le figaro
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „le figaro“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „le figaro“.
„X faktorius“ – prancūzų žiniasklaidos akiratyje: apie „Mando“ sėkmę rašo garsiausi šalies portalai
Lietuviškasis „X faktorius“ sulaukė Prancūzijos žiniasklaidos dėmesio – apie dueto, kurio vokalistas atvyko iš Paryžiaus sėkmę rašo ne vienas šios šalies naujienų portalas.
„Nežinomas Prancūzijoje, ruenietis laimi lietuvišką „X faktorių“, – rašo „Le Figaro“, seniausias nacionalinis dienraštis Prancūzijoje. Šis dienraštis Prancūzijoje pasirodė dar 1826-aisiais metais ir jau beveik du šimtmečius yra kasdienė prancūzų gyvenimo dalis.
Dėl streiko uždarytas Eiffelio boštas
Vienas pagrindinių Paryžiaus lankytinų objektų – Eiffelio (Eifelio) bokštas – penktadienį buvo uždarytas dėl aptarnaujančio personalo streiko, pranešė prancūzų laikraštis „Le Figaro“.
Eiffelio bokštą aptarnaujančios kompanijos atstovai nurodė, kad dėl darbuotojų streiko nepriimami lankytojai, nes neįmanoma „garantuoti būtino saugumo“.
Skelbiama, kad nuo gruodžio pradžios, kai Prancūzijoje prasidėjo protestai prieš pensijų reformą, Eiffelio bokštas uždaromas jau trečią kartą.
Savo biure rastas miręs žinomas milijardierius
Būdamas 93 metų pirmadienį savo biure Eliziejaus laukuose mirė prancūzų milijardierius, žinomas verslininkas ir įtakingas konservatyvus politikas Serge'as Dassault, skelbia dienraštis „Le Monde“. Pranešama, kad jis mirė nuo širdies nepakankamumo.
Šiukšlių problema Maskvoje: dėl užterštumo alpsta vaikai, gyventojai apšaudė šiukšliavežius
Tarptautinės organizacijos „Greenpeace“ duomenimis, Rusija sugeneruoja 70 mln. tonų šiukšlių per metus. Šiukšlių rūšiavimas egzistuoja tik šimte Rusijos miestų, o didžioji šiukšlių dalis dešimtmečiais yra kaupiamos savartynuose, kurie vis labiau teršia aplinką, rašoma „Le Figaro“. „Greenpeace“ duomenimis, per paskutinius 10 metų buitinių atliekų kiekis Rusijoje išaugo 30 proc. Vos 2 proc. yra deginama ir dar 7 proc. – perdirbama, likusi dalis yra vežama į poligonus bei sąvartynus.
NATO nerimauja dėl Irano raketų programos
Visos NATO narės palaiko pastangas užkirsti kelią branduolinio ginklo atsiradimui Irane, tačiau joms taip pat susirūpinimą kelia šiitiškos respublikos raketų programa bei Teherano destabilizuojanti veikla regione, pareiškė Šiaurės Atlanto aljanso generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas. „Visos Aljanso narės palaiko pastangas, kurių tikslas – garantuoti, kad Iranas niekada nesusikurs branduolinio ginklo.
Rusijos radarai neišlaikė amerikiečių supernaikintuvo F-35 testo
Du Izraelio karinių oro pajėgų naikintuvai F-35 atliko žvalgybinę operaciją Irane, tačiau sugebėjo išlikti nepastebėti ne tik šios šalies, tačiau ir regione veikiančių kitų šalių, įskaitant Rusijos, radarų, skelbia Kuveito leidinys „Al Jarida“. Anot šaltinio, naikintuvai praskrido Sirijos ir Irako oro erdvėje, o vėliau kirto ir Irano sieną, bei atliko žvalgybinius veiksmus Bandar Abbaso, Isfachano ir Širazo apylinkėse, praskrido dideliame aukštyje virš numanomų branduolinių objektų.
Reidai Prancūzijoje: su terorizmu siejama 19-metė
Prancūzijoje praėjusią savaitę suimti 21 metų vaikinas ir 19 metų mergina, kaip įtariama, planavę įvykdyti teroristinių išpuolių, ketvirtadienį nurodė vienas šaltinis teismuose. Šie asmenys, veikiausiai nepalaikę jokių tarpusavio ryšių, yra kaltinami nusikalstamu sąmokslu, susijusiu su terorizmu, sakė šaltinis. Vaikinas planavo išpuolį prieš kareivius, o mergina ruošėsi surengti ataką Prancūzijos provincijose, sakė su šia byla susipažinęs šaltinis.
Radioaktyvus užterštumas Europoje: pėdsakai veda į Rusijos gilumą?
Radioaktyvaus elemento pėdsakai, kuriuos aptiko kai kurių šalių stebėjimo stotys visoje Europoje, tikriausiai yra kilę iš Rusijos, rašoma „Le Figaro“. Jau kelias dienas stotys, stebinčios radiacijos lygį atmosferoje Europoje, fiksuoja rutenio-106 izotopų lygio padidėjimą; šis dirbtinis elementas įprastai gamtoje nėra fiksuojamas. Pirmosios jį šią savaitę Europoje aptiko Norvegijos, Šveicarijos, Italijos ir Vokietijos stotys.
Rusijos meškos pėdsakas Bulgarijoje matyti ir politikoje, ir ekonomikoje
Kremlius stiprina savo spaudimą, kad galėtų išlaikyti Bulgarijos priklausomybę nuo Rusijos dujų ir paveiktų šalyje vykstančius rinkimus, rašoma „Le Figaro“. Taip pat leidinys pažymi, kad šios šalies politikai yra priversti daryti nuolaidas rusams dėl itin persipynusių ekonominių santykių.
Teroro išpuoliai smogė Paryžiaus turizmui
Per praėjusius merus Paryžių aplankiusių turistų srautas sumažėjo dviem milijonais, ketvirtadienį skelbia prancūzų laikraštis „Le Figaro“. Miesto valdžia turistų srauto sumažėjimą pirmiausia sieja su 2015 metų lapkritį ir šių metų sausį Paryžiuje įvykdytais teroro aktais. Skelbiama, kad japonų turistų sumažėjo beveik 40 proc., kinų – 23 proc., o vokiečių – 11 proc. Verta paminėti, kad vieno iš pagrindinių Paryžiaus muziejų – Luvro – lankomumas sumažėjo 20 proc.
REKLAMA
REKLAMA
Islamo ekspertas: mes negalime vertinti šio tikėjimo pagal krikščionybės standartus
Viduramžių arabų filosofijos ekspertas Remi Brague’as yra nustebęs, kad Europoje ir toliau į musulmonų tikėjimą yra žiūrima per krikščionybės prizmę, rašoma „Le Figaro“. Jis pabrėžia, kad tikėtis iš musulmonų, kad šie sušauks Vatikano II-ojo susitikimo atitikmenį ir panaikins vidinius prieštaravimus yra nepagrįsta, nes šiame tikėjime nėra krikščioniškosios hierarchijos ir kanonų.
Suomija rusams: pamirškite, jokių referendumų neplanuojame
Suomijos užsienio reikalų ministras Timo Soini pareiškė, kad dabartinė šalies vyriausybė nerengs jokio referendumo dėl pasitraukimo iš Europos Sąjungos. „Referendumas, jeigu jis ir vyks, gali būti paskelbtas tik vyriausybės sprendimu. Be vyriausybės organizuoti nieko negalima. Dabartinės vyriausybės pozicija tokia, kad toks referendumas nebus skelbiamas. Tai yra įrašyta vyriausybės programoje, ir vyriausybė jos laikosi“, – pareiškė politikas Rusijos naujienų agentūrai TASS.
Ar turėtume bijoti Donaldo Trumpo?
Smerkiantys Donaldo Trumpo komercinį izoliacionizmą „The Economist“ ekspertai paskyrė jam 6-ąją vietą didžiausių grėsmių pasaulio ekonomikai sąraše, rašoma „Le Figaro“. Daugelio šalių valdžios dar iki galo nepatikėjo, tačiau jau yra išsigandę pasekmėmis, prie kurių gali privesti į Baltuosius Rūmus įžengęs ekstravagantiškasis milijardierius. Tuo pačiu, nuo Europos iki Azijos yra pastebimas neįprastas skubotumas veržiantis išspręsti kai kurias derybas iki lapkritį vyksiančių rinkimų.
Kas būtų, jeigu nustotume iš teroristų daryti žvaigždes?
Jų vardai, veidai, adresai, įpročiai, menkiausios jų apgailėtinų gyvenimų smulkmenos yra žinoma visiems, o laikraščiai spausdina jų fotografijas per visą plotą, publikuoja interviu su močiutėmis ar vaikystės draugais: teroristai virsta žvaigždėmis, blogio žvaigždėmis, tačiau, nepaisant to, žvaigždėmis. Tuo pat metu vardai tų, kuriuos jie pražudė, lieka niekam nežinomi, „Le Figaro“ rašo Gaspardas Koenigas. „Įvardindami žudikus, mes leidžiame jiems pasiekti liūdną pergalę.
Teroristo „pragaro laboratorija“: rado išpuoliui paruoštą didžiulį kiekį sprogmenų ir 5 kalašnikovus
Belgijos policija ketvirtadienį surengė naują reidą, susijusį su sužlugdytu teroristų planu įvykdyti ataką Prancūzijoje – po to, kai pagrindiniam įtariamajam šią savaitę buvo pateikti kaltinimai dėl priklausymo teroristinei organizacijai, nurodė prokurorai. „Vykdomas reidas susijęs su (Redos) Kriketo byla. Jis vyksta Markės (rajone) Kortreiko mieste“ Belgijos šiaurės vakaruose, naujienų agentūrai AFP sakė federalinės prokuratūros atstovas Ericas Van Der Syptas.
Ekspertai perspėjo dar prieš mėnesį iki tragedijos: pačios tamsiausios dienos mūsų dar laukia
Prancūzijos antiteroristinės veiklos ekspertai perspėja, kad dideliems teroro aktams buvo ruošiamasi ilgai iki lapkričio 14-osios, kai per vieną naktį nuo smogikų išpuolių žuvo daugiau nei 120 taikių žmonių, praneša leidinys „Le Figaro“. Dar rugsėjo 30-ąją kovos su terorizmu ekspertas Markas Trevidikas interviu „Paris Match“ perspėjo apie plataus masto teroristų atakas.
Egiptas pasirašė kontraktą dėl dviejų „Mistral“ laivų įsigijimo
Egiptas ir Prancūzija šeštadienį pasirašė susitarimą, pagal kurį Kairas įsigis iš Paryžiaus du „Mistral“ klasės jūrų desanto operacijų laivus, kuriuos anksčiau buvo planuojama parduoti Rusijai, pranešė Prancūzijos dienraštis „Le Figaro“. Laikraštis citavo šaltinius, artimus Prancūzijos premjerui Manueliui Vallsui (Manueliui Valsui), šiuo metu viešinčiam Kaire.
Mįslingas Marine Le Pen vizitas į Maskvą
Prancūzijos ir kitų šalių žiniasklaidos priemonės sužinojo apie Prancūzijos „Nacionalinio fronto“ lyderės vizitą į Maskvą, pranešama „Le Figaro“. Spaudos atstovai pačiame M. Le Pen ir Rusijos valdžios susitikime dalyvavo tik pačioje jo pradžioje, vėliau derybos vyko už uždarų durų. Tačiau labiausiai prancūzų žurnalistus stebina pačios kelionės, apie kurią spauda sužinojo paskutinę akimirką, slaptumas.
ES lyderių siūlomas taikos planas – neutrali Ukraina ir federalizacija?
Vokietijos kanclerės Angelos Merkel ir Prancūzijos prezidento François Hollande’o konflikto sureguliavimo Donecke planas numato Ukrainos neblokinį (neutralumo) statusą ir federalizaciją. Tai praneša „Le Figaro“, kuris remiasi nenurodytais šaltiniais.
Į Lietuvą vis labiau viliojami prancūzų turistai
Valdas Papievis, LRT Radijo laida „Ryto garsai“, LRT.lt Dėl geopolitinės padėties mažėjant prancūzų turistų srautams į Rusiją, atsiveria daugiau galimybių juos nukreipti į Baltijos šalis. Lietuvos ambasada, norėdama sudominti prancūzus, Prancūzijoje organizuoja specialius renginius.
Dauguma vokiečių nori, kad kanclerė Angelina Merkel kandidatuotų ketvirtai kadencijai
Dauguma Vokietijos gyventojų nori, kad kanclerė Angela Merkel kandidatuotų ketvirtai kadencijai, o beveik trys ketvirtadaliai įsitikinę, kad ji norėtų likti šiame poste po 2017 metų, kai baigsis jos dabartinė kadencija, rodo naujausia apklausa.
„Ne“ Nobelio premijai: garsiajam Jeano-Paulio Sartre'o atsisakymui sueina 50
Kas atneša didesnę šlovę nei prestižiškiausios pasaulyje Nobelio premijos atsiėmimas? Neatsiėmimas – kaip lygiai prieš 50 metų pademonstravo Jeanas-Paulis Sartre'as (Žanas Polis Sartas). Kai Švedijos akademija 1964 metų spalio 22 dieną skelbė, kad šiam prancūzų filosofui skiriama Nobelio literatūros premija, jis pietavo viename restorane netoli kito intelektualinio sunkiasvorio – prancūzų rašytojos, filosofės ir feministės Simone de Beauvoir (Simon de Bovuar) – namų Paryžiuje.
Kokį karą kariauja Rusija?
Rusija kariauja su Ukraina. Drąsiai rašau šį teiginį, nes kitos valstybės teritorijos užgrobimas yra akivaizdus karo veiksmas. Tačiau tiksliai kvalifikuoti dabartinį Rusijos ir Ukrainos konfliktą yra sunkiau. Tai nėra įprastinis ginkluotas susirėmimas. Nors ant realių karo veiksmų ribos balansuojama iki šiol, konfliktas kol kas nėra peraugęs į vadinamąją karštąją karo stadiją. Tačiau neįmanoma ignoruoti kito – propagandinio – karo, kuris įgauna vis didesnį pagreitį.
B. al Assadas perspėja: užpuolus Siriją atsiras regioninio karo rizika
Sirijos lyderis Basharas al Assadas pirmadienį duodamas interviu prancūzų laikraščiui „Le Figaro“ perspėjo, kad Vakarų kariniai smūgiai gali išprovokuoti regioninį karą Artimųjų Rytų parako statinėje. Jis taip pat sakė, kad Prancūzija susidurs su atgarsiais, jeigu dalyvaus JAV vadovaujamuose planuose imtis karinių veiksmų dėl įtariamos cheminės atakos, kurią praėjusį mėnesį, kaip teigiama, įvykdė B.al Assado režimas.
Didžiausi sekso skandalai JAV politikoje
Prancūzų laikraštis „Le Figaro“ į vieną vietą surinko visus įžymiausius pastarųjų metų sekso skandalus, į kuriuos buvo įsivėlę JAV politikai.
1988: Gary Hartas. Nepaisant pralaimėjimo kovoje dėl Demokratinės partijos kandidato iškėlimo 1984 metais, praėjus ketveriems metams Kolorado senatorius visgi sugebėjo tapti savo stovyklos favoritu.
Slogūs kadrai: karas amerikiečių kareivių akimis
Amerikos kariškiai talpina internete vaizdo įrašus, kurie buvo padaryti jiems tarnaujant Afganistane ir Irake. Kai kuriems tai tapo priemone kovoti su nerimu, kuris juos apima sugrįžus į tėvynę, rašo „Le Figaro“.
Šie slogūs kadrai be pagražinimų liudija tai, kas vyksta kare.
Prancūzijos darbdavių federacija: šalis greitai taps Europos ligone
Prancūzijos darbdavių federacijos „Medef“ prezidentė pirmadienį paragino vyriausybę skubiai įgyvendinti darbo rinkos reformas ir perspėjo, kad „nuo perspėjimo apie audrą perėjome prie perspėjimo apie uraganą“.
Interviu dienraščiui „Le Figaro“ „Medef“ prezidentė Laurence Parisot sakė, kad Prancūzija greitai taps „Europos ligone“, o taip atsitiks dėl didelių atlyginimų mokesčių, nelanksčių darbo įstatymų ir nepagarbos verslininkams.
Profesijos, kurių atstovai daugiausia geria kavos
Amerikos mokslininkai suklasifikavo profesijas pagal išgeriamos kavos kiekį, rašo Kentel Perinel (Quentin Périnel) laikraščio „Le Figaro“ svetainėje publikuojamoje medžiagoje.
„Daugelio tarnautojų nuomone ideali darbo diena prasideda nuo geros karštos kavos. Kompanijos „Dunkin' Donuts“ ir specialaus tinklalapio „Career Builder“ paskelbtame tyrime pateikta įvairių profesijų klasifikacija pagal suvartojamos kavos kiekį“, - rašoma leidinyje.
„Kaip rodo tyrimo duomenys, 46 proc.
Prancūzijos šiaurėje kilo riaušės: imigrantai degino viską, kas pakliuvo
Agresyviai nusiteikusi minia, kurios didžiąją dalį sudarė imigrantai, Pranzūcijos Amjeno (Amiens) mieste šalies šiaurėje sukėlė masines riaušes. Chuliganai siaubė ir padeginėjo pastatus. Bemaž iki pamatų sudegė mokykla, vaikų darželis, jaunimo centras. Ugnis suniokojo vietos sporto centrą. Riaušininkai taip pat nuvarė ir sudegino keletą automobilių, apvertė daugybę šiukšliadėžių.
Vokietijos finansų ministras: užduotys Graikijos premjerui bus herakliškos
Užduotis, kurios laukia naujojo graikų premjero Antonio Samaro, Vokietijos finansų ministras Wolfgangas Schaeuble pavadino herakliškomis.
Anot Vokietijos ministro, graikų vyriausybė privalo paaiškinti tautiečiams, ko jų šaliai reikia iš tikrųjų.
Per interviu prancūzų dienraščiui „Le Figaro“ W. Schaeuble buvo paklaustas, ar jis tiki Graikijos premjero A. Samaro sugebėjimais padaryti tai, kas būtina, kad šalies nesukrėstų dar daugiau ekonominių ir finansinių neramumų rugsėjį.
„Ruferiai“ į mirtį spjauna iš viršaus
Jiems tik neseniai sukako 20, o jie be jokių apsaugos priemonių kopia į milžiniškų metalinių konstrukcijų viršūnes ir pozuoja fotokameroms iš kelių šimtų metrų aukščio virš žemės.
Šiuos rusų vaikinus ir merginas vadina ruferiais – žmonėmis, kurie be jokios baimės karstosi po aukštus pastatus.
Sudiev, mesjė švaistūne!
Prancūzų noras išsipildė: jie atsikratė arogantiško, vulgaraus, akiplėšiško, hiperaktyvaus, egoistiško švaistūno prezidento, o kartu su juo ir nekenčiamos italės, šeimininkavusios jų prezidentūroje.
Nedaug kas Prancūzijoje gedės prezidento, kuris žadėjo tiek daug, bet per ketverius metus padarė tiek mažai – išskyrus tai, kad įkyrėjo visiems savo begaliniu pasipūtimu ir susirado dar daugiau pasakiškai turtingų bičiulių.
Surastas „Mažojo princo“ juodraštis su neskelbtais skyriais
Prancūzų specialistai aptiko Antoine de Saint-Exupery knygos „Mažasis princas“ originalų rankraštį, praneša laikraštis „Le Figaro“.
Juodraštį surado privatus kolekcininkas, nė neįtaręs esąs tokios vertybės savininkas. Nustatyti rankraščio autorystę padėjo aukciono namų „Artcurial“ bendradarbiai. „Mažojo princo“ juodraštis įvertintas 40-50 tūkst. eurų (140-175 tūkst. Lt) - dešimt kartų daugiau negu rašytojo autografai. Rankraštis bus parduodamas gegužės 16 dieną.
Sunkus Ukrainos kelias link pigesnių dujų
Kovo 8-ąją prancūzų dienraštyje „Le Figaro“ paskelbtame straipsnyje Europos Sąjungos (ES) diplomatijos vadovė Catherine Ashton (Katrin Ešton) pripažino, kad Europai tenka ir teks importuoti vis daugiau energijos išteklių iš užsienio, tačiau, be Norvegijos, daugiau beveik nėra valstybių – naftos ir gamtinių dujų eksportuotojų, kurios būtų stabilios ir draugiškos demokratijos. Todėl energetinis saugumas tampa vienu iš ES užsienio politikos prioritetų.
Italijos premjeras M. Montis pradeda seriją susitikimų su ES šalių lyderiais
Italijos ministras pirmininkas Mario Monti pradėjo naujametinę kampaniją Europoje, kad įtikintų ES partneres savo šalies patikimumu įgyvendinant taupymo programą. Turas po Europą prasidėjo ketvirtadienį netikėtu apsilankymu Briuselyje.
„Čia aš esu namuose“, – pareiškė M. Montis, kuris 1994-2004 metais buvo ES komisaras. Iš Briuselio jis vyks toliau į Paryžių. Čia numatytas M. Montio susitikimas su Prancūzijos prezidentu Nicolas Sarkozy.
D. Strauss–Kahnas pateikė ieškinį žiniasklaidai ir N. Sarkozy patarėjui
Buvęs Tarptautinio valiutos fondo (TVF) vadovas Dominique Strauss–Kahnas, įsivėlęs į seksualinio priekabiavimo skandalą, pateikė ieškinį keliems laikraščiams ir prezidento Nicolas Sarkozy patarėjui dėl pranešimų apie jį, informavo D. Struass–Kahno advokatai.
D. Strauss–Kahno ir jo žmonos televizijos ir radijo žurnalistės Anne Sinclair advokatai teigė, kad jie bylą iškėlė prancūzų dienraščiui „Le Figaro“ ir dar keliems prancūzų žurnalams bei vyresniajam N. Sarkozy patarėjui Henri Guaino.
Pirmojo pasaulinio karo metu iškilo dirbtinis Paryžius
Pirmojo pasaulinio karo metu, siekdami apsaugoti savo sostinę, prancūzai pastatė dirbtinę Paryžiaus kopija, kuri turėjo tapti masalu vokiečių bomboms. Antrajame Paryžiuje be pagrindinių gatvių iškilo ir žymūs miesto objektai – Eliziejaus laukai ir Šiaurės geležinkelio stotis.
Šio neįtikėtino plano detalės paaiškėjo tik dabar, kai Paryžius ruošiasi pažymėti 93 Pirmojo pasaulinio karo paliaubų metines, praneša The Telegraph.
Pastatė antrą Paryžių, kad suklaidintų vokiečius
Pirmojo pasaulinio karo pabaigoje buvo pastatytas antrasis Paryžius su Eliziejaus laukais ir Šiaurine stotimi. Taip norėta suklaidinti vokiečių bombonešius. Detalės apie šį neįtikėtiną kūrinį viešumon iškilo Prancūzijos sostinei ruošiantis paminėti 93-iąsias Paliaubų metines.
Kaip rodo laikraščio „Le Figaro“ atrasti archyvai, kariuomenės planuotojai buvo įsitikinę, kad vokiečių pilotus galima apkvailinti ir šie sunaikins netikrą miestą, praneša telegraph.co.uk.
Vienas iš penkių pasaulio kvartetų, kuriuos privalote žinoti
Kvartetas „Diotima“ iš Prancūzijos yra vienas iš penkių pasaulio kvartetų, kuriuos privalote žinoti. Taip teigia britų muzikos žurnalas „Gramophone“. Vis dėlto tai yra dar gana jaunas kolektyvas, pirmas pergales konkursuose iškovojęs 1999 ir 2000 metais. Palyginkime su legendiniu amerikiečių Kronos kvartetu, gyvuojančiu nuo 1973-ųjų, arba su elitiniu britų Arditti kvartetu, įsikūrusiu metais vėliau.
Pirmininkavimas ES prancūzams kas dieną kainavo po 1 mln. eurų
Prancūzija praėjusių metų rudenį pirmininkaudama Europos Sąjungai per dieną šiame reikalui išleisdavo po 1 mln. eurų. Dienraštis „Le Figaro“ skelbia, kad vien Viduržemio jūros valstybių susitikimas, kuriame dalyvavo ES valstybių lyderiai, kainavo 16,6 mln. eurų.
Rotacijos būdu ES valstybės narės sąjungai pirmininkauja po pusmetį.
Prancūzijoje siūlomas draudimas nuo blogo atostogų oro
Prancūzijos kelionių agentai kompensuos atostogų išlaidas, jei blogas oras sugadins poilsiaujančiųjų saulėtas atostogas.
Prancūzijos kelionių agentūros „Pierre et Vacances“ bei „FranceLoc“ suteiks galimybę poilsiautojams galimybę susigrąžinti išleistus pinigus, jei atostogų metu lijo keturias savaitės dienas.
„Aon France“ [draudimo kompanija – lrt.
„Progą patylėti“ praleido jau ir švedai
Prancūzijos prezidentas Nicolas Sarkozy atšaukė oficialų vizitą į Švediją. Anot Prancūzijos spaudos, jis taip reagavo į Turkijos narystei pritariančio Švedijos užsienio reikalų ministro žodžius.
Pasak naujienų agentūros AFP, N. Sarkozy ateinantį antradienį turėjo susitikti su Švedijos premjeru Fredriku Reinfeldtu, tačiau likus vos kelioms dienoms iki vizito jį atšaukė.
"Scanpix" nuotr.
Įtampa Korėjos pusiasalyje
Į apyvartą paleistos menkiausios smulkmenos, netgi telefono ryšys. Šiaurės Korėja vėl įjungė tiesioginę telefono liniją su Pietų Korėjos kariškiais tik pasibaigus Vašingtono ir Seulo kasmet kovą rengiamoms gynybos pratyboms, kurias Pchenjanas vadino pasiruošimu invazijai.
Prancūzijos komikas rinkimuose dalyvaus kaip antisionistų kandidatas
Prieštaringai vertinamas Prancūzijos komikas Dieudonne'as pareiškė dalyvausiantis Europos Parlamento rinkimuose kaip antisionistų kandidatas, skelbia „Le Figaro“. Prancūzijoje veikianti žydų grupė UEFJ teigia esanti šokiruota dėl tokio sprendimo. Komikas yra pagarsėjęs savo antisemetiniais pareiškimais.
Pirmieji Baracko Obamos politikos požymiai
Vasario 25-ąją pirmą kartą kreipiantis į Amerikos kongresą Jungtinių Valstijų prezidentui Barackui Obamai teko labai skrupulingai, kruopščiai apgalvoti retoriką. Tiesa, dar rinkimų kampanijos metu visi pripažino, kad dėl retorikos ponas B. Obama turi mažiausiai rūpesčių. Bet įtikinamai kalbėti yra viena, o mėginti išjudinti įstrigusią didžiausią pasaulio ekonomiką – vis dėlto visai kita.
Per metus nedarbo lygis Prancūzijoje išaugo 15 proc.
Per metus nedarbo lygis Prancūzijoje išaugo 15,4 proc., rašo dienraštis „Le Figaro“. Tai reiškia, kad iš viso Prancūzijoje šiuo metu darbo neturi 2 204 500 žmonių.
Vien per sausio mėnesį bedarbių gretos šalyje pagausėjo 90 200 žmonių. Tai reiškia, kad per sausį darbo neteko dvigubai daugiau žmonių nei per gruodį.
Z. Brzezinskis: Rusija pasipelnytų iš Vakarų karo su Iranu
Buvusio JAV prezidento Jimmy Carterio patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Zbigniewas Brzezinskis pareiškė, kad Ukrainos priartinimas prie Vakarų yra pagrindinis raktas, užtikrinantis Rusijos demokratizaciją.
Duodamas interviu prancūzų „Le Figaro“, Z. Brzezinskis pareiškė, kad Vakarai turi veikti tam, kad atnaujintų savo santykius su Rusija. Tačiau jis pridūrė, kad Gruzija ir Ukraina turi būti Vakarų dialogo su Rusija dalimi.
Klastingiausia Europos vagilė
Daugelio Europos šalių teisėsaugos organai jau ilgą laiko ieško moters, kuri įsigudrino pavogti juvelyrinių dirbinių už keletą milijonų eurų.
Kaip skelbia „Deutsche Welle“, įtariamoji į prabangias parduotuves užeina apsigobusi juoda skarele ir užsidėjusi akinius paauksuotais rėmeliais bei prisistato esanti turtinga vienos Rytų šalies pilietė. Matuodamasi kokį nors papuošalą ji nepastebimai pakeičia jį į falsifikatą ir palieka parduotuvę.
N. Sarkozy meta iššūkį B. Obamai
Prancūzijos prezidentas Nicolas Sarkozy susirūpino, kad naujasis Jungtinių Valstijų prezidentas Barackas Obama nenustumtų jo į politinės scenos pakraštį. Vien tokia mintis nepaprastai erzina superaktyvų Prancūzijos vadovą.
„Draugužis amerikonas bus Sarkozy varžovas“, taip pavadino straipsnį Prancūzijos dienraštis „Le Figaro“. „Obama prezidentas.
Patriarcho ruduo: niūrūs debesys virš Stačiatikių bažnyčios
Rusija neteko vieno ryškiausių pastarojo meto religijos, politikos ir visuomenės veikėjo, Maskvos ir visos Rusijos metropolito Aleksijaus II. 79 metų patriarchas nuėjo ilgą ir sudėtingą gyvenimo kelią, kurį temdė KGB šešėlis ir rietenos su kitomis krikščioniškomis konfesijomis, tačiau neabejotina, kad Aleksijus II iš esmės sukūrė tai, kas šiandien yra Rusijos stačiatikių bažnyčia.