mėginiai

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „mėginiai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „mėginiai“.

Gaisro „Ecoservice“ teritorijoje paimtų mėginių duomenis tikimasi turėti iki trečiadienio

Šeštadienį kilus gaisrui atliekų rūšiavimo įmonėje „Ecoservice“, iš teritorijos paimtų oro, vandens mėginių duomenų rezultatų tikimasi sulaukti iki trečiadienio. „Šiuo atveju nors degė nepavojingos atliekos, tačiau tarša į aplinkos orą buvo ir buvo paimti mėginiai, laukiam dabar jų rezultatų, tuomet galėsime pasakyti tiksliai, kokie teršalai išsiskyrė“, – pirmadienį Žinių radijui sakė Aplinkos apsaugos departamento (AAD) Vilniaus valdybos viršininkas Edgaras Skrebė.
Aktualijos 2023-08-07

Genocido ir rezistencijos tyrimų centras ieško laisvės kovotojų artimųjų ir prašo jų DNR mėginių

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centras (LGGRTC) įkūrė ir kaupia žuvusių bei dingusių Lietuvos laisvės kovotojų artimųjų biologinį (DNR) seilių banką. Jame tikimasi sukaupti ne mažiau kaip 30–40 tūkst. DNR mėginių, reikalingų laisvės kovotojų palaikams identifikuoti. Mėginiai bus saugojami neribotą laiką, pranešė centras. Jis kreipėsi į laisvės kovotojų artimuosius, kurie neturi informacijos apie artimojo užkasimo ar palaidojimo vietą, pateikti savo DNR mėginį.
Aktualijos 2022-11-12

Omikron atmaina jau Lietuvoje? Nacionalinė laboratorija tiria kelis įtartinus COVID-19 mėginius

Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija (NVSPL) tiria kelis įtartinus COVID-19 mėginius, aiškinantis, ar tai nėra omikron atmaina. „Tyrimų atsakymų neturime, yra įtarimai, bet jie tikrai nėra patvirtinti. Sekoskaita turėtų būti atlikta trečiadienį ar ketvirtadienį, kol nepatvirtinta, tikrai negalime teigti, kad turime omikroną“, – BNS sakė NVSPL laikinoji direktorė Rosita Marija Balčienė.

Kinai su naujuoju robotu zondu iš Mėnulio planuoja pargabenti šio mėginių

Pirmą kartą po keturių dešimtmečių pertraukos į Žemę planuojama parskraidinti naujų mūsų palydovo – Mėnulio – mėginių: akmenų ir dirvos. Šią misiją įvykdyti pasiryžusi Kinija, kuri ką tik į kosmosą pakėlė kinų Mėnulio deivės vardu pavadintą robotą zondą.  57 metrų ilgio, 5 m skersmens ir 850 tonų sverianti sukioji raketa nešėja iš Kinijos pietinės Hainanio salos kyla 4.30 val. ryto vietos laiku. Mūsuose tuomet buvo 22.30 val.
2020-11-24

Cheminio ginklo draudimo organizacija paskelbė išvadas: Navalno mėginiuose rasta „Novičiok“

Cheminio ginklo uždraudimo organizacija (OPCW) antradienį paskelbė, kad Vokietijoje paimtuose Rusijos opozicijos lyderio Aleksejaus Navalno ėminiuose rasta į kovinę nervus paralyžiuojančią medžiagą „Novičiok“ panašios medžiagos pėdsakų. OPCW nurodė, kad kraujo ir šlapimo ėminiuose buvo rasta „cholinesterazės inhibitoriaus“, panašių į dvi „Novičiok“ grupės medžiagas, 2016 metais šios Hagoje įsikūrusios organizacijos įtrauktos į draudžiamų cheminių ginklų sąrašus.
2020-10-06

Čaplinskas prabilo apie kitą būdą tirtis nuo Covid-19

Seilių mėginiai gali būti diagnostinė alternatyva dabartiniam koronaviruso nustatymo standartui – nosiaryklės tepinėlio mėginių PGR tyrimui. Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro direktorius Saulius Čaplinskas savo „Facebook“ paskyroje paskelbė apie alternatyvų būdą Covid–19 ligai nustatyti.

Gauti pirmųjų Nemuno vandens mėginių tyrimų rezultatai

Kaip praneša Aplinkos apsaugos agentūra, jau gauti pirmųjų Nemuno vandens mėginių, paimtų viešojoje erdvėje pasirodžius informacijai apie žuvų kritimą Baltarusijos teritorijoje dėl galimos Nemuno taršos, tyrimų rezultatai.  Šie mėginiai buvo paimti birželio 15 d. aukščiau Druskininkų ir ties Druskininkų kaimu siekiant kuo skubiau nustatyti į Lietuvos teritoriją atitekančio Nemuno vandens kokybę.
Aktualijos 2020-06-22

Lietuvoje dar vienas koronaviruso atvejis, viso šalyje 18 sergančių

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) praneša, kad naktį iš pirmadienio į antradienį Lietuvoje patvirtintas dar vienas naujas koronaviruso infekcijos (COVID-19) atvejis. Infekcija nustatyta iš Pietų Afrikos Respublikos grįžusiam pacientui. Jis gydomas Respublikinėje Panevėžio ligoninėje, pradėtas epidemiologinis tyrimas. Taigi Lietuvoje patvirtinta šiuo metu 18 COVID-19 atvejų.
Aktualijos 2020-03-17

Lietuvoje užfiksuoti du nauji koronaviruso atvejai

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) praneša, kad naktį iš sekmadienio į pirmadienį Lietuvoje patvirtinti dar du nauji koronaviruso infekcijos (COVID-19) atvejai. Abu asmenys – grįžę iš užsienio, abu izoliuoti ir gydomi Vilniuje, Santaros klinikose. Patikslinama, kad vienas asmuo grįžęs iš Ispanijos, kitas – iš Vokietijos.  Dėl šių naujų atvejų pradėti epidemiologiniai tyrimai. Taigi Lietuvoje patvirtinta šiuo metu 14 COVID-19 atvejų. Visi jie – įvežtiniai.

Koronavirusas Lietuvoje – patvirtinti dar 2 atvejai

Lietuvoje antradienio vakarą patvirtinti du nauji užsikrėtimo koronavirusu atvejai, bendrą jų skaičių šalyje išauginę iki trijų, pranešė Vyriausybė.  Pasak pranešimo, du nauji koronaviruso atvejai patvirtinti antradienį 22 val. Daugiau detalių nepateikiama.  Kovo 11 dieną, trečiadienį, Vyriausybėje vyks trumpoji spaudos konferencija, kurios metu žadama pateikti daugiau informacijos žiniasklaidai ir visuomenei.
REKLAMA
REKLAMA

Ištyrė 6 mėginius dėl koronaviruso: paskelbti rezultatai

Lietuvoje naujų koronaviruso atvejų nėra nustatyta, antradienį ištirti šeši mėginiai buvo neigiami, praneša Vyriausybė.  Laukiama rezultatų dėl devynių mėginių (jie pradėti tirti).  Iš viso Lietuvoje atlikti 281 tyrimai dėl koronaviruso, vienintelis atvejis buvo patvirtintas vasario 28 dieną šiaulietei, grįžusiai iš Italijos. Šiuo metu Lietuvoje stebimi daugiau kaip 5,5 tūkst. žmonių, kurie grįžo iš viruso labiausiai paveiktų teritorijų užsienyje.
Aktualijos 2020-03-10

Šeštadienį ištirti 7 mėginiai dėl koronaviruso: paskelbė gautus rezultatus

Lietuvoje naujų koronaviruso atvejų nėra nustatyta, šeštadienį buvo ištirti septyni mėginiai, pranešė Vyriausybė. Iš viso iki šiol dėl koronaviruso atlikti 254 tyrimai, vienintelis atvejis buvo patvirtintas vasario 28 dieną šiaulietei, grįžusiai iš Italijos. Vyriausybė šeštadienį pranešė, kad atlikus pakartotinį tyrimą jos ėminys vis dar yra teigiamas. Šiuo metu Lietuvoje stebimi daugiau kaip 5 tūkst. žmonių, kurie grįžo iš viruso labiausiai paveiktų teritorijų užsienyje.
Aktualijos 2020-03-07

Naujų koronaviruso atvejų Lietuvoje nenustatyta, stebima virš 5 tūkst. žmonių

Penktadienio ryto duomenimis, naujų koronaviruso (COVID-19) atvejų Lietuvoje nenustatyta. Ketvirtadienį ištirti aštuoni mėginiai, penktadienį laukiama keturių mėginių tyrimų rezultatų. Iki šiol iš viso atlikti 239 tyrimai dėl įtariamo koronaviruso. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenimis, Lietuvoje stebima 5175 žmonių būklė, keliavusių teritorijose, kur koronavirusas yra išplitęs.

Ištirti visi paimti mėginiai: koronaviruso atvejų nenustatyta

Pirmadienį ištyrus visus paimtus mėginius, naujų koronaviruso atvejų nenustatyta, BNS patvirtino sveikatos apsaugos ministro atstovė spaudai Lina Bušinskaitė. Iki šiol Lietuvoje lieka patvirtintas vienas koronaviruso atvejis. Infekcinė liga šiuo metu Šiaulių ligoninėje gydomai 39-erių šiaulietei nustatyta praėjusią savaitę. Moteris jaučiasi gerai, bet dar negali palikti ligoninės, nes naujausias pirmadienį atliktas koronaviruso tyrimas buvo vis dar teigiamas – ji tebeserga.

Ištyrė koronavirusu užsikrėtusios šiaulietės šeimos narius: paskelbti tyrimų rezultatai

Paskutiniu etapu ištirta 14 ėminių dėl koronaviruso (COVID-19) – visi neigiami. Kitu etapu bus tiriami 26 ėminiai. Tarp jau ištirtų ėminių yra šiaulietės, kuriai pirmajai nustatytas koronavirusas, artimųjų ėminiai. Augantis laboratorinių tyrimų skaičius susijęs su tikrinamais jau nustatytojo viruso nešiotojo kontaktais, taip pat ir kitais pagalbos besikreipiančiaisiais ir rizikos kriterijus atitinkančiaisiais asmenimis.

Užterštas vanduo Alytuje – dar kartą ims mėginius

Ekspertai ir mokslininkai pirmadienį dar kartą ims po gaisro Alytuje užteršto vandens mėginius. „Galima daryti prielaidą, kad didžiausia tarša susikaupusi vandenyje, kuris buvo naudotas gaisrui gesinti. Šio vandens mėginius tyrimui dar kartą ims ekspertų ir mokslininkų konsiliumas pirmadienį“, – BNS sakė aplinkos ministro atstovas Justas Jaskonis.
Aktualijos 2019-11-15

Rusija kaltinama dangstymu: žymus atletas galimai vartojo dopingą

Atletikos sąžiningumo skyrius (AIU) nagrinėja teiginius, kad Rusijos pareigūnai mėgino nuslėpti dopingo vartojimo atvejį, siejamą su šuolininku į aukštį Danilu Lysenka, pasirodžius atitinkamam straipsniui britų laikraštyje „The Sunday Times“. D. Lysenka buvo laikinai suspenduotas pernai rugpjūtį, Berlyne vykusio Europos čempionato išvakarėse, nes neatvyko į laboratoriją, kur ne rungtynių vietoje buvo atliekami atletų kraujo tyrimai.
2019-06-03

Sirijos medikai slapta į Jordaniją pervežė mėginius iš cheminio ginklo paveiktos zonos

Grupė Sirijos gydytojų slapta pervežė į Jordaniją mėginius iš tariamos cheminės atakos vietos netoli Damasko, praneša agentūra „Interfaks“ remdamasi prancūzų radijo stotimi „Europe-1“. Kaip pažymi radijo stotis, kalbama apie žmonių, tariamai nukentėjusių rugpjūčio 21 d. atakos metu, kraujo, šlapimo ir plaukų mėginius. Radijo stotis pažymi, kad dabar šie mėginiai, tikimasi, bus išsiųsti į vieną iš Prancūzijos laboratorijų.
2013-08-27

Polediniame Antarktidos ežere kol kas gyvybės nerasta

Į poledinį Vostoko ežerą Antarktidoje prasigręžusiems Rusijos mokslininkams kol kas nepavyko jame aptikti ne tik „nežemiškos“ , bet ir apskritai jokios gyvybės pėdsakų. Pirminiai rezultatai rodo, kad vanduo jame sterilus. Šių metų vasario mėnesį į po beveik 4 kilometrų storio ledo danga Antarktidoje esantį Vostoko ežerą prasigręžę Rusijos Antarktidos ekspedicijos specialistai paėmė vandens mėginius, kuriuose tikėtasi rasti šiuolaikiniam mokslui nežinomų organizmų.
2012-10-22

Rapsų sėklų mėginyje – genetinės modifikacijos pėdsakai

Viename iš Lietuvoje užaugintų rapsų sėklų mėginių nustatyti genetinės modifikacijos pėdsakai, pranešė Valstybinė augalininkystės tarnyba, atsakinga už šalyje auginamų augalų fitosanitarinę kontrolę ir genetiškai modifikuotų augalų auginimo kontrolę. Rugsėjo-spalio mėnesiais Valstybinės augalininkystės tarnybos regioninių skyrių specialistai paėmė 25 mėginius genetinei modifikacijai nustatyti, pagal kasmet atliekamą genetiškai modifikuotų augalų rizikos kultūrų pasėlių stebėsenos programą.
2012-10-17

Kelionė atšiauriausio pasaulio ežero link

Rusijos mokslininkų komanda mįslingai prarado ryšį su kolegomis, kuomet buvo vykdomi gręžimo darbai ežero link, kuris daugiau kaip 20 mln. metų slėpėsi po Antarktidos ledu, rašo „The Daily Mail“. Mokslininkai kovojo su atšiauriomis oro sąlygomis – temperatūra ties ta vieta, kur po storu ledo sluoksniu stūkso Vostoko ežeras, siekia –66 laipsnius Celsijaus. Tyrėjų komandos tikslas buvo prisikasti iki 3 km po ledu esančio ežero, kol oro sąlygos netapo visiškai nepakeliamomis.
2012-02-06

Teismas sprendžia „Vichy“ vandens parko ir Visuomenės sveikatos priežiūros tarnybos ginčą

Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) pradėjo nagrinėti administracinę bylą pagal UAB „Vandens parkas“ skundą Valstybinei visuomenės sveikatos priežiūros tarnybai (VVSPT), kuriame prašoma panaikinti šių metų rugsėjo 1-osios sprendimą laikinai sustabdyti vandens parko veiklą ir įpareigoti atsakovę atlyginti patirtus nuostolius.
2011-12-19

Generalinė prokuratūra raginama ištirti pusmetį saugomus donorų kraujo mėginius

Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininko pavaduotoja Agnė Bilotaitė kreipėsi į generalinį prokurorą Darių Valį, ragindama tęsti pradėtą ikiteisminį tyrimą dėl ligoniams tiekiamo galimai prastos kokybės kraujo. Šiam žingsniui parlamentarę paskatino skundas, gautas iš Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės.

Lietuvoje neauginami genetiškai modifikuoti augalai

Ūkininkų apklausos ir pasėlių tyrimai parodė, kad Lietuvoje neauginami genetiškai modifikuoti (GM) augalai. Atlikti tokius tyrimus paskatino viešojoje erdvėje pasigirdusios abejonės, ar mūsų šalyje tikrai neauginama tokių augalų. Pasak Aplinkos ministerijos Gamtos apsaugos departamento direktoriaus Laimučio Budrio, iki šiol ministerija nėra išdavusi nė vieno leidimo ar sutikimo auginti GM augalus.

Ežeras Antarktidoje saugo Žemės praeities paslaptis

3 km ledo gylyje slypintis ežeras gali atskleisti, kaip atrodė gyvybė Žemėje prieš milijoną metų ir suteikti informacijos apie nežemišką gyvybę. Telegraph.co.uk rašoma, kad jau netrukus grupė britų mokslininkų planuoja išvykti į Antarktidą, kur tikisi tapti pirmaisiais žmonėmis, kuriems pasisekė pasiekti vieną iš 387 ežerų, esančių šiame žemyne.
2011-10-12

Tiria, ar Egipto mumija tikra

Praėjusią naktį atlikta 8 mumijų, tarp jų ir vienintelės Lietuvoje esančios Egipto mumijos, kompiuterinė tomografija, praneša LTV „Šiandien“. Į Lietuvą atvykęs vienas žymiausių Europoje mumijų tyrinėtojas italas Dario Piombino-Mascali kartu su Vilniaus universiteto profesoriumi antropologu Rimantu Jankausku tiria Šventosios Dvasios bažnyčios rūsiuose išlikusias XVII a. mumijas. Tyrimai atliekami moderniais neinvaziniais metodais – pasitelkus rentgeną ir tomografiją.
2011-07-16

Žemės mėginiuose Fukušimos provincijoje aptikta ir radioaktyviojo stroncio pėdsakų

Žemės mėginiuose Japonijos branduolinės katastrofos regione pirmą aptikta ir radioaktyviojo stroncio pėdsakų. Pavojingos medžiagos rasta 11 skirtingų vietų Fukušimos provincijoje, kur stovi avarijos ištikta branduolinė jėgainė, ketvirtadienį paskelbė mokslininkai. Tačiau, pasak Japonijos atominės energijos agentūros, mažai tikėtina, kad stroncis sukels tiesioginį pavojų žmonių sveikatai.
2011-06-10

Ištirtuose daigintų pupelių mėginiuose EHEC sukėlėjų nerasta

Pirmuosiuose 23 ištirtuose daigintų pupelių mėginiuose iš įtarimą sukėlusio ūkio Vokietijoje mirtinai pavojingos žarnyno infekcijos EHEC sukėjų nerasta, pranešė Žemutinės Saksonijos vartotojų teisių ministerija. Tačiau tai nereiškia, kad pupelių daigai nėra pavojingi. Lieka galioti ir įspėjimas atsargiai naudoti pomidorus, agurkus bei lapines salotas. Atliekami tolesni tyrimai. Iki šiol Vokietijoje EHEC infekcija susirgo 1 tūkst. 600 žmonių, 21 mirė.
2011-06-06
Į viršų