lss
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „lss“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „lss“.
Svarbios žinios studentams – keičiasi LSP išdavimo tvarka
Šiuo metu Lietuvos studentų pažymėjimus (LSP) gamina vienintelė studentų interesams nacionaliniu lygmeniu atstovaujanti organizacija Lietuvos studentų sąjunga (LSS). Oficialų dokumentą, įrodantį studento statusą, užsisakyti galima pasirašius sutartį su aukštąja mokykla arba esamam studento pažymėjimui nustojus galioti, rašoma pranešime. Sąjunga atnaujino LSP išdavimo tvarką, nuo šiol pažymėjimą atsiimti bus galima greičiau ir sklandžiau.
Premjero žinia Lietuvos studentams: bendrabučiuose – neišvengiami pokyčiai
Premjeras Saulius Skvernelis susitiko su Lietuvos studentų sąjungos ir Vilniaus universiteto studentų atstovais. Susitikimo metu aptarti studentams rūpimi klausimai: skatinamųjų stipendijų dydis, bendrabučių padėtis, studentų ateitis aukštųjų mokyklų konsolidacijos kontekste, studijų prieinamumas studentams su negalia ir kita. Didės skatinamosios stipendijos studentams Premjeras taip pat sutiko su būtinybe skirti papildomą finansavimą skatinamosioms studentų stipendijoms.
Studentiška patirtis: įgūdžius papildo visuomeninė veikla
Savanoriška ir visuomeninė veikla vertinama ne tik dėl to, kad prisideda prie geresnio bendruomenės gyvenimo, bet ir dėl asmeninės naudos žmogui. Nors Vakarų šalyse tai nėra naujiena, Lietuvoje savanoriškai į aktyvias veiklas labiausiai įsitraukę yra jauni žmonės. Dalis atranda sau tinkamą veiklą dar mokyklos suole, o kiti įsijungia studijuodami aukštosiose mokyklose. Studentų savivalda – neatsiejama nuo aukštųjų mokyklų gyvenimo.
Ragina studentus „kritiškai vertinti“ privačių gydymo įstaigų viliones
Artėjant naujiems mokslo metams Vilniaus teritorinė ligonių kasa (Vilniaus TLK) kartu su Lietuvos studentų sąjunga (LSS) ragina studentus kritiškai vertinti į mokymo įstaigas užklystančius kai kurių privačių gydymo įstaigų atstovus, teigiama pranešime spaudai.
Studentų sąjunga: aukštojo mokslo sistemą reikia tobulinti, o ne griauti
Siūlymas griauti viską iš pamatų – pats radikaliausias sprendimas, kuris tik pakenktų aukštojo mokslo sistemai. Taip Lietuvos studentų sąjunga vertina socialdemokratų iniciatyvą Seime įregistruoti Mokslo ir studijų laikinojo įstatymo projektą ir pasisako už aukštojo mokslo pertvarkos tęstinumą tobulinant sistemą nuosekliai.
LSS: neformaliai įgytų kompetencijų pripažinimas Lietuvoje – vis dar tabu
Lietuvoje neformaliai įgytų kompetencijų pripažinimas vis dar yra tabu. Tai įrodė „Eurydice“ tyrimo apie aukštojo mokslo modernizavimą rezultatai, iš kurių matyti, jog Lietuvos aukštųjų mokyklų durys atviros yra tik tiems, kurie pateikia vidurinį ar profesinį išsilavinimą įrodantį dokumentą.
„Eurydice“ tyrimo duomenimis Lietuva yra tarp šalių, dar nepripažįstančių alternatyviais keliais įgytų kompetencijų.
Ar bus pasirūpinta studentų teisėmis ir laisvėmis?
Prieš metus Seimui taip ir nepriėmus nutarimo steigti Akademinės etikos ir procedūrų kontrolieriaus tarnybą, turėsiančią spręsti ginčus tarp studentų ir aukštųjų mokyklų administracijų, studentai ragina parlamentarus tos pačios klaidos nepakartoti dabar. Ketvirtadienį Seime numatytas pakartotinis svarstymas dėl Akademinės etikos ir procedūrų kontrolieriaus tarnybos įkūrimo.
Tarptautiniame universitetų kokybės ekspertų tinkle daugėja Lietuvos studentų
Universitetų veiklos kokybę vertinančių tarptautinių ekspertų tinklą papildė Lietuvos studentų atstovė. ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto IV kurso studentė Gintarė Alaburdaitė atrinkta dalyvauti specialioje Europos universitetų asociacijos (EUA) kartu su Europos studentų sąjunga (ESU) vykdomoje programoje. Studentę į ekspertų atrankos seminarą Edinburge (Škotija) delegavo Lietuvos studentų sąjunga.
LSS: populiariausių studijų branginimas – įtartinas
Aukštųjų mokyklų svarstymai didinti studijų kainą atskirose studijų programose dėl per menko finansavimo dėstytojų atlyginimams kelia nerimą studentams ir verčia abejoti aukštųjų mokyklų pasiryžimu investuoti į studijų kokybę. Tai interviu Lietuvos radijui šiandien pareiškė Lietuvos studentų sąjungos prezidentas Dainius Dikšaitis, komentuodamas šią savaitę žiniasklaidoje pasirodžiusią informaciją.
Siekiama įteisinti privalomas sporto pratybas aukštosiose mokyklose
Siekiama, jog studentai aukštosiose mokyklose sporto pratybas atliktų privalomąja tvarka. Lietuvos studentų sąjunga kritiškai vertina valdžios atstovų ketinimus siūlomu įstatymo projektu uždrausti studentams laisvai pasirinkti studijų metu sporto pratybų dalyką. Studentų atstovų nuomonei pritaria Švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos universitetų rektorių konferencija.
REKLAMA
REKLAMA
LSS prezidentas perrinktas antrai kadencijai
Studentų atstovai perrinko Lietuvos studentų sąjungos prezidentą Dainių Dikšaitį antrai kadencijai. Prezidentas išrinktas neeilinėje rinkiminėje Konferencijoje, kuri vyko balandžio 2 dieną Lietuvos žemės ūkio universitete.
„Studentų atstovų įvertinimas ir pripažinimas suteikia didžiulę atsakomybę toliau stiprinti studentų atstovų balsą bei įgyvendinti svarbius studentijai klausimus.
Studentai priversti rinktis tarp mokymosi rezultatų ir valstybės paramos šeimai
Lietuvos studentų sąjungą ragina LR Seimo narius pritarti įstatymo pakeitimo projektams, kuriais siūloma į socialiai remtinų šeimų pajamas neįskaičiuoti aukštųjų mokyklų stipendijų. Socialiai remtinų šeimų pajamoms šiuo metu priskiriama materialinė parama pirmosios, antrosios pakopų vientisųjų studijų studentams bei stipendijos, teikiamos profesinių mokyklų mokiniams.
Studentai: planuojant studentų socialines stipendijas apsiskaičiuota dviem milijonais (papildyta)
Lietuvos studentų sąjunga (LSS) atkreipia dėmesį į Valstybinio studijų fondo (VSF) negebėjimą prognozuoti lėšų poreikio studentų socialinėms stipendijoms, nes numatant lėšas 2011 m. apsiskaičiuota net dviem milijonais litų.
Šiandien vykusiame Fondo valdybos posėdyje Lietuvos studentų sąjunga paragino atsakingiau planuoti biudžeto perspektyvas ir Fondo valdybai įteikė simbolinius skaičiuotuvus.
Apie 100 pretendentų studijuoti nemokamai per klaidą liko „už borto“
Dėl duomenų vėlavimo bendrajame priėmime į Lietuvos aukštąsias mokyklas apie 100 pretendentų studijuoti nemokamai liko be valstybės finansavimo. Tai paaiškėjo studentų atstovams Lietuvos studentų sąjungoje (LSS) atlikus pirminę šių metų bendrojo priėmimo analizę. Sąjunga kritiškai vertina pastarųjų dviejų metų priėmimo organizavimą ir primygtinai ragina tobulinti visą priėmimo sistemą.
„Per daug sumaišties. Taip dirbti negalima.
LSS: daugėja abejonių, ar ES milijonai tikrai pasieks studentus
Lietuvos studentų sąjunga (LSS) Švietimo ir mokslo ministeriją ragina itin atsakingai įvertinti Valstybės kontrolės atliktus aukštųjų mokyklų auditus. Pasak studentų atstovų, po šių išvadų abejonių, ar Europos Sąjungos Struktūrinių fondų parama, skirta aukštosioms mokykloms, tikrai pasieks studentus, tik padaugėjo.
„Iš šešių Valstybės kontrolierių tikrintų aukštųjų mokyklų jokių pažeidimų nenustatyta tik vienoje.Tokie faktai mažų mažiausiai stebina ir liūdina.
Studijų forma nebegali būti kliūtimi studentams naudotis valstybės lengvatomis
Studijų forma nebegali būti kliūtimi studentams naudotis valstybės lengvatomis
Studijų forma nebegali būti pakankamas pagrindas drausti studentams valstybės lengvatas, kartu ir nemokamą mokslą. Tokią poziciją suformavo studentų atstovai birželio 10 dieną Vytauto Didžiojo universitete (VDU) vykusiame Lietuvos studentų sąjungos (LSS) Tarybos posėdyje.
Aukštojo mokslo pertvarkoje būtinas aktyvesnis studentų dalyvavimas
Studentams trūksta informacijos apie aukštojo mokslo pertvarkos eigą ir pirmuosius rezultatus, dažnas, paklaustas, kaip konkrečiai galėtų prisidėti prie efektyvesnio pertvarkos įgyvendinimo savo aukštojoje mokykloje, tik gūžčioja pečiais. Taip situaciją vertina studentų atstovai Lietuvos studentų sąjungoje (LSS), apibendrinę susitikimų ciklo „Studentai studentams“ rezultatus.
Ciklo metu balandžio-gegužės mėnesiais LSS surengė du susitikimus su Klaipėdos ir Kauno regionų studentais.
Kyla abejonių dėl priėmimo aukštąsias mokyklas tvarkos
Studentų atstovai pasigenda efektyvesnio žinių ir gabumų vertinimo priėmime į aukštąsias mokyklas.
Įsibėgėjus aukštojo mokslo pertvarkai vis daugiau kritikos iš studentų ir jų atstovų sulaukia priėmimo į aukštąsias mokyklas tvarka, kurios pagrindas – abitūros egzaminų metu vertinamos mokinių žinios. Studentams ir jų atstovams kyla abejonių, ar tokia abitūra grįstas priėmimas yra efektyvus.
LSS siūlo didinti skatinamųjų stipendijų finansavimą
Studentų sąjunga siūlo didinti studentams skatinamųjų stipendijų finansavimą.
Socialinėms stipendijoms finansuoti skirta nacionalinio biudžeto lėšų dalis neatitiko realaus poreikio.
Lietuvos studentų sąjunga (LSS) pastebi, kad dėl neproporcingai didelio finansavimo studentų socialinėms stipendijoms nukentėjo tie, kurie turėtų būti skatinami siekti akademinės pažangos ir gauti skatinamąsias stipendijas. Dėl to studentų atstovai skatinamųjų stipendijų finansavimą siūlo didinti.
Studentai turi būti paruošti tikrovės iššūkiams
Kintant valstybės darbo paklausai, technologijoms ir ekonominei aplinkai dalis studijų programų jau nebėra aktualios studentams.
Tačiau dar nėra numatyto efektyvaus būdo, kaip jas stebėti, reguliuoti ir atnaujinti. Dėl to Lietuvos studentų sąjunga (LSS) siūlo kasmet periodiškai vertinti studijų programų aktualumą tikrovei ir esant reikalui jas koreguoti.
Studentų sąjungos atstovaujamų studentų ratas plečiasi
Lietuvos studentų sąjungoje (LSS) gausėja atstovaujamų šalies studentų: prie LSS prisijungė didžiausios nevalstybinės kolegijos Lietuvoje Studentų atstovai – Tarptautinės teisės ir verslo aukštosios mokyklos Studentų atstovybė (TTVAM SA).
TTVAM SA į LSS tikrojo nario teisėmis priimta vasario 26 dieną uostamiestyje vykusioje ataskaitinėje Lietuvos studentų sąjungos Konferencijoje.
LSS neigia, kad „atvirai pasiduoda“ Švietimo ir mokslo ministerijai
LR Seimo opozicijos ketinimai stabdyti aukštojo mokslo reformą ir specialiu nutarimu kreiptis į Konstitucinį Teismą nebūtų praėję be pasekmių: sustabdytas Mokslo ir studijų įstatymo galiojimas užšaldytų visą studijų procesą.
Šio Seimo opozicijos žingsnio dėka šiemet nebūtų vykdomas stojimas į aukštąsias mokyklas.
Studentų atstovai kritikuoja idėją mažinti minimalią algą pradedančiam dirbti jaunimui
Lietuvos studentų sąjunga (LSS) kritiškai vertina Vyriausybėje suburtos darbo grupės siūlymą mažinti minimalų atlyginimą visiems 18 - 24 m. amžiaus pradedantiesiems darbuotojams.
Esą visi jie neturi darbui reikalingos kvalifikacijos, patirties, dėl to šiuo būdu būtų sudarytos realesnės paskatos priimti jaunus žmones į darbą.
LSS pastebi, kad toks siūlymas nepalankus akademiniam jaunimui ir atrodo labiau orientuotas tenkinti darbdavių poreikį turėti pigesnę darbo jėgą.
Tyrimas: neįgaliųjų studentų skaičius auga vis lėčiau
Studentų atstovai pastebi: neįgaliųjų studijuojančių skaičius Lietuvoje auga vis lėčiau, o užsienio šalių studentai, turintys negalią, iki šiol dar nė karto nėra apsilankę nei vienoje šalies aukštojoje mokykloje.
Šią situaciją atskleidė Lietuvos studentų sąjunga (LSS) tyrime „Neįgalieji aukštajame moksle 2010“.
Tyrimui iš 44 Lietuvoje veikiančių privačių ir valstybinių aukštųjų mokyklų duomenis pateikė 33, iš kurių 30-tyje studijuoja neįgalūs studentai.
Studentų sąjunga palieka Lietuvos Jaunimo organizacijų tarybą
Lietuvos studentų sąjunga (LSS) priversta palikti Lietuvos Jaunimo organizacijų Tarybą (LiJOT). Tai buvo nuspręsta vasario 11 dieną laikinojoje sostinėje LSS Tarybos posėdžio metu.
Svarstant Mokslo ir studijų įstatymo konstitucingumo klausimą, LiJOT neatsižvelgė į viešai pareikštą LSS, ilgametės LiJOT narės, dirbančios akademinio jaunimo klausimais jau beveik dvidešimtmetį, pagrįstą poziciją. Susirinkus siaurame asmenų rate – Valdybos posėdyje – buvo priimtas priešingas sprendimas.
LSS: studijų parodos atsakingai rinktis labiau kliudo nei padeda
Per didelė dalis bendrojo lavinimo mokyklas baigusių jaunų žmonių aukštąjį mokslą Lietuvoje renkasi „aklai“; pasirinkimų jūroje susiorientuoti bandantiems jaunuoliams turgumi virtusios studijų parodos taip pat menkai tepadeda; šalyje iki šiol nėra realios alternatyvos baigusiems bendrojo lavinimo mokyklas ir dėl aukštojo mokslo dar neapsisprendusiems.
LSS: Socialdemokratų noras spręsti aukštojo mokslo pertvarkos problemas - blefas
Lietuvos socialdemokratų noras paskutinę pratęstos Seimo sesijos dieną spręsti vykstančios aukštojo mokslo pertvarkos problemas - tik blefas.
Taip studentų atstovai Lietuvos studentų sąjungoje (LSS) vertina socialdemokratų iniciatyvą Seime įregistruoti Mokslo ir studijų laikinojo įstatymo projektą. Prieš tai kreipiantis į Lietuvos Respublikos Konstitucinį Tesimą (LR KT) dėl neva Konstitucijai prieštaraujančio dabartinio Mokslo ir studijų įstatymo.
„Pasitvirtino tai, ko ir tikėjomės.
LSS neigia kaltinimus „atviru pasidavimu“ Švietimo ir mokslo ministerijai
Studentų atstovai Lietuvos studentų sąjungoje (LSS) atsiriboja nuo žiniasklaidoje pasirodžiusių kaltinimų, esą 19-tus metus šalyje veikianti organizacija „atvirai pasiduoda“ Švietimo ir mokslo ministerijos įtakai siekiant aukštojo mokslo pertvarkos tęstinumo.
Studentų atstovai pabrėžia, jog užuot svaidžiusis nepagrįstais kaltinimais ar įtarimais, derėtų adekvačiai vertinti tikrovę, sąžininga ir oria argumentų kalba spręsti kylančias problemas.
Studentų atstovai ragina plėsti paskolų lengvatas
Studentams, pasinaudojusiems valstybės remiama paskola studijų kainai sumokėti, valstybė padengia palūkanų dalį, viršijančią penkis procentus. Tačiau tokia lengvata taikoma tik studijų metu. Lietuvos studentų sąjunga (LSS) siūlo efektyviau plėsti šių paskolų lengvatas, pasitelkiant Europos sąjungos struktūrine parama.
„Jaunimui, baigusiam studijas Lietuvoje, esamomis ekonomikos sąlygomis vis sunkiau pavyksta įsitvirtinti šalies darbo rinkoje.
Studentų atstovai kitąmet šalyje tikisi doktorantūros atsigavimo
Kitais metais Lietuvoje stojantieji į doktorantūrą gali tikėtis palankesnių sąlygų studijoms, platesnių galimybių tapti konkurencingais tarptautinėje mokslo ir studijų erdvėje. Tai lemti turėtų šiuo metu Lietuvos mokslo tarybos (LMT) rengiami ir svarstomi Mokslo doktorantūros nuostatai. Lietuvos studentų sąjunga (LSS), iš esmės teigiamai vertindama šį dokumentą, tikisi doktorantūros atsigavimo šalyje.
LSS skatins Ukrainos studentų savivaldą kurti demokratinį atstovavimą
Lietuvos studentų atstovai skatina Ukrainos studentų savivaldą kurti Vakarų demokratijai artimą bei nepriklausomą studentų atstovavimą.
„Ukrainos studentų sąjunga pastaraisiais metais išgyveno nemažai struktūrinių pakeitimų.