Ligita Girskienė
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „Ligita Girskienė“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „Ligita Girskienė“.
Ligita Girskienė tapo opozicinės „valstiečių” ir KŠS frakcijos seniūno pavaduotoja
Opozicinės Lietuvos valstiečių, žaliųjų ir Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijos seniūnė Aušrinė Norkienė turi dar vieną pavaduotoją. Šias pareigas užims parlamentarė Ligita Girskienė.
Apie tai ketvirtadienio Seimo plenariniame posėdyje pranešė jam pirmininkavusi Seimo vicepirmininkė Agnė Širinskeinė.
L. Girskienė dirba Aplinkos apsaugos komitete.
Lietuvos valstiečių, žaliųjų ir Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijoje yra 11 narių.
DIENOS PJŪVIS. Klaipėdoje ryžtingai pakeltos medikų algos – ligoninė ties bankrotu: kaip išlipti iš finansinės duobės?
Atmosfera ne taip seniai įsteigtoje Klaipėdos universiteto ligoninėje (KUL) kaip reikiant įkaitusi. Jos vadovas Audrius Šimaitis teigia, kad nesulaukusi papildomos milijoninės injekcijos įstaiga jau kitąmet gali tapti nemoki. Darbuotojai perpykę, kad sujungus kelias ligonines neskubama suvienodinti algas. Politikai tuo metu kraipo galvomis, ar pinigai įstaigoje išties tinkamai valdomi.
„Regitroje“ savo eilės lauksite dar ilgiau? Šios kategorijos egzaminas vyktų kitaip
Būsimi vairuotojai gali sulaukti pokyčių – užsimota keisti vienos iš kategorijų laikymo tvarką, dėl kurios tektų išlaikyti ne tik teorijos, bet ir praktikos egzaminą.
„Regitroje“ vairavimo egzaminą su automobiliu išlaikę ir B kategorijos vairuotojo pažymėjimą gavę vairuotojai turi teisę vairuoti ne tik tokią transporto priemonę, bet ir mopedą ar lengvąjį keturratį.
Parlamentarė siūlo leisti bet kuriuo metu pasitraukti iš pensijų fondų ir atgauti sumokėtas įmokas
Ketvirtadienį Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos narė Ligita Girskienė ketina pateikti parlamentui Pensijų kaupimo įstatymo pataisas, siūlančias leisti gyventojams bet kuriuo metu atsisakyti dalyvauti pensijų kaupime ir atgauti sumokėtas įmokas.
Parlamentarė taip pat siūlys nustatyti, kad pensijų fondų dalyvis turi teisę nebūti įtrauktas į pensijų kaupimą, jei Valstybinio socialinio draudimo fondui (VSDF) pateikia nustatytos formos prašymą.
Girskienė ragina iki 2026-ųjų neatidėti griežtesnės įmonių skleidžiamų kvapų kontrolės
Sveikatos apsaugos ministrui ruošiantis dvejiems metams – iki 2026-ųjų – atidėti griežtesnę įmonių skleidžiamų kvapų kontrolę, premjerės Ingridos Šimonytės bus prašoma tam nepritarti, teigia Seimo narė „valstietė“ Ligita Girskienė.
Seimas ėmėsi siūlymo griežčiau reglamentuoti gidų veiklą
Seimas ėmėsi siūlymo griežčiau reglamentuoti gidų veiklą, ketinama pažymėjimus jiems išduoti terminuotai.
Parlamentas praėjusią savaitę po pateikimo už balsavus 65 Seimo nariams, trims buvus prieš ir susilaikius 39 parlamentarams pritarė tokioms Turizmo įstatymo pataisoms. Jas toliau svarstyti planuojama rudens sesijoje.
Opozicinės Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovė Ligita Girskienė pataisomis siūlo, kad gidai kas penkerius metus turėtų atsinaujinti pažymėjimus.
Valstietė nusitaikė į vieną profesiją – kas 5 metus turėtų atsinaujinti pažymėjimą
Opozicinės Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) atstovė Ligita Girskienė siūlo griežčiau reglamentuoti gidų veiklą: jie kas penkerius metus turėtų atsinaujinti pažymėjimus.
Parlamentarė registravo Turizmo įstatymo pataisas, kad gido pažymėjimas būtų išduodamas penkerių metų laikotarpiui, šiuo metu tokie pažymėjimai išduodami neterminuotai.
Vaidotas su šeima įsikėlė į naują namą: bankui mokėjo 250, dabar – 500 eurų
Panevėžio rajono gyventojas Vaidotas pasakoja, kad pakilus palūkanoms už būsto paskolas taupo, kaip išmano. O Seimo opozicija užsimojo gyventojams sugrąžinti dalį bankams sumokėtų pinigų už rekordiškai išbrangusias būsto paskolas: už kiekvieną 1000 eurų palūkanų per gyventojų pajamų mokesčio lengvatą atiduoti 200 eurų.
Tokia tvarka esą galiotų metus ir valstybei kainuotų 100 milijonų eurų.
Skvernelis apie Džiugelio kandidatūrą: „Kartelės tiek aukštai nekelkim“
Mykolo Majausko ir konservatorių konflikto epopėja baigėsi netikėta atomazga. Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas galiausiai pats pasitraukė iš pareigų. Tiesa, iki tol Seimas kone pusdienį švaistė laiką nepasitikėjimo Majausku procedūrai, kurią sugalvojo Agnė Širinskienė, o valdantieji boikotavo.
Kone vieną salėje dešiniųjų pusėje likusį Majauską opozicijos nariai gyrė ir liaupsino, o konservatoriai abejoja, ar atsistatydinimas prasikaltusį kolegą išgelbės nuo išmetimo ir iš frakcijos.
Gyventojai piktinasi alkoholio grąžinimu į Seimą: „Tai į ką ta Lietuva pavirs, alkoholikų kraštas“
Į Seimą grįžta alkoholis. Seimo valdyba atšaukė Valinsko laikų draudimą prekiauti parlamente svaigalais. Tą pasiūlė Seimo kancleris, nes tikisi, kad pelnas iš Seime išgerto alkoholio suvilios verslininkus ten gaminti ir užkandą bei kitą maistą parlamentarams, biurokratams bei jų svečiams.
REKLAMA
REKLAMA
Opozicija piktinasi žingsniu link kanapių dekriminalizavimo: „Kompromisas su kuo? Su „dyleriais“?“
Laisvės partija Seime pasiekė revanšą po nesėkmės rudenį. Parlamente užteko balsų žengti pirmą žingsnį, kad už nedidelį kiekį kanapių prigautas asmuo gautų baudą, o ne sėstų į kalėjimą. Liberalai įrodinėja, kad praėjusią kadenciją bausmes sugriežtinę valstiečiai prieš žmones taiko perteklinę jėgą. Oponentai atkerta, kad Laisvės partija, siūlydama vos 30-ies eurų baudas, tiesiog siekia įteisinti narkotikus. Po balsavimo Seimo salėje aidėjo ir klausimai, kur nusipirkti narkotikų.
Opozicija vėl pasijuto pažeminta – esą lyg gavo mazgote per veidą
Taikos balandis Seime ilgai neburkavo. Seimo opozicija grįžo į plenarinę salę, tačiau jau po poros valandų svaidėsi keiksmais, esą valdantieji jiems lyg „mazgote per veidą“ trinktelėjo. Valdantieji įtraukė opozicijos reikalautus antiinfliacinius projektus dėl akcizų degalams mažinimo, vėlesnio elektros tiekėjo pasirinkimo termino, tačiau per balsavimą nė vieno siūlymo nepalaikė.
Premjerė aiškina – jei reikės, pagalbos priemones žmonėms svarstys rudenį.
Ligita Girskienė: „Esu jautusi Seime ne vieną kartą alkoholio kvapą ir netgi galėčiau pasakyti, kuriame kabinete“
Seime gali būti atliekamas tyrimas, kas vartoja narkotikus. Valstiečių frakcijos narė Ligita Girskienė kreipėsi į parlamento valdybą ir prašo, kad specialistai išsiaiškintų, ar Seimo rūmuose lankosi kvaišalus vartojantys žmonės. Opozicijos narė sako, kad to jos prašo rinkėjai – esą klausantis seimūnų kalbų kartais susidaro įspūdis, kad kai kurie gali būti apsvaigę.
Parlamentarai ir juokiasi ir stebisi dėl tokios idėjos – vieni sako, kad to nereikia, o kiti neprieštarauja.
Dėl kaukių pradinukams kreipiamasi į Konstitucinį Teismą
Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) kaukių pradinukams byloje trečiadienį nusprendė kreiptis į Konstitucinį Teismą.
Kaip nurodyta LVAT nutartyje, pareiga pradinių klasių moksleiviams ugdymo įstaigose dėvėti medicinines veido kaukes arba respiratorius nėra nustatyta Seimo priimtame įstatyme, operacijų vadovui pavesta reguliuoti šį klausimą Vyriausybės nutarimu.
Nuo Naujųjų įsigalios tvarka, kuriai priešinosi Nausėda: kritikai ją vadina niekine
Nuo sausio 1 d. įsigalios nauja tvarka, kaip galėsite išsikviesti aplinkosaugos pareigūnus, jei matysite pažeidimą. Aplinkosaugininkai nuo šiol nevyks į visus iškvietimus, jei pasirodys, kad pareiškėjas nepateikė pakankamai informacijos ar pažeidimas nėra reikšmingas. Prezidentas Gitanas Nausėda priešinosi tam, tačiau Seimo dauguma jo veto atmetė. Kritika naujajai tvarkai keliauja ne tik iš Daukanto aikštės rūmų, bet ir iš parlamento opozicijos.
Valstiečių gretos toliau trupa: partiją paliko dar vienas skyrius
Opozicinių valstiečių partiją paliko dalis narių iš Pasvalio rajono skyriaus, tarp jų – ir pirmininkas Vladas Linkevičius, informavo šios politinės jėgos atstovė.
„Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) negavo jokio oficialaus patvirtinimo apie skyriaus pasitraukimą, išskyrus kelis narius, kurie pasitraukė iš partijos“, – BNS šeštadienį sakė LVŽS atstovė spaudai Dalia Vencevičienė.
Jie išsibraukė iš partijos narių.
Kritika automobilių taršos mokesčiui ir puokštė alternatyvų: siūlo griežtinti techninę apžiūrą ir ne tik
Ant derybų stalo Vyriausybė „padėjo“ naują automobilių taršos mokesčio modelį, pagal kurį automobilio savininkas turėtų susimokėti kasmet vidutiniškai 138 eurus. Toks mokesčio variantas sukėlė nemažai diskusijų Seime – Aplinkos apsaugos komiteto nariai sako, kad toks žingsnis mažų mažiausiai neteisingas, o ir prie oro švarinimo ne ką teprisidėtų. Pasigirdo siūlymų, kad parankiau būtų griežtinti techninę apžiūrą, apmokestinti stambiąsias Lietuvos įmones arba kelti akcizus už kurą.
DIENOS PJŪVIS. Ant gyventojų pečių – naujas automobilių mokestis: kam ir kiek reikės mokėti?
Ketvirtadienį pristatytas naujas automobilių taršos mokestis. Kiek reikės mokėti už taršų automobilį? Ar tai paskatins žmones persėsti į ekologiškesnes transporto priemones? Ką valdžia darys su surenkamais pinigais?
Šiuos klausimus naujienų portalo tv3.lt aktualių pokalbių laidoje „Dienos pjūvis“ aptars šešėlinė valstiečių aplinkos ministrė, Seimo narė Ligita Girskienė ir ekonomistas Aleksandras Izgorodinas.
Palies daugelį: ministerija siūlo naują tvarką daugiabučių gyventojams
Aplinkos ministerija siūlo pakeitimus daugiabučių gyventojams. Valdžia planuoja įtvirtinti naują tvarką, kad sprendimai dėl daugiabučių būtų priimami ir nuotoliniu būdu. Naujienų portalo tv3.lt kalbintos pašnekovės sveikino idėją, tačiau pastebėjo, kad naujoji tvarka savyje slepia ne vieną grėsmę, o visiškas perėjimas prie nuotolinio balsavimo artimiausiu metu abejotinas.
Aplinkos ministerija planuoja pakeitimus priimant sprendimus dėl daugiabučių namų.
Siūlo 20 proc. pelno mokesčio skirti savivaldai
Seimo opozicinėms Socialdemokratų bei Valstiečių ir žaliųjų frakcijoms priklausantys parlamentarai įregistravo Pelno mokesčio įstatymo pataisas, kuriomis siūloma nustatyti, kad 80 proc. pelno mokesčio būtų įskaitomi į valstybės biudžetą, o 20 proc. – į savivaldybių biudžetus. Šiuo metu visos pajamos iš pelno mokesčio yra įskaitomos tik į valstybės biudžetą.
Dėl „Grigeo“ savivaliavimo įspėta ne kartą: schema buvo visą laiką žinoma
Ne vienerius metus į Kuršių marias tekėjusias nuotekas, kurios padarė žalos už milijonus eurų, būtų buvę galima sustabdyti kur kas anksčiau, jei aplinkosaugininkai ir Aplinkos ministerija būtų tinkamai atlikę savo darbą, mano Klaipėdos politikai ir visuomenininkai. Įtarimų dėl nelegaliai atsikratomų įmonės „Grigeo Klaipėda“ nuotekų jiems kilo jau prieš kelerius metus, tačiau specialistai į signalus neįsiklausė.
Tarp save iškėlusių kandidatų į Seimą – tik 6 moterys
Seimo rinkimuose parlamento nario mandato sieks 29 patys save išsikėlę kandidatai. Daugiausia (net trys nepriklausomi kandidatai) rinkėjų palankumo sieks vakarinėje rinkimų apygardoje – Panevėžyje. Po du save iškėlusius kandidatus kartu su partijų remiamais kandidatais susirungs Aukštaitijos (Panevėžys), Saulės (Šiauliai) ir Marių (Klaipėda) rinkimų apygardose.
Tarp 29 save iškėlusių kandidatų – 23 vyrai ir tik 6 moterys.
Tai Raseinių rajono mero Remigijaus Ačo žmona Vida Ačienė.
Daugiabučių bendrijų naudą velniai gaudo (I)
Kol įvairios valdžios grandys ir išmintingi politologai aiškinasi, kaip čia pertvarkius savivaldą ar bent jau imituoja rimtą diskusiją, žemesnėse grandyse klesti net ne savivalda, o savivalė.
Feodalinė valda?
Daugiabučio namo bendrijos pirmininko kėdė, kaip rodo ne vienas pavyzdys ir nusivylusių žmonių nusiskundimai, – patikimiausia darbo vieta, kokia tik gali būti. Yra bendrijų, kurių pirmininkai postus užima jau dvidešimt metų.