miego ciklas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „miego ciklas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „miego ciklas“.
Prasidėjusią menopauzę išduoda šie simptomai: nenumokite ranka
Menopauzė – natūralus moters organizmo pokytis, reikalaujantis prisitaikymo ir supratimo. Menopauzės simptomai gali skirtis nuo lengvų iki intensyvių, veikti fizinę ir emocinę gerovę, todėl svarbu juos atpažinti, norint palengvinti savo būseną.
Apie menopauzei būdingus simptomus bei jų malšinimą komentuoja vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkė Ieva Sauserytė ir „Eurovaistinės“ vaistininkė Jovita Aleknienė.
Pasakė, kada idealus laikas nueiti miegoti: sveikata jums padėkos
Nors miegas gali atrodyti kaip įprasta veikla, jis yra neįkainojama žmogaus sveikatos ir gerovės dalis. Kartais žmonės galvoja, kad daugiau miego reiškia mažesnį nuovargį ryte. Pasirodo, tai gali būti ne visai teisinga, ir ekspertai nustatė tobulą laiką, kada reikia nueiti miegoti.
Ar kada nors yra buvę taip, kad einate miegoti anksti, nes turite laiku atsikelti į darbą, o ryte jaučiatės dar labiau pavargę?
Tai išduoda, kad elgiatės neteisingai.
Kaip galų gale užmigti: šeši puikūs patarimai ir vienas nenaudingas
Tyrėjai, atlikę naują miego kokybės tyrimą, išskyrė dalykus kurie padeda žmonėms miegoti kokybiškai ir laiku. Laikantis šių patarimų galima išsiugdyti gerą miego kultūrą, kuri sumažins tikimybę panirti į depresiją ar susidurti su kitomis psichinėmis problemomis, rašoma BBC.
Ilgai vakarais mirkstate telefone? Mokslininkai turi naujienų
Išmanieji telefonai neturėtų būti naudojami po 22 valandos vakare, remiantis neseniai atliktu didžiausiu miego trikdžių ir „nelaimingumo jausmo“ tyrimu, rašo „The Times“. Šis tyrimas – pirmasis didelio masto bandymas atsakyti į klausimą, ar nešiojamieji įrenginiai gali paveikti mūsų biologinius laikrodžius. Jo metu buvo ištirta 91 tūkst. vidutinio amžiaus žmonių. Jų cikardinis (paros) ritmas buvo prilyginamas sveikam ciklui – dienos aktyvumas ir nakties poilsis.
Bloga žinia naktinėtojams: toks miego ciklas kenkia sveikatai
Mokslininkams pirmą kartą istorijoje žmogaus smegenyse pavyko atrasti fizinių įrodymų, kurie lemia, ar žmogus labiau mėgsta keltis anksti ryte, ar ilgiau pamiegoti. Atradimas padės nustatyti, kodėl naktinėtojai yra labiau linkę susirgti depresija. Maždaug 10 proc. žmonijos anksti eina miegoti ir anksti keliasi, 20 proc. – ilgiau naktinėja ir ilgiau miega. Likę 70 proc., pasak mokslininkų, yra „kažkur tarp vyturio ir pelėdos“, praneša newscientist.com.