mokslo
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „mokslo“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „mokslo“.
Skirta parama Ukrainos sportininkais Lietuvoje besirūpinančioms federacijoms
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) skyrė daugiau nei 81 tūkst. eurų šalies sporto šakų federacijų išlaidoms, patirtoms siekiant padėti Ukrainos aukšto meistriškumo sportininkams bei treneriams, iš dalies finansuoti, rašoma ŠMSM pranešime spaudai.
Lėšos skirtos 7-ioms organizacijoms. 20 tūkst. skirta Lietuvos plaukimo federacijai, 19 tūkst. – Lietuvos teniso sąjungai, daugiau nei 12 tūkst. – Lietuvos lengvosios atletikos federacijai.
Trečioko mamą papiktino rugsėjo 1-osios šventė: jokių gėlių ir tėvų
Šiemet Lietuvos vaikai ir tėvai pasitiko kiek kitokią rugsėjo 1-osios šventę. Visą vasarą galvas sukę įvairių mokyklų mokytojai antradienį saugumą, siekiant išvengti koronaviruso užsikrėtimų, užtikrino skirtingais būdais. Vis dėlto griežtos mokyklų taisyklės patiko ne visų vaikų tėvams.
Siūloma steigti Mokslo, technologijų ir inovacijų ministeriją
Lietuvai pagal mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros bei inovacijų rezultatus smukus žemiau nei Rumunija, desperatiškai ieškoma, kaip keisti padėtį - siūloma netgi steigti Mokslo, technologijų ir inovacijų ministeriją, rašo „Verslo žinios“. Lietuva pagal inovacijų efektyvumo indeksą yra 105 vietoje iš 125 pasaulio valstybių, o inovacijų poveikis mūsų šalies ekonomikai toks menkas, kad jis net neįtrauktas į 2013 metų Europos Sąjungos (ES) inovacijų būklės grafiką - didžioji mokslinių tyrimų...
„Santaros“ slėnyje pradėta mokslo ir studijų integracija
Įgyvendinant integruoto mokslo, studijų ir verslo centro (slėnio) „Santara“ informatikos ir komunikacijų technologijų sektorių plėtros uždavinius iki šiol nebuvo išnaudotos studijų ir verslo sąveikos stiprinimo galimybės. Tai turėjo neigiamos įtakos slėnyje telkiamam informatikos ir komunikacijų technologijų sektoriui, turinčiam išskirtines augimo galimybes ir didelį potencialą kurti darbo vietas aukštos kvalifikacijos specialistams, sakoma Vilniaus universiteto (VU) pranešime.
„Mokslo sriuba“: apie laboratorijose auginamą mėsą
Jei pro mikroskopą pažiūrėsime į žmogų, pamatysime ne žmogų, o daugybę ląstelių. Jei pažvelgsime į svogūną, kiaulę ar viščiuką, taip pat pamatysime ląsteles. NASA mokslininkai pagalvojo: o kas jei paimsime kelias ląsteles, sudarysime palankias sąlygas ir auginsime jas laboratorijoje? „Jungtinių Tautų maisto ir žemės ūkio organizacijos skaičiavimais 2050 metais reikės dvigubai daugiau mėsos nei dabar užsiauginame.
„Mokslo sriuba“: apie lietuviškus kosmoso palydovus (2 dalis)
Jei pirmieji Lietuvos palydovai bus sėkmingai paleisti, mes tapsime kosmine valstybe. Kas galėtų pagalvoti! Bet... Kokia iš to nauda? Kas pasikeis? Ar pagerės mūsų gyvenimas? Jaunieji „Mokslo sriubos“ kūrėjai pabandė atsakyti į klausimą. „Pagrindinis LitSat-1 komandos tikslas - parodyti visuomenei, kad Lietuvos mokslininkai ir inžinieriai gali sukonstruoti veikiantį kosminį aparatą. Tai yra išbandymas ir garbė.
Įregistruotas Klaipėdos universiteto Jūros mokslų ir technologijų atviros prieigos centras
Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) š. m. liepos 1 d. oficialiai įregistravo Klaipėdos universiteto (KU) Jūros mokslų ir technologijų atviros prieigos centrą, kuris pradeda teikti jūros mokslų ir technologijų mokslinių tyrimų paslaugas.
VU pristatys tarpinius mokslo, studijų ir verslo centrų projektų rezultatus
Vilniaus universiteto atstovai trečiadienį Vyriausybėje pristatys sėkmingai įgyvendinamų didelės apimties mokslo, studijų ir verslo centrų (slėnių) – Jungtinio gyvybės mokslų centro ir Nacionalinio fizinių ir technologijos mokslų centro – projektų tarpinius rezultatus, sakoma VU pranešime. Projekto vadovo prof.
Išradimų patentavimui paramos skirta beveik dukart daugiau nei planuota
Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) išradimų patentavimo ir dizaino registravimo projektams 2012 m. iš viso suteikė 1 mln. 222 tūkst. litų paramos – 1,9 karto daugiau nei iš anksto buvo planuota. Skirtų lėšų suma 2012 m. buvo 5,3 karto didesnė nei 2011 m. „Praėjusiais metais paskelbę kvietimą teikti paraiškas paramai gauti, beveik iš karto supratome, jog numatytos sumos – 650 tūkst. litų – visiems norintiems ir atitinkantiems reikalavimus nepakaks.
Mokslininkai ir studentai skatinami steigti įmones
Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) pranešė kviečianti mokslininkus, tyrėjus ir studentus, turinčius idėjų, kaip mokslo žinias paversti verslu, dalyvauti konkurse. Konkurso dalyviai raginami įsteigti naują įmonę, kuri galėtų pateikti rinkai inovatyvų produktą, naują technologiją ar paslaugą.
Konkursas dėl mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros (MTEP) rezultatų komercinimo yra organizuojamas šiais metais jau antrą kartą, sakoma agentūros pranešime.
REKLAMA
REKLAMA
Lietuvoje švenčiama Rugsėjo 1-oji
Dalyje šalies mokyklų – šventinis šurmulys – šeštadienį švenčiama naujų mokslo metų pradžia. Rugsėjo 1-ąją į mokyklas eina Šiaulių, Panevėžio, Alytaus ir Marijampolės kraštų moksleiviai. Vilniečiai ir klaipėdiečiai mokslo metų pradžią švęs pirmadienį, kauniečiai pasirinko skirtingas dienas.
Švietimo ir mokslo ministerija mokykloms šiemet suteikė teisę pačioms pasirinkti, kada rengti mokslo metų pradžios šventę: ar šeštadienį, rugsėjo 1-ąją, ar pirmadienį, rugsėjo 3-iąją.
Tėvai Rugsėjo 1-ąją turės pusę laisvadienio
Seimas ketvirtadienį balsavo už įstatymo projektą, kuriame tėvams, auginantiems vaikus iki 12 metų, buvo siūloma suteikti pusę apmokamos laisvos dienos Rugsėjo 1-ąją.
Tokiai Darbo kodekso pataisai pritarė 91 Seimo narys.
Pasiūlymą sudaryti sąlygas nuvesti vaikus į mokyklą rugsėjo 1-ąją pateikė parlamentarė Agnė Zuokienė.
Kaip žinoma, Rugsėjo 1-oji Lietuvoje yra pirmoji mokslo metų diena.
Rygoje aptariama Baltijos šalių mokslinių tyrimų plėtra
Sausio 16 d. švietimo ir mokslo viceministrė Nerija Putinaitė dalyvauja Rygoje vykstančiame Baltijos šalių ministerijų aukšto lygio atstovų susitikime regioninių mokslinių tyrimų infrastruktūrų plėtros ir inovacijų klausimais, pranešė Švietimo ir mokslo ministerija.
Viceministrė pristatys Lietuvos mokslo, studijų ir technologijų slėnius, planuojamą jų plėtrą per artimiausius trejus metus, kitus mūsų šalies mokslinių tyrimų centrus, duomenų bazes.
Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra skyrė pirmąsias subsidijas moksliniams tyrimams
Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) pranešė pasirašiusi pirmąsias sutartis su 17 bendrovių dėl paramos inovaciniais čekiais skyrimo.
Inovacinis čekis – tai nustatyto dydžio tikslinės paskirties mokėjimo dokumentas, nustatyta tvarka išduodamas įmonėms ir skirtas paslaugoms iš mokslo ir studijų institucijų įsigyti. Teikiami inovaciniai čekiai – dviejų rūšių: 10 tūkst. Lt ir 20 tūkst. Lt vertės, sakoma pranešime.
Jaunieji mokslininkai ragina peržiūrėti inovacinių čekių įgyvendinimo modelį
Praėjusių metų liepą Lietuvos Respublikos ūkio ministerija kartu su Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) pradėjo įgyvendinti inovacinių čekių priemonę, pagal kurią mažoms ir vidutinėms įmonėms suteikiama finansinė parama inovacijoms diegti.
Veiklą pradeda integruoto mokslo, studijų ir verslo slėnio „Santara“ asociacija
Integruotas mokslo, studijų ir verslo slėnis „Santara“ jau turi savo asociaciją „Santaros slėnis“. Ji užtikrins kryptingą slėnio plėtrą ir vykdomų projektų koordinavimą bei orientuos slėnio, įkurto Vilniaus Santariškių ir Visorių rajonuose, veiklą atsižvelgdama į šalies visuomenės ir ekonomikos poreikius, teigiama asociacijos pranešime.
Slėnių plėtrą prižiūrės tarptautinių ekspertų grupė
Darbą pradeda mokslo, studijų ir verslo slėnių stebėsenos grupė, sudaryta iš tarptautinių inovacijų ir technologijų plėtros ekspertų, pranešė Švietimo ir mokslo ministerija.
Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius patvirtino sutartį su tarptautinį konkursą laimėjusia grupe. Penkių Lietuvoje kuriamų integruotų mokslo, studijų ir verslo centrų (slėnių) stebėseną vykdys „Technopolis Consulting Group“ ir „Ernst & Young„ konsorciumas, teigiama ministerijos pranešime.
Pasirašytos penkios sutartys gauti paramą pagal inovacinius čekius
Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) pasirašė pirmąsias sutartis su bendrovėmis „Viktorija ir partneriai“, „Rūta“, „Simbiotecha“, „Panoden“, „Būtena“ dėl paramos pagal inovacinius čekius skyrimo.
Įmonės „Viktorija ir partneriai“ ir „Simbiotecha“ prašo 10 000 Lt vertės inovacinio čekio, o bendrovės „Rūta“, „Panoden“ ir „Būtena“ – 20 000 Lt.
Keturios įmonės inovacinius čekius ketina panaudoti moksliniams tyrimams, o UAB „Simbiotecha“ užsakymu bus rengiama galimybių studija.
Lietuvoje atsiras Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra
Šiandien ministrų kabinetas pritarė Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) steigimui. Agentūra įsteigta sutelkus Ūkio ir Švietimo ir mokslo ministerijų jėgas ir įvertinus mokslo bei verslo poreikį dirbti viena kryptimi, teigiama Ūkio ministerijos pranešime.
MITA bus atsakinga už inovacijų ir technologijų plėtros politikos įgyvendinimą, skatins aukštos pridėtinės vertės verslo kūrimąsi ir plėtrą.