Malgožata Kozič
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „Malgožata Kozič“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „Malgožata Kozič“.
Susirgus teks valgyti tik kruopas? Nenustebkite, jei gausite mažesnę išmoką
Įžengus rudeniui, ligoninių duris pradeda varstyti ir vis daugiau darbingo amžiaus žmonių, kurie skundžiasi peršalimo simptomais arba rūpinasi susirgusiais vaikais ar kitais namiškiais.
Dėl patirtos ligos ar būtinybės slaugyti kitus artimuosius darbuotojai gali gauti ligos išmoką. Tačiau iki šiol dalinis darbo užmokestis, gautas už nedarbingas dienas, yra apmokestinamas, nors pensijos arba nedarbo išmokos, kurios iš esmės yra tokios pačios socialinio draudimo išmokos – ne.
Lietuviai piktnaudžiauja nedarbingumo pažymėjimais – „ligos“ metu išvyksta atostogauti
„Sodra“ kasdien sulaukia bent keleto prašymų patikrinti, ar nedarbingumo pažymėjimą gavęs žmogus išties serga. Vasarą padaugėja tokių, kurie nusprendžia pagudrauti – apsimeta negaluojančiais ir nedarbingumą naudoja kaip laisvadienius. Kaip valdininkai išsiaiškina tiesą ir kas gresia tokiems tariamiems pacientams, laidoje „Dienos komentaras“ atsako „Sodros“ atstovė Malgožata Kozič.
Dalyvauti pensijų kaupime šiemet atsisakė beveik 30 tūkst. gyventojų
Iš 68 tūkst. į antros pakopos pensijų fondus šiemet įtrauktų gyventojų, beveik 30 tūkst. iš jų atsisakė dalyvauti pensijų kaupime, sako „Sodros“ atstovė Malgožata Kozič.
„Iš tų, kurie kažkokį veiksmą atlieka, tai jie dažniausiai atsisako (dalyvauti pensijų kaupime – BNS). (...) Tokių atsisakiusių iš 68 tūkstančių įtrauktųjų yra beveik 30 tūkstančių“, – LRT radijui ketvirtadienį sakė M. Kozič.
Pasak „Sodros“ atstovės, pensijų kaupimo bendrovę šiemet keitė keletas tūkstančių gyventojų.
Gyventojai piktinasi siūlymais ilginti pensinį amžių: „Negi visą gyvenimą arsi?“
Lietuvoje vis daugiau pensinio amžiaus sulaukusių gyventojų ir toliau pluša tam, kad užsidirbtų pinigų ir prisidurtų prie pensijos. Tarp dirbančiųjų senjorų net 90-ečiai ir vyresni. Prognozės liūdnos – ateityje pensinio amžiaus ilginimas taps neišvengiamu ir visiems teks dirbti ilgiau.
Ekspertai siūlo jau po kelerių metų pradėti automatiškai ilginti pensinį amžių, įvertinus, kiek ilgėja tikėtina žmonių gyvenimo trukmė.