misija sibiras
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „misija sibiras“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „misija sibiras“.
„Misija Sibiras“ stabdo savo veiklą
„Misija Sibiras“ skelbia apie projekto veiklų stabdymą ir praneša, kad projekto veiklos finalas numatomas birželio 14-ąją – Gedulo ir vilties dieną, rašoma pranešime spaudai.
Lietuvos gyventojų likimai: artimųjų tremtį ir kalinimus galima pamatyti internete
Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro iniciatyva visuomenei atverta vieša prieiga prie informacijos apie anuomet vykdytas Lietuvos gyventojų tremtis ir kalinimus Sovietų Sąjungoje, tad daugelis žmonių dabar gali nesunkiai surasti tikslią informaciją apie savo artimųjų likimus internete.
„Misija Sibiras“ atšaukia šių metų ekspediciją
Projekto „Misija Sibiras“ organizatoriai įvertinę dabartinę pasaulyje esančią situaciją, susidariusią dėl COVID-19 viruso bei daugelyje šalių paskelbto karantino, pasidalijo žinia, jog šių metų ekspedicija „Misija Sibiras‘20“ yra atšaukiama, rašoma pranešime spaudai.
Grįžę „Misijos Sibiras“ dalyviai džiaugiasi radę politinio kalinio dukros kapą
Iš Kazachstano į Vilnių šeštadienį grįžę „Misijos Sibiras“ dalyviai džiaugiasi, kad be kitų tikslų pavyko įgyvendinti politinio kalinio prašymą – rasti jo kūdikystėje mirusios dukros kapą. Pavakarę Vilniaus oro uoste pasitikti „Misijos sibiras“ dalyviai juos pasitikisius artimuosius, draugus pasveikino vienos iš dalyvių sukurta daina apie tremtį.
Iš Kazachstano grįžta misijos „Misija Sibiras“ dalyviai
Iš Kazachstano į Vilnių šeštadienį grįžta „Misijos Sibiras“ dalyviai, tvarkę lietuvių tremtinių kapus. „Misijos Sibiras“ projekto vadovė Aistė Eidukaitytė sako, kad šiemet ekspedicijos dalyviai rado ir sutvarkė daugiau nei 100 lietuvių kapų. Vienas įsimintinesnių tikslų buvo rasti politinio kalinio Jurgio Dirvonskio dukters Nijolės kapą – mergaitė tremtyje mirė sulaukusi vos aštuonių mėnesių. „Politinis kalinys Jurgis Dirvonskis pats išliejo kapą ir jo daugiau niekada nebematė.
Ekspedicija prasideda: į Kazachstaną išlydėti „Misija Sibiras“ dalyviai
Vilniaus geležinkelio stotyje trečiadienį iškilmingai į Kazachstaną išlydėti ekspedicijos „Misija Sibiras“ dalyviai. „Labai smagu matyti dar vieną grupę. Išlydime kaip į kosmosą. Na, ne į kosmosą, į žemę. Gal ne gimtą, bet labai artimą. Kiekvienais metais čia susirenkame, turiu progos jau septintą kartą dalyvaut išlydėtuvėse“, – sakė užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.
VRM pareigūnas siūlo neloti, jei „Misija Sibiras“ nori gauti vizas į Rusiją
Valstybės dienos – liepos 6-osios – išvakarėse buvo paskelbta, kad „Misija Sibiras“ dalyviams ir šiemet nebuvo išduotos vizos į Rusiją. Šią žinią socialiniuose tinkluose žmonės sutiko nevienodai. Naujiena, kad „Misija Sibiras“ dalyviams ir šiemet neišduotos vizos, pasidalijo „Verslo žinios“ socialinio tinklo „Facebook“ puslapyje. Tokia žinia susilaukė nemažai kalbų – didelė dauguma žmonių piktinosi tokiu Rusijos sprendimu, tačiau atsirado ir tokių, kurie kitaip įvertino tokį Rusijos gestą.
„Misija Sibiras” vėl neįsileista į Rusiją
Rusijos Federacijos ambasada Lietuvos Respublikoje antrus metus iš eilės atsisakė išduoti vizas „Misija Sibiras“ ekspedicijai. Šiais metais „Misija Sibiras‘19” komanda planavo vykti į Krasnojarską ir įgyvendinti pernai metų planą, tvarkydami čia esančius lietuvių kapus bei susitikdami su šiose vietose tebegyvenančiais lietuviais. Projekto „Misija Sibiras“ organizatoriai nesupranta šio sprendimo, nes projekto vykdoma misija nėra niekaip susijusi su politiniais procesais.
Sostinėje – vieno brangiausių Lietuvos kino filmų premjera: raudonu kilimu žengė garsenybės
Šio antradienio vakarą sostinėje įvyko ilgai laukta Rūtos Šepetys romano motyvais paremto filmo „Tarp pilkų debesų“ premjera. Jos nepraleido daugybė žinomų veidų, o taip pat ir filme pasirodę aktoriai.
Išankstine filmo „Tarp pilkų debesų“ premjera susidomėjo ir D. Grybauskaitė
Daugiau nei penkerius metus kurtas filmas „Tarp pilkų debesų“ Rūtos Šepetys romano motyvais jau netrukus pasirodys kino ekranuose, o šio pirmadienio vakarą, išankstinės premjeros metu, jis buvo pristatytas ir išskirtinei publikai. Į sostinėje įsikūrusį kino teatrą atvyko prezidentė Dalia Grybauskaitė, tremtinių atstovai bei „Misija Sibiras“ dalyviai. „Nuo pat pradžių siekėme, kad „Tarp pilkų debesų“ pamatytų ne tik žiūrovai čia, namuose, kad filmas pasakotų Lietuvos istoriją pasauliui.
REKLAMA
REKLAMA
Iš buvusių tremtinių – reikalavimas Rusijai dėl „Misijos Sibiras“
Į sąskrydį šeštadienį susirinkę buvę politiniai kaliniai ir tremtiniai paragino Rusiją vėl įsileisti projekto „Misija Sibiras“ dalyvius. Maskva šią vasarą nusprendė neišduoti vizų lietuvių tremties ir kalinimo vietas kasmet lankančios ekspedicijos dalyviams.
Tremtiniai buriasi: žada rezoliuciją dėl Rusijos draudimo „Misija Sibiras‟ dalyviams
Lietuvos tremtiniai, buvę politiniai kaliniai ir laisvės kovų dalyviai šeštadienį renkasi į tradicinį sąskrydį Ariogaloje. Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos pirmininkas Gvidas Rutkauskas į 28-ąjį sąskrydį „Su Lietuva širdy“ kviečia ne tik išgyvenusius Sibirą, tremtį, kalinimus, bet ir visus Lietuvą mylinčius žmones.
Iš Kazachstano grįžo „Misija Sibiras“ dalyviai
Iš Kazachstano sekmadienį grįžo lietuvių tremties ir kalinimo vietas lankančio projekto „Misija Sibiras“ komanda. Lėktuvas su 24 ekspedicijos dalyviais Vilniuje nusileido sekmadienį, prieš vidurdienį, juos oro uoste su gėlėmis, Lietuvos vėliavos spalvų balionais pasitiko daugiau nei pusšimtis artimųjų, bičiulių.
„Misijos Sibiras“ dalyviai: be politinių kalinių ryžto nebūtų ir mūsų
Politinių kalinių tremties vietas jau septynioliktąjį kartą lankysiantys „Misijos Sibiras“ dalyviai sako, kad be Lietuvos sovietmečio rezistencijos dalyvių indėlio nebūtų ir nepriklausomos Lietuvos istorijos. Maskvai atsisakius išduoti vizas į Rusiją, kur šiemet ketinta surengti ekspediciją, misijos organizatoriams paskutinę akimirką teko keisti planus ir vietoje Krasnojarsko krašto rinktis Kazachstaną.
Rusijai nusprendus neįsileisti „Misija Sibiras“ dalyvių – netikėta žinia
Rusijai nusprendus neįsileisti „Misija Sibiras“ dalyvių, ekspedicija perkeliama į Kazachstaną, pirmadienį pranešė LRT radijas. „Išties Kazachstanas yra išskirtinis tuo, kad ten buvo labiau ne tremtiniai, o politiniai kaliniai. Kazachstane net keliose lokacijose buvo kalinama lageryje ir skaičiai žmonių, kurie ten įkalinti, konkrečiai lietuvių, yra tikrai dideli ir perkopia 50 tūkstančių“, – radijui sakė projekto „Misija Sibiras“ vadovė Raminta Kėželytė. Kelionė prasidės liepos 19 dieną.
Rusijos smūgis „Misija Sibiras“ dalyviams
Lietuvos užsienio reikalų ministerija (URM) penktadienį pareiškė nusivylimą Rusijos sprendimu užkirsti kelią kasmetinei ekspedicijai į lietuvių tremties vietas „Misija Sibiras“. Šios ekspedicijos dalyviai buvusiose lietuvių tremties ir kalinimo vietose tvarko kapus.
Prie „Misijos Sibiras“ kitąmet gali prisidėti lenkai
Prie Rusijoje tremtinių kapus tvarkančios ekspedicijos „Misija Sibiras“ kitąmet gali prisidėti Lenkijos jaunimas, sako projekto vadovė. Ekspediciją kuruojanti Raminta Kėželytė teigė, kad vyksta pirmieji pasitarimai šiuo klausimu. „Būtų tikslinga ir vertinga turėti tokią ekspediciją, bet viskas dar yra labai abstraktu“, – BNS sakė R. Kėželytė. „Kalbame, kad tokia ekspedicija galėtų įvykti 2019 metais“, – pridūrė ji.
„Misijos Sibiras“ dalyvius Maskvoje pasitiko ambasadorius
Į Irkutską išvykusius ekspedicijos „Misija Sibiras“ dalyvius antradienį Maskvoje pasitiko Lietuvos ambasadorius Rusijoje Remigijus Motuzas. Jie susitiko Rusijos sostinės „Belaruskij“ geležinkelio stotyje. „Džiugu, kad dvyliktus metus iš eilės organizuojama sudėtinga išvyka į Sibirą suburia entuziastingus ir patriotiškus jaunuolius, ne žodžiais, o veiksmais įrodančius, kad be istorinės atminties išsaugojimo neturėsime ir savo tautos ateities.
Į ekspediciją Rusijoje išvyko „Misijos Sibiras“ komanda
Pirmadienio vakarą iš Vilniaus geležinkelio stoties į Rusiją išlydėta 16-oji „Misija Sibiras“ ekspedicija. Išlydėtuvėse dalyvavo būrys ankstesnių misijų dalyvių, šiųmetės misijos dalyvių artimieji, politikai, „Lietuvos geležinkelių“ vadovas. Saulėtą vakarą susirinkusiems stotyje dainavo grupės „Baltasis kiras“ vokalistas Tautvydas Paulius Augustinas. „Nepasimeskite, turime būti vieningi“, – išvyktantiesiems sakė Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis ir pažymėjo, kad Sibiras yra labai didelis.
Seimo pirmininkas: okupantai norėjo mus paversti kurčiais ir aklais
Lietuviams net pusę amžiaus buvo draudžiama kalbėti apie trėmimą ir kalinimą lageriuose, sako Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis. „Įsivaizduokite, net pusę amžiaus mums buvo draudžiama apie tai žinoti, kalbėti. Okupantai norėjo mus paversti kurčiais ir aklais, negirdinčiais savo tautos aimanų ir troškimo būti laisviems...“, – trečiadienį Seime per iškilmingą posėdį, skirtą paminėti pirmosioms masinėms tremtims, teigė V.Pranckietis.
Iš Igarkos grįžę „Misija Sibiras“ dalyviai pasitikti tremtinių dainomis
Pirmadienio rytą į Vilniaus geležinkelio stotį grįžę šių metų ekspedicijos „Misija Sibiras“ dalyviai pasitikti tremtinių dainomis. Ankstų pirmadienio rytą traukiniu iš Rusijos parvažiavusius jaunuolius, kurie nuo liepos vidurio Sibire tvarkė tremtinių kapus, stotyje pasitikino dešimtys žmonių. Tarp pasitinkančių - ir buvę tremtiniai, kurie tremties takais keliavusius ekspedicijos dalyvius sutiko dainuodami.
Iš Igarkos grįžta „Misija Sibiras“ dalyviai
Pirmadienio rytą į Vilnių grįžta šių metų ekspedicijos „Misija Sibiras“ dalyviai. Liepos viduryje į Igarką už Šiaurinio poliarinio rato išvykę jaunuoliai ten tvarkė lietuvių tremtinių kapus. Ekspedicijos „Misija Sibiras“ vyksta jau vienuoliktus metus. Organizatorių teigimu, norinčiųjų dalyvauti ekspedicijoje kasmet daugėja.
Skaudi praeitis nulėmė doktoranto gyvenimo tikslą – ateitį kurti Lietuvoje
Simono Jazavitos krikšto tėtis gimė prie Baikalo ežero. Nuo tuometinių represijų nukentėjo ir prosenelis, dar keli giminaičiai. Taip asmeniškai palietusi skaudi praeitis nulėmė ne tik jo kelią, tačiau ir gyvenimo tikslą – savo ateitį kurti Lietuvoje. Ir nustebsite išgirdę, kad vos 25-erių metų vaikinas yra istorijos doktorantas.
„Misija Sibiras“ dalyvis Lukas: močiutė į Sibirą pateko be jokio konkurso
„Mums nereikėjo jokios atrankos. Mus tiesiog paėmė ir išvežė, o jūs dabar dalyvaujate ir kovojate, kad ten patektumėte“, - susijaudinus kalba Luko Paltanavičiaus močiutė Aldona Kedytė-Deltuvienė. Moteris jaunystėje buvo ištremta į Sibirą, kur praleido net 10 metų. Kaip dažna tremtinė, ten pradėjo kurti gyvenimą ir darbo vietoje rado savo gyvenimo meilę. Keturių vaikų susilaukė svetur, o „Misija Sibiras“ ekspedicijos dalyvio mama jau gimė Lietuvoje.
Rusijos ambasadorius domėjosi „Misijos Sibiras“ dalyvių įspūdžiais iš ekspedicijos
Rusijos ambasadorius Lietuvoje Aleksandras Udalcovas šią savaitę susitiko su „Misijos Sibiras'2015“ dalyviais, savaitgalį grįžusiais iš ekspedicijos Rusijos Tomsko srityje. Susitikimas ambasadoriaus iniciatyva vyko antradienį. „Jiems buvo įdomu, kaip mums sekėsi, kokie mūsų įspūdžiai, kokie kitų metų planai (...) Natūralu, kad jie domisi. Jie suinteresuoti, kad mūsų ekspedicija sklandžiai pavyktų“, - BNS ketvirtadienį sakė „Misijos Sibiras“ vadovas Arnoldas Fokas.
Prezidentė: masiniai trėmimai išliks atmintyje, jiems nėra senaties
Prezidentė Dalia Grybauskaitė sako, kad masiniai trėmimai visada išliks tautos atmintyje, nes jiems nėra jokios senaties. Šeštadienį šalies vadovė Ariogaloje pasveikino 25-ojo Politinių kalinių ir tremtinių sąskrydžio „Su Lietuva širdy" dalyvius. „Atplėšti nuo savo žemės, namų ir gimtosios kalbos Jūs išsaugojote meilę Lietuvai kaip didžiausią vertybę.
Į Lietuvą grįžo „Misijos Sibiras“ dalyviai
Dvi savaites Rusijoje praleidę šešiolika kasmetinės iniciatyvos „Misija Sibiras“ dalyvių šeštadienį grįžo į Vilnių. Ekspedicijos dalyviai Tomsko srityje aplankė lietuvių tremties vietas ir tvarkė apleistas kapavietes. Šioje srityje iš viso buvo apie 300 lietuvių trėmimo vietų.
Paaiškėjo, kiek žmonių dalyvaus bandomajame „Misija Sibiras“ žygyje
Dalyvauti šiemetinėje „Misijoje Sibiras“ registravosi beveik 800 žmonių. Jau atrinktas 71 dalyvis, kuris dalyvaus bandomajame žygyje. „Sulaukėme beveik 800 anketų, o tai jau įrodo, kad pilietiškų, stiprias patriotines vertybes puoselėjančių žmonių skaičius progresuoja ir projektas, švęsdamas dešimtmetį, jaunų žmonių akimis įgauna vis didesnę svarbą“, - pranešime spaudai sakė labdaros ir paramos fondo „Jauniems“ direktorius Ignas Rusilas.
Neformalusis ugdymas kuria universalesnę darbuotojų kartą
Formalus išsilavinimas suteikia žinių, tačiau geram darbuotojui reikalingų savybių ir įgūdžių dažnai lengviau įgyti už mokyklos ar universiteto durų. Todėl darbo su jaunimu ekspertai tikina, kad sprendžiant visoje Europoje opią jaunimo nedarbo problemą, vis daugiau reikšmės įgyja neformalusis ugdymas – jis padeda formuoti konkurencingesnius darbuotojus, skatina jaunimo verslumą ar padeda apsispręsti dėl profesijos.
Į Lietuvą grįžo „Misijos Sibiras“ dalyviai
Į Lietuvą grįžo „Misija Sibiras“ dalyviai, kurie dvi savaites trukusios ekspedicijos metu tvarkė Rusijos Krasnojarsko krašte esančias lietuvių tremtinių amžinojo poilsio vietas. Misijoje dalyvavo 15 žmonių, jie penktadienio rytą parvyko į Vilniaus geležinkelio stotį. „Misija Sibiras“ vyksta jau devintus metus. Per šį laiką dvylika jaunimo ekspedicijų sutvarkė apie 100 lietuviškų kapinių, susitiko su Sibire vis dar gyvenančiais lietuviais.
Ekspedicija „Misija Sibiras‘14“ grįžta: įvykdžiusi visus tikslus ir dar daugiau
„Misija Sibiras‘14“ dvi savaites trukusi jaunimo ekspedicija baigiasi. Komanda jau rytoj grįžta į Lietuvą. Pasaulio lietuvių vienybės dieną, liepos 17-ąją, Rusijos Federacijos Krasnojarsko krašto link pajudėjusi jaunimo ekspedicija vyksta atgalios. Ekspedicijos metu jaunimui pavyko sutvarkyti 9 lietuvių tremtinių kapinaites: dvi lietuvių tremtinių amžinojo poilsio vietos Lesosibirske, Jeniseiske, Zyriankoje, Strelkoje, Savine, Zacharovkoje, Momotove ir Piskunovkos gyvenvietėje.
„Misija Sibiras‘14“ ekspedicija išvyksta!
Liepos 17-ąją, Pasaulio lietuvių vienybės dieną, iš Vilniaus geležinkelio stoties pajudės traukinys su 16 kilniai misijai pasiryžusių jaunų žmonių. Jų tikslas – Rusijos Federacijos Krasnojarsko kraštas, misija – čia daugiau nei pusę amžiaus niekieno nelankytų ir sparčiai nuo žemės paviršiaus be pėdsako nykstančių lietuvių kapinaičių, čia tebegyvenančių tautiečių paieška.
„Misija Sibiras‘14“ iššūkis – Krasnojarskas
Tūkstančiai kilometrų ir sekinančius karščius keičiančios liūtys, uodų sezono piko apgaubtas galingasis Jenisiejus, bei kilni ir atsakinga misija – Krasnojarskas. Kraštas, į kurį jau liepos 17-ąją išvyksta projekto „Misija Sibiras‘14” jaunimo ekspedicija. „Devintus metus gyvuojantis ir kasmet vis daugiau pilietiškai nusiteikusio jaunimo suburiantis projektas kelia vis ambicingesnius tikslus.
Baigiasi registracija į projektą „Misija Sibiras‘14“
Gegužės 16-ąją baigiama registracija į vieną kilniausių jaunimo iniciatyvų projektą „Misija Sibiras‘14“. Užpildyti dalyvio atrankos anketą laiko dar yra! Šiam projektui reikalingas prasmingam žygdarbiui pasiryžęs jaunas žmogus. Jau šį penktadienį, gegužės 16 dieną, 12 valandą oficialiai baigiama atranka į devintus metus gyvuojantį projektą „Misija Sibiras‘14“. Atrankos rezultatų ilgai laukti neteks.
Tai oficialus „Misija Sibiras'14” atrankos startas!
Tinklalapyje www.misijasibiras.lt jau veikia „Misija Sibiras'14” dalyvio anketa. Kilniausia jaunimo iniciatyva prasideda šiandien! Lietuvoje ir užsienio šalyse gyvenančiam jaunimui atėjo metas ryžtis padovanoti savo šaliai žygdarbį: atrasti ir aplankyti vietas, liudijančias mūsų tautos ir valstybės stiprybę, bei pagerbti ir įamžinti atminimą tų, kurie nesulaukė progos pasidžiaugti mūsų laisve. Iki projekto „Misija Sibiras“ liko paskutinis žingsnis.
Iš Tiumenės grįžo dvyliktoji „Misija Sibiras“ ekspedicija
Rugpjūčio 1 dienos popietę traukiniu Maskva-Vilnius į Lietuvą sugrįžo „Misija Sibiras‘13“ jaunimo ekspedicijos dalyviai. Per dvi savaites trukusią ekspediciją, Vakarų Sibire aplankytos ir sutvarkytos 5 lietuvių tremtinių kapinaitės, aplankyti trys čia tebegyvenantys lietuviai. „Šių metų ekspedicijos pasiekimai – išties įspūdingi. Aplankytos ne tik svarbiausios šios srities lietuvių amžino poilsio vietos, tačiau jose nuveikti ir didžiuliai darbai. Visgi baigėsi tik pirmasis projekto etapas.
„Misija Sibiras“: paklotas tvirtesnis pagrindas ateities ekspedicijoms
Du tvirti žingsniai į priekį. Juos jau septintus metus sėkmingai gyvuojantis projektas „Misija Sibiras'12“ vakar žengė atidarydamas Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro (LGGRTC) organizuojamą tradicinį renginių ciklą, skirtą apžvelgti šių metų ekspedicijas į lietuvių tremties ir kalinimo vietas.
„Misija Sibiras'12” bus pristatyta Tuskulėnų memoriale
Įveikti daugiau kaip 5 tūkst. kilometrų, dukart viršyti pradiniai lūkesčiai, atrasta ir aplankyta 11 lietuvių tremtinių kapinaičių, sutikti likimo smūgių nublokšti tautiečiai ir patirti išgyvenimai, 16 jaunų žmonių pakeitę gyvenimus – ekspedicija „Misija Sibiras'12" prisistato visuomenei.
Turizmo dieną studentai paminėjo leopardo narve
Triukšmaujantys gyvūnai, purvinas darbas ir smagios akimirkos. Tokius įspūdžius parsivežė Kauno kolegijos studentai, suorganizavę talką Lietuvos zoologijos sode. Būsimieji Turizmo ir viešbučių vadybos specialistai netradiciniu būdu nusprendė paminėti visame pasaulyje šiandien švenčiamą tarptautinę turizmo dieną.
Ekspedicijos „Misija Sibiras“ dalyviai išvyko į Chakasiją
Penktadienį iš Vilniaus geležinkelio stoties išlydėta šių metų ekspedicijos „Misija Sibiras“ komanda. Septintus metus rengiamos ekspedicijos metu šešiolika jaunuolių tvarkys tremtinių kapus Rusijoje, Rytų Sibiro pietuose esančioje Chakasijoje, susitiks su tose vietose gyvenančiais lietuvių tremtiniais ir jų palikuonimis.
Ekspedicijos „Misija Sibiras“ dalyviai išlydimi į Chakasiją
Penktadienį iš Vilniaus geležinkelio stoties išlydima šių metų ekspedicijos „Misija Sibiras“ komanda.
Septintus metus rengiamos ekspedicijos metu šešiolika jaunuolių tvarkys tremtinių kapus Rusijoje, Rytų Sibiro pietuose esančioje Chakasijoje, susitiks su tose vietose gyvenančiais lietuvių tremtiniais ir jų palikuonimis.
Projektą „Misija Sibiras“ nuo 2006 metų rengia Lietuvos jaunimo organizacijų taryba.
Gedulo ir vilties dienai – speciali programa per LRT
Birželio 14-ąją, Gedulo ir vilties dieną, Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija iš Seimo transliuos iškilmingą posėdį, skirtą Laisvės kovoms ir didžiosioms netektims atminti. Tiesioginės transliacijos pradžia – 10 val. per Lietuvos radiją ir Lietuvos televiziją.
Taip pat kviečiame žiūrėti per Lietuvos televiziją:
12:00 Valstybės vėliavos pakėlimo ceremonijos tiesioginė transliacija iš Nepriklausomybės aikštės.
Projektui „Misija Sibiras‘12“ – visos tautos palaikymas
Ketvirtadienio vakarą Lietuvos televizijos žiūrovai neliko abejingi projekto „Misija Sibiras'12“ paramos akcijai - koncertui, kvietusiam prisiminti Sibire likusius tautiečius ir palaikyti šią vasarą į Chakasijos Respubliką vyksiantį jaunimą. Porą valandų trukusio paramos koncerto metu jaunimo pilietiškumo ir patriotiškumo ugdymo iniciatyvai paaukota beveik 60 tūkstančių litų.
LNK rodys J. Matonio detektyvą apie tremtinės kapo paieškas Tadžikistane
Kitą šeštadienį, birželio 16-ąją, LNK parodys žurnalisto Jauniaus Matonio dokumentinį filmą „Misija Sibiras' 11. Tadžikistanas“. Filmas skirtas paminėti 71-ąsias trėmimų metines. „Nors tema rimta, mano filmas nėra tradicinė ašarą spaudžianti istorija. Tai – šešių jaunuolių nuotykiai Tadžikistane, ieškant prieš 67 metus ištremtų lietuvių pėdsakų“, - pasakoja Jaunius Matonis.
Koncerte „Misija Sibiras“ scenos žvaigždės kvies saugoti tautos atmintį
Septintus metus iš eilės organizuojamas jaunimo pilietiškumo ir patriotiškumo ugdymo projektas „Misija Sibiras" kviečia Lietuvos televizijos žiūrovus prisiminti Sibire žuvusius ir likusius tautiečius, jų tremties istoriją ir kartu paminėti artėjančią birželio 14-ąją – Gedulo ir vilties dieną.
Birželio 7-osios vakarą 21 val.
Skelbiama projekto „Misija Sibiras‘12“ dalyvių atranka
Šiemet junktis į pačių pilietiškiausių ir patriotiškiausių jaunų žmonių gretas Tave kviečia Lietuvos jaunimo organizacijų taryba (LiJOT), jau septintus metus organizuojanti projektą „Misija Sibiras“. Visi, norintys dalyvauti 2012 metų projekto ekspedicijoje, iki gegužės 2 d. kviečiami pildyti tinklalapyje www.misijasibiras.lt patalpintą projekto dalyvio anketą.
Šiemet formuojama „Misija Sibiras'12“ komanda vyks į lietuvių tremties ir kalinimo vietas Rusijos Federacijoje, Chakasijos srityje.
Kovo 11-ąją – filmo apie patriotišką jaunimą premjera
„Jaunimas yra pilietiškas ir patriotiškas, tik šias vertybes jis supranta ir perteikia savaip – jam priimtinu būdu“ – teigia jau septintus metus skaičiuojančio jaunimo pilietiškumo ir patriotiškumo ugdymo projekto „Misija Sibiras“ organizatoriai – Lietuvos jaunimo organizacijų taryba (LiJOT), Kovo 11-osios proga kartu su Lietuvos televizija dovanojanti naujausio dokumentinio filmo „Misija Sibiras'11“ Tomsko srityje premjerą.
Atidaryta „Misija Sibiras'11" fotografijų paroda
Trečiadienio vakarą Vilniaus senamiestyje įsikūrusioje Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos galerijoje atidaryta jaunimo pilietiškumo ir patriotiškumo ugdymo projekto „Misija Sibiras'11“ fotografijų paroda.
„Šios parodos nuotraukos skiriasi nuo fotografijų iš istorijos vadovėlių ar asmeninių albumų. Jos įamžintos tokių pačių jaunų žmonių, kaip mes: jie studijuoja, dirba, savaitgaliais mėgsta ilgiau pamiegoti, lankosi koncertuose, svajoja.
Pilietiškumas: nieko nebereiškianti sąvoka ar visuomenę sutelkiantis jausmas?
Nesiliaujančios kalbos apie lietuvių tautos tarpusavio atšalimą, vis didėjančią emigraciją, kandūs juokeliai valdžios atžvilgiu – tik keli šiuolaikinių stereotipų pavyzdžiai. Ypač dažnai galima susidurti su nuomone, kad Lietuvoje nebeliko nieko gero, o naujoji karta neįvertina šalies, kurioje auga, praeities ar net nežino, kas yra pilietiškumas.
Į sąskrydį Ariogaloje rinksis buvę tremtiniai, politiniai kaliniai, laisvės kovų dalyviai
Dubysos slėnyje Ariogaloje šeštadienį buvę tremtiniai, politiniai kaliniai, laisvės kovų dalyviai, jų šeimos rinksis į tradicinį sąskrydį „Su Lietuva širdy“.
Kiekvieną rugpjūtį gražią šventę rengia Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjunga (LPKTS). Joje dalyvaus ir Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, kuri šį susitikimą pavadino puikia proga pagerbti tremtinius, už Lietuvos laisvę kentėjusius ir kovojusius žmones, kurie net nežmoniškiausiomis sąlygomis sugebėjo išsaugoti moralines ir ...