mobilieji
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „mobilieji“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „mobilieji“.
Įspėja „Tik Tok“ vartotojus: privalote tai padaryti, kitaip gali laukti liūdnos pasekmės
Vis daugiau JAV, Kanados, Europos institucijų draudžia savo darbuotojams naudotis „TikTok“. Kinų valdomas socialinis tinklas laikomas grėsmingu dėl duomenų apsaugos ir šnipinėjimo pavojaus. Jei programėle saugiai naudotis norite ir toliau, ekspertas pasakoja kaip vos keliais mygtukų paspaudimais padidinti savo saugumą.
„Vien ES šalyse „TikTok“ programėle kas mėnesį naudojasi daugiau kaip 125 mln. vartotojų.
Atskleidė tiesą: ar telefonai sukelia vėžį?
Savęs nebeįsivaizduojame be išmaniojo telefono. Jis mums reikalingas ryšiui su artimaisiais palaikyti, taip pat pramogoms ir informacijai – be telefono šiais laikas nė žingsnio. Tačiau nepaisant visų naudingų telefono funkcijų, turbūt visi esame girdėję, kad per ilgai į telefoną žiūrėti negalima, antraip rizikuojame susirgti vėžiu ar net smegenų naviku.
Šis įsitikinimas, apie kurį kalbama jau 20 metų, dabar buvo paneigtas naujame „Journal of the National Cancer Institute“ publikuotame tyrime.
Ekspertė paaiškino, kodėl baimė dėl 5G yra nepagrįsta: rezultatai kalba patys už save
Pasaulyje pradedamas diegti 5G ryšys daugeliui kelia įvairiausių neaiškumų ar net siaubą. Žmonės baiminasi, kad pradėjus veikti naujajam ryšiui padidės sveikatos sutrikimų, apsigimimų ar žmonės bus visuotinai sekami. Kaip veikia „5G“ ryšys ir kokia jo žala nagrinėjo laida „Karštai su tv3.lt“.
Mokslininkų teigimu, šis ryšis nedaug kuo skiriasi nuo jau esančių. Didesnę žalą sveikatai gali padaryti mobilusis telefonas ir perteklinis jo naudojimas.
Naujovė informavime dėl koronaviruso: turėjusius kontaktą su sergančiuoju informuos žinute
Siekiant operatyvumo, apie prievolę izoliuotis turėjusiems kontaktų su koronavirusu užsikrėtusiais asmenimis Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuos SMS žinutėmis.
Centras trečiadienį pranešė, jog sprendimas priimtas pastarąsias dvi savaites sparčiai augant koronaviruso atvejų ir privalančiųjų izoliuotis skaičiui, kai specialistai laiku nebespėja visų informuoti skambučiais.
Vilnietę papiktino „Laisvės kelio“ dalyvių elgesys: nesuprato, kam taip elgtis
Sekmadienio vakarą nuo Vilniaus iki Baltarusijos pasienio vyko „Laisvės kelio“ akcija, skirta palaikyti kaimyninę Baltarusijos šalį. Šis renginys sutraukė tūkstančius neabejingų lietuvaičių, vis dėlto kai kurių dalyvių elgesys kitiems neprasprūdo pro akis ir sukėlė nuostabą.
Naujienų portalo tv3.lt redakcija pirmadienio rytą sulaukė pasipiktinusios vilnietės Aušros (vardas ir pavardė redakcijai žinomi) laiško.
Moteris tikina, kad ji nemenkai nustebo dėl lietuvaičių elgesio.
Netrukus laukia naujovės? Siekiama atsikratyti įprastų SIM kortelių – pasakė, kas jas pakeistų
Lietuvoje siūloma pradėti naudoti integruotus mobiliojo ryšio abonento identifikavimo modulius eSIM (angl. „embedded SIM“), jie pakeistų įprastas SIM korteles. „Naujoji technologija leis atsisakyti įprastų SIM kortelių, o galutiniams vartotojams bus paprasčiau pakeisti mobiliojo ryšių tinklus ar paslaugų teikėjus.
Vilnietės kelionė iš pajūrio virto fiasko: pasibjaurėjo moterų elgesiu
Vasaros laikotarpiu lietuviai į pajūrį dažnai traukia ne tik, vairuodami savo automobilius, bet taip pat neretai ir rinkdamiesi kitą transporto priemonę – tarpmiestinius autobusus. Tačiau toks kelionės pasirinkimas gali apkarsti dėl šalia esančių bendrakeleivių. Portalas tv3.lt sulaukė skaitytojos Liepos (vardas ir pavardė redakcijai žinomi) laiško. Moteris savaitgalį praleido pajūryje, tačiau mažasias atostogas „vainikavo“ kelionė namo tarpmiestiniu autobusu.
Naujas išmanusis iki 300 eurų: pasirinkimas ne vienas
Populiariųjų flagmanų kainos, kartais siekiančios 1000 eurų, jau nebestebina, tačiau naujausiomis technologijomis galima naudotis ir pigiau. Technologijų lyderė „Tele2“ pastebi, kad labiausiai pasiteisinusios inovacijos netrukus yra įdiegiamos ir naujuose vidutinės klasės telefonuose, kainuojančiuose kelis kartus mažiau. Jūsų dėmesiui – „Tele2 Inovacijų biuras“ pateikia 3 šiais metais pristatytų ir iki 300 eurų kainuojančių išmaniųjų apžvalgas.
Telefonų istorija: 7 telefonai, kurie paliko didžiausią pėdsaką
1983 m. metais pasirodė pirmas mobilusis telefonas. Šiandien, praėjus 35-iems metams po jo atsiradimo, šis įrenginys gerokai pasikeitė. Dabar jį vadiname išmaniuoju telefonu, kartais jis vargiai telpa mūsų kelnių kišenėje, o telefonu atliekamos funkcijos dažnai prilygsta toms, kurias anksčiau darydavome vien kompiuteriais. Bet šis pokytis neįvyko iš karto. Per ilgus metus telefonai keitėsi palengva, o ryžtingas naujoves juose išdrįsdavo įdiegti tai vieni, tai kiti gamintojai.
Lietuvoje masiškai blokuos tūkstančius mobiliųjų – pareigūnai siunčia griežtą žinią
Policija įspėja, kad šiuo metu gali itin suaktyvėti prekyba vogtais mobiliaisiais įrenginiais, planšetiniais kompiuteriais. Liepos 25 dieną mobiliojo ryšio operatoriai Lietuvoje pradės masiškai blokuoti tokius įrenginius, todėl gyventojai turėtų išlikti budrūs ir nesusivilioti mažomis kainomis, rašoma išplatintame pranešime.
REKLAMA
REKLAMA
Kaip laikote savo mobilųjį telefoną? Štai, ką tai išduoda apie jūsų charakterį
Ar kada nors susimąstėte, ką atskleidžia jūsų tam tikri kasdieniniai įpročiai? Pavyzdžiui, net telefono laikymas gali išduoti tam tikras žmogaus charakterio savybes. Įdėmiai įsižiūrėkite į pagrindinį paveikslėlį ir pasirinkite, kaip jūs laikote savo mobilųjį telefoną. ATSAKYMAI A. Jeigu telefoną laikote vienoje rankoje, o rašote su tos pačios rankos nykščiu, tai atskleidžia, kad pasižymite itin stipria atmintimi ir vidine jėga.
Ekspertas: mobiliųjų telefonų kasdieniame eisme tikrai nemažėja
Vis modernėjanti visuomenė ir vis augantis naudojimasis mobiliaisiais telefonais toli gražu neprisideda prie bendro eismo saugumo. Specialistų nuomone, tai – sparčiai besivystanti priklausomybė, tačiau būdų su ja kovoti kol kas turima mažokai.
Kodėl nereikia bijoti dirbtinio intelekto: 4 dalykai, kaip jis gali palengvinti gyvenimą
Dirbtinis intelektas – pastaruoju metu neabejotinai karščiausias diskusijų bei tyrimų objektas tarp išmaniųjų telefonų gamintojų. Kadangi dirbtinis intelektas vis dar atrodo menkai pažįstamas ir netgi asocijuojasi su tam tikromis grėsmėmis, visuomenėje ėmė kilti klausimų, kam apskritai išmaniajame telefone reikia šios technologijos.
Sunku patikėti: 5 įpročiai, dėl kurių genda telefonai
Šiuolaikinės kasdienybės nebeįmanoma įsivaizduoti be išmaniųjų telefonų – jie tapo neatskiriama tiek laisvalaikio, tiek darbo dalimi, o neretai pakeičia net kompiuterius. Jų dėka, rodos, kiekvienas žingsnis tapo išmanus, tik ar tikrai žinome kaip jais naudotis ir nesugadinti? Evaldas Viselga, mobiliojo ryšio lyderės „Tele2“ telefonų priežiūros centro vadovas ir „Inovacijų biuro“ ekspertas, pastebi, kad klientai vis dar mano, jog vienintelė grėsmė išmaniesiems yra dužimas ir drėgmė.
Ekspertai atskleidė, kada kelyje kyla mirtinas pavojus
Paklausti, ką reikėtų rinktis norint saugiai važinėti šaltuoju metų laiku – naują mobiliojo telefono modelį ar žiemines padangas, – daugelis vairuotojų tik pasukiotų pirštą prie smilkinio. Aiškiau nebūna – žinoma, padangas. Paradoksas, bet puikiai tai suprantantys vairuotojai gerokai lengviau išsiskiria su 300–350 eurų mobiliajam telefonui, nei tiek moka už geras žiemines padangas. Galbūt taip yra todėl, kad jos nedaro jokio įspūdžio nei aplinkiniams, nei kolegoms, nei pažįstamiems.
Naujos mokėjimo paslaugos belaukiant: ekspertai įvardija didžiausias saugumo grėsmes
Lietuvoje dar šiemet turėtų atsirasti nauja paslauga – momentiniai mokėjimai telefonu. Tinklo saugumo ekspertai neabejoja, kad ši pažangi naujovė suteiks vartotojams daug galimybių, tačiau kartu įvardija ir atsirandančias saugumo rizikas, į kurias reikėtų atkreipti dėmesį. J au netrukus Lietuvos gyventojai mokėjimus galės vykdyti keliais paspaudimais telefonu, o pinigai gavėjui bus įskaitomi vos per kelias sekundes 24 valandas per parą.
Mobilieji telefonai nurungė bankomatus
Mobiliosios bankininkystės vartotojų skaičius žaibiškai auga, o bankai neslepia planų visas paslaugas perkelti į mobiliąją erdvę. Vis dėlto kai kurie ekspertai bankus ragina pernelyg nesididžiuoti, esą reali pažanga šioje srityje dar menka, tuo tarpu vartotojams primygtinai siūlo apsišarvuoti budrumu -į mobiliąją bankininkystę nusitaikiusių sukčių daugėja, rašo „Lietuvos žinios“. „Dabartinės programėlės leidžia pažiūrėti, kiek banko sąskaitoje turime pinigų, pervesti juos iš vienos sąskaitos į k...
Išmanieji padeda stebėti savo pinigų srautus
Tik vienas lietuvis iš dešimties galėtų įsivaizduoti gyvenimą be mobiliojo telefono. Nors kasdien šis prietaisas dažniausiai naudojamas tradicinėms reikmėms – skambučiams, trumposioms žinutėms, fotografuoti ir naršyti internete, vis daugiau tautiečių ieško, kaip naudingai ir įdomiai pasinaudoti savo mobiliuoju įrenginiu. Tai rodo „Samsung Electronics Baltics“ ir tyrimų bendrovės „GfK“ internetu atlikto gyvenimo būdo indekso LIVING tyrimo rezultatai.
„Bitės“ interneto telefone vartojimas išaugo 27 proc.
Per pirmąjį šių metų pusmetį vartotojai pradėjo intensyviau naudotis internetu telefone. Birželį 27 proc. aktyviai internetu besinaudojančių „Bitė Lietuva“ vartotojų atsisiuntė daugiau duomenų nei sausį. Labiausiai augo vartotojų, parsisiunčiančių nuo pusės iki vieno gigabaito duomenų, skaičius – beveik 50 procentų.
„Augimą labiausiai lėmė, kad vis daugiau vartotojų atranda jiems kasdien reikalingas išmaniųjų telefonų funkcijas ir jomis naudojasi.
Išmanieji nėra mobiliosios rinkos ateitis
Kompanija „Facebook“ pastebėjo vieną įdomią tendenciją, kuri turėtų patraukti ir kitų verslo atstovų dėmesį, rašo qz.com.
Teigiama, kad didžiausia perspektyva šiuo metu slypi ne išmaniuosiuose telefonuose, kurių naudotojai kasdien yra bombarduojami nesuskaičiuojamos gausybės programėlių ir jas platinančių interneto parduotuvių.
Kaip sukurti gerą mobiliąją programėlę
Paskutiniais metais dešimtys tūkstančių kūrėjų išleido beveik 1 mln. programėlių ir šis skaičius auga. Jie jau uždirbo daugiau nei 8 mlrd. JAV dolerių iš „Apple“ priklausančios programėlių platintojos „App Store“, kompanijos duomenis pateikia „Wall Street Journal“. Tačiau ši sėkmė tikrosios padėties neatspindi, kadangi smulkesni gamintojai yra nustumiami į šalį didžiųjų. Tyrimų kompanijos „Distimo“ duomenimis tik 2 proc. iš 250 „App Store“ leidėjų yra naujokai.
Mobilieji telefonai virto tvirta vagių „valiuta“
Kasdien ilgapirščiai atima arba vagia šimtus mobiliųjų telefonų, kurie jau virto tvirta "valiuta". Policijos pareigūnų teigimu, vagys nesibodi atimti telefonus iš vyrų, senelių, moterų, mažamečių vaikų, kuriems grasina peiliais, ginklais ir naudoja fizinį smurtą. Mobilieji telefonai vagiami iš butų, automobilių, parduotuvėse bei visuomeniniame transporte. Neseniai paprastą mygtukinį telefoną praradusi moteris prisimena, kai troleibuse pajuto smūgi per ranką.
„Nokia“ nuostoliai auga, pagerėjimo nesitikima
Suomijos mobiliųjų telefonų gamintojos „Nokia“ nuostoliai trečiąjį ketvirtį siekė 969 mln. eurų.
Kompanijos atstovai teigė, kad grynieji pardavimai smuko iki 7,2 mlrd. eurų. Jie prognozuoja, kad per paskutinį ketvirtį padėtis vargu ar pagerės.
Nors nuostoliai viršijo analitikų prognozes, pardavimų rodiklis buvo geresnis nei prognozuotas 6,99 mlrd.
„Nokia“ akcijų vertė po pranešimo šoktelėjo daugiau nei 8 proc., iki 2,39 euro už akciją.
Skurdžioms šeimoms Indijoje bus dalijami nemokami mobilieji telefonai
Indijos šeimoms, gyvenančioms už skurdo ribos, o jų čia – ne mažiau kaip šeši milijonai, bus dalijami nemokami mobilieji telefonai. Tokiam sprendimui, kaip rašo trečiadienį laikraštis „Times of India“, jau pritarė Indijos vyriausybė, o rugpjūčio viduryje apie jį turėtų oficialiai paskelbti Indijos ministras pirmininkas Manmohanas Singhas. Skurdžios šeimos gaus dovanų ne tik mobilųjį telefoną, bet ir 200 nemokamų vietos pokalbių minučių per mėnesį. Manoma, kad iki 50 proc.
Penkmetį trunkanti “iPhone" manija
Pirmasis “iPhone„ rinkoje pasirodė prieš beveik penkis metus – 2007-ųjų birželio 29 dieną. Naujasis “Apple“ įrenginys iš karto sužavėjo daugelį vartotojų, tačiau būta ir skeptikų: telefono kaina siekė 600 dolerių, jokios klaviatūros, ribotos el. pašto galimybės, jokio copy-paste.
Žvelgiant iš dabartinių pozicijų, tik kvailys galėjo netikėti Styvu Džobsu. “Apple„ teigia pardavusi daugiau nei 217 mln. telefonų visame pasaulyje, o pats įrenginys sukėlė kultūrinę revoliuciją.
Tyrimas: mobiliųjų telefonų duomenimis, romantiką skatina moterys
Mobiliųjų telefonų duomenų tyrimas parodė, kad moterys dažniau nei bet kuris kitas asmuo skambina savo sutuoktiniams, skelbia BBC.
Tai pasikeičia tada, kai moterų dukros susilaukia vaikų, kurie tada tampa svarbiausiais žmonėmis jų pasaulyje.
Tyrimas paskelbtas žurnale „Scientific Reports“.
Remiantis tyrimo išvadomis, vyrai savo žmonoms daugiausiai skambina pirmuosius septynerius santykių metus. Po to jie dėmesį nukreipia į draugus.
Šios išvados buvo padarytos atlikus 3 mln.
10 proc. Rusijos gyventojų neturi mobiliojo telefono
Tik 10 proc. Rusijos gyventojų, dauguma jų vyresnio amžiaus, neturi mobiliojo telefono, teigia apklausą atlikusi sociologinių tyrimų bendrovė „Levada Center“, informuoja „RIA Novosti“.
Tik 2 proc. mobiliojo telefono neturinčių asmenų patenka į 25-39 metų amžiaus grupę, o vyresnių nei 55 metų žmonių amžiaus grupėje tokių yra 21 proc.
2006-aisiais, kai tokia apklausa buvo atlikta pirmą kartą, mobilųjį telefonų turėjo tik 56 proc. Rusijos gyventojų, o pernai šis rodiklis jau siekė 87 proc.
Indijoje nustatytas SMS žinučių limitas
Indijoje telefono ryšio bendrovių priežiūros įstaiga nustatė iš vieno mobiliojo telefono išsiųstų trumpųjų žinučių limitą, praneša BBC.
Pagal naujas taisykles, niekas negalės išsiųsti daugiau nei 100 trumpųjų žinučių per dieną. Tikimasi, kad taip pavyks apginti milijonus mobiliųjų telefonų naudotojų nuo daugybės neprašytų žinučių, kurias jie kasdien gauna.
Indija ir anksčiau bandė sustabdyti nepageidaujamas komercines žinutes ir skambučius, bet visi mėginimai buvo nesėkmingi.
D. Mikutienė: SAM reakcija į mobiliųjų telefonų poveikio organizmui tyrimo rezultatus – pavėluota
Seimo Darbo partijos frakcijos narė, Sveikatos reikalų komiteto narė Dangutė Mikutienė įsitikinusi, kad Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) reakcija į mobiliųjų telefonų poveikio organizmui tyrimo rezultatus yra ne tik pavėluota, bet ir nepakankama.
Naudingi patarimai, kaip saugiai naudotis mobiliuoju telefonu
Kiekvieną dieną mus supa įvairūs elektroniniai prietaisai. Dėl to mus nuolat veikia įvairaus intensyvumo ir dažnio elektromagnetiniai laukai. Dėl labai spartaus bevielių technologijų vystymosi ir išaugusios paklausos kyla vis daugiau klausimų, susijusių su šių technologijų poveikiu sveikatai – deja, iki galo jis dar nėra išaiškintas.
Dažnai galime pamatyti vaiką laikantį rankoje mobiliųjų telefoną, kurį jam nupirko tėvai.
2011-ieji: pinigus pakeis mobilieji telefonai
Ekonomika.lt iš daugelio ateinančių metų technologijų prognozių parinko keletą svarbesnių verslui ir ne itin įtikinamai skambančių ateities vizijų.
Telefonas vietoj pinigų
JAV žurnalas „Forbes“ sudarė 50 dalykų sąrašą, kuriuos turėtume žinoti 2011 metais. Vienas jų – mobilieji pinigai. Sąrašo autoriai pastebi, kad kitąmet vis dažniau girdėsime apie galimybę atsiskaityti už prekes ar paslaugas ne monetomis, banknotais, kortelėmis ir čekiais, bet mobiliuoju telefonu.
Keisčiausi nešiojamieji įrenginiai
Žinoma, su nešiojamuoju tualetu šiame keisčiausių mobiliųjų įrenginių sąraše tegali konkuruoti tik tualetas automobilio sėdynėje, bet akį traukia ir kitokios keistenybės. Pavyzdžiui, nešiojamoji „Espresso“ kavavirė.