l. berija
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „l. berija“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „l. berija“.
L. Berija apie Lietuvą: TSR MGB aparate iš 496 operatyvinių darbuotojų yra tik 86 lietuviai
Anatolijus Lapinskas, „Nepriklausomybės sąsiuviniai“ Skelbiame 1953 m. gegužės 8 d. rašytą vieno įtakingiausių Sovietų Sąjungos pareigūnų Lavrentijaus Berijos slaptą raštą apie padėtį to meto Lietuvoje. Šis dokumentas įdomus tuo, kad jame be jokių akių dūmimo parodyta tikroji Lietuvos padėtis, žinoma, vertinant ją iš to meto Rusijos saugumo šefo pozicijų.
Šiaurės Korėja: holivudinis susišaudymas suimant vietinį Beriją
Praėjusios savaitės pabaigoje pasaulio žiniasklaida pranešė, kad birželio 17 dieną viename iš Šiaurės Korėjos gynybos ministerijos pastatų įvyko tikra drama. Karininkų grupelė, ištikima šalies vadovui Kim Jong Unui ir jo pagrindiniam patarėjui, dėdei Jang Sung Taekui, atvyko į pastatą, kad įvykdytų Centrinio partijos komiteto nurodymą pašalinti iš visų užimamų postų vicemaršalą Lee Young Ho, kuris pastaraisiais metais faktiškai buvo Šiaurės Korėjos ginkluotųjų pajėgų vadas.
Po audringos nakties Stalinas įsakė nužudyti JAV simbolį
Paaiškėjo, kad Josifas Stalinas siekė nužudyti Jungtinių Valstijų simboliu tapusį Johną Wayne'ą. Šiai užduočiai įvykdyti Stalinas į Holivudą išsiuntė du NKVD agentus, rašoma „ABC“. Praėjusio amžiaus penkto dešimtmečio pabaigoje iš tarptautinės konferencijos Niujorke sugrįžęs sovietų kino režisierius Sergejus Gerasimovas papasakojo Stalinui apie kaubojų, JAV iškėlusį antikomunistinę vėliavą. J. Wayne'as tapo tikru amerikietiškų vertybių simboliu ir tapo JAV idealų asociacijos išsaugojimo lyderiu.
Žmogus, norėjęs užgrobti valdžią (15)
Lavrentijus Berija mums daugiausia žinomas kaip nekaltų žmonių budelis ir moterų prievartautojas. Tačiau kaip tik jis susilpnino Lietuvos rusinimą.
Katynės tragedija
Praėjusį rašinį baigėme pasakojimu apie tai, kaip į valdžią atėjo L. Berija. Jis greitai išsikovojo Josifo Stalino pasitikėjimą ir 1941 metais buvo paskirtas Liaudies komisarų tarybos (taip tuo laiku buvo vadinama ministrų taryba) pirmininko pavaduotoju.