melatoninas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „melatoninas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „melatoninas“.
Kaip greičiau išmokti ir kiek būtina išmiegoti prieš egzaminą: mokslininkė pažėrė naudingų patarimų
Kaip susijusios smegenys, mūsų hormonai ir tai, kaip sparčiai mes mokomės įvairiausių dalykų? Kaip žinios įsirašo į mūsų atmintį ir kodėl svarbu mokytis pasitelkus emocijas, o po to – gerai išsimiegoti?
Apie tai konferencijoje „Kursuok – mokykis visą gyvenimą!“ pasakojo Vilniaus Universiteto Gyvybės mokslų centro neuromokslininkė dr. Ramunė Grikšienė.
Prieš naktį padarykite tai: miegosite daug geriau
Kas penktas britas sunkiai užmiega, todėl miego ekspertas Maksas Kirstenas ragina žmones išbandyti daniškąjį miego metodą ir eiti miegoti, kai aplinka atvėsta.
Nieko nėra blogiau, kaip naktį vartytis lovoje bandant užmigti, ypač kai stengiatės kokybiškai išsimiegoti prieš įtemptą darbo dieną. Nerimą keliantys tyrimai parodė, kad maždaug vienas iš penkių britų neišmiega rekomenduojamų septynių-devynių valandų, o vienas iš trijų kenčia nuo nemigos.
Prieš naktį suvalgykite šį produktą: užmigsite daug greičiau
Visi žinome, kaip yra svarbu gerai išsimiegoti. Prastas miegas gali paveikti daugelį kitų jūsų gyvenimo sričių, todėl, jei jums sunku užmigti naktį, svarbu rasti problemos priežastį ir padaryti viską, ką galite, kad ją išspręstumėte.
Pasak miego trenerio, suvalgę vieną skanų vaisių prieš miegą galite greičiau užmigti ir pagerinti miego kokybę, todėl visi turėtume jų į savo mitybos racioną įtraukti daugiau.
Padeda vienas vaisius
Vienas vaisius itin padeda.
Prieš naktį suvalgykite šių produktų: miegosite daug geriau
Norint užtikrinti gerą savijautą, labai svarbu tinkamai maitintis ir kokybiškai miegoti. Jei norite puikiai išsimiegoti, yra keletas produktų, kurie itin naudingi – suvalgę šių produktų prieš naktį miegosite daug geriau.
Mityba svarbi norint ne tik užtikrinti, kad būtume sveiki – tam tikri maisto produktai ir maistinės medžiagos padeda geriau išsimiegoti. Dr. Michaelas Breusas išskyrė tris produktus.
1. Kiviai
Kiviuose gausu maistingų medžiagų: vitamino C, kalio, vitamino E ir folio rūgšties.
Prieš naktį padarykite tai: užmigsite žaibiškai
„Ar žinojote, kad žmonės yra vienintelė rūšis, kuri dėl įvairių priežasčių, pavyzdžiui, darbo, pramogų ar socialinės veiklos, gali sąmoningai atidėti miegą? Tad nenuostabu, jog kintant sezonui bei kasdienėms veikloms gali keistis ir mūsų miego įpročiai“, – pasakoja „Eurovaistinės“ vaistininkė Elvyra Ramaškienė. Ji įvardija, kas lemia sezoninius miego režimo pokyčius bei pataria, ką daryti, norint gerai išsimiegoti.
Pasakė, kiek valandų būtina miegoti naktį: kitaip laukia liūdnos pasekmės
Miego kiekis, kurio reikia kiekvieną naktį, keičiasi kintant gyvenimo aplinkybėms ir augant. Todėl jūsų amžius gali padėti išsiaiškinti, kokiu laiku turėtumėte eiti miegoti, kad dieną jaustumėtės žvalūs ir galėtumėte tinkamai funkcionuoti.
Nacionalinis miego fondas (National Sleep Foundation) teigia, kad dauguma suaugusiųjų turėtų siekti miegoti septynias-devynias valandas arba vidutiniškai aštuonias valandas.
Prastai išsimiegate? Štai saldaus ir gilaus miego gudrybės
Nuo suprastėjusios nuotaikos iki galvos skausmų ir virškinimo sutrikimų. Taip miego trūkumas visapusiškai veikia žmogaus organizmą. Miego sutrikimai nėra sezoniniai, todėl nesvarbu, ruduo ar pavasaris būtų, tai gali užklupti netikėtai. „Eurovaistinės“ farmacininkė Jovita Aleknienė teigia, kad dažniausios to priežastys – fizinis ar emocinis pervargimas, miego ir būdravimo režimo nesilaikymas ir kai kurių vitaminų trūkumas.
Prieš naktį suvalgykite šių produktų: miegosite daug geriau
Greitas šiuolaikinio gyvenimo tempas, poilsio trūkumas ir nepakankamai subalansuota mityba daro neigiamą įtaką dažno žmogaus miego kokybei, tačiau ekspertai juokauja, kad lietuviai turėtų miegoti puikiai – vaisiaus, rekomenduojamo negalintiems ilgai užmigti, mūsų šalyje suvalgomas rekordinis kiekis.
„Ko gero, visi, nors kelis kartus susidūrę su varginančiu bandymu užmigti, yra skaitę ir domėjęsi, kokie maisto produktai gali pagerinti miego kokybę, o kurių geriau vengti.
Valerijonas ar melatoninas: atsakė, kuris padeda lengviau užmigti
Sunku užmigti, o ir miegą lydi nuolatiniai prabudimai – tai vieni dažniausių miego sutrikimų, kurie gali pasireikšti kone kiekvienam. „Eurovaistinės“ vaistininkė Jovita Aleknienė pastebi, kad tokiais atvejais žmonės suskuba ieškoti tokių maisto papildų kaip valerijonas ir melatoninas. Vaistininkė įvardija pagrindinius jų skirtumus, bei atskleidžia, kuris yra veiksmingesnis einant miegoti – tai visiems nuo seno pažįstamas valerijonas ar dabar daug dėmesio sulaukiantis melatoninas.
Atsakė, ar valerijonas ir melatoninas padeda užmigti: įsidėmėkite
Sunku užmigti, o ir miegą lydi nuolatiniai prabudimai – tai vieni dažniausių miego sutrikimų, kurie gali pasireikšti kone kiekvienam.
„Eurovaistinės“ vaistininkė Jovita Aleknienė pastebi, kad tokiais atvejais žmonės suskuba ieškoti tokių maisto papildų kaip valerijonas ir melatoninas.
Vaistininkė įvardija pagrindinius jų skirtumus, bei atskleidžia, kuris yra veiksmingesnis einant miegoti – tai visiems nuo seno pažįstamas valerijonas ar dabar daug dėmesio sulaukiantis melatoninas.
REKLAMA
REKLAMA
Sunku užmigti? Šie auksiniai patarimai – kaip tik jums
Kokybiškas miegas užtikrina gerą savijautą, normalią širdies, smegenų bei kitų organų veiklą. Moksliniai tyrimai rodo, kad gerai išsimiegoję mes jaučiamės ir laimingesni. Deja, miego sutrikimai jau yra tapę šių dienų rykšte – Amerikos miego medicinos akademijos duomenimis, su trumpalaike nemiga susiduria iki 20 proc. populiacijos, o net 1 iš 10 žmonių patiria lėtinę jos formą.
Prieš miegą valgykite šiuos produktus: užmigsite daug greičiau
Labai reta prabanga užmigti per kelias minutes. Paprastai ekspertai teigia, kad tai, ką veikėte likus kelioms valandoms iki miego, lemia, ar miegosite blogai.
Jums bus malonu išgirsti, kad valgydami sotų maistą su porcija angliavandenių galėsite lengviau patekti į sapnų karalystę, rašo thesun.co.uk.
Miego ekspertė Rosie Osmun iš tinklalapio Eachnight.
Naktimis sunku užmigti? Gydytojas atskleidė aukso vertės patarimus
Kasdien su nemiga susiduria milijonai žmonių. Kai kuriems tai tik epizodinė problema, o kai kuriems – jau gerokai užsitęsusi. Miegas daro įtaką ne tik mūsų poilsiui, tačiau tiek ir fizinei, ir psichologinei sveikatai. Gydytojas neurologas Jokūbas Fišas naujienų portalui tv3.lt pasakojo, kas sukelia miego sutrikimus ir ką daryti, kad jų išvengtume.
Miego kokybė yra labai svarbus dalykas, tačiau kartu ir labai lengvai pažeidžiamas.
Planšetiniai kompiuteriai gali sutrikdyti miegą
Planšetinių kompiuterių naudojimas prieš pat miegą gali tapti prasto miego priežastimi, teigiama tyrime.
Vis daugiau žmonių į lovas nešasi ir savo planšetinius kompiuterius, kad prieš išjungdami šviesą galėtų panaršyti internete, patikrinti „Facebook“ ar parašyti elektroninį laišką.
Tačiau tyrėjai įspėja, kad dėl šių prietaisų ekranų skleidžiamos melsvos šviesos gali nukentėti puikus nakties miegas.
Gelbėkit! Laukia ilga kelionė, bijau Jet Lag efekto!
Turbūt visi keliaujantys, bent vieną kartą gyvenime yra patyrę varginantį Jet Lag efektą.
Ilga kelionė ir per greitai kintančios skirtingos laiko zonos, kad galėtum prie jų prisitaikyti. Pasiekiate kelionės tikslą, tačiau jaučiatės kaip išsunkta kempinė, o jūsų biologinis laikrodis neatitinka vietos laikrodžio rodyklių.
Kai norite pusryčiauti - pavakarių metas, pietauti - vakarienės metas.