lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS)
Centro kairioji Lietuvos politinė partija, šiuo metu vadovaujama Ramūno Karbauskio. Partija buvo įkurta 1990 m. kaip Lietuvos valstiečių sąjunga, o 2005 m. persivadino į dabartinį pavadinimą. Ilgą laiką partijai vadovavo Kazimira Danutė Prunskienė, o nuo 2009 m. pirmininko pareigas perėmė Ramūnas Karbauskis. LVŽS siekia spręsti aplinkosaugos, regionų vystymosi ir socialinės gerovės klausimus.
Karbauskis apie koaliciją dar nemąsto: atskleidė lūkesčius
Sekmadienį, vos užsidarius balsavimo apylinkėms, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS), vadovaujama Ramūno Karbauskio, su nekantrumu laukia pirmųjų Seimo rinkimų rezultatų. Į rinkiminį štabą susirinko, palyginus, maža dalis kandidatų. Apie galimas koalicijas ir lūkesčius prakalbo R. Karbauskis ir Ignas Vėgėlė.
Skvernelis apie tai, ar eitų į koaliciją su konservatoriais ar valstiečiais: „Neatmetu šiandien nieko“
Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ lyderis Saulius Skvernelis paskelbė, kurie partijos nariai rinkimų sėkmės atveju taptų naujaisiais ministrais. Taip pat jis atskleidė, su kokiomis politinėmis partijomis tartųsi dėl bendros koalicijos.
Apie tai, su kuo sudarytų koaliciją, naujienų portalo tv3.lt laidoje „Dienos pjūvis“ atsakė S. Skvernelis.
Ignas Vėgėlė į Seimą kandidatuos su LVŽS: sąraše – paskutiniu numeriu
Opozicinės Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) Seimo rinkimų sąraše, kurį penktadienį tvirtins partijos taryba, paskutiniu numeriu bus įrašytas prezidento posto siekęs Ignas Vėgėle.
Jeigu valstiečiai dalyvaus kuriant valdančiąją daugumą, partija jį mato Seimo pirmininko pareigose.
Tai žurnalistams prieš LVŽS tarybos posėdį „Agrokoncero“ verslo centre Kauno rajone patvirtino politinės jėgos lyderis Ramūnas Karbauskis.
„Sutarėme dirbti vardan Lietuvos kartu.
Blinkevičiūtė, Veryga ir Pinskuvienė – tarp „Politico“ favoritų laimėti Europos Parlamento rinkimus Lietuvoje
Autoritetingas leidinys „Politico“ sudarė sąrašą žmonių, kurie, jų nuomone, gali būti išrinkti į Europos Parlamentą, įskaitant ir Lietuvos atstovus. Tarp jų yra ne vien ilgamečiai Europos Parlamento nariai Andrius Kubilius bei Petras Auštrevičius, bet ir galimi nauji veidai Europos politikoje, tokie kaip Vilija Blinkevičiūtė, Aurelijus Veryga bei Živilė Pinskuvienė.
Siūlo leisti kas 3 mėnesius peržiūrėti dujų ir elektros kainas: „Mokame nepagrįstai didelę, sakyčiau, išpūstą kainą“
Seimo opozicinės Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos nariai siūlo sudaryti galimybę Valstybinei energetikos reguliavimo tarnybai (VERT) peržiūrėti gamtinių dujų ir elektros kainas vartotojams kas tris mėnesius.
Tai numatančias Gamtinių dujų ir Elektros energetikos įstatymo pataisas įregistravo Seimo LVŽS frakcijai atstovaujantys parlamentarai Guoda Burokienė, Aušrinė Norkienė ir Deividas Labanavičius.
Ramūnas Karbauskis apie žadamą mokestinę reformą: jei neras sutarimo, prasidės protestai
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis sako, kad valdantiesiems vertinant savivaldos rinkimų rezultatus ir daugiau dėmesio skiriant savo partijų veiklos analizei, šią savaitę paskelbta mokesčių pertvarka gali nepavykti.
Karbauskis pareiškė: „Teks su mumis skaitytis ir Seimo rinkimuose“
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis savivaldybių tarybų rinkimus, kurie jo vadovaujamai partijai pasisekė gana neblogai, įvertino kaip pasiruošimą būsimiems Seimo rinkimams ir pareiškė, kad kitoms politinėms partijoms teks su tuo skaitytis.
Karbauskis pripažino Skvernelio padarytą žalą, bet nenusimena: „Jau pusantrų metų mus laidoja, nepavyko“
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) lyderis Ramūnas Karbauskis pripažino, kad Sauliaus Skvernelio bendražygiai „suvalgė“ dalį valstiečių balsų, bet per daug nosies nenukabina. LVŽS lyderis nacionaliniuose rinkimuose ketina stoti į kovą su „liberaliuoju pasauliu“.
„Vienas iš mūsų bandymų buvo kviesti žmones aktyviai dalyvauti, vakarykščiai aktyvumo duomenys rodo, kad žmonės išgirdo tą kvietimą.
Valstiečiai prašo nuo valstybinių pastatų nuimti LGBT vėliavas, kreipėsi į prezidentą
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) pirmadienį kreipėsi į prezidentą Gitaną Nausėdą bei kitas valdžios institucijas reikalaudami pašalinti LGBT+ bendruomenės vėliavas nuo valstybinių institucijų pastatų.
„Nepaisant visuomenę krečiančių skandalų, ministerijų langai toliau lieka apkabinėti visuomenę skaldančiomis gėjų ir transvestitų vėliavomis.
Dėl Bilotaitės nepasiduoda – valstiečiai kurs savo komisiją jos veiklai tirti: „Visuomenė laukia atsakymų“
Seimas antradienį atmetė opozicijos siūlymą kurti laikinąją tyrimo komisiją riaušių valdymui aiškintis. Visgi valstiečiai nenuleidžia rankų ir ragins opozicijos frakcijas kurti savo komisiją, kuri ištirtų vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės veiklą.
REKLAMA
REKLAMA
Ramūnas Karbauskis apie Saulių Skvernelį: „Kai išsigydė vėžį, man pasirodė, kad jis pasikeitė“
Ar plieskiasi naujas konfliktas tarp buvusių bendražygių? Tiek Saulius Skvernelis, tiek Ramūnas Karbauskis buvusius Vyriausybės darbus tempia į savo pusę. S. Skvernelis tikina, kad valstiečiai tik „savinasi darbus“. R. Karbauskis su tuo nesutinka ir nurodo esąs įsitikinęs, kad ekspremjeras tokius teiginius sako „iš desperacijos“, mat metus kritę LVŽS reitingai auga, o partijai populiarumu demokratai nusileidžia.
Giedrius Surplys: pertrauka bus naudinga pasižiūrėti, ar galiu draskyti Landsbergio marškinius
Giedrius Surplys sako, kad jo sprendimas sustabdyti narystę Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungoje (LVŽS) nėra panaši į Sauliaus Skvernelio ar Agnės Širinskienės pasitraukimo istorijas. Jo teigimu, ši pauzė parodys, kaip valstiečiams sekasi be jo, o jam be partijos. Visgi G. Surplys atvirai kalba apie pasvarstymus pasitraukti iš politikos.
„Nusprendžiau sustabdyti narystę LVŽS ir šešėlinėje vyriausybėje. Lieku dirbti LVŽS frakcijoje Seime ir Užsienio reikalų komitete.
Surplys stabdo narystę LVŽS: „Spaudžiu pauzę, po kurios tikiuosi pasiūlyti labai stiprių akordų“
Seimo narys Giedrius Surplys pranešė, kad stabdo narystę Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungoje (LVŽS) bei pasitraukia iš valstiečių šešėlinės vyriausybės veiklos.
„Nusprendžiau sustabdyti narystę LVŽS ir šešėlinėje vyriausybėje. Lieku dirbti LVŽS frakcijoje Seime ir Užsienio reikalų komitete. Tai – sprendimas, kurį įvairiausiais pjūviais išnagrinėjau per vasarą ir aptariau su partijos ir frakcijos vadovais.
Aurelijus Veryga: yra problemų, apie kurias nekalbama, bet jos anksčiau ar vėliau išlįs
„Karas savotiškai išgelbėjo sveikatos apsaugos ministrą“, – apie Arūno Dulkio padarytas klaidas kalba buvęs sveikatos apsaugos ministras, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) narys Aurelijus Veryga. Jo teigimu, COVID-19 pandemijos valdyme buvo padarytos dvi didelės esminės klaidos: švietimas perkeltas į nuotolinį mokymąsi ir priimti prieštaringi vakcinaciją turėję paskatinti sprendimai.
Valstiečių ultimatumas: jei bus pritarta partnerystei ir Landsbergio statusui, pasitrauks iš susitarimų dėl gynybos ir užsienio politikos
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) kaltina valdančiuosius sulaužius susitarimą su opozicija karo Ukrainoje metu neteikti visuomenę priešinančių įstatymo projektų. Valstiečiai paskelbė, kad jei Seime bus pritarta partnerystės įteisinimui, o Vytautui Landsbergiui bus suteiktas valstybės vadovo statusas, LVŽS pasitrauks iš rengiamų bendrų partijų susitarimų dėl gynybos bei užsienio politikos.
Šalaševičiūtė siūlo Lietuvos senjorams 13-ąją pensiją: mokėtų prasidėjus šildymo sezonui
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos šešėlinės Vyriausybės kabineto narė, socialinės apsaugos ir darbo ministrė Rimantė Šalaševičiūtė teigia, kad Lietuvos senjorai ir senjorės, lyginant su ES senjorais, vis dar gauna tik apie 30,7 proc. darbo užmokesčio siekiančias pensijas, todėl siūlo šią neteisybę Lietuvos senjorų atžvilgiu taisyti valstybei mokant taip vadinamą „13-ąją pensiją“, kurios dydis priklausytų nuo darbo stažo. Minimali 13-oji pensija būtų apie 215 eurų, rašoma pranešime spaudai.
Kuo panašūs ir skiriasi Gabrielius Landsbergis ir Ramūnas Karbauskis? 6 kolegos apibūdino charakterius
Paprastai demokratijose didžiausios valdančiosios partijos lyderis arba lyderė tampa svarbiausiais asmenimis valstybėje iki kitų rinkimų, tačiau pastaruoju metu Lietuvoje susiklostė kitokios tradicijos. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos bei Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų lyderiai pasirinko ne pirmas pozicijas valstybėje – Ramūnas Karbauskis savo įtaką skleidė iš Seimo Kultūros komiteto pirmininko posto, o Gabrielius Landsbergis – iš Užsienio reikalų ministerijos.
Valstiečiai subyrėjo ir Klaipėdoje: paliko ištikimiausi bendražygiai, tarp jų – ir šešėlinis susisiekimo ministras
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcija Klaipėdos taryboje nutraukia veiklą, jai priklausę politikai toliau dirbs vienoje frakcijoje opozicijoje.
Mero Vytauto Grubliausko trečiadienį Tarybos posėdyje perskaitytame buvusios „valstiečių“ frakcijos pareiškime teigiama, kad sprendimą septyni frakcijai priklausantys politikai priėmė norėdami geriau atstovauti miestiečiams ir nebesieti savęs su kitomis politinėmis jėgomis.
Politologas Valentinavičius kirto Karbauskiui: jis pasirinko, kad Agnė Širinskienė yra nereikalinga
Ilgametė, partijos veidu laikyta Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) narė Agnė Širinskienė pirmadienį pasitraukė iš partijos ir frakcijos. Kai kurių ekspertų tvirtinimu, partija byra dėl jos pirmininko Ramūno Karbauskio noro turėti absoliučią valdžią.
Apie tai naujienų portalo tv3.lt aktualijų laidoje „Dienos pjūvis“ kalbėjo politologas Virgis Valentinavičius ir Seimo narė Agnė Širinskienė.
Ponia Agne, iš jūsų pasakojimų viskas panašiau į mobingą, nei į šiaip kokias intrigėles.
Sociologė Rasa Ališauskienė: populiariausių valstiečių išėjimas kelia rinkėjams klausimų
Vis daugiau Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) narių palieka Ramūną Karbauskį ir jungiasi prie ekspremjero Sauliaus Skvernelio naujos partijos. Taip pat apie savo pasitraukimą iš partijos pirmadienį pranešė viena ištikimiausių valstiečių Agnė Širinskienė. „Baltijos tyrimų“ vadovė Rasa Ališauskienė sako, kad šis persistumdymas gali labai pakenkti valstiečiams.
Verygą nustebino Širinskienės žingsnis: „Gyvenime nebūčiau pagalvojęs“
Aurelijus Veryga teigė, kad Agnės Širinskienės sprendimas pasitraukti iš valstiečių frakcijos Seime ir partijos jam buvo netikėtas. Buvęs ministras situaciją lygino su skyrybomis šeimoje, o A. Širinskienės kritiką valstiečiams – su politikės nuovargiu.
„Čia kaip šeimoje skyrybos. Kol neišskiria, viskas gerai. O po to žmonės ieško visokių paaiškinimų, kai keliai išsiskiria“, – naujienų portalui tv3.lt komentavo A. Veryga.
Karbauskis apie Širinskienės pasitraukimą: „Agnė žinojo, kad reikia arba keisti save, arba keisti kažką“
Ilgametė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) narė Agnė Širinskienė pirmadienį pranešė paliekanti partiją ir frakciją. LVŽS lyderis Ramūnas Karbauskis tikino, kad A. Širinskienės pasitraukimą lėmė politikės įtempti santykiai su kitais valstiečių frakcijos nariais, o toks žingsnis brendo jau seniai.
Virginijus Sinkevičius – apie paskutinį pokalbį su Karbauskiu, savo profesinę ateitį bei tai, kas absoliučiai nepriimtina
Ramūnas Karbauskis jį regėjo kaip galimą konkurentą, todėl inicijavo partijos įstatų pakeitimą, kad į Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkus kandidatuojantis narys privalo turėti nepertraukiamą ketverių metų stažą. Sauliui Skverneliui su komanda atsiskyrus nuo valstiečių žaliųjų ir paskelbus apie naujos partijos kūrimą, Virginijus Sinkevičius daugelio regimas jau kaip galimas šios komandos veidas.
Karbauskis Skvernelio partijos nebijo: konkurentė nebus, iš LVŽS pereis 30 žmonių
Opozicinės Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis teigia, kad Sauliaus Skvernelio steigiama Demokratų partija „Vardan Lietuvos“ nebus konkurentė „valstiečiams“, į ją gali pereiti apie tris dešimtis partijos narių.
R. Karbauskio teigimu, buvusio bendražygio partija ateinančiuose Seimo rinkimuose konkurencijos nesudarys, nes „valstiečių“ ir naujos politinės jėgos vertybės skiriasi iš esmės.
„Saulius niekada neslėpė, kad valdžia jam yra tikslas.
Valstiečiai nori keisti tvarką mokyklose: įvestų 100 balų sistemą, penkis privalomus egzaminus
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga siūlo keisti tai, kaip mokyklose vertinami moksleiviai. Partija siūlo juos vertinti ne tik pagal abitūros egzaminus ir metinius pažymių vidurkius, bet ir moksleivių pasiekimus neformaliajame ugdyme. Kartu siūloma įvesti 100 balų vertinimo sistemą bei penkis privalomus brandos egzaminus.
Teismas: „Agrokoncernas“ už išgautą vandenį turės mokėti mažiau
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkui Ramūnui Karbauskiui priklausanti viena didžiausių Lietuvos žemės ūkio grupių „Agrokoncernas“ už išgautą vandenį turės mokėti mažiau – teismas sumažino bendrovei skirtą mokestį.
Vilniaus apygardos administracinis teismas pranešė iš dalies patenkinęs „Agrokoncerno“ skundą Aplinkos apsaugos departamentui dėl padidintu tarifu apskaičiuoto mokesčio už išgautą vandenį ir sumažino jį nuo 5 tūkst. iki 992 eurų.
Anot teismo, patvirtintas 5 tūkst.
Partijų reitinguose „valstiečiams“ kritus žemyn – griežtas sociologo verdiktas: partija nepasieks turėto populiarumo
Po Sauliaus Skvernelio ir Ramūno Karbauskio išsiskyrimo rinkėjai kirto per Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos reitingus, taip sociologai aiškina didžiausios opozicinės partijos smukusį populiarumą – jis sumenko net trečdaliu. Daugiausia iš to naudos gauna ramiai besilaikantys ir garsiai nerėkiantys socialdemokratai, kurie, anot apklausų, dabar yra populiariausia šalies partija.
Ramūnas Karbauskis: ši valdžia yra „beviltiška“
Opozicinės Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) taryba penktadienį Šiaulių rajone, Naisiuose, svarstys centro-dešinės Vyriausybės veiklą ir rengsis savo suvažiavimui.
Skvernelis: kai valdžia nekalba su žmonėmis, jie išeina į gatves ir paima akmenį
Vertindamas rugsėjo 10-osios mitingą, Saulius Skvernelis teigė, kad kai valdžia su žmonėmis nesikalba civilizuotai, jie išeina į gatves protestuoti. Visgi buvęs premjeras tvirtino, kad bet koks mitingas turi būti taikus ir negali būti jokių užuominų apie neapykantos kurstymą.
Lietuvos šeimų sąjūdis penktadienį prie Vilniaus arkikatedros rengia mitingą prieš ribojimus galimybių paso neturintiems asmenims.
Karbauskis: į Skvernelį investavome daugiau nei pusę milijono, o jis mus dabar pasiuntė
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS ) pirmininkas Ramūnas Karbauskis tikino, kad Saulių Skvernelį, Rimą Baškienę ir kitus valstiečių komandoje buvusius narius pasitraukti pastūmėjo negautos garantijos ar postai. Valstiečių lyderis apgailestavo, kad LVŽS į S. Skvernelį prezidento kampanijos metu investavo daugiau nei 500 tūkst. eurų, tačiau partija nebuvo prileista prie pačios kampanijos.
Ekspertai įvertino Skvernelio žingsnį: šansų naujai partijai nemato, bet smūgis valstiečiams – realus
Diena, apie kurią žiniasklaida ir kai kurie politikai kalbėjo jau bent kelerius metus, išaušo – Saulius Skvernelis kartu su būriu bendražygių paliko valstiečių gretas Seime ir įkūrė savo frakciją. Tačiau politologai mano, kad šis žingsnis jau gana pavėluotas, o frakcijos pagrindu sukurti sėkmingą partiją jam tikrai nepavyks. Tačiau S. Skvernelio žingsnis neliks nepastebėtas ir atsispindės vėlesniuose valstiečių reitinguose.
Karbauskis apie naują frakciją: gaila rinkėjų, kuriuos šitie žmonės bus apgavę
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis sako nejaučiantis nuoskaudų iš „valstiečių“ frakcijos Seime pasitraukus dešimčiai jos narių, tačiau sako besigailintis rinkėjų, kuriuos šie žmonės apgavo.
„Nuoskaudų jokių nėra, išskyrus tai, kad žmonės – tikriausiai ne vienas – naudojosi partija kaip tik galėjo ir kai jau nebetenkino kažkokių ambicijų, pradėjo ieškot kažko kito.
Atsiskyrę Skvernelio rėmėjai susibūrė į naują frakciją: pasirinko specifinę taktiką
Sniego gniūžtės efektas. Taip vadinamas procesas, kai kas nors mažo ir nereikšmingo įgauna pagreitį ir tampa kur kas svarbesniu reiškiniu. Regis, toks procesas vyksta Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos gretose. Dar liepos mėnesio pabaigoje valstiečiai žalieji išmetė ilgametį partijos narį Tomą Tomiliną, o rugsėjį nebegalintieji apsikęsti valstiečių žaliųjų frakcijoje tvyrančios atmosferos susibūrė į naują grupę.
Nesuskilę valdžioje, išsidraskys opozicijoje: artėja valstiečių skilimas?
Nors būdama valdžioje pasižymėjo dideliais skirtumais Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga sugebėjo išlaikyti vienybę. Dauguma šios partijos frakcijos Seime politikų pripažįsta, kad anuomet buvo įmanoma išlaikyti pusiausvyrą tarp skirtingų požiūrių. Tačiau buvimas opozicijoje tarsi sprogdina iš vidaus, tampa nebeįmanoma susitarti net dėl smulkmenų, nebelieka įprastai profesinėje veikloje taikomo tarpusavio pagarbos principo.
Karas tarp valstiečių įsismarkavo ir pasibaigė: apsisvaidė skundais, pašalino Tomiliną
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos taryba penktadienį nusprendė pašalinti iš partijos parlamentarą Tomą Tomiliną, kuris dar prieš dieną viešai paskelbė ketinantis kandidatuoti į partijos pirmininkus rudenį. Prieš tai T. Tomilinas įsiutino partijos pirmininką Ramūną Karbauskį balsuodamas už lyčiai neutralios partnerystės teisės akto svarstymo pradžią, o pastaruoju metu kėlė diskusijas dėl demokratijos principų laikymosi partijoje.
Tomilinas apie Karbauskį: bet kokį diktatorių gimdo aplinka
Tomas Tomilinas yra ilgametis Ramūno Karbauskio bendražygis, tačiau dabar tapo pagrindiniu valstiečių lyderio taikiniu. T. Tomilinas tikina, kad R. Karbauskis valstiečius stumia į kraštutinę dešinę, pirmininką apspitusi pataikūnų minia, o pats R. Karbauskis kalba viena kalba – galios.
Pastaraisiais mėnesiais Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungoje (LVŽS) liepsnoja nesantaikos laužai.
Skvernelis apie migrantų krizės purtomą Vyriausybę: prieš kažką darant reikia pagalvoti
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungoje (LVŽS) įtampą kelia Ramūno Karbauskio ir Tomo Tomilino nesutarimai, kurie, manoma, gali suskaldyti partiją. Kalbama ir apie galimą frakcijos skilimą, tačiau opozicijos lyderis Saulius Skvernelis sako, kad kol kas apie atskiros frakcijos steigimą negalvojantis.
Pokalbis su buvusiu premjeru – TV3 žinių „Dienos komentare“.
Jūsų atstovaujamoje valstiečių sąjungoje savaitgalį tęsėsi grumtynės dėl vertybių.
Valstiečių žaliųjų frakcijoje – įtampos dėl Tomilino: diskusija nepavyko
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos parlamentaras Tomas Tomilinas antradienį pranešė pasitraukęs iš frakcijos seniūno pavaduotojo pareigų, bet po nelengvos diskusijos politikai išsiskirstė taip ir nesusitarę, ar priėmė sprendimą, ar ne.
Apie savo atsistatydinimą patvirtino pats T. Tomilinas, frakcijos seniūnė Aušrinė Norkienė. Bet, pavyzdžiui, frakcijos narė Rima Baškienė mano, kad formaliai sprendimas nėra priimtas, kadangi klausimas nebuvo įtrauktas į darbotvarkę.
Skvernelis – apie santykius su Karbauskiu, valstiečių mobingą prieš Tomiliną ir specialius įstatų pakeitimus
Buvęs premjeras, opozicijos lyderis Saulius Skvernelis procesus Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungoje apibūdina žodžiais „gaila“ ir „baugu“. Su šia partija rinkimuose dalyvavęs, jos vardu Vyriausybės vairą valdęs politikas niekad taip ir netapo partijos nariu, bet pamatęs, kaip buvo auklėjamas ilgametis partijos narys Tomas Tomilinas, sako nė nebenorintis to daryti.
Žmogaus teisių gynimas Tomilinui atsirūgo: valstiečiai šalina jį iš įvairių partijos postų
Lietuvos valstiečių žaliųjų sąjungos tarybos posėdyje parlamentaras Tomas Tomilinas sulaukė gausios kritikos už vertybių nesilaikymą, viešas diskusijas apie partijos vidaus reikalus ir paramą Partnerystės įstatymo projektui, kuris vis tik neperėjo pirminės pateikimo stadijos parlamente.
Sprendimas, po kurio Karbauskio galios partijoje sustiprės, Tomilino – susilpnės, o Skvernelis netaps pirmininku
Partijų įstatai apibūdina veikimo taisykles, kurios visiems partijos nariams yra privalomos. Tai tarsi kiekvienos partijos konstitucija. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga planuoja keisti savo partijos įstatus taip, kad tiesiogiai išrinktas partijos pirmininkas galėtų išsirinkti tik tokius pavaduotojus, kuriuos pats ir pasiūlys. Tai reiškia, kad išrinktasis pirmininkas užsitikrins sau lojalią valdybą ir sustiprins savo galias.
Kirčių iš valstiečių vadų sulaukęs Tomilinas neslepia: Karbauskio aplinka jį įtaria rezgant planą
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai Tomas Tomilinas priklausė dar tada, kai ši politinė jėga buvo labai nepopuliari. Politinėje arenoje politikas atstovauja klasikinės kairiosioms vertybėms, tai yra daug kalba apie darbuotojų teises, šeimos politiką, o pastaruoju metu pademonstravo paramą seksualinėms mažumos – tai yra, nepaisydamas partijos lyderių nuomonės, pareiškė, kad homoseksualūs asmenys irgi žmonės, bei balsavo už Partnerystės įstatymo projektą.
Valstiečiai iš partijos pašalino visą Šilutės skyrių
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos taryba iš partijos pašalino visą Šilutės skyrių apkaltinusi, esą skyriaus atstovai Seimo rinkimuose vienmandatėje rinkimų apygardoje agitavo ne už savos partijos kandidatą Alfredą Stasį Nausėdą, o už kitos partijos kandidatą Zigmantą Balčytį. Skyriaus pirmininko pavaduotojas Virgilijus Pozingis sako, kad tokie kaltinimai nėra tiesa.
„Mūsų skyrius vienas iš stipriausių. Bet jeigu partija nesilaiko įstatų ir priima tokius sprendimus, tai čia kitas dalykas.
Izraelio sėkmės istorija – vakcinavo taip sparčiai, kad pritrūkdavo švirkštų
Valstiečių šešėlinės Vyriausybės pakviesti Izraelio atstovai dalijosi savo šalies praktika kaip suvaldyti koronavirusą. Jie teigė, kad sparti vakcinacija jiems jau leidžia atverti įprastą gyvenimą, o vakcinacijos ribos netrukus gali išsiplėsti – Izraelis planuoja skiepyti ir paauglius.
Penktadienį į posėdį rinkosi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) šešėlinis ministrų kabinetas.
Homoseksualų partnerystę palaikantis Tomilinas: netikiu, kad yra globalus sąmokslas sužlugdyti Lietuvos šeimą
Tomas Tomilinas savo liberaliomis pažiūromis, atrodytų, kiek iškrenta iš Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos konteksto. Seimo narys atmeta bet kokiųs gąsdinimus apie tariamą globalų sąmokslą prieš Lietuvos šeimą, vertybes ar tradicijas ir LGBT bendruomenės esą keliamas grėsmes, kaip kartais tvirtina homoseksualių asmenų priešininkai. Atvirkščiai, tai homoseksualūs asmenys, kaip pažymi politikas, Lietuvoje patiria daug diskriminacijos, patyčių ir neteisybės.
Skvernelis kirto Karbauskio vadovaujamai šešėlinei Vyriausybei: jei taip ir toliau, nelabai kam ji bus įdomi
Saulius Skvernelis tikisi, kad susivieniję valstiečiai ir darbiečiai geriau atstovaus opozicijos interesus, o durys lieka atviros ir susitarimo nepasirašiusiems socialdemokratams. Buvęs premjeras kol kas skeptiškai vertina R. Karbauskio vadovaujamą šešėlinę Vyriausybę, o Ingridos Šimonytės vadovaujamo ministrų kabineto darbe mato ir pliusų, ir minusų.
Po valstiečių ir darbiečių pasirašyto opozicinių frakcijų susitarimo opozicijos lyderiu tapo buvęs premjeras Saulius Skvernelis.
Valstiečius piktina konservatorių planai: tai padėtų Šimonytei tapti prezidente
Šešėlinė valstiečių Vyriausybė priešinasi valdančiųjų planams. Valstiečiai nepritaria ruošiamiems alkoholio draudimų pakeitimams, ragina pamiršti Stambulo konvenciją ir nesutinka su konservatorių planais keisti rinkimų sistemą. Anot valstiečių, TS-LKD, pasinaudojusi padėtimi, gali padidinti Ingridos Šimonytės šansus tapti prezidente.
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) suburta šešėlinė Vyriausybė trečiadienį Seime rinkosi į posėdį.
Karbauskio kirtis: Dulkio elgesys apgailėtinas
Valstiečių šešėlinė Vyriausybė į savo posėdį bandė prisikviesti sveikatos apsaugos ministrą Arūną Dulkį. Pastarasis laiko valstiečiams nerado, o tai ypač papiktino Ramūną Karbauskį. Jis dėl A. Dulkio planuoja siųsti laišką I. Šimonytei, o ministro elgesį pavadino apgailėtinu.
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) šešėlinė Vyriausybė trečiadienį rinkosi į posėdį. Valstiečiai aptarė vakcinacijos procesą ir tikėjosi sulaukti sveikatos apsaugos ministro A. Dulkio.
Opozicijos lyderiu siūlomas Skvernelis: valdantiesiems būsiu griežtas, bet teisingas
Valstiečiai ir darbiečiai pasirašė opozicijos susitarimą, o pirmuoju opozicijos lyderiu taps Saulius Skvernelis. Jis teigė, kad susivienijusi opozicija leis geriau prižiūrėti valdančiuosius, o glaudžiai bendradarbiauti žadama ir su susitarimo nusikračiusiais socialdemokratais.
Būsimasis opozicijos lyderis S. Skvernelis po frakcijų susitarimo pasirašymo teigė, kad pagrindiniai tikslas – siekti principiniais klausimais sudaryti stiprią opoziciją valdantiesiems.
Valstiečiai ir darbiečiai pasirašė opozicijos susitarimą: žada ginti tradicinę šeimą ir vertybes
Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) ir Darbo partijos frakcijos antradienį pasirašė opozicinių frakcijų koalicijos susitarimą. Šis susitarimas leis išsirinkti opozicijos lyderį. Pirmuoju opozicijos lyderiu turėtų tapti Saulius Skvernelis.