miego kokybė

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „miego kokybė“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „miego kokybė“.

Prieš naktį suvalgykite šį produktą: užmigsite turbo greičiu

Nuolatinis neišsimiegojimas ar miego sutrikimai kamuoja didelę gyventojų dalį, tačiau dažniausiai į tai numojama ranka. Tuo tarpu sveikatos specialistai atkreipia dėmesį, kad prasta miego kokybė gali turėti itin rimtų pasekmių – nuo dėmesio ir atminties sutrikimų iki rizikos susirgti cukriniu diabetu ar širdies ir kraujagyslių ligomis. Kaip jų išvengti, pataria gydytoja ir vaistininkė, rašoma pranešime spaudai.
2024-11-29

Nusipirkite šių augalų į miegamąjį: miegosite daug geriau

Jei naktį sunkiai užmiegate, yra paprastas būdas pagerinti ne tik poilsio kokybę, bet ir miegamojo atmosferą. Jei jums yra sunku gerai išsimiegoti, yra paprastas būdas, kuris gali padėti pagerinti miegą, o tuo pačiu ir suteikia gyvybės miegamajam. Augalai ne tik suteikia namams jaukumo, bet ir pagerina kambario oro kokybę bei sukuria raminančią aplinką.
2024-11-10

Prieš naktį suvalgykite šių produktų: užmigsite turbo greičiu, miegosite geriau

Savaitgalį pasukę laikrodžių rodykles atgal, tarsi dovaną gavome papildomą valandą rytiniam miegui. Vis dėlto, ar kokybiškai išsimiegosime, labai priklauso nuo kiekvieno vakarieniavimo įpročių. Gydytojas dietologas Edvardas Grišinas, lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ funkcinės mitybos partneris, dalinasi, kodėl vakarais verta valgyti įvairiausių kruopų košes ir po ranka turėti skirtingus riešutus, sėklas ar net džiovintus vaisius.
2024-10-28

7 profesoriaus Unikausko patarimai, kaip efektyviai mesti svorį miegant

Ar žinojote, kad esant miego trūkumui ne tik jaučiamės prasčiau, bet ir galime priaugti svorio? Sako „Eurovaistinė“ vaistinės vaistininkas Andrius Gedvilas. Šį kartą TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“ profesorius, LSMU Vidaus ligų klinikos gydytojas Alvydas Unikauskas dalijasi 7 patarimais, kaip sumažinti savo kūno svorį pagerinus miego kokybę. 1. Klausykitės savo kūno. Jūsų apetitas – svarbus rodiklis. Jei nesate alkani, nevalgykite.
2024-10-07
REKLAMA
Kamuoja nerimas? Išbandykite šį sprendimą (nuotr. Shutterstock.com) Kamuoja nerimas? Išbandykite šį sprendimą (nuotr. Shutterstock.com)

Kamuoja nerimas? Išbandykite šį sprendimą

Ar žinojote, kad fizinė veikla gali būti raktas į laimingą kasdienybę be krūtinę slegiančio nerimo? Pakalbėkime apie tai plačiau – galbūt tai Jūsų receptas į lengvumo ir pasitenkinimo jausmą? Kuo naudinga reguliari fizinė veikla? Reguliari fizinė veikla – geriausias būdas, padedantis „nusikratyti“ nerimo sukeltą įtampą.
2024-09-03

Prieš naktį suvalgykite šių produktų: užmigsite turbo greičiu

Jei naktį norite greitai ir lengvai užmigti, atkreipkite dėmesį į tai, ką valgote prieš miegą. Tam tikri maisto produktai gali žymiai pagerinti jūsų miego kokybę ir padėti užmigti daug greičiau. „Kai kruopščiai apgalvojame, ką valgome, kad užtikrintume savo bendrą sveikatą, mūsų mitybos pasirinkimas gali turėti didelės įtakos mūsų gebėjimui lengvai užmigti, išmiegoti visą naktį ir atsibusti žvaliems“, – sako „Maitinančių mokyklų fondo“ konsultantė Aditi Mehrotra.
2024-09-01

Knarkiate naktimis? Medikai turi jums žinių

Ekspertas paaiškino, kada knarkimas tampa tokia problema, dėl kurios reikėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją. Knarkimas ne tik erzina ir yra nakties ramybę trikdantis veiksnys, bet taip pat ir rimta miego trūkumą bei sveikatos problemas sukelianti priežastis. Dėl to neretai būtina profesionali gydytojo konsultacija, rašoma express.co.uk. „Get Laid Beds“ atskleidžia statistinius duomenis apie žmonių nusiskundimus dėl jų partnerių knarkimo. Tyrimas rodo, kad net 61 proc.
2024-07-06

Prieš naktį padarykite tai: miegosite daug geriau

Ekspertai pataria, kokią veiklą ir kada turėtumėte nutraukti, kad miegas būtų kokybiškesnis. Televizoriaus žiūrėjimas, kavos gėrimas, naršymas telefone ir net vandens gurkšnojimas – visa tai gali turėti neigiamos įtakos jūsų miegui. Ekspertai pasakoja, kada turite vengti šių įpročių, kad miegas būtų kokybiškiausias, rašo express.co.uk.
2024-06-18

„Tylioji epidemija“: miego trūkumas gali sukelti ypač rimtas sveikatos problemas

Dažnai kalbama apie fizinės sveikatos, sveikos mitybos ir mankštos svarbą. Tačiau žmonės nepakankamai vertina ir nekreipia dėmesio į būtinybę pakankamai miegoti. Tinkamas miegas yra labai svarbus gyvenimo kokybei, taip pat psichinei ir fizinei sveikatai. Gera miego kokybė didina pasitenkinimą gyvenimu ir produktyvumą, ypač jaunystėje.
2024-04-27
REKLAMA
Kas gali padėti užmigti greičiau ir išsimiegoti kokybiškiau? (nuotr. Shutterstock.com) Kas gali padėti užmigti greičiau ir išsimiegoti kokybiškiau? (nuotr. Shutterstock.com)

Kas gali padėti užmigti greičiau ir išsimiegoti kokybiškiau?

Kenčiate nuo sunkaus užmigimo ir ankstyvo prabudimo? O galbūt jau dienos pradžioje jaučiatės pavargę, nes, panašu, ir vėl nepavyko tinkamai pailsėti? Nesijaudinkite, Jūs ne vieni. Net apie 80 procentų asmenų gali kentėti nuo lengvesnių ar sunkesnių miego sutrikimų, o net iki 100 proc. bent kartą ar kelis kartus savo gyvenime yra turėję miego sutrikimų.
2024-04-19
REKLAMA
REKLAMA

Ragina nevalgyti 1 užkandžio prieš naktį: miegosite žymiai geriau

Rekomenduojamos aštuonios valandos miego gali tapti sunkiai pasiekiama svajone, jei prieš naktį valgysite netinkamus užkandžius. Ekspertė ragina nevalgyti vieno užkandžio prieš naktį, kad išsimiegotumėte žymiai geriau. Nėra nieko blogiau, nei naktį vartytis lovoje ištisas valandas, laukiant žadintuvo skambučio. Užmigti nėra visada taip paprasta, kaip norėtųsi. Nesvarbu, kad kambaryje aklinai užtraukėte naktines užuolaidas ar stengiatės nenaršyti telefone – tai ne visada padeda.
2024-02-22

Prieš naktį suvalgykite šių vaisių: miegosite daug geriau

Gerą miegą lemia daugybė veiksnių, tačiau ne ką mažiau svarbi dalis yra ir mityba, kai kurie produktai padeda paruošti kūną poilsiui ir kokybiškiau išsimiegoti. Todėl ekspertė rekomenduoja prieš naktį suvalgyti šių vaisių – išsimiegosite daug geriau. Pasak miego ekspertės Jasmin Lee, gerai išsimiegoti gali padėti bananai. Jos teigimu, juose daug naudingų medžiagų – kalio, magnio, vitamino B6, baltymų.
2024-02-19
REKLAMA
Specialistė parodė 3 pratimus, kurie padės atsikratyti knarkimo: išbandykite  Specialistė parodė 3 pratimus, kurie padės atsikratyti knarkimo: išbandykite

Specialistė parodė 3 pratimus, kurie padės atsikratyti knarkimo: išbandykite

TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“ profesorius Alvydas Unikauskas prakalbo daugeliui žmonių aktualia tema – kaip atsikratyti knarkimo. Laidos viešnia, „Antėja“ gydytoja otorinolaringologė (LOR) Austėja Pečeliūnienė sako, kad kai kuriais atvejais gali pagelbėti gerklės raumenų stiprinimas. 3 pratimai „Yra duomenų, kad burnos ir liežuvio pratimai gali būti veiksminga priemonė norint sustabdyti knarkimą. Pirmasis pratimas – sukandame dantis ir liežuvio galiuku stumiame priekinius dantis pirmyn.
2024-01-05
REKLAMA
Šie patarimai padės išsaugoti santuoką: Unikauskas išdavė, kaip kovoti su knarkimu  Šie patarimai padės išsaugoti santuoką: Unikauskas išdavė, kaip kovoti su knarkimu

Šie patarimai padės išsaugoti santuoką: Unikauskas išdavė, kaip kovoti su knarkimu

Kokybiškas miegas užtikrina puikią savijautą visą dieną, tačiau saldžius sapnus gali gadinti ne kas kitas, o klaikus antrosios pusės knarkimas. TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“ profesorius Alvydas Unikauskas kartu su „Eurovaistinės“ vaistininke Jovita Alekniene patarė, kaip kovoti su šia problema ir taip galbūt netgi išsaugoti santuoką. Knarkimu ėmė skųstis žmona Laidos svečias Tomas pasakoja, kad knarkimo problema atsirado tuomet, kai jis priaugo keletą papildomų kilogramų.
2024-01-01
REKLAMA
Kamuoja nemiga? Unikauskas įspėja nedaryti vienos klaidos  Kamuoja nemiga? Unikauskas įspėja nedaryti vienos klaidos

Kamuoja nemiga? Unikauskas įspėja nedaryti vienos klaidos

TV3 žiūrovų pamėgtoje „Kviečiame daktarą“ laidoje Alvydas Unikauskas ir „Eurovaistinės“ vaistininkė Jovita Aleknienė prakalbo daugeliui aktualia tema – kaip įveikti nemigą. Laidos vedėjas atskleidė, kodėl esame linkę pabusti tam tikru nakties metu ir, kokią klaidą dažniausiai daro su miego sutrikimais susidūrę pacientai. Prabusti naktį – normalu Vida iš Kauno pasakoja, kad dažnai naktimis prabunda apie 3 valandą ir nebegali užmigti.
2023-12-04
REKLAMA
Išgirskite juokingiausius knarkimo čempionus – tarp dalyvių ne tik žmonės, bet ir keturkojai (nuotr. Shutterstock.com) Išgirskite juokingiausius knarkimo čempionus – tarp dalyvių ne tik žmonės, bet ir keturkojai (nuotr. Shutterstock.com)

Išgirskite juokingiausius knarkimo čempionus – tarp dalyvių ne tik žmonės, bet ir keturkojai

„Power Hit Radio“ surengtame knarkimo čempionate jau spėjo užsiregistruoti daugybė dalyvių. Tarp atsiųstų linksmų vaizdo įrašų galima išvysti knarkiančius vaikus, suaugusiuosius ir net augintinius! Juokingiausi vaizdeliai Knarkimo čempionato dalyvis pasidalijo iš koto verčiančiu įrašu ir be gailesčio rėžė: „Lunatikas knarklys!“ Kita dalyvė užfiksavo saldžiai parpiantį šunelį: Knarkimo prakeiksmas nepralenkia ir vaikų.
2023-11-23
REKLAMA
Naktį sunku užmigti, o ryte – prabusti: pataria, kaip sureguliuoti miego režimą  Naktį sunku užmigti, o ryte – prabusti: pataria, kaip sureguliuoti miego režimą

Naktį sunku užmigti, o ryte – prabusti: pataria, kaip sureguliuoti miego režimą

„Ar žinojote, kad žmonės yra vienintelė rūšis, kuri dėl įvairių priežasčių, pavyzdžiui, darbo, pramogų ar socialinės veiklos, gali sąmoningai atidėti miegą? Tad nenuostabu, jog kintant sezonui bei kasdienėms veikloms gali  keistis ir mūsų miego įpročiai“, – pasakoja ,,Eurovaistinės“ vaistininkė Elvyra Ramaškienė. Ji įvardija, kas lemia sezoninius miego režimo pokyčius bei pataria, ką daryti, norint gerai išsimiegoti.
2023-10-23

Prieš naktį suvalgykite šį produktą: vienas, du ir jau miegosite

Geram miegui įtakos gali turėti tai, ką valgote likus kelioms valandoms iki miego. Tam tikri produktai ramina smegenis ir padeda užmigti, todėl specialistai ragina valgyti šiuos produktus prieš miegą – išsimiegosite puikiai. Nerekomenduojama prieš pat miegą daug ir sočiai prisivalgyti, nes tai gali sukelti diskomfortą ir virškinimo sutrikimus, tačiau kai kurie užkandžiai išties padeda užmigti, tad nereikėtų bijoti jų suvalgyti prieš miegą.
2023-10-02

Pasisodinkite šiuos augalus namuose: geriau miegosite

Sodininkas Andrew White’as tikina, kad norint geriau miegoti, sumažinti stresą ar paprasčiausiai pagerinti miego kokybę, namuose reikia auginti tam tikrus augalus. Kokie augalai gali padėti susiduriant su nemiga jis pasidalino ir su kitais. Andrew sakė: „Augalai miegamajame gali ne tik pagražinti kambario estetiką, bet ir pagerinti jūsų miego kokybę. Miegamajame laikomi augalai padeda oro kokybei, mat sugeria į save ir filtruoja anglies dioksidą bei išskiria deguonį.
2023-10-02

Miegate vienoje lovoje su partneriu? Turi jums liūdnų žinių

Visi žinome, kaip sunku kartais gerai išsimiegoti, o vienas gydytojas turi blogų naujienų poroms – jie niekada neturėtų miegoti vienoje lovoje. Gydytojas patarė poroms, norinčioms gerai išsimiegoti, nemiegoti vienoje lovoje, nes tai gali turėti įtakos jų miego kokybei ir bendrai sveikatai.
2023-09-03

Knarkti nustosite akimirksniu: pasidalino veiksminga gudrybe

Daugybė žmonių turi nemalonų naktinį įprotį – knarkimą. Jei esate tas, kuris knarkiate, galite patys pabusti nuo skleidžiamo garso, tačiau dažniausiai kenčia partneriai, kuriems tai trukdo užmigti. Tačiau knarkti galite nustoti greitai ir lengva, tam pravers šie patarimai. Daugelis knarkia dėl to, kad miega ant nugaros. Gera žinia ta, kad tai paprastai galima išspręsti. Jei knarkiate miegodami ant nugaros, imkitės veiksmų, kad miegotumėte ant šono.
2023-08-30

Atskleidė, ar prieš miegą būtina nueiti į dušą: kiti to nežino

Daugumai žmonių prausimasis duše vakare yra savotiškas dienos užbaigimas. Tačiau pasirodo, toks įprotis gali turėti įtakos jūsų miego kokybei bei kūno temperatūrai. Taigi, verta, ar ne, prieš einant miegoti praustis duše? Mokslininkai nustatė, kad prausimasis duše prieš miegą gali turėti įtakos žmogaus miego kokybei, kuri susijusi su kūno temperatūra.
73 2023-08-24

Per karščius miegate nuogi? Turi jums liūdnų žinių

Sinoptikai skelbia, kad Lietuvoje fiksuojamas pavojingas meteorologinis reiškinys – tropinės naktys, kai temperatūra nenukrenta žemiau 20 laipsnių. Išsimiegoti tokiomis karštomis naktimis gali būti sunku. Tačiau jei esate tarp tų, kurie karštomis naktimis miega nuogi, ekspertai turi jums liūdnų žinių.
102 2023-08-16

Prastai miegate? Štai ką turite padaryti

Pablogėjusi miego kokybė gali varginti net 30–40 proc. populiacijos, rodo įvairiose šalyse atlikti tyrimai. Nepaisant to, jog miegas vis labiau pripažįstamas kaip kritiškai svarbus komponentas žmogaus sveikatai, neretai žmonės nė nenutuokia turintys miego sutrikimų. Vilniaus „Kardiolitos klinikų“ Neurologijos centro gydytoja neurologė Rasa Stonkutė-Gailienė pažymi, kad žmogaus sveikatai pavojinga tiek nemiga, tiek per ilgas miegas.
2023-07-13

Karštą naktį užmigsite daug greičiau: išbandykite 1 miego pozą

Karštomis naktimis daugeliui darosi vis sunkiau užmigti. Išpila prakaitas, neįmanoma patogiai įsitaisyti, todėl miego kokybė prastėja. Tačiau miego ekspertė išdavė geriausią miego pozą, kuri padės net karščiausią naktį greičiau užmigti ir gerai išsimiegoti.  Pasak „Dreams“ miego ekspertės Sammy Margo, karštis sukelia nemažai problemų dėl melatonino – hormono, kuris sukelia mieguistumą, išsiskyrimo, rašo mirror.co.uk.
2023-06-08

Knarkimo atsikratysite be vargo: štai, kas padės

Visi pažįsta ką nors, kas knarkia – arba jūs trukdote, arba trukdo jums. Visame pasaulyje su knarkimu susiduria milijonai žmonių. Pastebima, kad vyrai knarkia tris kartus dažniau nei moterys. Tačiau yra keletas patarimų, kurie gali padėti to atsikratyti. Knarkimas ne visada būna problema pačiam knarkiančiajam, tačiau tai absoliutus košmaras jų partneriams. Kad nustotų knarkti ir galėtų ramiai išsimiegoti, daugelis žmonių naudoja nosies juosteles ar keičia miegojimo pozą, rašo mirror.co.uk.
112 2023-04-27

Atsikratykite knarkimo: padės 1 gudrybė

Naujų tyrimų duomenimis, daugiau nei pusė kenčiančiųjų nuo knarkimo imasi įvairiausių priemonių, kad jį sustabdytų. Tačiau yra vienas būdas, kuris padės įveikti knarkimą – paprasčiau nebūna. Apklausos metu paaiškėjo, kad 56 proc. mūsų knarkia arba turi partnerį, kuris knarkia. Vis dėlto, nors žmonės griebiasi pačių keisčiausių būdų, kad atsikratytų knarkimo, vienas būdas yra išties veiksmingas.
2023-03-12

Miegate šalia pasidėję telefoną? Turi jums blogų žinių

Daugelis žmonių savo telefoną miego metu laiko pasidėję ant naktinio stalelio, o kartais su juo užmiega ir rankoje. Tačiau toks įprotis nėra naudingas sveikatai. Dažniausiai miego metu telefono įrenginiai lieka padėti ant naktinio staliuko, kad ryte galėtume be didelio pastangų išjungti nustatytą žadintuvą. Visgi, toks elgesys – laikyti mobilių telefoną miegamajame – nėra rekomenduojamas, kadangi tai gali turėti neigiamos įtakos miego kokybei. Tačiau kiti su tuo gali nesutikti.
2022-08-14

Išdavė 1 gudrybę, kuri padės užmigti greičiau: išbandyti tikrai verta

Prabudimas naktį, sukiojimasis iš vieno šono į kitą – ženklai, kurie rodo, kad esate sunkiai užmiegantis asmuo. Pasak James Wilson, kuris yra miego ekspertas, tam, kad greičiau užmigtumėte iki miego vertėtų praleisti bent valandą be jokių trikdžių, pabūti ramiai. James Wilson tikina, kad iš tiesų, nėra svarbu kuriuo metu užmigsite, jei tik būsite gerai apsikamšę save minkštais patalais.
2022-02-04
REKLAMA
Lininė patalynė (nuotr. Shutterstock.com) Lininė patalynė (nuotr. Shutterstock.com)

Geresniam miegui: 10 faktų, kuriuos sužinoję rinksitės tik šio audinio patalynę

Miegodami žmonės praleidžia trečdalį savo gyvenimo, tačiau miegas toli gražu nėra tik laikas, praleistas gulint lovoje. Nuo pastarojo kokybės priklauso mūsų tiek fizinė, tiek emocinė sveikata, produktyvumas, nuotaika ir daugelis kitų faktorių. Dėl šių priežasčių pasirūpinti kokybišku ir ramiu miegu nenuginčijamai svarbu ir vienas iš būdų tai užtikrinti yra tinkamas patalynės pasirinkimas.
2021-12-13

Kankina nemiga? Keli patarimai, kaip kovoti su miego problemomis

Prasta miego kokybė gali sukelti nerimą, o nerimas gali pabloginti miego kokybę, teigia psichinės sveikatos labdaros organizacija „Mind“. Miego trūkumas tampa problema, kai jis paveikia kasdienį žmogaus gyvenimą. Žmonės pradeda nerimauti, jeigu jaučia, kad miego trūkumas trukdo jiems aiškiai dėlioti savo mintis. Nemiga taip pat yra susijusi ir su depresija, psichoze ir potrauminio streso sindromu.
2021-05-09

Prie lovos padėkite šį vaisių – rezultatą pajusite per naktį

Citrina yra ne tik vaisius, naudojamas maisto gamybai ar buities darbams, bet ir puikus produktas, galintis pagerinti jūsų sveikatą.  Citrinoje yra daug vertingų maistinių medžiagų, įskaitant manganą, kalį, magnį, kalcį, antioksidantus, vitaminus A ir B ir, žinoma, vitaminą C. Moksliškai įrodyta, kad perpjautos citrinos laikymas šalia lovos gali pagerinti oro kokybę, miegą,  kvėpavimo takų darbą ir padėti atsikratyti erzinančių musių ir uodų.
2021-02-18

Pasakė, kodėl geriau miegoti be pagalvės: pajusite neįtikėtiną naudą

Pirmosios pagalvės buvo pagamintos iš akmens ir tik turtingi žmonės galėjo sau leisti jas turėti. Skirtingai nuo senovinių akmeninių pagalvių, tos, kurias naudojame šiandien, yra minkštos ir purios, o daugelis žmonių neįsivaizduoja savo miego be jų. Tačiau ar žinojote, kad miegas su pagalve nėra pats geriausias būdas pailsėti ir gali turėti neigiamos įtakos jūsų sveikatai? „Bright Side“ pataria, kodėl turėtumėte miegoti be pagalvės, nors iš pradžių tai padaryti gali būti nelengva.
2020-12-23

Prieš miegą kitą kartą išgerkite stiklinę pieno: rezultatą pastebėsite akimirksniu

Pienas yra puikus naudingų medžiagų šaltinis ir yra naudingas jūsų kūnui. Dar daugiau naudos jis atneš, jeigu prieš eidami miegoti išgersite stiklinę pieno. Pavyzdžiui, tai ne tik padės greičiau užmigti, bet ir paskatins svorio metimą. „Bright side“ atrado daugiau priežasčių, kodėl išgerti stiklinę pieno prieš miegą gali būti puikus naujas įprotis. Pienas pagerina miego kokybę Keletas tyrimų yra įrodę, kad pienas gali pagerinti ir žmonių, ir gyvūnų miego kokybę.
2020-10-30

Rekomenduoja miegoti be pižamos: įvardijo privalumus

Žmonės, kurie miega mažiau, dažnai turi problemų su svoriu, būna mažiau fiziškai aktyvūs ir apskritai susiduria su daugiau sveikatos problemų. Tačiau yra vienas paprastas būdas, kaip išvengti šių problemų – tiesiog nusivilkite pižamą. „Bright side“ sudarė sąrašą priežasčių, kodėl turėtumėte apsvarstyti galimybę atsisakyti pižamų. 1. Padeda geriau išsimiegoti Pasirodo, kad mūsų kūnai pailsi geriau, kai kūno temperatūra yra šiek tiek žemesnė.
2020-10-16

Perspėjo apie prastą vaikų miego režimą: pasekmės liūdina

Miego metu organizmas gyja, įsitvirtina prisiminimai, persitvarko kai kurie neuronų tinklai smegenyse. Taigi, nieko keisto, kad miegas yra itin svarbus vaikams, kurių smegenys dar vystosi. Naujas tyrimas atskleidė, kokią didelę žalą prastas miego režimas daro vaikams. Vaikų miego režimu rūpinasi tėvai. Tačiau jie patys dažnai būna nepakankamai rūpestingi, vaikus taip pat vilioja elektronika ar tėvų žiūrimi TV serialai.
2020-02-14

Anksčiau žmonės miegojo du kartus dienoje – mokslininkai sako, kad ir dabar taip reikėtų

Šiais laikais mūsų laikas yra labai užimtas ir visuomet stengiamės jį išnaudoti kiek įmanoma produktyviau. Tai ne visada įmanoma, nes kartais tiesiog norisi miego. Bet ar žinojote, kad Europoje iki pat 17 amžiaus pabaigos buvo priimta per miegoti net du kartus dienoje? Tokį faktą tvirtina istorikas Rogeris Ekirchas. Jis sako, kad pirmą kartą žmonės guldavosi praėjus porai valandų po saulėlydžio. Šis laikas nebuvo fiksuotas – žmonės eidavo miegoti, kai nebeturėdavo ko veikti.
2019-07-18

Sutrikęs miegas – palankios sąlygos užklupti baisiausioms ligoms

Daugelio iš mūsų rytas prasideda nuo žadintuvo skambėjimo, tačiau įprasta, kad dėl nerimo, įtampos mus kamuoja sutrikęs miegas. Neretas atvejis, kada prieš numatytą laiką keltis esame atsibudę keliomis valandomis anksčiau. Tokiu atveju dažniausiai nesėkmingai stengiamės užmigti, kamuojami minčių apie laukiančią svarbią dieną ir gresiantį nuovargį. Sutrikusio miego pasekmės Miegas kritiškai svarbus tiek psichinei, tiek fizinei mūsų sveikatai.
REKLAMA
Miegas (nuotr. Fotolia.com) Miegas (nuotr. Fotolia.com)

Sveika mityba – žingsnis link kokybiškesnio miego

Miego kokybė lemia mūsų dienos produktyvumą, sveikatą bei savijautą, tad geras poilsis naktį visada labai svarbus. Visgi įtemptas gyvenimo ritmas, nuolat patiriamas stresas trukdo išsimiegoti kokybiškai. Be to, dėl šių išvardintų priežasčių sudėtinga išsiugdyti ir tinkamus mitybos įpročius. Visi šie dalykai tarpusavyje susiję, tad valgymo įpročiai nakties poilsiui taip pat daro didelę įtaką. Žinant kelis mitybos patarimus, kaip maitintis vakare, jau žengsite žingsnį kokybiškesnio miego link.
2015-09-24

Suomių ir lietuvių gaminys įprastą lovą pavers išmaniąja

Suomių bendrovė „Beddit“ ir lietuvių „E-Bros“ bendromis jėgomis kuria įrenginį, kuris įprastą lovą paverčia išmaniąja ir leidžia stebėti miego kokybę. Pranešama, kad 500 tūkst. JAV dolerių (apie 1,25 mln. litų) kolektyvinio finansavimo būdu pritraukęs projektas mobiliuoju telefonu pateikia miego kokybės ataskaitas ir patarimus, ką daryti, kad poilsis naktį būtų geresnis. Pasak „Beddit“ vadovo Lasse Leppäkorpi, rinkoje rasime ne vieną įrenginį, padedantį stebėti miego kokybę.
2014-04-16

Kaip miegant dvi valandas per parą jaustis žvaliai

"Jie sako, kad jis miega tik vieną valandą per naktį. Ar žinai ką nors apie šį tipą? Tailerį Durdeną?", - tekstas iš vaidybinio filmo "Kovos klubas". Kodėl mes praleidžiame trečdalį savo laiko miegodami, iki šiol mokslininkai žino gėdingai mažai. Negali būti taip paprasta, kad mes miegame paprasčiausiai tam, kad atsinaujintų audiniai. Pavyzdžiui, suaugusios žirafos sveria apytiksliai 798 kilogramus, o miega jos vidutiniškai tik 1,9 valandos per parą.
2012-11-24

Nemigą reikia šalinti iš pat šaknų

Miego kokybei įtakos turi ir vakarienė. Jei naktimis gerai neišsimiegama, dažniausiai griebiamasi migdomųjų vaistų. Bet jie nebūtini! Pasinerti į sapnų karalystę padės tinkamas maistas. Ilgai neužmiegama Kad netektų ilgai vartytis lovoje ir skaičiuoti avis, patartina vakare suvalgyti lėkštę tirštos pomidorų sriubos su bazilikais, rudųjų ryžių su šafranu, sukrimsti kelis meduolius arba bananą.
2010-03-15
Į viršų