maisto papildai
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „maisto papildai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „maisto papildai“.
Jokiu būdu nemeskite šių daiktų į Lietuvos konteinerius: gali baigtis labai liūdnai
Pasilikti negalime išmesti – iki šiol ne visi žino, kur čia reikėtų dėti kablelį, kai kalbama apie vaistų, maisto papildų, medicinos priemonių ir kosmetikos rūšiavimą. Jau daugelis žino svarbiausią taisyklę, kad nebereikalingus vaistus reikia atnešti į vaistinę rūšiavimui, o maisto papildus – rūšiuoti su buitinėmis atliekomis.
Įspėja apie influencerių siūlomus maisto papildus ir vaistus: ragina neapsigauti
Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba prie LR SAM socialiniame tinkle „Facebook“ skelbia įspėjimą, kad gydymą ir sveikatos stiprinimą turėtų rekomenduoti gydytojai, o ne nuomonės formuotojai ar socialinių tinklų žvaigždės.
Tarnyba teigia, kad pastaruoju metu nuomonės formuotojai ir socialinių tinklų žvaigždės, remdamiesi savo patirtimi ar turėdami kitokių motyvų, vis dažniau viešai dalijasi informacija apie vaistus ir skatina juos vartoti.
Siunčia įspėjimą aklai vartojantiems gausybę papildų: dalis net neatitinka sudėties, kas parašyta ant pakuotės
Gyventi sveikai ir kuo ilgiau nori dažnas, tačiau neretai patingi į tai įdėti pastangų. Tuo įsitikinusi farmacininkė Eglė Pavydė, akcentuodama, kad nėra stebuklingos ilgaamžiškumo tabletės maisto papildų pavidalu, tačiau yra būtini elementai, kurie gali padėti užtikrinti gyvenimo trukmę ir kokybę.
Vitaminus nusipirkęs vilnietis tokios kūno reakcijos nesitikėjo: „Pažiūrėjau į veidrodį“
Iš suomių vitaminų tiekėjo B grupės vitaminų kompleksą įsigijęs vilnietis Tadas (tikrasis vardas ir pavardė redakcijai žinomi) susidūrė su kurioziška situacija – pradėjus vartoti vitaminus, jam paraudonuodavo veidas. Paaiškėjo, kad vitaminai yra nekokybiški – juose net virš penkių kartų viršyta saugi nikotino rūgšties kiekio riba.
Užrašai dėl amžiaus ribos ant vaistų ir maisto papildų – ne šiaip sau: kada gresia perdozuoti
Ant vaistų ir maisto papildų ar vitaminų būna nurodyta, nuo kokio amžiaus juos galima vartoti. Tačiau neretai viešoje erdvėje kyla klausimas, ar būtina griežtai tuo vadovautis ir kas atsitiks, jei į nurodytą amžiaus cenzą bus pažiūrėta neatsakingai. Vaistininkai pabrėžia, kad tai griežtai draudžiama, nes tiek vaistų, tiek maisto papildų ar vitaminų kompleksų veikliosios medžiagos yra normuojamos atsižvelgiant į žmogaus amžių, tad šį faktą ignoruojant, jų galima ir pavojingai perdozuoti.
Lietuvoje kasmet parduodama šimtai nuodingų maisto papildų: randama švino ir gyvsidabrio
Gerdami maisto papildus tikitės sveikatos, tačiau jais galite ir sveikatai pakenkti. Pasirodo, Lietuvoje parduodami papildai, kuriuose yra leistiną normą viršijančių pesticidų, vėžį galinčių sukelti medžiagų, pelėsių. O vienuose papilduose su ginkmedžiu rasta nuodingo gyvsidabrio, kurio kiekis leistiną normą viršijo beveik 500 kartų.
Pasakė, kur dėti pasenusius vaistus: 5 taisyklės, kurias turite žinoti
„Kada jūs paskutinį kartą peržiūrėjote savo namų vaistinėlę?“, – tokį klausimą dažnai žmonėms užduoda „Eurovaistinės“ vaistininkė Jovita Aleknienė. Anot jos, šį įprotį verta išsiugdyti, nes dažnu atveju tai gali apsaugoti ir mūsų sveikatą. Todėl vaistininkė išskiria 5 svarbiausias taisykles, kaip reiktų rūšiuoti vaistus ir maisto papildus.
Mamai ir močiutei mirus nuo vėžio Jurgita jau išsioperavo kelis organus: „Nesergi, bet vaikštai peilio ašmenimis“
Iškart po mamos mirties būdama 27 metų sužinojusi, kad turi vėžio riziką itin padidinančią BRCA1 geno mutaciją verslininkė Jurgita Štaraitė-Bukaitienė teigė supratusi, kad teks gyventi vaikščiojant peilio ašmenimis. Vis tik ji tikino niekada nejautusi baimės, mat ji kaip tik pritraukia blogiausius dalykus.
Moteris pasakojo, kad jos mama ir močiutė mirė nuo kiaušidžių vėžio būdamos vos 57 metų. Buvo akivaizdu, kad tokio paties likimo rizika didžiulė, tad ji nesėdėjo rankų sudėjusi.
Ekspertas apie svorį mesti padedančias piliules: „Tai yra gryniausi kliedesiai“
Nemažai žmonių kūno svorį nori mesti ne sportuodami ar prisižiūrėdami mitybą, bet vartodami dažnai stebuklingomis vadinamas piliules, kurios neva padės atsikratyti nereikalingų kilogramų. TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“ profesorius Alvydas Unikauskas kartu su „Eurovaistinės“ vaistininke Jovita Alekniene paaiškino, kodėl tokios piliulės nėra veiksmingos.
„Kepenys – ne vamzdis, kad valytum“: siunčia įspėjimą maisto papildų ir detokso gerbėjams
Internetui atvėrus naujas galimybes dalis žmonių atsakymų apie savo sveikatos būklę ir bendrai sveikatinimąsi mieliau ieško ten, o ne specialisto kabinete. Gydytojai gi perspėja, kad savarankiškai nusprendus vartoti maisto papildus, juo labiau ieškoti kažkokių detoksikuojančių priemonių, viskas gali baigtis ir reanimacijoje.
REKLAMA
REKLAMA
Štai kokias prekes lietuviai šluoja iš vaistinių: kai ką drąsiau perka internetu
Internetinėse vaistinėse žmonės ne tik ieško vaistų ir maisto papildų, bet ir dairosi iki šiol neišbandytų naujovių. „Eurovaistinės internete“ farmacijos specialistė Karolina Liumparaitė pastebi, kad internete žmonės dažniau susidomi išbandyti naujausias kosmetikos ar maisto papildų naujoves, o dar kiti nepabijo pasikonsultuoti dėl priemonių, kurios palengvintų audringų vakarėlių sukeltas pasekmes.
Internetinėse vaistinėse ieško ne tik vaistų: atskleidžia, ką žmonės perka internetu
Internetinėse vaistinėse žmonės ne tik ieško vaistų ir maisto papildų, bet ir dairosi iki šiol neišbandytų naujovių. „Eurovaistinės internete“ farmacijos specialistė Karolina Liumparaitė pastebi, kad internete žmonės dažniau susidomi išbandyti naujausias kosmetikos ar maisto papildų naujoves, o dar kiti nepabijo pasikonsultuoti dėl priemonių, kurios palengvintų audringų vakarėlių sukeltas pasekmes.
Tyrėja atskleidė: šie du maisto papildai gali sumažinti mirtinų ligų riziką
Vitaminas D ir kalcis – paprasti maisto papildai, kuriais daugelis iš mūsų stiprina savo sveikatą. Arizonos (JAV) universiteto profesorė, dietologė ir vėžio prevencijos ekspertė Cynthia Thomson atliko tyrimą ir išsiaiškino, kad šių papildų vartojimas gali turėti kur kas didesnės naudos.
Ilgametis C. Thomson tyrimas, apimantis dešimtis tūkstančių žmonių, parodė, kad tinkamai dozuojant vitaminą D ir kalcį galima sumažinti vėžio riziką, tačiau tai gali turėti ir tam tikrų šalutinių poveikių.
Profesorius įspėjo vartojančius vitaminą D: gali būti, kad jums reikia vaistų, o ne papildų
Vitaminas D – kiekvienam gyvybiškai būtinas, vis tik, pasirodo, net 30–40 proc. žmonių jo nestokoja. Taigi ir papildomai jo vartoti nėra būtinybės. Tuo metu dalis žmonių susintetinti vitamino D patys net nesugeba, tad turėtų gerti ne maisto papildus, o receptinius vaistus.
Po revoliucinio vitamino D svarbos pripažinimo jis užkopė į vitaminų hierarchijos viršūnes. Be jokios abejonės, pelnytai – jo nauda niekas abejoja.
Įspėja dėl populiaraus vitamino: manija gali privesti prie skaudžių pasekmių
Po revoliucinio vitamino D svarbos pripažinimo ir masinio papildų vartojimo sunerimta dėl kitos tendencijos – jo perdozavimo ir hiperkalcemijos. Tokie atvejai kol kas reti, tačiau jie sukelia rimtų sveikatos problemų ir netgi gali baigtis mirtimi.
Pražudė kalcio perteklius
Stingant organizme vitamino D gali būti sunkiau atlaikyti virusų ir bakterijų atakas, saugoti nervų sistemą, kaulų stiprumą ir kt., bet jo trūkumas pasaulyje jau kurį laiką prilyginamas tikrai epidemijai.
Vyrui mirus nuo populiaraus vitamino perdozavimo gydytojai perspėja visus: tereikia lašiuko, o duoda šaukštelį
Apie tai, kad šiauriečiams ypač trūksta vitamino D ir profilaktines jo dozes rekomenduojama vartoti net vasarą, kartojama jau seniai. Vis tik neapdairus perteklinis vitamino D papildų vartojimas gali privesti ir prie skaudžių pasekmių. Gydytojai įspėja, kad ypač didelėje rizikos grupėje atsiduria vaikai.
Populiarus vitaminas pražudė pensininką: nerado įspėjimo apie mirtiną šalutinį papildo poveikį
Didžiojoje Britanijoje užfiksuotas neįprastas atvejis, kuomet pensininkas mirė perdozavęs vitamino D. 89 metų vyras vartojo vitamino D papildą, ant kurio nebuvo įspėjimų apie mirtiną šalutinį poveikį, jei jo būtų vartojama per daug.
Kyla sveikatingumo banga Lietuvoje – lankytojų sparčiai padaugėja po Naujųjų
Sporto industrijos atstovai sako, kad sportuoti tampa ne tik populiaru leidžiant laisvalaikį, bet jau formuojasi ir stipri tokių paslaugų rinka. Šis sektorius nuolat plečiasi tiek pasaulyje, tiek lokaliai, o tai rodo vis didėjantį žmonių susidomėjimą sportu, sveikata ir gyvenimo būdo temomis.
Sporto klubų atstovai pastebi žmonių susidomėjimą sporto salėmis, augančius lankytojų srautus, „Naujųjų metų pažadų“ laikotarpio efektą.
Šiukštu nevartokite papildų su šiais gėrimais: kad suveiktų, svarbu ir kada išgersite
Sunegalavę ar norėdami užkirsti kelią ligoms, dažnai pradedame vartoti vitaminus ar maisto papildus: vitaminą C – stipresniam imunitetui, magnį – norėdami išvengti mėšlungio, seleną – plaukų būklei pagerinti. Vaistininkai pastebi, kad daugelis gyventojų maisto papildus renkasi atsakingai ir tikslingai, tačiau pasitaiko ir tokių, kurie neteisingai supranta maisto papildų paskirtį, nepasidomi jų vartojimo ypatumais arba griežtai atsisako vartoti net tada, kai juos paskiria gydytojai.
Įspėja gyventojus nepirkti tokių prekių: į melagienas įtraukė ir žinomą vaistinių tinklą
Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT) įspėja gyventojus nepasiduoti sukčių apgaulei ir neskubėti internete įsigyti reklamuojamų preparatų. Šįkart į tarnybos akiratį pateko neaiškios kilmės produktus siūlanti svetainė, kuri į savo melagystes įtraukė ir legaliai veikiančią vaistinę.
VVKT įspėja, kad padėti įtartinas svetaines leidžia jose matomos loginės ir rašybos klaidos.
„Būkite budrūs. Nauji metai – nauji sukčių triukai bei išmonė.
Šie simptomai rodo vitamino D stygių: iš kur jo gauti žiemą?
Jau kone dvidešimt metų trečiasis sausio pirmadienis tituluojamas mėlynojo vardu, turint omenyje, jog anglų kalboje žodis mėlynas gali reikšti ir spalvą, ir liūdesio, slogučio emociją. Legenda byloja, jog ši diena – liūdniausia metuose. Visgi „Eurovaistinės“ vaistininkas Paulius Raudonis kviečia nenusiminti atskleisdamas, jog gerai žinomas vitaminas D gali prisidėti gerinant ir jūsų sveikatos būklę, ir ypač nuotaiką.
Šie ženklai išduoda, kad trūksta magnio: patarė, kaip papildyti atsargas
Trečiasis sausio pirmadienis jau kelis dešimtmečius yra simboliškai laikomas niūriausia metų diena (angl. Blue Monday). Manoma, kad būtent šiuo laikotarpiu žmonės po šventinio šurmulio dažniausiai būna priversti sugrįžti į kasdienę rutiną ir neretai ima abejoti savo naujametinių tikslų įgyvendinamumu.
Psichiatras atsakė, ar būtina gerti vitaminą D: kiti mano neteisingai
Dažnas turbūt žinome posakį rudeninė depresija ir nors tai labiau yra frazė, kuria apibūdiname besikeičiančią nuotaiką, psichikos sveikatos ekspertai sako: normalu, kad ateinant šaltesniems orams jaučiamės vangesni ir gali atrodyti, kad nuotaika prastėja.
Mokslininkas Tomas Vaičiūnas: „Stebuklingi milteliai imuniteto nesustiprins“
Prasidėjus šaltajam sezonui, visi labiau susirūpiname imuniteto stiprinimu, nes nenorime sirgti peršalimo ligomis. Tačiau, „WoW University“ dėstytojas, LSMU gyvensenos medicinos ekspertas dr. Tomas Vaičiūnas atskleidžia, kad laikino rūpesčio imunitetu nepakanka. „Imuniteto priežiūra ir palaikymas turi būti ne stichinė patirtis, o nuolatinis procesas“, – sako specialistas.
Dr.
Mokslas turi naujų žinių: seleno ir vitamino B6 kiekiai maisto papilduose turi būti sumažinti
Šiais metais Europos maisto saugos tarnyba (EFSA) paskelbė naujas mokslines nuomones dėl vitamino B6 ir seleno maksimalaus toleruotino kiekio (UL). EFSA, išanalizavusi naujausią mokslinę informaciją paskelbė mokslinę nuomonę, kad B6 ir seleno leidžiamos normos maisto papilduose turi būti sumažintos, skelbia Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT).
Nurodoma, kad B6 vitamino norma turi būti sumažinta beveik per pus, kadangi per didelis šių medžiagų suvartojimas gali turėti neigiamų...
Kaunietę pribloškė naujas sukčiavimo būdas: įspėja visus
Trečiadienį į naujienų portalą „Kas vyksta Kaune“ kreipėsi socialine darbuotoja dirbanti moteris, kuri įspėja, kad Dainavos mikrorajone į senjorų namų duris beldžiasi vyras, galimai siekiantis apgauti senyvo amžiaus žmones.
Kaip kaunietei pasakojo prižiūrima senjorė, Dainavos mikrorajone vaikšto elegantiškai apsirengęs vyras ir siūlo senyviems žmonėms įsigyti maisto papildus.
Naujas tyrimas atskleidė, kokie maisto papildai gali paskatinti vėžį: profesorius pasakė, ką daryti
Nors maisto papildai ir vitaminai – dažno lietuvio pirkinių krepšelyje atsiduriantys preparatai, naujausias švedų mokslininkų tyrimas verčia sunerimti. Jie atskleidė, kad antioksidantai – vitaminas A ir E gali paskatinti vėžio vystymąsi. Vis tik Nacionalinio vėžio instituto (NVI) profesorius Kęstutis Sužiedėlis ramina – tyrimo rezultatai neleidžia visuotinai teigti, kad tam tikrų vitaminų perteklius skatintų vėžio vystymąsi.
Gydytojas Morozovas išklojo visą tiesą apie maisto papildus: štai kada jų išties reikia
Anot mokslininkų, imuninė organizmo apsauga yra sudėtingas procesas, priklausantis nuo įvairių veiksnių, tačiau, daugelio įsivaizdavimui, jį sustiprinti galėtų vien tik papildai. Rudenį vaistinėse vis prašoma „ko nors imunitetui“ arba savarankiškai įsigyjama papildų, kurių ne visada ir reikia.
Gydytojas Valerijus Morozovas teigia, kad maisto papildai yra sukurti būtent papildyti mitybą, tad jų vartoti reikia tada, kai su maistu nepakanka. Tad kokius ir kada vartoti – kyla natūralus klausimas.
Vartojate vitaminus? Gydytojas įspėja nedaryti šių klaidų
Vitaminai – itin reikalingos medžiagos, padedančios palaikyti sklandų organizmo funkcionavimą ir sveikatą. Tinkamai parinkti jie gali sustiprinti imuninę sistemą, padėti išvengti tam tikrų ligų ar sušvelninti jų simptomus.
Štai kada laikas stiprinti imunitetą, jei norite išvengti rudens peršalimų: įvardijo svarbiausius vitaminus
„Jei pradėsiu vartoti vitaminus dabar, kada galiu tikėtis rezultatų?“, – šio klausimo dažnai sulaukia vaistininkė Gabija Kruopytė. Šių klausimų padaugėja vasaros pabaigoje, kai ruošiamasi rudens peršalimų sezonui. Visgi, vaistininkė pabrėžia, kad norint sustiprinti imunitetą nepakaks savaitės ar dviejų, o tai gali trukti mažiausiai 1–3 mėnesius, todėl norint saugiai pasitikti rudenį, imuninę sistemą reikia pradėti stiprinti jau dabar.
Esate tiek pervargę, kad vos išlaukiate atostogų? Gydytojos patarimas – kaip tik jums
Jeigu atostogos suplanuotos vasaros pabaigoje, o iki jų reikia pavaduoti atostogaujančius kolegas, nenuostabu, kad organizmas ima siųsti SOS signalus. Kartais ilgai lauktas atostogas tenka praleisti lovoje. Pasak specialistų, dėl to gali būti kalta ir vitaminų stoka, ir žalingi įpročiai bei pervargimas.
Vaistinėse žmonės permoka net dvigubai: atskleidė, kaip vaistų ar vitaminų nusipirkti pigiau
Lietuvos gyventojai dažnai permoka už prekes, kai perka jas fizinėse parduotuvėse. Pavyzdžiui, įsigyjant maisto papildus internetu kartais galima sumokėti ir daugiau nei dvigubai mažiau nei perkant tą pačią prekę atėjus į vaistinę. Verslas aiškina, kad prekyba internetu pigesnė, dėl to ir siūlo mažesnes kainas tik virtualiose parduotuvėse.
Dabar – pats metas papildyti vitaminų atsargas: štai kas turėtų atsidurti ant jūsų stalo
Vasara – pats geriausias metų laikas, kada galime pasirūpinti savo organizmu ir papildyti jį reikalingomis bei naudingomis maisto medžiagomis, vitaminais ir mikroelementais. Tai puikus metas praturtinti savo maisto racioną sezoninėmis šviežiomis uogomis, daržovėmis bei vaisiais.
Gydytojas įspėjo: šį produktą namuose turi dažnas, tačiau nežino, kaip sau galima pakenkti
Dažno žmogaus namuose apstu įvairiausių vitaminų, mineralų ar maisto papildų. Medikai įspėja – piktnaudžiaudami jais galite sau pakenkti, o ne padėti bei pataria prieš vartojant vitaminus ar maisto papildus, išsitirti, ar organizmui jų trūksta, pasidomėti, kaip jie dera su kitais, jau vartojamais preparatais. Specialistų teigimu, norint gerai jaustis ir puoselėti sveikatą, pirmiausia reikėtų atsakingai pažvelgti į savo gyvenimo būdo visumą.
Vitamino D trūkumą išduoda šie ženklai: pasirūpinkite savo sveikata laiku
Ne kartą teko girdėti, kad lietuviams nenuskilo – per visus metus šiltų ir saulėtų dienų turime nedaug, tad nenuostabu, kad daugybei tautiečių trūksta vitamino D. Šis riebaluose tirpus vitaminas būtinas tinkamai organizmo veiklai, tačiau kaip atpažinti jo trūkumą?
Kuo mums svarbus vitaminas D, už ką jis atsakingas organizme, kokie požymiai išduoda jo trūkumą bei kada griebtis maisto papildų, aiškinomės su vaistinės „Camelia“ vaistininku Rimvydu Blynu.
Daug lietuvių šį produktą įsigyja lengva ranka: gydytojas įspėjo – kai kam tai gali baigtis itin liūdnai
Nors ypač pandemijos metu, kai buvo apsunkintas patekimas pas gydytojus, žmonės aktyviai ėmėsi savigydos būdų, medikai pastebi, kad toks noras ir dabar niekur nedingo. Ypač populiarus lietuvių įprotis – sveikatos ieškoti vartojant įvairius maisto papildus. Specialistų žinutė paprasta – apie tai būtina informuoti gydytoją, mat žalos gali būti daugiau nei naudos.
Šeimos gydytojas Andrius Bleizgys patikino, kad savarankiškas papildų vartojimas tam tikra prasme yra savigyda.
Lietuvoje žmonės perka „stebuklingus“ maisto papildus: žada grąžinti klausą, o senoliams – erekciją
Lietuvos gyventojai impotenciją, klausos, regos ligas bando išsigydyti galimai šarlatanų parduodamais maisto papildais. Maisto ir veterinarijos tarnyba pradėjo tyrimą dėl galimai klaidingos reklamos.
Daugiabučių gyventojai savo pašto dėžutėse randa laikraščius, kuriuose, kaip manoma, šarlatanai žada, kad stebuklingi maisto papildai sunaikins grybelį, grąžins klausą, o 90-mečiams – ir erekciją. Specialistai perspėja žmones: maisto papildai ligų negydo.
Gydytojas įspėja dėl lietuvių pamėgto produkto: dažnas nežino, kokią žalą tai gali sukelti
Daugelis yra ne kartą girdėję, kad pavasaris – vitaminų ir maisto papildų trūkumo metas. Todėl nieko keisto, kad šie produktai yra vienas populiariausių būdų, padedančių stiprinti imunitetą po žiemos sezono. Visgi šeimos gydytojas ir vaistininkė pastebi, kad pacientai dažnai nežino, kokią žalą gali sukelti netinkamas papildų vartojimas.
Tarnyba siunčia įspėjimą: maisto papilduose vis dar aptinkamos draudžiamos dalys
Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) specialistai 2022 metais išanalizavo Europos Skubių pranešimų dėl nesaugaus maisto ir pašarų sistemoje (RASFF) registruotus atvejus apie aptiktus nesaugius maisto papildus, kurie buvo uždrausti tiekti rinkai. Tokių pranešimų praėjusiais metais buvo daugiau nei 100 ir pagrindinė maisto papildo uždraudimo tiekti rinkai priežastis – produkto sudėtyje aptiktas neautorizuotas naujas maistas, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Vitaminus ir maisto papildus užsigeriate kava? Unikauskas turi jums liūdnų žinių
Nežinodami, kaip tinkamai vartoti vitaminus bei maisto papildus, galime sau labiau pakenkti, nei padėti. „Kviečiame daktarą“ laidoje profesorius Alvydas Unikauskas atkreipė dėmesį į vieną itin dažną klaidą ir užduoda klausimą: kas iš jūsų gerdami papildus užsigeriate juos kava?
Pasirodo, kofeino poveikis yra panašus į diuretikų, kurie skatina dažnesnį šlapinimąsi, o tai itin nenaudinga B grupės vitaminui, vitaminui C ir D bei visiems kitiems vitaminams, kurie pasišalina su skysčiais.
Profesorius Unikauskas įspėja: šiukštu nemaišykite šių vitaminų
Atėjus pavasariui daugelis pacientų skundžiasi suprastėjusia savijauta – nuovargiu, galvos skausmu ar nusilpusiu imunitetu. „Kviečiame daktarą“ laidoje profesorius Alvydas Unikauskas su „Eurovaistinės“ vaistininke Jovita Aleknienė pasakoja, jog tokiais atvejais griebiamasi maisto papildų, tačiau įspėja, jog vitaminus reikia derinti atsakingai.
Skubiai perspėja lietuvius: plinta melagienos dėl stebuklus darančių maisto papildų
Paskutiniu metu labai padaugėjo gyventojų skundų dėl į pašto dėžutes platinamų laikraščių, kuriose skelbiama klaidinanti ir tikrovės neatitinkanti informacija apie preparatus, neva leidžiančius greitai ir efektyviai atsikratyti vienokių ar kitokių ligų bei sveikatos sutrikimų. Be jokios abejonės, minimą produkciją siūloma įsigyti. Dažniausiai su „didžiule“ akcija.
Ar žinote, kaip rūšiuoti vaistus ir maisto papildus? 5 esminiai patarimai
Rūšiuoti buitines atliekas daugumai jau įprasta, tačiau vis dar ne kiekvienas žino, jog lygiai taip pat galima rūšiuoti vaistus ir maisto papildus. Nerūšiuojamiems vaistams patekus į aplinką, kyla pavojus gamtai ir žmonių sveikatai. Visgi „Eurovaistinės“ vaistininkė Miglė Kazakevičienė padrąsina – rūšiuoti vaistus paprasta, o taip pat dalijasi 5 paprastais patarimais, kaip teisingai tai daryti.
Gydytojas Morozovas skubiai įspėja dėl papildų vartojimo: tai gali net kelti grėsmę sveikatai
Prasidėjus pavasariui daugelis skuba į vaistinę įsigyti maisto papildų ir vitaminų, tikėdamiesi jų pagalba sustiprinti imunitetą, mažinti nuovargį, įgauti daugiau energijos. Tačiau gydytojai ir vaistininkai pastebi, kad pacientai neretai šiuos preparatus įsigyja prieš tai nepasitarę su gydytoju, remiasi vien internete rasta informacija ar pažįstamų patirtimi. Galiausiai į gydytojo kabinetą vis tiek tenka atvykti, tik jau su neatsakingo vartojimo nulemtais sudėtingais sveikatos sutrikimais.
Ragina neprisižaisti su vitaminais: papildomai vartoti reikia ne visų, o ir bėdos galima prisidaryti
Žiemai artėjant prie pabaigos, neretas, laukdamas bundančio pavasario, pasijunta pristigęs jėgų ir energijos. Šiuo laikotarpiu dažnai išgirstame ir įvairių pasvarstymų, jog organizmas galbūt išseko per ilgą žiemą ar jame baigiasi sukauptos vitaminų atsargos.
Tačiau ar tikrai per žiemą išsieikvoja mūsų gyvybiniai resursai ir kaip sulaukti pavasario žvaliems, pranešime spaudai kalbamasi su Medicinos diagnostikos ir gydymo centro šeimos gydytoju Viliumi Rajecku.
Tabletės, kapsulės, milteliai, guminukai ar purškalai – kaip išsirinkti tinkamus vitaminus?
Mikroelementų ir vitaminų trūkumas – problema, su kuria šaltuoju sezonu susiduria daugelis. Todėl norėdami apsisaugoti nuo peršalimo ligų ar tiesiog pagerinti bendrą savijautą gyventojai į pagalbą dažnai pasitelkia maisto papildus.
Dovanokite sveikatą: vitaminai, kurie pravers kiekvienam
Šaltasis sezonas džiugina sniegu ir šaltuku. Vis dėlto, atvėsus orams pasipila ir peršalimo ligos. Jei norite, kad artimieji būtų sveiki – padovanokite jiems naudingų maisto papildų, kurie sustiprins imuninę sistemą ir apsaugos nuo nepageidaujamų ligų.
Vitaminas D
Vitaminas D – nepaprastai svarbus palaikant imuninės sistemos formą gripo ir šaltojo sezono metu. Vitaminas D reguliuoja energijos lygį, palaiko širdies ritmą ir tvirtą kaulų sandarą.
Lino Kleizos žmona Agneta – atvirai apie svarbiausią dalyką gyvenime: to išmokys ir kitas moteris
Nors šiandien verslininkės, moterų universiteto „WoW“ Sveikatos kodas kurso dėstytojos, garsaus krepšininko Lino Kleizos žmonos Agnetos Kleizienės gyvenimas atrodo nepriekaištingas, sveikuoliškas, dispilinuotas ir subalansuotas, garsi moteris neslepia, kad jaunystėje buvo visko: ir greito maisto, ir vakarėlių, ir šampano.
Turinti grožio produktų ir maisto papildų verslą – parduotuvę „Molecule“, moteris sako dirba tuo, kuo gyvena, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Vartojate maisto papildus? Patarė nekartoti šių klaidų, nes naudos gali būti mažai
Įprastai rudenį padaugėja besiskundžiančių suprastėjusia sveikata ir kamuojamų įvairiausių negalavimų – nuo peršalimo iki sinusito. Vaistininkė Greta Šimkė akcentuoja to priežastis ir išskiria būdus, kurie leidžia tinkamai pasirūpinti imuniteto stiprinimu.
„Šaltuoju metų laiku daugiau laiko praleidžiame uždarose, prasčiau ventiliuojamose patalpose – jose susidaro puikios sąlygos oro lašeliniu būdu plisti virusams ir bakterijoms.
Gydytoja rėžė tiesiai šviesiai: tai pirkdami žmonės tikisi pastiprinti sveikatą, o dažnai išmeta pinigus į balą
Itin lietuvių pamėgta prekė – įvairūs maisto papildai ir kiti vitaminai, mitybos specialistų vertinama rezervuotai. Nors jų vartoti tikrai gali prireikti, įprastai didžiąją dalį medžiagų įmanoma gauti su maistu. Pasak medikų, kartais žūtbūtinis noras vartoti kokius nors papildus prilygsta neracionaliam vaistų vartojimui.
Šeimos gydytoja Toma Kundrotė portalui tv3.lt patvirtino, kad, lyginant su kitomis Europos šalimis, Lietuvoje šių produktų populiarumas yra gana didelis.