dedami kompiuteriai, telefonai, išmanieji laikrodžiai.
Pradėjo ruoštis liepos pabaigoje
Tėvai mokyklinukus pamokoms pradėjo ruošti dar liepą – paskutinėmis mėnesio dienomis nuosekliai auga mokyklinių prekių pardavimai.
REKLAMA
REKLAMA
Mokyklinės prekės gerokai pabrango: kam ir kada skiria po 92 eurus joms įsigyti
Iki mokslo metų likus dviem savaitėms, prasideda mokyklinių prekių bumas. Šiais metais mokyklinės reikmės pabrango net iki 40 proc.. Tačiau sunkios finansinės padėties žmonės gali teikti prašymus dėl mokinio reikmių paramos, kuriai šiais metais skirta 7,1 mln. eurų.
Pašnekovai atskleidė, kad šiemet mokslo metams buvo pradėta ruoštis anksčiau, nei pernai. Dėl pakeltų tiekėjų kainų, žaliavų trūkumo ir brangaus tiekimo be išimties brango visos prekės.
Mokyklinių prekių krepšelis – kiek jis tėvams atsieis šiemet?
Infliacijai perkopus 20 procentų, tėvai jau suka galvas, kiek šiemet kainuos išleisti vaikus į mokyklą. Prekyba jau įsibėgėja, o verslas neslepia – per metus brango ir kuprinės, ir sąsiuviniai. Pastarųjų kaina didėjo penktadaliu, o bendras mokyklinių prekių krepšelis brango 10 procentų.
Visgi prekybininkai tikina, kad tėvus išgelbės taikomos akcijos.
Pasiruošimas mokyklai: ką pirkti, o ko geriau atsisakyti?
Prekybos centrų lentynos jau pildomos mokyklinėmis prekėmis, o būsimų mokinių ir jų tėvelių akys raibsta nuo milžiniško skirtingų priemonių pasirinkimo. Vis dėlto, kad ir kaip gražiai atrodytų spalvingi sąsiuviniai ar blizgūs penalai, prieš perkant priemones naujiems mokslo metams, vertėtų iš anksto susidaryti sąrašą ir vengti pirkimo paskubomis ir ekspromtu.
Sumaištis mokyklinių uniformų parduotuvėse: vieni stovi eilėse, kiti laukia žinių dėl nuotolinio mokymo
Iki rugsėjo 1-osios liko šiek tiek daugiau nei savaitė. Moksleivių tėvai skuba pirkti mokyklai reikalingus daiktus, vienas jų – mokyklinė uniforma. Tačiau, anot tėvų, moksleiviai pernai uniformų nespėjo sudėvėti, tad naujų šiemet nepirks. Tačiau tuo pačiu metu kai kurie uniformų pardavėjai skaičiuoja dar nematytus pirkėjų srautus.
Portalo tv3.lt skaitytoja Rima pasakojo, kad šiemet jos dukra eis į ketvirtą klasę.
„Pernai prieš mokslo metų pradžią jau nupirkome naują uniformą.
Rugsėjui artėjant: pasiruošimas mokyklai – nuo 50 iki kelių šimtų eurų
Iki rugsėjo 1-osios likus kiek daugiau nei dviem savaitėms prekybos tinkluose jau prasidėjo prekyba mokyklinėmis prekėmis. Tačiau prekybininkai didžiausio pirkėjų antplūdžio laukia paskutinėmis rugpjūčio dienomis. Vis tik finansų specialistė pastebi, kad žmonės kol kas nesiruošia išlaidauti mokyklinėms prekėms, nes abejoja, ar tikrai vaikai rudenį grįš į mokyklas.
Išsamūs patarimai pirmoko tėvams: kaip pasiruošti mokyklai
Kiek ir kokių kanceliarinių priemonių reikia pirmokui? Kaip išrinkti tinkamą kuprinę, rašiklį, kitas reikalingas priemones ir kiek tai kainuos? Natūralu, kad daugiausia klausimų kyla tėvams, pirmą kartą leidžiantiems į mokyklą savo atžalas. Esminė informacija - tiesiai iš ekspertų lūpų.
Kuprinė – dydis, dirželiai, svoris
Vienas pagrindinių pirkinių yra pirmoji kuprinė. Netinkamai parinkta kuprinė gali tapti vaiko nugaros skausmų priežastimi, lemti netaisyklingą laikyseną.
Rugsėjo 1-osios išvakarėse tėveliai tiesiog apgulė mokyklinių reikmenų skyrius
Iki paskutinės minutės laukę moksleivių tėvai šturmuoja šalies parduotuves. Jei prieš kelias savaites prekybos centrų lentynose išdėliotus mokyklinius reikmenis tautiečiai dar apeidavo, rugsėjo pirmosios išvakarėse tėveliai šiuos skyrius tiesiog apgulė.
Suaugusieji šluoja ne tik rašiklius ar sąsiuvinius, bet ir elektronikos priemones, mat baiminasi, kad ir vėl teks su atžalomis mokytis iš namų. O štai mokytojai antradienį tikrai sulauks bent vieno kardelio.
Mokyklinėms prekėms išleidžia ir po kelis šimtus eurų: pastebi, kad tėvai tapo atsargesni
Tėveliai dairosi atžaloms reikalingų priemonių mokyklai ir visiškai neskuba. Prekybininkai sako pastebėję, kad šiemet dėl koronaviruso šeimų planai ruošiantis mokyklai gerokai pasikeitė. O regionų gyventojai neišsiverčia be paramos.
Kaišiadorietė Rasa su dviem atžalomis į didelį prekybos centrą Kaune atvyko pirkti reikalingų mokyklinių priemonių. Moteris skaičiuoja, kad šiemet abiem mokyklinukams reiks bent poros šimtų eurų.
„Manau, du šimtus ant abiejų vaikų tikrai išleisiu.
Koronaviruso pandemija pakoregavo mokyklinio krepšelio sudėtį: jame papildomi pirkiniai
Jau įsibėgėja pasiruošimas naujiesiems mokslo metams. Moksleivių tėvai skuba aprūpinti atžalas mokykliniais reikmenimis. Finansų specialistė pastebi, kad mokyklinis krepšelis šiemet pabrango, be to, jame atsidūrė papildomi pirkiniai, kurių gali prireikti nuotoliniam mokymuisi.
„Swedbank“ Finansų instituto vadovė Jūratė Cvilikienė sako, kad suruošti pirmoką į mokyklą šiemet atsieis apie 250 eurų.
„Palyginti su praėjusiais metais, moksleivio krepšelio kaina pakilo.
Mokyklinės kuprinės: sumokėti galima ir 15, ir 250 eurų, tačiau kaip išsirinkti?
Mokyklinė kuprinė yra vienas svarbiausių moksleivio atributų. Tai pirkinys, kurio kokybė ir ilgaamžiškumas ne tik tiesiogiai veikia vaiko fizinę sveikatą bei kasdienį patogumą, bet ir gali gerokai patuštinti tėvų pinigines.
Tėvų galvos skausmas: mokyklinėms prekėms – stulbinančios sumos
Artėjant rugsėjo 1-ajai mokinių tėvams vis didesnis galvos skausmas dėl mokyklinių prekių. Prekybininkai sako, kad pagrindinių prekių krepšelis šiemet atsieina vos apie 30 eurų. Tokia įvardyta suma tėvai stebisi – sako išleidžiantys keliskart daugiau. O apie 18 tūkstančių būsimų pirmokų tėvų sako išvis neturintys pinigų mažųjų suruošti į mokyklą. Dvynukai Džiugas ir Mažvydas – būsimi penktokai.
Kiek šiemet kainuos išleisti vaiką į mokyklą? Atskleidė, kaip sutaupyti
Gera žinia mokyklinio amžiaus vaikų turintiems tėvams – minimalus mokyklinių prekių krepšelis, palyginti su praėjusiais metais, atpigo apie 20 procentų, skaičiuoja „Swedbank“ Finansų instituto ekspertai. Be to, didėjant pajamoms tėvai gali daugiau dėmesio skirti įsigyjamų mokyklinių prekių ir daiktų kokybei, rašoma pranešime spaudai.
Panevėžietė papasakojo, kiek Lenkijoje išleido ruošdama vaikus į mokyklą
Paskaičiuota, kad išleisti vieną vaiką į mokyklą kainuoja vidutiniškai 200-us eurų. O jei šeimoje ne vienas… Rugsėjui artėjant lietuviai pigesnės išeities ir vėl ieško Lenkijoje, kur sako sutaupantys reikšmingas eurų sumas. Labiausiai esą apsimoka pirkti darbužius ir batus. Aistė į Lenkiją, Suvalkų miestą, atvažiavo iš Panevėžio. Į vieną pusę moteris sukorė daugiau nei 200-us kilometrų. Čia paauglei dukteriai supirks kone viską, ko reikės į mokyklą. Nuo pieštukų iki drabužių.
Mokslo metų pradžia užgriūna pradinukų tėvus su pasirinkimų gausa: kaip nepasiklysti?
Mokslo metų pradžia atneša skirtingus jausmus: dažnam vaikui – tai primena džiaugsmą, grįžimą į klases ir klegesį su draugais. Tėveliams jau vasaros pabaiga ir rudens pradžia neretai tampa galvos skausmu bei išbandymu piniginei. Kasmet būsimus moksleivius ir jų tėvelius pasitinka mokyklinių prekių ir reikmenų pirkimo maratonas. Žengiantys į vyresnes klases mokinukai jau žino, kokių prekių papildymo reikės.
Lietuviai pigesnių mokyklinių prekių ieško Lenkijoje, o ar rastų Latvijoje?
Artėjant mokslo metams tėvų galvos ir piniginės skausmu tampa visų reikalingų vaikui priemonių nupirkimas. Vieni patraukia pigesnių prekių ieškoti į turgų, kiti į Lenkiją. Jau žinoma, kad kartais lietuvaičiai pigesnių prekių ieško ir Latvijoje, tačiau ar įmanoma pigiau įsigyti ir mokyklai skirtų prekių? Naujienų portalas tv3.lt apsilankęs Lenkijoje apžiūrėjo ten esamas kainas. Išanalizavus kainas matyti, kad nors latvių atlyginimai didesni, lietuviai moka tokias pačias sumas.
Austėja Landsbergienė pataria, ką reikėtų įsigyti mokyklinukų tėvams dar iki rugsėjo
Rugpjūtis – metas, kai tėvai naujiems mokslo metams ruošia savo vaikučius. Daliai Lietuvos šeimų kiekvienas ruduo – finansiškai nelengvas laikas, kai po atostogų vienu kartu nemažą sumą pinigų reikia skirti mokyklinėms prekėms.
Parama nepasiturinčių šeimų moksleiviams vaikams – išsigelbėjimas
Net penktadalis mokinių šiemet pritrūks sąsiuvinių, tušinukų ar kuprinių. Apie 70 tūkstančių vaikų Lietuvoje slegia nepriteklius. Mokyklinėms prekėms brangstant paramą socialinės rizikos šeimoms didina valstybė, tačiau prisidėti jau prašomi ir paprasti piliečiai. Vilnietė Jurgita su vyrų augina penkis vaikus. Lobio smėlio dėžėje ieškančiam Petriukui pusantrų metukų, vyriausiajai dukrai jau dvylika, o štai šiam nenuoramai Kerniui – šešeri.
Švietimo viceministrė pataria tėvams neskubėti pirkti mokyklinių prekių
Švietimo ir mokslo viceministrė pataria tėvams neskubėti jau dabar pirkti mokyklinių prekių, o palaukti mokslo metų pradžios, kai mokytojai turėtų atsakingai nurodyti, ko konkrečiai reikės šiems metams. „Tėveliams nereikėtų skubėti prieš rugsėjį pirkti prekių - turiu omenyje mokyklai skirtų reikmenų - vadovėlių, sąsiuvinių, ar pratybų sąsiuvinių.
Nepasiturinčioms šeimoms – parama prieš mokslo metų pradžią
O dabar apie gerumą ne tik prieš Kalėdas. Iki mokslo metų likus vos kelioms dienoms, geros širdies žmonės suskubo padėti vaikams iš skurdžiai gyvenančių šeimų. Prekybos centruose keli šimtai savanorių ragina paaukoti skurstantiems vaikams mokyklinių prekių. Socialinė akcija „Būk pirmūnas“ vyksta jau septintą kartą. Idėja padėti vos galą su galu suduriančioms šeimoms gimė grupelei marijampoliečių – šiandien ji kaip virusas išplito po visą Lietuvą.
Prieš rugsėjo pirmąją įsisiūbavo pirkimo karštligė – kaip nepermokėti?
Artėjant rugsėjo pirmajai parduotuvių lentynos lūžta nuo mokyklinių prekių gausos. Pirmokų tėveliams kyla nemažai klausimų, kaip išsirinkti geriausią/tinkamą kuprinę, kanceliarines prekes ir kaip už jas nepermokėti? Vaikai nori madingų ir gražių mokyklinių prekių, o tėvai skaičiuoja kiekvieną išleistą eurą. Specialistai tikina, kad pirmokėlių norai gali būti begaliniai, todėl reikia rasti kompromisą tarp norų ir tėvų galimybių, kad apsipirkimas nesibaigtų ašarų pakalne.
Kas svarbiau, renkantis mokyklines prekes savo vaikams – saugumas ar ekologija?
Artėjant rugsėjui tėvai pradeda ruoštis mokyklinių reikmenų pirkimui ir vis dažniau žvalgosi prekių, kurios yra netoksiškos, saugios vaikams ir draugiškos aplinkai. Štai 2014 metų Eurobarometro apklausa parodė, kad labiausiai susirūpinę cheminių medžiagų poveikiui sveikatai – lietuviai (63 proc.), švedai (61 proc.) ir Kipro gyventojai (58 proc.
Maltiečiai kviečia padėti sunkiomis sąlygomis augantiems vaikams pasiruošti mokyklai
Jau antrus metus iš eilės Maltos ordino pagalbos tarnyba (MOPT) inicijuoja akciją „Ir vaiko širdelė turi daug didelių idėjų...“, kurios tikslas – surinkti mokyklinių prekių, knygų, lavinamųjų ir lauko žaidimų maltiečių globojamiems vaikams. Prie akcijos jau prisidėjo daugiau nei 30 įmonių, 8 ministerijos, Lietuvos Respublikos kanceliarija bei kitos organizacijos.
Padės nepasiturinčioms šeimoms pasiruošti mokyklai
Artėjantys mokslo metai ir su jais susijęs pasiruošimas mokyklai vienoms šeimoms – džiaugsmas, o kitoms – didžiulis nerimas. Su nerimu rugsėjo pirmosios laukia nepasiturinčios šeimos, mat šios turės spręsti dilemą: kaip išleisti vaikus į mokyklą, kad šie jaustųsi pilnaverčiai ir turėtų visas reikiamas mokymosi priemones? Todėl labdaros ir paramos fondas „Gerumo sparnai“ ir prekybos tinklas „IKI“ skelbia socialinę iniciatyvą „Padovanok mokyklinių prekių nepasiturinčių šeimų vaikams“. Anot i...
Savivaldybes užplūdo šeimos: tūkstančiai prašo 156 litų mokinio reikmenims ir nemokamo maisto
Šeimos, artėjant rugsėjui, kreipiasi paramos į savivaldybes. Šiauliuose pernai paramos reikėjo kas ketvirtam mokiniui, Akmenės rajone – kas antram, kitose apskrities savivaldybėse – daugiau nei pusei mokinių. Savivaldybėse neabejojama, jog šiemet bus panašiai, tačiau daugėja į užsienį išvežamų vaikų, ypač būsimų pirmokų. Plaukia prašymai Šiauliuose pagal tėvų prašymus parama jau yra skirta per 1200 mokinių – ir mokinio reikmenims įsigyti, ir gauti nemokamą maitinimą, kai prasidės mokslo metai.
Ar mokinuko kuprinė jau pilna?
Daugelis būsimų pirmokų jau jaučia virpulį, o tėvai nerimą – ko reikės mažajai atžalai mokykloje, kurios duris jis pravers pirmą kartą, ir kiek visa tai kainuos? Prekybos centrai didįjį mokyklinių prekių išpardavimą paskelbs tik mokslo metams prasidėjus, tad didelių nuolaidų kol kas neverta tikėtis. Kita vertus, savo atžalos į mokyklą tuščia kuprine neišleisi.
Rūpestis – kaip išleisti vaiką į mokyklą
Daugeliui sunkiau besiverčiančių šeimų – galvos skausmas, kaip suruošti savo atžalas mokyklai. Valstybės skiriama 156 litų parama mokinio reikmenims įsigyti – menka pagalba.
Paramos neužtenka
Žeimelio seniūnijoje gyvenanti tvarkinga daugiavaikė šeima šiuo metu gyvena rūpesčiu, kaip pasiruošti artėjantiems mokslo metams.
Rugsėjo pirmąją į mokyklą tėvams teks išleisti jau visas aštuonias savo atžalas.
Kiek šiemet kainuoja mokyklai paruošti pirmoką?
Girdėdama susirūpinusių pirmokėlių tėvų kalbas apie brangų vaikų paruošimą mokyklai galvojau, kad pilnas krepšys pirmoje klasėje būtinų prekių kainuotų ne daugiau kaip 200 litų. Toli gražu – užsukus į parduotuvę paaiškėjo, kad 200 litų gali kainuoti vien kuprinė. Pamėginu patikrinti, ar pavyktų apipirkti pirmokėlį neviršijant šios sumos.
Mokiniams paremti – kone 2,5 mln. litų
Prasidėjus naujiems mokslo metams į savivaldybių socialinės rūpybos skyrius vis dar plaukia tėvų, prašančių nemokamo maisto mokyklose, prašymai.
Tauragės rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėja Ligita Rimkuvienė sako, nuo liepos 1 d. iki šios dienos Tauragės rajono gyventojai pateikė 1581 prašymą dėl socialinės paramos mokiniams skyrimo, pernai per tą patį laikotarpį buvo pateikti 1624 prašymai.
Kiek kainuoja vaiką parengti mokyklai?
Ne vienam tėveliui rugsėjis – tikras galvos skausmas. Tenka sukti galvą ne tik kaip parengti vaikus mokyklai, bet ir kiek lėšų tam skirti.
Jei apsipirkimas prasidedantiems naujiems mokslo metams tradiciškai paliekamas paskutinei minutei, išlaidos mokyklai gali kainuoti ne vieną šimtą litų.
Naujais mokslo metais paramos prireiks kas trečiam mokiniui
Ne už kalnų rugsėjo mėnuo ir ne viena šeima, turinti mokyklinio amžiaus vaikų, artėjant mokslo metams prisipažįsta, kad patiria nemenkų išlaidų.
Mokslo metų pradžia žada išlaidas
Bene didžiausios išlaidos laukia tų, kurie savo atžalą leidžia į pirmąją klasę. Gausybė kanceliarinių priemonių, nauja kuprinė, drabužiai mokyklai – visa tai priverčia tėvus atverti pinigines itin plačiai.
Šimto litų mokiniui per maža
Mokyklinių prekių rinkoje – rugiapjūtė. Nors sunkmetis, prekybininkai planuoja per trijų savaičių apsipirkimo bumą pasiekti maždaug 70–80 proc. metinės mokyklinių prekių pardavimo apyvartos. Biuro ir mokyklinių prekių prekybos tinklo „Officeday“ atlikto tyrimo duomenimis, visose amžiaus grupėse mokyklinėms prekėms dažniausiai išleidžiama suma siekia nuo 100 iki 300 litų. Tiek pinigų skiria 63 proc. tėvų.
Daugiausiai mokyklinėms prekėms išleidžia pradinukų tėvai
Daugiausiai mokyklinėms prekėms išleidžia 1-4 klasių mokinių tėvai, o du trečdaliai apklaustųjų mokyklai ruoštis suskumba tik vasaros pabaigoje, rodo biuro ir mokyklinių prekių prekybos tinklo „Officeday“ užsakymu atliktas tyrimas.
Šių metų liepos mėnesį atliktame tyrime dalyvavo 515 respondentų iš visos Lietuvos, turinčių mokyklinio amžiaus vaikus.
Tarp daugiausiai pinigų savo vaikų mokyklinėms prekėms išleidžiančių tėvų didžiąją dalį sudaro pradinukų tėvai.
Mokytojų sudaryti mokyklinių prekių sąrašai – spąstai tėvams?
Mokyklinių prekių pardavėjai atkreipia tėvelių dėmesį į tai, kad ruošiant savo vaikus į mokyklą ne visada reikia aklai pasitikėti mokytojų rekomendacijomis.
„Pastebime, kad tėvai mokyklinių prekių pirkti ateina su mokytojų sudarytais sąrašais, kurie nesikeičia jau porą dešimtmečių ir todėl neretai būna pasenę. Dabar yra geresnių, kokybiškesnių prekių už mokytojų rekomenduojamas, bet tėveliai atkakliai laikosi sąrašo.