linas sadeckas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „linas sadeckas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „linas sadeckas“.
Imate pinigus iš bankomato? Atidžiai pažiūrėkite, ar nepaslėpta tokia gaudyklė
Tūkstančiai gyventojų kiekvieną dieną iš bankomatų išsiima arba įneša pinigų. Tačiau retas susimąsto, kad net ir čia yra pavojų. Tad jeigu nebusite atidūs, yra tikimybė, kad prarasite ir savo pinigus.
Ne tik užsienio valstybėse, bet ir Lietuvoje sukčiai atranda vis įmantresnių būdų, kaip iš gyventojų išvilioti jų pingus.
Vilnietė sukčiams į rankas pateko pardavinėdama čiužinį internete: neteko daugiau nei 3 tūkst. eurų
Sukčiai tuština gyventojų kišenes – į jų pinkles patenka vis daugiau tautiečių. Apgavystės telefonu, internetu, siūlymai investuoti. Ir tai tik kelios sukčių schemos. Štai viena vilnietė sukčiams į rankas pateko pardavinėdama čiužinį internete.
Iš moters banko sąskaitos vagišiai išsiurbė tris tūkstančius eurų.
Bankai įspėja: sukčiai mėgsta atakuoti artėjant šventėms
Nors apie sukčius viešojoje erdvėje kalbama daug, tačiau vis dar pasitaiko nemažai atvejų, kai žmonės per neatsargumą nuo jų nukenčia. Ir nors daugelis galvoja, kad sukčiai nusitaikę į senesnio amžiaus žmones, vis dėlto didieji Lietuvos bankai tvirtina, kad nuo nedorėlių nukentėti gali kiekvienas iš mūsų.
„Nukentėti nuo kibernetinių sukčių gali bet kas.
Įspėja padaugėjus sukčių, apsimetančių bankų darbuotojais: kaip apsisaugoti?
Dėl Covid-19 pandemijos bankams pradėjus daugiau paslaugų teikti nuotoliniu būdu, padaugėjo ir telefoninių sukčių, apsimetinėjančių banko darbuotojais.
Žmonėms prisiskambinę telefoniniai sukčiai dažniausiai bando sužinoti banko klientų duomenis – išvilioti internetinės bankininkystės prisijungimo informaciją, „Smart-ID“ prisijungimo kodus ir kitą konfidencialią informaciją, suteikiančią prieigą prie klientų finansų, rašoma pranešime žiniasklaidai.
„Luminor“ perspėja apie sukčius internete, kurie pelnosi iš koronaviruso
Visame pasaulyje, įskaitant ir Baltijos šalis, jaučiamas telefono ir interneto sukčių suaktyvėjimas. Prisidengdami naujienomis apie koronavirusą, sukčiai kuria netikras svetaines, siunčia el. laiškus bei bando išvilioti pinigus iš nieko neįtariančių žmonių, rašoma pranešime žiniasklaidai.
„Luminor“ banko sukčiavimo prevencijos ekspertas Linas Sadeckas paaiškina, kad ekstremalios situacijos yra laikas, kai sukčiai suaktyvėja ir bando išnaudoti žmonių domėjimąsi koronavirusu savo tikslams.