mėtos
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „mėtos“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „mėtos“.
Šios žolelės – žarnyno aukso gysla: ragina prisirinkti, kol dar yra
Baigiantis vasarai nepamirškite savo vaistažolių krepšelio papildyti gamtos dovanojamomis gėrybėmis. Daugelis žolininkų pripažįsta, kad vaistažolės ne visada pajėgios išvalyti organizmą nuo toksinų, atstatyti bei sustiprinti sveikatą. Dažnas vaistinių augalų nepažįsta, nežino, kaip jie veikia, tačiau gydymas vaistažolėmis kelia vis didesnį susidomėjimą.
Kai kurios vaistažolės vienam žmogui tinka, o kitam – ne. Taigi, dėl žolelių vartojimo būtina pasitarti su specialistu.
Ši žolelė – aukso gysla prastai miegantiems: išbandykite
Vaistažolės liepos mėnesio pradžioje įgyja didžiausią gydomąjį poveikį. Mokslininkų tyrimais įrodyta, kad būtent šiuo metu augaluose susikaupia didžiausias biologiškai aktyvių medžiagų kiekis, todėl vaistažolės tampa itin veiksmingos. Tinkamai surinktos ir išdžiovintos vaistažolės „rūpinsis“ jūsų sveikata visus metus, suteikdamos natūralų ir veiksmingą gydymą.
Šį aliejų vadina be reikalo nuvertintu: sveikatai ypač naudingas
Mėtų eterinis aliejus, pasižymintis gaiviu aromatu ir vėsinančiomis savybėmis, yra pagrindinis daugelio namų ūkio elementas. Tačiau šiame mažame buteliuke slypi ne tik malonus mėtos kvapas.
Tai koncentruota galingo mėtų augalo esencija, kurioje užfiksuota daugybė jo naudingų savybių protui, kūnui ir dvasiai.
Mėtų eterinio aliejaus cheminė sudėtis
Mėtų eterinis aliejus yra ne vienas cheminis junginys, o sudėtingas lakiųjų aromatinių junginių, kuriuos natūraliai gamina mėtų augalas, mišinys.
Įspėja dėl sodininkų pamėgto augalo: jo geriau nesodinti
Mėtos yra populiarus augalas, turintis daugybę skirtingų rūšių. Šis augalas turi neįtikėtinai malonų kvapą, tačiau gali sukelti problemų soduose, todėl ekspertė ragina nesodinti šio augalo sode.
Augalų ekspertė Emily Kuzmiw, turinti savo „YouTube“ kanalą „The Suburban Garden Guide“, vaizdo įraše perspėjo sodininkus, kodėl mėtos gali kelti grėsmę.
Žiurkių neliks nė kvapo: štai kas padės
Rudenį žiurkės dažnai patenka į sodus ieškoti maisto ir prieglobsčio, tačiau jos gali labai erzinti sodininkus. Ekspertas papasakojo, kokius augalus geriausia užsiauginti sode, kad jie padėtų atbaidyti žiurkes.
Žiurkės dažnai aptinkamos sode, tačiau kartais jos patenka ir į namų vidų, o tai gali būti didelė problema namų savininkams. Graužikai kelia grėsmę gyventojų higienai, nes gali pernešti įvairių parazitų ir ligų.
Žiurkės į jūsų kiemą nebeis: štai, kas padės
Rugsėjo mėnesį sodininkai savo soduose dažniau pastebi žiurkes, nes jos ieško maisto ir prieglobsčio. Ekspertas papasakojo, kokie augalai gali padėti jas atbaidyti.
Sodo augalus galima naudoti kaip žiurkių atbaidymo priemones – tai puikus būdas neleisti graužikams patekti į sodą ir kartu suteikti lauko erdvėms nuostabių spalvų ir kvapų, rašo express.co.uk.
1. Mėtos
Pasak Georgioso Likopoulous iš „Fantastic Pest Control“, augindami mėtas sodo pakraščiuose galime užkirsti kelius graužikams.
Musių neliks nė kvapo: rado efektyvų būdą
Įkyrios musės vasarą vis taikosi įsibrauti į namus, tačiau viena moteris rado natūralų būdą, kad jų neliktų nė kvapo – gera žinia ta, kad tai kainuoja labai mažai ir skleidžia malonų aromatą.
Pagaliau tikra vasara ir vis daugiau laiko praleidžiame mėgaudamiesi ja lauke – sode, kieme, terasoje ar tiesiog prie atviro lango.
Deja, mes ne vieninteliai, kuriems patinka vasariška šiluma.
Mama parodė triuką, kaip iš namų išvaryti vorus: veikia 100 proc.
Socialiniuose tinkluose į grupes susivienijusios moterys randa išeitis įvairiausiems sprendimams. Šiuo metu Jungtinėje Karalystėje jos stebi kiekvieną įrašą apie kovą su vorais, o viena jų tvirtina atradusi stebuklingą priemonę, kaip šiuos daugiakojus padarus išvyti iš namų negrįžtamai.
Feisbuke sukurtoje grupėje „Extreme Couponing And Bargains UK“ užvirė diskusija, kaip kovoti su į namus plūstančiais didžiuliais vorais.
Geriausios priemonės nuo uodų: tereikia žinoti šias gudrybes
Jei ten, kur gyvenate, būna daug uodų, greičiausiai nuolat ieškote efektyviausių būdų su jais kovoti. Nors uodai sukelia įvairias mirtinas ligas, pavyzdžiui, maliariją, dengę ir geltonąją karštligę, dažniausiai pasireiškia tik tipiškas niežėjimas uodo įgėlimo vietoje. Tai – tikrai nemalonus ir erzinantis dalykas.
Parduotuvėje įsigytos priemonės nuo uodų mažina uodo įgėlimo tikimybę, bet taip pat turi įvairių chemikalų, kurie kenkia aplinkai, rašoma apartmentguide.com.
Pamirškite blogą burnos kvapą: prireiks 1 priemonės
Remiantis statistika, nuo 5 iki 60 procentų pasaulio žmonių kenčia nuo skirtingo blogo kvapo lygio. Net jei kiekvieną dieną pasirūpiname burnos higiena ir nevalgome daug česnako, kartais netinkamas kvapas vis vien kelia nepatogumų. Gerkite vandenį Mūsų burnoje išsiskiriančios bakterijos užsilaiko burnoje, o rydami seiles nenustumiame bakterijų žemyn. Kuo daugiau vandens geriame, tuo mažiau jaučiame blogą kvapą.
REKLAMA
REKLAMA
Į šaltibarščius įdėjo 1 netradicinį ingredientą: nuo šiol gamins tik taip
Tikriausiai retas lietuvis galėtų įsivaizduoti savo vasarą be pamėgtų šaltibarščių. Išbandykite šį Audronės receptą, kuris galbūt taps jūsų mėgstamiausiu. Šaltibarščiams reikės: 1 litro šaltibarščių kefyro, 200 ml mėtų skonio mineralinio vandens (švelniai gazuoto ), 2 - 3 virtų burokėlių (ar marinuotų, kas mėgsta rūgštesnius), agurkų, svogūno laiškų, krapų, druskos. Būtent mėtų skonio mineralinis vanduo suteiks šaltibarščiams gaivumą.
Gerkite tai kiekvieną dieną – svoris kris akimirksniu
Daugelis specialistų jau seniai įžvelgė mėtų arbatos naudą. Ji ne tik gerina mūsų sveikatą, padeda lengviau susikaupti, bet ir skatina riebalų deginimą. Jeigu norite atsikratyti svorio, rekomenduojama bent kartą per dieną išgerti puodelį mėtų arbatos. Mėtos taip pat vertingos mūsų organizmui: 1. Daugelis specialistų teigia, kad mėtos padeda atsikratyti nereikalingo streso, leidžia atsipalaiduoti ir sumažina nervų priepuolius.
Ragina skubėti rinkti mėtas
Vasarai baigiantis pražysta mėtos – taip populiariai visos rūšies pavadinimu vadinamos pipirmėtės (Mentha piperita L.). Tai vienas labiausiai vertinamų prieskoninių ir vaistinių augalų. Tad skubėkime prisirinkti ne tik kvapių lapų, bet ir žiedų. Eteriniai aliejai Labiausiai vertinamas mėtų lapuose esantis mentolis. Šie iki metro aukščio užaugantys augalai gali būti labai gera pramoninės žemdirbystės kultūra, nes nereiklūs augimo sąlygoms, atsparūs ligoms, gana ilgai gali augti vienoje vietoje.
Mažame sklype didelis ir pelningas aromatinių žolynų verslas
Per pačią krizę ekologinį mėtų, prieskoninių augalų ir vaistažolių ūkį užveisę panevėžiečių sutuoktinių pora taip jį įsuko, kad abu metė darbus ir su trimis vaikais pragyvena vien tik iš puoselėjamų žolynų. Mėtų augintoja ne pėsčia - pati agronomė, tad įgytos žinios ir stažuotės užsienyje labai praverčia nuosavame ūkyje. Maždaug pusantro hektaro plote linguoja ne tik mėtos, bet ir kiti populiarūs ir mėgstami lietuvių virtuvėje žolynai.
18 skaniausių mėtų ir šokolado derinio receptų
Cosmopolitan.com pristato 18 skaniausių ir neįtikėtinų šokolado ir metų receptų. Įspėjame, kad receptai pateikiami anglų kalba. Šaldytas mėtinis ir šokoladinis tortas
Receptą galite rasti čia.
Šokoladiniai mėtiniai macarons
Receptą galite rasti čia.
Mėtiniai keksiukai su šokolado glaistu
Receptą galite rasti čia.
Šokoladinis įdarytas mėtų įdaru
Receptą galite rasti čia.
Vidurnakčio šokoladinis mėtų tortas
Receptą galite rasti čia.
Tinkamas medingųjų augalų įsėjimas
Mėta Lubinaitė Gaunantiems paramą pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programos (KPP) priemonės „Agrarinės aplinkosaugos išmokos“ programos „Kraštovaizdžio tvarkymas“ veiklą „Medingųjų augalų juostos ar laukai ariamojoje žemėje“ primename svarbiausias šios veiklos įgyvendinimo gaires. Darbų terminai Veiklos „Medingųjų augalų juostos ar laukai ariamojoje žemėje“ dalyviai, kurie balandžio – gegužės mėnesį neįsėjo augalų mišinių, turi tai padaryti liepos – rugpjūčio mėnesiais.
Žolelės organizmui valyti (foto)
Yra daugybė organizmo valymo būdų – per jų gausą kartais pamirštame, kad pati gamta mums tiesia pagalbos ranką.
Tuzinas patarimų, kaip kovoti su blogu kvapu iš burnos
Ne vienas yra susidūręs su nemalonaus kvapo iš burnos problema, kai atrodo, kad nepadeda nei dantų šepetėlis, nei mėtų skonio kramtoma guma. Tačiau daugelis tikriausiai dar neišbandė šių 12 kovos su nemaloniu burnos kvapu būdų pateiktų žemiau.
GERKITE KUO DAUGIAU VANDENS IR SKYSČIŲ
Blogą kvapą sukeliančios mirusios bakterijos ir ląstelės sausoje burnos ertmėje užsibūna ilgiau, išleisdamos dvokiančias dujas. Paprastai jas nuplauna seilės, tačiau sausoje burnoje seilių būna mažiau nei įprasta.
Kokių stebuklingų žolelių reikia prisirinkti per Jonines?
Nuo senų laikų kalbama, kad žolelės, rinktos per Jonines, turi stebuklingų galių. Kaip yra iš tiesų, klausiame garsiosios žolinininkės, dar vadinamos ragana, Adelės Karaliūnaitės.
Kokių žolelių galima pasirinkti per Jonines ir kaip jos gydo?
„Vaikystėje kiekvieną vasarą važiuodavome pas gimines į vienkiemį sveikinti antros eilės pusbrolio Jono. Veždavome puokštę raudonų bijūnų, todėl man Joninės iki šiol siejasi su bijūnais.
Kvapiosios žolės vietoje oro gaiviklių
Lengvas ir ilgai neišsisklaidantis žolelių aromatas niekuomet nebūna pernelyg įkyrus, ypač jei primena vaikystę ar pievomis ir duona kvepiančius močiutės namus.
Mūsų senoliai baldus ištrindavo smulkintais melisų, verbenų, mairūnų, mėtų ar kitų žolelių lapais. Kai kuriose trobose iš levandų šakelių supindavo vainikus ir sudžiovinus įkomponuodavo į sausas puokštes ar prikimšdavo dekoratyvines pagalvėles adatoms įsmeigti.
„Mėtos“ pristato naują radijo singlą „Nemeluosiu“ (APKLAUSA)
Merginų grupė „Mėtos“ pristato naują dainą „Nemeluosiu“. Kompozitoriaus Kęstučio Ruzgio sukurtas kūrinys šiltai sutinkamas merginų pasirodymuose, ko pasakoje, „Nemeluosiu“ tampa antruoju „mėtų“ radijo singlu. „Kūrinys išties su geru užtaisu. Tikime, kad jis patiks mūsų fanams, kurie jau senokai laukia muzikinių naujienų iš grupės stovyklos“, – sako merginos.
Kūriniu susidomėjo ir jaunas šokių muzikos kūrėjas Daiquiri, kuris sukūrė net dvi „Nemeluosiu“ versijas.
Kurią iš „Mėtų“ pasirinks kambarių plėšikas?
Verslininkas Žilvinas puikiai pažįsta šou pasaulio užkulisius. Jo kabinete pačiame Vilniaus centre kabo plakatai ir padėkos raštai, įrodantys čia įsikūrusios įmonės indėlį organizuojant įvairius renginius. Pasiūlymas tapti laidos „Kambarių plėšikai“ sekliu dar vienas iššūkis, kuris ilgai nedvejojant buvo priimtas. „Šaunu, kad bent trumpam atsitrauksiu nuo darbo. O gal net ir antrąją pusę surasiu“, - prieš filmavimą svarstė versininkas.
„Mėtos“ pristato vasarišką dainą „Į gera“
Kadaise kitu vardu egzistavusios merginų grupės „Mėtos“ gyvenimo peripetijos jau narstomos šalies internetinėje žiniasklaidoje, o štai, radijo stotis pasiekė ir pirmasis radijo singlas „Į gera“. Žinomo lietuviškos muzikos hitmeikerio Stanislovo Stavickio-Stano sukurta daina – tikrai apie jas. Pasak merginų, geresnę dainą naujam startui rasti būtų labai sunku. „Iš dainos žodžių neišmesi, sako liaudis. Taigi ir mes nieko nenorime išmesti.
Po nesėkmės atlikėjai kapstosi patys
Po to, kai šalį užklupo sunkmetis, daugumos naujai susikūrusių grupių ir atlikėjų likimas pakibo ant plauko. Dėl sumažėjusių koncertų kai kurias muzikinio pasaulio žvaigždutes likimo valiai paliko vadybininkai. Pirmuosius žingsnius scenoje žengiantiems atlikėjams nelengvu muzikiniu keliu teko išmokti eiti patiems.
Panašioje padėtyje atsidūrė merginų grupė „Pikų panos“. Jų prodiuseriai merginas paliko likimo valiai, uždraudė naudoti grupės dainas bei pavadinimą.