mėlynojo liežuvio liga
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „mėlynojo liežuvio liga“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „mėlynojo liežuvio liga“.
VMVT: Lenkijoje užfiksuotas ketvirtas Mėlynojo liežuvio ligos protrūkis
Lenkijoje užfiksuotas ketvirtas Mėlynojo liežuvio ligos (MLL) protrūkis šiais metais, praneša Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT). Šis mašalų platinamas virusas nustatytas vienai iš Warmińsko-Mazurskie regione auginamos bandos karvių.
„Su nerimu stebime situaciją kaimyninėje šalyje.
Baiminantis snukio ir nagų ligos protrūkio, Vokietijoje nurodyta skersti naminius gyvulius
Vokietijos rytinių Brandenburgo žemių valdžios atstovai nurodė paskersti dar naminių gyvūnų, kad būtų išvengta praėjusią savaitę keliems vandens buivolams diagnozuotos snukio ir nagų ligos (SNL) protrūkio.
Imantis prevencinių priemonių, pirmadienį viename ūkyje, įsikūrusiame į šiaurę nuo Berlyno esančiame Šioneichės mieste, turės būti paskerstos 55 ožkos ir avys bei trys galvijai, pranešė vietinės Oderio-Šprė rajono valdžios atstovė spaudai.
Lietuvos pašonėje – pavojingos ligos protrūkis: ragina neprarasti budrumo
Europoje daugėja mėlynojo liežuvio ligos (MLL) atvejų. Gruodžio 23 d. Lenkijoje, netoli pajūrio, užfiksuotas trečiasis protrūkis.
Šią pavojingą ligą platinantys mašalai perduoda virusą įkandimo metu, o šiltos žiemos sąlygos leidžia jiems išgyventi ir plisti net ir ne sezono metu.
MLL pavojinga atrajotojams, tokiems kaip avys, galvijai, ožkos, lamos ir elniai. Simptomai, ypač sunkūs avims, gali būti karščiavimas, galvos ir kaklo patinimas, šlubavimas, burnos, nosies ir akių uždegimas.
Lenkijos galvijų ūkyje patvirtintas pirmasis mėlynojo liežuvio ligos protrūkis: VMVT ragina išlaikyti budrumą
Lenkijos institucijoms pranešus apie pirmąjį mėlynojo liežuvio ligos protrūkį šalies pietuose esančiame galvijų ūkyje, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) Lietuvos ūkininkus ragina išlikti budrius.
„Tai labai neraminančios žinios, nes liga artėja link Lietuvos. Perduodama ji per vabzdžius, kurie randami ir Lietuvoje, tad tai vienas iš galimų ligos patekimo į šalį kelių“, – teigia vyriausiasis veterinarijos gydytojas Vaidotas Kiudulas.