mianmaras
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „mianmaras“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „mianmaras“.
Žiniasklaida: popiežius pasiūlė suteikti prieglobstį Vatikane įkalintai Mianmaro lyderei
Popiežius Pranciškus pasiūlė suteikti prieglobstį Vatikano teritorijoje Mianmaro chuntos kalinamai buvusiai šalies vadovei Aung San Suu Kyi, antradienį pranešė Italijos žiniasklaida.
„Paprašiau paleisti Aung San Suu Kyi ir Romoje susitikau su jos sūnumi. Pasiūliau Vatikanui suteikti jai prieglobstį mūsų teritorijoje“, – sakė popiežius per susitikimus su jėzuitais Azijoje, kurioje lankėsi anksčiau šį mėnesį.
Mianmaro šiaurėje tūkstančiai žmonių atsidūrė potvynio spąstuose
Per potvynius šiauriniame Mianmare savo namuose įstrigo tūkstančiai žmonių, nutrūko elektros tiekimas bei telefono linijos, antradienį pranešė gyventojai ir vietos žiniasklaida. Valstijos meteorologijos tarnyba perspėjo apie dar stipresnę liūtį.
Šaltinis: nušalinta Mianmaro lyderė Aung San Suu Kyi perkelta iš kalėjimo į namų areštą
Mianmaro chunta perkėlė nušalintą demokratijos lyderę Aung San Suu Kyi iš kalėjimo į namų areštą, trečiadienį naujienų agentūrai AFP pranešė šaltinis.
Šalies karinės valdžios atstovas atskirai teigė, kad vyresnio amžiaus kaliniams per karščius suteikiama „būtina priežiūra“.
Iš karto nebuvo aišku, ar šis sprendimas yra laikinas, ar reiškia, kad 78-erių Nobelio premijos laureatei bausmė sumažinta.
Kariniai šaltiniai: mirties bausme nuteisti trys Mianmaro brigados generolai
Mianmaro chunta nuteisė mirties bausme tris brigados generolus, kurie praėjusį mėnesį kartu su šimtais karių pasidavė ir perdavė strategiškai svarbų miestą Kinijos pasienyje etninių mažumų kovotojams, pirmadienį naujienų agentūrai AFP pranešė kariniai šaltiniai.
„Trys brigados generolai, įskaitant Laukajaus vadą, buvo nuteisti mirties bausme“, – AFP sakė karinis šaltinis, kalbėjęs su anonimiškumo sąlyga, nes nebuvo įgaliotas kalbėti su žiniasklaida.
Kinija: taikos derybos dėl konflikto šiauriniame Mianmare davė teigiamų rezultatų
Kinija pirmadienį pareiškė, kad taikos derybos dėl konflikto šiauriniame Mianmare davė teigiamų rezultatų.
Derybos buvo surengtos po ištisas savaites trukusių chuntos ir etninių mažumų ginkluotų grupuočių kovų.
„Kinija džiaugiasi, kad Šiaurės Mianmaro konflikto šalys surengė taikos derybas ir pasiekė teigiamų rezultatų“, – sakė užsienio reikalų ministerijos atstovė spaudai Mao Ning.
Ji pridūrė, kad Pekinas ir toliau teiks paramą ir padės siekti šio tikslo.
JT vadovas labai susirūpinęs dėl plintančio konflikto Mianmare
Jungtinių Tautų generalinis sekretorius Antonio Guterresas trečiadienį pareiškė, kad yra labai susirūpinęs dėl plintančio konflikto Mianmare, kilusio, kai praėjusį mėnesį etninių ginkluotų grupuočių aljansas pradėjo puolimą prieš kariuomenę.
A. Guterresas yra labai susirūpinęs dėl konflikto išplitimo didžiulėje šalies teritorijoje, sakoma JT generalinio sekretoriaus atstovo Stephane'o Dujarrico pareiškime. Dėl šio konflikto, JT teigimu, daugiau kaip 200 tūkst.
Rusijos karinis jūrų laivynas dalyvauja pratybose su Mianmaro karinėmis jūrų pajėgomis
Rusijos karinio jūrų laivyno vadas susitiko su Mianmaro chuntos lyderiu prieš antradienį prasidedančias bendras pratybas jūroje, pranešė Mianmaro valstybinė žiniasklaida.
Landsbergis Niujorke susitiko su Butano bei Mianmaro atstovais
Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis Niujorke susitiko su Butano bei Mianmaro atstovais.
„Nepaisant autokratinių jėgų nuolatinių pastangų įrodyti, kad tiesa yra galios pusėje, mažų valstybių balsas taisyklėmis grįstame pasaulyje yra ir girdimas, ir svarbus. Ukrainos pergalė lems, kokiame – brutalios jėgos ar pagarbos taisyklėms – pasaulyje mes gyvensime artimiausiu metu“, – per susitikimą sakė G. Landsbergis.
JT vadovas: sistemingos represijos žlugdo Mianmaro demokratijos viltis
Jungtinių Tautų generalinis sekretorius Antonio Guterresas ketvirtadienį Indonezijoje vykstančiame Pietryčių Azijos šalių asociacijos (ASEAN) aukščiausiojo lygio susitikime pareiškė, kad chuntos valdomame Mianmare viltis sugrįžti prie demokratijos žlugdo sistemingos represijos.
„Žiaurus smurtas, didėjantis skurdas ir sistemingos represijos žlugdo viltis sugrįžti prie demokratijos“, – sakė jis prieš derybas su ASEAN, kuriai priklauso ir Mianmaras, lyderiais.
Mianmaro chunta tikriausiai surengs rinkimus 2025 metais, sako partijų pareigūnai
Mianmaro chunta tikriausiai surengs rinkimus 2025 metais, antradienį naujienų agentūrai AFP sakė kariuomenės sankcionuotų partijų pareigūnai.
„Tikėtina, kad rinkimai bus surengti 2025 metais“, – AFP sakė kariškių remiamos Sąjungos solidarumo ir plėtros partijos aukšto rango narys. Kitos chuntos patvirtintos partijos narys irgi pranešė šią žinią.
36 politinėms partijoms duotas leidimas dalyvauti bet kokiuose būsimuose rinkimuose, antradienį nurodė chuntos suformuota rinkimų komisija.
REKLAMA
REKLAMA
Lėktuve – neeilinis įvykis: žmonės puolė į pagalbą
Lėktuvo keleiviai Mianmare tapo neeilinio įvykio liudininkais – jų akivaizdoje gimė kūdikis.
Mianmare vietinio lėktuvo iš Tachileiko į Rangūną keleivei staiga pasidarė bloga.
Paaiškėjo, kad vos 20 minučių nuo pakilimo nėščia moteris pradėjo gimdyti. Kiti lėktuvu skrendantys žmonės nelaukė, kol lėktuvas nusileis ir atvyks medikai, o padėjo kūdikiui pasaulį išvysti lėktuvo salone.
Tuo metu lėktuvas apsisuko atgal į Tachileiką, ten medikai apžiūrėjo gimdyvę su kūdikiu.
Nušalinta Mianmaro lyderė Aung San Suu Kyi perkelta iš kalėjimo
Mianmaro civilinė lyderė Aung San Suu Kyi, nušalinta per 2021-ųjų karinį perversmą, iš kalėjimo buvo perkelta į vieną vyriausybės pastatą, penktadienį pranešė jos partijos pareigūnas.
„Aung San Suu Kyi pirmadienio vakarą buvo perkelta į aukšto lygio patalpų kompleksą“, – naujienų agentūrai AFP penktadienį sakė Nacionalinės demokratijos lygos pareigūnas, laikydamasis anonimiškumo sąlygos.
Blinkenas: Mianmaro chunta turi nutraukti smurtą ir grįžti prie demokratijos
JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas penktadienį Pietryčių Azijos ministrams pareiškė, kad Vašingtonas ir regiono valstybės turi spausti Mianmaro valdančiąją chuntą sudėti ginklus ir grįžti prie demokratinio valdymo.
Prieš daugiau nei dvejus įvykęs pučas nutraukė trumpą Mianmaro demokratinį eksperimentą ir įstūmė šią Pietryčių Azijos valstybę į kruvinus neramumus.
Po karinio perversmo buvo nušalinta Aung San Suu Kyi vyriausybė.
Blinkenas su ASEAN aptars, kaip pasipriešinti Kinijai ir daryti spaudimą Mianmarui
JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas derybose su Pietryčių Azijos valstybėmis aptars, kaip pasipriešinti Kinijai ir daryti spaudimą Mianmaro chuntai, penktadienį sakė vyriausiasis jo padėjėjas.
A. Blinkenas po Vilniuje vyksiančio NATO aukščiausiojo lygio susitikimo, skirto Ukrainai, iš karto išskris į Džakartą derybų su Pietryčių Azijos valstybių asociacijos (ASEAN) užsienio reikalų ministrais.
Praėjusį mėnesį A. Blinkenas apsilankė Pekine, siekdamas suvaldyti padidėjusią įtampą.
JT: Mianmarą nusiaubus ciklonui „Mocha“ mažiausiai 800 000 žmonių reikia skubios pagalbos
Mianmare mažiausiai 800 000 asmenų reikia skubios pagalbos maistu ir kitos paramos po to, kai šią šalį nusiaubė ciklonas „Mocha“, penktadienį pranešė Jungtinės Tautos.
Sekmadienį Mianmarą ir kaimyninį Bangladešą užklupo smarkus lietus ir vėjas, kurio greitis siekė iki 195 km per valandą. Mianmaro chunta nurodė, kad žuvo 145 asmenys, tačiau žiniasklaida pranešė, kad šis skaičius yra gerokai didesnis.
Ciklonas „Mocha“ Mianmare pasiglemžė mažiausiai 60 gyvybių
Nuo ciklono nukentėjusiame Mianmare žuvo mažiausiai 60 žmonių, antradienį pranešė vietos lyderiai ir valstybinė žiniasklaida.
Vakarinėje Rachinų valstijoje žuvusiųjų skaičius siekia mažiausiai 41, antradienį naujienų agentūrai AFP pranešė vietos lyderiai.
Mianmaro vakarinei pakrantei smogęs ciklonas „Mocha“ pražudė 29 žmones, dar šimtai sužeisti
Aukų skaičius po to, Vakarinei Mianmaro pakrantei smogė galingas ciklonas „Mocha“, išaugo iki 29, pranešė pareigūnai iš vietos, kurioje pamažu atkuriamas nutrūkęs ryšys.
Ciklonas „Mocha“, kurio vėjo greitis siekė iki 195 kilometrų per valandą, pasiekė sausumą tarp Koks Bazaro Bangladeše ir Sitvės Mianmare, ir tai buvo didžiausia audra Bengalijos įlankoje per daugiau nei dešimtmetį.
Ciklonas „Mocha“ pasiekė Bangaledešo ir Mianmaro pakrantes
Ciklonas „Mocha“ sekmadienį pasiekė Bangladešo ir Mianmaro pakrantes, pranešė Bangladešo meteorologijos departamento biuras.
„Dabar jis kerta Koks Bazaro ir Šiaurės Mianmaro pakrantę. Tikėtina, kad iki sekmadienio popietės jis judės šiaurės-šiaurės rytų kryptimi ir baigs kirsti Koks Bazaro ir Šiaurės Mianmaro pakrantę netoli Sitvės“, – teigiama departamento išplatintame pareiškime.
Mianmaro chunta per Naujųjų metų amnestiją paleidžia 3 000 kalinių
Mianmaro chunta pirmadienį paskelbė, kad budistų Naujųjų metų proga paleis daugiau kaip 3 tūkst. kalinių, bet nenurodė, ar tarp paleidžiamų asmenų yra žmonių, įkalintų per karinės valdžios kruviną susidorojimą su nepritariančiaisiais.
Daugiau kaip prieš dvejus metus įvykdžiusi perversmą, išprovokavusį neramumus ir susirėmimus su pučui nepritariančiais kovotojais, kariuomenė suėmė tūkstančius žmonių.
Po chuntos amnestijos Mianmarą palieka buvusi JK ambasadorė, australų ir japonų kaliniai
Buvusi britų ambasadorė, Australijos ekonomikos patarėjas ir Japonijos žurnalistas ketvirtadienį išvyko iš Mianmaro, chuntai paleidus beveik 6 000 kalinių, pranešė naujienų agentūros AFP korespondentas ir diplomatiniai šaltiniai.
Pietryčių Azijos šalyje nuo praėjusių metų karinio perversmo ir kruvino susidorojimo su opozicija, per kurį tūkstančiai žmonių buvo įkalinti, tęsiasi neramumai.
ES išplėtė sankcijas Mianmarui
Europos Sąjunga antradienį išplėtė sankcijas Mianmaro chuntai – jos taikomos dar 19 asmenų ir subjektų, įskaitant ministrą ir vyriausiąjį teisėją.
ES Taryba paskelbė priemones Mianmarui dėl „besitęsiančio smurto eskalavimo ir šiurkščių žmogaus teisių pažeidimų po karinio perversmo prieš dvejus metus“.
Tai buvo penktasis ES sankcijų paketas pietryčių Azijos šaliai, kurią kariuomenė valdo nuo 2020 metų, kai kariškiai įvykdė perversmą prieš civilinę vyriausybę, vadovaujamą Aung San Suu Kyi, kuri ...
Rusija toliau draugauja su skurdžiomis valstybėmis: perdavė kovinių lėktuvų Mianmarui
Mianmaro kariuomenė priėmė Rusijoje pagamintų kovinių lėktuvų partiją, penktadienį pranešė stebėjimo grupė.
Tai naujausia techninė įranga, atgabenta iš Maskvos, teisių gynėjams kaltinant chuntą vykdant atakas prieš civilius.
Remiantis Rusijos valstybinės žiniasklaidos pranešimais, 2018 metais, vadovaujant išrinktai Aung San Suu Kyi vyriausybei, Mianmaro kariuomenė iš Rusijos įsigijo šešis „Suchoj Su-30“ orlaivius.
Etninės grupės teigimu, Mianmaro kariuomenės oro ataka pražudė 60 šventės dalyvių
Mianmaro kariuomenės oro smūgiai pražudė daugiau nei 60 žmonių – įskaitant dainininkus ir muzikantus – dalyvavusių kačinų etninės mažumos pagrindinės politinės organizacijos šventėje, pirmadienį pranešė grupės nariai ir vienas gelbėtojų.
Pranešama, kad ataka buvo įvykdyta likus trims dienoms iki specialaus Pietryčių Azijos šalių užsienio reikalų ministrų susitikimo Indonezijoje, skirto aptarti augantį smurtą Mianmare.
Mianmaro chunta: per bombų sprogimus prie Jangono kalėjimo žuvo 8 žmonės, 18 sužeista
Mianmaro komerciniame centre Jangone trečiadienį prie kalėjimo sprogo mažiausiai dvi bombos – žuvo aštuoni žmonės, o 18 buvo sužeista, pranešė chunta.
Sprogimai smogė miniai, kuri trečiadienį ryte rikiavosi prie Inseino kalėjimo, kad perduotų siuntinius draugams ir giminaičiams, sakoma chuntos informaciniame pranešime, nenurodant, kiek sprogimų įvyko.
Mianmaro chunta atsakomybę suvertė „teroristams“ ir teigė, kad tarp žuvusiųjų yra trys kalėjimo darbuotojai ir dešimtmetė mergaitė.
Nušalintos Mianmaro lyderės įkalinimo terminas pratęstas iki 26 metų
Nušalintą Mianmaro lyderę Aung San Suu Kyi nuteisus dėl dar dviejų kaltinimų korupcija ir paskyrus jai šešerių metų įkalinimo bausmę, jos įkalinimo terminas pailgėjo iki 26 metų, pranešė apie bylą informuotas šaltinis.
Mianmaro chuntos teismas trečiadienį už kiekvieną iš dviejų kaltinimų korupcija skyrė Aung San Suu Kyi po trejus laisvės atėmimo metus, sakė šaltinis.
UNICEF: per antskrydį ir apšaudymą Mianmare žuvo mažiausiai 11 moksleivių
Jungtinių Tautų vaikų agentūra pranešė, kad per antskrydį ir Mianmaro kaimo apšaudymą žuvo mažiausiai 11 moksleivių.
Nuo praėjusių metų vasario, kai kariuomenė per perversmą užgrobė valdžią, Mianmare tvyro chaosas. Vietos stebėtojų duomenimis, per susidorojimą su kitaminčiais žuvo kone 2 300 žmonių ir daugiau kaip 15 000 buvo suimti.
Šalies šiaurės vakaruose esančiame Sagaingo regione vyko įnirtingiausi mūšiai, o kovotojų prieš perversmą ir kariškių susirėmimuose buvo sudeginti ištisi kaimai.
JT žmogaus teisių vadovė: rohinijų pabėgėliams dar nesaugu grįžti į Mianmarą
Bangladeše viešinti Jungtinių Tautų vyriausioji žmogaus teisių komisarė Michelle Bachelet (Mišel Bačelet) trečiadienį pareiškė, kad rohinjų pabėgėliams vis dar nesaugu grįžti į savo namus Mianmare.
Beveik milijonas rohinjų pabėgėlių iš Mianmaro gyvena skurdžiose stovyklose pietų Bangladeše, kur jie pasitraukė, kai 2017 metais kaimyniniame Mianmare prasidėjo karinis puolimas.
JT tyrėjai: randama vis daugiau įrodymų apie nusikaltimus Mianmare
Jungtinių Tautų tyrėjai antradienį pareiškė, kad yra vis daugiau įrodymų, jog Mianmare po praėjusiais metais surengto karinio perversmo vykdomi nusikaltimai.
JT Nepriklausomo tyrimo mechanizmas Mianmare (NTMM) nurodė surinkęs daug įvykdytų pažeidimų įrodymų, taip pat elementų, bylojančių apie rimčiausius tarptautinius nusikaltimus.
Mianmare japonų žurnalistui pareikšti kaltinimai dėl nepritarimo chuntai kurstymo
Mianmare sulaikytam japonų žurnalistui pareikšti kaltinimai dėl imigracijos įstatymo pažeidimo ir nepritarimo kariuomenei kurstymo, ketvirtadienį pranešė chunta.
Mianmaro kariuomenė po pernai vasarį įvykdyto pučo, nugramzdinusio šią Pietryčių Azijos šalį į chaosą, ėmėsi griežtomis priemonėmis riboti žiniasklaidos laisvę.
Japonų žurnalistas Toru Kubota (Torus Kubota) buvo sulaikytas praėjusią savaitę, kai nušvietė Jangone vykusį protestą.
Lavrovas vyksta vizito į Mianmarą
Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas trečiadienį vyks į Mianmarą susitikti su konflikto krečiamos šalies chuntos lyderiais.
Susidūrusi su precedento neturinčiomis Vakarų sankcijomis ir tarptautine izoliacija dėl agresijos prieš provakarietišką Ukrainą, Rusija vis labiau gręžiasi į Vidurinius Rytys, Aziją ir Afriką.
JT Saugumo Taryba smerkia egzekucijas Mianmare
Jungtinių Tautų Saugumo Taryba pasmerkė Mianmaro chuntos įvykdytą mirties bausmę keturiems kaliniams ir ketvirtadienį sulaukė nušalintų Mianmaro įstatymų leidėjų šešėlinės vyriausybės pagyrimo.
Trečiadienį retai dėl bendros pozicijos po perversmo sutarianti Saugumo Taryba paskelbė pareiškimą, kuriame pasmerkė egzekucijas – pirmąsias Mianmare per pastaruosius dešimtmečius – ir paragino nedelsiant paleisti nuverstą šalies lyderę Aung San Suu Kyi.
Mianmaro chunta: egzekucijų sulaukę kaliniai „nusipelnė daugelio mirties nuosprendžių“
Mianmaro karinės chuntos atstovas antradienį pareiškė, kad keturi kaliniai, kuriems įvykdytos egzekucijos – pirmąkart per pastaruosius dešimtmečius, – „nusipelnė daugelio mirties nuosprendžių“.
„Jei palygintume jiems skirtą bausmę su kitais mirties bausmės atvejais, paaiškėtų, kad jie įvykdė nusikaltimus, už kuriuos nusipelnė daugelio mirties nuosprendžių“, – per eilinę spaudos konferenciją sakė chuntos atstovas Zawas Minas Tunas.
Antony Blinkenas pasmerkė egzekucijas Mianmare
JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas pirmadienį pasmerkė Mianmaro chuntos įvykdytas egzekucijas keturiems kaliniams ir išreiškė įsitikinimą, kad jos nenuslopins judėjimo už demokratiją.
„Šie peiktini smurto aktai dar labiau iliustruoja, kad režimas visiškai nepaiso žmogaus teisių ir teisinės valstybės“, – sakoma A. Blinkeno pareiškime dėl buvusio parlamentaro, garsaus aktyvisto ir dar dviejų žmonių egzekucijų.
JT žmogaus teisių vadovė smerkia žiaurias Mianmaro chuntos egzekucijas
Jungtinių Tautų žmogaus teisių vadovė pirmadienį pasmerkė „žiaurias ir regresyvias“ keturių kalinių egzekucijas Mianmare.
Mianmaro chunta įvykdė mirties bausmę keturiems kaliniams, įskaitant nuverstos lyderės Aung San Suu Kyi partijos buvusį įstatymų leidėją ir žinomą aktyvistą, pirmadienį pranešė šios šalies valstybinė žiniasklaida.
HRW: Mianmaro chuntos įvykdytos egzekucijos – „nepaprasto žiaurumo aktas“
Mianmaro chuntos įvykdyta mirties bausmė keturiems kaliniams, įskaitant nuverstos lyderės Aung San Suu Kyi partijos buvusį įstatymų leidėją ir žinomą aktyvistą, yra „nepaprasto žiaurumo aktas“, pirmadienį pareiškė tarptautinė žmogaus teisių organizacija „Human Rights Watch“ (HRW).
Mianmaro laikraštis „Global New Light of Myanmar“ pranešė, kad keturiems asmenimis buvo įvykdyta mirties bausmė už vadovavimą „žiauriems ir nežmoniškiems teroro aktams“. Leidinys teigė, kad egzekucijos buvo įvykdytos ...
Mianmaro chunta įvykdė egzekucijas keturiems kaliniams, įskaitant buvusį parlamentarą
Mianmaro chunta įvykdė mirties bausmę keturiems kaliniams, įskaitant nuverstos lyderės Aung San Suu Kyi partijos buvusį įstatymų leidėją ir žinomą aktyvistą, pirmadienį pranešė valstybinė žiniasklaida.
Jangone sprogus bombai žuvo du žmonės, dar devyni nukentėjo
Mianmaro komerciniame centre Jangone du žmonės žuvo, dar 11 nukentėjo prie prekybos centro sprogus bombai, trečiadienį pranešė gelbėtojai ir vietos žiniasklaida.
Kol kas jokia grupuotė neprisiėmė atsakomybės už sprogdinimą, įvykdytą antradienio popietę, kai šalyje buvo švenčiama viena budistų šventė.
„Kai ten atvykome, sužeisti žmonės buvo išsibarstę, o ant kelio buvo kraujo“, – naujienų agentūrai AFP sakė vienas gelbėtojų komandos narys.
Mianmaro chunta: dialogas su Aung San Suu Kyi „nėra neįmanomas
Dialogas tarp Mianmarą valdančių kariškių ir nuverstos lyderės Aung San Suu Kyi dėl galimybių užbaigti kruviną krizę, įsiplieskusią po pernai įvykusio karinio perversmo, „nėra neįmanomas“, penktadienį naujienų agentūrai AFP sakė vienas chuntos atstovas.
Ši Pietryčių Azijos valstybė tebėra apimta sumaišties po pernai vasarį įvykusio pučo. Chunta kaunasi su etninių sukilėlių grupuotėmis bei dešimtimis besikuriančių „Liaudies gynybos pajėgų“ kuopelių, o šalies ekonomika tebėra pakrikusi.
Nobelio komitetas smerkia „politinių motyvų paskatintus“ nuosprendžius Aung San Suu Kyi
Norvegijos Nobelio komitetas, skiriantis Nobelio taikos premijas, pasmerkė tris naujus nuosprendžius, pirmadienį paskelbtus nušalintai Mianmaro lyderei Aung San Suu Kyi.
„Nobelio komitetas yra labai susirūpinęs dėl jos padėties“, – naujienų agentūrai AFP išsiųstame elektroniniame laiške nurodė Nobelio komiteto pirmininkė Berit Reiss-Andersen
„Naujausias sprendimas dėl Aung San Suu Kyi yra paskatintas politinių motyvų“, – pridūrė ji.
„Gelbėkit vaikus“ patvirtino: tarp Mianmare išžudytų žmonių yra du jos darbuotojai
Pagalbos organizacija „Gelbėkit vaikus“ antradienį patvirtino, kad tarp daugiau nei 30 Mianmaro rytuose nužudytų žmonių yra du dingusiais laikyti jos darbuotojai.
„Labai liūdėdami šiandien patvirtiname, kad du „Gelbėkit vaikus“ darbuotojai yra tarp mažiausiai 35 žmonių, įskaitant moteris ir vaikus, nužudytų penktadienį, gruodžio 24-ąją, per Mianmaro kariškių išpuolį Kajų valstijoje“, – sakoma organizacijos pareiškime.
JAV: įkalinimo bausmė Aung San Suu Kyi yra įžeidimas teisingumui
Jungtinės Valstijos įkalinimo bausmę Mianmaro nušalintai lyderei Aung San Suu Kyi ir represijas kitų išrinktų figūrų atžvilgiu pirmadienį pavadino „įžeidimais demokratijai ir teisingumui“.
„Raginame režimą paleisti Aung San Suu Kyi ir visus neteisingai sulaikytus [žmones], įskaitant kitus demokratiškai išrinktus pareigūnus“, – sakoma JAV valstybės sekretoriaus Antony Blinkeno pareiškime.
Mianmaro chunta žada paleisti daugiau nei 5 tūkst. protestų prieš perversmą dalyvių
Mianmaras paleis į laisvę daugiau kaip 5 tūkst. asmenų, įkalintų dėl protestų prieš vasarį įvykdytą perversmą, per kurį buvo nušalinta šalies civilinė vyriausybė, pirmadienį pareiškė valdžią užgrobusios chuntos vadas Minas Aungas Hlaingas.
Jis pareiškė, kad iš viso 5 636 kaliniai bus išlaisvinti vėliau spalį budistų minimos Apšvietimo šventės proga.
Triguba krizė prie Kinijos sienų: kokių pokyčių galima tikėtis?
Pirmiausia Šiaurės Korėjoje, tada Mianmare, o dabar ir Afganistane. Atrodo, kad trys Kinijos kaimynystėje vykstančios krizės turi mažai ką bendro. Tačiau Pekinui jos kelia tą patį klausimą: kaip elgtis su strategiškai svarbiomis, tačiau žlungančiomis valstybėmis prie sienos, ir kaip Kinijos atsakas suformuos jos, kaip pasaulinės galios, tapatybę.
Mianmare – kruviniausias savaitgalis po šalies karinio perversmo
Mianmare – kruviniausias savaitgalis po vasario 1-ąją įvykdyto šalies karinio perversmo. Šalies karinė chunta nužudė daugiau nei šimtą civilių kariuomenės dienos proga, netrukus po didžiulio karinio parado į kurį – sveikinti civilius žudančių karių atvyko Rusijos ir Kinijos delegacijos. Perspėjame – reportažas netinkamas vaikams ir jautresniems žiūrovams.
Stebėjimo kameros užfiksuota kraupi akimirka, skelbiama, įvyko vakar priešpiet Mianmare.
Pasaulis smerkia kruviniausią po karinio perversmo dieną Mianmare
Dvylikos šalių gynybos ministrai sekmadienį kartu pasmerkė įvykius Mianmare, kuris šeštadienį išgyveno kruviniausią nuo karinio perversmo dieną, per kurią žuvo mažiausiai 90 žmonių, įskaitant kelis vaikus, kai saugumo pajėgos ėmė šaudyti į protestuojančiuosius prieš perversmą.
Padėtis Mianmare išlieka sudėtinga nuo tada, kai kariuomenė nuvertė ir sulaikė civilinę šalies lyderė Aung San Suu Kyi. Dėl to šalyje kilo masiniai protestai, kurių dalyviai reikalauja grįžti prie demokratijos.
JT: malšinant protestus Mianmare žuvo dešimtys žmonių
Jungtinės Tautos šeštadienį pranešė gavusios informacijos apie „daugybę žuvusių“, tarp kurių esama vaikų, Mianmare chuntos pajėgoms tęsiant „sukrečiantį smurtą“ prieš protestuotojus, reikalaujantiems grįžti prie demokratijos.
Sumaištis Mianmare tęsiasi nuo vasario 1-osios, kai kariškiai nuvertė ir suėmė civilinę lyderę Aung San Suu Kyi.
Mianmare tęsiantis protestams prieš perversmą pašauta mažiausiai 11 demonstrantų, 2 žmonės žuvo
Mianmaro antrajame pagal dydį mieste policijai šeštadienį surengė reidą vietos laivų statykloje ir pradėjo šaudyti koviniais šoviniais ir guminėmis kulkomis į protestuotojus, mėginusius sustabdyti sulaikymus.
Pasak vieno fotonaujienų reporterio, mažiausiai penki žmonės buvo sužeisti guminėmis, kulkomis. Be to, skubiosios pagalbos medikai patvirtino, kad dar mažiausiai šeši žmonės buvo pašauti kovinėmis kulkomis.
Mianmare tęsiasi protestai: JAV paskelbė sankcijas
Didžiulės minios penktadienį, septintąją protestų dieną, užplūdo Mianmaro miestų gatves, reikalaudamos paleisti nušalintą ir sulaikytą lyderę Aung San Suu Kyi, Vašingtonui paskelbus sankcijas už praėjusią savaitę įvykdytą valstybės perversmą atsakingiems generolams.
Pykčio ir pasipiktinimo protrūkis paskatino šimtus tūkstančių žmonių visoje šalyje prisijungti prie mitingų, per kuriuos reikalaujama, kad Mianmaro kariškiai atsisakytų valdžios.
Mianmarą toliau drebina protestai: žmones vaiko vandens patrankomis
Po karinio perversmo Mianmare – didžiausi protestai per dešimtmetį ir nacionalinis streikas. Šalies sostinėje žmones kariškiai vaiko vandens patrankomis.
Mianmarą ir toliau drebina protestai, kurie šalyje įsiplieskė po praėjusią savaitę įtakingų generolų įvykdyto karinio perversmo. Dešimtys tūkstančių žmonių protestuoja jau trečią dieną iš eilės. Tai – didžiausia nepasitenkinimo banga Mianmare per daugiau nei dešimtmetį.
Nuverstosios Mianmaro lyderės patarėjas pranešė esąs sulaikytas
Nuverstosios Mianmaro civilinės lyderės Aung San Suu Kyi (Aung San Su Či) ekonomikos patarėjas australas šeštadienį britų visuomeniniam transliuotojui BBC pranešė, kad po karinio perversmo yra sulaikytas.
Kiek žinoma, Makvorio universiteto profesorius Seanas Turnellis (Šonas Ternelis) yra pirmasis užsienio pilietis, sulaikytas naujosios karinės chuntos, kuri praėjusį pirmadienį areštavo šalies Aung San Suu Kyi ir kitus aukščiausius Nacionalinės demokratijos lygos (NLD) politikus.