kosmonautai
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „kosmonautai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „kosmonautai“.
Septynis mėnesius TKS dirbę keturi astronautai grįžo į Žemę
Dėl orų sąlygų keliskart atidėjus kelionę namo, trys amerikiečių astronautai ir rusų kosmonautas po septynis mėnesius trukusios misijos Tarptautinėje kosminėje stotyje (TKS) pagaliau grįžo į Žemę. Kapsulė su „Crew 8“ įgula po daugiau kaip 30 valandų skrydžio nusileido prie JAV Floridos valstijos krantų, pranešė NASA. Į Žemę sugrįžo NASA astronautai Matthew Dominickas, Michaelis Barrattas ir Jeanette Epps bei rusas Aleksandras Grebenkinas.
Po pusmečio kosmose į Žemę sugrįžo keturi astronautai
Po šešių mėnesių Tarptautinėje kosminėje stotyje (TKS) keturi astronautai ankstų pirmadienį sugrįžo į Žemę.
Jų „SpaceX“ kapsulė su parašiutais sėkmingai nusileido į Atlanto vandenyną netoli Floridos pakrantės.
Neregėtas incidentas Tarptautinėje kosminėje stotyje: teko atšaukti išėjimą į kosmosą
Neregėtas incidentas Tarptautinėje kosminėje stotyje. Dėl gedimo rusiškoje kapsulėje „Sojuz“ dviem kosmonautams teko atšaukti planuotą išėjimą į atvirą kosmosą. Kas kapsulėje nutiko?
Iš prie Tarptautinės kosminės stoties prisijungusios rusiškos kapsulės „Sojuz“ liejasi aušinimo skystis. Prietaisai skysčio ir kietųjų dalelių srautą bei slėgio kritimą „Sojuz“ kapsulėje užfiksavo kaip tik tuo metu, kai du rusų kosmonautai ruošėsi išeiti į atvirą kosmosą.
Du rusai liko be kosmoso: jų misija atšaukta dėl nuotėkio
NASA ir Rusijos kosmoso agentūra atšaukė dviejų rusų kosmonautų išėjimą į atvirą kosmosą tuo metu, kai jie vėlai trečiadienį ruošėsi palikti Tarptautinę kosminę stotį (TKS).
Tai nutiko dėl, kaip matoma vaizdo transliacijoje, aušinimo skysčio nuotėkio iš prijungtos kosminės kapsulės.
NASA Johnsono kosmoso centras pranešė, kad Sergejui Prokopjevui ir Dmitrijui Petelinui, kaip ir kitiems kosminėje stotyje esantiems astronautams, pavojus negresia.
Netikėtas rusų žingsnis kosmose: Rusijos įgula atvyko vilkėdama Ukrainos vėliavos spalvomis
Trys Rusijos kosmonautai praėjusią naktį į Tarptautinę kosminę stotį (TKS) atvyko vilkėdami Ukrainos vėliavos spalvų – geltonos ir mėlynos – skrydžio kostiumus. Tai galima laikyti drąsiu kosmonautų pareiškimu prieš karą, rašo The Times.
Olegas Artemjevas, Denisas Matvejevas ir Sergejus Korsakovas penktadienį išskrido iš Baikonūro kosmodromo Kazachstane ir šešis mėnesius praleis TKS kartu su rusų, amerikiečių ir vokiečių įgula.
Mirtis kosmose – štai, kas nutiktų mūsų kūnams
Kadangi komercinės kelionės į kosmosą tampa labai realia galimybe, gali ateiti laikas, kai atostogauti ar galbūt net gyventi keliausime į kitas planetas. Komercinių kelionių į kosmosą bendrovė „Blue Origin“ jau pradėjo siųsti klientus į orbitinius skrydžius. O Elonas Muskas tikisi įkurti bazę Marse su savo įmone „SpaceX“.
Tai reiškia, kad turime pradėti galvoti apie tai, kaip atrodys mūsų gyvenimas kosmose, bet taip pat ir apie tai, kas nutiks, jei ten kas nors mirs, rašo theconversation.com.
Legendinio kosmonauto sūnus pasidalijo išskirtiniais prisiminimais: „Buvome labai gerbiami žmonės“
1988-ųjų lapkričio 15 d. Tarybų Sąjunga pribloškė stebėtojus iš Vakarų, į orbitą aplink Žemę paleisdama NASA daugkartinio naudojimo erdvėlaivių „Space Shuttle“ kloną, pavadintą „Buran“ (liet. – „pūga“). „Buran“ programoje ypač intensyviai dirbo ir vienintelis Lietuvos kosmonautas Rimantas Stankevičius, tragiškai žuvęs 1990 m. rugsėjo 9 d. Italijoje vykusios aviacijos šventės metu.
Buvęs Kanados astronautas neištvėrė dėl susidomėjimo „nenustatytais oro reiškiniais“
Chrisas Hadfieldas, buvęs Kanados astronautas, neseniai CBC duotame interviu pasidalino savo mintimis apie sugrįžusį visuomenės susidomėjimą „nenustatytais oro reiškiniais“ (NSO).
Jo nuomone, mes, žemiečiai, tikrai turime žiūrėti į dangų ir ieškoti galimų nežemiškos gyvybės ženklų. Tačiau, jei manote, kad viena naktį matyta mirksinti šviesa buvo ateivių erdvėlaivis, esate kvaili.
„Akivaizdu, kad danguje mačiau begalę dalykų, kurių nesuprantu“, – CBC sakė Hadfieldas.
Pagamino lėlę, skatinančią jaunas merginas domėtis mokslu ir technologijomis
Jeigu kada nors svajojote, kad turėsite taip pat kaip jūs atrodančią Barbės lėlę, greičiausiai būsite pasirinkę ne tą profesiją. Mat štai vienintelei Rusijos vis dar aktyviai dirbančiai astronautei Anai Kikinai ši svajonė išsipildė. Lėlė išties panaši į Aną – ilgi tamsūs plaukai, o tamsiai mėlyna astronautės uniforma – bene tiksli tikrosios kopija. N
Ši lėlė yra Barbės kūrėjų kampanijos „Tu gali būti bet kuo“ dalis.
Rimtą problemą Tarptautinėje kosminėje stotyje pavyko išspręsti su arbatos pakeliu
Kosmonautai aptiko numanomo oro nuotėkio iš Tarptautinės kosminės stoties vietą arbatos pakeliu, kalbėdamasis su Žeme pranešė kosmonautas Anatolijus Ivanišinas.
Kosmonautai aptiko numanomą oro ištekėjimo iš Tarptautinės kosminės stoties vietą arbatos pakeliu, kalbėdamasis su Žeme pranešė kosmonautas Anatolijus Ivanišinas. Jo žodžius pateikia agentūra TASS.
„Galvojame, iš tiesų identifikavome tikėtiną [oro iš TKS] nuotėkio vietą.
REKLAMA
REKLAMA
Pavojus Rusijos kosmonautams: koronavirusas diagnozuotas 13-ai kosmonautų rengimo centro darbuotojų
Koronavirusas SARS-CoV-2 patvirtintas jau 13-ai Rusijos kosmonautų rengimo centro darbuotojų, o juo užsikrėtusiųjų uždaro „Žvaigždžių miestelio“ šalia Maskvos gyventojų skaičius išaugo iki 83-ų, antradienio vėlų vakarą pranešė jo vadovas Jevgenijus Bariševskis.
Jis patikslino, jog 20 COVID-19 liga susirgusiųjų – medikai.
Minint išsilaipinimo Mėnulyje metines į TKS ruošiasi išskristi astronautų įgula
Šeštadienį, minint misijos „Apollo 11“ išsilaipinimo Mėnulyje 50-ąsias metines, į kosmosą ruošiasi išskristi JAV, Italijos ir Rusijos astronautai. Rusijos kosmoso agentūros „Roskosmos“ kosmonautas Aleksandras Skvorcovas, NASA astronautas Andrew Morganas ir Europos kosmoso agentūros (ESA) astronautas italas Luca Parmitano 19 val. 28 min. Lietuvos laiku išskris į Tarptautinę kosminę stotį (TKS) iš Baikonuro kosmodromo Kazachstane.
Tai – pats brangiausias „E39“ kartos „BMW M5“
„E39“ kartos „BMW M5“? Ar mums visai protelis pasimaišė? Galime užtikrinti, jog ne, nes priešais Jus – ne itin populiari „E60“, o „E39“, kuri „BMW“ gimtinėje buvo priversta atrodyti kaip visų mėgstamas betmenas.
Mums iki šiol sunku suprasti kodėl šio automobilio savininkas nusprendė atlikti tokį žygdarbį ir „E39“ kartos „M5“ paversti į „E60“ kartos analogą, galbūt Jums pavyks sugalvoti rimtą priežastį?
Vienas didžiausių „E60“ kartos „M5“ privalumų – fantastiškai skambantis V10 variklis.
Apdaužytą automobilį radusį Stano apgavo karma
Dainininkas Stanislavas Stavickis, geriau žinomas kaip Stano, prieš porą savaičių pateko į itin nemalonų įvykį, kuris išmokė puikią gyvenimo pamoką. Garsus vyras socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalino istorija, kaip jis, kliudydamas automobilį, draugiškai susitarė su automobilio vairuotoju, tačiau, kai toks pats nutikimas nutiko jam, malonės nesulaukė. „Prieš porą savaičių aikštelėje parkuodamas savo automobilį kliudžiau kitą automobilį.
NASA pradėjo 18 mėnesių gyvenimo Marse eksperimentą – 6 vyrai ir moterys kartu gyvens ankštoje patalpoje
Grupelė NASA naujokų pradėjo neįprastą eksperimentą – simuliuodami gyvenimą Marse jie 18-ai mėnesių užsidarė eksperimentinėje bazėje Havajuose. Šeši vyrai ir moterys bandys suprasti, kaip galėtų atrodyti gyvenimas Raudonojoje Planetoje, praneša BBC. Izoliacijos eksperimentas, kuris prasidėjo penktadienį, bus ilgiausias tokio tipo NASA bandymas. Ekspertai prognozuoja, kad žmogaus misija į Marsą turėtų užtrukti nuo vienerių ir trejų metu.
Astronautų nuotykis: po 200 dienų kosmose vėl atsistojo ant Žemės
Į Kazachstano stepę su parašiutu nusileido Rusijos kosminis laivas „Sojuz TMA-15M“ ir jame esanti trijų žmonių įgula. Nusileidimą stebėję NASA specialistai patvirtino, kad į Žemę grįžta tiksliai it pagal vadovėlinį pavyzdį. Pirmąjį iš kapsulės ištraukė rusų kosmonautą Antoną Škaplerovą, kiek vėliau italę astronautę Samantą Kristoforeti ir amerikietį Terį Verstą. Čia ir baigėsi jų 199-nias dienas trukusi mokslinė misija.
9 sąmokslo teorijos ir antgamtiniai reiškiniai, kurie buvo demaskuoti (II)
Pateikiame 9 vaizdo įrašus, privesiančius suabejoti garsiausiomis sąmokslo teorijomis ir antgamtiniais reiškiniais. Šiais pigiais triukais didžiulius pinigus pelnęsi idėjų autoriai demaskuoti be jokio gailesčio. Visų laikų apsurdiškiausių idėjų sąrašą pateikė toptenz.net.
Astronautai pasiuntė linkėjimus futbolo čempionato komandoms ir aistruoliams
Šeši Tarptautinės kosminės stoties (TKS) įgulos nariai dirbdami orbitoje paprastai užsiėmę moksliniais eksperimentais, tačiau netgi astronautai skirs laiko Brazilijoje prasidėjusio pasaulio futbolo čempionato rungtynėms.
Rusijos kosminis laivas pavėlavęs atskraidino įgulą į TKS
Rusijos kosminis laivas, skraidinantis du rusų kosmonautus ir amerikietį astronautą, penktadienį sėkmingai susijungė su Tarptautine kosmine stotimi (TKS) po precedento neturinčio dviejų dienų vėlavimo, įvykusio dėl techninio gedimo. Kosminis laivas „Sojuz TMA-12M“, kuriuo skrido Rusijos kosmonautai Aleksandras Skvorcovas ir Olegas Artiomjevas ir JAV Nacionalinės aeronautikos ir kosmoso administracijos (NASA) astronautas Steve'as Swansonas (Stivas Svonsonas), susijungė su orbitine stotimi 3 val.
Keisčiausi antgamtiniai reiškiniai Rusijoje (I)
Rusijoje sklando įvairiausių keistų pasakojimų, kurie kitų šalių žmonėms dažniausiai yra negirdėti, rašo listverse.com. Pateikiame jums keletą vienos iš paslaptingiausių šalių pasaulyje istorijų. 10. Kosmonautai ir NSO Bėgant metams pasirodė ne vienas kosmonautų pasakojimas apie jų susidūrimus su NSO. Kosmonautas Vladimiras Kovalionokas, 1981 m. misijos Saliutas VI veteranas, teigia matęs elipsės formos objektą, sekusį jų kosminę stotį.
Rusų kosmonautams atviroje erdvėje teko nerimauti susidūrus su technikos defektu
Du į atvirą kosmosą ketvirtadienį išėję rusų kosmonautai turėjo pritvirtinti prie Tarptautinės kosmoso stoties (TKS) įrenginį naujam teleskopui, bet užduotį įvykdė tik gerokai vėliau - dėl netikėtų nesklandumų. Fiodoras Jurčichinas ir Aleksandras Misurkinas, jau antrą kartą per savaitę išėję „laukan“ iš TKS, iš pradžių nesiėmė tvirtinti platformos naujam teleskopui. Po daugiau kaip valandą trukusio pasitarimo su misijos valdymo centru Rusijoje, kosmonautai pagaliau pritvirtino ją.
Žvaigždės pabėgėlės – nuo Galaktikos centro iki pakraščių
Visos žvaigždės juda. Centrinį galaktikos telkinį sudarančios žvaigždės laksto įvairiomis netaisyklingomis orbitomis; Paukščių take jų greičiai siekia 100 kilometrų per sekundę. Disko žvaigždės sukasi aplink galaktikos centrą, šiek tiek svyruodamos aukštyn ir žemyn, o jų greičiai yra dar didesni – viršija 200 km/s mūsų Galaktikoje, o kitose gali pasiekti ir 300-400. Hale esančios žvaigždės kartais juda dar greičiau.
Slapti sovietų kosminiai skrydžiai audrino vakariečių vaizduotę
Ankstyvoji Sovietų Sąjungos kosminė programa buvo apgaubta paslapties. Apie misijas nebuvo skelbiama iki tol, kol jos sėkmingai pakildavo nuo žemės, tačiau net ir tada detalės buvo negausios ir dažnai klaidinančios.
Pavyzdžiui, pranešimas, klaidingai teigiantis, kad Jurijus Gagarinas nusileido kosminiame laive „Vostok“, kai iš tiesų jis katapultavosi ir nusileido atskirai.
TKS astronautai sėkmingai nusileido Kazachstane
Rusijos erdvėlaivis su trimis Tarptautinės kosminės stoties (TKS) astronautais pirmadienį sėkmingai nusileido Kazachstano stepėse.
Rusijos kosmonautai Genadijus Padalka ir Sergejus Revinas bei JAV astronautas Džozefas Akaba (Joseph Acaba) su "Sojuz" kapsule ant žemės nusileido 5.52 val. Lietuvos laiku. Įgula kosminėje stotyje praleido 125 dienas.
Šiuo metu TKS esanti kita trijų žmonių įgula ten nuvyko gegužę. Spalį prie jų prisijungs dar trys astronautai.
Astronautai pramiegojo laivo pakilimą į kosminę stotį
Rusijoje į tarptautinę kosminę stotį (TKS) sėkmingai paleistas kosminis laivas „Sajūz“, kurio pakilimą ten esantys astronautai pramiegojo.
Pakilimas įvyko 6.40 val., todėl tuo metu kosminėje stotyje jau esantys kosmonautai dar miegojo: jie kosminio laivo priėmimui buvo pasiruošę iš anksto, todėl kėlėsi įprastu laiku – 10 val., rašo Newsru.com.
Į Žemę grįžo trys TKS kosmonautai
Po daugiau kaip pusmečio darbo Tarptautinėje kosminėje stotyje (TKS) į Žemę grįžo trys kosmonautai – olandas, rusas ir amerikietis. Kaip ir planuota, „Sojuz“ kapsulė 10.14 val. Vidurio Europos vasaros laiku nusileido Kazachstano stepėje, pranešė Skrydžių valdymo centras netoli Maskvos, kuriuo remiasi agentūra AFP.
Skrydis atgal vyko sklandžiai ir truko apie puspenktos valandos. Visa trijulė jaučiasi gerai.
Kinija į kosminę laboratoriją pasiųs pirmąją moterį astronautę
Kinija į kosminės stoties modulį šeštadienį pasiųs pirmąją moterį astronautę. Liu Yan ir dar du įgulos nariai erdvėlaiviu „Shenzhou 9“ iš Dziukvano raketų paleidimo aikštelės pakils šeštadienį 18.37 val. vietos laiku, teigė Kinijos pilotuojamų kosminių skrydžių programos direktoriaus pavaduotojas Wu Pingas. „Pagrindinis programos tikslas yra pilotuojamo erdvėlaivio paleidimas ir prisijungimas prie kosminės stoties modulio „Taingong 1“, – sakė Wu Pingas.
Į Žemę grįžo trys TKS kosmonautai
Po beveik šešių kosmose praleistų mėnesių į Žemę grįžo du rusų kosmonautai ir vienas JAV astronautas. „Sojuz“ kapsulė penktadienį 13:45 val. Vidurio Europos vasaros laiku nusileido Kazachstano stepėje.
Iš Tarptautinės kosminės stoties (TKS) į Žemę grįžo rusai Antonas Škaplerovas ir Anatolijus Ivanišinas bei amerikietis Danas Burbankas. Tai buvo paskutinis tokio tipo „Sojuz“ kapsulės nusileidimas. Ateityje kapsulę pakeis techniškai pažangesnė jos versija.
TKS jau 12 metų yra nuolat gyvenama.
Kosmoso užkariavimas pareikalavo aukų
Balandžio 12-ąją pasaulis mini Tarptautinę aviacijos ir kosmonautikos dieną. Tą dieną į kosmosą pakilo ir sėkmingai nutūpė pirmasis kosmonautas Jurijus Gagarinas. O iki jo skrydžio vadinamajam kosmoso užkariavimui paaukota nemažai žmonių gyvybių.
Rusija galiausiai siųs žmogų į Mėnulį
Praėjus 60 metų po to, kai Neilo Armstrongo „Apollo“ misija baigė JAV ir sovietų kosmoso varžybas, Rusija siųs į Mėnulį kosmonautų komandą.
Iki 2030 metų kosminis aparatas „atliks demonstracinį pilotuojamą bandomąjį skrydį aplink Mėnulį, nusileis ant jo paviršiaus ir tuomet sugrįš į Žemę“, teigiama nutekintame strateginiame Rusijos kosmoso agentūros „Roskosmos“ dokumente.
Rusijoje prasidėjo į Mėnulį skrisiančių kosmonautų atranka
„Roskosmos“ pranešė apie prasidėjusią naują kandidatų į Rusijos kosmonautų būrį, kurio nariai bus ruošiami skrydžiui į Mėnulį, atranką.
Praėjus 42 metams po pirmųjų žmonių – JAV astronautų Neilo Armstrongo ir Edwino Aldrino – išsilaipinimo Mėnulyje Rusijos federalinė kosmoso agentūra „Roskosmos“ oficialiai paskelbė apie rusų kosmonautų rengimą būsimajam skrydžiui į Mėnulį.
Rusija atidės planuotus žmonių skrydžius į TKS
Rusija dėl techninių „Sojuz“ kosminio laivo problemų ketina atidėti kitus du planuotus astronautų skrydžius į Tarptautinę kosminę stotį (TKS).
Šaltinis rusų naujienų agentūrai „Interfax“ teigė, kad „Sojuz TMA-04M“ laivas prieš planuotą kovo 30 dienos skrydį nepraėjo slėgio kameros bandymų, taigi skrydį teks atidėti iki balandžio vidurio ar pirmosios gegužės pusės.
„Ši grįžimo į atmosferą kapsulė negali būti naudojama pilotuojamiems skrydžiams“, – teigė šaltinis.
TKS 75 000-ąjį kartą apskriejo Žemės rutulį
Tarptautinė kosminė stotis (TKS) antradienį 15.40 val. Vidurio Europos laiku 75 000-ąjį kartą apskriejo Žemę. Apie tai pranešė skrydžių valdymo centras Koroliove, kuriuo remiasi agentūra AP.
TKS pradėta eksploatuoti 1998 metų lapkritį. Nuo 2000-ųjų lapkričio 2 dienos joje nuolat gyvenama ir dirbama. Orbitinėje stotyje jau pabuvojo 204 kosmonautai iš 15 šalių. Šiuo metu jos įgulą sudaro rusai Antonas Škaplerovas ir Anatolijus Ivanišinas bei amerikietis Danas Burbankas.
Rusijos parlamento rinkimuose savo balsą atidavė TKS dirbantys kosmonautai
Tarptautinėje kosminėje stotyje (TKS) dirbantys Rusijos kosmonautai Antonas Škaplerovas ir Anatolijus Ivanišinas atidavė savo balsą Dūmos rinkimuose, praneša agentūra „RIA Novosti“.
Abu kosmonautai savo nuomonę pareiškė ryšio su Žeme metu, kai TKS skriejo virš Atlanto, sakė Rusijos skrydžių valdymo centro atstovas. Jie savo pasirinkimą atskleidė patikėtiniui, kuris už juos į balsadėžę sumetė balsavimo biuletenius.
Orbitinėje stotyje šiuo metu dar dirba ir amerikietis Danielis Barbankas.
Kinija į kosmosą paleido erdvėlaivį
Kinija antradienį į kosmosą paleido nepilotuojamą erdvėlaivį „Shenzhou 8“, praneša „Xinhua“. Šalis šia misija siekia sujungti erdvėlaivį su moduliu.
Turėti kosminę stotį Kinija planuoja iki 2020-ųjų.
„Long March-2F“ raketa, nešanti „Shenzhou 8“, pakilo kosmodrome Gobio dykumoje pirmadienį 23 val. 58 min. Lietuvos laiku.
Erdvėlaivis susijungs su laboratorijos moduliu „Tiangong-1“, kuris buvo paleistas rugsėjo mėnesį.
Sovietų kosmonautika: tikroji Baikonūro paskirtis ir slaptasis „Vostok“
Šiemet sukako 50 metų, kai 1961 m. balandžio 12 d. buvo sėkmingai įvykdytas pirmasis žmogaus pilotuojamas skrydis į kosmosą. Dar iki tos dienos, kai lakūnas-kosmonautas Jurijus Gagarinas pakilo į orbitą, visi puikiai suprato, jog toks įvykis į žmonijos istorijoje bus menamas amžinai, o su juo susiję asmenys ainių atmintyje liks „nemirtingi“.
Kadangi pirmasis žmogaus skrydis į kosmosą kartu buvo dar ir proveržiui prilygstantis Tarybų Sąjungos pasiekimas, atrodė, jog įslaptinti bet kokią šio įvy...