laikrodžių sukimas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „laikrodžių sukimas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „laikrodžių sukimas“.
Savaitgalį įvesime žiemos laiką: ar tai gali būti paskutinis kartas, kai sukame laikrodžius?
Grupė Europos Parlamento narių ragina panaikinti laikrodžių sukinėjimą, atsižvelgiant į jo neigiamą poveikį sveikatai.
Apie tai rašo „Euro News“.
Savaitgalį įvedamas žiemos laiką
Šį savaitgalį laikrodžiai bus sukami visoje Europoje, tačiau 67 Europos Parlamento (EP) narių grupė sako, kad ši praktika turėtų būti panaikinta.
Įstatymų leidėjai išreiškė susirūpinimą dėl „pasenusio“ laikrodžių sukinėjimo poveikio miego ciklams, eismo įvykiams ir širdies priepuolių dažniui.
Už savaitės suksime laikrodžius valanda atgal: pataria tam pradėti ruoštis jau šiandien
Paskutinį spalio savaitgalį – iš šeštadienio į sekmadienį – suksime laikrodžius viena valanda atgal. Nors teigiama, kad rudenį laiko sukimas yra lengvesnis negu pavasarį, visgi žmonėms tokios pasekmės kaip sutrikęs miegas, nuovargis ir dirglumas gali justis ir savaitę, o jautresniems – netgi tris savaites. „Eurovaistinės“ vaistininkė Toma Gečienė dalijasi patarimais, kaip per ateinančią savaitę pasirengti laiko sukimui, išvengiant miego sutrikimų.
Medikai apie laikrodžių persukimą: dukart per metus keičiamas laikas kenkia sveikatai
Ūkininkė Bena laiko tris karves. Ir kasdien septintą ryto turi keltis, kad jas pamelžtų. Dieną gyvuliai praleidžia ganykloje, o 6 valandą vakaro vėl ateina melžimo laikas. Bena jau ruošiasi vakariniam melžimui ir skundžiasi, kad rytoj persukus laikrodžius kitą savaitę karves jau melš valanda vėliau, o tai joms nepatiks.
„Tuo pačiu laiku melžiasi. O valanda keičiasi, laiko skirtumas yra. Pienuko sumažėja, kol atsistato, praeina 5 dienos. Sumažėja po 1-2 litrus“, – pasakoja ūkininkė.