Mano būstas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „Mano būstas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „Mano būstas“.
„Mano būstas“ klientų atstovų darbo diena: kartais tenka spręsti ir kaimynų asmeninius konfliktus
Ar esate girdėję apie tokį darbą, kaip klientų atstovai? Šiandien išsiaiškinsime, ką gi veikia ir kaip atrodo darbo diena žmonių, dirbančių „Mano būstas“ įmonėje kaip klientų atstovai.
„Mano būstas“ klientų atstovas Evaldas pasakoja, kad klientų atstovo darbas – būti tarpininku tarp klientų ir rangovų. „Mes esame ta grandis, kuri, išgirdusi kliento poreikius, suveda juos su rangovu, pasirūpina, kad reikalingi darbai būtų atlikti kuo greičiau ir klientui patogiu metu.
Ar žinote, kaip ir kada tvarkomi bei kur nukeliauja rudeniniai lapai?
Šį kartą ekspertai atsako į vieną dažniausiai daugiabučių namų gyventojų užduodamų klausimų – kada gi tvarkomi ir kur galop nukeliauja rudeniniai lapai?
„Mano BŪSTO“ valymo paslaugų produkto vadovas Neilas Čijunskas atviras - rudenį aplinkos tvarkytojams yra pats darbymetis. Nukritę medžių lapai ne tik nuspalvina gatves savo nuostabiomis rudeniškomis spalvomis, bet ir suteikia netvarkingo kiemo efektą, tad pastaruosius jie skuba surinkti.
Specialistai apie virusų sezono pradžią: dažnas patalpų valymas padeda išvengti ligų
Prasidėjus peršalimo ligų sezonui, gydytoja epidemiologė Rolanda Lingienė ragina gyventojus skirti daugiau dėmesio bendrų patalpų higienai ir tinkamam vėdinimui. Ji pabrėžia, kad tai vienos paprasčiausių, bet veiksmingų priemonių apsaugai nuo virusų ir bakterijų. Šios priemonės ne tik padeda kovoti su ligomis, bet ir gali pagerinti darbingumą bei koncentraciją. Būsto administratorių skaičiavimais, bendrų erdvių ar laiptinėse priežiūra per mėnesį tekainuoja vos kelis kavos puodelius vienam butui.
Būsto gelbėtojai: su kokiais iššūkiais kasdien susiduria avarinės tarnybos technikai?
Ar kada nors susimąstėte, kaip atrodo žmonių, administruojančių daugiabučius namus, darbo diena? Į kokius iškvietimus jie vyksta, kokias problemas sprendžia ir kaip greitai jas likviduoja? Apie tai mums papasakos „Mano būstas“ avarinės tarnybos technikai Edvardas ir Vaidas.
Avarinės tarnybos technikų darbo diena prasideda nuo dispečerės skambučių. Šį kartą Edvardas ir Vaidas vyksta į vieną Vilniaus mikrorajoną, kur jų laukia išsigandusi buto savininkė.
Vilniuje pradedami šildyti daugiabučiai: aiškėja, kurie namai šilumą vartos taupiai
Daugiabučius namus prižiūrintis „Mano BŪSTAS“ teigia, jog visos Vilniaus daugiabučiuose bendrovės prižiūrimos šildymo sistemos tinkamai paruoštos žiemai ir atskleidžia, kodėl dauguma įmonės klientų nepermokės už šildymą.
Dar prieš prasidedant šildymo sezonui savo administruojamiems namams „Mano BŪSTAS“ tradiciškai skyrė didelį dėmesį.
Paaiškėjo, kur žydi gražiausias gėlynas prie daugiabučio: vaizdas tiesiog užburia
Baigėsi daugiau nei mėnesį trukęs „Mano BŪSTO“ ir portalo TV3.lt surengtas gražiausio daugiabučio namo gėlyno konkursas. Šįsyk nugalėtojo titulas iškeliavo į Panevėžį - čia ne vienerius metus panevėžiečio puoselėjama kiemo aplinka sulaukė daugiausia skaitytojų simpatijų.
Vasaros pabaigoje „Mano BŪSTO“ kartu su portalu TV3.lt surengė išskirtinį konkursą, skirtą visiems Lietuvos gyventojams, norintiems pasidžiaugti savo daugiabučio kiemo grožiu.
Pokyčiai Vilniaus daugiabučiuose: sparčiai keičiasi laiptinių veidas
Apšiurusios senų daugiabučių laiptinės pamažu grimzta užmarštin – Vilniuje šiemet sparčiai daugėja norinčiųjų atsinaujinti senas laiptines. Pastatų priežiūros specialistai, padedantys tai įgyvendinti sako, kad smarkiai išaugusį susidomėjimą laiptinių remontu stebi pirmą kartą per pastaruosius 20 metų.
Nors sostinės senos statybos daugiabučiuose vis dar apstu nuo namo pastatymo laikų neremontuotų laiptinių, situacija pastaruoju metu ženkliai gerėja.
„Mano BŪSTAS“: „Padėsime gyventojams išvengti nelaimių“
Siekdama užtikrinti gyventojų ir jų turto saugumą bei atsižvelgdama į priešgaisrinės saugos specialistų rekomendacijas, bendrovė „Mano BŪSTAS“ Vilniuje pradeda vykdyti prižiūrimų daugiabučių namų priešgaisrinės saugos ir elektros sistemų prevenciją. Taip įmonė stengsis apsaugoti gyventojus nuo galimų nelaimių ir didelių nuostolių.
Klientų balsas: „Mano BŪSTO“ paslaugų kokybė šovė aukštyn
Per dvejus metus gyventojų pasitenkinimas „Mano BŪSTO“ teikiamomis paslaugomis išaugo daugiau nei perpus. Taip teigia įmonės klientai, kurie pastebi, jog teikiamų paslaugų ir aptarnavimo kokybė pastaruoju metu akivaizdžiai pagerėjo.
Daugiabučių gyventojai imasi pokyčių: nauja tendencija stebisi net „Mano būstas“
Senuose daugiabučiuose bene brangiausia ir daugeliui galvos skausmą kelianti įranga yra liftai. Daugelis jų gana dažnai genda, tad gyventojai patiria ne tik nepatogumų, bet ir papildomų išlaidų.
Vis dėlto šiemet pastebimos tendencijos, kurių nebuvo daugelį metų.
Daugiabučių namų prižiūrėtojai nepamena tokių metų, kad naujų liftų paklausa būtų taip smarkiai išaugusi.
REKLAMA
REKLAMA
Pamirškite šluotą – jau yra efektyvesnis būdas valyti daugiabučių laiptines
„Mano BŪSTO“ klientai pirmieji Lietuvoje jau gali išbandyti naujovę – laiptinių siurbliavimą. Atlikus pirmuosius bandymus paaiškėjo, kad toks valymo būdas yra 4 kartus efektyvesnis už įprastą patalpų šlavimą sausuoju būdu.
Šiuo metu daugiabučių laiptinės Lietuvoje paprastai valomos keliais būdais: sausuoju, šlapiuoju arba derinant šiuos abu būdus tarpusavyje.
Per atostogas išvykstate iš namų? Štai, ką reikia žinoti, norint išvengti neplanuotų nuostolių
Kiekvienas daugiabučio gyventojas, besirengiantis atostogauti ar ilgesniam laikui išvykti iš namų, turi žinoti keletą paprastų taisyklių, kurios padės apsaugoti jų ir kaimynų turtą nuo didelių nuostolių ir išvengti vadinamojo „kiaulystės dėsnio“.
Prasidėjus atostogų maratonui nemažai daugiabučių namų gyventojų ilgesniam ar trumpesniam laikui palieka savo namus ir išvyksta poilsiauti.
Laiko susitvarkyti dar yra, priešingu atveju - nuostoliai neišvengiami
Pro lubas varvantis vanduo, sugadintas turtas, užlietos bendrojo naudojimo patalpos, lifto šachtos, elektros instaliacija laiptinėse. Visa tai ir dar daugiau žalos pridaro ne kas kita, o susidėvėjęs daugiabučio namo stogas, kurių vien Vilniuje skaičiuojama šimtais. Ir nors kasmet namų priežiūros specialistai naujas kepures uždeda kelioms dešimtims daugiabučių, spartesniam proveržiui koją kiša gyventojų neaktyvumas bei sąlyginai trumpas šiltasis sezonas, kuomet šie darbai gali būti atliekami.
Gera žinia daugiabučių gyventojams – turėtų gerokai mažėti avarijų nuotekų tinkluose
Pasitelkęs inovatyvius sprendimus „Mano BŪSTAS“ sostinės daugiabučiuose pradėjo taikyti efektyvų metodą, padedantį apsaugoti gyventojus ir jų turtą nuo brangių bei stresą keliančių avarijų nuotekų tinkluose.
„Mano BŪSTO“ duomenimis, vien pernai įmonės prižiūrimuose namuose Vilniuje įvyko 5200 avarijų buitinių nuotekų tinkluose.
Už šlapimo ir tepalų pavalymą laiptinėje – 120 eurų, plius PVM: gyventojas netveria pykčiu
Daugiabučių priežiūrą ir remonto darbus miestuose organizuoja namų administratoriai. Ir nors gyventojams rūpintis papildomais darbais nereikia, tačiau kai kuriems iš jų nustatyti įkainiai tampa tikru galvos skausmu. Štai sostinėje esančio daugiabučio gyventojams namo administratorius paskaičiavo, kad už šlapimo ir tepalų valymą teks sumokėti daugiau kaip 120 eurų.
Gyventojams – dar daugiau žinių apie tai, kas vyksta jų name
Jau gretai „Mano BŪSTO“ klientai įvairiais skaitmeniniais kanalais gaus visą informaciją apie jų daugiabučiuose planuojamus bei vykdomus darbus, įvykusias avarijas, jų likvidavimo trukmę, darbų pabaigą. Tai leis užtikrinti, jog kuo daugiau gyventojų žinotų, kaip prižiūrimas jų turtas.
Poilsis ima viršų – daugiabučių gyventojai nebenori dirbti valytojais
„Mano BŪSTO“ duomenimis, didžioji dauguma daugiabučių gyventojų laiptinių valymą patiki specialistams. Šios paslaugos paklausa per pastarąjį penkmetį šoktelėjo penktadaliu, o šiuo metu įmonės prižiūrimuose namuose savarankiškai valoma vos viena laiptinė iš dešimties.
Laikai, kuomet savo laiptines gyventojai valėsi patys grimzta užmarštin. Šiandien retas kuris savo laisvalaikį nori praleisti su šluota ir kibiru rankose, juolab, kad pati valymo paslaugos kaina yra priimtina daugeliui.
Pasikinkę vėją „atšaukė“ 2000 skrydžių
Per pusmetį - 2215 tonų mažiau CO2. Toks kiekis kenksmingų dujų nepateko į aplinką dėl to, kad didžioji dalis daugiabučių namų, kurios prižiūri „Mano BŪSTAS“, bendrojo naudojimo reikmės jau daugiau nei pusmetį aprūpinami tvaria, vėjo jėgainėse gaminama elektros energija.
Daugiabučio gyventojai pasipiktinę: prisidirbo vienas kaimynas, o dabar po 53 eurus moka visi
Praėjusių metų gruodį sostinės daugiabučio namo rūsyje buvo rasta apie 5 kg išsiliejusio gyvsidabrio. Niekas nenukentėjo, tačiau valymo darbai vis dar vykdomi, o kaltininkas – nežinomas.
Vis tik sąskaitas už „nugyvsidabrinimą“ namo administratorius siunčia visiems namo gyventojams.
Pasirodo, jie apie pusę metų turės papildomai mokėti pusšimtį eurų, o kaltininkui išaiškėjus – kreiptis į teismą ir tuos pinigus prisiteisti.
Atidžiai patikrinkite sąskaitas už butą – po 30 eurų pridėjo dėl „klaidos“
Turbūt nėra tokio daugiabučio gyventojo, kuris bent kartą nebūtų suabejojęs dėl namo administratoriaus išrašytos sąskaitos.
Kartais jie sugalvoja atlikti darbų, apie kuriuos gyventojai net nežino. O kartais administratoriaus darbų kaina netikėtai išauga ir trečdaliu.
Paprastai administratoriai aiškina, kad gyventojai kažko nesuprato, kad jiems visa informacija buvo pateikta ir pan.
Stebuklingu laikotarpiu pildys vaikų svajones
Bendrovė „Mano BŪSTAS“ ir „Fondas Janukonis“ tęsia tradiciją artėjant gražiausioms metų šventėms dalintis gerumu. Šįsyk šios organizacijos pildys mažųjų svajones, dovanodamas dovanas sudėtingomis socialinėmis sąlygomis augantiems vaikams.
Bendrovė prisidės prie projekto „Vaikų svajonės“, kuris padeda socialinės rizikos bei socialinių įgūdžių stokojančioms šeimoms.
Teko gyventi be elektros, nes niekas neprisiėmė atsakomybės: apie problemą nežinojo dešimtmetį
Kai atsakingų – daug, tai galiausiai atsakingo nelieka nei vieno. O dėl to nukenčia niekuo dėti gyventojai. Ne paslaptis, kad šiais laikais gyventi be elektros daug kam atrodo beveik neįmanoma: nei šildymo, nei šilto vandens, nei maisto pasigaminsi, nei telefoną pakrausi.
Į tokią situaciją pakliuvusiai kaunietei teko skambinėti įvairioms institucijoms, kurios metė nuo savęs atsakomybę nukreipdamos gyventoją viena pas kitą.
Susisiekti su įmone - greičiau nei bet kada anksčiau
„Mano BŪSTAS“ fiksuoja naujus paslaugų kokybės rekordus. Bendrovės Klientų patirčių centras trečiąjį šių metų ketvirtį į 9 iš 10 klientų skambučių atsiliepė greičiau nei per 20 sekundžių ir tai yra bene geriausias rezultatas per visą įmonės veiklos istoriją.
Klientų pasitenkinimo indeksą (NPS) kasdien matuojantis „Mano BŪSTO“ Klientų patirčių centras per pastaruosius metus pagerino bene visus veiklos rodiklius, o klientų pasitenkinimą išaugino net 136 proc.
Šildymo sezonui pasirengė: taikys sprendimus, kurie padės taupyti
Daugiabučius namus prižiūri bendrovė „Mano BŪSTAS“ praneša, kad visi klientų namai ir juose esančios šildymo sistemos tinkamai paruoštos žiemos sezonui ir atskleidžia, kodėl daugumai įmonės klientų pavyks taupiai vartoti šilumą ir nepermokėti už šildymą.
Prieš artėjantį šildymo sezoną savo administruojamiems namams „Mano BŪSTAS“ tradiciškai skyrė didelį dėmesį.
Pažiūrėkite į sąskaitą už komunalines paslaugas: nustebsite, už ką ir kiek mokate kiekvieną mėnesį
Tūkstančiai Lietuvos gyventojų kas mėnesį gauna ir apmoka sąskaitas, kurias siunčia daugiabučių namų administratoriai. Net jeigu tai yra ta pati įmonė, daugiabučiai – vienodi, o butai juose – labai panašūs, visai gali būti, kad sąskaitos gerokai skirsis.
Pasirodo, kai kurie gyventojai kiekvieną mėnesį turi mokėti už paslaugas ar įrenginius, kurių net nežino esant.
„Mano BŪSTO“ paslaugas šiemet rinkosi dar daugiau klientų
Visapusę daugiabučių namų priežiūrą vykdantis „Mano BŪSTAS“ šiemet fiksuoja gerokai išaugusias naujų ir sugrįžusių klientų gretas. Bendrovės teigimu, tokį rezultatą pavyko pasiekti, nes klientai įvertino ženkliai pagerėjusią paslaugų kokybę bei tai, kad už tą pačią kainą gaunama daugiau naudų.
Nauja eilutė sąskaitoje papiktino daugiabučių gyventojus: mokestis renkamas neteisėtai?
Daugybę šalies gyventojų papiktinusį mokestį už vėliavos iškėlimą per šventes namus prižiūrinti įmonė rinko neteisėtai. Tokį išaiškinimą pateikė Aplinkos ministerija. Anot jos, vėliavos turi būti kabinamos iš pinigų, kuriuos namo prižiūrėtojai gauna administravimo reikmėms. Išgirdę, kad neturėjo mokėti už vėliavų kėlimą, kai kurie gyventojai ėmė svarstyti, kaip atgauti pinigus. Tačiau rinkliavą įvedusi įmonė pinigų grąžinti bent jau kol kas nesirengia.
„Mano BŪSTAS“ fiksuoja mažiau avarijų daugiabučiuose namuose
Įmonės teigimu, mažėjantį gedimų skaičių lėmė efektyvi namų priežiūra, kasdienėje veikloje taikomi inovatyvūs sprendimai, nuolatinis bendravimas su klientais bei savalaikė inžinerinių sistemų prevencija, užkertanti kelią galimoms avarijoms.
Pirmąjį šių metų pusmetį nuosava „Mano BŪSTO“ avarinė tarnyba klientų turtą Lietuvoje gelbėjo kiek daugiau nei 10 tūkst. kartų. Palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, avarijų klientų namuose sumažėjo 10 proc. Net į 85 proc.
„Mano BŪSTO“ klientams – žalioji elektra bendrojo naudojimo patalpų reikmėms
Visapusę daugiabučių namų priežiūrą vykdantis „Mano BŪSTAS“ namų bendrojo naudojimo patalpų reikmėms pradėjo pirkti vėjo jėgainėse gaminamą žaliąją elektros energiją. Toks sprendimas įmonės klientams leis vartoti tvarią energiją, padės taupyti ir suteiks galimybę paprasčiau atsiskaityti už bendrojo naudojimo elektrą.
„Mano BŪSTAS“ kvietė bendrauti ir dovanojo griliaus fiestas
Trys sostinės daugiabučių namų bendruomenės, laimėjusios Kaimynų dienos proga surengtą konkursą, praėjusį savaitgalį drauge dalyvavo griliaus šventėse. Iškylas namų kiemuose ir progas pabendrauti kaimynams dovanojo konkurso rengėja – namus administruojanti įmonė „Mano BŪSTAS“.
Laimėti iškylą su griliaus švente gryname ore gyventojai galėjo „Mano BŪSTO“ „Facebook“ paskyroje dalindamiesi bendruomeniškomis istorijomis iš kaimynų gyvenimo.
„Mano BŪSTAS“ savo klientams perpus mažina dalies būtiniausių darbų kainas
Visapusę daugiabučių namų priežiūrą vykdanti įmonė „Mano BŪSTAS“ mažina tam tikrų darbų kainas. Pasak bendrovės, toks sprendimas priimtas peržiūrėjus vidinius resursus, situaciją rinkoje bei atrinkus kokybiškas paslaugas už priimtiną kainą teikiančius rangovus.
Bendrovė nuo gegužės pradžios perpus mažina tokių darbų kaip lempučių bendrojo naudojimo patalpose keitimas ir smulkių remontų darbų gyventojų butuose įkainius. Jie mažėja beveik 50 proc.
Atidžiai pažiūrėkite į sąskaitą už butą – gyventojams sugalvojo naują mokestį
Būtų savininkai ar nuomininkai kas mėnesį gauna sąskaitas už komunalines paslaugas – administravimą, techninę priežiūrą, valymą ir kt. Paprastai jų eilutės beveik nesikeičia, o mokėtinos sumos daugiau svyruoja tik priklausomai nuo sezono. Vis dėlto kartais daugiabučių administratoriai įsigudrina sugalvoti ir naujų eilučių.
Atidesni vilniečiai kovo mėnesį gautose sąskaitose rado įspėjimą, kad nuo šiol papildomai turės mokėti už vėliavų kėlimą ir nuėmimą valstybinių švenčių dienomis.
Klientai įvertino pokyčius: dar daugiau jų renkasi „Mano BŪSTĄ“
Visapusę daugiabučių namų priežiūrą vykdantis „Mano BŪSTAS“ pernai pagerino visus esminius veiklos rodiklius. Į tai netruko sureaguoti ir įmonės klientai. Palyginti su ankstesniais metais klientų, kurie rekomenduotų „Mano BŪSTO“ paslaugas, padaugėjo beveik ketvirtadaliu.
Praėjusiais metais „Mano BŪSTAS“ pirmenybę teikė klientų aptarnavimo ir atliekamų darbų kokybės užtikrinimui, o taip pat – stiprios komandos formavimui, kuri dar geriau atlieptų daugiabučių namų gyventojų lūkesčius.
Taupyti padeda laiku įgyvendinti sprendimai
Dar gerokai prieš elektros kainų pasiutpolkę „Mano BŪSTAS“, kartu su gyventojais, pradėjo rūpintis taupiu ir racionaliu elektros vartojimu daugiabučių bendrojo naudojimo patalpose. Laiku įgyvendinti sprendimai šiandien suteikia galimybę įmonės klientams sumažinti elektros energijos poreikį ir gauti mažesnes sąskaitas.
Šilumą ir klientų pinigus taupys vykdydami efektyvią priežiūrą
Su nerimu artėjančio šildymo sezono laukiantiems vilniečiams pagalbos ranką tiesia „Mano BŪSTAS“, pasirūpinęs, kad visuose įmonės prižiūrimuose daugiabučiuose būtų užtikrintas taupus ir efektyvus šilumos vartojimas. Be įprastų ir kasdienių šilumos ūkio priežiūros darbų šilumą bei gyventojų pinigines nuo didesnių išlaidų bendrovė saugos pasitelkdama ir išmaniuosius sprendimus.
Ne vienus metus taupyti šilumą daugiabučiuose skatinęs „Mano BŪSTAS“ šiemet tam skyrė itin didelį dėmesį.
„Mano būstas“: visi prižiūrimi daugiabučiai paruošti žiemai
Gyventojai, kurių daugiabučius prižiūri „Mano BŪSTAS“, gali būti ramūs – visi namai ir jų inžinerinės sistemos jau parengtos artėjančiam šildymo sezonui, o ypatingas dėmesys šiemet skirtas taupiam energijos resursų vartojimo užtikrinimui.
Nors pasirengimas šildymo sezonui yra įprasta ir kasmet atliekama praktika, šiemet įmonės specialistai itin daug dėmesio skyrė efektyvaus šildymo vartojimui.
Gyventojus namų administratoriai laiko įkaitais: žmonės gauna dvigubas sąskaitas ir nežino, už ką moka
Daugėja istorijų, kaip gyventojai susiduria su piktavališku namų administratorių elgesiu. Namą administruojančios įmonės nesuteikia pakankamai informacijos, už ką ima pinigus iš gyventojų, o kartais gyventojų noras pakeisti administratorių baigiasi šnipštu – sąskaitas siunčia tiek senasis, tiek naujasis namo administratorius. Politikai siūlo iniciatyvas, kaip pažaboti savivalę, tačiau pripažįsta, kad bausti piniginėmis baudomis gali nepakakti.
Gyventojas piktinasi namo administratoriumi: darbų neatliko, sąskaitą išrašė ir dar į teismą padavė
Daugiabučio administratorius turėtų rūpintis gyventojų namais. Tačiau vietoje rūpesčio ir pagalbos galima sulaukti teismo bylos.
Klaipėdos miesto gyventojas Tadas (tikrieji vardas ir pavardė redakcijai yra žinomi) pasakojo, kad bute trūkus vamzdžiui, namo administratoriaus atsiųsta avarinė tarnyba niekuo negalėjo padėti.
Tačiau 100 eurų sąskaitą už atvykimą išrašė, o kai ją atsisakė sumokėti buvo paduotas į teismą.
Penki kriterijai, padėsiantys išsirinkti namo administravimo bendrovę
Bendravimo stoka, darbų vilkinimas, netgi nenoras atskleisti informacijos apie namo kaupiamąsias lėšas – tai dažniausios problemos, kurias įvardija daugiabučių namų bendruomenių atstovai, ieškodami savo namui naujo administratoriaus.
Neretai pažinties pradžioje žadėję puikią ir pigią namo priežiūrą, vėliau administratoriai kelia priežiūros tarifus arba net bando pasipinigauti įvairių nebūtinų remontų sąskaita.
Kai vonia virsta pirtimi: daugiabutyje gyvatukai spirgina ir kai lauke +30
Kai kuriuose daugiabučiuose ir per karščiausias dienas nesiliauja spirginti gyvatukai – su tokiu nepatogumu susidūrė naujienų portalo tv3.lt skaitytojas. Vyras pasakoja, kad dėl itin aukštos gyvatuko temperatūros kreipėsi į namą administruojančią įmonę, tačiau jokios reakcijos nesulaukė. Tuo metu specialistai sako, kad gyvatuko temperatūros apskritai keisti negalima.
Gyventojai piktinasi namo administratorius elgesiu: siunčia nepagrįstas sąskaitas, trukdo pasikeisti įmonę
Viename sostinės daugiabučių gyvenanti moteris piktinasi savo namo administratorius elgesiu. Jos teigimu, įmonė ne tik dalija gyventojams nepagrįstai dideles sąskaitas, bet ir kišasi gyventojams renkantis naują administratorių.
Visgi pats administratorius sako, kad gyventoja įmonės darbą „ėmė kvestionuoti dėl neaiškių priežasčių“.
Nesąžiningas įmonės elgesys
Naujienų portalo tv3.lt skaitytoja Liepa (vardas pakeistas – aut. past.
Gyventojai piktinasi: daugiabučio remonto sąskaita nejučia išaugo 4 kartus
Devynaukščio daugiabučio gyventojai sugedusiu liftu negali naudotis jau 3 mėnesius. O remonto kaina nuo 4 tūkst. eurų išaugo iki 16 tūkst. eurų. Gyventojai kaltina namo administratorių ir liftų prižiūrėtojus noru pasipelnyti ir reikalauja leisti liftu naudotis. O šie atkerta, kad liftas pavojingas, tad gyventojai turėtų greičiau apsispręsti dėl remonto.
Būtinas remontas ar proga pasipelnyti? Daugiabučio gyventojai sulaukė įtartinų sąskaitų po 120 eurų
Daugiabučio gyventojai sutinka, kad būtinus remonto darbus būtina atlikti ir už juos susimokėti. Tačiau kai remontai pradėjo vykti kas dveji metai, žmonėms kilo įtarimų, kad iš jų norima pasipelnyti. Daugiabučio administratorius teigia priešingai – remonto darbai buvo būtini, nes elektros instaliacijos gedimas kėlė grėsmę ne tik žmonių turtui, bet ir gyvybei.
Gyventojai sulaukė sąskaitų už varveklius – nesusitvarkiusiems gresia baudos iki 1,5 tūkst. eurų
Ant namų kabantys varvekliai ne tik džiugina praeivių akis, bet ir kelia pavojų. Todėl namų savininkai ar daugiabučių administratoriai privalo nedelsdami juos pašalinti. Šie suskubo tai padaryti, tad gyventojai sulaukė pirmųjų sąskaitų už varveklius, kurios juos papiktino. Tačiau namo administratorius tikina, kad nemažai atsieina įranga, kuri reikalinga varveklius nudaužyti.
Absurdas: apie užlietą butą nepranešė, nes nebuvo varnelės
Įsivaizduokite, kad grįžote namo ir matote, kad jie apsemti. O vėliau dar paaiškėja, kad galėjote anksčiau apsaugoti turtą, nes avarinė tarnyba apie nelaimę žinojo, tačiau nieko nepranešė, nes saugojo jūsų asmens duomenis.
Pasitikrinkite sąskaitas už komunalines paslaugas: daliai gyventojų elektra pabrango, nors turėjo atpigti
Kaip jau skelbta, nuo liepos mėnesio pradžios atpigo elektros energija. Tačiau nepaisant sumažėjusių tarifų, kai kuriems gyventojams ji ne tik neatpigo, bet priešingai – pabrango kone dvigubai. Butų savininkai įtaria, kad kažkas elektrą pasijungęs nelegaliai. Specialistai sako, kad taip nutiko dėl mokesčio skaičiavimo specifikos.
Vilniuje, Trinapolio gatvėje, yra 8-11 aukštų kelių dviejų daugiabučių kompleksas, statytas prieš kiek daugiau nei dešimt metų.
Algos galite ir negauti, bet už komunalines paslaugas mokėjimą atidės tik išskirtiniais atvejais
Artėjant kovo mėnesio pabaigai daugelis turėsime susimokėti už komunalines ir kitas būsto paslaugas. Prasidėjęs karantinas pakoregavo dalies tautiečių finansinę situaciją. Tačiau gyventojus aptarnaujančios įmonės prašo laikytis sutartyse nurodytų mokėjimo terminų, o atidėti mokesčius leidžia tik išskirtiniais atvejais.
Naujienų portalas tv3.lt pasidomėjo, ar galima atidėti būsto mokesčius ir kas laukia tų, kurie nesusimokės.
Daugiabučių gyventojai stebisi: Vilniuje net įjungti elektros saugiklį kainuoja 77 eurus
Daugiabučius prižiūrinčios įmonės siekia užtikrinti gyventojų saugumą ir ramybę, todėl visus gedimus patiki specialistams. Tačiau sąskaitas apmokantys gyventojai teigia, kad patys su gedimais susitvarkytų greičiau ir pigiau. Tad ką tokiu atveju daryti? Ar įmanoma patiems rūpintis daugiabučiu?
Vilnietis, naujamiesčio mikrorajono gyventojas Modestas, socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalijo „Mano būsto“ atsiųstais įkainiais už laiptinėje įjungtą elektros saugiklį.
Pastatų administravimo įmonėms – 1,07 mln. eurų bauda už ištrintus failus
Konkurencijos taryba pripažino bendroves „Būsto aplinka“ ir „Mano Būsto priežiūra“ solidariai atsakingomis už kliudymą institucijos įgaliotiems pareigūnams atlikti patikrinimą ir gauti tyrimui reikalingus dokumentus – kol inspektoriai laukė, dalis jų buvo ištrinta. Už Konkurencijos įstatymo pažeidimą bendrovėms, priklausančioms „City Service SE“ įmonių grupei, skirta 1 074 416 Eur bauda.
2017 m. gruodžio mėn.
Pranešė apie daugiabučių pasirengimą šildymo sezonui
Daugiabučių namų administravimo įmonė „Mano BŪSTAS“ pranešė, kad visus savo prižiūrimus daugiabučius namus baigė techniškai ruošti artėjančiam žiemos sezonui.
Daugiabučių namų priežiūros specialistai pasiruošimą artėjančiam šildymo sezonui pradėjo dar pavasarį – netrukus po to, kai butuose nustojo šilti radiatoriai.