lytinė sveikata
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „lytinė sveikata“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „lytinė sveikata“.
10 dažniausiai pasitaikančių ginekologinių ligų: priežastys, simptomai ir gydymas
Nepaisant to, kad ir kaip kruopščiai moteris laikytųsi asmens higienos, tačiau kartais ginekologinės problemos iškyla kaip nekviestas svečias. Ginekologinės ligos veikia reprodukcinius organus, tokius kaip: gimda, kiaušidės, kiaušintakiai, išoriniai lytiniai organai, krūtys, taip pat gali paveikti kūno lytines funkcijas. Dėl to svarbu suvokti ligų simptomus ir nedelsiant gydytis, kad išvengtumėte komplikacijų.
Atskleidė, kiek kartų per savaitę turėtumėte mylėtis: sveikata padėkos
Seksas yra ne tik malonumas – pasirodo, jis turi naudos sveikatai. Seksas padeda pagerinti sveikatą, nes apsaugo nuo kitų ligų. Tad kaip dažnai reikėtų mylėtis? Ekspertė atskleidė visą tiesą.
Jei ieškote priežasčių, kodėl šiąnakt turėtumėte leistis į aistringus nuotykius, ekspertė papasakojo, kaip dažnai reikėtų mylėtis, kad gautumėte naudos, rašo dailystar.co.uk.
Seksualinės ir reprodukcinės sveikatos profesorė Kaye Wellings išklojo visą tiesą.
Atsakė, ar galima pastoti nutraukus lytinį aktą
Lytinio akto nutraukimas yra vienas iš metodų, kuriuos poros naudoja, kad išvengtų nėštumo. Tačiau ar šis būdas išties veiksmingas ir patikimas?
Taikant lytinio akto nutraukimo metodą, vyras prieš ejakuliaciją ištraukia varpą iš makšties. Taip siekiama užkirsti kelią neplanuotam nėštumui, nes tokiu būdu spermatozoidai negali patekti į makštį ir apvaisinti kiaušialąsčių, rašo medicalnewstoday.com.
Priešlaikinė ejakuliacija: nuo šio sutrikimo dažniau kenčia jautrūs vyrai
Priešlaikinė arba pernelyg ankstyva ejakuliacija – vienas dažniausiai pasitaikančių, tačiau vienas rečiausiai diagnozuojamų lytinės sveikatos sutrikimų. Jei pernelyg anksti ejakuliuojama tik retkarčiais ir tai nei lytinio, nei bendrojo gyvenimo kokybei netrukdo, tuomet per daug jaudintis nereikėtų.
Vis dėlto jei priešlaikinė ejakuliacija pasikartoja dažnai, tuomet tai jau gali būti rimta lytinės sveikatos problema.
Moterys, sukluskite: šie ženklai tualete išduoda, kad jūsų sveikata streikuoja
Kone kiekviena vaisingo amžiaus moteris seka ir žino, kada turi prasidėti menstruacijos, o jų ciklas būna it laikrodukas ir kiekvieną mėnesį pasirodo panašiu metu. Sutrikus ciklui, mėnesinėms vėluojant ar visai nepasirodant, pirma kylanti mintis – nėštumas, tačiau dingusios menstruacijos ne visada yra pastojimo ženklas.
Klaipėdietė skubiai įspėja dėl kontraceptikų: atsidūrė reanimacijoje
Kontraceptinės tabletės yra viena iš populiariausių priemonių, siekiant apsisaugoti nuo neplanuoto nėštumo, o gydytojai jas skiria ir tam tikrų ginekologinių ligų gydymui. Tačiau kontraceptikai tinka tikrai ne visoms moterims. Su naujienų portalu tv3.lt savo skaudžia patirtimi pasidalijo klaipėdietė mama – jai kontraceptikų vartojimas vos nesibaigė mirtimi.
Klaipėdietė Aušra (tikrasis vardas redakcijai žinomas – aut.
10 priežasčių, kodėl jums neprasidėjo menstruacijos
Tikriausiai visos, ypač jaunesnės merginos, yra nerimavusios dėl to, jog vis neprasideda menstruacijos. Jaunos moterys bijo netikėto nėštumo, vyresnės – sveikatos problemų ar klimakso, todėl pateikiame net 10 priežasčių, kodėl menstruacijos gali vėluoti. 1. Jūs – nėščia. Visgi yra tikimybė, jog jei gyvenate aktyvų lytinį gyvenimą ir nesisaugote jokiomis kontraceptinėmis priemonėmis, menstruacijos gali vėluoti dėl nėštumo.
Ką reikėtų žinoti apie ginekologines operacijas
Iš ligos istorijos. Ginekologine prasme aš esu išpjaustyta skersai ir išilgai. Priekinėje pilvo sienoje du išilginiai randai, du skersi. Du nėštumai ne vietoje, tada peritonitas, po kurio vos nenumiriau. Tada pastojau, daktarai nesiryžo leisti gimdyti pačiai, todėl atliko cezario pjūvį. Krūtyse du randai po pjūvių, abu mano krūtis stipriai darko. Pastaruoju metu mano svoris padidėjo, o randai įsitempė ir tapo dar labiau matomi, vietos ties jais labai įdubo, šunta, kartais drėksta.
Kai pradeda stigti vyriškumo
Testosteronas - svarbiausias vyrų lytinis hormonas. Jis reguliuoja stipriosios lyties požymių susiformavimą ir organizmo reprodukcines funkcijas: lytinį potraukį, erekciją, jo dėka subręsta sperma. Šio hormono trūkumas vyrams gali pasireikšti įvairiais simptomais ir net sukelti rimtas ligas. Tad, ką daryti, jei pradeda stigti vyriškumo?
Liudija pokyčiai
Testosteronas vaidina lemiamą vaidmenį vyro psichinei ir fizinei savijautai bei sveikatai.
Internetinių vaistų pavojai: nei sekso, nei sveikatos
Turiu problemą dėl per greito spermos išsiliejimo. Su šeimos gydytoju apie tai kalbėti nelabai malonu. Mačiau internete yra įvairių preparatų, specialių prezervatyvų ir tablečių. Norėjau pasiteirauti, ar galėčiau jais bandyti išspręsti tokią bėdą?
Marijus, 38 m.
Anksčiau greitas spermos išsiliejimas arba vadinamoji priešlaikinė ejakuliacija buvo laikoma tik psichologine problema. Vėliau pastebėta ir fiziologinė pusė. Dabar dažnai tokią intymią vyrų bėdą galima išspręsti vaistais.
REKLAMA
REKLAMA
Seksualinė disfunkcija ir nesveikas gyvenimo būdas
Dar vienas akivaizdus, bet dabar jau moksliškai patvirtintas faktas: vyrai, kurie turi antsvorio, mažai sportuoja, nesaikingai vartoja alkoholį, cigaretes ir narkotikus, dažniau kenčia nuo seksualinės disfunkcijos. Tyrime, kuriam vadovavo medicinos mokslų daktaras, profesorius Mortenas Frischas, dalyvavo 5 552 danų vyrai ir moterys, nuo 16 iki 97 metų.
Vyrams sveika masturbuotis sulaukus tik 50 metų
Vyrams, kurie būdami 20- 40 metų pernelyg dažnai masturbuojasi, šis malonumas gali baigtis prostatos vėžiu, o perkopus 50 metų, priešingai: padeda išvengti šios klastingos ligos,- praneša žurnalas „British Journal of Urology International“. Specialistai, dirbantys Notingemo universitete, apklausė 400 pacientų, sergančių prostatos vėžiu, kuriems diagnozuota ši liga buvo jau sulaukus 60 metų.
Vyrų vaisingumas amžiumi nematuojamas
Esu girdėjęs, kad ne tik moterys turi reprodukcinės sveikatos piką. Kokios amžiaus ribos yra vyrui, jei jis nori susilaukti sveiko vaiko?
Milvydas, 46 m.
Moteriai gimdyti optimalus laikas – tarp 20-30 metų. Tokio amžiaus moteris paprastai yra sveikiausia, jai lengviausia išnešioti vaiką. Vyresnio amžiaus dailiosios lyties atstovės turi didesnę įvairių komplikacijų riziką. Joms pastoti sunkiau. Daug didesnė persileidimų tikimybė.
10 dalykų, kurių nedrįsote paklausti apie erekciją
Kalbėti apie intymų gyvenimą tiek vyrams, tiek moterims yra nelengva, tuo labiau apie lytinę sveikatą, tad atskleisime Jums 10 paslapčių apie erekciją, kurių tikriausiai nežinojo net ir stipriosios lyties atstovai...
Trijų rūšių erekcija
Tai tiesa, erekcija yra trijų rūšių: refleksogeninė erekcija atsiranda nuo realaus kontakto, psichogeninė erekcija – nuo audiovizualinės stimuliacijos ar fantazijos ir naktinė erekcija, kuri, aišku, atsiranda naktį.
Nereguliarios mėnesinės: ieškome priežasčių
Kiekviena mamytė (ir kiekviena moteris) žino, ką reiškia mėnesinių dingimas, ar ne? Kita vertus, neretai menstruacijų ciklas sutrinka visai ne dėl nėštumo, tad ieškome priežasčių, jeigu nėštumo testas neigiamas. Stresas
Tai bene dažniausia išnykusių menstruacijų arba nereguliaraus ciklo priežasčių. Streso hormonas kortizolis tiesiogiai veikia mūsų lytinių hormonų estrogeno ir progesterono kiekius, tad jeigu šiuo metu situacija darbe ar šeimoje sudėtinga, jūsų mėnesinės tikrai gali išnykti.
Dažnas seksas užtikrina vyrui ilgą gyvenimą
Aktyvus seksualinis gyvenimas – raktas į ilgą gyvenimą vyrui, tačiau tik tada, jei šis yra ištikimas savo partnerei, – rodo naujausi tyrimai. Medicininius tyrimus atlikę mokslininkai teigia, jog sveikas bei aktyvus intymus gyvenimas vyrams reiškia mažesnę širdies ir kraujagyslių ligų riziką. „Tyrime pastebėjome akivaizdžią tendenciją – vyrai, galėję pasigirti aktyviu seksualiniu gyvenimu ir buvę ištikimi mylimosioms daug rečiau sirgo širdies ligomis bei jų gyvenimo trukmė buvo ilgesnė.
Kaip atsikratyti impotencijos
Vyresnio amžiaus vyrams dažnai būna problemų dėl lytinio pajėgumo sumažėjimo. Padėti sau galima natūraliomis gamtinėmis priemonėmis, tik prieš vartojimą reikia nustatyti negalavimą sukėlusią priežastį. Kaštonai kelia venų tonusą, gerina mikrocirkuliaciją, trukdo kapiliaruose susidaryti stazėms. Juose esančios medžiagos mažina kraujo klampumą. Efektyvus yra spiritinis kaštonų antpilas. 50 g smulkintų džiovintų kaštonų užpilti puse litro degtinės, palaikyti 2 savaites, perkošti.
9 dalykai apie spermą, kuriuos turėtum žinoti
Visi girdėjome gandų apie spermą – ananasai, pirtys, moterys, kurios yra alergiškos. Tačiau kokia yra tiesa? Į tai atsako ekspertai. 1. Ji greita ir įsiutusi jau pradžioje
Pirmasis ejakuliacijos momentas turi didžiausią spermatozoidų koncentraciją sako urologas Dr. Harry Fisch reprodukcinės medicinos profesorius iš Veilo medicinos koledžo Kornelo universitete.
2. Ji išlieka gyva ilgiau nei manei
Sperma dažniausiai moters organizme išlieka 48 valandas po sekso.
Kaip rūpintis lytine sveikata, jei laikinai gyveni užsienyje
Ligos istorija. Mano pacientė Božena (vardas pakeistas, bet tai gali būti bet kuri mūsų) su pertraukomis gyvena užsienyje. Keletą metų ji uždarbiavo Ispanijoje, po to Italijoje, šiuo metu dirba Anglijoje. Namo pas dukrą ir tėvus sugrįžta kartą per du tris mėnesius. Ir visada jos sugrįžimo vienas tikslų - vizitas pas ginekologą, nes šalyse, kur dirbo, niekada neturėjo sveikatos draudimo, o šiuo metu jai yra nepriimtinas ir ilgas penkių-aštuonių savaičių laukimas eilėje pas gydytoją.
Vyrų bėdos lovoje dailiosios lyties akimis
Amerikiečių seksologai iš Čikagos universiteto atlikę apklausas paskelbė, kas poras labiausiai erzina seksualiniame gyvenime. Egoizmu vyrus dažniau kaltino moterys, besipiktindamos, kad šie pasimylėję tuojau pat užmiega. Apie 20 proc. apklaustų moterų nepatenkintos, kaip vyrai glamonėja jų krūtis, 30 proc. jaunesnių nei 35 metai moterų erzina partneriai, kurie visą naktį ieško taško „G“, o beveik 20 proc. prisipažino, kad joms labiausiai nepatinka, kai viduryje glamonių bėgama į tualetą.
Nutraukto lytinio akto pliusai ir minusai
Nutrauktas lytinis aktas – senelių ir netgi prosenelių išbandytas kontracepcijos metodas. Ir kaip bebūtų keista, nepaisant kontraceptikų gausos, šis metodas yra vienas populiariausių tiek tarp patyrusių ir aktyvių šeimyninių porų, tiek ir tarp jaunimo.
Iš pradžių apie sąvokas. Iš fiziologinės pusės nutrauktas lytinis aktas (NLA) reiškia, kad vyras ištraukia lytinį organą prieš pat ejakuliaciją (sėklos išsiveržimą), ir ji įvyksta bet kur, tik ne moters vaginoje.
Dažniausiai pasitaikantys uždegimai moterims
Vasaros dauguma mūsų laukiame su ypatingu nekantrumu. Juk tai – viliojantis, intriguojantis, nutrūktgalviškų nuotykių ir įdomių pažinčių kupinas metas. Deja, neretai kai kurioms moterims „padovanojantis“ ir itin nemalonių sveikatos sutrikimų – makšties uždegimų. Kas juos sukelia ir kaip sau padėti?
Visiems makšties uždegimams būdingas vienas ar keli simptomai: niežulys, išskyrų kiekio, kvapo ar konsistencijos pokyčiai, skausmas lytiškai santykiaujant, skausmingas šlapinimasis.
Menstruacinio ciklo sutrikimų priežastys
Šiuo metu menstruacinio ciklo sutrikimai yra vienas labiausiai paplitusių ginekologinių negalavimų. Nors kartą gyvenime su tuo susiduria beveik visos moterys. Tačiau vienas dalykas – „atsitiktinis nusimušimas“, sukeltas streso, o kitas dalykas – pastovūs užsilaikymai. Kaip sugrąžinti organizmui normalų biologinį ritmą? Pirmosios menstruacijos, kaip taisyklė, prasideda 12-14 metų. Pirmaisiais metais ciklas nusistovi. Ir vis dėl to, pirmaisiais metais turėtų būti ne mažiau nei 8 ciklai.
Susilaikymas – dorybė?
Kaip dažnai mylimės? Kas yra norma? Lytinių santykių dažnumas labai individualus ir priklauso nuo poros poreikių bei galimybių. Seksualumą tiek vyrai, tiek moterys gali realizuoti įvairiai: lytinio akto metu arba partneriui stimuliuojant erogenines zonas, taip pat ir vieni - masturbuodamiesi. Seksualinius poreikius žmogus adaptuoja prie esamos fizinės būklės ir socialinės situacijos.
Ką reikėtų žinoti apie trichomonozę
Trichomonozę sukelia Trichomonas Vaginalis pirmuonis – parazitas, galintis užkrėsti tiek makštį, tiek šlapimo traktą. Vyrams infekcija visada atsiranda šlaplėje.
Simptomai
Vyrai trichomonozės simptomų dažniausiai nejaučia. Tačiau jei simptomai vis dėlto pasirodo, juntamas diskomfortas šlaplėje ar skausmas varpos galvutėje.
Ak, tie hormonai: ką reikėtų žinoti moterims
Sutriko hormonų pusiausvyra – šiais mįslingais žodžiais galima paaiškinti daugybę tave kamuojančių negalavimų. Tad kas vis dėlto nutiko?
Kuo skundiesi? Ligomis!
Ilgai nepasveiksti net nuo paprasčiausios slogos, organizmas perdėtai jautriai reaguoja į oro permainas ir netgi tavo kvepalus. Galbūt pastaruoju metu pervargsti, patiri stresą? O gal organizme pasigamina daugiau kortizolio?
Kortizolis – hormonas, gaminamas antinksčių žievės ir ypač gausiais kiekiais išsiskiriantis streso metu.
7 svarbios intymios higienos taisyklės
1 taisyklė. Intymiai higienai nenaudokite įprasto kosmetinio muilo.
Jūsų odos šarmų-rūgščių balansas yra 5,5, kai tuo tarpu, makšties pH kur kas žemesnis – tik 3,3. Taip jau gamta sutvarkė, jog ten būtų rūgštesnė terpė, kurioje žūtų žalingi mikroorganizmai, o spermatozoidai lengvai patektų į kiaušialąstę. Įprasta dušo želė „intymųjį“ balansą padaro šarmingesniu, ir „įjungia“ raudoną šviesą spermatozoidams. Todėl naudokite tik specialias „rūgščias“ priemones.
Lytiškai plintančios ligos: minkštasis šankeris
Minkštasis šankeris yra Haemophilus Ducreyi bakterinė infekcija. Šios infekcijos žaizdos gali būti sunkiai atskiriamos nuo opų, sukeltų lytinių organų pūslelinės ar sifilio, todėl gydytojas turi diagnozuoti infekciją atmesdamas kitas ligas su panašiais simptomais.
Simptomai
Po savaitės nuo apsikrėtimo infekcija pradeda reikštis skausmingomis atviromis žaizdomis ant genitalijų, kurias kartais lydi ištinę, skaudūs limfmazgiai kirkšnyje.
Akušerė-ginekologė A. Markauskienė: gimdos kaklelio vėžys niekur nesitraukia
Dar prieš porą dešimtmečių buvo manoma, jog virusai negali sukelti vėžio. Tačiau vokiečių mokslininkas Haralas zur Hausenas įrodė, kad realybėje yra priešingai. Jis nustatė, jog žmogaus papilomos virusas (ŽPV) yra vienas gimdos kaklelio vėžio faktorių. Už šį atradimą mokslininkas buvo apdovanotas Nobelio premija.
Akušerė-ginekologė A. Markauskienė:
„Gimdos kaklelio vėžys yra antra iš dažniausių moterų onkologinių ligų ir trečia pagal mirštamumą nuo vėžio.
Cistitas: mama tave perspėjo
Kodėl juo susergama ir kaip greičiau išgyti? Kodėl verta klausyti mamos, nesivaikyti mados ir vaistų nekeisti spanguolių sultimis? Atsakymai į šiuos klausimus padės pasveikti greičiau arba apskritai nesusirgti klastingai iš apačios smūgiuojančiu cistitu!
Pameni tą įkyrų mamos zirzimą? „Dukrele, apsiauk šiltesnes pėdkelnes... Nedėvėk tokių aptemptų džinsų... Kur tu eisi su sijonu per tokį šaltį?..“
Vargu ar tąkart įsiklausei į protingą patarimą.
Ginekologo apžiūra: ką reikėtų žinoti
Tikriausiai nėra nė vienos moters, kuri šiai apžiūrai ryžtųsi su malonumu. Tačiau ši apžiūra būtina ir neišvengiama.
Idealiu atveju sveiką moterį ginekologas turėtų patikrinti maždaug sulaukus 18-kos metų arba iškart po to, kai ji pradeda lytinį gyvenimą. Po to dauguma gydytojų rekomenduoja ginekologinę apžiūrą ir reikiamus tyrimus kartą arba dukart per metus.
Mielių infekcijos ir jų gydymas
Mielių infekcijas sukelia Candida albicans grybelis, kuris aptinkamas burnoje, gerklėje, virškinimo trakte bei makštyje. Hormonų kiekių sutrikimai nėštumo metu, kontraceptinių tablečių vartojimas ir normalaus pH pasikeitimas makštyje – visi šie veiksniai, patirti menstruacijų metu, gali sukelti mielių infekciją. Trumpai tariant, šią infekciją gali sukelti bet koks bakterijų ir mikroorganizmų balanso pasikeitimas makštyje.
Simptomai
Tiek vyrai, tiek moterys gali pasigauti mielių infekciją.
Seksas po gimdymo: problemos gali lydėti visus metus
Kas antra moteris prabėgus metams po gimdymo turi bent vieną su seksu susijusią sveikatos problemą.
Birmingeme (Didžioji Britanija) apklausus 482 moteris paaiškėjo, jog sveikatos sutrikimus po gimdymo dažniau patiria Azijos moterys arba moterys, kurios gimdė vėlesniame amžiuje, kurių kūdikis buvo didelio svorio, o gimdymas truko ilgiau nei vidutiniškai.
Pagrindinės problemos, varginančios moteris po gimdymo, susiję su lytiniais santykiais (55 proc.) ir šlapimo nelaikymu (54 proc.
Ką reikėtų žinoti apie gonorėją?
Gonorėja (geriau žinoma kaip „triperis“) yra liaukų uždegimas, sukeltas Neisseria Gonorrhea bakterijų. Bakterijos pirmiausia paveikia vyrų šlaplę ir moterų kaklelį.
Klasifikacija
1. Šviežia gonorėja - gonorrhea recens ( iki 2 mėnesių) : Ūminė (gonorrhea recens acuta) Poūmė (gonorrhea recens subacuta). Torpidinė (gonorrhea recens torpida).
Šviežia, ūminė ir poūmė gonorėja skiriasi klinikinių reiškinių intensyvumu.
Gimdymas: sunkumai dar nesibaigė
Atrodytų, didžiausia nėštukės baimė - artėjantis gimdymas. Juk visos žino: skaudės. O kiek dar visokių komplikacijų gali nutikti! Tuo tarpu laimingai pagimdžiusios moterys primena: kartais gimdymo skausmai - tik menkniekis palyginus su komplikacijos, kurios gali eiti po to...Neskubame gąsdinti, kad tavo pogimdyminis periodas bus baisus kaip devyni pragaro ratai.
Paauglio lytinio gyvenimo suaugusieji laukia su baime
Devyni iš dešimties Lietuvos gyventojų baiminasi išgirsti apie lytinį gyvenimą pradėjusį paauglį. Tokia žinia neišgąsdintų tik 8,3 proc. apklaustųjų.
Jei sužinotų, kad nepilnametis pradėjo lytinį gyvenimą, 46,2 proc. gyventojų labiausiai baimintųsi neplanuoto nėštumo, 25,9 proc. – lytinės infekcijos, 10,1 proc. – aborto.
Kaip išsirinkti gerą ginekologą?
Daugelis merginų ir moterų drovisi eiti pas ginekologą, nes nemažai daliai pacienčių šis gydytojas kelia nepasitikėjimą, nerimą. Kaip išsirinkti tinkamą specialistą, kuris negąsdintų, o tik padėtų?
Pasitark su draugėmis. Kad ir kaip gali atrodyti naiviai šis pasiūlymas, jį išmėinti būtina. Pasiklausk draugių ar kolegių, ar jos turi savo ginekologą. Jei jos džiaugiasi gydytojo(s) priežiūra, dėmesiu ir bendravimu, pamėgink nueiti ir tu.
Kaip priversti vyrus susimąstyti apie savo apatinius
Viena Kinijos urologijos klinika, nebeatlaikanti pacientų antplūdžio, nusprendė originaliu būdu priminti vyrams dėl kurios priežasties jie priversti kreiptis į gydytojus. Todėl virš klinikos, ties įėjimu jie pakabino didžiulius, geltonos spalvos... apatinius.
Šiaurės Kinijoje įsikūrusios ligoninės vyriausiojo gydytojo Chansho Bo Da manymu, būtent ši vyriško garderobo dalis įspėja vyrus apie tykojančius sveikatos pavojus, kurie atsiranda būtent dėl netinkamai pasirinktų apatinių.
Nuo ko priklauso spermos skonis? (N-18)
Jau seniai visiems aišku, kad vienoks ar kitoks maistas pagerina spermos kokybę ir suteikia jai tam tikrą skonį. Kokie gi maisto produktai turi tam įtakos?
Spermos skonį ir kokybę gerina:
- Vaisių sultys ir švieži vaisiai. Tinkamiausi – kiviai, mangai, persikai.
- Jogurtas.
- Daržovės. Tinkamiausios – pomidorai, agurkai, baklažanai.
- Jūrų gėrybės. Tinka pačios įvairiausios. Visi jūriniai produktai – ne tik yra sveiki visam organizmui, bet ir pagerina spermos kokybę.
Miego poza turi įtakos potencijai (N-18)
Nuo ko priklauso seksualinė sveikata? Paaiškėjo, kad nuo tokio nekalto dalyko kaip miego poza. Ispanų seksologai įrodė, kad kūno padėtis miego metu turi įtakos tiek vyrų, tiek moterų seksualiniam gyvenimui.
Atliktais tyrimais įrodyta, kad daugiau nei 40 proc. visų seksualinių problemų sudaro nepatogios pozos miegant.
Mokslininkai net įrodė „kenksmingas“ seksualinei sveikatai pozas: miegoti ant pilvo ir ant pernelyg aukštos pagalvės.
Kaip išsirinkti prezervatyvą
Kad seksas turi būti saugus, ko gero, aiškinti nereikia. Ir priemonių yra nemažai, tačiau vieną pagrindinių rolių čia atlieka prezervatyvas. Atrodytų, ar gali būti paprasčiau? Nuėjau ir nusipirkai pagal savo poreikį. Tačiau ne viskas taip paprasta.
Kur?
Prezervatyvų galite įsigyti ir kioske, tačiau klausimas, ar verta? Neaiškus gamintojas, abejotina kokybė ir neaišku, kaip jis buvo saugotas – juk prezervatyvams reikalingos tam tikros laikymo sąlygos: saulės spinduliai, aukšta temperatūra.
Genitalijų karpos: ką reikėtų žinoti
Žmogaus papilomos virusas (ŽPV) sukelia karpas, o tam tikra šio viruso padermė sukelia genitalijų karpas, kurios yra genėtinai lengvai pastebimos. Jos atrodo kaip maži gumbiukai, kurie dažniausiai turi netaisyklingą, žiedinį kopūstą primenantį paviršių. Karpos spalva ir forma priklauso nuo to, kokioje kūno vietoje ji yra. Skirtingai nei vyrai, kuriems genitalijų karpos išsivysto tik ant genitalijų paviršiaus, moterys taip pat gali turėti karpų makšties viduje.
Tarp mitų ir tikrovės: ar tikrai AIDS yra homoseksualų ir narkomanų liga?
AIDS – XX a. užgimusi žmonijos rykštė, apipinta mitais. Vis dar pasigirsta kalbų, kad tai homoseksualų arba narkomanų liga. Neretai sergančiuosius aplinkiniai linkę smerkti, baiminasi, vengia jų. Pasitaiko net ir tokių atvejų, kai medikai, vos išgirdę žodį AIDS iš paciento lūpų, nepasikuklina gudriai atsisakyti suteikti jiems medicininę pagalbą.
Ką reikėtų žinoti apie chlamidiozę
Chlamidiozė yra laikoma viena iš dažniausių lytiškai plintančių ligų (LPL) ir didžiausia dubens uždegiminės ligos ir moters nevaisingumo priežastimi. Jos infekcijos pirmiausia paveikia vyrų šlaplę ir moterų kaklelį. Kai kurios bakterijų padermės užkrečia tik kaklelį ir šlaplę, tuo tarpu kitos - sukelia akių ligas.
Simptomai
Chlamidiozė yra itin pavojinga liga, nes yra daug užsikrėtusių individų, nejaučiančių jokių simptomų.
Šlapimo takų infekcijos
Šlapimo takų infekcijos (ŠTI) dažniausiai yra skirstomos į dvi rūšis: apatinių takų (pvz. Cistititas) ir viršutinių takų uždegimus (pvz. Pielonefritas). Jei infekcija pereina į inkstus, ji gali būti pavojinga net gyvybei, todėl jei manote, kad galite turėti ŠTI, būtinai kreipkitės į gydytojus. Nepaisant to, kad ŠTI dažnai susergama po lytinių santykių, tai nėra perduodama lytiniu keliu.
Ką reikėtų žinoti apie erekcijos sutrikimus
Erekcijos sutrikimai dar kitaip vadinami impotencija vargina ne mažai vyriškos lyties atstovų. Šiuo sutrikimus galima suskirstyti į dvi grupes: visišką ir dalinę. Visiška impotencija yra tuomet, kai vyras bet kurioje seksualinėje veikloje nesugeba pasiekti erekcijos. Dažniausiai šis impotencijos tipas būna rezultatas įvairių traumų vaikystėje. Dalinė impotenciją yra kuomet vyrui retai kada pavyksta pasiekti erekciją arba sunkiau sekasi tam tikrai atvejais.
Sekso žaisliukų saugumo tinklalapis (N-18)
JAV leidžiamas žurnalas „ScientificAmerican“ publikavo straipsnį apie įvairius sekso priemonių saugumo aspektus. Jame teigiama, kad visai neatmestina galimybė, jog netinkami ciklotroniniai vibratoriai gali sukelti nervinės sistemos ligas, penio žiedai – varpos gangreną, o maži vibruojantys kamuoliukai – tragikomiškai įsprūsti į kurią nors kūno ertmę ir smagiai sau vibruodami dingti jos gelmėse.
Kontracepcijos per daug nebūna
Australijos mokslininkų naujai atlikti tyrimai parodė, kad 70 proc. pasaulio moterų nuolat naudojasi kontracepcijos priemonėmis. O 15 proc. jų tuo pačiu metu naudoja net dvi apsaugos priemones nuo nepageidautino nėštumo ir ligų, perduodamų lytiniu keliu, rašoma Journal of Sexual Medicine.
Tokią išvadą padarė Macquarie University bendradarbiai, išanalizavę daugiau nei 3000 Australijos moterų, kurioms nuo 18 iki 44 metų, požiūrį į kontracepcijos priemones.
Kontracepcijos per daug nebūna
Australijos mokslininkų naujai atlikti tyrimai parodė, kad 70 proc. pasaulio moterų nuolat naudojasi kontracepcijos priemonėmis. O 15 proc. jų tuo pačiu metu naudoja net dvi apsaugos priemones nuo nepageidautino nėštumo ir ligų, perduodamų lytiniu keliu, rašoma Journal of Sexual Medicine.
Tokią išvadą padarė Macquarie University bendradarbiai, išanalizavę daugiau nei 3000 Australijos moterų, kurioms nuo 18 iki 44 metų, požiūrį į kontracepcijos priemones.
Paauglių mergaičių kraujavimai
Iš ligos istorijos. Noriu pasidalinti savo patirtimi, kaip mes gydėme dukros vadinamąjį disfunkcinį kraujavimą. Dabar jai septyniolika, mėnesinės prasidėjo nuo dvylikos, tęsdavosi nuo dešimties iki penkiolikos ir daugiau dienų. Kadangi taip būdavo ir man, duodavau jai dilgėlių arbatos ir kraujavimas šiek tiek nurimdavo.
Kai kreipėmės į ginekologę, buvau išbarta dėl tokio gydymo, o po to ji nuolat vos ne kas savaitę darė echoskopijas.