laboratorija
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „laboratorija“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „laboratorija“.
Leis tirti itin pavojingus infekcijų sukėlėjus: Vilniuje atidaromame centre – pirmoji tokia laboratorija
Spalio 3 d., ketvirtadienį, Santaros slėnyje atidaromas Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto (VU MF) Medicinos mokslo centras.
Naujajame VU MF Medicinos mokslo centre įsikūrė unikalios laboratorijos ir tyrimų centrai. Čia pasitelkiant įvairiausius įrankius – nuo žmogaus ląstelių auginimo, modernių molekulinių tyrimų iki skaitmeninių technologijų – bus siekiama plėtoti transliacinę, personalizuotą ir skaitmeninę mediciną.
Vyriausybė pritarė Nacionalinės laboratorijos perdavimui NVSC
Vyriausybė trečiadienį pritarė, kad Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija būtų perduota Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui (NVSC).
Taip įgyvendinamas 2021 metais Seimo priimtas sprendimas, pagal kurį prie NVSC jau buvo prijungtas Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC).
Sprendimas priimtas dėl prastų įstaigų darbo rezultatų, tikintis, kad sujungimas pagerins tinklo veiklą.
Garbaus amžiaus moters sodyboje rasta kanapių auginimo laboratorija
Biržų rajone, garbaus amžiaus moters sodyboje, aptikta kanapių auginimo laboratorija.
Kaip pranešė Policijos departamentas, sekmadienį, apie 11.40 val., 50-metė moteris, atvykusi į 91 metų moters sodybą Papilio kaime, pastebėjo namo kambaryje sumontuotą įrangą galimai kanapėms auginti.
Taip pat ant grindų rasti stovintys 44 vazonai su galimai kanapių daigais.
Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto kanapių auginimo.
Klaipėdoje nuo šiol darbuojasi medikas robotas – pirmas toks Lietuvoje
Robotas medikas, kuris gali nuodugniai ištirti žmogaus sveikatą, smegenų skaitytuvai ir virtualios gamybos linijos – su tokiomis naujausiomis technologijomis galima susipažinti Skaitmeninių inovacijų centre Klaipėdoje.
O ten dirbantys specialistai sako, kad šios naujovės – tik pradžia, mat technologijoms taip sparčiai vystantis po 50 metų kai kuriuose sektoriuose žmones visiškai išstums robotai.
Klaipėdoje nuo šiol darbuojasi robotas medikas.
JAV patvirtino prekybą laboratorijoje auginama vištiena
Jungtinės Valstijos pirmą kartą leido dviem bendrovėms prekiauti vištiena, užauginta tiesiogiai iš gyvūnų ląstelių.
JAV tapo tik antrąja šalimi, kurioje vartotojams leidžiama siūlyti laboratorijoje užaugintą mėsą.
JAV žemės ūkio departamentas (USDA) patvirtino įmonėse „Upside Foods“ ir „Good Meat“ įdiegtas maisto saugos sistemas, trečiadienį naujienų agentūrai AFP sakė departamento atstovas spaudai, o bendrovės pridūrė, kad netrukus produktus bus galima įsigyti tam tikruose restoranuose.
PSO: Sudano kovotojams užėmus laboratoriją gresia didžiulis biologinis pavojus
Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) antradienį perspėjo, kad konflikto krečiamame Sudane kovotojai užėmė centrinę viešąją laboratoriją, kurioje laikomi ligų, įskaitant poliomielitą ir tymus, mėginiai, todėl susidarė labai pavojinga padėtis.
„Vienai iš kovojančių pusių užėmus centrinę visuomenės sveikatos laboratoriją, kyla didžiulis biologinis pavojus“, – vaizdo ryšiu Ženevoje žurnalistams sakė PSO atstovas Sudane Nima Saeedas Abidas.
JAV laboratorijoje užauginta vištiena: „Jos skonis toks, kokio ir tikitės“
Ar norėtumėte paragauti laboratorijoje užaugintos vištienos? Kaip manote, koks būtų tokios mėsos skonis? Netrukus būtent tokią galimybę turės amerikiečiai. Šalies tarnybos patvirtino, kad mėsa „iš mėgintuvėlio“ yra saugi ir leido ja prekiauti.
Dirbtiniu būdu išaugintą laboratorijoje vištienos krūtinėlę šiemet gamintojai pradės tiekti Jungtinių Valstijų restoranams.
Arizonoje – šiurpi laboratorija: ten po mirties žmonės gali užsišaldyti
Arizonoje veikia laboratorija, kurioje žmonės po klinikinės savo mirties skystame azote gali užsišaldyti savo kūną arba smegenis. Tokie žmonės viliasi, kad ateities mokslo pažanga suteiks jiems antrą gyvenimą. Ir nors jokių garantijų dėl to nėra, jie už tai moka šimtus tūkstančių dolerių.
Kiek šiurpoka laboratorija Arizonoje, kurios įkūrėjai klinikinę mirtį patyrusiems pacientams žada antro gyvenimo galimybę. Ne laidoja juos, o užšaldo.
Esperis: Trumpas svarstė bombarduoti narkotikų laboratorijas Meksikoje
Dirbdamas JAV prezidento poste Donaldas Trumpas klausė apie galimybes bombarduoti narkotikų laboratorijas Meksikoje, naujoje knygoje rašo buvęs gynybos sekretorius Markas Esperis.
Knygos, kuri turi pasirodyti antradienį, ištraukas citavo laikraštis „The New York Times“. Jose teigiama, jog D. Trumpas manė, kad Jungtinės Valstijos galėtų apsimesti nepaleidusios raketų per savo pietinę sieną.
Sala kurioje gyvena mirtingiausi virusai: įvažiuoti gali ne visi
Kas vyksta „maro saloje“ ir kur gyvena mirtingiausi virusai? Prie pat Vokietijos krantų yra unikali sala, kurioje gyvena kai kurie smulkiausi ir baisiausi žmonijos priešai – virusai: Ebola, Nipa, gripas, maras, pasiutligė ir Rifto slėnio karštinė, rašo „The Guardian“.
Tai – Riemso sala, esanti Šiaurės Vokietijoje, netoli Greifsvaldo.
Šioje saloje yra Friedricho Loefflerio institutas (FLI), kuriame yra įsikūrusi viena iš 59 laboratorijų pasaulyje, užtikrinančių biologinį žmonijos saugumą.
REKLAMA
REKLAMA
Rusų pajėgos Černobylio atominėje elektrinėje sunaikino laboratoriją
Rusijos pajėgos Černobylio atominėje elektrinėje sunaikino laboratoriją, kuri buvo svarbi gerinant radioaktyvių atliekų tvarkymą, antradienį pranešė už Černobylio draudžiamą zoną atsakinga Ukrainos agentūra.
Rusijos kariuomenė šią uždarytą atominę elektrinę užėmė praėjusį mėnesį, prasidėjus Maskvos karinei invazijai Ukrainoje. Elektrinės draudžiama zona yra užteršta teritorija aplink elektrinę, kur 1986-aisiais įvyko didžiausia pasaulyje branduolinė katastrofa.
Greitųjų testų skandalas: laboratorija nemano, kad darbuotojai padarė pažeidimų
Baudą dėl greitųjų COVID-19 testų gavusi Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija (NVSPL) svarsto skųsti sprendimą ir nemano, kad sudėtingomis pandemijos sąlygomis veikę darbuotojai padarė pažeidimų.
„Aišku, teismo sprendimas yra toks, koks yra, jis tikrai nedžiugina, tačiau laboratorija pirmiausiai turėtų detaliai susipažinti su teismo sprendimu – tam turime 30 dienų.
Žiniasklaida: Prancūzijoje aptikta nauja koronaviruso atmaina
Prancūzijoje aptikta dar viena, nauja koronaviruso atmaina. Tikinama, kad juo jau galėjo užsikrėsti mažiausiai 12 asmenų.
Ši žinia pranešta Austrijos žiniasklaidoje, portale „Heute“.
Spėjama, kad naujasis variantas, nustatytas Pietų Prancūzijoje, – įvežtinis iš Kamerūno. Prancūzijos vyriausybės ekspertai praneša, kad naujajame variante buvo nustatytos 46 mutacijos, devyniomis omikron atmainoje.
Omikron atmaina jau Lietuvoje? Nacionalinė laboratorija tiria kelis įtartinus COVID-19 mėginius
Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija (NVSPL) tiria kelis įtartinus COVID-19 mėginius, aiškinantis, ar tai nėra omikron atmaina.
„Tyrimų atsakymų neturime, yra įtarimai, bet jie tikrai nėra patvirtinti. Sekoskaita turėtų būti atlikta trečiadienį ar ketvirtadienį, kol nepatvirtinta, tikrai negalime teigti, kad turime omikroną“, – BNS sakė NVSPL laikinoji direktorė Rosita Marija Balčienė.
Atvykusi į kliniką panevėžietė negalėjo patikėti laukimo tvarka: „Lieki už durų su klykiančiu vaiku“
Pandemijai į gydymo įstaigas įnešus išbandymų, priėmimo tvarka neretai piktinasi dauguma pacientų. Vieniems sunku pas gydytojus patekti registruojantis internetu, o kiti piktinasi, kad atvykus į gydymo įstaigas tenka pralaukti ilgas valandas. Panašiai nutiko ir panevėžietei Ingai (tikras moters vardas ir pavardė tv3.lt redakcijai žinomas), kuri kartu su mažamečiu vaiku tiek poliklinikoje, tiek laboratorijoje buvo išvaryta laukti už durų.
Nuo pareigų nušalintas Visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos vadovas
Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (NVSPL) vadovas Danas Bakša laikinai nušalinamas nuo pareigų, siekiant ištirti aplinkybes dėl galimų darbo sąlygų pažeidimų, veiklos trūkumų, trečiadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.
Laboratorijoje sugebėjo užauginti smegenis: atsakė, kodėl žmogaus didesnės už beždžionės
Naudodamiesi laboratorijoje užaugintomis mini smegenimis, mokslininkai išsiaiškino, kodėl žmonių smegenys yra didesnės už beždžionių.
Maždaug prieš 5–8 mln. metų žmonės ir beždžionės atsiskyrė nuo bendro protėvio. Po kurio laiko žmonėms išsivystė didesnes smegenis: dabar žmogaus smegenys yra maždaug tris kartus didesnės už mūsų artimiausių „giminaičių“ – šimpanzių – smegenis.
Nauji duomenys kelia daug klausimų apie Covid-19 kilmę: mįslingai susirgo trys Uhano laboratorijos darbuotojai
Naujai paskelbta JAV žvalgybos ataskaita kelia naujų klausimų apie idėją, kad naujasis koronavirusas (SARS-CoV-2) ištrūko iš laboratorijos.
Kaip rašo „Wall Street Journal“, ataskaitoje teigiama, kad trys Uhano virusologijos instituto darbuotojai kreipėsi į ligoninę 2019 m. lapkričio mėnesį, maždaug tada, kai, manoma, jog SARS-CoV-2 pradėjo plisti Kinijos mieste. Institutas dirba su koronavirusais, randamais gyvūnų populiacijose.
Virusai – ne visada didžiausias pavojus: mokslininkai įrodė, kad jie gali būti ir stiprus „ginklas“
Pasauliui kovojant su SARS-CoV-2 virusu, sukėlusiu COVID-19 pandemiją, fone šmėžuoja dar viena pavojingų ligų sukėlėjų grupė. Antibiotikams atsparių bakterijų grėsmė daugelį metų didėjo ir, atrodo, vis stiprėjo. COVID-19 mus išmokė vieno dalyko – vyriausybės turėtų būti pasirengusios globalesnėms visuomenės sveikatos krizėms, įskaitant naujų būdų, kaip kovoti su kenkėjiškomis bakterijomis, kurios tampa vis atsparesnės dažniausiai vartojamiems vaistams, paiešką.
Ekspertai: Covid-19 nepasklido po incidento laboratorijoje, pirmąkart buvo perduota per tarpinį gyvūną
Tarptautinė misijoje Kinijos Uhane dalyvavę ekspertai nustatė, kad labai tikėtina, jog koronavirusinė infekcija COVID-19 pirmąkart buvo perduota šikšnosparnių žmonėms per tarpinį gyvūną, taip pat kone galutinai atmetė teoriją, kad užkratas galėjo pasklisti po incidento laboratorijoje.
Laboratorija įsigijo istoriškai didžiausią kiekį priemonių, skirtų COVID-19 tyrimams
Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija (NVSPL) šiomis dienomis pasirašo naujas sutartis dėl COVID-19 tyrimams būtinų priemonių įsigijimo dar rudenį pradėtuose viešuosiuose pirkimuose atviro konkurso būdu. Tai didžiausios vertės centralizuotas priemonių, skirtų COVID-19 tyrimams atlikti, pirkimas Lietuvos istorijoje. Perkamas priemonių kiekis planuotas pusmečiui.
Laboratorijos vadovas: priemonių COVID-19 tyrimams turima penkioms-šešioms savaitėms
Šiuo metu priemonių COVID-19 tyrimams Lietuvoje turima penkioms-šešioms savaitėms, baigus pirkimų procedūras jų tikimasi apsirūpinti apie pusmečiui, sako Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos vadovas (NVSPL) Danas Bakša.
Dvi naujovės pasaulyje: laboratorijoje užauginta vištiena ir Singapūre – autonominiai taksi
Dvi naujovės pasaulyje – laboratorijoje užaugintą vištieną, kurią kaip visiškai saugią jau patvirtino Singapūras, ir autonominius taksi, kurių net 25 išriedėjo į Honkongo gatves.
Taksi automobilis be vairuotojo jau važiuoja pasiimti savo kliento. Vadinamasis „robotaksi“ – pasaulyje dar neregėta naujovė. Į gatves 25 „robotaksi“ automobiliai išriedėjo Honkonge.
Šimonytė sukritikavo Nacionalinę laboratoriją: reikia spręsti tikrąsias problemas, o ne rūpintis komunikacija
Paskirtoji premjerė Ingrida Šimonytė, komentuodama informaciją apie įdarbinimus Nacionalinėje visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijoje (NVSPL), sako „paskutinės minutės“ sprendimus valstybinėse institucijose vertinanti kaip neetiškus.
Jos teigimu, laboratorija pirmiausia turėtų spręsti tikrąsias problemas, o ne perdėtai rūpintis komunikavimu.
Nacionalinėje laboratorijoje – su stambiais verslais susijusių asmenų įdarbinimai
Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (NVSPL) vadovas Danas Bakša per trumpą laiką į atsakingas pareigas įstaigoje įdarbino ne vieną su stambiais verslais susijusį asmenį ir sako nesidomintis, kokiomis kitomis veiklomis jie užsiima.
Vienas šių žmonių pareigas paliko vos tik BNS pradėjus domėtis laboratorijos įdarbinimais.
„Aš nesidomiu tokiais dalykais. Man tikai nesvarbu, ką veikia kuris darbuotojas po darbo, kažkas bėgioja, kažkas dar kažką veikia.
Nacionalinės laboratorijos vadovas: priemones COVID-19 tyrimams pavyko įsigyti pigiau
visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos vadovas Danas Bakša sako, kad pirmadienį „patobulintų“ neskelbiamų derybų būdu vykusio pirkimo metu COVID-19 tyrimams reikalingas priemones pavyko įsigyti pigiau.
„Džiaugiamės didele tiekėjų konkurencija ir puikiais konkurso rezultatais.
NVSPL: už koronaviruso tyrimus privačioms laboratorijoms valstybė sumokėjo 6,7 mln. eurų
Už valstybės užsakymu atliktus molekulinius tyrimus dėl įtariamo koronaviruso privačioms laboratorijoms sumokėta 6,7 mln. eurų, BNS informavo Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija (NVSPL).
Nuo kovo iki spalio mėnesio imtinai valstybės užsakymu privačiose laboratorijose atlikta kiek daugiau nei 241 tūkst. tyrimų.
Raseinių meras: trūksta terpių tyrimams, stabdomas ambulatorinių paslaugų teikimas
Antradienį Raseinių meras Andrius Bautronis viešai pasidalijo žinia apie laboratorinių priemonių trūkumą, todėl tai lemia ir tai, kad ligoninėje bus stabdoma dalis planinių paslaugų.
Kaip rašė A. Bautronis, nors valdžios atstovai tikina, kad terpių laboratorijoje tyrimams ir yra, realybė yra kitokia.
„TERPIŲ TRŪKUMAS TURI ĮTAKOS IR MŪSŲ RAJONUI
#Covid-19 situacija Lietuvoje tampa nebevaldoma.
Parodė, kaip tiriama dėl koronaviruso: pamatykite, kaip viskas vyksta
Lietuvoje kasdien patvirtinama bent po kelias dešimtis teigiamų koronaviruso testų, o tyrimus atliekančių laboratorijų darbuotojai ir toliau dirba be atokvėpio. Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija (NVSPL) praveria duris ir tv3.lt naujienų portalo skaitytojams pasakoja, kaip vyksta ir kiek laiko užtrunka paimto COVID-19 mėginių tyrimas, kas yra sudėtingiausia ir, ar tiriant mėginius, dažnai pasitaiko klaidų.
Kodėl laboratorijų pelės – baltos? Tam yra paprastas paaiškinimas
Filmuose, tyrimų iliustracijose ir, galbūt, tikrose laboratorijose tikriausiai esate mate baltas peles. Žinoma, laboratorijose surastume ir rudų, ir net visiškai juodų pelių. Tačiau daugelis, atrodo, yra baltos. Kodėl?
Tos pelės, beje, yra albinosai - jos ne šiaip sau baltos. Balta spalva turi savų privalumų - tokias peles lengviau pažymėti, lengviau pastebėti jų odos pakitimus, kas yra labai svarbu tiriant įvairių vaistų poveikį.
Pompeo turi įrodymų, kad COVID-19 sukurtas laboratorijoje, bet nėra dėl to tikras
JAV valstybės sekretorius Mike'as Pompeo (Maikas Pompėjas) trečiadienį vėl pažėrė Kinijai kontroversiškų kaltinimų, kad koronavirusinės infekcijos COVID-19 kilmė yra laboratorinė, nors ir pripažino, kad to negalima užtikrintai teigti.
„Nesame tikri, bet yra svarių įrodymų, kad [užkratas] pasklido iš laboratorijos. Tie pareiškimai gali būti abu teisingi“, – žurnalistams sakė M. Pompeo.
Veryga: laboratorijos beveik pasiekė galimų koronaviruso tyrimų ribas
Šalies laboratorijos beveik pasiekė galimų koronaviruso tyrimų per parą ribas ir tikėtis jų atlikti daugiau nėra realu, sako sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.
„Lietuva buvo užsibrėžusi tikslą bent 5 tūkst. mėginių per dieną ištirti, dabar ištiriame virš 6 tūkst., artėjame prie 7 tūkstančių. Tai šiuo metu tai yra tikrai arti tos ribos, kurios nelabai realu jau yra peržengti“, – spaudos konferencijoje ketvirtadienį sakė ministras.
Kinija atmeta įtarimus dėl koronaviruso kilmės
Kinija atmeta įtarimus, kad koronaviruso pandemija galėjo prasidėti vienoje laboratorijoje netoli Uhano miesto, kur buvo laikomi užkrečiami pavyzdžiai.
Kinijos užsienio reikalų ministerijos atstovas Zhao Lijianas ketvirtadienį citavo Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) vadovą ir neįvardytus medicinos ekspertus, kurių teigimu, nėra įrodymų, kad viruso plitimas tarp žmonių prasidėjo toje laboratorijoje, ir „nėra mokslinio pagrindo“ tokiems tvirtinimams.
Lietuvoje tyrimus dėl koronaviruso atlieka jau 12 laboratorijų
Jau nuo praėjusio penktadienio Vilniaus universiteto (VU) Gyvybės mokslų centro laboratorija yra pasiruošusi atlikti koronavirusinei infekcijai (COVID-19) nustatyti reikalingus tyrimus. Jos pajėgumai – 600-700 ėminių per dieną su galimybe, esant poreikiui, tyrimų apimtis padidinti iki 1500 ėminių. Tai dvyliktoji laboratorija, prisijungusi prie tinklo.
Laboratorijos vadovas: koronaviruso tyrimų skaičius sumažėjo dėl švenčių
Sumažėjusį koronaviruso tyrimų skaičių Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (NVSPL) vadovas Vytautas Zimnickas aiškina praėjusiomis šventėmis.
„Buvo šventinis periodas ir žmonės, kurie nejautė atitinkamos simptomatikos, neskubėjo tirtis, manau, galima vertinti tik per šią prizmę“, – BNS antradienį sakė V. Zimnickas.
Sveikatos apsaugos ministerijos skelbiamais duomenimis, per praėjusią parą šalyje buvo atlikti 1187 COVID-19 tyrimai, sekmadienį – 791 tyrimas.
„Antėja laboratorija“ prisideda prie kovos su COVID-19
Viena pirmųjų akredituotų laboratorijų Lietuvoje – UAB „Diagnostikos laboratorija“ („Antėja laboratorija“), prisijungė prie nacionalinio COVID-19 testavimo laboratorijų tinklo ir pradėjo tirti koronaviruso mėginius, atkeliaujančius iš visoje Lietuvoje esančių patikros punktų.
„Didėjant koronaviruso tyrimų poreikiui „Antėja laboratorija“ pasiūlė savo laboratorijos resursus panaudoti koronaviruso tyrimams.
Ėminiai iš mobiliųjų punktų į laboratorijas bus paskirstomi pagal šių pajėgumus
Ėminiai, paimti mobiliuosiuose punktuose, į laboratorijas bus išskirstomi pagal šių pajėgumus, antradienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.
Už tokį srautų reguliavimą bus atsakingos keturios pagrindinės laboratorijos, kurios, gavusios ėminius, dalį jų tirs pačios, o kitą dalį – išskirstys į mažesnes to regiono laboratorijas, turinčias galimybes tyrimus atlikti greičiau. Be to, esant itin dideliam ėminių kiekiui, jie galės būti perskirstyti ir tarp regionų.
Vyriausybės kancleris: kitos savaitės pradžioje reagentų turėsime daugiau nei pakankamai
Naująjį koronavirusą diagnozuoti reikalingų reagentų kitos savaitės pradžioje šalies laboratorijos turės daugiau nei pakankamai, teigia Vyriausybės kancleris Algirdas Stončaitis.
„Šiuo momentu reagentų tikrai netrūksta, numatyti tyrimai vyksta, ir mes turime visas prielaidas pasakyti, kad kitos savaitės pradžioje mes turėsime galbūt netgi daugiau nei pakankamai“, – žurnalistams šalia Vyriausybės sakė jis.
Perspėja dėl užkrečiamo viruso: 48 gyvenimo valandos virsta kančia
Noravirusas yra vienas labiausiai užkrečiamų virusų – ši vėmimą sukelianti žiemos infekcija plinta taip greitai, kad žirnio dydžio užkrato pakaktų užkrėsti visiems pasaulio gyventojams. Labai gali būti, kad virusas gresia ir jums, rašoma dailymail.co.uk.
Laboratorijoje patvirtintų Noro virusų skaičius pirmąsias dvi gruodžio savaites buvo 48 procentais didesnis, lyginant su šio laikotarpio vidurkiu.
Neįprastas įvykis Kanadoje: pavogti 15 mln. pacientų tyrimų duomenys
Kanados privačių duomenų apsaugos tarnybos pradėjo tyrimą dėl kibernetinio saugumo incidento, vienai medicinos tyrimų laboratorijai antradienį pranešus apie galimą iki 15 mln. kanadiečių pacientų – tai yra, beveik pusės šalies gyventojų – duomenų vagystę.
Marijampolės policija aptiko kanapių auginimo laboratorija ir 15 kg narkotikų
Marijampolės policija antradienio vakarą aptiko kanapių auginimo laboratorijas ir paėmė 15 kilogramų narkotikų. Kaip trečiadienį pranešė policija, sulaikytas marijampolietis, kurio įmonės patalpose rasta per pusę kilogramo kanapių Tęsiant operaciją Kazlų Rūdoje aptiktos dvi profesionaliai įrengtos kanapių auginimo laboratorijos. Sulaikyti du šio miesto gyventojai, kurie sulaikymo akimirką pakavo laboratorijose užaugintas bei nuimtas kanapes į vakuuminius krepšius, ruošdami jas realizuoti.
Mėgintuvėlyje užauginta mėsa: skonis, kvapas ir išvaizda nesiskiria niekuo
Mėgintuvėlyje užauginta mėsa jau netrukus žada tapti neatsiejama mitybos dalimi. Vienas Izraelio startuolis skelbia laboratorijoje auginantis kepsnius, kurių skonis, kvapas ir išvaizda niekuo nesiskiria nuo tikro. Ir netrukus juos planuoja paleisti į prekybą. Šie nedidukai, tačiau sultingi kepsniai čirška vienoje Izraelio eksperimentinėje virtuvėje. Jų skonis, kvapas ir išvaizda – kaip pačios tikriausios keptos jautienos, nors iš tiesų tai mėgintuvėlyje užauginta mėsa.
Mama įspėja kitus: aklas pasitikėjimas medikais – pavojingas
Į naujienų portalo tv3.lt redakciją kreipėsi moteris prašydama pagalbos. Pasak Aušros (tikrasis vardas redakcijai yra žinomas) jai ir jos metų neturinčiam kūdikiui tenka jau beveik pusę metų minti gydytojų ir laboratorijų slenksčius dėl, kaip mano moteris, netiksliai kūdikiui atliktų tyrimų ir kraujyje atsiradusio toksiško vitamino D kiekio.
Pareigūnai ieškojo dingusiojo – radinys visus išmušė iš vėžių
Kauno kriminalistai Prienų rajone aptiko narkotinių medžiagų auginimo laboratoriją bei sulaikė įtariamuosius. Pasak pareigūnų, nusikaltimas išaiškintas iš sraigtasparnio vykdant dingusio asmens paiešką. „Vykdant vieno iš dingusių asmenų paiešką karu su VSAT pareigūnais per termovizorių pastebėtas pastatas, skleidžiantis per didelį šilumos šaltinį“, – penktadienį žurnalistams sakė Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Darius Žukauskas.
Parodė, kaip Lietuvoje gaminama kosmetika: sunku patikėti, kad tai tiesa
Nosį riečiantys kvapai, skirtingi aromatai, dešimtys laboratorijoje dirbančių specialius kostiumus dėvinčių darbuotojų, nenutrūkstantys pakavimo darbai – tai tik dalelė to, ką tv3.lt žurnalistai pamatė nuvykę į lietuviškos kosmetikos prekinio ženklo „Biok“ laboratoriją.
Rastas „kvaišalų fabrikėlis“: gamybos apimtys šokiravo net pareigūnus
Praėjusį trečiadienį (gegužės 24) d. Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) pareigūnai vienoje nuošalių Zarasų rajono sodybų aptiko narkotikų gamybos laboratoriją. „Kvaišalų fabrikėlio“ gamybos apimtys buvo įspūdingos: vien namuose rastos žaliavos būtų pakakę keliems šimtams kilogramų metamfetamino pagaminti. O aplink sodybą esančiame miške aptiktos dar kelios slėptuvės su žaliava narkotikų gamybai.
Kriminalistiniai tyrimai Lietuvoje: pedofilą pavyko nustatyti net po 10 metų
Lietuvos policijos kriminalistinių tyrimų centre (LPKTC) atliekamas darbas įprastai nėra matomas plika akimi. Tačiau abejoti jų svarba tikrai neverta, mat būtent šiame centre surinktus įkalčius pavyksta paversti svariais įrodymais, kurie padeda išnarplioti sudėtingiausias bylas. LPKTC direktorius Genrikas Nedveckis naujienų ir pramogų portalui tv3.lt pateikė keletą neįtikėtinų pavyzdžių, kai būtent atlikti tyrimai laboratorijose padėjo išaiškinti itin sunkius nusikaltimus.
Vilniuje atidarytos pažangiausios „Thermo Fisher Scientific“ laboratorijos
„Thermo Fisher Scientific“ – didžiausia pasaulyje kompanija, siūlanti produktus ir paslaugas mokslui, – šiandien atidarė naujas gamybos laboratorijas Vilniuje (Graičiūno g. 8). Atidarymo renginyje dalyvavo Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius ir kiti garbūs svečiai. 1700 kv. m ploto gamybos patalpose įrengtos naujos laboratorijos, skirtos „Dynabeads“ magnetinių dalelių, naudojamų imunoterapijos tyrimams, gamybai.
Lietuvoje išaiškinta nusikaltėlių laboratorija: paimta dešimtys kilogramų narkotikų
Lietuvoje išaiškinta narkotikų gamybos laboratorija, paimti labai dideli kiekiai narkotikų, ketvirtadienį pranešė Policijos departamentas. Paimta daugiau kaip 11 kilogramų metamfetamino, kurio mažmeninė kaina „gatvėje“ siekia apie 100 tūkst. eurų, apie 5,5 kilogramo kanapių ir jų dalių, jų mažmeninė rinkos kaina – apie 65 tūkst. eurų. Narkotinės ir psichotropinės medžiagos platintos ne tik Vilniuje ir Kaune, bet ir kituose Lietuvos miestuose.
Laboratorija demonstruos išmanaus miesto sprendimus
VšĮ Žaliosios politikos institutas kartu su partneriais iš Italijos Kauno technologijos universitete planuoja įrengti energiją taupančių ir išmanaus miesto principais paremtų sprendimų demonstracinę laboratoriją. Žaliosios politikos instituto atstovai, Italijos kompanijos „UMPI s.r.l.“ ekspertų komanda, Italijos – Lietuvos prekybos rūmų direktorius Ugo Meucci aplankė Kauno technologijos universitetą.