kultūros ministerija
Kultūros ministerija yra vyriausybės institucija, atsakinga už šalies kultūros politikos formavimą ir įgyvendinimą. Jos pagrindinės funkcijos apima kultūros paveldo išsaugojimą ir prieinamumą, meno ir kultūros skatinimą, kūrybinės veiklos ir kultūros industrijų plėtrą, taip pat kultūrinės įvairovės ir tautinio identiteto stiprinimą. Kultūros ministerija yra atsakinga už muziejų, bibliotekų, teatrų, koncertų organizacijų ir kitų kultūros įstaigų veiklos reguliavimą ir palaikymą, skiria finansavimą kultūros projektams ir programoms, skatina tarptautinį kultūrinį bendradarbiavimą ir kultūros mainus.
Kultūros ministerija kitąmet planuoja skirti papildomus 1,5 mln. eurų meno projektams
Sostinės meno projektų finansavimui Kultūros ministerija kitąmet planuoja skirti papildomus 1,5 mln. eurų.
Nauji ir tęstiniai kultūros ir meno projektai į kitų metų kultūros rėmimo programų finansavimą gali pretenduoti iki šių metų gruodžio 17 d. Ministerijos teigimu, paraiškas galima teikti 11 skirtingų programų kategorijose, tarp kurių: scenos menų, etninės kultūros ir festivalių organizavimo projektai.
Daugeliui projektų numatoma skirti iki 7 tūkst. eurų siekiančią paramą.
Socialdemokratų tūpsnis Nausėdai? Svarsto ministro kėdę siūlyti ir prezidento draugui
Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) užkulisiuose kalbama, kas galėtų pretenduoti į kultūros ministro postą. Tarp įvardijamų asmenybių – prezidento Gitano Nausėdos bičiulio pavardė.
Lietuvos švietimo muziejui ir toliau vadovaus Jolita Rudgalvienė
Kultūros ministerijos organizuotą konkursą Lietuvos švietimo muziejaus direktoriaus pareigoms eiti laimėjo dabartinė muziejaus vadovė Jolita Rudgalvienė.
Kaip praneša ministerija, ji buvo išrinkta iš dviejų konkurse dalyvavusių kandidatų.
Knygomatų tinklui plėsti papildomai skirta 90 tūkst. eurų
Kultūros ministerija skyrė 90 tūkst. eurų, siekiant plėtoti knygomatų tinklą šalyje.
Kaip nurodo ministerija, šios lėšos skirtos Kauno, Klaipėdos ir Panevėžio regionų viešosioms bibliotekoms.
Tokio pat dydžio finansavimas knygomatų tinklo plėtrai šalyje jau buvo skirtas šių metų pradžioje, jį numatoma skirti kasmet iki 2029 metų.
Knygomatai yra modernūs įrenginiai, leidžiantys skaitytojams atsiimti ir grąžinti knygas bet kuriuo paros metu, jų tinklas nuolat auga.
Lietuvos kultūros sostinėmis taps Kėdainiai, Pasvalys ir Zarasai
Lietuvos kultūros sostinėmis bus Kėdainiai, Pasvalys ir Zarasai, antradienį pranešė Kultūros ministerija.
Pagal kultūros ministro Simono Kairio įsakymą, 2026-aisiais šį titulą turės Kėdainiai 2027-aisiais – Pasvalys, o 2028-aisiais – Zarasai.
Paaiškėjo, kokią premiją gaus užsienio festivalyje apdovanoti Lietuvos kino kūrėjai
Kultūros ministerija įteikė premijas šių metų tarptautiniame Lokarno kino festivalyje Šveicarijoje geriausiai įvertintiems Lietuvos kino kūrėjams.
Pasak ministerijos, premijos skirtos pagrindinį festivalio prizą – „Auksinį leopardą“ – laimėjusio filmo „Akiplėša“ režisierei Saulei Bliuvaitei ir prodiuserei Giedrei Burokaitei.
Nacionalinę Basanavičiaus premiją pretenduoja gauti devyni kandidatai
Nacionalinę Jono Basanavičiaus premiją pretenduoja gauti devyni kandidatai, pirmadienį pranešė Kultūros ministerija.
Anot jos, šiuos kandidatus pasiūlė kultūros, mokslo, visuomeninės įstaigos ir organizacijos bei jų atstovai.
Jotvingių premijos – poetams Jasponytei ir Bernotui
Šiemet Jotvingių premija skirta Jurgitai Jasponytei, o Jaunojo jotvingio premija įvertintas Simonas Bernotas, penktadienį pranešė Kultūros ministerija.
Skelbiamas kultūros atašė Izraelyje konkursas
Kultūros ministerija skelbia konkursą kultūros atašė Lietuvos Respublikos diplomatinėje atstovybėje Izraelyje pareigoms eiti.
Pretendentai dokumentus teikti gali iki šių metų spalio 2 dienos. Numatoma kadencijos pradžia – 2025 m. sausis. Kultūros atašė kadencijos trukmė – treji metai.
Dzūkų etninės kultūros puoselėtojai Kašėtos apdovanoti Kultūros ministerijos garbės ženklu
Dzūkų etninės kultūros puoselėtojai Eglė Kašėtienė ir Rokas Kašėta apdovanota aukščiausiu Kultūros ministerijos apdovanojimu – garbės ženklu „Nešk savo šviesą ir tikėk“.
Kaip pranešė Kultūros ministerija, ženklas skirtas už ypatingus nuopelnus Lietuvos kultūrai, išsaugant ir įprasminant jos tapatybę ir autentiką, už apimtis ir užmojus, už skleidžiamą įvairiaprasmės tradicijos ir modernumo darną mūsų šiuolaikiniame pasaulyje.
REKLAMA
REKLAMA
Kultūros ministerija paskelbė 2026-2028 metų kultūros sostinių konkursą
Kultūros ministerija pirmadienį paskelbė Lietuvos kultūros sostinių 2026, 2027 ir 2028 metais konkursą.
Pasak ministerijos pranešimo, paraiškų bus laukiama iki rugsėjo 6 dienos. Pretenduoti gali bet kuris miestas, kuriam per pastaruosius dešimt metų nebuvo suteiktas Lietuvos ar Europos kultūros sostinės vardas.
Konkurso tikslas – skatinti šalies regionų gyvrentojų kultūrinį aktyvumą ir kūrybingumą, plėtoti menines iniciatyvas bei kultūros prieinamumą.
Paskelbtas Valstybinės kalbos inspekcijos vadovo konkursas
Viešojo valdymo agentūra paskelbė Kultūros ministerijos inicijuotą konkursą eiti Valstybinės kalbos inspekcijos viršininko pareigas.
Ministerijos duomenimis, pretendentų dokumentai priimami iki liepos 15 d. įskaitytinai.
„Lietuvių kalbai nuolat kyla naujų iššūkių, kurie skatina permąstyti ir ieškoti saugių, laikmetį atitinkančių sprendimų, nepamirštant bendros sociokultūrinės aplinkos, priimant ateities iššūkius.
Didinamos maksimalios sumos kultūros paveldo objektams tvarkyti
Kultūros ministerija atnaujino Nekilnojamųjų kultūros vertybių tvarkybos darbų (paveldotvarkos) finansavimo tvarkos aprašą.
Kaip skelbia Kultūros ministerija, šiuo aprašu nuo 500 tūkst. eurų iki 600 tūkst. eurų vienam objektui padidinta maksimali suma, skiriama saugomų kultūros paveldo objektų tvarkybai, registrinių kultūros paveldo objektų taikomųjų tyrimų ir avarijos grėsmės pašalinimo darbų išlaidoms padengti – nuo 80 tūkst. eurų iki 100 tūkst. eurų.
Kęstutis Navickas ir Simonas Kairys lankysis Liuksemburge
Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas pirmadienį vyksta į Europos Sąjungos (ES) Žemės ūkio ir žuvininkystės ministrų tarybą Liuksemburge, kur su Bendrijos kolegomis aptars situaciją žemės ūkio sektoriuje.
Lietuva ieško naujų kultūros atašė Lenkijoje ir Vokietijoje
Kultūros ministerija paskelbė konkursus eiti kultūros atašė pareigas Lietuvos diplomatinėse atstovybėse Vokietijoje ir Lenkijoje.
Pretendentų dokumentų į šias valstybės tarnautojo pareigas laukiama iki balandžio 24 dienos, trečiadienį informavo ministerija.
Numatoma kadencijos pradžia – šių metų rugsėjo 2 dieną. Kultūros atašė kadencijos trukmė – treji metai.
Sakalausko skundas dėl pralaimėto konkurso vadovauti LNOBT galutinai atmestas
Vilniaus apygardos teismas antradienį atmetė Jono Sakalausko skundą dėl Kultūros ministerijos surengto konkurso į Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro (LNOBT) vadovus.
Paliktas galioti Vilniaus miesto apylinkės teismo sprendimas, ši apygardos teismo nutartis neskundžiama.
Skelbiamas Lietuvos etnografijos muziejaus vadovo konkursas
Kultūros ministerija paskelbė konkursą eiti Lietuvos etnografijos muziejaus direktoriaus pareigas.
Kultūros viceministras Rimantas Mikaitis pažymi, kad Lietuvos etnografijos muziejus – vienas didžiausių pagal užimamą plotą bei nekilnojamų muziejinių vertybių skaičių muziejų po atviru dangumi Europoje ir vienintelis etnografijos muziejus Lietuvoje, visuomenei pristatantis visus etnografinius regionus, gyvenviečių vystymosi raidą, Lietuvos gyventojų tremties tragediją bei pasiprieš...
Kultūros ministerija: paveldo tvarkymui šiemet skirta 6,2 mln. eurų
Paveldo tvarkymui šiais metais skirta 6 mln. 283 tūkst. eurų, už šias lėšas planuojama rekonstruoti bei atnaujinti dvarus, sinagogas, bažnyčias, taip pat Kauno gaisrinės pastatą.
Kaip trečiadienį pranešė Kultūros ministerija, ministras Simonas Kairys įsakymu patvirtino Nekilnojamųjų kultūros vertybių tvarkybos darbų finansavimo 2024–2026 metų programą. Paveldo tvarkymui praėjusiais metais buvo skirta 400 tūkst. eurų mažiau.
Lietuvos audiosensorinei bibliotekai toliau vadovaus Davidonienė
Lietuvos audiosensorinei bibliotekai toliau vadovaus Inga Davidonienė, ketvirtadienį pranešė Kultūros ministerija.
Ji laimėjo konkursą, kuriame iš viso dalyvavo trys pretendentai.
I. Davidonienė bibliotekai vadovauja nuo 2019 metų.
Vaizdai iš Vilniaus striptizo klubo: klientai sūkurinėje vonioje grožisi ne tik šokėjomis
Vilniaus striptizo klubuose, pasirodo, galima rasti ir tikrų meno šedevrų arba, kitaip tariant, „Tris mūzas“ – taip vadinasi po dviejų dešimtmečių nežinomybės atrastas dailininko Kazio Morkūno luitinio stiklo vitražas „Trys mūzos“ – jis puošė striptizo klubo sieną šalia sūkurinės vonios, kurioje striptizo šokėjos pildo klientų fantazijas.
Viename iš nedaugelio striptizo klubų Vilniaus senamiestyje rastas įspūdingas šedevras.
Ministerija ieško vadovų dar trims muziejams – Jūrų, Etnokosmologijos ir Aviacijos
Kultūros ministerija paskelbė dar trijų jai pavaldžių muziejų direktorių konkursus – Lietuvos jūrų muziejaus, Lietuvos etnokosmologijos muziejaus ir Lietuvos aviacijos muziejaus, dabartinių vadovų kadencijoms einant į pabaigą.
Skelbiamas Lietuvos nacionalinio muziejaus vadovo konkursas
Kultūros ministerija paskelbė konkursą eiti Lietuvos nacionalinio muziejaus generalinio direktoriaus pareigas.
„Vadovauti šiam muziejui – tai savo žiniomis, gebėjimais, patirtimi bei prisiimta lyderyste aktyviai ir kryptingai, muziejaus rinkinių pagrindu, kurti atvirą kultūrinio ir socialinio dialogo erdvę, kurioje praeities pasakojimai nuolat kintančiai visuomenei leidžia suprasti šių dienų politinius, ekonominius, socialinius ir kultūrinius valstybės pokyčius europiniame ir pasaulin...
Kultūros ministerija laukia siūlymų suteikti nacionalinio, savivaldybės ar bendruomenės mecenato vardą ir prašymų suteikti mecenuojamojo projekto statusą
Kultūros ministerija priima siūlymus suteikti nacionalinio, savivaldybės ar bendruomenės mecenato vardą ir prašymus suteikti mecenuojamojo projekto statusą. Jie laukiami iki kovo 1 d.
Prašyti suteikti projektui mecenuojamojo projekto statusą ir (arba) suteikti nacionalinio, savivaldybės ar bendruomenės mecenato vardą gali fiziniai ir juridiniai asmenys, susiję su tokio projekto iniciavimu, vykdymu ar vertinimu.
Kultūros ministerija perka galimybių studiją kovoti su piratavimu internete
Kultūros ministerija perka galimybių studiją sukurti technologinį sprendimą, ribojantį prieigą prie nelegalaus turinio internete.
„Rinkos konsultacija atskleidė, kad tokio technologinio sprendimo modeliai gali būti įvairūs, pavyzdžiui, išmanaus įskiepio įdiegimas, galimybė prisijungti prie integruotos legalaus turinio platformos, dirbtinio intelekto įgalinimas, tačiau ne visi šie modeliai gali būti vienodai efektyvūs juos įgyvendint Lietuvos audiovizualinio turinio rinkoje.
Vilniuje bus paskelbti Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų laureatai
Vilniuje, Kultūros ministerijoje, pirmadienį bus skelbiami Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų laureatai.
Į Į aukščiausią šalies kultūrinį apdovanojimą pretenduoja dvylika savo srities profesionalų, atrinktų iš 47 pasiūlytų kandidatų.
Trakų istoriniam nacionaliniam parkui vadovaus KPD kancleris Kvedaravičius
Trakų istoriniam nacionaliniam parkui vadovaus įstaigos direktoriaus konkursą laimėjęs Dalius Kvedaravičius, ketvirtadienį pranešė Kultūros ministerija.
Kaip skelbia ministerija, šiuo metu Kultūros paveldo departamento (KDP) kanclerio pareigas einančio D. Kvedaravičiaus kandidatūra pasirinkta iš dviejų baigiamajame konkurso etape dalyvavusių kandidatų.
Gintaras Abaravičius apskundė konkursą į Trakų nacionalinio parko direktoriaus pareigas
Trakų nacionalinio istorinio parko vadovas Gintaras Abaravičius teismui apskundė Kultūros ministerijos sprendimą dėl konkurso paskelbimo į šias pareigas.
Spalio pabaigoje jis kreipėsi į Vilniaus apygardos administracinį teismą (VAAT), prašydamas panaikinti Kultūros ministerijos rugsėjo 25 dienos sprendimą dėl konkurso į Trakų istorinio nacionalinio parko direkcijos direktoriaus pareigas paskelbimo.
Kultūros ministras abejoja Valotkos galimybėmis toliau eiti pareigas: keista vyresnį žmogų auklėti kaip vaiką
Kultūros ministras Simonas Kairys kritiškai vertina šią savaitę viešojoje erdvėje pasipiktinimą sukėlusius Valstybinės kalbos inspekcijos (VKI) viršininko Audriaus Valotkos pasisakymus. Ministras teigia, kad tokie VKI viršininko išstojimai trukdo tiesioginiam jo darbui ir neslepia abejojantis A. Valotkos galimybėmis toliau eiti šiuo metu užimamas pareigas.
Todėl, kaip teigia S. Kairys, ministerijoje darkart bus buriama komisija VKI vadovo pasisakymams įvertinti.
Tarptautinį skandalą tarp Lietuvos ir Lenkijos sukėlęs Valotka sulaukė atsako
Tarptautinį skandalą tarp Lietuvos ir Lenkijos sukėlę Valstybinės kalbos inspekcijos vadovo Audriaus Valotkos žodžiai apie kaimų pavadinimus lenkų kalba uždirbo jam kultūros ministro pastabą. Tiesa, A. Valotka iš kovos lauko nesitraukia. Nors ministro kritiką priima, savo pozicijos nekeičia: kalbos inspekcija toliau teismuose bandys įrodyti savo tiesą ir sieks pašalinti lenkiškus užrašus.
Kultūros ministerija ieško Lietuvos simfoninio pučiamųjų orkestro vadovo
Kultūros ministerija pranešė ieškanti Lietuvos simfoninio pučiamųjų orkestro vadovo.
„Vadovauti koncertinei įstaigai Lietuvos simfoniniam pučiamųjų orkestrui – tai skatinti pučiamųjų muzikos instrumentų kultūros sklaidą, plėtrą ir raidą Lietuvoje, populiarinti mūsų šalies nacionalinę muziką, plėsti pučiamųjų muzikos žanro ribas ir ieškoti naujų sąlyčio taškų su modernaus meno formomis“, – sako kultūros ministras Simonas Kairys.
Sukurta nelegalaus turinio vartojimo nustatymo metodika, skaičiuos piratavimo indeksą
Šią savaitę pristatyta Lietuvos gyventojų nelegalaus turinio vartojimo lygio nustatymo metodika leis suskaičiuoti piratavimo indeksą.
Pasak Kultūros ministerijos, kurios užsakymu ir sukurta naujoji metodika, šis indeksas – išvestinis rodiklis, apskaičiuotas iš dviejų grupių rodiklių: jie apibūdina nelegalaus turinio vartojimo įpročius ir nelegalaus turinio vartojimo priimtinumo bei pakantumo jam nuostatas.
Kultūros ministerija: per metus bus atidaryta 14 rekonstruotų kultūros įstaigų
Lietuvoje per artimiausius metus po rekonstrukcijos planuojama atidaryti 14 iš esmės atnaujintų ar visai naujų kultūros erdvių – teatrų, muziejų, bibliotekų, koncertinių salių, pirmadienį pranešė Kultūros ministerija.
„Matysime tikrą naujų kultūros erdvių proveržį, kuris nebūtų įmanomas ne tik be valstybės ir ES investicijų, bet ir be aktyvių bei iniciatyvių kultūros darbuotojų.
Kultūros ministras Kairys sako neplanuojantis atsistatydinti
Kultūros ministras Simonas Kairys sako planuojantis tęsti darbus ir neketinantis atsistatydinti, nepaisant prezidento raginimų Vyriausybės vadovei apsispręsti dėl kabineto narių, sukėlusių abejonių dėl išlaidų savivaldoje, atsakomybės.
„Prezidentas reaguoja į aktualijas, tai būtų keista, kad jis nereaguotų. O nepaisant, ar aš dirbsiu, nežinau, dieną, savaitę, mėnesį ar metus, aš tą savo darbą dirbsiu tikrai nuoširdžiai. Jaučiuosi pakankamai tvirtai“, – trečiadienį žurnalistams sakė S. Kairys.
Skelbiamas Vilniaus senojo teatro vadovo konkursas
Kultūros ministerija ieško Vilniaus senojo teatro vadovo – paskelbtas jo konkursas, pirmadienį pranešė ministerija.
Kultūros ministras Simonas Kairys teigia, kad vienas svarbiausių naujojo vadovo uždavinių – kurti naujas ir išsaugoti senąsias tradicijas.
„Vadovauti Vilniaus senajam teatrui – tai kurti visoms tautoms ir kultūroms atvirą, jas vienijančią erdvę.
Kultūros ministras Kairys lankys Mažeikių apylinkių kultūros įstaigas
Kultūros ministras Simonas Kairys penktadienį vyksta į Mažeikių rajoną, kur lankysis kultūros įstaigose, susitiks su jų vadovais ir kultūros bendruomene, BNS pranešė ministerija.
Vyriausybė siūlo įteisinti naują mecenatų kategoriją, šį vardą leisti suteikti ne kartą
Vyriausybė siūlo įteisinti naują mecenatų kategoriją – bendruomenės mecenatus, įtvirtinti dar vieną mecenuojamą sritį ir leisti mecenato vardą suteikti daugiau nei vieną kartą.
Tai numatoma naujos Kultūros ministerijos parengtame ir trečiadienį Ministrų kabineto pritartame naujos redakcijos Mecenavimo įstatymo projekte. Toliau jį svarstys Seimas.
Ministerija pristatys rekomendacijas dėl muziejų paslaugų, skirtų žmonėms su negalia
Kultūros ministerija antradienį pristatys tyrimą, kuriuo siekta parengti rekomendacijas dėl Lietuvos muziejų paslaugų, skirtų žmonėms su negalia, sistemos kūrimo, tobulinimo ir plėtros galimybių.
Pasak ministerijos, tyrime įvertinta, kaip muziejai ir jų vykdoma veikla prisideda prie visuomenės psichosocialinės ir dvasinės gerovės kūrimo, prioritetą teikiant žmonių su negalia poreikiams.
Dėl sąsajų su Rusija ministerija sieks Kultūros dieną pakeisti Pasauline meno diena
Kultūros ministerija dėl šeštadienį minimos Kultūros dienos sąsajų su Rusija sieks ją pakeisti Pasauline meno diena.
„Rusija buvo viena pasaulinės Kultūros dienos iniciatorių, pavertusi ir šią datą savo propagandos dalimi. Tradiciškai per Kultūros dieną keliama Taikos vėliava, deja, plevėsavo ir Donecko karo zonoje, patvirtindama imperialistinius tikslus.
Andrius Kundrotas LNOBT vadovaus, kol vyks ginčas teisme
Audrius Kundrotas vadovaus Lietuvos nacionaliniam operos ir baleto teatrui (LNOBT), kol teisme vyks ginčas dėl šios įstaigos vadovo konkurso rezultatų, pranešė Kultūros ministerija.
„Kadangi teismas yra sustabdęs išrinktosios direktorės skyrimo procedūrą, kol ginčas vyksta teisme, pareigas eis laikinai paskirtas vadovas“, – rašoma ministerijos BNS pateiktame komentare.
Kultūros atašė Ukrainoje konkursą laimėjo Tomas Ivanauskas
Kultūros ministerijos konkursą eiti kultūros atašė pareigas Lietuvos Respublikos diplomatinėje atstovybėje Ukrainoje, taip pat vykdant kultūros atašė funkcijas Sakartvele, laimėjo Tomas Ivanauskas.
Iš konkurse dalyvavusių trijų pretendentų jis surinko daugiausiai komisijos balų.
2019–2022 metais T. Ivanauskas dirbo kultūros atašė Lietuvos Respublikos ambasadoje Kinijoje ir Pietų Korėjai.
Kairys su Prancūzijos kolege aptarė būsimą Lietuvos kultūros sezoną šioje šalyje
Kultūros ministras Simonas Kairys susitikime su Prancūzijos kolege Rima Abdul Malak ir aptarė kitąmet šioje šalyje vyksiantį Lietuvos kultūros sezoną.
„Įgyvendinant Lietuvos kultūros sezoną bus svarbi atsparumo tema, apimanti visuomenių atsparumą, kritinį mąstymą: Lietuva istorijos eigoje parodė savo atsparumą turėdama ilgalaikę viziją ir augindama savo laisvę. Prancūzams šios vertybės taip pat nuo seno yra labai svarbios“, – kalbėjo S. Kairys.
Skelbiami „Auksinių scenos kryžių“ nominantai
Profesionaliojo scenos meno vertinimo komisija iš 102 pateiktų pasiūlymų išrinko „Auksinių scenos kryžių“ nominantus pagal atskiras kategorijas.
Premijomis siekiama įvertinti profesionaliojo scenos meno srities kūrėjų, tyrėjų ir kitų meno srities darbuotojų reikšmingiausius praėjusių metų darbus ir išskirtinius profesinius laimėjimus.
Kaip pastebėjo komisijos nariai, 2022 metai – jaunų kūrėjų laikas, atskleidžiantis naujos Lietuvos teatro kartos veidą, išryškėjantį ir nominacijose.
Ką daryti su rusų kultūros pėdsakais Lietuvoje? Norima pervadinti ir Puškino muziejų
Rudenį Kultūros ministerija Rusų dramos teatrą pervadino į Vilniaus senąjį teatrą. O dabar iš jo repertuaro išbraukiama daugybė spektaklių. Scenoje, be kita ko, nebegalima pamatyti Samuilo Maršako „Katės namų“, pagal Vasilijaus Šukšino kūrinius pastatytos „Valios“.
Vaikų repertuare net nebeliko Puškino „Caro Saltano“. Permainos galbūt laukia ir literatūrinio Puškino muziejaus Vilniuje.
Vyriausybė svarstys pataisas, skirtas kovai su piratavimu
Vyriausybė trečiadienį svarstys Baudžiamojo ir Administracinių nusižengimų kodeksų pataisas, skirtas kovai su piratavimu.
Projektus inicijavusi Kultūros ministerija pažymi, kad Lietuva užima trečią vietą Europos Sąjungoje (ES) pagal piratavimo lygį, o dabartinė teisinė bazė dėl autorių teisių apsaugos nepritaikyta skaitmeninei aplinkai.
Poetui Mariui Burokui skirtas Kultūros ministerijos apdovanojimas „Nešk savo šviesą ir tikėk“
Poetui, vertėjui ir literatūros apžvalgininkui Mariui Burokui paskirtas aukščiausias Kultūros ministerijos skiriamas apdovanojimas – garbės ženklas „Nešk savo šviesą ir tikėk“.
Apdovanojimas M. Burokui skirtas už aukščiausią profesinę meistrystę ir žmogišką jautrumą kasdien pateikiant nuoseklią, patikimą ir aiškią informaciją apie karą Ukrainoje, verčiant ukrainiečių poetų kūrybą į lietuvių kalbą, pirmadienį pranešė Kultūros ministerija.
Skelbiamas idėjų konkursas Lietuvos kultūros dienų programai Prancūzijoje
Lietuvos kultūros institutas ir Prancūzų institutas skelbia idėjų konkursą Lietuvos kultūros renginių programai Prancūzijoje.
Atrinktos projektų idėjos taps sezono kultūros renginių programa, kurią Lietuvos ir Prancūzijos kultūros organizacijos įgyvendins kitų metų rugsėjo-gruodžio mėnesiais Paryžiuje, Marselyje, Lione ir kituose Prancūzijos miestuose.
Anot Kultūros ministerijos pranešimo, planuojama, kad programą sudarys daugiau nei 100 tarptautinių kultūros renginių.
Kultūros ministerija paskelbė atašė Ukrainoje ir Sakartvele konkursą
Kultūros ministerija paskelbė kultūros atašė Ukrainoje, taip pat vykdančio šias funkcijas Sakartvele, konkursą.
Kaip antradienį pranešė ministerija, pretendentų dokumentų į šias valstybės tarnautojo pareigas laukiama iki vasario 22 dienos.
Kultūros atašė kadencijos trukmė – treji metai, pareiginė alga neatskaičius mokesčių siekia nuo 1860 eurų.
Pretendentas į šias pareigas turi turėti bakalauro laipsnį, mokėti anglų kalbą.
Ministras Simonas Kairys aplankė Panevėžio kultūros įstaigas
Pirmadienį Panevėžio kultūros įstaigas aplankęs kultūros ministras Simonas Kairys linkėjo miestui tapti kultūriniu traukos centru.
Anot ministerijos pranešimo spaudai, tai ministras sakė apžiūrėjęs baigiamą įrengti Stasio Eidrigevičiaus menų centrą (SEMC).
Pasak S. Kairio, panaudojant S. Eidrigevičiaus kūrybą, pasaulio meno paveldą bei įvairių žanrų šiandienos kūrėjų darbus, centras galėtų tapti Panevėžio ir viso regiono kultūrinės traukos centru, ryškiu orientyru šalies kultūrinio turizmo žem...
Kairys neabejoja Operos ir baleto teatro konkurso skaidrumu, Vilimienės kompetencija
Kultūros ministras Simonas Kairys neabejoja konkurso Lietuvos nacionalinio operos baleto teatro (LNOBT) vadovus skaidrumu, jį laimėjusios Laimos Vilimienės kompetencija.
„Neabejoju nei vienu komisijos nariu, neabejoju rezultatais, reikia gerbti ir įstatymą, ir žmogų, kuris laimėjo konkursą. (...) Ponia Laima Vilimienė laimėjo skaidriai ir teisingai“, – penktadienį žurnalistams sakė S. Kairys.
Simonas Kairys dalyvaus ministrų konferencijoje ir Pasaulio ekonomikos forume
Kultūros ministras Simonas Kairys šeštadienį lankosi Šveicarijoje, kur dalyvaus antrojoje Kultūros ministrų konferencijoje ir metiniame Pasaulio ekonomikos forumo susitikime.
Kultūros ministrai konferencijoje Davose aptars kokybiškos statybos, kultūros paveldo išsaugojimo, tvarumo temas, taip pat – ir pagalbą atstatant Ukrainą.
Konferencijoje bus priimtas memorandumas dėl Davoso „Baukultur“ aljanso įkūrimo.