lagarde

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „lagarde“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „lagarde“.

ECB darbuotojai nepatenkinti Lagarde vadovavimu, rodo profsąjungos surengta apklausa

Europos Centrinio Banko prezidentės Christine Lagarde darbą kritikuoja banko profesinė sąjunga – Tarptautinė ir Europos viešųjų paslaugų organizacija (IPSO). Apklausa, atlikta įpusėjus jos aštuonerių metų kadencijai, parodė, kad nedidelė dauguma darbuotojų jos vadovavimą įvertino kaip „prastą“ arba „labai prastą“, o beveik trys ketvirtadaliai išreiškė nepasitenkinimą jos vadovavimo stiliumi ir įvertino jį kaip „autokratinį“. Apklausoje, kurioje dalyvavo 1 159 žmonės, taip pat buvo atskleistas ...
2024-01-24

Lagarde slopina viltis dėl ankstyvo palūkanų normų mažinimo, vadina Trumpą grėsme

Europos centrinio banko (ECB) vadovė Christine Lagarde nuslopino investuotojų viltis dėl ankstyvo palūkanų apkarpymo, pareikšdama, kad normos bus sumažintos tik tada, jei ECB bus įsitikinęs, jog infliacija pasieks 2 proc. tikslą, ir taip pat prakalbo apie artėjančius JAV prezidento rinkimus. Ketvirtadienio vakarą kalbėdama Prancūzijos televizijos stoties „France 2“ eteryje, Ch. Lagarde neįvardijo konkrečios datos, tačiau nurodė, kad „jei pasieksime 2 proc.
2024-01-12

Lagarde kartoja: ECB gali vėl imtis veiksmų dėl infliacijos

Europos Centrinio Banko vadovė Christine Lagarde, pasisakydama antradienį Vokietijos sostinėje vykusiame renginyje, pabrėžė, jog „skelbti pergalę“ prieš infliaciją dar ne laikas, ir įspėjo, kad prireikus euro zonos pinigų politikos formuotojai gali vėl imtis atitinkamų veiksmų. Per pastarąjį ECB tarybos posėdį spalio pabaigoje nuspręsta skelbti pertrauką agresyviausiame nuo euro įvedimo pinigų politikos griežtinimo cikle, per kurį bazinės palūkanos buvo keliamos 10 kartų iš eilės.
2023-11-22

ECB vadovė: bazinės palūkanos gali būti pradėtos mažinti vėliau nei po „poros ketvirčių“

Europos Centrinis Bankas (ECB) gali pradėti mažinti bazines palūkanas vėliau nei po „poros ketvirčių“, penktadienį per „Financial Times“ organizuotą renginį pareiškė reguliavimo institucijos vadovė Christine Lagarde. Ji įspėjo, kad spartus pastaruoju metu infliacijos euro zonoje lėtėjimas neturėtų būti laikomas savaime suprantamu reiškiniu, o jos atsigavimas neatmestinas. Ch. Lagarde pabrėžė, jog metų infliacija euro zonoje smuks iki 2 proc.
2023-11-10

Lagarde: ECB vargu ar galės artimiausiu metu pasakyti, ar palūkanų normos pasiekė piką

Europos Centrinio Banko (ECB) vadovė Christine Lagarde antradienį pareiškė, kad pinigų politikos formuotojai, kovojantys su nuolat didele infliacija, vargu ar galės artimiausiu metu pasakyti, kad palūkanų normos jau pasiekė aukščiausią lygį, ir pridūrė, kad liepos mėnesį palūkanų normos bus dar padidintos.
2023-06-27

Lagarde: ECB didins palūkanų normas, „bet ne taip sparčiai“

Euro zonoje metų infliacija vis dar yra „per didelė“, o Europos Centrinis Bankas (ECB) toliau didins palūkanų normas, bet nuosaikesniu tempu, ketvirtadienį pareiškė banko vadovė Christine Lagarde. „Mes šiek tiek artėjame prie savo kreiserinio aukščio, tačiau dar nesame ten, o tai reiškia, kad turime toliau kopti, bet ne taip greitai“, – sakė Ch. Lagarde per bankininkų konferenciją Hanoveryje, Vokietijoje. Euro zonoje metų infliacija gegužę sumenko iki 6,1 proc.
2023-06-02

Lagarde įspėjo, jog įtampa finansų sektoriuje gali turėti neigiamos įtakos euro zonai

Pastarojo meto finansų rinkų neramumai gali padidinti „neigiamas rizikas“ euro zonai, trečiadienį perspėjo Europos Centrinio Banko (ECB) vadovė Christine Lagarde, o pinigų politikos formuotojai tebėra susitelkę į dešimtmečių aukštumas pasiekusios infliacijos sutramdymą.
2023-03-22

Lagarde: Euro zonos ūkio perspektyvas artimiausiu metu temdys smukimo rizika

Euro zonos ekonomikos perspektyvas artimiausiu laikotarpiu temdys smukimo rizika, ketvirtadienį pareiškė Europos Centrinio Banko (ECB) vadovė Christine Lagarde, prie „reikšmingų“ rizikos veiksnių priskyrusi karą Ukrainoje.
2022-12-15

Lagarde: ECB „nedvejodamas“ naudos naują priemonę įtampai obligacijų rinkoje mažinti

Rinkose tvyrant nerimui dėl Italijos skolų, Europos Centrinis Bankas (ECB) prireikus „nedvejodamas“ panaudos kovai su krize skirtą naują obligacijų pirkimo priemonę, kuria bus siekiama mažinti euro zonos valstybių narių skolinimosi kainų skirtumus, ketvirtadienį pareiškė euro zonos centrinio banko vadovė Christine Lagarde. ECB „nenorėtų jos naudoti.
2022-07-21

 Lagarde: kova su infliacija – tai menas, ne mokslas

Europos Centrinio Banko (ECB) prezidentė Christine Lagarde trečiadienį pareiškė, kad rasti tinkamą pinigų politikos atsaką į sparčiai augančią infliaciją – tai „menas“. „Tai nėra mokslas“, – teigė Ch. Lagarde per metinę ECB organizuotą centrinių bankų atstovų konferenciją Portugalijoje. „Tai, ką mes darome, apima meno elementą“, – pridūrė ji. ECB liepą planuoja pirmą kartą per daugiau nei dešimtmetį padidinti palūkanų normas euro zonoje augančios infliacijos fone.
2022-06-30
REKLAMA
REKLAMA

Lagarde: ECB palūkanų normas galėtų padidinti jau liepą

Euro zonoje sparčiai kylant infliacijai, Europos Centrinis Bankas (ECB) savo palūkanų normas, kurios šiuo metu yra istoriškai mažos, galėtų padidinti jau liepą, trečiadienį davė suprasti euro zonos centrinio banko vadovė Christine Lagarde. ECB obligacijų pirkimą turėtų užbaigti „trečiojo ketvirčio pradžioje“, pareiškė ji, sakydama kalbą Liublianoje. Po to, praėjus „vos kelioms savaitėms“, euro zonos centrinis bankas galėtų padidinti palūkanų normas, pridūrė ji.
2022-05-11

Įvertino didžiausią grėsmę pasauliui: tai gali būti pražūtinga!

Pasaulis „pateks į didelę bėdą“, jeigu nespręs klimato kaitos ir nelygybės problemų, įspėjo Tarptautinio valiutos fondo (TVF) vadovė Christine Lagarde. „Jeigu nespręsime šių klausimų ...“, po 50 metų „mūsų lauks tamsi ateitis“, pareiškė ji Saudo Arabijos sostinėje surengtoje ekonominėje konferencijoje. 2015 metais maždaug 195 valstybės pasirašė Paryžiaus klimato kaitos susitarimą, kuriame buvo nustatyti išmetamo šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekio mažinimo tikslai.
2017-10-25

ECB valdybos narys: tai ne euro, o verslo krizė

Teiginys, kad euro krizė egzistuoja euro zonos šalyse, sudaro įspūdį, kad visų finansinių problemų kaltininkas Europoje – vieninga žemyno valiuta. Tačiau lyginant, pavyzdžiui, Ispaniją ir Jungtinę Karalystę, kuri gali džiaugtis nepriklausoma monetarine politika, matome, kad nuo 2009 metų privataus sektoriaus kreditavimas JK krito 6 proc., tuo tarpu Ispanijoje – 9 proc.
2013-07-18

C. Lagarde: Lietuva neturėtų bijoti euro zonos

Į Vilnių trečiadienį atvykstanti TVF vadovė Christine Lagarde Lietuvai siūlo nebijoti euro zonos. "Dabartiniai sunkumai euro zonoje neturėtų užgožti ilgalaikės naudos, kurią Lietuva gautų dėl glaudesnės ekonominės integracijos. (...) Esu tikra, kad narystė euro zonoje nauda gerokai viršija riziką. Tuo pat metu Europoje iš šiuo metu pirmininkaujančios Lietuvos laukiama pozityvaus indėlio, rodant europinį ryžtą", - interviu "Verslo žinioms" sakė Ch.Lagarde.
Aktualijos 2013-07-17

Kanada siūlo duoti laiko Graikijai ir Ispanijai

Kanados finansų ministras Jimas Flaherty pritaria Tarptautinio valiutos fondo (TVF) vadovės Christine Lagarde siūlymui suteikti skolų slegiamoms Graikijai ir Ispanijai daugiau laiko sumažinti savo biudžetų deficitus. „Manau, kad šį siūlymą tikrai verta apsvarstyti. Problema yra ta, kad Europos ekonomika skendi recesijoje, ir yra interesas, kad euro zonos ekonomika augtų. Nedarbas tapo gana didele problema, ypač Graikijoje“, - žurnalistams sakė J. Flaherty.
2012-10-12

Kapitalizmas artėja prie visuotinės krizės?

Pasaulio ekonomika demonstruoja tendencijas, būdingas Didžiajai 1920–1930 metų depresijai. Kaip rašo „The Financial Times“, apie tai pareiškė Tarptautinio valiutos fondo (TVF) vadovė Christine Lagarde, kalbėdama JAV Valstybės departamente. Pasak jos, prie tokių tendencijų galima priskirti ekonominę izoliaciją, didėjantį kai kurių šalių protekcionizmą, taip pat toliau mažėjančias gamybos apimtis.
2011-12-16

G. Nausėda: pavasarinis optimizmas blėsta

Besotė Graikija jau stovi ant liepto galo, o su jos bankrotu į pasaulį grįš niūrios 2008-ųjų krizės grimasos. Dėl galimo Graikijos bankroto stresuojančios finansų rinkos pridarys bėdų ir Lietuvai, interviu ,,Ekonomika.lt” teigė SEB banko prezidento patarėjas ekonomistas Gitanas Nausėda. Pasak jo, tai veda į panašią situaciją kaip 2008 metais.
2011-09-19
Į viršų