lėtinės ligos

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „lėtinės ligos“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „lėtinės ligos“.

Gydytojai įspėja dėl pavojingos slaptos būklės: paskatina ne tik lėtinės ligos, bet ir skurdas

Mitybos nepakankamumas yra vis aktualesnė problema, ypač tarp sergančių lėtinėmis ligomis ir ilgai ligoninėse gydomų pacientų. Europos klinikinės mitybos ir metabolizmo draugijos duomenimis, su šia būkle susiduria 37 proc. vyresnių nei 70 metų ligoninėse gydomų pacientų, 35 proc. pacientų, sergančių onkologinėmis, ir apie 30 proc. – lėtinėmis širdies, kraujagyslių, plaučių, virškinamojo trakto ligomis.
2024-11-15

Aiškėja, nuo ko mirė 22-ejų panevėžietis

Panevėžio rajone ketvirtadienį teikiant medicininę pagalbą mirė 22 metų vyras, pranešė policija. Aiškėja, kokia galėjo būti jo mirties priežastis. Naujienų portalui tv3.lt susisiekus su Panevėžio miesto greitosios medicinos pagalbos stoties direktore Rūta Ramoškienė, ji papasakojo, kad keletas vaikinų buvo susirinkę žaisti krepšinį Velžio kaime esančioje krepšinio žaidimo aikštelėje.
55 2024-01-19

Geležies trūkumą išduoda šie simptomai: nenumokite ranka

Dirbant kasdieninius darbus ir įsisukus į rutiną, galime pamiršti laikytis visavertės mitybos. Geležis yra esminis mineralas organizmui, atliekantis svarbų vaidmenį daugybėje biologinių procesų. Nepakankamas geležies kiekis organizme gali sukelti daugybę sveikatos problemų ir sutrikdyti įvairius kūno funkcijų veikimus.
2024-01-11

Kviečia pasinaudoti nemokama sveikatos paslauga: pasitikrinkite, ar jums priklauso

„Pasvalio klinika „Medicinos namai“ praneša, kad šiais metais pacientų, norinčių pasiskiepyti gripo vakcina, yra žymiai daugiau, o ligų sezonas tik įsibėgėja. „Todėl kviečiame pasiskiepyti, nes nemokamų vakcinų skaičius sparčiai mažėja“. PSDF lėšomis apmokama gripo vakcina skirta tiems asmenims, kurie turi teisę būti skiepijami nemokamai.
2023-11-28
REKLAMA
tv3.lt koliažas (nuotr. 123rf.com) tv3.lt koliažas (nuotr. 123rf.com)

Rūpinimasis sveikata kasdien – įpročiai, užkertantys kelią ligoms

Kiekvienam gyventojui kasmet rekomenduojama apsilankyti pas savo šeimos gydytoją. Tačiau retas susimąsto, kad rūpintis savo sveikata privalome kasdien. Gydytojai `primena, kokiomis pagrindinėmis taisyklėmis turėtų vadovautis kiekvienas, norintis jaustis gerai. Tiek lėtinės, tiek infekcinės ligos gali užklupti visai netikėtai. Vis tik gydytojai atkreipia dėmesį, kad ligos iš niekur neatsiranda ir jas gali lemti bent keletas esminių priežasčių.
2023-10-30

Unikauskas įspėja lietuvius: pasakė, kam gresia 35 ligos

Kiekvieną šeštadienio rytą pradėkite kartu su profesoriumi Alvydu Unikausku ir TV3 laida „Kviečiame daktarą“. Šįkart ne tik sužinosite, kokius papildomus sveikatos sutrikimus gali išprovokuoti nuolatinis stresas, bet ir ką reiškia sofos sindromas – kaip nesunkiai pradėti leisti laisvalaikį nors truputį naudingiau? Ar gali nuolatinis skausmas išprovokuoti kraujospūdžio padidėjimą? Profesorius Alvydas Unikauskas sako, kad taip.  Arterinė hipertenzija gali būti pirminė ir antrinė.
2023-10-02

Tai profesorė vadina revoliucija farmacijoje: „Šalutiniai poveikiai tikrai bus mažesni“

Naujiena medicinoje – dešimtis skirtingų tablečių per dieną geriantys pacientai galės vartoti tik vieną, sukurtą specialiai jiems, o vaikai gers vaistus, panašius į miniatiūrinius žaisliukus. Tai skelbia Lietuvos sveikatos mokslų universiteto mokslininkai, pirmieji Europoje įsigiję tabletėms spausdinti skirtą 3D spausdintuvą. Daugeliui vaikų gerti įprastus vaistus tampa iššūkiu, tad 3D spausdintuvu imtos spausdinti neįprastų formų vaistų tabletės vaikams.

Lietuvoje – neeilinis projektas: daugiau nei 1000 pacientų gydytojai prižiūrėjo visą parą

Antakalnio poliklinikoje baigėsi daugiau nei du metus trukęs pilotinis poliligotumo projektas. Projekte dalyvavo daugiau nei viena lėtine liga sergantys pacientai, kuriems buvo užtikrinamas efektyvus sveikatos priežiūros paslaugų teikimas, pritaikant individualią priežiūrą kiekvienam asmeniui patogiais ir inovatyviais būdais. Pabaigus projektą matomi teigiami pokyčiai pacientų sveikatai ir paslaugų kokybei.
2023-04-27

Lietuvą krečia stipriausia šį mėnesį magnetinė audra: greitosios iškvietimų – dvigubai daugiau

Lietuvą krečia stipriausia šį mėnesį magnetinė audra. Šešis balus pasiekęs stiprumas, pasak medikų, lėtinių ligų turinčius pacientus masiškai guldo į ligos patalą. Ir šį kartą pasekmes jaučia ne tik vadinamieji širdininkai, bet ir psichikos ligomis sergantys žmonės. Tiesa, tokiomis dienomis net ir sveiki praranda atidumą keliuose ar priima kartais ne visai logiškus sprendimus. Saulėje prieš kelias dienas įvykęs žybsnis pasiekė žemę ir, liaudiškai kalbant, sukėlė magnetinę audrą.

Gera žinia ligotiems pacientams: įdiegus naują paslaugą sveikatos rodikliai viršijo lūkesčius

Keliomis lėtinėmis ligoms sergantiems pacientams – vadinamiesiems poliligotiems – atsivėrė daugiau gydymo galimybių. Skirtingose Lietuvos gydymo įstaigose įgyvendinami projektai, kurių metu diegiami inovatyvūs ir veiksmingi paslaugų teikimo modeliai. Pirmieji rezultatai rodo, kad pacientų, dalyvavusių projektuose, būklė itin pagerėjo, normalizavosi daugelis jų sveikatos rodiklių.
REKLAMA
REKLAMA

Pacientai plūsta pas medikus – perspėja dėl stichinės kaitros: kaip apsaugoti save ir kitus?

Lietuvą užplūdus tropiniams karščiams ligonines užgriuvo ketvirtadaliu daugiau pacientų nei įprastai. Ir bent kol kas ne dėl nudegimų ar saulės smūgių – daug kam paaštrėjo ir iki tol kamavusios lėtinės ligos. Sinoptikai sako fiksuojantys rekordinius karščius, kokių neturėjome daugiau nei septyniasdešimt metų. O artimiausiomis dienomis žada dar pragariškesnius orus. Tad medikai ragina žmones saikingiau mėgautis saule. Ypač vyresnius.
2022-06-27

Medikai skubiai kreipiasi į pacientus ragindami „grįžti“: ligoninės tikrai ne tuščios, o užleisto vėžio ir kitų ligų daugėja

Nuo skundų dėl sunkumų prisibeldžiant pas gydytojus ar baimės į juos kreiptis plintant virusui iki pasipiktinimą keliančių gandų, neva ligoninės šiuo metu tuščios ir medikai nieko neveikia. Tokiomis nuotaikomis jau kurį laiką gyvenančius pacientus gydytojai ragina atsimerkti ir paskubėti išnaudoti vasarą sveikatai pasitikrinti.  Medikai teigia esantys ne juokais sunerimę dėl pacientų nenoro „grįžti“ pas juos gyvoms konsultacijoms ir profilaktiškai pasitikrinti sveikatą.

Sergantys šiomis ligomis pavasarį turėtų sunerimti: gydytoja atskleidė, kodėl

Nors daugeliui pavasaris – tai metas, kai ilgėja dienos ir saulė vis dažniau lepina savo spinduliais, kai kuriems šis metų laikas asocijuojasi su paūmėjusiomis lėtinėmis ligomis ir suprastėjusia savijauta. Vilniaus Šeškinės poliklinikos šeimos gydytoja Brigita Baliuckienė naujienų portalui tv3.lt papasakojo, kokios ligos ypač paūmėja pavasarį ir ką reikia daryti, norint išvengti negalavimų.
2021-04-05

Ruslana gyvena su persodintu inkstu: dabar už tinkamus vaistus turi primokėti 250 eurų

Lėtinėmis ligomis sergantys pacientai turi kovoti ne tik dėl savo sveikatos, bet ir dėl galimybės įsigyti jiems tinkamus vaistus – žmonėms po organų transplantacijos reikalingų vaistų priemoka gali siekti net ir 250 eurų, o pigiausio generinio vaisto tiekimas – sutrikęs. Nors nuo šių vaistų priklauso žmonių gyvybė, kol kas jie palikti nežinioje. Ruslana jau 10-imt metų gyvena su persodintu inkstu.

Medikai perspėja: didesne problema tuoj bus nebe koronavirusas

Sveikatos specialistai pastebi, kad karantino metu ženkliai sumažėjęs visuomenės judėjimas gali turėti ilgalaikių neigiamų pasekmių – kritusio fizinio aktyvumo žmonės taps mažiau atsparūs ligoms ir viruso plitimui. „Trečiąja banga“, pasak medikų, gali tapti padidėjęs sergamumas jau nebe koronavirusu, o lėtinėmis ligomis. Sporto medicinos gydytojas dr.
2020-11-24

Nauji Covid-19 atvejai kelia nerimą: Vilniaus apskritis yra karštoji zona

Covid-19 infekcija šiandien nustatyta kasdien keleivius pro visą miestą vežiojusiam Vilniaus viešojo autobuso vairuotojui. Tačiau nepaisant pavienių protrūkių ir didesnio naujų Covid-19 atvejų per parą skaičiaus epidemiologai ploja rankomis: didžioji dauguma užsikrėtimų – infekcijos židiniuose, koronaviruso plitimas visuomenėje – vis labiau valdomas. O štai šalies medikai neslepia – liga itin klastinga.

Medikai įspėja širdies ligomis sergančius lietuvius: jums koronavirusas itin pavojingas

Koronavirusas Lietuvoje jau pareikalavo 4 žmonių gyvybių, o sergančiųjų skaičius auga valandomis. VUL Santaros klinikų ambulatorinės kardiologijos skyriaus vedėja doc. Jūratė Barysienė įvardijo, ką koronaviruso metu turi žinoti sergantieji širdies ligomis. Tikriausiai jau teko girdėti, kad sergantieji lėtinėmis ligomis ir vyresnio amžiaus žmonės – labiausiai pažeidžiama gyventojų grupė. Užsikrėtus koronavirusu, jiems kyla didelė sunkių komplikacijų grėsmė, kurios padidina mirties tikimybę.

To Lietuvoje dar nebuvo – unikali galimybė lėtiniams ligoniams

Startuoja unikali Europos Sąjungos (ES) fondų lėšomis finansuojama priemonė, ko Lietuvoje dar nebuvo. Siekiant gerinti keliomis lėtinėmis ligomis, tokiomis kaip hipertenzija, širdies nepakankamumas, cukrinis diabetas, astma, epilepsija ir kitomis, sergančiųjų pacientų priežiūrą, šalies gydymo įstaigos kviečiamos išnaudoti turimą patirtį ir kurti inovatyvius paslaugų teikimo modelius tokiems pacientams. Tam numatyta per 6 mln. eurų ES fondų lėšų.
Aktualijos 2020-01-31

Paskelbė, kokiomis lėtinėmis ligomis sergama dažniausiai – nuo jų miršta 74 proc. šalies gyventojų

Pernai lietuviai labiausiai sirgo aštuoniomis lėtinėmis ligomis, antradienį pranešė Higienos institutas. Tai – piktybiniai navikai, cukrinis diabetas, psichikos ir elgesio sutrikimai, kraujotakos sistemos ligos, lėtinės obstrukcinės plaučių ligos, astma, artropatijos ir nugaros skausmas. Skelbiama, kad bent viena iš šių ligų sirgo 1,1 mln. arba 39,3 proc. šalies gyventojų, o 400 tūkst. – bent dviem iš šių ligų. Nuo šių ligų miršta 74 proc. šalies gyventojų.
Aktualijos 2019-09-24

Chirurgas pasakė, kaip atpažinti venų varikozę: tai išgelbės gyvybę

Venų ligos dažniausiai prasideda nepastebimai, tačiau negydomos gali baigtis net mirtimi, ne išimtis ir venų varikozė. Dėl šios lėtinės venų nepakankamumo ligos pirmiausia kojų odoje susidaro kapiliarų tinkleliai, kuriuos dažnas linkęs ignoruoti. Apie negydomos venų varikozės keliamus pavojus bei kaip pastebėti ligą laiku, pasakoja kraujagyslių chirurgas Arūnas Čepkauskas.
2018-08-29

Atsargiai: apsilankymas pas manikiūrininkę baigėsi tragiškai

Apie hepatitą C kiekvienas esame girdėję, tačiau ar tikrai suvokiame, kaip dėl savo neatsargumo galime lengvai juo apsikrėsti ir su to pasekmėmis kovoti visą likusį gyvenimą? Šiuo atveju ypatingai reikėtų suklusti merginoms, kurios taip yra pamėgusios manikiūro, ilgalaikio gelinio lakavimo procedūras, kadangi viena neatsargi ir, atrodo, tokia nekalta grožio procedūra gali visam gyvenimui „padovanoti“ lėtinę kepenų ligą.
2016-08-28

10 garsenybių, kurias kamuoja chroniškos ligos

  Sunku ir patikėti, tačiau net ir tie, kurie televizijos ekranuose atrodo tobulai, kenčia nuo gana sunkių lėtinių ligų. Šiuos 10 garsių žmonių kamuoja energijos nepriteklius, atminties problemos ir kiti nemalonūs ligų simptomai (therichest.com).   Lilas Wayne‘as Reperį kankina epilepsijos priepuoliai. 2013-aisias atlikėjas net buvo atsidūręs komoje. „Mane nuolat kankina priepuoliai, tiesiog niekas apie tai nežinojo.
2014-12-09

Ekspertai atsakė, kodėl antsvoris ir lėtinės ligos kamuoja vis daugiau vaikų

 Vaikų antsvoris pasaulyje ir Lietuvoje tampa vis grėsmingesne problema, kuri gali turėti skaudžių padarinių. Naujausi moksliniai tyrimai rodo, kad daugelis anstvorio turinčių vaikų dėl to kenčia ir vėlesniame amžiuje, o tai kelia riziką sirgti širdies ir kraujagyslių ligomis, diabetu ar net kai kuriomis vėžio formomis. Pasak ekspertų, anstvorio problemą didele dalimi lemia nėštumo laikotarpiu ir pirmaisiais gyvenimo metais kūdikio gaunamos maistinės medžiagos.
2014-11-11

Dūmai prakiurdo rūkalių plaučius

Dažnai dusulio kankinami žmonės laiku nesikreipia į gydytoją, o prasidedančios ligos požymius suvokia kaip natūralų senėjimo procesą. Tačiau viskas gali būti kur kas pavojingiau. Lėtine obstrukcine plaučių liga (LOPL) – progresuojančia kvėpavimo takų liga, kai dėl sutrikusių bronchų pralaidumo įkvepiama mažiau oro ir pasidaro sunkiau kvėpuoti – Lietuvoje serga apie 3 proc. gyventojų. Tačiau tai tik ofi cia li statistika, iš tikrųjų sergančiųjų yra kur kas daugiau.
2009-12-24
Į viršų