m. jurgilas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „m. jurgilas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „m. jurgilas“.
Artėjant „Brexit“, dešimtys Londono bendrovių renkasi Lietuvą
Nerimaudamos dėl „Brexit“ keliamo neapibrėžtumo, dešimtys finansinių technologijų („fintech“) bendrovių kreipėsi į Lietuvos banką, prašydamos išduoti veiklos licencijas, jos suteiktų galimybę veikti Europos Sąjungos (ES) rinkoje. „Manome, kad iš „fintech“ bendrovių šiemet sulauksime maždaug 100 prašymų“, – naujienų agentūrai AFP antradienį pareiškė Lietuvos banko valdybos narys Marius Jurgilas.
Lietuvos bankas pasakė, kaip reaguos į „Revolut“ ryšius su „Gazprom“
Žiniasklaidai pranešus, kad Lietuvoje specializuoto banko licenciją gavusio Jungtinės Karalystės finansų startuolio „Revolut“ vadovo tėvas užima aukštas pareigas Rusijos dujų koncerne „Gazprom“, Lietuvos bankas (LB) teigia neturintis jokios naujos informacijos apie šią bendrovę ir nematantis pagrindo papildomam vertinimui. LB valdybos narys Marius Jurgilas kartu perspėja dėl viešojoje erdvėje formuojamo nepasitikėjimo šalies finansų sistema.
Į Lietuvą dėl „Revolut“ žvelgė „The Guardian“: įvertino grėsmę ekonomikai
Veiklos Lietuvoje dar nė nepradėjęs, tačiau licenciją jai gavęs „Revolut“ dėl šalies bankų sistemai neva keliamų grėsmių jau linksniuojamas kasdien. Nerimaujama ne tik dėl to, kad „Revolut“ žada klientus vilioti lengvai ir greitai dalinamomis paskolomis, bet ir dėl indėlių saugumo. Štai jeigu „Revolut“, kuris žada iš mūsų šalies aptarnauti visą Europos Sąjungą, ištiktų bankrotas, startuolio indėlių draudimo našta tektų ne kam kitam, o Lietuvai. O tai esą gali nugramzdinti visą šalies ekonomiką.
Pinigams pervesti pakaks tik žinoti gavėjo telefono numerį
Jau šį rudenį atveriamas kelias paprastesniems ir greitesniems mokėjimams tarp skirtingų bankų – norint pervesti lėšų pakaks žinoti gavėjo telefono numerį. Lietuvos banko iniciatyvą sukurti bankų sąskaitos ir telefono numerių susiejimo sistemą aktyviai palaiko trys šalies komerciniai bankai, kurie ketina naudotis šia centrinio banko plėtojama paslauga.
Fintech startuoliai tampa šalies prioritetu: kaip seksis atsilaikyti bankams?
Praeitais metais į Lietuvą įžengė „Revolut“, mobilus bankas N26 ir dar ne vienas kitas finansinių technologijų (FinTech) startuolis ėmė plėsti veiklą. Šie neretai bankines paslaugas siūlo pigesnes, tad ar pavyks tradiciniams bankams išlikti šioje konkurencinėje kovoje? Visai neseniai finansų ministras Vilius Šapoka susitikęs su Lietuvoje viešėjusiu Amerikos–Lietuvos verslo tarybos (ALBC) prezidentu Ericu Stewartu daugiausia diskutavo apie Fintech sektoriaus plėtros galimybes Lietuvoje.
FinTech perspektyvos Lietuvoje: tradiciniams bankams bus riesta
Finansinių technologinių (FinTech) sektoriuje vienas po kito savo idėjas realizuoja startuoliai pasiūlantys įprastines bankų paslaugas greičiau ir daug pigiau. FinTech vis labiau tvirtinasi ir Lietuvoje, tad bankams ne už ilgo gali tekti keisti savo strategiją. Didžiosios Britanijos finansinių paslaugų ir mokėjimų bendrovės „Revolut“ ketinimas įsikurti Lietuvoje, o ateityje įkurti ir banką, parodė ryškų signalą, jog ateina naujų finansinių paslaugų metas.
Lietuvos bankas kurs vietinę mokėjimų sistemą, skatins konkurenciją ir reikšmingai mažins mokėjimų įkainius
Šių metų pavasarį Lietuvos banko pateiktas pasiūlymas dėl mokėjimų rinkos naujovių sulaukė mokėjimo paslaugų teikėjų palaikymo. Taigi jau nuo kitų metų bus sudarytos sąlygos mokėjimus atlikti sparčiau ir pigiau. „Į Lietuvos banko kvietimą atsiliepė nemažai rinkos dalyvių, todėl jau nuo kitų metų pradės veikti mažmeninė elektroninių mokėjimų eurais sistema.