laikrodžiai
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „laikrodžiai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „laikrodžiai“.
Renatos Norvilės kūriniai populiarėja žaibiškai: atskleidė, kaip juos gamina
Atlikėja Renata Norvilė ne tik garsėja savo muzikiniais pasiekimais, bet taip pat stebina savo kūrybiniu talentu gaminant unikalius laikrodžius, o dabar ir padėkliukus, iš epoksidinės dervos ir medžio. Jos darbai ne tik sujungia estetiką ir funkcionalumą, bet taip pat atspindi asmeniškas istorijas bei pagarbą gamtai.
R. Norvilė atsakė, kaip gi atsirado šie kūriniai, kas juos daro išskirtiniais, ir kokią išskirtinai jautrią reikšmę jie turi jos klientams.
Įvestas žiemos laikas – medikai pasakoja apie sveikatos sutrikimus
Praėjusią savaitę atsukome laikrodžius valanda atgal – įvestas žiemos laikas. Medikai pasakoja apie dažnėjančius sveikatos sutrikimus, laiko persukimo neigiamą poveikį tiek fizinei, tiek emocinei būklei.
Tiesa, tokį pokytį dažniausiai pajunta tik jautriausieji, gyvenantys pagal griežtą rutiną, senyvo amžiaus žmonės ir vaikai.
Daugiau apie tai – TV3 Žiniose.
Nepamirškite: turite persukti savo laikrodžius, įsigalioja žiemos laikas
Sekmadienį Lietuvoje įsigaliojo žiemos laikas. Naktį iš šeštadienio į sekmadienį, laikrodžiai visoje šalyje buvo persukti 1 valanda atgal. Tai reiškia, kad šviesusis paros metas prasideda anksčiau, o vakare truks trumpiau.
Žiemos laikas galios iki paskutinio kovo sekmadienio, kai laikrodžių rodyklės pasukamos valanda pirmyn ir bus įvedamas vasaros laikas.
Lietuvoje, kaip ir visoje Europos Sąjungoje (ES), laikas keičiamas dukart per metus.
Savaitgalį įvesime žiemos laiką: ar tai gali būti paskutinis kartas, kai sukame laikrodžius?
Grupė Europos Parlamento narių ragina panaikinti laikrodžių sukinėjimą, atsižvelgiant į jo neigiamą poveikį sveikatai.
Apie tai rašo „Euro News“.
Savaitgalį įvedamas žiemos laiką
Šį savaitgalį laikrodžiai bus sukami visoje Europoje, tačiau 67 Europos Parlamento (EP) narių grupė sako, kad ši praktika turėtų būti panaikinta.
Įstatymų leidėjai išreiškė susirūpinimą dėl „pasenusio“ laikrodžių sukinėjimo poveikio miego ciklams, eismo įvykiams ir širdies priepuolių dažniui.
Pasakė, kada suksime laikrodžius – nepražiopsokite: miegosime valandą ilgiau ar trumpiau?
Šį savaitgalį Lietuvoje bus įvestas žiemos laikas – laikrodžiai bus atsukti viena valanda atgal, taip oficialiai užbaigiant vasaros laiko periodą, tad miegosime valanda ilgiau. Nors daugeliui tai atrodo kaip mažareikšmis pokytis, laiko kaitaliojimas gali turėti didelę įtaką žmogaus sveikatai. Kaip toks laiko pasikeitimas gali paveikti mūsų savijautą? Pateiksime praktinių patarimų, kaip palengvinti perėjimą iš vasaros laiko į žiemos periodą.
Šį savaitgalį nepamirškite padaryti 1 veiksmo: palies visus
Europos Parlamentas pritarė siūlymui panaikinti laiko sukiojimą, tačiau dėl to nesusitaria Europos Sąjungos šalių vyriausybės. Tad paskutinį spalio savaitgalį – naktį iš šeštadienio į sekmadienį – Lietuvoje, kaip ir daugumoje Europos šalių, ir vėl bus įvedamas žiemos laikas.
Vieną valandą atgal pasukamas laikas gali paveikti žmonių savijautą, taip pat kelti abejonę, ar kasdien naudojami išmanieji įrenginiai rodo tikslų laiką.
Pasakė, kada suksime laikrodžius: nepražiopsokite
Artėja data, kai persuksime laikrodžių rodykles iš vasaros į žiemos laiką, o tai reiškia, kad laikrodžių rodyklės bus persuktos viena valanda atgal.
Laiko keitimas įvyks paskutinį spalio sekmadienį, būtent spalio 27 d. rytą, kai laikrodžių rodyklės suksis 4 val. ryto. Tuo metu turėsime juos pasukti viena valanda atgal – iki 3:00 val. ryto.
Kaip buvo nustatytas laiko keitimas
Vasaros laikas – tai sistema, kuria siekiama kuo geriau išnaudoti šviesų paros metą ir taupyti energiją.
Pristatė naujovę dėl atsiskaitymų: galės išbandyti šių laikrodžių turėtojai
Nuo šiol visi „Apple Watch“ turėtojai Baltijos šalyse gali naudotis „Smart-ID“ programėle savo išmaniuosiuose laikrodžiuose, skelbiama pranešime žiniasklaidai.
Anot el. atpažinties paslaugas teikiančios bendrovės „SK ID Solutions“ atstovų, šiuo žingsniu siekiama, kad elektroninis pasirašymas ir autentifikavimas būtų dar patogesni. Net 75,5 proc. „Smart-ID“ naudotojų Lietuvoje išreiškė norą naudotis programėle savo išmaniajame laikrodyje, rodo naujausi bendrovės vidiniai duomenys.
Perspėja lietuvius dėl laikrodžių sukimo – štai, kaip tai paveikia mūsų sveikatą
Sekmadienį Lietuvoje įsigaliojo vasaros laikas ir laikrodžius pasukome valandą į priekį. Ne vienas jau pajuto valandos skirtumą, o ekspertai sako, kad būtent ši viena valanda gali sukelti rimtų sveikatos sutrikimų.
Laiko keitimo metu žmogaus miegas gali sutrikti, taip pat paūmėja ir lėtinės ligos. Psichologas Edvardas Šidlauskas sako, kad daugelyje valstybių yra paliktas žiemos laikas, mat, tyrėjai įrodė, kad šitaip kaitalioti laiką nėra gerai.
Lietuvoje įvedamas vasaros laikas
Naktį iš šeštadienio į sekmadienį Lietuvoje bus įvestas vasaros laikas, laikrodžių rodyklės bus pasuktos viena valanda į priekį.
Lietuvoje vasaros laikas įvedamas paskutinį kovo mėnesio sekmadienį – 3 valandą ryto laikrodžio rodykles persukant valandą į priekį, o žiemos – paskutinį spalio sekmadienį, 4 val. ryto persukant rodykles valanda atgal.
Vasaros laikas galios septynis mėnesius – iki spalio pabaigos.
REKLAMA
REKLAMA
Svarbu nepamiršti: netrukus persuksime laikrodžius
Spalio 31 dieną Lietuvoje atšaukiamas vasaros laikas. Jis atšaukiamas kasmet spalio paskutinį sekmadienį 4 valandą nakties, pasukant laikrodžio rodyklę viena valanda atgal. Žiemos laikas galioja iki paskutinio kovo sekmadienio.
Žiemos ir vasaros laikas įvedamas, siekiant geriau išnaudoti šviesųjį paros metą, tačiau kritikai teigia, kad laiko kaitaliojimas gali kenkti sveikatai.
Laikas Lietuvoje, kaip ir visose ES valstybėse narėse, keičiamas dukart per metus.
Išmanusis laikrodis šiandien – geriausias būdas užtikrinti darbo ir asmeninio gyvenimo pusiausvyrą
Bandydami prisitaikyti prie nuolat spartėjančio gyvenimo tempo intuityviai keliame sau vis ambicingesnius tikslus. Todėl kartais pamirštame, kaip svarbu išlaikyti pusiausvyrą tarp darbo ir asmeninio gyvenimo. Idealu, kai kiekvieną dieną kažko pasiekiame ir tuo mėgaujamės. Todėl kokybiškas darbo ir asmeninio gyvenimo balanso apibrėžimas yra toks, kai galime džiaugtis emociniu ir fiziniu komfortu svarbiausiose mūsų gyvenimo srityse – darbe ir už jo ribų.
Kas bendro tarp reaktyvinio lėktuvo ir išmaniojo laikrodžio?
Kartais net nesusimąstome, kaip tarpusavyje susiję net labai skirtingi mus supantys daiktai. Pavyzdžiui, išmanusis laikrodis, kuris telpa delne, ir didelis reaktyvinis lėktuvas, kuriam reikia atskiro angaro. Kas tarp jų gali būti bendro? Atsakymas gali būti kiek netikėtas: tiek vienas, tiek kitas yra pagaminti naudojant titaną, kuris laikomas stipriausiu metalu Žemėje.
Naktį suksime laikrodžius: medikai ir veterinarai ragina to atsisakyti
Sekmadienį Lietuvą pereina į vasaros laiką. Laikrodžių rodykles reikės pasukti viena valanda į priekį. Tautiečiai, medikai ir net veterinarijos gydytojai ragina tokio proceso atsisakyti, tačiau kada tai įvyks – neaišku, nes Europos Sąjungos šalys kol kas bendro sutarimo šiuo klausimu nepriėjo.
Kolekcionieriaus laukia nelengva užduotis: reiks suspėti persukti šimtus laikrodžių
Šį sekmadienį įvedamas vasaros laikas – tikras iššūkis vienam laikrodžių kolekcionieriui iš Vokietijos. Iki sekmadienio trečios valandos ryto, jam reikia spėti persukti šimtų laikrodžių rodykles, o tai ne taip lengva kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio.
Wernerio Stechbartho kolekcijoje simboliškai – 365 laikrodžiai. Vyras juos kolekcionuoja nuo vaikystės, o 20-tie kvadratinių metrų namuose vietos beveik nelikus, kolekciją nauju laikrodžiu papildo tik kartą per metus.
Lietuvoje sekmadienį bus įvestas vasaros laikas
Sekmadienį Lietuvoje bus įvestas vasaros laikas, laikrodžiai valanda į priekį bus persukami 3 valandą nakties.
Vasaros laikas galios septynis mėnesius – iki spalio pabaigos.
Lietuvos valdžios atstovai jau pernai tikėjosi, kad tai vieni paskutinių laiko keitimo kartų, tačiau įtikinti partnerių Europoje atsisakyti laiko sukiojimo kol kas nepavyksta.
Idėją atsisakyti laikrodžių sukiojimo dukart per metus remia ir Europos Komisija, ir Europos Parlamentas.
Nepamirškite pasukti laikrodžių: sekmadienį miegosime valanda ilgiau
Jau šį sekmadienį vėl suksime laikrodžius. Šįkart viena valanda atgal, todėl sekmadienį miegosime truputį ilgiau. Naktį iš šeštadienio į sekmadienį įvedamas žiemos laikas.
Kaip ir kiekvieną paskutinį spalio savaitgalį, taip ir šį sekmadienį, suksime laikrodžius. Laikrodžius naktį iš šeštadienio į sekmadienį reikės pasukti viena valanda atgal, todėl sekmadienio ryte lovose vartytis galėsime ilgiau. Tiesa, nuo šiol vakarai darysis tamsesni.
Vilkaviškietis sklype rado lobį – dabar jį galima pamatyti muziejuje
Be laikrodžio šiuolaikinis žmogus neįsivaizduoja savo gyvenimo, o kažkada tai buvo didelė prabanga. Štai Vilkaviškio muziejus surinko senų laikrodžių kolekciją. Kai kuriems – daugiau nei šimtas metų. Bene labiausiai muziejus didžiuojasi tarpukario šveicariškais laikrodžiais, kuriuos užkastus savo sklype atsitiktinai rado vienas vilkaviškietis.
Vilkaviškio krašto muziejaus vitrinose – gausybė įvairių laikrodžių.
Suksime laikrodžius ir vėl: to pabaigos – nė nematyti
Jau šį savaitgalį ir vėl turėsime pratintis prie kitokio laiko. Teks sukti laikrodžio rodyklę atgal. Ankščiau sulauksime tamsesnių vakarų. Ir nors apie laiko sukinėjimą du kartus per metus jau seniai diskutuoja visa Europa, o Europos Komisija jau prieš metus pritarė atsisakyti laikrodžio sukiojimo, laikrodžių sukimui tai pirmyn tai atgal pabaigos dar nematyti.
ES klausia piliečių, ar jie nori atsisakyti laikrodžių sukinėjimo
Europos Komisija penktadienį pradėjo Bendrijos piliečių apklausą, siekdama išsiaiškinti jų nuomonę apie laikrodžių sukinėjimą dukart per metus. EK apklausoje, kuri tęsis iki rugpjūčio 16-osios, žmonės klausiami, ar jie norėtų palikti dabartinę praktiką, kai laikas keičiamas į vasaros ir žiemos laiką, ar pageidautų tokios tvarkos atsisakyti. Taip pat norima išsiaiškinti, kuris laikas – vasaros, kai laikrodžiai pasukami valanda į priekį, ar žiemos – Europos Sąjungos piliečiams priimtinesnis.
Rusas pasidalino neįtikėtina ir iš koto verčiančia istorija apie Gintarą Einikį
Legendinis Rusijos krepšininkas Igoris Kudelinas pasidalino neįtikėtina istorija apie lietuvvį Gintarą Einikį. Bendraudamas su sport-express.ru puslapiu jis davė išsamų interviu, kuriame buvo paklaustas apie žaidėją, kuris daug geria, bet niekada nenusigeria. „Einikis! Antro tokio nepažįstu. Nuo jo anekdotų, pasakojamų su pribaltišku akcentu mes visi juokdavomės“, – prisiminė jis.
Lietuvoje įvedamas vasaros laikas
Sekmadienį Lietuvoje bus įvestas vasaros laikas, laikrodžiai valanda į priekį bus persukami 3 valandą nakties. Vasaros laikas galios septynis mėnesius – iki spalio pabaigos. Žiemos ir vasaros laikas įvedamas, siekiant geriau išnaudoti šviesųjį paros metą, tačiau kritikai teigia, kad laiko kaitaliojimas gali kenkti sveikatai. Laikas Lietuvoje, kaip ir visose ES valstybėse narėse, vykdant ES direktyvą dėl vasaros keičiamas dukart per metus. Direktyvos galiojimas yra neribotas.
Pasaulyje žinoma lietuvių įmonė nuvylė tūkstančius: internete – virtinė perspėjimų
Ar jus sugundytų įmonė, parduodanti „itališko dizaino ir šveicariškų technologijų“ laikrodį už viso labo porą šimtų eurų? Akivaizdu ir deja, šiuo pasiūlymu susigundė tūkstančiai.
Pareigūnų akį patraukė šie laikrodžiai: pasitikrinkite, ar jus neapgavo su klastotėmis
Į Lietuvos muitinės darbuotojų rankas dažnai pakliūna nelegalūs kroviniai. Vienus jų žmonės bando slėpti ar maskuoti, kitus drąsiai veža tikėdamiesi neįkliūti. Apie naujausią sulaikytą krovinį muitinės atstovai pranešė savo socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje.
„Savaitgalį krovinius tikrinantys muitininkai sulaikė laikrodžių siuntą, iš viso – net 13 tūkst. vienetų.
Mados vėjams neabejingi garsūs svečiai domėjosi laikrodžių kolekcija
Kaip ir kiekvieną ketvirtadienį, taip ir šiandien, sostinėje dūzgia vienas už kitą prašmatnesni renginiai. Vienas iš jų – „Daniel Wellington“ laikrodžių kolekcijos pristatymas. Mados sekėjų pamėgto prekės ženklo naujausioje kolekcijoje dominuoja juoda spalva, todėl renginio organizatoriai kvietimuose pabrėžė aprangos kodą. Susirinkę svečiai turėjo pasipuošti juodos ir baltos spalvos drabužių deriniais. Butike „Mados prieskoniai“ susirinko visas būrys garsenybių.
Vagys nusiaubė nusižiūrėtą namą: jau žinojo, ką imti?
Kaune iš namo pavogti laikrodžiai, pistoletas ir 30 tūkst. eurų. Kaip pranešė policija, sekmadienį apie 17 val. pastebėta, kad Dzūkų gatvėje apvogtas 52 metų vyro namas. Išdaužus terasos durų stiklą, pavogti moteriškas auksinis laikrodis ir seifas, kuriame buvo pistoletas „Beretta 84F“, dėtuvė su 13 šovinių, du auksiniai laikrodžiai su briliantais bei apie 30 000 eurų.
Artimiausiu metu laikrodžių sukioti nebereikės?
Daugelis iš mūsų savaitgalį sukdami laikrodžius, o šį rytą keldamiesi greičiausiai keiksnojame valdžią už tai, kad spalį ir kovą sujaukiama įprasta mūsų dienotvarkė. Tačiau ar galima tikėtis, kad artimiausiu metu laikrodžių sukioti nebereikės? Rinkimus laimėję valstiečiai ir žada kreiptis į Europos Komisiją, kad laiko kaitalioti nebereikėtų. Tačiau atrodo, kad šaukštai jau po pietų. Ekspertai skaičiuoja, kad likti prie žiemos laiko – irgi blogas sprendimas.
Svarbu: sekmadienį suksime laikrodžius
Sekmadienį Lietuvoje atšaukiamas vasaros laikas. Jis atšaukiamas kasmet spalio paskutinį sekmadienį 4 valandą nakties, pasukant laikrodžio rodyklę viena valanda atgal. Žiemos laikas galioja iki paskutinio kovo sekmadienio. Žiemos ir vasaros laikas įvedamas, siekiant geriau išnaudoti šviesųjį paros metą, tačiau kritikai teigia, kad laiko kaitaliojimas gali kenkti sveikatai.
Ar išmanieji laikrodžiai kelia grėsmę jų pirmtakams?
Išmanieji laikrodžiai pamažu tampa plintančia mada pasaulyje. Mūsų dienomis toks laikrodis gali būti ir aksesuaras, kuris atkreipia aplinkinių dėmesį, ir technologinis prietaisas, kuris pagerina žmonių gyvenimą.
Žalgiriečiai pirmieji pasimatavo jubiliejui sukurtą „Žalgirio“ laikrodį
Kauno „Žalgiriui“ sutinkant jubiliejinį sezoną, pristatomas ypatingas komandos gerbėjų aksesuaras – „Žalgirio“ laikrodis. Ypatingai riboto tiražo gaminys specialiu klubo užsakymu sukomplektuotas Lietuvoje. Aukštos klasės vyriška stiliaus detalė jau papuošė ir žalgiriečių riešus, praneša zalgiris.lt. „Esu didelis laikrodžių mėgėjas, todėl nutariau tikrai nepraleisti progos ir įsigyti šį, galima sakyti, vienetinį „Žalgirio“ atributą“, - matuodamasis laikrodį sakė Darius Songaila.
Išmaniųjų laikrodžių revoliucijos nesulauksime
Karolis Birgilas Mirtingieji prieš Naujuosius metus pasižada, kad ateinančiais pradės sportuoti arba gal net mes rūkyti. Ko gero, didžiosios technologijų kompanijos pasižadėjo 2014-aisiais pradėti prekiauti išmaniaisiais laikrodžiais. Vasarį ima tuštėti sporto klubai. Ar taip atsitiks ir antruoju atveju? Atidesni gali paprieštarauti, nes pernai rinkoje pasirodė „Pebble“, „Samsung Galaxy Gear“ ir „Sony“ išmanieji laikrodžiai.
Ką reiškia laikrodžių pavadinimai?
1541 metais pačios griežčiausios protestantizmo atmainos – kalvinizmo įkūrėjas Žanas Kalvinas savo pasekėjams, t.y., visiems Šveicarijos miesto Ženevos gyventojams uždraudė nešioti brangenybes. Būtent nuo tada laikrodžiai ir tapo tikros prabangos ženklu – nes juos Kalvinas tiesiog užmiršo įtraukti į draudžiamų aksesuarų sąrašą… Galbūt todėl Šveicarija ir yra neatsiejama nuo laikrodžių. Belieka tik išsiaškinti, ką reiškia jų pavadinimai.
Honkonge žaibiškai pavogta šimtai brangių laikrodžių
Kaukėti plėšikai penktadienį paryčiais per kelias minutes pavogė apie 240 prabangių laikrodžių, vertų, kaip pranešama, 1,29 mln. JAV dolerių (3,34 mln. litų), pranešė policija. Trys kaukėti ir kepurėti įsilaužėliai kūju išdaužė stiklines pirmame aukšte įsikūrusios parduotuvės duris apie 6 val. 30 min. vietos (1 val. 30 min. Lietuvos) laiku. Šiame 7 mln.
„Dell“ žvalgosi į dėvimus išmaniuosius įrenginius
Mažėjanti kompiuterių rinka verčia bendrovę „Dell“ apsvarstyti galimybę žengti į dėvimų mobiliųjų įrenginių nišą, rašo „The Guardian“. Panašu, kad dėvimi įrenginiai tapo paskutiniu mados klyksmu technologijų pasaulyje. Tūkstančiai žmonių bando „Google“ išmaniuosius akinius. JAV bendrovė „Pebble“ pardavė virš 85 tūkst. išmaniųjų laikrodžių.
„Qualcomm“ ketina įsitraukti į išmaniųjų laikrodžių kūrimo procesą
Kompiuterių rinkos ekspertams ir žinovams visa ta isterija su nešiojamais ant riešo kompiuteriais atrodo lyg kuriama dirbtinai. Pradėkime nuo to, jog daugelis tokio tipo įrenginių paprastai tampa tik primityvūs išmaniųjų telefonų asistentai, savarankiškai galintys dirbti tik kaip elektroniniai laikrodžiai. Juo labiau, kad jų baterijų darbo laiko yra labai ribotas.
Senas, retas ir žvėriškai brangus
Didžiausios investicinės grąžos per pastaruosius dešimt metų sulaukė žmonės, kurie savo pinigus išmainė į auksą, tačiau nuo jų ne itin teatsiliko ir klasikinių automobilių kolekcininkai. Vos per dešimtmetį kai kurių automobilių modelių vertė išaugo 400 proc., rašo „The Daily Mail“. Tuo tarpu aukso vertė per tą patį laikotarpį pakilo 434 proc.
Kiek gali tekti vienam žmogui: ugnies išbandymas, alkoholizmo liūnas ir vienatvė
Žurnalo „Moters savaitė“ konkurso nugalėtojos Rimos Vaniarchinos gyvenimo istorija, parašyta jos pačios. Perėjusi ugnį Liepsna supleškino puoselėtus planus, bet nesunaikino tikėjimo savimi. Nebijau, kad mane, pasakojančią savo istoriją, kas nors atpažins, neketinu slėptis, tai mano maža išpažintis. Didžiausių mano nelaimių priežastimi tapo ugnis. Nelaimės pasekmės išmokė jautriai išgyventi laimės akimirkas ir mėgautis gyvenimu.
Didžiausia pasaulyje laikrodžių gamintoja nupirko „Marso“ deimantų pjaustytojus
Didžiausia pasaulyje laikrodžių gamintoja Šveicarijos "Swatch Group" įsigis 100 proc. JAV įmonės "HW Holdings" akcijų. Pastarajai, savo ruožtu, priklauso juvelyrinių dirbinių įmonė "Harry Winston". Tai nurodyta oficialiame "Swatch" pranešime spaudai. Bendra sandorio suma sudarys 1 mlrd. JAV dolerių. Į ją įeina ir "Harry Winston" 250 mln. JAV dolerių skola.
Šveicariškų laikrodžių populiarumo krizė nesumažino
Po nuosmukio rugsėjį Šveicarijos laikrodžių eksportas spalį sustiprėjo. Tai reiškia, kad, net sulėtėjus pasaulinės ekonomikos augimui, prabangos prekių sektorius išlieka atsparus, informuoja "Dow Jones". Remiantis naujausiais duomenimis, laikrodžių eksportas spalį išaugo 13,2 proc., iki 2,12 mlrd. Šveicarijos frankų (2,25 mlrd. JAV dolerių). Analitikai spalį prognozavo nuosmukį. Rugsėjį laikrodžių eksportas sumažėjo 2,7 proc. - pirmą kartą nuo 2009 metų gruodžio.
Ar paroje – vis dar 24 valandos?
Ar pastaruoju metu jums atrodo, kad laikas staiga ėmė tekėti greičiau? Atrodytų, atsikėlėte gana anksti, turėtumėte viską suspėti, bet dienai baigiantis suprantate, kad padarėte tik menkutę dalį to, ką ketinote. Net kruopščiai susiplanavus dienotvarkę ir vadovaujantis efektyviausiais laiko planavimo principais, laukiamas rezultatas – šnipštas.
„Kuklus“ V. Putino gyvenimas: rūmai, jachtos, lėktuvai ir prabangūs laikrodžiai
Vladimiras Putinas „praranda populiarumą“ ir „maniakiškai kabinasi į valdžią“. „Viena iš pagrindinių to priežasčių“ yra „turtų ir prabangos atmosfera, prie kurios jis priprato ir kategoriškai nenori atsisakyti“. Tokiu būdu Rusijos prezidentas apgaudinėja savo rinkėjus, oficialiai deklaruodamas tik 4 milijonų rublių (kiek daugiau nei 300 tūkstančių litų) metines pajamas, nes „jo praktikuojamą gyvenimo būdą galima palyginti su Persijos įlankos šalių monarchų ir oligarchų gyvenimu“, rašoma Newsru.
„Aprangos“ grupė atidaro pirmąją „Burberry“ parduotuvę Baltijos šalyse
Rugpjūčio 17 d. drabužių mažmeninės prekybos rinkos lyderė Lietuvoje ir Baltijos šalyse „Aprangos„ grupė pagal franšizės sutartį su „Burberry“ atidaro 230 kv.m. šio prekės ženklo parduotuvę Estijos sostinėje Taline. Tai pirmoji „Burberry„ parduotuvė Baltijos šalyse. „Burberry“ ir „Aprangos„ grupė numato atidaryti dar dvi „Burberry“ parduotuves Baltijos šalyse.
Laikrodžius „Vostok“ kuria ir gamina lietuviai
„Vostok Europe“ – Vilniaus pramoniniame rajone įsikūrusi nedidelė laikrodžių gamintoja, beveik nežinoma Lietuvoje, tačiau sugebanti kasmet visame pasaulyje parduoti 15–20 tūkst. laikrodžių, kainuojančių apie 1000 litų.
Vilniuje jau dešimtmetį gaminami laikrodžiai turi garsios Rusijos laikrodžių gamyklos „Vostok“ vardą. „Vostok Europe“ yra bendra šio gamintojo ir Lietuvos koncerno „Koliz“ įmonė.
„Lietuvoje mes net nelabai reklamuojamės.
Mėnulis parą Žemėje prailgino 1 sekunde
Dėl lėtėjančio Žemės sukimosi aplink savo ašį vakar vidurnaktį paros trukmė mūsų planetoje buvo oficialiai prailginta 1 sekunde. Paskutinį kartą papildoma sekundė mokslininkų buvo pridėta 2008 m. naujametinę naktį.
Etaloninis JAV karinio jūrų laivyno observatorijos laikrodis liepos 1 d. vidurnaktį GMT laiku buvo pervestas per 1 papildomą sekunde, kad kompensuotų dėl lėtėjančio Žemės sukimosi aplink savo ašį susidariusią paros trukmės matavimo paklaidą, pranešė „Space.
Laikrodžiai šeštadienį turi būti persukti sekunde atgal
Kad ir kaip keistai tai galėtų nuskambėti, tačiau šį šeštadienį, birželio 30 dieną, laikrodžius reikėtų persukti viena sekunde atgal. Tokiu būdu paskutinės šių metų birželio dienos paskutinė minutė bus kiek ilgesnė, nei įprasta. Pasak „The Daily Telegraph“, apie laikrodžio persukimo būtinybę kalba mokslininkai. Jie teigia, kad tai padės geriau prisitaikyti prie Žemės sukimosi. Ir tai yra daroma jau nebe pirmą kartą. Pasak mokslininkų, mūsų planeta anaiptol nėra labai tiksliai besisukanti.
Laikrodininkus įrašysime į Raudonąją knygą?
Daugiau kaip keturiasdešimt metų laikrodžių taisykloje dirbanti ukmergiškė Aldona Šatienė šios profesijos likimą prognozuoja liūdnai. Laikrodininkai jaučiasi tarsi paskutiniai mohikanai, kurių nepakeis jaunoji pamaina. Šios profesijos atstovų nerengia nė viena mokymo įstaiga.
J. Janulytės „Smėlio laikrodžiai“ skambės Madrido festivalyje
Ispanijos sostinėje sekmadienį bus atliekamas didelės tarptautinės sėkmės sulaukęs lietuvių kompozitorės Justės Janulytės muzikos ir vaizdo spektaklis „Smėlio laikrodžiai“. Šį įspūdingą kūrinį į savo programą įtraukė vienas didžiausių ir reikšmingiausių Ispanijos festivalių - Madride rengiamas „Musicadhoy“.
Tarptautinėje arenoje sparčiai garsėjančios kompozitorės J. Janulytės „Smėlio laikrodžiai“ po premjeros aktualios muzikos festivalyje „Gaida“ 2010 m. apkeliavo šešis garsiausius Europos šiu...
Artėjančiam Europos futbolo čempionatui pagaminti „karališki laikrodžiai“
Ukrainos sostinėje Kijeve pristatyti du specialiai Europos futbolo čempionatui pagaminti rankiniai laikrodžių „King Power UEFA EURO 2012“ modeliai. Rankinius laikrodžius Lenkijai ir Ukrainai pagamino šveicarų „Hublot“ kompanija.
Laikrodis specialiai skirtas tik futbolo rungtynėms. „King Power“ valanda susideda ne iš šešiasdešimties, o iš keturiasdešimt penkių minučių. Titaninis laikrodžio korpusas papuoštas turnyro šeimininkių vėliavomis.
Laikrodžių persukimas vėl kaitins aistras
Kitas savaitgalis bus viena valanda trumpesnis – Lietuvoje įvedamas vasaros laikas, kuris bus atšauktas tik spalio pabaigoje. Šis veiksmas gali sukelti dar vieną diskusijų bangą, ar verta kasmet du kartus keisti laiką.
Galios daugiau kaip pusmetį
Kovo 25-ąją, sekmadienį, 3 val. nakties laikrodžių rodyklės Lietuvoje, kaip ir visoje ES, bus pasuktos viena valanda į priekį.
Vasaros laikas įvedamas kasmet paskutinį kovo sekmadienį.
Kitą savaitgalį suksime laikrodžius
Kitas savaitgalis bus viena valanda trumpesnis – Lietuvoje įvedamas vasaros laikas, kuris bus atšauktas tik spalio pabaigoje, rašo „Kauno diena“.
Šis veiksmas gali sukelti dar vieną diskusijų bangą, ar verta kasmet du kartus keisti laiką.
Pernai Lietuvoje įvedus vasaros laiką visuomenėje vėl kilo diskusijų dėl laikrodžių sukinėjimo tikslingumo. Į jas įsikišo netgi Seimas.
Lietuva tapo vienintelė, kurioje dėl sezoninio laiko priimti net aukščiausių valstybinių institucijų teisės aktai.