mieguistumas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „mieguistumas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „mieguistumas“.
Knarkimas gali išduoti klastingą ligą: kiti net neįtaria, kad serga
Obstrukcinė miego apnėja yra rimta būklė, kai miego metu viršutiniai kvėpavimo takai susiaurėja arba užsiblokuoja, neleidžiant orui patekti į plaučius. Dažniausias šios būklės požymis – knarkimas, sukeliantis diskomfortą ne tik pačiam žmogui, bet ir aplinkiniams.
Respublikinė Vilniaus universitetinė ligoninė socialiniame tinkle „Facebook“ dalijasi patarimais, ką reikėtų daryti, jei knarkiantį žmogų apima mieguistumas vos prisėdus ant sofos ar atliekant kasdienes veiklas.
Kodėl lietus sukelia mieguistumą? Dabar turite mokslinę dingstį visą dieną gulėti lovoje
Ar kada nors susimąstėte, kodėl pirmą kartą užuodę lietų iš karto pavargstate? Arba kodėl lietingą rytą beveik neįmanoma atsiplėšti nuo paklodžių? Pasirodo, jūs ne tinginiaujate – moksliškai pagrįsta, kodėl lietui lyjant kyla mieguistumas.
Jaučiatės mieguisti? Suvalgykite šių produktų
Kai žiemą dangų nuolat aptraukusi pilka dargana, dažnai jaučiamės mieguisti, o tai trukdo kasdienei veiklai. Dėl to svarbu atkreipti dėmesį į savo kasdienes veiklas ir mitybą.
Sveikatai palankios mitybos konsultantė, gydytoja dietologė Edita Gavelienė nerekomenduoja gelbėtis vien tik kava – pasirūpinus miego kokybe, neignoruojant pasivaikščiojimų gryname ore bei apgalvojus ir subalansavus dienos racioną, galima jaustis kur kas darbingesniais.
Vitamino D trūkumą išduoda šie simptomai: neignoruokite jų
Vitaminas D yra labai svarbi maistinė medžiaga, atsakinga už daugelį organizmo funkcijų, reikalingų augimui ir vystymuisi.
„BENU“ vaistininkė Laura Mockutė sako, kad šis vitaminas laikomas sklandžios organizmo veiklos pagrindu, pasižyminčiu daugybe sveikatai naudingų savybių.
L. Mockutė sako, kad šis vitaminas lemia įvairių sistemų darbą: įskaitant endokrininę, nervų, širdies ir kraujagyslių, dalyvauja autoimuniniuose ir priešuždegiminiuose procesuose.
Po pietų norisi miego? Vaistininkas paaiškino, kodėl taip nutinka ir ką daryti
Kam neteko susidurti su po sočių pietų užklupusiu mieguistumo jausmu? Dažnas nuo įkyraus apsnūdimo gelbėjasi kavos puodeliu ar popietei planuoja mažiau kruopštumo reikalaujančias užduotis. „Camelia“ vaistininkas Rimvydas Blynas paaiškina, kas slypi už popietinio noro snūstelėti ir kokius signalus mums bando siųsti organizmas, jeigu noras prigulti neapleidžia visą dieną.
Vaistininkas R. Blynas pasakoja, kad dažniau mieguistumas apima suvalgius maisto, kuriame gausu angliavandenių ir baltymų.
Moteris dviem savaitėms atsisakė kavos: štai, kas pasikeitė
Žurnalistė Jen Glantz iš portalo „Insider“ sako, kad reguliariai gerdavo kavą, energinius gėrimus, limonadus ir arbatą, todėl nusprendė 14 dienų praleisti be iš šių gėrimų gaunamo kofeino. Kaip jai sekėsi ir ką pastebėjo baigusi šį asmeninį eksperimentą, sužinosite perskaitę tekstą žemiau.
„Aš ne visada vartojau daug kofeino. Man nelabai patiko kavos skonis, tačiau limonadų gerdavau tiek, kiek galėdavau.
Atskleidė 1 klaidą, kurią duše daro beveik visi: nekartokite jos
Nėra nieko geriau nei karštas dušas atsikėlus ryte prasibudinimui ir pasiruošimui dienai, bet tai gali visai nepadėti. Pasirodo, yra teisingas ir neteisingas būdas praustis duše ir žmonės daugelį metų tai darė neteisingai.
Karštas dušas gali dar labiau padidinti mieguistumą. „Self“ praneša, kad išėjus iš karšto, garuojančio dušo į šaltą orą, tai sukelia staigų kūno temperatūros kritimą, kas lemia, jog kūnas labiau atsipalaiduoja.
Nufilmavo tragiškai pasibaigusią avariją: viso to buvo galima išvengti
Jungtinėse Valstijose prie sunkvežimio vairo užmigęs vairuotojas pražudė du važiuojamoje kelio dalyje automobilyje sedėjusius vyrus. Nevados greitkelyje įvykusią situaciją nufilmavo viename iš automobilių buvęs vaizdo registratorius. Keturių automobilių eilė kelyje susidarė dėl priekyje buvusių kelio darbų. Vaizdo įraše matyti, kad kelyje automobiliai laukė kelininko signalo, kol šis leis važiuoti automobiliams.
10 patarimų, kaip išvengti mieguistumo dieną
Beveik kiekvieno žmogaus gyvenime pasitaiko dienų, kai pačiu netinkamiausiu metu apima miegas. Tai gal ir nieko baisaus, juk visko kartais pasitaiko – ir audringų vakarėlių, ir nebaigtų darbų, prie kurių tenka padirbėti ir naktį. Tačiau kai kuriems žmonėms per didelis mieguistumas iš tiesų trukdo atlikti savo pareigas – dirbti, prižiūrėti vaikus ir netgi aktyviai ilsėtis. Šis reiškinys dar žinomas kaip hipersomnija, pakartotinis mieguistumas, sukeliantis norą snustelėti netgi darbo metu.
Mieguistumas po pietų – saulės stoka?
Po pietų labai noriu miego. Antroji dienos pusė būna visiškai nedarbinga. Bandau gelbėtis kava, bet galiausiai ima skaudėti skrandį. Ką daryti?
Valerija, 35 metai
Dažniausiai mieguistumą jaučia tie žmonės, kurie nepusryčiauja. Todėl patarimas ir būtų pradėti dieną nuo pusryčių.
Užsienyje yra atlikta tyrimų, parodžiusių, kad didelis gliukozės kiekis kraujyje – toks, koks būna suvalgius daug maisto – gali išjungti tas smegenų ląsteles, kurios paprastai palaiko mūsų budrumą.
REKLAMA
REKLAMA
Tyrimas: padangų garsas migdo vairuotojus
Švedijoje atliktas tyrimas atskleidė paradoksalius rezultatus: pasirodo, lygūs keliai ir glotni kelio danga kelia pavojų eismo saugumui.
Tylus priešas – miegas prie vairo
Besigalynėjantys su nuovargiu vairuotojai dažniau atsidaro langus ir pasigarsina muziką. Nustatyta, kad tai – pirmieji pavojaus signalai prieš užmiegant prie vairo. Vis dėlto šviežias oras ir garsiai kalbantis radijas retai padeda išlaikyti budrumą ilgesniam laikui.
Mieguistumas − liga ar tik nuovargis?
„Mano penkiolikmetis sūnus intensyviai sportuoja penkis kartus per savaitę. Tačiau pastaruoju metu pastebėjau, kad jis labai mieguistas. Ar tai tik vitaminų trūkumas, o gal verta sunerimti? Vilija“ Atsako specialistė: Šeimos gydytoja Eglė Markovski: Mieguistumas − tai nebūtinai rimta liga, jį gali sukelti paprasčiausias miego režimo nesilaikymas. Pavyzdžiui, nevienodu laiku keliamasi, gulamasi.
Kodėl rūkantieji marihuaną atrodo mieguisti?
Naujausias tyrimas dar kartą parodė, kad rūkančiųjų marihuaną smegenys ilgainiui pradeda gaminti mažiau cheminės medžiagos, kuri lemia žmogaus motyvaciją, skelbia Livescience.com. Dėl to narkotikus vartojantys asmenys visiems atrodo tingūs ir apsnūdę. Didžiosios Britanijos mokslininkai ištyrė 38 to paties amžiaus ir lyties žmonių smegenis. 50 proc. – t.y. 19 tyrimo dalyvių buvo nuolatiniai marihuanos rūkaliai.
Kai užmiega sunkiasvorio vairuotojas...
Atlikus įvairius tyrimus visame pasaulyje, nustatyta, kad avarijos dėl vairuotojų mieguistumo sudaro nuo 15 iki 60 proc. visų eismo įvykių. Tačiau daug svarbiau yra tai, kad tokie incidentai baigiasi rimtais sužalojimais ar mirtimi.
52 proc. eismo įvykių dėl kurių kalti vilkikų vairuotojai įvyksta dėl nuovargio. Net 18 proc. šių įvykių vilkikų vairuotojai užmigdavo prie vairo. „Europen SafetyNet“ atliktas tyrimas sako, kad 60 proc.
Mieguisti žmonės linkę viskuo kaltinti kitus
Tyrimas rodo, kad kai žmonėms trūksta miego, jie tampa priekabesni, daugiau mąstantys apie tai, kad esama situacija galėjo būti geresnė.
Jau seniai įrodyta, kad tokie bruožai kaip irzlumas, prasta nuotaika ir niurzgėjimas yra mieguistumo efektai, rašoma msn.com. Visgi naujas tyrimas, atliktas Davido Mastino, Arkanzaso universiteto psichologijos profesoriaus, atskleidžia, kaip žmonės mąsto, kamuojami miego trūkumo. Jie labiau likę kaltinti kitus ir netgi siekti keršto.
6 būdai įveikti popiečio snaudulį
Savaitės pradžia? O gal pabaiga? Liko vos keletas dienų iki atostogų? O gal ką tik iš jų grįžote?
Nukrypimai nuo įprasto darbo režimo ne tik mažina darbingumą bet ir... didina popietinio snaudulio tikimybę. Bet nemanykite, kad puodelis kavos yra panacėja, išgelbėsianti jus nuo miego atviromis akimis. Keletas paprastų gyvenimo būdo korekcijų suveiks kur kas efektyviau!
1. Rytinė mankšta. Gera diena prasideda nuo gero starto.
Kas bendro tarp sporto ir mieguistumo?
Mano penkiolikmetis sūnus intensyviai sportuoja: nuo mažumės žaidžia krepšinį. Pastaruoju metu pastebėjau, kad jis labai mieguistas.
Grįžęs po pamokų miega, po treniruotės vėl miega. Ryte atsikelia į mokyklą skundžiasi, kad nori miego.
Žiovauti – sveika
Žiovaujama pavargus, norint miego ar nuobodžiaujant. Bet šis nevalingas kvėpavimo refleksas yra ir naudingas žmogui. Giliai įkvėpus, į kraują patenka daugiau deguonies, suaktyvėja smegenų veikla, pailsi nuvargintos akys.
Kas sukelia žiovulį?
Kai grįžę po dienos darbo ir pavalgę minkštame fotelyje pradedame žiovauti, vargu ar pagalvojame, kad tokiu būdu mūsų organizmas stengiasi „ištrinti“ visus dienos metu patirtų gerų ir blogų emocijų pėdsakus ir taip pasiruošti miegui.