l. labanauskas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „l. labanauskas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „l. labanauskas“.
Kaista diskusijos dėl medikų algų: pinigų yra, tik jie nepasiekia kišenių?
Nesulaukiami priedai COVID-19 infekcijos židiniuose dirbantiems medicinos darbuotojams, ne visose įstaigose, kiek žadėta, keliami atlyginimai – šie Seimo sveikatos reikalų komitete svarstyti klausimai įplieskė daug emocingų diskusijų. Kol Lietuvos gydytojų sąjunga kaltino įstaigų vadovus, kad lėšos darbo užmokesčiui kelti nepanaudojamos pagal paskirtį, šie atkerta, kad keliami tikslai yra sunkiai įgyvendinami.
Lietuvos gydytojų sąjungos (LGS) vadovas prof.
Gydytojų sąjungos prezidentas: valdžia vaistų neatpigins, tik atims iš žmonių pasirinkimą
Sveikatos apsaugos ministerija siūlo keisti vaistų kompensavimo tvarką ir nebekompensuoti brangių vaistų, jei yra pigesnis jų atitikmuo. Ministerija teigia, kad šis pakeitimas gyventojams leis sutaupyti apie 20 mln. eurų. Tuo metu Lietuvos gydytojų sąjungos prezidentas sako, kad dar klausimas, ar pakeitimas padės sutaupyti, ar atvirkščiai – patuštins gyventojų kišenes.
Pacientų eilių mažinimas: nepranešei, kad neateisi – kitą kartą mokėsi
Lietuvos gydytojų sąjunga peikia Seimo narių ir prezidentės Dalios Grybauskaitės pastangas spręsti amžinąją medicinos įstaigų problemą – begalines pacientų eiles. Gydytojai savo ruožtu siūlo daug griežčiau reaguoti į pacientus, kurie nepranešę sutartu laiku neatvyksta pas gydytoją. Tokius pacientus gydytojai siūlo bausti.
Pritarta pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo pakeitimui
Lietuvoje žinomas ne vienas viešai nuskambėjęs atvejis, kai pacientai, gydymo įstaigoje patyrę žalą sveikatai, ilgus metus teisybės ieško teismuose, prarasdami daug pinigų ir laiko. Dar skaudesni atvejai, kai matoma akivaizdi žala, bet nėra pagrindo ją kompensuoti.
Lietuviai kraustytųsi dažniau, bet yra konservatyvūs ir neturi pinigų
Monika Kutkaitytė, LRT.lt Lietuviai yra sėslūs ir nelinkę keisti gyvenamosios vietos atsižvelgiant į besikeičiančius poreikius: mus, pasak LRT.lt pašnekovų, pririša įsigytas nekilnojamasis turtas ir darbas – nesame ekonomiškai stiprūs, kad šiuos dalykus galėtume keisti kada panorėję. Tačiau situacija kinta. „Jauni žmonės jau nebijo įsipareigoti – jie ir paskolas paprasčiau ima, ir būstą lengvesne ranka perka“, – pastebi nekilnojamojo turto specialistas Evaldas Narbuntovičius.
Pinigų yra, bet finansavimas ligoninėms mažinamas
Vienas iš trečiadienį Seimo Sveikatos reikalų komiteto išvažiuojamojo posėdžio, kuris vyks Sveikatos apsaugos ministerijoje, klausimų – kodėl norima sumažinti finansavimą gydymo įstaigoms, nors pinigų ligonių kasos turi dugiau negu pernai. Ligoninės dirba skolon „Ligoninės negali teikti paslaugų skolon, paslauga turi kainuoti tiek, kiek ji iš tikrųjų kainuoja. Kitaip ligoninėse susidaro bloga situacija. Jie minuse sėdi, visi į skolą dirba“, – portalui balsas.
Šeimos gydytojai prašo padėjėjų
Per kalnus popierių ligonio nebematantys šeimos gydytojai Sveikatos apsaugos ministerijos prašo pradėti rengti aukštąjį medicininį išsilavinimą turinčius padėjėjus, kurie iš jų perimtų dalį darbo krūvio. Tokį pasiūlymą Sveikatos apsaugos ministerijai pateikė Panevėžio poliklinikos direktorė Irena Čeilitkienė. Jos galva, su bendrosios praktikos gydytoju turėtų dirbti ne tik slaugytoja, bet ir padėjėjas.
Dirbtinis apvaisinimas: ar valstybė parems norinčius prisikviesti gandrus?
Seime įsisiūbuojant Pagalbinio (dirbtinio) apvaisinimo įstatymo projekto svarstymui, maždaug 50 tūkstančių Lietuvos šeimų sustiprėjo viltis sulaukti gandrų ir pagaliau sūpuoti savo kūdikį.
Dar daugiau. Pavyko išjudinti ir apmokėjimo už brangiai kainuojančias procedūras klausimą. Po gegužės viduryje vykusio įstatymų projektų svarstymo Seimo Sveikatos komitete parlamentarė Agnė Zuokienė džiaugėsi, jog pritarta, kad dirbtinio apvaisinimo procedūras apmokėtų valstybė.