lobizmas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „lobizmas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „lobizmas“.
Ar jums pavyko suprasti? Pribloškiantis krašto apsaugos ministro Anušausko pasisakymas
Lietuva, kaip ir kitos mažos šalys, už dėmesį užsienyje turi susimokėti mokesčių mokėtojų pinigais, nes nemokamas sūris būna tik pelėkautuose ir tai tik antrai pelei.
Krašto apsaugos ministerija su JAV analitiniu centru „Atlantic Council“ yra sudariusi 150 tūkst.
VTEK tirs, ar Techninių dujų pramonės asociacija siekė naudos sau
Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimą dėl Techninių dujų pramonės asociacijos elgesio – bus aiškinamasi, ar ji užsiėmė lobizmu neįsiregistravusi lobistų sąraše. Tuo metu asociacijos vadovas teigia, kad organizacija jokios naudos sau nesiekė ir sveikina tyrimą, kuris turėtų atsakyti į kylančius klausimus.
Tyrimas pradėtas Ekonomikos ir inovacijų ministerijos pateiktos informacijos ir skaidrių teisėkūros sistemos duomenų pagrindu, trečiadienį pranešė komisija.
„Švenčių fabriko“ atstovas Butrimas užsiėmė neteisėtu lobizmu
Zarasų rajono renginių organizavimo bendrovės „Švenčių fabrikas“ atstovas Andrius Butrimas užsiėmė neteisėtu lobizmu, kai prieš kelerius metus Žemės ūkio ministerijos prašė keisti patvirtintas paramos taisykles, galutinai nusprendė teismas.
Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) trečiadienį paliko galioti Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) sprendimą, kuriuo A. Butrimas pripažintas vykdęs neteisėtą lobistinę veiklą.
Seime skubant keisti lobizmo įstatymą – siūlymas sudaryti darbo grupę
Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto (TTK) vadovė „valstietė“ Agnė Širinskienė baiminasi, kad Seime į priekį judantis naujas Lobistinės veiklos įstatymas nestrigtų dėl Seimo valdybos ketinimų sukurti darbo grupę jo tobulinimui.
Seimas praėjusią savaitę ėmėsi naujo projekto, kuriuo būtų įtvirtintas vadinamasis kryžminis deklaravimas, kai politikų ir interesų grupių atstovų susitikimus turi registruoti abi pusės.
Skvernelis: naujas Lobistinės veiklos įstatymas duotų daugiau aiškumo
Premjeras Saulius Skvernelis mano, kad reikia priimti naują Lobistinės veiklos įstatymą, nes jis priduotų daugiau aiškumo ir lobistams, ir sprendimų priėmėjams.
„Manau, kad būtų tiesiog daugiau aiškumo iš vienos ir kitos pusės“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams sakė Vyriausybės vadovas.
„Matau, kad tie patys lobistai kelia klausimų. Pirmiausia dėl to, kas yra lobistas, kas ne, kas turi registruotis, kas ne, kodėl vieni registruojasi, kiti – ne.
Landsbergis: asociacijos turėtų registruotis lobistais
Verslo ar kitiems sektoriams atstovaujančios asociacijos turėtų registruotis lobistais, sako Seimo opozicijos lyderis konservatorius Gabrielius Landsbergis.
Jis teigė palaikantis ir privalomą susitikimų su lobistais deklaravimą.
„Pritarčiau platesniam lobisto apibrėžimui“, – penktadienį Žinių radijui sakė G. Landsbergis.
„Pritarčiau, nes turiu patirties iš Europos Parlamento praktikos. Ten labai platus lobisto apibūdinimas.
Karbauskis apie Lobistinės veiklos įstatymą: trečią sykį registruosime įstatymą, kurį opozicija atmetinėjo
Valdančiųjų valstiečių lyderis Ramūnas Karbauskis teigia, kad bus dar kartą mėginama priimti naujos redakcijos Lobistinės veiklos įstatymą.
„Pirmadienį trečią sykį registruosime įstatymą, kurį opozicija atmetinėjo“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams sakė jis.
Valstiečių lyderio teigimu, bus mėginama įteisinti privalomą vadinamąjį kryžminį deklaravimą, kai apie buvusią lobistinę veiklą privalo deklaruoti ir lobistai, ir su jais bendravę politikai, tarnautojai.
Darbdavių konfederacija ragina neskubėti taisyti Lobistinės veiklos įstatymą
Lietuvos darbdavių konfederacija (LDK) perspėja, kad skubotai taisant Lobistinės veiklos įstatymą, tai sumažins pilietinės visuomenės iniciatyvas dalyvauti diskusijose ginant viešąjį interesą.
Lobistas Romanovskis apie kilusį skandalą: Seimo nariai viską puikiai suvokia
Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) ir Generalinė prokuratūra šią savaitę sulaikė žinomus verslo organizacijų vadovus, verslininkus, daug jų apklausė, lankėsi Seime ir daugelyje įmonių. Įtariama, kad už kyšį buvo „perkami“ įstatymai. Andrius Romanovskis yra vienas iš nedaugelio žmonių, kurie savo kailiu patyrė, ką reiškia toks skandalas ir areštinės belangė.
2012 m. pavasarį daugeliui partijų jau galvojant apie Seimo rinkimus, Lietuvą supurtė politinis skandalas.
Lietuvoje bus kuriamas naujas registras privačių interesų deklaravimui
Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) jau kitąmet žada įdiegti naują privačių interesų registrą, jis turėtų užtikrinti efektyvesnį deklaravimą ir jo priežiūrą. „Naujas registras turėtų pagelbėti ne tik privačius interesus deklaruojantiems asmenims atlikti tą pareigą, bet ir kontroliuojantiems asmenims geriau atlikti priežiūrą.
REKLAMA
REKLAMA
Seimas priėmė naujos redakcijos Lobistinės veiklos įstatymą
Seimas antradienį priėmė naujos redakcijos Lobistinės veiklos įstatymą. Įstatymas apibrėžia, kad lobistu bus laikomas tik fizinis asmuo, kuris turės atitikti nustatytus reikalavimus ir vykdys lobistinę veiklą. Lobistinę veiklą vykdys samdomi lobistai-profesionalai bei asociacijų ir juridinių asmenų vadovai arba darbuotojai, kuriems bus pavesta vykdyti lobistinę veiklą, pranešė Seimo Ryšių su visuomene skyrius.
Seimas nori nevyriausybines organizacijas paversti lobistinėmis
Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) prezidentas sako, kad verslo konfederacijos, asociacijos ar profesinės sąjungos neturėtų būti laikomos lobistinėmis organizacijomis. Pasak Roberto Dargio, jos ir toliau turėtų būti prilyginamos nevyriausybinėms organizacijoms. Tačiau Seimo planai - kitokie. „Liekame prie pozicijos, kad mūsų organizacijos būtų prilygintos nevyriausybinėms organizacijoms“, - pirmadienį po susitikimo su Seimo pirmininku Viktoru Pranskiečiu BNS sakė R.Dargis.
EK pirmininkas susidomėjo J. M. Barroso darbu „Goldman Sachs“
Europos Komisijos pirmininkas Jeanas-Claude'as Junckeris pradėjo aiškintis, ar jo pirmtakas Jose Manuelis Barroso nepažeidė Europos Sąjungos etikos normų įsidarbindamas JAV investicijų banke „Goldman Sachs“, kur patarinės Britanijos išstojimo iš ES, vadinamojo „Brexit“, klausimais. Savo laiške ES etikos komitetui, J.-C. Junckeris taip pat rašo, kad J. M. Barroso dabar Komisijos bus laikomas lobistu, o ne buvusiu EK pirmininku.
Ragina nesnausti: kai kurios interesų grupės tiesiog naudojasi pažintimis
Seime kyla priešprieša dėl lobistinės veiklos reguliavimo - parlamentarai žada priimti lobistinę veiklą griežčiau kontroliuojantį įstatymą dar per pavasario sesiją, nevyriausybininkai tuo abejoja, o lobistai teigia, kad siūlomas reglamentavimas būtų perteklinis. Dabartinė lobistinės veiklos įstatymo redakcija priimta 2000 metais, ji buvo kelis kartus tikslinta tačiau ekspertai sako, kad šis įstatymas neatitinka šiandieninių realijų.
Nevyriausybininkai atskleidė, kokios informacijos Lietuvoje trūksta
Nevyriausybininkai ragina Lietuvą viešinti daugiau duomenų apie lobizmą, verslininkus bei partijų finansavimą. Tarptautinės iniciatyvos „Atviros Vyriausybės partnerystė“ išplatintoje tarpinėje ataskaitoje rašoma, kad Lietuvoje turi būti pakeistas lobistinės veiklos reguliavimas, praplečiant lobistinės veiklos sąvoką, atgaivinant lobistų registrą ir padidinant lobistinės veiklos skaidrumą atskleidžiant visą su tuo susijusią informaciją viešai.
„Transparency International“: siekiančių daryti įtaką - dešimteriopai daugiau nei registruotų lobistų
Pasiūlymus parlamentarams teikiančių asociacijų ir kitų suinteresuotų asmenų skaičius yra šešiolika kartų gausesnis už registruotų lobistų, rodo nevyriausybinės organizacijos „Transparency International“ Lietuvos skyriaus (TILS) atliktas tyrimas. TILS pranešė išrūšiavusi per pastaruosius aštuonerius metus Seimo interneto svetainėje registruotus teisėkūros pasiūlymus.
Kas Lietuvoje kuria įstatymus?
Lobistinę veiklą deklaravusius žmones galima suskaičiuoti ant vienos rankos pirštų, o Lobistinės veiklos įstatymas galioja tik jiems. Kiti įtaką įstatymų priėmimui darantys asmenys ar grupės dažnai skelbia išsakantys nuomonę, o ne vykdantys lobistinę veiklą, pastebi „Transperancy International“ Lietuvos skyriaus atstovė Rūta Mrazauskaitė. „Visada stengiamasi pabrėžti, kad viena ar kita grupė nėra lobistai, o tik šiaip daro poveikį sprendimų priėmimui.
L. Balsys: EK, reglamentuodama skalūnines dujas, neatlaikė „Chevron“ ir kitų lobistų spaudimo
Lietuvos žaliųjų partija kartu su pustrečio šimto Europos ir Lietuvos visuomeninių, aplinkosaugos bei politinių organizacijų kreipėsi į Europos Komisiją išreikšdama susirūpinimą dėl nepakankamo skalūninių dujų reglamentavimo bei pakartotinių Poveikio aplinkai vertinimo direktyvos peržiūrėjimų.
Elektroninės cigaretės braunasi į europiečių gyvenimą
Sprendimą dėl elektroninių cigarečių reguliavimo turintis priimti Europos Parlamentas tvindomas buvusių rūkalių laiškais, kurie reiškia savo susirūpinimą dėl „ketinimų sunaikinti šviesią e-cigarečių ateitį“, rašo CNBC. Vis dėlto CNBC abejoja parašus po laiškais padėjusiųjų kilniais ketinimais – pakapsčius tokios iniciatyvos užuomazgas, paaiškėja, kad platforma parašams rinkti „saveecigs.
A. Merkel atsidūrė BMW kišenėje?
Praėjus kelioms savaitėms po Vokietijos rinkimų kanclerės Angelos Merkel vadovaujama konservatorių partija (CDU) iš Quantų šeimos, kuriai priklauso pusė vieno didžiausių šalies automobilių gamintojo BMW akcijų, sulaukė 690 tūkst. eurų čekio, rašoma „Spiegel“. Tai, anot antilobistų organizacijos „LobbyControl“, sutampa su Vokietijos siekiu įtikinti Europos Sąjungos nares balsuoti prieš automobilių išmetamo anglies dvideginio kiekio sumažinimą iki 95 gramų per kilometrą dar iki 2020 metų.
Azartinių lošimų versle ir Seime – lobistinė orgija
Lošimų verslo reguliavimo politika krypsta vis skandalingesne kryptimi, o skaidrumo joje vis mažiau. Trečią kadenciją Seime įklimpusį Azartinių lošimų įstatymą užsimota taisyti skubos tvarka. Tiesa, panašiau, kad „pataisymai“ virs pagadinimais. Jų esmė – jau rinkoje veikiančioms bendrovėms skubiai įteisinti galimybę organizuoti lošimus internetu, iš esmės be jokios kontrolės ir saugiklių nuo prasilošimo, o kitų į šią jautrią ir pelningą pinigavimosi sritį – neįleisti.
Tyrimas: per didelė elito įtaka politikai – didžiausias lobizmo trūkumas Lietuvoje
Pasaulinis ryšių su visuomene ir komunikacijos konsultacijų agentūrų tinkas „Burson-Marsteller“ paskelbė penktąjį efektyvaus lobizmo Europoje tyrimą. Tyrime atskleidžiama, kaip politikai ir aukšto rango pareigūnai iš 19 Europos šalių ir ES institucijų vertina įvairias lobistų grupes, didesnio jų vykdomos veiklos reguliavimo poreikį ir kitus interesų atstovavimo aspektus. Bendra tyrimo tendencija – privalomo lobistų registravimo poreikis. Tokį registrą naudingu laiko 69 proc.
Tyrimas: per didelė elito įtaka politikai – didžiausias lobizmo trūkumas Lietuvoje
Pasaulinis ryšių su visuomene ir komunikacijos konsultacijų agentūrų tinkas „Burson-Marsteller“ paskelbė penktąjį efektyvaus lobizmo Europoje tyrimą. Jame atskleidžiama, kaip politikai ir aukšto rango pareigūnai iš 19 Europos šalių ir ES institucijų vertina įvairias lobistų grupes, didesnio jų vykdomos veiklos reguliavimo poreikį ir kitus interesų atstovavimo aspektus. Bendra tyrimo tendencija – privalomo lobistų registravimo poreikis. Tokį registrą naudingu laiko 69 proc.
Europos Komisija „tarkuoja“ Lietuvą dėl lošimų
Europos Komisijos (EK) Vidaus rinkos ir paslaugų generalinis direktoratas (Directorate General Internal Markets and Services) tiria, ar dabar galiojantis Lietuvos azartinių lošimų įstatymas ir vykdoma lošimų rinkos reguliavimo praktika neproteguoja Lietuvos lošimų organizatorių ir kartu nediskriminuoja kitų Europos Sąjungos šalių narių bendrovių, kurios vykdo analogišką veiklą. O Lietuva dar ruošiasi ir įvesti interneto cenzūrą! Domisi protekcijomis Portalas balsas.
P. Morganas klausia: kiek dar vaikų turės būti nušauta, kad Jums ginklų būtų per daug?
CNN vakaro laidos vedėjas Piersas Morganas emocingai argumentavo ginklų pramonės lobistams savo penktadieninėje laidoje "Friday show". "Per metus nuo šaunamojo ginklo šioje šalyje žuvo 12 tūkst. žmonių, palyginimui Didžiojoje Britanijoje - 35 aukos." - laidoje kalbėjo P. Morganas.
Ginklų kontrolė JAV, arba Kam mokytojai reikia pusiau automatinio ginklo su 30-ia šovinių dėklu
Po kraupių žudynių Konektikuto valstijoje, kurių metu pradinėje mokykloje buvo brutaliai išžudyta dvidešimt vaikų ir septyni suaugusieji, kilo ginčai dėl ginklų įsigijimo kontrolės. Ši valstija, pasižyminti savo liberaliais politikais ir garsėjanti kaip vieta, kurioje nebuvo dažnų susišaudymų, anksčiau laikėsi atokiau nuo tokių temų, rašo Time.com.
Korupcija – dvidešimt pirmo amžiaus pandemija
Pasaulio atšilimas yra viena iš didžiausių šiame amžiuje gresiančių negandų, tačiau nedaugelis pastebi, kad klimato kaita yra glaudžiai susijusi su korupcija, rašo „Foreign Policy“.
Laurence Cockcroftas, vienas iš su korupcija kovojančių organizacijų „Transparacy International“ įkūrėjų, teigia, kad aplinkos naikinimas prieštarauja įstatymui, tačiau išvengti įstatymo kumščio padeda korupcija.
Yra ir dar įdomesnis ryšys.
A. Ažubalis JAV lietuvius ragina stiprinti politinį lobizmą
Plėtoti konstruktyvų bendradarbiavimą vykdant svarbius ekonomikos, kultūros, mokslo ir kitus projektus bei stiprinti politinį lobizmą Lietuvai strategiškai svarbiais klausimais JAV lietuvius ragina Lietuvos diplomatijos vadovas.
Olimpinė aukso karštinė: britai planuoja milijardų vertės lobizmo operaciją
Jungtinės Karalystės Vyriausybės nurodymu, politikai Londono Olimpiados metu turėtų imtis ypatingos svarbos veiklos - lobizmo, siekiant užmegzti naudingus ekonominius ryšius su turtingomis valstybėmis.
Planuojama, kad ši išskirtinio masto lobizmo banga prasidės vos tik užsienio diplomatai ir verslininkai spės peržengti oro uosto patikrinimo punktus. Vyriausybės sprendimu, svarbiausi lobizmo subjektai - Brazilijos ir Kinijos verslininkai ir politikai.
Tabako pramonė pradėjo agitaciją
Kai tik Seime buvo balsuota už pateiktas Tabako kontrolės įstatymo pataisas, kuriomis siekiama tabako gaminius žymėti vaizdiniais įspėjimais apie sveikatą ir jiems skirti 80 proc. pakuotės ploto, iš karto pasirodė publikacijos, pradedančios naują demagogijos ir viešųjų ryšių kampaniją.
Prasidėjo.... Taip vienu žodžiu būtų galima apibūdinti naują užvirusią košę, kuri, reikia manyti, sulauks ne mažesnio ažiotažo nei alkoholio reklamos draudimo svarstymas Seime.
„Goldman Sachs“ pradeda vadovauti Europos vyriausybėms
Daugiau kaip prieš 3 metus JAV prasidėjusi finansinė krizė greitai persikėlė į Europą bei kitas šalis. Daugelio valstybių vyriausybės ėmėsi visų įmanomų priemonių, gelbėdamos krizės apimtus bankus bei finansines institucijas, kas jas įstūmė į praktiškai neišmokamų skolų liūną.
Europoje šiuo metu liūdniausia padėtis – Portugalijoje, Italijoje bei Graikijoje. Italijoje bei Graikijoje neseniai buvo priversti atsistatydinti šių valstybių ministrai pirmininkai.
Skandalingas tyrimas: vaikų maistas – per riebus ir per saldus
Klaidinančios reklamos, lobizmas, pigių produktų pardavimas aukštomis kainomis – gamintojų nuodėmes vardija įtakinga vokiečių organizacija „Foodwatch“ ir kaltina juos dėl vaikų nutukimo.
Sveikas maistas yra paprastas. Bent jau taip skelbia reklamos, rašo „Spiegel Online“ ir cituoja maisto gamintojos „Dr. Oetker“ reklamą: „Mano kūnui reikia baltymų, kalcio ir vitaminų. Aš būsiu didelis ir stiprus. Ir darbštus kaip bitė. „Paula“ piene ir pudinge yra šių gerų dalykų.
D. Grybauskaitė: rinkimuose turi varžytis politikai ir jų idėjos, o ne pinigai ir interesai
Prezidentės Dalios Grybauskaitės iniciatyva parengtos ir Seime registruojamos Politinių partijų ir politinių kampanijų finansavimo bei finansavimo kontrolės įstatymo pataisos, kuriomis siūloma uždrausti partijas finansuoti juridiniams asmenims, sumažinti maksimalią fizinių asmenų aukos sumą ir supaprastinti smulkių aukų partijoms priėmimo tvarką.
Ar gali baigti kariauti šalis, kurios Kongreso nariai investuoja į karus?
2010 m. Atliepiamosios politikos centras („Center for Responsive Politics“ – CRP), išnagrinėjęs George'o Busho kadencijos pabaigos Kongreso narių investicijas, paskelbė, kad 151 Kongreso narys buvo investavęs į karą Irake bei Afganistane.
Nepasakysiu nieko naujo teigdama, jog norint, kad visuomeninė santvarka veiktų visuomenės, o ne interesų grupių naudai, reikia, kad įstatymus priiminėtų žmonės, neturintys iš tų įstatymų asmeninės naudos. Deja, ši seniai žinoma tiesa šiandien JAV – utopiška.
M. Gaddafis siekė Didžiojoje Britanijoje vykdyti sau palankią viešųjų ryšių kampaniją
Savaitgalį apleistame Libijos ministro pirmininko ofise buvo rasti raštai, dokumentuojantys bandymus milžiniškomis sumomis finansuoti britų ir kitų užsienio šalių viešųjų ryšių specialistus, siekiant pakeisti britų viešąją nuomonę apie NATO intervenciją Libijoje, teigia portalas „PR Week“.
Elektroniniai laiškai su siūlymais padirbėti kuriant teigiamą M. Gaddafio įvaizdį jau buvo išsiųsti įvairioms Londono viešųjų ryšių kompanijoms, o šiam tikslui finansuoti buvo paskirti net beveik 9 milijonai...
Visagalis „blatas“, arba kaip suskaičiuoti Lietuvos lobistus?
„Blatas“ – žymiai paprastesnis kelias siekti tikslo, negu siekti jo per lobistą, – tokius savo pastebėjimus išsakė Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (VU TSPMI) docentas Alvidas Lukošaitis, kalbėdamas penktadienį Seime vykusioje diskusijoje seminare „Lobizmas ir korupcija: interesų grupių poveikis politikos proceso skaidrumui“.
Kultūrinis reliktas „visagalis blatas“, anot diskusijos dalyvių, klesti todėl, kad patys įstatymo leidėjai stokoja politinė...
Norima gauti „palaiminimą“ automobiliams be vairuotojų
Visiems žinoma kompanija „Google" siekia įstatymo, leidžiančio bendro naudojimo keliuose važiuoti autopiloto valdomiems automobiliams, priėmimo. Ne, kalbame ne apie mums įprastą greičio automatinio palaikymo įrenginį, dažnai vadinamą autopilotu. „Google" autopilotas „sėdi vairuotojo vietoje".
Iš pradžių kompanija bandys „prastumti" tokį įstatymą Nevados valstijoje, garsėjančioje savo liberaliais įstatymais. Tam Google nusamdė žinomą lobistą David Goldwater.
10 dažniausių įsitikinimų apie pinigus
Jei neuždirbate tiek, kiek norėtumėte, tikriausiai laikotės įsitvėrę neigiamų įsitikinimų apie save ir su kokia pinigų suma pajėgsite susidoroti. Šiame straipsnyje apžvelgsime dešimt dažniausių (ir labiausiai ribojančių) pavyzdžių, kaip žmonės užkerta sau kelius į finansinę sėkmę. Yra dešimt dažniausių pragaištingų įsitikinimų apie pinigus. Kiek iš jų tinka jums?
• Pinigai yra bedvasiai. Tikite, kad esate dvasingesnis ir sulauksite geresnio pomirtinio gyvenimo, jei šiame daug aukositės.
K. Masiulis prašo VTEK įvertinti „Gazprom“ galimą spaudimą Seimui
Seimo narys Kęstutis Masiulis kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK), kuri kontroliuoja, kaip laikomasi Lobistinės veiklos įstatymo, prašydamas įvertinti „Gazprom“ ir „E.ON Ruhrgas“ valdybos narių vykdomą galimą lobistinę veiklą.
Lobistų darbo rezultatai: ekologišku vadinamas net maistas su pesticidais
Lobistai Europoje nepaliaujamai „pramušinėja“ galbūt sveikatai pavojingus maisto priedus, pesticidus, GMO ar kvailinančias reklamas. Šią laviną bandantys sulaikyti mokslininkai tikina, kad desperatiški bandymai įteisinti tai, kas naudinga verslui, bet ne žmonėms, įrodinėjami net Biblijos citatomis.
Kvailina visą ES
Statistikos agentūros „Eurostat“ duomenimis, lietuviai – vieni labiausiai susirūpinusių savo maisto saugumu.
Technologinių bendrovių lobizmas
Paskelbti duomenys apie tai, kiek trečiajame ketvirtyje įvairios technologinės kompanijos išleido vienų ar kitų įstatymų „prastūmimui“ Vašingtone.
JAV mobiliojo ryšio operatorių „Verizon“ ir „AT&T“ išlaidos šioje srityje buvo didžiausios, atitinkamai 3,83 ir 3,47 milijono dolerių. Bendrovės norėjo išspręsti problemas su mokesčiais ir žinučių siuntimu vairavimo metu.
„Microsoft“ išleido 1,63 milijono savo vizitams į Kongresą, Pentagoną ir prekybos ministeriją.
Legalaus alkoholio verslą trypia šešėlis
Jei per pastaruosius dvejus metus būtų dalijami apdovanojimai „įmonėms", sparčiausiai auginančioms apyvartas ir pelnus, jie neabejotinai atitektų šešėlinio verslo struktūroms. Šitaip teigia alkoholio pramonės atstovai, bene labiausiai nukentėję nuo vadinamosios naktinės mokesčių reformos, kuria buvo padidinti akcizai stipriajam alkoholiui.
Parlamentas pritaria siūlymams girdyti tautą?
Seimas ketvirtadienį po ilgų vaidų dar labiau pakurstė prekybininkų alkoholiu optimizmą – po svarstymo pritarta siūlymui pailginti prekybos svaigalais laiką. Už tai, kad prekiauti būtų galima dviem valandomis ilgiau – iki vidurnakčio, balsavo 60 parlamentarų, 39 tam pasipriešino, 17 susilaikė.
Seimas turės dar kartą balsuoti dėl tokios Alkoholio kontrolės įstatymo pataisos priėmimo stadijoje.
JAV užsienio politika – lobistų rankose
1792 metais Jungtinių Amerikos valstijų Konstitucijos pataisa reglamentuotos lobizmo galimybės tebuvo siekis įtvirtinti demokratinius principus. Tačiau šiuo metu būtent įsigalėjęs lobizmas kiša koją savarankiškai JAV politikai. Bene labiausiai ir akivaizdžiausiai – žydų lobizmo organizacija AIPAC, kuri neretai pavadinama 51-ąja respublikos valstija.
58 metus gyvuojanti žydų interesų gynėja laikoma viena iš kelių įtakingiausių lobistinių organizacijų Vašingtone.
Lietuvos vartotojus parklupdė lobistai
Verslo lobistams valdžios koridoriuose uždegta žalia šviesa, o vartotojams – raudona.
Europos Parlamentas nepritarė siūlymui įteisinti maisto žymėjimo šviesoforo spalvomis, tai yra kad maistingiausi gaminiai būtų žymimi žalia spalva, kenksmingesni – geltona, o mažiausiai maistingi – raudona. Tai akivaizdi maisto produktų bendrovių lobizmo pergalė ir rimta vartotojų nesėkmė.
Nenaudinga gamintojams
„Europoje, kaip ir Lietuvoje, smarkiai darbuojasi verslo lobistai.
„Eurostatas“ neigia esąs įtakojamas lobistų
Europos Sąjungos (ES) statistikos agentūra „Eurostat“ neigia Belgijos kaltinimus, kad dalį jos skelbiamų rezultatų įtakoja didžiosios ES šalys, rašo Briuselio internetinis dienraštis Euobserver.com.
"“Eurostatas“ visas šalis traktuoja vienodai“, rašoma agentūros pareiškime, kuris buvo išplatintas vasario 17 d.
Pirmadienį Europos Komisija pasiūlė valstybėms narėms suteikti „Eurostatui“ įgaliojimus stebėti, kaip Graikija laikosi ES reikalavimų mažinant biudžeto deficitą.
TVF: bankų lobizmas rizikingas
Galingieji JAV bankai, išleidžiantys milžiniškas pinigų sumas lobizmui, dažniausiai elgiasi neapgalvotai: skolina perdėm rizikingai bei uždirba mažiau.
Tarptautinio valiutos fondo (TVF) užsakymu atlikta studija, pavadinta „Sauja dolerių: lobizmas ir finansinė krizė“ (angl. „A Fistful of Dollars: Lobbying and the Financial Crisis“) atskleidžia aiškų ryšį tarp skolintojų lobizmo ir rizikingų paskolų.