matavimai

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „matavimai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „matavimai“.

Moteris įtaria, kad kaimynas pasisavino jos žemę: „Teisingumas turi būti“

Moteris pasijuto apgauta ir įžeista. Ji kaltina jaunesnį kaimyną akiplėšiškai užgrobus jos žemę. Ji pasiryžo kovoti už teisybę ir susigrąžint savo pievą, kuri jai priklausė nuo 2016 metų. Kaimynų konfliktu laidoje „TV Pagalba“ domėjosi gelbėtoja Monika Ostrenkova. Aldona pyksta, nes už šią žemę, kurioje ji laiko karves, valstybei moka nuomą. Ji nori ištaisyti padėtį – susigrąžinti savo pievą iš kaimyno ir išgirsti atsiprašymą, nes jis moterį dar ir išvadino ne pačiais gražiausiais žodžiais.
2023-12-10

Netikslus apleistų žemių žemėlapis sukėlė sumaištį

Siekiant sutramdyti apleistų žemės ūkio naudmenų savininkus pakenkta tikriesiems ūkininkams. Jie tvirtina, kad paskelbtame apleistų žemių žemėlapyje, kuris parengtas pasitelkiant dirbtinį Žemės palydovą, randa daug netikslumų. Jų neištaisius, valdų savininkai turėtų mokėti didesnį žemės mokestį. Savivaldybės nuogąstauja, kad dėl to jos gali neišvengti teismų. Randa daug klaidų „Mus užgriuvusi apleistų žemės plotų nustatymo tvarka – tikras nesusipratimas.

Radiacija Marse žmonėms nepavojinga

Kosminės spinduliuotės fonas Marso paviršiuje praktiškai atitinka tą, kuris yra žemomis orbitomis aplink Žemę skriejančiuose kosminiuose laivuose. Tai reiškia, kad radiacija Marse žmonėms nebūtų pavojinga, pranešė NASA. Pirmuosius spinduliuotės lygio matavimus Marso paviršiuje atlikę marsaeigio „Curiosity“ tyrimų grupės nariai konstatavo, kad jis nekelia pavojaus Marse kada nors išsilaipinsiančių žmonių gyvybei.
2012-11-16

Kvantiniai matavimai pasigailėjo Schrödingerio katino

Schrödingerio katinas, kvantinės mechanikos įvaizdis, atsilaikė. Atlikdami nuolatinius, bet silpnus kvantinių sistemų matavimus fizikai sugebėjo ištirti trapias kvantines būsenas, jų nesunaikindami – tai atitinka žvilgtelėjimą į metaforinį Schrodingerio katiną, jo nenugalabijant. Šis rezultatas turėtų padėti lengviau suvaldyti tokias sistemas, kaip kvantiniai kompiuteriai, išnaudojančias egzotiškas kvantinio pasaulio savybes.
2012-10-14

Nauja sistema leis pamatuoti anglies dvideginio kiekį atskirose gatvėse

JAV mokslininkai sukūrė naują programinę įrangą, kuri gali tiksliai išmatuoti dujų, sukeliančių šiltnamio efektą, kiekį atskiruose pastatuose ir gatvėse, praneša BBC. Iki šio JAV turėjo vieną metodą pamatuoti CO2 ir kitų šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimą nacionaliniu lygiu, tačiau miestų ir vietos lygiu to nuosekliai daryti negalėjo. Pasak mokslininkų iš Arizonos valstijos universiteto, nauja matavimo sistema, vadinama „Hestia“, situaciją pakeis.
2012-10-10

RRT: mobiliųjų duomenų perdavimas greičiausias „Omnitel“ tinkle

Telekomunikacijų bendrovė „Omnitel“ pirmauja Lietuvoje pagal mobiliųjų duomenų perdavimo greitį – tai atspindi naujausi, balandžio mėnesį atlikti, Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) belaidžio interneto prieigos stebėsenos matavimai.
2012-05-10

Nepalas ketina dar kartą matuoti Everestą

Nepalas, ketinantis išspręsti ilgai trunkantį ginčą dėl Everesto viršukalnės aukščio, prašo tarptautinės bendruomenės pagalbos. Kinija jau seniai ginčija, kaip reikėtų matuoti viršukalnės aukštį, o 2010 metais šalys iš esmės sutarė dėl Nepalo pateikto aukščio – 8 848 metrų. Tačiau ginčo iki galo taip ir nepavyko išspręsti, o dar daugiau sumaišties prideda kintanti regiono geologija, praneša BBC.
2012-02-29

Pietų ašigalyje – temperatūros rekordas

Gruodžio 25 dieną Pietų ašigalyje buvo užregistruotas naujas temperatūros rekordas: JAV Amundseno - Scotto poliarinės tyrimų stoties rajone oro temperatūra buvo pakilusi iki - 12,3 laipsnių pagal Celsijų, pranešė Viskonsino-Medisono universiteto Antarktidos meteorologinės programos atstovai. Ankstesnis temperatūros rekordas buvo užfiksuotas 1978 m. gruodžio 27 dieną, kuomet oras šios stoties rajone buvo sušilęs iki - 13,6 laipsnių.
2011-12-30

Kosminis palydovas sudarė pirmąjį Žemės vandenynų sūrumo žemėlapį

657 kilometrų aukštyje virš Žemės skriejantis palydovas „Aquarius“ pradėjo preciziškus pasaulio jūrų ir vandenynų sūrumo matavimus. Jie padės mokslininkams geriau suprasti globalius kritulių susidarymo, vandens garavimo ir  jūrų srovių procesus. „Aquarius“ palydovą NASA raketa į numatytą orbitą iškėlė šių metų birželio 10 dieną. „Aquarius“ tyrimų programą finansavo ir joje dalyvauja ne tik JAV, bet ir Argentina, Brazilija, Kanada, Prancūzija ir Italija.
2011-09-26

Greičiausias internetas – Pietų Korėjoje, Lietuva – ketvirta

Kompanija „Pando Networks“, apdorojusi iš 20 milijonų kompiuterių visame pasaulyje surinktus duomenis, apskaičiavo interneto greitį įvairiose šalyse. Skelbiama, kad greičiausias internetas yra Pietų Korėjoje: vidutinis informacijos atsisiuntimo greitis siekia 2202 KB/s. Toliau rikiuojasi Rumunija (1909 KB/s), Bulgarija (1611 KB/s), Lietuva (1462 KB/s) ir Latvija (1377 KB/s). Antrasis penketas atrodo taip: Japonija (1364 KB/s), Švedija (1234 KB/s), Ukraina (1190 KB/s), Danija (1020 KB/s) ir...
2011-09-22
REKLAMA
REKLAMA

Mokslininkams pavyko beveik visiškai tiksliai išmatuoti daleles

Kvantinės mechanikos dėsniai teigia, kad negalime stebėti mažiausių dalelių jų nepaveikdami. Tačiau fizikams pavyko atlikti kvantinius matavimus su mažiausiu iki šiol trikdymu, rašo LiveScience.com. Šis trikdymas, vadinamas atvirkštiniu veiksmu, yra vienas kvantinės mechanikos, apibūdinančius labai mažų dalelių veikimą, skiriamųj ų požymių.
2011-07-14

Atominis laikrodis gali susekti Žemės gravitacijos pokyčius

Japonų ekspertų komanda patobulino atominį laikrodį, dabar jis pats tiksliausias visame pasaulyje. Kaip informuoja dailymail.co.uk, naujasis „optinių tinklelių“ laikrodis yra toks jautrus, kad gali susekti net ir Žemės gravitacijos pokyčius. Jis prisidės ir prie tobulesnės GPS sekimo sistemos, o taip pat galės pastebėti tokius nežymius kaip 10 cm aukščio pokyčius. Atominiai laikrodžiai naudojami Pasauliniam koordinuotam atominiam laikui nustatyti.
2011-04-05
Į viršų