lytiškai plintančios ligos

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „lytiškai plintančios ligos“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „lytiškai plintančios ligos“.

Vos 1 testas namie išduoda kepenų ligas: pasitikrinti gali visi

Daugelis žino, kad vaistinėse galima atrasti įvairių greitųjų testų, pavyzdžiui, koronaviruso, gripo, nėštumo, H. Pylori ar slapto kraujavimo. Tačiau taip pat vaistinėse galima aptikti ir kepenų bei kitas ligas nustatančių testų.  Vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkė Justina Metlovienė paaiškina, kad vaistinėse galima rasti ir narkotinių medžiagų, vaisingumo, uždegiminių organizmo rodiklių, skydliaukės bei kepenų rodiklių ir lytiškai plintančių infekcijų greituosius testus.
2024-06-17

Atsakė į pikantišką sekso klausimą: išspjauti ar nuryti?

Po oralinio sekso pasirenkant nuryti spermą kyla klausimas – ar tai saugu? Specialistų teigimu, tai gana saugu, tačiau kyla ir tam tikros rizikos.  Oralinis seksas yra įprasta seksualinio patenkinimo forma, o kai kurie po akto spermą renkasi nuryti. Sperma yra skysčių, gaunamų iš įvairių kūno liaukų, mišinys. Jį sudaro įvairios sudedamosios dalys.  Kai vyras ejakuliuoja iš varpos, išsiskiria sperma, kurios sudėtyje yra baltymų ir vandens.
2023-08-15

Išklojo tiesą: ar saugu nuryti sekso metu?

Neretai žmonės mano, kad oralinis seksas yra saugesnis nei vaginalinis ar oralinis, tačiau tiesa ta, kad bet koks seksas be apsaugos yra rizikingas. Ypač didelė rizika susirgti lytiškai plintančiomis ligomis, jei nesiimama tinkamų atsargumo priemonių.  Gydytojai papasakojo apie rizikas, kuri kyla užsiimant oraliniu seksu be prezervatyvų ar kitų apsaugos priemonių, rašo verywellhealth.com.
2023-07-08

Populiarėja ne tik cheminis seksas – daugėja ir sifilio atvejų: gydytoja įspėja, kam saugotis reikia labiausiai

Šiltuoju laikotarpiu ne tik ūgteli sergamumas erkių platinamomis bei per maistą plintančiomis užkrečiamosiomis ligomis, didėja rizika įvairių egzotinių susirgimų parsivežti iš šiltųjų kraštų, bet ir dėl pasikeitusio žmonių elgesio suaktyvėja lytiniu keliu plintančios infekcijos. Negana to, nerimą medikams kelią intensyviai plintantis malonumas, pavadintas chemseksu. Į tai dėmesį atkreipusi gydytoja infektologė prof.

Gydytojas prabilo apie intymius lietuvių vasaros nuotykius: pirmadieniais sąžinė pradeda „graužti varpą“

Vasarą kyla ne tik termometrų stulpeliai, bet ir noras pasinerti į įvairius romantinius nuotykius. „Yra tokie pirmadienio pacientai, kurie po kurortų romanų ateina pasitikrinti dėl lytiškai plintančių ligų“, – sako gydytojas urologas Robertas Adomaitis. Jis neslepia, kad po tokių nesaugių nuotykių išties galima sulaukti ir labai liūdnų sveikatos pasekmių.

50 proc. sergančių šiomis ligomis – jaunuoliai: „Žmonėms būna gėda kreiptis pas specialistus“

Dažnai lytiškai plintančios infekcijos pasireiškia be simptomų, todėl galima jomis užkrėsti partnerį, o laiku nediagnozavus ir negydant šių infekcijų, kyla didelė grėsmė komplikacijoms, kurios dažniausiai pasireiškia moterims ir naujagimiams.
2023-05-27

„Synlab Lietuva“ reklama sukėlė juoko bangą internete: dėl visko kaltas vos 1 žodis

Naujausia „Synlab Lietuva“ medicinos laboratorijos reklama sukėlė tikrų tikriausią diskusijų audrą internete. Žmonės teigia, kad žinutėje, kurioje raginama išsitirti dėl lytiškai plintančių ligų, pateikiamas tekstas yra dviprasmiškas. „Synlab Lietuva“ medicinos laboratorijos atstovai teigia, kad reklamoje įsivėlė klaida ir pripažįsta, kad dėl to galėjo kilti interpretacijų.
2022-07-12

Medikai įspėja: lytiškai plintančiomis ligomis Lietuvoje serga vis jaunesni

Statistikos duomenimis, kasmet Lietuvoje diagnozuojama per keletą tūkstančių lytiškai plintančių infekcijų atvejų, neskaičiuojant ŽIV. Nors bendras sergamumas tokiomis lytiškai plintančiomis infekcijomis kaip sifilis, gonorėja ar chlamidiozė mažėja, pasak Medicinos diagnostikos ir gydymo centro gydytojo dermatovenerologo Algirdo Šumilos, vadinamąsias „meilės ligas“ vis dar gaubia įvairūs mitai ir tabu, todėl net ir jausdami aiškius simptomus pacientai vis dar delsia tikrintis ir kreiptis į spec...
2021-08-25

Dažniausios lytiškai plintančios infekcijos: kaip laiku pastebėti simptomus?

Lytiškai plintančios infekcijos (LPI) kelia pavojų, nes dažniausiai jokių simptomų nejuntama arba jie pasireiškia ne iš karto. Lytiškai plintančių infekcijų išvengti nesudėtinga – tereikia rūpintis savo lytine sveikata. Kiekvienam savo sveikata besirūpinančiam žmogui būtina saugotis lytiškai plintančių ligų. Lytiniai kontaktai – tai ne vien lytiniai santykiai, bet ir bučiniai, oraliniai, analiniai santykiai bei sekso reikmenų naudojimas.
2021-05-14

Gydytojas venerologas: užsikrėtimas lytiškai plintančiomis ligomis išauga po istorinių sukrėtimų

Pandemijos pradžioje, dar 2020 metų kovą, buvo galima išgirsti prognozę, kad po 9 mėnesių bus gimstamumo padidėjimas. Dabar pasigirdo svarstymų, kad tik pasibaigus pandemijai gali kilti lytiškai plintančių ligų bumas. Medikai pakomentavo, ar tai realu. Ginekologė Violeta Jonaitienė svarsto, kad žmonės yra pakankamai išsilavinę ir daugelis jau žino, kaip nuo venerinių ligų apsisaugoti ir apsaugą naudoja.
2021-01-30
REKLAMA
REKLAMA

Skausmingas šlapinimasis išduoda rimtą infekciją: nenumokite ranka

Rugsėjo 4-oji yra Pasaulinė seksualinės sveikatos diena. Pasak Pasaulio sveikatos organizacijos, seksualinė sveikata yra labai svarbi bendrai asmenų, porų ir šeimų sveikatai ir gerovei bei bendruomenių ir šalių socialinei ir ekonominei plėtrai.
2019-09-04

Klastinga liga puola vis jaunesnius: išskyrė vilniečius

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, pernai Lietuvoje užregistruoti 625 susirgimai lytiškai plintančiomis infekcijomis (LPI (gonorėja –70 atvejų, sifilio – 158 atv., chlamidiozės – 397 atv.). Lyginant pernai metų sergamumo rodiklius su užpernai, sergamumas chlamidioze išaugo, gonorėja – sumažėjo, sifiliu – išliko stabilus. Beveik pusė (47,5 proc.) visų registruotų susirgimų LPI nustatyta 15–29 metų, t. y. jaunimo amžiaus grupėje.
2018-09-05

Ginekologai skambina pavojaus varpais: plinta pavojinga infekcija

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Panevėžio departamento (NVSC Panevėžio departamentas) specialistai primena, kad asmuo, užsikrėtęs lytiškai plintančia infekcija (LPI), kitus asmenis gali užkrėsti nuo užsikrėtimo momento iki gydymo pabaigos. LPI gydymas gali būti sėkmingas tik kartu gydant lytinį partnerį, todėl jį reikia informuoti apie susirgimą.
2018-07-09

Medikai pakraupę: Lietuvos jaunuoliai nebežino, kas yra saugus seksas

Seksas, daug alkoholio, kategoriškas atsisakymas apsaugos priemonių ir – pasipylusios lytiškai plintančios ligos. Sveikatos specialistai griebiasi už galvų – per metus Lietuvoje gerokai padaugėjo jaunuolių, užsikrėtusių lytiškai plintančiomis infekcijomis. Sveikatos sergėtojams didelį nerimą kelia tai, kad jaunuoliai neretai nežino, kad patys yra užsikrėtę, ir toliau platina ligas. Dermatovenerologijos centro duris dažniausiai varsto jauni 20-ties – 34-erių metų žmonės.

Kaip ilgai Ebola virusas gali gyventi vyro spermoje

Po to, kai panika dėl Ebola viruso pradėjo mažėti, dar šią savaitę Pasaulio sveikatos organizacija (angl. WHO) pranešė, jog vyrų, persirgusių po Ebola visurso pasigavimo sperma gali turėti šio viruso net tris mėnesius. Socialiniuose tinkluose WHO įspėjo vyrus, jog persirgus Ebola rekomenduojama net tris mėnesius naudotis prezervatyvais.
2014-12-02

Tema, kuria drovu kalbėtis: lytinės ligos

Lytiškai plintančios ligos tikrai nėra ta tema, kuria žmonės mėgtų kalbėti net ir su artimais draugais. Tačiau šios ligos kamuoja gana daug žmonių visame pasaulyje. Šia subtilia tema kalbamės su Medicinos diagnostikos ir gydymo centro gydytoju dermatovenerologu Algirdu Šumila.
2013-09-18

Meilės ligos vasarą neatostogauja

Atostogas priminti gali ne tik tobulas įdegis ir nerūpestingas dienas menančios nuotraukos. Poatostoginį laikotarpį gali apkartinti ir ne visai malonios staigmenos – dėl atsitiktinių ir nesaugių meilės nuotykių diagnozuotos lytiškai plintančios ligos. Medikai aiškina, kad klimatinėse zonose, kuriose yra labai ryškūs metų laikai, lytiniu keliu plintančių ligų (LPL) diagnozės priklauso nuo sezoniškumo. Vasarą ir ankstyvą rudenį ginekologai diagnozuoja daugiau LPL atvejų, nei šaltuoju metų laiku.
2013-08-09

Narkotikų kelias: nuo problemų su teisėsauga iki nepageidaujamo nėštumo

Narkotikai – daliai vartojančių jau tapo gyvenimo būdu. Kiti pabandė, nes norėjo pritapti „prie kompanijos“... Galvodami: „O kas čia tokio, tik vieną kartą“. Visiškai nesvarbu, kaip viskas prasidėjo, tačiau kartą pasidavus silpnumui ar kitų įtakai, vėliau atsisakyti itin žalingo įpročio gali nebepavykti. Seime buvo pristatytas Lenkijos nacionalinio narkomanijos prevencijos biuro įgyvendintas projektas „Narkotikai = pavojingi ryšiai“. Balsas.

Lytiškai plintančios ligos: minkštasis šankeris

Minkštasis šankeris yra Haemophilus Ducreyi bakterinė infekcija. Šios infekcijos žaizdos gali būti sunkiai atskiriamos nuo opų, sukeltų lytinių organų pūslelinės ar sifilio, todėl gydytojas turi diagnozuoti infekciją atmesdamas kitas ligas su panašiais simptomais. Simptomai Po savaitės nuo apsikrėtimo infekcija pradeda reikštis skausmingomis atviromis žaizdomis ant genitalijų, kurias kartais lydi ištinę, skaudūs limfmazgiai kirkšnyje.
2012-10-28

Žymiausios pasaulio nusikaltėlės: sekso ištroškusios demonės (II)

Panašių atvejų, kaip 1993-iaisiais atsitiko Džekui Bobitui, kuriam buvo nupjautos genitalijos, yra pasitaikę ir gerokai anksčiau. Būta ir žiaurių grupinių vyrų išžaginimų. Apkrėtė venerine liga Vieną ankstų 1923 metų lapkričio rytą Rusijos Tambovo gubernijos kaimo gyventoja 24 metų Anastazija virtuviniu peiliu nurėžė savo vyrui penį. Su savo mylimuoju Anastazija susipažino Darbininkų fakultete.
2012-10-14

Britanijoje tarp paauglių plinta sifilis

Didžiosios Britanijos sveikatos specialistai skambina varpais dėl tarp heteroseksualių paauglių plintančio sifilio. Iki šiol šia liga dažniausiai užsikrėsdavo 20–40 metų amžiaus heteroseksualūs vyrai, skelbia Britanijos spauda. Sifilio atvejų gausėjimas tarp paauglių fiksuojamas jau nuo dešimtojo praėjusio amžiaus dešimtmečio pabaigos.
2011-11-19

Užkrėstųjų skaičius per JAV mokslininkų tyrimus Gvatemaloje didesnis nei anksčiau manyta

Per JAV mokslininkų atliktus tyrimus Gvatemaloje 1940 metais lytiškai plintančiomis ligomis užkrėstųjų skaičius yra didesnis nei anksčiau manyta, praneša BBC. Užkrėstųjų lytiškai plintančiomis ligomis gali būti 2 tūkst. 500, informavo Gvatemalos medicinos asociacijos prezidentas. Remiantis pirmadienį paskelbtu JAV pranešimu, 1 tūkst. 300 Gvatemalos gyventojų buvo užkrėsti lytiškai plintančiomis ligomis siekiant išsiaiškinti penicilino poveikį.
2011-09-02

Neetiški JAV mokslininkų medicinos bandymai: žmonės buvo užkrečiami lytiškai plintančiomis ligomis

JAV prezidento sudaryta specialistų grupė padarė išvadą, kad JAV mokslininkai, per tyrimą Gvatemalos gyventojus užkrėtę lytiškai plintančiomis ligomis, žinojo, kad tai pažeidžia etikos normas, praneša BBC. Kad ištirtų penicilino poveikį, tyrėjai penktajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje šimtus kalinių, psichiatrijos pacientų ir sekso paslaugų atstovų užkrėtė lytiškai plintančiomis ligomis. Nė vienas tyrime dalyvavęs Gvatemalos gyventojas nebuvo apie tai informuotas.
2011-08-30

Lytiškai plintančios ligos: ar statistika atspindi realybę?

Oficiali statistika rodo, kad sergamumas bakterinėmis lytiškai plintančiomis infekcijomis (LPI) Lietuvoje nedidėja ir pastaruosius penkerius metus išlieka beveik stabilus. Tačiau gali būti daug nenustatytų realių infekcijos atvejų, kurie į oficialią statistiką taip ir nepatenka.
2011-07-31

Lytiškai plintančios infekcijos: verta žinoti kiekvienam

Būdami su žmonėmis nuolat rizikuojame užsikrėsti kokiomis nors ligomis – gripu, grybeliu ar angina. Lytiškai santykiaujant irgi tyko toks pat pavojus. LPI – infekcijos, kuriomis dažniausiai užsikrečiama lytiškai santykiaujant. O tai reiškia – vaginaliniu, oraliniu arba analiniu būdu. LPI sukėlėjams reikia drėgnos, šiltos terpės, todėl užsikrečiama tuomet, kai tiesiogiai liečiasi gleivinės.
2011-03-29

Lytiškai plintančios ligos mokyklose – nekontroliuojamos?

Nors oficiali statistika Lietuvoje rodo, jog lytiškai plintančios infekcijos (LPI) epidemija pastaraisiais metais yra kontroliuojama, epidemiologai labai abejoja tokios statistikos pagrįstumu. Higienos instituto Sveikatos informacijos centro (HI SIC) duomenimis, 2006 – 2008 metais Vilniaus mieste stebėtos vis didėjančios sergamumo gonorėja tendencijos, nuo 2007 metų sergamumas sifiliu taip pat sparčiai augo.
2010-12-30

Ką gėdijamės pasakyti gydytojui

Ar teko kada patirti, kad dėl kai kurių sveikatos problemų drovu kreiptis į gydytoją? Vienam tokiu „droviu simptomu“ gali būti be priežasties veidą mušantis raudonis, kitam – lytiniu keliu plintanti liga, per didelis prakaitavimas ar... impotencija. Tokių žmonių tikrai apstu. Didžiojoje Britanijoje atlikti tyrimai parodė, jog 3 iš 4 britų drovisi užsiminti gydytojams apie panašius negalavimus. O tai lemia 12,5 mln. depresijos atvejų, apie 1 mln. nutrūkusių santykių, 1,7 mln.
2010-12-02

Mobilieji telefonai galės nustatyti ligas

Britai mobiliesiems telefonams ir kompiuteriams ketina suteikti funkciją, leidžiančią nustatyti lytiniu keliu plintančias ligas, rašo „The Guardian“. Diagnozė bus nustatoma per USB jungtį prie kompiuterio ar mobilaus telefono prijungiamo miniatiūrinio testerio, panašaus į nėštumo testą, pagalba. Prietaisas atliks seilių arba šlapimo analizę ir po kelių minučių pateiks rezultatą. Toks testeris galės nustatyti chlamidiozę, gonorėją ir kitas lytiniu būdu plintančias ligas.
2010-11-19

Australija: pasileidę turistai platina ligas

Pasileidę keliautojai, plūstantys į Australiją tam, jog prisigertų bei užsiimtų nesaugiu seksu, tapo vienu iš pagrindinių valdžios, besistengiančios kovoti su lytiškai plintančiomis ligomis, priešu, rašo „news.com.au“. Paskelbtos studijos rezultatai parodė, jog atvykėliai, kitaip nei australai yra gerokai labiau linkę gerti dideliais kiekiais, turėti daugiau seksualinių partnerių ir nesirūpinti prezervatyvais.
2010-03-30
Į viršų