merrill lynch
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „merrill lynch“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „merrill lynch“.
Apie naftos magnatą S. Kerimovą ir jo sugebėjimą paimti tai, kas būdavo „blogai padėta“ (II)
Šiame straipsnyje – visa tiesa apie Rusijos milijardierių, dagestanietį Suleimaną Kerimovą. 2012 m. kovo mėnesį „Forbes“ skelbtame pasaulio turtuolių sąraše jis užima 146 vietą, tarp Rusijos oligarchų – 19 vietą. Jo turtas siekia 6,5 mlrd. dolerių. Pirmąją dalį skaitykite čia.
„Merrill Lynch“ paskelbė pasaulinį nutukimo žemėlapį
Vienas iš banko „Merrill Lynch“ strategų Sarbjitas Nahalis pristatė globalinio nutukimo apžvalgą, rašo „Business Insider“. „Tęsdami vandens ir energijos trūkumo tyrimus nutarėme pasidomėti nauja pasaulinio tvarumo grėsme - nutukimu“, sako S. Nahalis. Pranešime teigiama, kad 2008 metais pasaulyje gyveno 500 mln., vyresnių nei 20 amžiaus žmonių, kurie turėjo antsvorio problemų. 62 proc. suaugusių amerikiečių turi antsvorio, 28 proc. iš jų yra nutukę.
Prognozė: šiais metais auksas brangs iki 2 tūkst. JAV dolerių
„Merrill Lynch“ investicijų bankas prisidėjo prie kitų, prognozuojančių, kad aukso kaina pasieks 2 tūkst. JAV dolerių už unciją, praneša CNBC.
JAV Federalinis rezervas antroje metų pusėje turėtų pradėti daugiau nei 500 mlrd. JAV dolerių vertės turto supirkimo programą, kuri iki metų galo smarkiai pabrangins auksą, spėja Francisco Blanchas, banko globalios prekių ir turto strategijos tyrimų vadovas. „Manome, kad 2 tūkst. JAV dolerių už unciją yra tikslus skaičius, - sako F. Blanchas.
2010 metais daugėjo piniguočių
Didelės vertės turto turinčių asmenų (angl. high net worth individuals, HNWI) skaičius ir turtas 2010 metais pralenkė ikikrizinį 2007 metų lygį beveik visuose pasaulio regionuose, rodo jau 15-ta metinė Pasaulio turto ataskaita, kurią parengė „Merrill Lynch Global Wealth Management“ ir „Capgemini“.
2010 metais pasaulinis didelės vertės turto turinčių asmenų skaičius išaugo 8,3 proc. iki 10,9 mln., o jų turimas turtas padidėjo 9,7 proc. iki 42,7 trln. JAV dolerių.
Dubajaus pamoka: krizė dar nesibaigė
Artėjant prie 2009 m. pabaigos, atrodo, pasaulio ekonomika ima atsigauti. Trečiajame ketvirtyje, rodydama geriausius rodiklius per dvejus metus, JAV pagaliau sugrįžo prie augimo, Indija parodė įkvėpiantį 7,9 proc.
Garsaus avantiūristo mirtis kupina paslapčių
Žinomo kauniečio 61 metų Šabtajaus Kalmanovičiaus nužudymą galbūt dar ilgai gaubs nežinios skraistė. Lapkričio 2-osios pavakare triukšmingą Maskvos centrinės gatvės šurmulį perplėšė skardus šūvių garsas. Prabangiu kostiumu vilkintis Š. Kalmanovičius pakirstas profesionalių samdomų žudikų paleistų kulkų mirė atsilošęs brangaus automobilio „Mercedes-Benz S 500“ priekyje.
Portalas „Balsas.
JAV biudžeto deficitas didžiausias nuo 1945-ųjų, rinkos smunka
Penktadienį indeksas Dow Jones neatsilaikė aukščiau 10 tūkst. ir smuko. Per pirmąją svarbią veiklos rezultatų maratono savaitę akcijų rinka sugebėjo pasistiebti į viršų dėl paskelbtų sėkmingų finansų ir technologijų bendrovių pelnų. Tačiau savaitės pabaigoje akcijų kainos smuko investuotojams nusivylus „Bank of America“ ir „General Electric“ ketvirčio pranešimais.
Rusijos investicinis bankas paskelbė apie krizės pabaigą
Didžiausio Rusijos investicinio banko „Renesans Kapital“ vadovai paskelbė, jog jų kompanija jau išlipo iš krizės. Apie tai penktadienį praneša Rusijos dienraštis „Vedomosti“.
Šįmet minėtas investicinis bankas uždirbo 200 mln. JAV dolerių. Investicinis bankas „Renesans Kapital“ yra grupės „Renesans“, kuri taip pat vienija tokias kompanijas kaip „Renesans Investment Menedžment“, „Renesans Kredit“ ir „Renesans Partners“, dalis.
Didžiausias Rusijos investicinis bankas paskelbė apie krizės pabaigą
Didžiausio Rusijos investicinio banko „Renesans Kapital“ vadovai paskelbė, jog jų kompanija jau išlipo iš krizės. Apie tai penktadienį praneša Rusijos dienraštis „Vedomosti“.
Šįmet minėtas investicinis bankas uždirbo 200 mln. JAV dolerių. Investicinis bankas „Renesans Kapital“ yra grupės „Renesans“, kuri taip pat vienija tokias kompanijas kaip „Renesans Investment Menedžment“, „Renesans Kredit“ ir „Renesans Partners“, dalis.
Merrill Lynch pardavimą tirs speciali komisija
JAV atstovų rūmų specialiai sudaryta komisija tirs mistines aplinkybes, kuriomis investicinis bankas Merrill Lynch (ISIN US5901881087) - JAV federalinio banko (FED) pagalba - buvo parduotas Bank of America (ISIN US0605051046) (BOA), skelbia žinių tarnyba n-tv.
Minėtoji komisija esą jau paprašė FED leidimo žvigtelti į bankų sandėrio dokumentus. Daugiausiai dėmesio esą bus skiriama slaptiems FED, JAV Finansų ministerijos ir BOA pokalbiams paskutinį praėjusių metų ketvirtį.
REKLAMA
REKLAMA
Bankininkas pridarė 400 mln. dolerių nuostolių
Investicinių bankų pasaulyje kyla naujas skandalas. Dienraščio „Financial Times“ duomenimis, banko Merrill Lynch darbuotojas, prekiaudamas valiutomis, patyrė 400 mln. dolerių ir už tai net premiją gavo.
Buvusiam vienam didžiausių pasaulio investicinių bankų Merrill Lynch tiktų senas liaudies pasakymas, kad neleimė nevaikšto viena. Dėl finansų krizės didelius nuostolius patyręs bankas preitą rudenį buvo prie bankroto ribos, kai buvo perimtas kito JAV banko.
Kinijos optimizmas gerina augimo prognozes
Naujas optimizmas dėl Kinijos augimo perspektyvų lėmė rinkoje pagerėjusias nuotaikas dėl pasaulinės ekonomikos, rodo „Merrill Lynch“ fondų valdytojų apklausa, atlikta vasario mėnesį.
Investuotojai yra labiausiai optimistiškai nusiteikę dėl šių metų nuo to laiko, kai 2007 m. liepos mėnesį įvyko kredito krizė, o tų, kurie tikisi, kad ekonominė situacija per ateinančius 12 mėnesių pablogės, sumažėjo iki 6 procentų. Palyginimui, sausio mėnesį tokių buvo 24 procentai.
„Bank of America“ nebesiskolins iš valstybės
Didžiausio JAV banko „Bank of America“ vadovas Ken Lewis naujienų agentūrai „CNBC“ pareiškė, kad jam daugiau nebereikės vyriausybės paramos ir bankas dabartinę 45 mlrd. dolerių paskolą ketinantis grąžinti per 3 metus.
K. Lewis taip pat paneigė gandus apie galimą banko nacionalizaciją bei pabrėžė, jog Merrill Lynch (ISIN US5901881087) perėmimas ilguoju laikotarpiu bus gera investicija.
Vadovų apetitai apkarpyti
Tai galima vadinti maksimalaus atlyginimo nustatymu. JAV prezidentas Barackas Obama pasiryžęs taikyti darbo užmokesčio viršutinę ribą vadovams, kurių firmos gauna vyriausybės finansinę paramą.
„Jei tave gelbsti mokesčių mokėtojai, privalai prisiimti tam tikrą atsakomybę gyventi kukliau“, - pareiškė B.Obama prieš paskelbdamas kompanijų vadovų užmokesčio nustatymo ilgalaikes reformas. Tai dramatiškas įsikišimas į korporacijų valdymą siaučiant finansų krizei.
Davoso forumas: ekonomikos krizės beieškant
Šiemet eilinį kartą Šveicarijos mieste Davose organizuojamas pasaulio ekonomikos forumas, kuriame susirenka svarbiausi ekonomikos ir politikos veikėjai iš įvairių šalių. Tikslas yra aptarti aktualius klausimus bei pasiūlyti sprendimus pasaulinėms problemoms.
Kiekvienais metais sausio gale į Davosą suvažiuoja didžiųjų valstybių vadovai, įtakingiausi verslininkai ir koncernų valdytojai bei labiausiai pripažinti mokslo atstovai.
Pasaulio galingieji vėl Davose
Vakar Šveicarijos Davoso kurorte prasidėjo kasmetinis ekonomikos forumas. Tačiau šiam forumui būdingo spindesio nematyti. Pasaulį krečiant didžiausiai per 80 metų ekonomikos krizei, įtakingiausi pasaulio politikai, bankininkai, verslo rykliai ir įžymybės nelinkę švęsti.
Pagrindinė tema – krizė
Švęsti nėra laiko, reikia dirbti.
Kaltininkų sąrašas – aistroms nuraminti?
Savaitės pradžioje Didžiosios Britanijos dienraštis „The Guardian“ paskelbė dvidešimt penkių pasaulio ekonomikoje žinomų veikėjų pavardes, kurie esą yra atsakingi už dabartinį pasaulį krečiantį ekonominį sunkmetį. Kita vertus, kyla abejonių, ar tai viso labo nėra „iešmininkai“, ant kurių galvų suverčiamos pasaulio bėdos.
„The Guardian“ skelbiamo sąrašo pavardės paprastam lietuviui nedaug ką sako.
Pasaulinio bankroto baronai
Didžiausia per šimtmetį pasaulinė ekonomikos krizė nėra natūralus reiškinys, o konkrečių žmonių sukonstruota katastrofa. Kas dėl to kaltas, ėmėsi nagrinėti britų dienraštis, sudaręs 25 asmenų, atsakingų už tokią įvykių eigą, sąrašą.
Pirmas sąraše - JAV federalinių rezervų pirmininkas Alanas Greenspanas.
Šias pareigas prisiekęs laisvosios rinkos šalininkas ėjo nuo 1987 iki 2006 metų. Jis buvo tikra žvaigždė, vadintas orakulu ir maestro, o dabar labiausiai kaltinamas dėl krizės.
„Bank of America“ gaus 20 mlrd. dolerių paramą
Didžiausias pagal turtą JAV bankas „Bank of America“ iš vyriausybės artimiausiu metu gaus 20 mlrd. dolerių paramą. Vyriausybė taip pat suteiks 118 mlrd. dolerių garantiją bankui priklausančiam turtui.
Šias lėšas bankas turėtų panaudoti praėjusių metų rudenį įsigytos finansinio tarpininkavimo kompanijos Merrill Lynch (ISIN US5901881087) integracijai bei nuostolių dengimui.
„Merrill Lynch“ ir „Bank of America“ atleis apie 1 900 darbuotojų
„Merrill Lynch“ ir jų naujasis savininkas „Bank of America“ po susijungimo planuoja atleisti apie 1 900 darbuotojų vien Londono skyriuje – tai bus vienas didžiausių masinių atleidimų per visą Sičio istoriją.
„Merrill Lynch“ darbuotojams buvo pranešta, kad vadovybė rengiasi atleisti apie 30 proc. savo darbuotojų.
Rytinės finansų rinkų naujienos (01-05)
JAV akcijų rinka metus pradėjo šuoliu į viršų. D. Britanijoje krito būstų kainos, o paskolų jiems įsigyti išduota mažiau. Indijos centrinis bankas sumažino palūkanų normas. Tęsiasi Rusijos ir Ukrainos konfliktas dėl gamtinių dujų tiekimo ir tranzito. Naftos kainų kilimas šiuo metu pagrįstas veikiau emocijomis.
JAV 2009-uosius JAV akcijų rinka pasitiko stipriu šoktelėjimu į viršų. Dow Jones indeksas pirmą kartą nuo praėjusių metų lapkričio kirto 9000 punktų tašką.
„Bank of America“ per trejus metus atleis iki 35 000 darbuotojų
Ketvirtadienio vakarą „Bank of America“ atskleidė, kad per artimiausius trejus metus planuoja atleisti nuo 30 000 iki 35 000 darbuotojų.
Etatų mažinimas vyks integruojant įsigytą „Merrill Lynch“ kompaniją ir reaguojant į silpnėjančią ekonomiką, kuri veikia verslo aktyvumą. Etatai bus mažinami abiejose kompanijose ir palies visas veiklos sritis.
Optimizmą palaiko tikėjimas ūkio skatinimo priemonėmis
Optimizmą rinkose toliau palaiko tikėjimas valstybių organizuojamomis ūkio skatinimo priemonėmis ir jau beveik pasiektu JAV valdžios atstovų sutarimu dėl paramos automobilių gamintojams suteikimo.
JAV akcijų indeksų vertė vakar, pasirodžius prastoms bendrovių veiklos prognozėms, smuko apie 2 proc.
Bankų Credit Suisse Group, Deutsche Bank (ISIN DE0005140008) ir Merrill Lynch (ISIN US5901881087) analitikų prognozės teigia, kad kitais metais akcijų kainos JAV biržose kils apie 20 proc.
Rytinės finasų rinkos naujienos
Vienas didžiausių JAV bankų „Citigroup“ atleidžia daugiau nei 50 tūkstančių darbuotojų. Prognozuojama, kad Kinijos energijos resursų paklausa atsigaus šių metų pabaigoje arba kitų metų pradžioje. Rusijos gamintojų kainų indeksas spalį netikėtai sumažėjo net 6,6 proc.
JAV JAV Kongresas svarsto, ar skirti papildomus 25 milijardus dolerių sunkiai pažeistai automobilių gamintojų pramonei.
„The Financial Times“ prognozuoja nedarbą 70 000 bankininkų
JAV bankų sektorius 2008 metų lapkritį neteks dar 70 000 darbo vietų, rašo dienraštis „The Financial Times“.
Daugelis finansinių organizacijų peržiūri savo finansinius planus 2009 metams ir planuoja mažinti išlaidas. Skaičiuojant viso pasaulio mastu, darbo gali netekti 200 000 bankininkų. Spalio pabaigoje pasaulinėje bankų sistemoje darbo vietų sumažėjo 150-čia tūkstančių.
Manoma, kad labiausiai nukentės žmonės, dirbantys bankų investiciniuose padaliniuose.
Tradicinėms masinio informavimo priemonėms ateina sunkūs laikai
Per paskutiniuosius keliolika metų tradicinės masinio informavimo priemonės praranda vis daugiau reklamos pinigų. Šie metai, kaip rašo „Businesswekk“, netapo išimtimi. Finansinė krizė daugelį kompanijų privertė apkarpyti išlaidas reklamai, o kai kurios kompanijos apskritai buvo priverstos nebesireklamuoti.
JAV biržų indeksai kyla toliau
JAV akcijų biržos spalio 14-ą prekybą pradėjo su ženkliai ūgtelėjusiais indeksais. Dow Jones per pirmas prekybos minutes pakilo 3,5 proc., priartėdamas iki 10 000 punktų atžymos.
S&P 500 pakilo 3,51 proc., o Nasdaq ūgtelėjimas viršijo vieną procentą.
Šis augimas pakartojo pirmadienio tendencijas – vakar indeksai taip pat augo, o tempai pasiekė 70-ies metų rekordą – per spalio 13-ą Dow Jones paaugo 11,08 procento.
Volstryto bankininkų spindesys ir skurdas
Volstryto karaliai gyveno savo pasaulyje, kurį patys ir susikūrė: namai gamtos prieglobstyje, lėktuvai, paprastam žmogui neįsivaizduojami atlyginimai...
Didžiųjų investicijų bankų bosai žongliravo vis nepatikimesniais fondais ir vertybiniais popieriais, kurių jau neįstengė permatyti, ir taip atvedė pasaulinę finansų sistemą prie bedugnės krašto.
Investicijų bankai laikosi visam Volstrytui būdingos taktikos: daugiau rizikos - didesnis pelnas - aukštesnis akcijų kursas - geresnės premijos.
Amerikos bankų krizė gresia virsti pasauline
Kol JAV kongresas ir administracija mąsto, kaip išspręsti vis gilėjančią ekonominę krizę, padėtis finansų sektoriuje tampa vis sudėtingesnė. Apie bankrotą paskelbęs ketvirtasis pagal dydį JAV bankas „Lehman Brothers“ nebus vienišas, bankrotą paskelbė ir laipteliu aukščiau buvęs taupomasis „Washington Mutual“ bankas. Maža to, ekspertai prognozuoja, kad per artimiausius metus Europoje žlugs 20 ar net daugiau bankų.
Finansų krizė: kas toliau?
Pasaulio finansai griūva, bet juos galima atstatyti
Finansų įstaigos turėtų būti akmens ir plieno paminklai, bet besiplečiančiame sūkuryje puikiausi iš jų sudužo į šipulius.
Siekiama pastatyti JAV finansų sistemą ant kojų
Du didieji JAV investiciniai bankai – „Goldman Sachs“ ir „Morgan Stanley“ – pakeitė savo statusą ir tapo holdingo kompanijomis. Toks pasikeitimas dabar jiems leis imti indėlius iš investuotojų. Tikimasi, kad atidarydami daugiau komercinių bankų jie sukaups daugiau lėšų finansinės krizės akivaizdoje.
Šis žingsnis – dalis milžiniškų pastangų išbristi iš keblios finansinės padėties JAV. Bankai, pakeitę savo statusą, dabar gaus galimybę pasinaudoti Federalinio rezervo parama.
700 milijardų dolerių JAV finansų rinkoms gelbėti
Dešimčių milijardų kamšyti JAV finansų sektoriaus laivo skylėms nepakanka. Iždo sekretorius Henry Paulsonas ketina prašyti Kongreso 700 milijardų. Toks planas apdairiai nutekintas žiniasklaidai prieš savaitgalį.
Už šią sumą ketinama išpirkti antrinių būsto paskolų ir su jomis susietų finansinių instrumentų vertybinius popierius. Anksčiau „Balsas.lt“ rašė, kad JAV antrarūšių (sub-prime) būsto paskolų portfelis 2007 metais pasiekė 1 trilijoną.
Kažkur audra
Jei esate linkęs rizikuoti savo sankaupomis – atsiveria puikios galimybės. Tik turite nuspėti, kas iš tų nuvertėjusių akcijų bei kitų popierių netrukus šoks kainomis į viršų.
Tikra audra siaučia JAV finansų rinkose ir kelia gūsius Azijos bei Rusijos kapitalo rinkose.
Pavasarį žlugo stambus investicinis bankas „Bear Stearns“ (jį nupirko JP Morgan Chase). Neseniai „Bank of America“ už 50 mlrd. dol. nupirko „Merrill Lynch“ (tai brokerių firma, gyvavusi 94 metus, patyrusi 45 mlrd. dol.
Volstryto bankai kabinasi į gyvenimą
Volstryto bankus apėmęs sąmyšis tęsiasi, o krizė vis gilėja, rašo dienraštis „Financial Times“.
Užvakar investicinis bankas „Merril Lynch“, kovodamas dėl savo išlikimo, sutiko, kad jį už 44 milijardus dolerių perimtų „Bank of America“. Tuo pat metu vienas didžiausių JAV investicinių bankų „Lehman Brothers“ pareiškė paduosiantis bankroto prašymą.
Bankams – pyla dėl kreditavimo
JAV investicijų banko „Merrill Lynch“ ekspertai, apsilankę Baltijos valstybėse, pateikė gerokai pesimistiškesnes jų ekonomikos raidos prognozes, nei anksčiau.
Spartus Baltijos valstybių ekonomikų lėtėjimas turi neigiamos įtakos didžiausią finansų grupę jose - „Hansabank“ valdančio Švedijos banko „Swedbank“ veiklai, tvirtina „Merrill Lynch“ analitikai. Anot jų, „Swedbank“ nuostoliai dėl aktyvios kreditavimo politikos gali būti tokie dideli, kad jam gali tekti didinti nuosavą kapitalą.
Lietuvos ir pasaulio biržos antradienį
Šiandien Vilniaus vertybinių popierių biržoje dominavo pardavėjai. Bendra VVPB apyvarta siekė 3,67 mln. litų, buvo sudaryta 600 sandorių. OMXV indeksas sumenko 0,23 proc. iki 399,75 punkto ribos. Brangusių ir pigusių pozicijų santykis atitinkamai buvo 5/16.
JAV akcijų rinka vakar smuktelėjo žemyn, kadangi investuotojai ir toliau nerimauja dėl nekilnojamojo turto kreditų krizės padarinių. Be to, vakar nafta pabrango daugiau nei 1 proc., kadangi rinkoje būgštaujama dėl nepakankamos jos pasiūlos.
JAV bankų žlugimas tik prasideda
Kitąmet JAV gali bankrutuoti iki 150 bankų, perspėja analitikai,
Gyvenamųjų namų kainoms toliau smunkant ir daugėjant kreditus nepajėgiančių grąžinti žmonių, JAV reguliavimo tarnybos ruošiasi tam, kad kitais metais šalyje bankrutuos dar kelios dešimtys bankų, rašo dienraštis „International Herald Tribune“ .
Tačiau po to, kai praėjusią savaitę smarkiai nuvertėjo vieno didžiausių Kalifornijos hipotekos bankų akcijos, Volstryto analitikai ėmėsi ieškoti atsakymo į du svarbiausius klausimus: kiek...
10 milijonų milijonierių
Daugiau nei 1 milijono JAV dolerių vertės turto turinčių žmonių skaičius per metus planetoje padidėjo 600 tūkstančių ir pasiekė 10,1 mln. Atsiprašome nuo atlyginimo iki atlyginimo gyvenančių skaitytojų.
Nepaisant pasaulinės kredito, nekilnojamojo turto, žaliavų ir maisto krizių, bendras milijonierių turtas per metus išaugo 9,4 proc. iki 40,7 trilijonų JAV dolerių.
Sparčiausiai milijonierių daugėja BRIK šalyse – Brazilijoje, Rusijoje, Indijoje ir Kinijoje.
Amerika ieško pirkėjų
JAV virš vandens laikosi tik dėl užsienio valstybėms priklausančių investicinių fondų.
Taigi, parduodama Amerika. Jei netikite, pasiklauskite JAV iždo vadovo Henry Paulsono, siūlo dienraštis „Los Angeles Times“.
Matydamas, į kokią duobę pateko šalies ekonomika, H. Paulsonas keturias dienas nusiėmęs kepurę važinėjo po Artimųjų Rytų šalis, bandydamas rasti investuotojų, pasiruošusių iš jos ištraukti, teigia dienraščio paskelbto straipsnio autorius Ericas J. Weineris.
Penktadienis Lietuvos ir pasaulio biržose
Savaitė rinkoje pasibaigė optimistine gaida, brangusių ir pigusių pozicijų santykis – atitinkamai 16/8, o OMXV indeksas pakilo 0,53 proc. iki 438,96 punkto ribos. Itin įspūdingai vyko prekyba AB „Dvarčionių keramika“ akcijomis, pabrangusiomis apie 25 proc., kadangi vakar paskelbti įmonės pirmo ketvirčio veiklos rezultatai yra išties geri.
Vakar JAV akcijų rinką aukštyn timptelėjo kylančios žaliavų kainos. Brango energetikos, gavybos bei technologijų sektorių kompanijų akcijos.
Penktadienis biržose: OMVX sveiksta, Europa teikia vilčių, Kinija – toli priekyje
Savaitė VVPB pasibaigė akcijų brangimu, kur brangusių ir pigusių pozicijų santykis atitinkamai 14/8. OMXV indeksas pakilo 1,49 proc. iki 440,76 punkto ribos.
Iš esmės nuo vidurio savaitės daugumos akcijų kursai kopė aukštyn ir VVPB pradėjo judėti teigiama linkme, kur viso pasaulio akcijų kursai teigiamą kryptį demonstruoja pastarąjį mėnesį.
Antradienio biržos: Europa ir Azija krito, JAV plūduriavo, OMXV - tarsi juodoji skylė
Atrodo, kad VVPB birža pastaruoju metu Europoje yra tapusi juodąją dėme, nes akcijų kainos be paliovos krenta. Tiesa, rinkoje žaidžia tik smulkieji rinkos dalyviai, nes rinkoje apyvartos mažos, o sandorių daug.
Antradienį bendra VVPB apyvarta siekė 3,98 mln. litų, sandorių buvo 1063, o brangusių ir pigusių pozicijų santykis atitinkamai 3/19. OMXV indeksas sumenko 1,89 proc. iki 449,98 punkto ribos.
Finasta: OMXV menksta, JAV krinta, Europa kyla, Azijoje - „Cinmin"
Šią savaitę investuotojai Lietuvoje buvo itin pasyvūs ir gana pesimistiški.
Penktadienį apyvarta vėl buvo maža - siekė tik 3 mln. litų. Sudaryti 593 sandoriai; brangusių ir pigusių akcijų santykis - atitinkamai 7 ir 13. OMXV indeksas smuktelėjo 0,6 proc., iki 462,63 punkto ribos, o tuo metu visoje Europoje indeksai kilo. Belieka tikėtis, kad kitą savaitę investuotojai bus aktyvesni ir optimistiškesni.
Prekyba JAV biržose penktadienį prasidėjo kritimo tendencijomis.
Dar viena funkcija valstybėms ant galvos
Pasaulio valstybių ekonominės galios tektoninėse slinktyse atsirado naujas reiškinys - valstybinių turto fondų (VTF) veikla. Sutapimas su mūsiškiu VTF atsitiktinis – kalbėsime apie tokį valstybinį turtą, kuris susikaupia užsienio valiuta.
Iš kur valstybėje (jos vyriausybės žinioje) gali imti kauptis užsienio valiuta? Taip bus tik tuo atveju, kai valstybėje daugelį metų yra prekybos balanso perviršis.
Rusija patraukli stambiems spekuliantams
Mes pripratę mažiau pasitikėti Rusija dėl karčios patirties – prieš 10 metų patirtos finansinės krizės, dėl finansinių bei natūrinių netesybų, dėl skirtingos verslo partnerių kultūros, nekalbant jau apie senesnę istoriją bei dabarties politinius baubus, kuriuos verslininkai praktikai visgi ignoruoja.Investiciniai bankai ir finansinės kompanijos rusiškame versle dalyvauja karštus kaštonus žarstydami svetimomis rankomis arba atitinkamais instrumentais, šiuo atveju finansiniais.
„Deutche Bank“ pelnas pernai pasiekė rekordą.
„Deutche Bank“ rizikavo mažiau ir pelnė daugiau.Didžiausias Vokietijos bankas „Deutche Bank“ pranešė, kad praėjusiais metais pasiekė savo pelno rekordą 6,5 milijardų eurų (22,42 miljardų litų) grynojo pelno, 7% daugiau nei 2006 metais.Palyginti su investicinių bankų „Citigroup“, „Merrill Lynch“ ir „UBS“ daugelio milijardų nuostoliais, „Deutche Bank“ sėkmingai įveikė antrarūšių paskolų krizę dar trečiame 2007 metų ketvirtyje ir jokių su šia krize susijusių blogų investicijų nurašyti nebežada.
Investuotojai savaitės pradžioje buvo pasyvūs
Iš pirmadienio prekybos Vilniaus vertybinių popierių biržoje galima daryti išvadą, kad biržoje pastaruoju metu dominuoja smulkūs rinkos dalyviai. Stambieji jau ilgą laiką yra labiau stebėtojai nei prekiautojai, rašo LRT. Savaitės pradžioje bendra biržos apyvarta siekė 3,16 mln. Lt. Iš viso sudaryta 612 sandorių. „Finastos“ finansų makleris Mantas Galinis mano, kad pasyvumas ir abejingumas rinkoje greičiausiai išsilaikys bet kelis artimiausiu mėnesius.
Lietuvės - „Financial News“ įtakingiausių finansininkių sąraše
Įtakingas pasaulio leidinys „Financial News“ į kasmet sudaromą šimto įtakingiausių Europos moterų, dirbančių finansų srityje, sąrašą FN100 šiemet įtraukė dvi lietuves - Auksę Jurkutę ir Amy Naujokas.A.Jurkutė vadovauja vienos įtakingiausių pasaulio finansų kompanijų „Merrill Lynch“ padaliniui, o lietuvių kilmės amerikietė A.Naujokas yra bendrovės „Barclays Stockbrokers“ vykdomoji direktorė, pranešė Lietuvos ambasada Didžiojoje Britanijoje.
Nuosmukis Amerikos nekilnojamojo turto rinkoje
JAV namų pardavimai rugsėjo mėn. nukrito 8 proc. - iki 5,04 mln. Tai didžiausias nuosmukis per 16 metų, - teigia Nacionalinė nekilnojamojo turto pardavimo agentų asociacija. Tai JAV namų rinkos ženklas, po kurio, pasak ekonomistų, gali kilti recesija. Ruduo buvo blogesnis nei pranašavo rinkos ekspertai, tikėjęsi 5,25 mln. pardavimų. Rugsėjį nukrito ir vidutinė pardavimų kaina, nusmukusi nuo pernai metų 4,2 proc.
"Nokia" stiprina pozicijas kovoje su "Microsoft" trečiosios kartos ryšio rinkoje
Suomijos mobiliųjų telefonų milžinė "Nokia" padidino savo įtaką bendrovėje "Symbian", kuri yra didžiausia operacinių sistemų kūrėja trečiosios kartos (3G) mobiliesiems telefonams. Suomiai įsigijo 31 proc. "Symbian" akcijų iš britų bendrovės "Psion", rašo leidinys "The Scotsman".
136 mln. svarų sterlingų (apie 680 mln.